Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Σχετικά με την παράταση δηλώσεων ΟΕ-ΕΕ κ.λπ.

Σύμφωνα με πληροφορίες από το υπουργείο Οικονομικών υπάρχει στο γραφείο του υπουργού Οικονομικών,  απόφαση για παράταση των δηλώσεων ΟΕ-ΕΕ, κ.λπ.. Αναμένεται η υπογραφή της ή όχι.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:57 μ.μ. | Reply
ΥΠΟΓΡΑΨΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΕ ΥΠΟΥΡΓΕ!!!!ΑΙΝΤΕ!
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:16 μ.μ. | Reply
ΦΕΡΤΕ ΤΗΝ ΝΑ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΨΩ ΤΩΡΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:24 μ.μ. | Reply
ΤΟ Η΄ΟΧΙ Μ ΑΡΕΣΕ
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:29 μ.μ. | Reply
ΥΠΟΥΡΓΕ ΚΟΥΝΗΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΞΕΝΥΧΤΕΣ
image description POTEMKIN | Μαΐου 18, 2012 1:43 μ.μ. | Reply
ΜΙΑ ΖΩΗ ΖΗΤΙΑΝΟΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΛΟ ΧΑΡΕΣ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ.....ΡΑΓΙΑΔΙΣΜΟΣ
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:11 μ.μ. | Reply
ΧΑΛΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑ ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΧΩΡΑ!ΕΓΕΡΘΗΤΟΙ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕ!
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:16 μ.μ. | Reply
ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ Ο ΚΟΣ ΥΠΟΥΡΓΟΣ???????????
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:33 μ.μ. | Reply
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΙΕΣΟΥΜΕ ΣΑΝ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΡΑΒΑΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΖΟΡΥ Κ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΧΑΡΗ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΥΡΙΕ ΥΠΟΥΡΓΕ ΟΧΙ ΡΟΜΠΟΤ ΔΕΝ ΜΑΣ ΒΕΠΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ Κ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΑΣ ΑΝΤΕ Κ ΠΟΛΥ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΜΕ
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:43 μ.μ. | Reply
ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΝΟ ΟΙ ΝΑΥΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ!
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:39 μ.μ. | Reply
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΦΟ1-012???ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ??
image description jim | Μαΐου 18, 2012 1:42 μ.μ. | Reply
ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΕΠΙΣΙΜΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙ!!!!!!!!!!!
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:45 μ.μ. | Reply
ΔΝ ΕΧΕΙ ΜΕΛΑΝΙ ΤΟ ΣΤΥΛΟ ΛΟΓΩ ΚΡΙΣΗΣ....
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:25 μ.μ. | Reply
Καλό,
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:55 μ.μ. | Reply
ΥΠΟΓΡΑΨΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:58 μ.μ. | Reply
YΠΕΓΡΑΨΕ ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΕΝΑ ΗΣΥΧΟ ΠΣΚ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΟ COMPUTER ΚΑΙ ΤΟ ΤΑΧΙS NET !!!!!!!!!!!!
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:40 μ.μ. | Reply
ΥΠΟΓΡΑΨΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:12 μ.μ. | Reply
AN EVGALE 21 VOYLEYTES H XRYSH AYGH TWRA PREPEI NA VGALEI STIS EPOMENES 100. NA MPOYNE OLOI MESA. KAI O MPAMPHS O SOYGIAS , O PERIKLARAS O MENTESES, O GIWRGOS O PETALOYDAS, O TZWN O ADEROVGALTHS, O NIKOS O FALTSETAS, O BAGGOS O KALASNIKOF ...... AYTO THELOYN OLOI TOYS
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:22 μ.μ. | Reply
ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΑΔΑ ΜΕ ΠΛΗΡΗ ΕΞΆΡΤΗΣΗ , ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ???
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:15 μ.μ. | Reply
Τι λογική είναι αυτή που θέλει την ελλειματική δημοκρατία να διορθώνεται με την κατάργησή της και το φασισμό; Τι λογική είναι αυτή που θέλει την πλημελή εφαρμογή των νόμων και τους άδικους νόμους να αντικαθίσταται με την κατάλυση κάθε δικαιοσύνης και την επιβολή του νόμου του τραμπούκου φασίστα με το σιδηρολοστό; 'Ολοι όσοι ονειρεύεστε τη μέρα που ο τρόμος και ο θάνατος που θα σπέρνετε ότι θα γίνει καθεστώς, μάθετε ότι θα καταλήξετε εκεί που θέλετε να στείλετε όλους όσους έχουν διαφορετικό χρώμα δέρματος από το δικό σας και διαφορετικές ιδέες από τις δικές σας: στα σκουπίδια.
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:05 μ.μ. | Reply
Όχι όμως και να υπερασπιζόμαστε τους χρυσαυγίτες δηλ.τους ναζιστές.
image description elogistes | Μαΐου 18, 2012 1:29 μ.μ. | Reply
shmera fainetai h dynamh mas...
kurioi, 8a prosapa8isw na kanw mia arxh, na ftiaksoume enan diadiktiako topo wste na droyme sugkentrwtika apo ola ta merh ths elladas.
opoios endiaferetai na epikoinwnisei sto parakatv mail
[email protected]
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:13 μ.μ. | Reply
ΣΗΜΕΡΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΤΟΥΣ ΚΥΡΙΩΣ!
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:26 μ.μ. | Reply
ΜΕ ΤΙΣ ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΕΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ???????
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:03 μ.μ. | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ,ΕΔΩ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΕΣ!ΘΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΕΣ?ΑΦΟΥ ΤΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ ΒΟΥΒΟ ΤΑΞΙΜΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΤΖΙΜΑΡΑΣ!
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:58 μ.μ. | Reply
ΕΛΑ ΜΟΥ ΝΤΕ???ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ...ΕΛΕΟΣ ΠΗΓΕ 1+!!!!!!!!!!
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:23 μ.μ. | Reply
ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΞΑΛΛΟΥ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ,ΤΟΤΕ ΟΛΟΤΟ CHIVAS ΣΥΝΟΜΩΤΕΙ ΥΠΕΡ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:12 μ.μ. | Reply
ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΡΕ ΑΝΘΡΩΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ?
image description SK | Μαΐου 18, 2012 1:48 μ.μ. | Reply
ΞΕΚΙΝΑΩ ΕΡΑΝΩ ΓΙΑ ΤΟ Υ.Ο ΚΑΙ ΤΟΥΣ 300 (ΟΧΙ ΤΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑ)
ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΠΡΩΤΟΣ ΕΝΑ (1) ΣΤΥΛΟ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΝΑ (1) ΛΙΤΡΟ ΒΕΝΖΙΝΑ
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:20 μ.μ. | Reply
ΕΑΝ ΔΕΝ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΘΑ ΠΕΣΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΛΙΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:53 μ.μ. | Reply
Λεω ..........εγω τωρα.......λεω ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ANONYMOUS ΟΕΕΕΕΕΟΟΟΟ? Να γελασει ο Κυριος ...............πασα ΠΙΚΡΑΜΕΝΟΣ
image description ANNIE | Μαΐου 18, 2012 1:26 μ.μ. | Reply
ΕΝΑ ΣΤΥΛΟ....! ΕΝΑ ΣΤΥΛΟ.....!
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:28 μ.μ. | Reply
OEOEOEOEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:32 μ.μ. | Reply
ΠΑΙΔΙΑ ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ΛΙΓΟ!ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΕΓΚΥΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ, ΠΑΙΖΕΙ Ο ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟ ΤΑΒΛΑΚΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΟΥ,ΜΕΧΡΙ ΤΑ 7...ΤΟ ΣΚΟΡ ΕΙΝΑΙ 5-4 ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ...ΑΝ ΠΑΡΕΙ ΔΙΠΛΟ ΤΟ ΠΛΑΚΩΤΟ Ο ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Η ΠΑΡΤΙΔΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑΚΙΑ ΒΓΗΚΕ Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ.ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Ο ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΤΗΝ ΣΤΡΟΥΜΦΗΞΑΜΕ...
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:40 μ.μ. | Reply
ΧΧΑΑΧΑΑΧΑΧΑ
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:59 μ.μ. | Reply
ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΡΕ......
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:28 μ.μ. | Reply
ΑΝΤΕ ΒΑΛΤΗΝ ΜΑΣ κε ΥΠΟΥΡΓΕ !!!!!
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:45 μ.μ. | Reply
Σήμερα δεν φαίνεται η κατάντια τους, αλλά η κατάντια μας.
image description EVRIS | Μαΐου 18, 2012 1:20 μ.μ. | Reply
ΒΑΛΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ! Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΕΦΤΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΗ 1η ΔΟΣΗ..
image description POTEMKIN | Μαΐου 18, 2012 1:07 μ.μ. | Reply
ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΟΥΝ ΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΑΛΛΟΙΩΣ ΘΑ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ....ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΤΖΙΜΗΣ...ΣΤΗ ΝΕΑ ΤΑΞΗ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ!!!
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:42 μ.μ. | Reply
ΦΩΝΑΞΤΕ ΤΗ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΗ
image description LOG | Μαΐου 18, 2012 1:43 μ.μ. | Reply
ΕΓΩ ΔΕ ΘΕΛΩ ΠΑΡΑΤΑΣΗ. ΝΑ ΦΩΝΑΞΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΡΙΝΤΕΖΗ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΝΙΚΗΤΗΡΙΟ ΚΑΛΑΘΙ ΘΕΛΩ (ΔΗΛ.ΝΑ ΜΗ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ) ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΑΒΛΑ
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:22 μ.μ. | Reply
ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟ TAXISNET ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ.
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:25 μ.μ. | Reply
Είναι η πιο τραγική φάση που έχω ζήσει
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:25 μ.μ. | Reply
ΜΑ ΤΟΝ ΟΣΙΡΙ, ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΤΡΑΓΙΚΗ Η ΦΑΣΗ!
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:02 μ.μ. | Reply
ΕΧΟΥΜΕ 40 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΛΕΠΤΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ!ΠΡΟΣ ΤΙ ΤΟΣΟ ΑΓΧΟΣ?ΞΕΦΤΥΛΙΣΜΕΝΟΙ ΚΟΥΣΤΟΥΜΑΤΟΙ ΚΑΡΕΚΛΟΚΕΝΤΑΥΡΟΙ!
image description APO CHANIA | Μαΐου 18, 2012 1:46 μ.μ. | Reply
ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΧΑΜΕΝΗ ΓΙΑ ΣΧΟΛΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.......ΜΑΣ ΠΕΡΙΣΕΥΕΙ ΧΡΟΝΟΣ??????
ΝΑ ΜΗ ΔΟΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ....ΗΔΗ ΗΤΑΝ Η ΤΡΙΤΗ....ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΛΛΗ........ΘΑ ΠΑΕΙ ΠΑΛΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΗΛΩΣΕΙΣ.....ΑΜΑΝ ΠΙΑ....ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΑ.....
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:08 μ.μ. | Reply
Αυτός είσαι αγορίνα μου!Να σε πάρει ο οικονόμου στο υπουργείο!Είσαι ταλέντο!
image description APO CHANIA | Μαΐου 18, 2012 1:51 μ.μ. | Reply
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ...ΠΕΡΙΣΥ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΧΑΜΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΛΑΙΓΑΜΕ ΣΑ ΓΥΝΑΙΚΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΜΑΪΟΥ.....ΤΗ ΛΕΞΗ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΤΗ ΔΙΑΓΡΑΨΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΛΕΞΙΚΟ ΜΑΣ?????
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:33 μ.μ. | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ,ΠΕΡΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ ΕΧΩ ΥΠΟΣΤΕΙ ΤΟΣΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΦΘΟΡΑ ΟΣΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΥΠΟΣΤΕΙ ΣΤΑ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΚΛΑΔΟ!ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ!ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΤΗΣ ΓΡΑΦΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΝΑ ΔΙΝΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΡΘΟΛΟΓΙΣΜΟΣ!
image description APO CHANIA | Μαΐου 18, 2012 1:15 μ.μ. | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΒΑΡΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ....... ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΑ ΗΡΘΑΝ ΟΠΩΣ ΤΑ ΘΕΛΑΜΕ......ΤΑ Φ.Π. ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΚΡΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΑΣ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ....Ο ΝΟΜΟΣ ΙΔΙΟΣ ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ.....ΟΛΑ ΑΠΟ INTENET ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟΣ ΧΡΟΝΟΣ....ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΙ ΔΥΟ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ....ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΩΡΑ ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΑΣ...ΕΝΤΑΞΕΙ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΙΑΤΣΑ....ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΔΙΚΑ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΝΑΜΕ ΜΕ ΤΙΣ Ο.Ε.
image description antonis | Μαΐου 18, 2012 2:16 μ.μ. | Reply
Συνάδελφε απο Χανιά, μετα 20 χρόνια που λές, και γω με τα 29 πρέπει να σκεφτούμε και τον συνάδελφο μας εκεί στο τόπο σου που αυτοκτόνησε ,έχεις σκεφτεί ποτέ τι σημαίνει ποιότητα ζωης,γιατί εγώ τα τελευταία 10 χρόνια και παρόλη την τεχνολογία, κοιτάω μόνο και αποκλειστικά την δουλειά μου. Την οικογένεια μου, και ειναι μεγάλη, και στις χαρές και στις λύπες την έχω αναγκαστικά σε 2η μοίρα ,επιδή προέχει η προθεσμία και η καθημερινή ενημέρωση των χιλιάδων φορολογικών μέτρων .ΑΥΤΆ ΚΙ ΑΣ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ. Ας επισκεφτούμε και κανά νοσοκομείο να δούμε τι σημαίνει νάχουμε την υγεία μας.
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:58 μ.μ. | Reply
Κυριε υπουργε δεν ειναι τιποτα μην φοβαστε...ελα πασσακα μου ελα λεβεντη μου...Γιατι με βλεπω την γυναικα να κανω διακοπες στο γρφειο με παρεα το pc...κσι οχι τιποτα αλλο ειμαι νεα ακομα.....
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:09 μ.μ. | Reply
ΑΣΤΑ ΑΥΤΑ!ΠΑΜΕ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΟΥΛΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΤΟ?ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΝΥΧΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΤΟ ΕΧΩ!ΧΑΧΑΧΑ
image description APO CHANIA | Μαΐου 18, 2012 1:12 μ.μ. | Reply
ΡΕ ΑΓΟΡΙΑ ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ "ΑΠΟΦΟΡΤΙΣΗ" ΚΑΛΩΣ ΚΑΜΟΜΕΝΑ....ΑΝ ΟΧΙ...ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΣΧΟΛΙΑ ΕΝΑ-ΔΥΟ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΥΣ ΑΕ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΚΛΕΙΣΕΙ ..............................
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:25 μ.μ. | Reply
tragic
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:44 μ.μ. | Reply
ΦΕΥΓΩ ΓΙΑ ΔΟΥ..ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΛΛΟ...ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΟ Φ01-12...ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΜΕΣΑ
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:53 μ.μ. | Reply
RE TI KANEI O SYLLOGOS PIESTE RE THA TRELATHOYME TI KANETE GIATI DEN MAS YPOLOGIZEI KANEIS TI KANOYN OI PROEDROI K OI SYNAFOI TOY SYLLOGOY RE GAMOTO
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:56 μ.μ. | Reply
ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΤΗΝ κ.ΒΟΥΛΑ !!!!!
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:14 μ.μ. | Reply
ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ, ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:14 μ.μ. | Reply
ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ, ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:14 μ.μ. | Reply
ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ, ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:14 μ.μ. | Reply
ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ, ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ
image description ΗΜΙΒΕΤΕΡΑΝΟΣ | Μαΐου 18, 2012 1:19 μ.μ. | Reply
25 ΧΡΟΝΙΑ ΛΟΓΙΣΤΗΣ...ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΛΙΜΑΚΑ ΤΟΥ ΜΑΖΟΧΙΣΜΟΥ...
ΤΟΥ ΑΓΧΟΥΣ...ΤΗΣ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗΣ...ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ ΑΛΛΕΣ "ΣΚΑΛΩΣΙΕΣ"!! ΓΙΑΤΙ
ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ...ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΑΙΩΝΙΩΣ ΣΕ ΕΝΑ ΓΙΑΠΙ ΠΟΥ
ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΠΟΤΕ....ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝ ΑΔΕΙΑ ΟΙΚΟΔΟΜΗΣ...ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΦΩΡΟ!!!!ΑΙΣΧΟΣ

image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:28 μ.μ. | Reply
ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ....ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΥΠΟΓΡΑΦΟΥΝ ΑΚΟΜΑ!!!!
ΒΡΕ ΑΝΤΕ ΥΠΕΓΡΑΨΕ!!! ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΕ 13.30 ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΒΓΑΛΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ!!! ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ!!! ΜΟΝΟ ΕΔΩ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ!!!
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:24 μ.μ. | Reply
ΟΤΑΝ ΘΑ ΔΟΣΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΑ ΤΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΕΙΛΕΙ....
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:53 μ.μ. | Reply
τελικα ειμαστε σε ενα μπουρδελο κρατος...πιονια ενος συστηματος που δεν ξερει τι θελει και τι θελουμε....δεν ειναι το θεμα η παραταση ..το θεμα ειναι η αντιμετωπιση...ενα υπευθυνο κρατος δεν δινει παρατασεις ,...αλλα φροντιζει να δινει επακριβως το στιγμα του ..........
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:05 μ.μ. | Reply
Έμαθα πως ο υπουργός θέλει να υπογράψει την παράταση αλλά λέει πως θελει και την σύμφωνη γνώμη του........Τσίπρα!!!!!!
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:44 μ.μ. | Reply
Αυτες τις μαλακιες με τις παρατασεις μετα την ληξη θα παρει χαμπαρι ο ΟΑΕΕ και θα μας βαλει στα ΒΑΡΕΑ
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:53 μ.μ. | Reply
ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΑΝ ΟΡΑΜΑ! "ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ Γ.Γ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΔΕΝ ΔΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ Ο.Ε., Ε.Ε."
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:21 μ.μ. | Reply
Σε ολα (εκτος απο συγκεντρωτικες) το συστημα κλειδωνει στην εναρξη της επομενης εργασιμης οποτε τις στελνουμε και μεσα στο ΣΚ και περνουμε πληρωμη για Δευτερα, σωστα;
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:06 μ.μ. | Reply
Παιδία δεν θα δώσουν παράταση......
Αποφάσισαν να το πάνε στα ....ΠΕΝΑΛΝΤΥ!!!!!
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:04 μ.μ. | Reply
ΤΕΤΟΙΑ ΑΓΩΝΙΑ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ!!!!!!!ΘΕΜΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΩΝ!ΒΑΛΤΟ ΑΓΟΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 2:43 μ.μ. | Reply
ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΕΝΑΛΤΥ, ΞΑΦΝΙΚΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ ΗΤΑΝ!
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:16 μ.μ. | Reply
ΘΑ ΔΩΡΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ.ΑΠΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΟΥΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΕ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΙΠΡΑΞΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ ΟΣΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ¨)
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:42 μ.μ. | Reply
ΜΙΑ ΖΩΗ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ....... κ.ΥΠΟΥΡΓΡ ΕΛΕΟΣ
image description ΝΟΤΗΣ | Μαΐου 18, 2012 1:59 μ.μ. | Reply
ρε παιδια αυτη ειναι η καταντια μας . για μενα καλυτερα να μην δωσει παραταση ,ετσι του χρονου θα ειμαστε ολοι ετοιμοι στη ωρα μας.
δωστε και κανενα μεροκαματο σε κανενα ανεργο , να βγαινει καλυτερα η δουλεια...
image description sotos1956 | Μαΐου 18, 2012 1:37 μ.μ. | Reply
Ποιά είναι η τελευταια στιγμή ; Λίγο πρίν βρεί η ψυχή μας ;
image description ANNTA | Μαΐου 18, 2012 1:57 μ.μ. | Reply
ΜΑΣ ΚΑΝΑΤΕ ΓΡΑΦΙΚΟΥΣ .ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΚΥΡΙΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΙΟΥ. ΔΩΣΤΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΧΡΟΝΟ.
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:00 μ.μ. | Reply
ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ...
ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ....ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ!!....
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:46 μ.μ. | Reply
ΡΕ ΜΑΣΤΟΡΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΒΑΛΕΙΣ (ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ) ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ???
image description TAG-AMAL | Μαΐου 18, 2012 1:48 μ.μ. | Reply
ΟΙ ΜΑΣΤΟΡΕΣ ΞΕΡΕΙΣ ,,,,,,,, ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΝ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ.......................

ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΙΣ....................................
image description TAG-AMAL | Μαΐου 18, 2012 2:54 μ.μ. | Reply
ΤΕΛΙΚΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΕΒΑΛΕ ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕ...............................

image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:10 μ.μ. | Reply
Κι εμένα μια προβληματική μου έμεινε... άντε να δούμε.
image description MARIOS | Μαΐου 18, 2012 1:42 μ.μ. | Reply
ΑΝ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΕΙΣΠΡΑΞΟΥΝ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΝΟΙΓΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ
image description ΝΙΚΟΣ | Μαΐου 18, 2012 1:51 μ.μ. | Reply
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ????? ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ!!! ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΙΔΙΑ... ΦΕΤΟΣ ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΠΑΧΑΛΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ! ΓΙ' ΑΥΤΟ ΧΑΛΑΡΑ...
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:52 μ.μ. | Reply
ΥΠΟΥΡΓΕ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΟΥ ΚΡΑΤΑΩ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙΣ.ΕΛΕΟΣ ΑΦΟΥ ΥΠΗΡΧΕ ΑΙΤΗΜΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΑΠΟ 15-5-2012 ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΒΓΑΙΝΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΝΑΙ Η ΟΧΙ ΚΥΡΙΟΙ ΤΕΛΟΣ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ.ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΣΕ ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΕΤΕ ΑΜΜΕΣΕΣ ΑΛΟΙΜΟΝΟ ΜΑΣ.ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ.
ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ 17-6-2012.
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:54 μ.μ. | Reply
ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ!!ΔΗΛΑΔΗ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ??ΧΡΕΩΣΤΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΛΕΙ ΠΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ????ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ!!ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΙ ΧΡΕΩΣΤΙΚΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΜΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ!!!
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:10 μ.μ. | Reply
ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 14:00 ΜΕΤΑ ΘΑ ΜΠΟΥΚΑΡΩ ΜΕΣΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ
image description apolsakis | Μαΐου 18, 2012 1:53 μ.μ. | Reply
Με απόφαση του Υπουργού Οικονομικών κ. Γεωργίου Ζανιά στο πλαίσιο της διευκόλυνσης των φορολογουμένων, καθορίζονται οι προθεσμίες υποβολής των φορολογικών δηλώσεων των παρακάτω υπόχρεων ως εξής:

1. Η προθεσμία υποβολής των ετήσιων δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος για τους υπόχρεους της παραγράφου 4 του άρθρου 2 του ΚΦΕ, (Ο.Ε., Ε.Ε., κοινωνίες, κοινοπραξίες, κλπ.), που προβλέπεται από τις διατάξεις του άρθρου 64 του ΚΦΕ, ανεξάρτητα από το τελευταίο ψηφίο του ΑΦΜ τους, η οποία λήγει στις 18 Μαΐου 2012, παρατείνεται έως και τις 25 Μαΐου 2012 για τις δηλώσεις φορολογίας εισοδήματος:

α. των παραπάνω υπόχρεων, που η υποβολή τους γίνεται με τη χρήση ηλεκτρονικής μεθόδου επικοινωνίας μέσω διαδικτύου και
β. των περιπτώσεων που αναφέρονται στην παράγραφο 3 του άρθρου 1 της ΑΥΟ ΠΟΛ. 1116/3-5-12, οι οποίες υποβάλλονται υποχρεωτικά στην Δ.Ο.Υ., λόγω αδυναμίας της ηλεκτρονικής υποβολής τους.

2. Η προθεσμία υποβολής των δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος οικονομικού έτους 2012 για όλα τα υπόχρεα νομικά πρόσωπα μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα της παραγράφου 2 του άρθρου 101 του Κ.Φ.Ε, παρατείνεται έως και τις 25 Μαΐου 2012.


Πηγή:www.capital.gr
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:16 μ.μ. | Reply
ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΔΗΛΑΔΗ?ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΡΟ ΣΑΙΤ?ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΡΟΣΕΞΗ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:29 μ.μ. | Reply
Το νέο φρούτο με τις δηλώσεις Ε5-Φ10 το γνωρίζετε; Ήδη εδώ και μέρες, πολλοί μέχρι πρότινος χαρακτηρισμένοι ως Αστικοί Μη Κερδοσκοπικοί Σύλλογοι, που υπέβαλλαν ένα Φ12 κάθε έτος, πλέον δεν αναγνωρίζονται ως μη κερδοσκοπικοί και στην καλύτερη των περιπτώσεων, αντιμετωπίζονται ώς εταιρείες παροχής υπηρεσιών, άρα υποχρέωση Ε3-Ε5. Σε επίσκεψη στην εφορία προ ολίγου, έθεσα ΠΟΛΛΑ ζητήματα που προκύπτουν (οι εισφορές πως αντιμετωπίζονται; ως έσοδο, ΚΑΔ στον οποίο υπάγονται, άρα και ΜΣΚΚ, το Ε5 πως θα συμπληρωθεί όσον αφορά τους "εταίρους" κλπ), ασφαλή και βεβαία απάντηση δεν έλαβα, αναρωτιέμαι πως θα το αντιμετωπίσουν τώρα στην εφορία....
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:50 μ.μ. | Reply
ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ!!!!!
image description DIAMANTIDIS | Μαΐου 18, 2012 1:18 μ.μ. | Reply
APOCHANIA, αμα εχεις εναν πελατη αγορινα μου κι αυτος εισαι εσυ τι να την κανεις την παραταση? αντε γεια.....πιες καναν καφε στο λιμανι.......
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 2:27 μ.μ. | Reply
ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ......ΜΕΤΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΓΙΑ ΟΣΑ ΜΑΣ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ..............
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:36 μ.μ. | Reply
ΠΑΙΔΙΑ...ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ...ΑΛΛΑ.. ΔΥΣΤΥΧΩΣ...ΔΕΝ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ....ΜΗΝ ΣΤΕΛΝΕΙΣ...ΑΠΔ,ΜΗΝ ΚΑΤΑΘΕΤΗΣ ΦΠΑ..ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΝΕ ΑΥΤΟΙ...ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ...ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΝ....ΑΛΛΑ...ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΕ ΒΡΗΚΑΝ ΤΟ ΚΟΛΠΟ...ΜΑ ΦΟΤΩΝΟΥΝ...ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ...Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΟΧΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ,,,,ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ....
image description CAP | Μαΐου 18, 2012 1:54 μ.μ. | Reply
http://www.protothema.gr/economy/article/?aid=198349
image description Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣΤΙΓΜΗΣ | Μαΐου 18, 2012 1:56 μ.μ. | Reply
ΜΗΝ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙΣ ΡΕΕΕ ΚΑΙ ΣΤΕΙΛΕ ΜΑΣ ΟΛΟΥΣ ΣΤΗ ΦΥΛΑΚΗ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ.
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:41 μ.μ. | Reply
ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΣΤΟ ΖΑΝΙΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕ ΤΟ ΣΤΥΛΟ ΚΑΙ ΕΔΩΣΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:41 μ.μ. | Reply
ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΣΤΟ ΖΑΝΙΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕ ΤΟ ΣΤΥΛΟ ΚΑΙ ΕΔΩΣΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:41 μ.μ. | Reply
ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΣΤΟ ΖΑΝΙΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕ ΤΟ ΣΤΥΛΟ ΚΑΙ ΕΔΩΣΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 1:41 μ.μ. | Reply
ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΣΤΟ ΖΑΝΙΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕ ΤΟ ΣΤΥΛΟ ΚΑΙ ΕΔΩΣΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ
image description M | Μαΐου 18, 2012 2:23 μ.μ. | Reply
ΕΓΩ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΕΥΤΥΧΩΣ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΑΠΟ ΧΑΝΙΑ ΟΤΙ ΠΕΡΥΣΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ Ε9,ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ΜΕ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΙΚΕΣ ΜΕΧΡΙ ΧΘΕΣ,ΤΟΣΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΕ ΣΥΛΛΟΓΙΚΕΣ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ,ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΕΠΙΔΟΥΤΕΜΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΝΘΕ ΚΛΠ,ΚΛΠ,ΚΛΠ.ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΡΙΝΩ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ .
image description APO CHANIA | Μαΐου 18, 2012 2:43 μ.μ. | Reply
ΚΟΠΕΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΛΗΞΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.......ΚΑΛΕΣ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΑΦΟΥ ΤΙΣ ΘΕΛΕΤΕ.......ΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΔΕΚΑΠΕΝΤΑΥΓΟΥΣΤΟΥ....ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΣΕ 10' ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗ ΒΟΥΤΙΑ ΜΑΣ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ....ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΩΣ ΚΛΑΔΟΣ ΣΥΝΟΛΙΚΑ..........ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑ - ΤΕΤΑΡΤΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ. ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΓΡΑΜΜΕΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ "ΛΥΠΟΜΑΣΤΕ" ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΑΣ ΟΣΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΑΣ ΛΥΠΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ.....ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ......
image description efi | Μαΐου 18, 2012 2:40 μ.μ. | Reply
Στις 1.45 ο Κος Ζαννιάς έδωσε παράταση υποβολής δηλώσεων ΟΕ,ΕΕ,Κ/Ξ
και ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΟΥ εως 25.05.2012.
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 2:58 μ.μ. | Reply
Τα Φ012 για αστικές μη κερδοσκοπικές, μας τελείωσαν. Το σύστημα δέχεται μόνο Ε5. Τσεκαρισμένο στη ΔΟΥ & στο Taxis !
image description ΤΕΣΤ | Μαΐου 18, 2012 2:56 μ.μ. | Reply
ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΕΟ ΚΟΜΜΑ
ΤΟ'' ΑΠΕΡΑΝΤΟ ΓΑΛΑΖΙΟ''
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΒΟΥΛΙΑΞΟΥΝ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΑΙΡΟ
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 2:32 μ.μ. | Reply
ΚΑΛΙΟ ΑΡΓΑ ΠΑΡΑ ΠΟΤΕ.25/05/2012 ΟΕ ΕΕ ΚΑΙ ΜΗ ΚΕΡΔ/ΚΟΥ.ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ..ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΑ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΓΧΟΣ.
image description manos | Μαΐου 18, 2012 2:02 μ.μ. | Reply
τι να την κανω τωρα την παράταση όταν 3 μέρες υποφέρω . Να την βάλουν εκει που ξέρουν τώρα
image description TAG-AMAL | Μαΐου 18, 2012 6:14 μ.μ. | Reply
με το σκεπτικο αυτο δεν μπορουμε να ειμαστε κλαδος ενωμενος.

προ παρατασης ολοι μαζι και μετα

ο καθενας για τον εαυτο του...
συναδελφε ζητα απο την δου να σου βαλει προστιμα εαν σου εχει μεινει
καποια δηλωση .
ειμαστε αρκετοι αυτοι που και ξενυχτησαμε και πσκ θα δουλευουμε
καλη σου δυναμη για τα υπολοιπα μεχρι τελους των υποχρεωσεων .......
μην ειμαστε και αχαριστοι . Τι θα ελεγες τωρα χωρις παραταση ?????
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 2:36 μ.μ. | Reply
Πραγματικά πιστεύει κάποιος ότι θα τολμήσουν να μην δώσουν παράταση....?δεν έχει λογική η πιθανή άρνηση τους....αρκεί να θυμηθούμε πότε και σε τι κατάσταση δόθηκε σε λειτουργία η φετινή εφαρμογή...από παντού θα ζημιωθούμε όλοι. Το κράτος χρειάζεται την βεβαίωση των φόρων....και βεβαίωση σε Νομικά πρόσωπα που έχουν "πρόσωπο" (ομόρρυθμα μέλη) και όπως και να το κάνουμε πληρώνουν πιο εύκολα, αλλιώς μετά ψάχνε να βρεις ποιός δεν υπέβαλλε!
image description ΝΙΚΟΣ ΠΑΤΕΛΗΣ | Μαΐου 18, 2012 5:21 μ.μ. | Reply
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΓΟΝΤΑΙ (σε αντίθεση με κάποια που λέγονται αλλά ΔΕΝ γίνονται). Το Προεδρείο της ΠΟΦΕΕ όλες αυτές τις ημέρες και πολλές φορές την ίδια ημέρα επικοινωνούσε με Πολιτικά Πρόσωπα και Υπηρεσιακούς παράγοντες προκειμένου να τους πείσει για την αναγκαιότητα της παράτασης. Το ίδιο γίνεται κάθε φορά αλλά θα ήταν ΛΑΘΟΣ να βγαίνουμε κάθε φορά να ανακοινώνουμε όλα τα αυτονόητα για τα οποία μας εξέλεξαν οι Συνάδελφοι.
ΠΡΕΠΕΙ επίσης να κατανοήσουμε ότι στο πρόσωπο του Προέδρου ή του Αντιπροέδρου της ΠΟΦΕΕ οι συνομιλητές μας πρέπει να αισθάνονται ότι "βλέπουν" ή "ακούν" έναν ολόκληρο Κλάδο. Έναν Κλάδο που πρέπει να ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΘΕΙ "εξ ανάγκης" και όχι "υποχρεωτικά". Η εκάστοτε Πολιτική Ηγεσία ρωτάει για τον αριθμό των Μελών μας. Αυτή είναι η μικρή μας δύναμη γιατί το 40% είναι μικρότερο από το 80% ή το 95% των ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ σε όλη την Ελλάδα.
ΝΑΙ ο Κλάδος μπορεί ΕΝΩΜΕΝΟΣ να κάνει πολλά, ακόμη και να κατεβάσει τα μολύβια. Απλά σκεφτείτε το σαν "ΟΝΕΙΡΟ" και τότε θα πείτε μαζί μου "ΜΟΝΟΝ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΜΑΣ"

Με Συναδελφικούς και αγωνιστικούς χαιρετισμούς Νίκος Πατέλης - Γεν. Γραμματέας της ΠΟΦΕΕ.
image description SARAKINOS | Μαΐου 20, 2012 12:51 μ.μ. | Reply
Συνάδελφε Νίκο Πατέλη. Απευθύνομαι σε σένα προσωπικά, αλλά και με την ιδιότητά σου στην ΠΟΦΕΕ. Είμαι Πρόεδρος στον Σύλλογο του νησιού μου, αλλά και εμείς είμαστε μόνο 25. Συνεννοούμαστε όμως με τους άλλους συλλόγους των Κυκλαδων για να στείλουμε τις προτάσεις μας για μια καλύτερη οργάνωση της υποβολής των δηλώσεων από το ΥΠ.ΟΙΚ. Λες ότι είσθε λίγοι σε σχέση με τους υπόλοιπους Ελεύθερους Επαγγελματίες. Εύλογο το ερώτημά μου και πιστεύω και όλων των συναδέλφων που διαβάζουν αυτές τις γραμμές είναι : Γιατί δεν καλείτε όλους τους άλλους, σαν Ομοσπονδία, σε μια πανελλαδική συνδιάσκεψη για να αντιμετωπίσετε αυτό το χάος που έχουν δημιουργήσει οι ακέφαλες υπηρεσίες του ΥΠ.ΟΙΚ και η δυσλειτουργία του TAXIS. Δηλαδή, συνάδελφε Γραμματέα, λες ότι μόνο εμείς έχουμε το πρόβλημα και οι άλλοι εφησυχάζουν γιατί το έχουν λύσει; Γιατί δεν μας λένε και μας πως τα κατάφεραν; Και κάτι ακόμα σχετικά με την δημοσιοποίηση ή μη κάποιων πληροφοριών που λαμβάνετε off the record. Δεν είναι δυνατόν να μένουμε στο σκοτάδι μέχρι 3 λεπτά πριν την λήξη της προθεσμίας και αφού έχουμε ξενυχτίσει τρεις μέρες και ενώ από το υπουργείο είχε ήδη από μέρες διαρρεύσει η πληροφορία ότι θα δοθεί παράταση. Μια πίεση στο ΥΠ.ΟΙΚ από την ΠΟΦΕΕ για ένα ,έστω, non paper, νομίζω ότι θα ήταν σωστή και καλοδεχούμενη ενέργεια. Και για να τελειώσω, γνωρίζω από συνδικαλισμό, όταν παράλληλα είσαι και ενεργός επαγγελματίας, όπως φαντάζομαι ότι είσαι και σύ, συνεπώς καταλαβαίνεις απόλυτα τι σημαίνει να πνίγεσαι από τις ασφυκτικές προθεσμίες και τον όγκο της δουλειάς που μας φόρτωσαν. Γιατί , λοιπόν δεν ζητάτε να μένει ανοιχτό το σύστημα από Γενάρη έως τέλος Ιουλίου για δηλώσεις που αποδίδουν φόρους και μέχρι τέλος του έτους για τις πληροφοριακές και συγκεντρωτικές ; Τόσο απλά. Αν δεν το κάνουν οι Ομοσπονδίες, ποιος θα το κάνει ; Εγώ και σύ ατομικά; Με συναδελφικούς χαιρετισμούς.
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 6:59 μ.μ. | Reply
ΝΑΙ ΚΥΡΙΕ ΠΑΤΕΛΗ ,ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ.ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΤΕ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ,ΟΛΟΙ ΘΑ ΤΟ ΣΕΒΟΜΑΣΤΑΝ.
ΜΕΛΟΣ ΠΟΦΕΕ
image description Your Name | Μαΐου 18, 2012 10:10 μ.μ. | Reply
να κινητοποιηθούν οι οργανώσεις με αρχή από τους τοπικούς συλλόγους και να γίνουν ομαδικές προσπάθειες χωρίς γκρίνιες...

15/6 λήγουν οι δηλώσεις ..... & κάπου εκεί οι συγκεντρωτικές τιμολογίων

φέτος για τις δηλώσεις δόθηκε το σύστημα νομίζω 9/5 και μιλάμε για ΟΛΕΣ τις κατηγορίες φορολογουμένων που παλιότερα ήταν πόσοι μήνες

κάντε κάτι για αυτό από τώρα... προλαβαίνουν τα όργανα να κινητοποιηθούν και όχι τελευταία στιγμή

ΕΥΓΕ ΣΤΟ www.taxheaven.gr ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • ΑΓΡΟΤΕΣ
Up
Close
Close
Κλείσιμο