Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Παρατάθηκε η προθεσμία υποβολής των εκκαθαριστικών δηλώσεων Φ.Π.Α. 2011, καταστάσεων Ε.Ι.Χ. και κατοικιών.

Η προθεσμία υποβολής των εκκαθαριστικών δηλώσεων Φ.Π.Α. για υπόχρεους με Β' κατηγορίας βιβλία (χρήση 2011) η οποία έληγε σήμερα 10.5.2012, παρατάθηκε μέχρι την 25.5.2012. Η προθεσμία υποβολής για τους υπόχρεους με Γ' κατηγορίας βιβλία η οποία λήγει στις 21.5.2012 παρατάθηκε και αυτή μέχρι τις 25.5.2012.


Επίσης, η προθεσμία υποβολής καταστάσεων Ε.Ι.Χ. και κατοικιών για τις χρήσεις 2010 και 2011, παρατείνεται έως 30.5.2012.

Τέλος για τις δηλώσεις Φ.Α.Π. Νομικών Προσώπων η προθεσμία υποβολής θα παραταθεί μέχρι 31.5.2012.

Για τις ανωτέρω παρατάσεις αναμένεται η απόφαση του Υ.Ο..




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description Your Name | Μαΐου 10, 2012 12:41 μ.μ. | Reply
EYΓΕ!!
image description KALASTY | Μαΐου 10, 2012 12:37 μ.μ. | Reply
Υπάρχει Θεός!!!
image description Ασχετος | Μαΐου 10, 2012 12:17 μ.μ. | Reply
Αν περιμενες την παράταση για να καταλάβεις οτι υπάρχει ο Θεός......
image description KALASTY | Μαΐου 10, 2012 1:03 μ.μ. | Reply
Όχι και δεν περιμένω καμία παράταση για να πιστέψω αν υπάρχει ή όχι!!!
Απλά εκείνη την στιγμή που το διάβαζα και επίσημα...μου βγήκε αυτό!
Αν ήταν έτσι από τις πολλές παρατάσεις που έχουν δοθεί και θα δοθούν θα είχα κλειστεί σε μοναστήρι!
image description KALASTY | Μαΐου 10, 2012 1:03 μ.μ. | Reply
Όχι και δεν περιμένω καμία παράταση για να πιστέψω αν υπάρχει ή όχι!!!
Απλά εκείνη την στιγμή που το διάβαζα και επίσημα...μου βγήκε αυτό!
Αν ήταν έτσι από τις πολλές παρατάσεις που έχουν δοθεί και θα δοθούν θα είχα κλειστεί σε μοναστήρι!
image description 041624566 | Μαΐου 10, 2012 6:58 μ.μ. | Reply
ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ.....................
image description Your Name | Μαΐου 10, 2012 12:25 μ.μ. | Reply
μπραβο γιατι μου κλεινουν τα ματια απο το χθεσινο ξενυχτι
image description Your Name | Μαΐου 10, 2012 12:47 μ.μ. | Reply
ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ,ΤΙΠΟΤΑ??
image description fluck | Μαΐου 10, 2012 12:30 μ.μ. | Reply
ειναι γελοιο, καθε φορά με την ψυχή στο στόμα..ανακοινώστε το μια εβδομαδα να νωίτερα να δουλέψουμε κι εμεις σαν άνθρωποι..
image description Game over.... | Μαΐου 10, 2012 12:57 μ.μ. | Reply
Danken Merkel !!!!!
image description Your Name | Μαΐου 10, 2012 12:47 μ.μ. | Reply
Το οτι μεχρι να βγει αυτη η παραταση εγω και πολλοι αλλοι συναδελφοι χασαμε χρονο πολυτιμο και μας σπασανε τα νευρα, θα μας αποζημιωσει κανεις? Το οτι καθε φορα φτανουμε σε ορια τρελας, παρανοιας και εργασιακες συνθηκες απαραδεκτες με τοση πιεση και αγχος το ελεγχει κανεις? Αυτο λεγεται οργανωση και προγραμματισμος? Τελος παντων, δε λεω αλλα γιατι στο τελος θ αμας πουνε και μ@κ@κες και αχαριστους αφου μας.....κανανε τη χαρη να δωσουν την τρομερη παραταση.......
image description Your Name | Μαΐου 10, 2012 12:58 μ.μ. | Reply
kala oloi thn paratash [email protected]$%&**)(_)_
image description Your Name | Μαΐου 10, 2012 12:00 μ.μ. | Reply
kala oloi thn paratash [email protected]$%&**)(_)_
image description TasosX | Μαΐου 10, 2012 12:20 μ.μ. | Reply
Καποιος πρεπει επιτελους να καταλαβει οτι ολες αυτες οι διαφορετικες ημερομηνιες και ολες αυτες οι διαφορετικες καταστασεις, ΑΠΛΑ "ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ".......
image description Your Name | Μαΐου 10, 2012 12:32 μ.μ. | Reply
ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΜΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΦΑΠ ΝΟΜΙΚΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ ΜΕΧΡΙ 31/05?
image description Your Name | Μαΐου 10, 2012 12:59 μ.μ. | Reply
GUS ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΦΑΠ ΝΟΜΙΚΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ ΜΕΧΡΙ 31/05......ΠΟΙΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΝΟΜΙΚΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ?
image description KAROLOS | Μαΐου 10, 2012 1:44 μ.μ. | Reply
Δείτο τον αναλυτικό φορολογικό οδηγό που έχουμε στην κεντρική σελίδα του site
image description Your Name | Μαΐου 10, 2012 12:56 μ.μ. | Reply
ΟΕ-ΕΕ ΜΕ ΒΙΒΛΙΑ Β-Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΝΟΜ.ΠΡΟΣ.ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΘΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΟΥΝ ΜΕΧΡΙ 31/05/12?
image description Your Name | Μαΐου 10, 2012 12:16 μ.μ. | Reply
ΟΥΦ....
image description Your Name | Μαΐου 10, 2012 12:50 μ.μ. | Reply
Φ.Α.Π. ΝΟΜΙΚΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ 31/05/2012.....ΚΑΝΤΟ ΠΙΟ ΛΙΑΝΑ....ΠΟΙΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΑΦΟΡΑ?
image description Your Name | Μαΐου 10, 2012 12:30 μ.μ. | Reply
ΑΙ ΣΙ ΧΤΙΡ.....ΕΣΚΑΣΑ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ....ΜΑΣ ΠΕΘΑΝΑΤΕ....
image description ΑΛΕΞ-ΠΑΤΡΑ | Μαΐου 10, 2012 12:06 μ.μ. | Reply
ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΜΗΝ......ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΔΕΣΜΙΟΙ ΤΩΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΩΝ,ΤΟΥ ΧΑΛΑΣΜΕΝΟΥ ΤΑΧΙΣ ΚΛΠ....
image description Your Name | Μαΐου 10, 2012 12:42 μ.μ. | Reply
δηλωσεις φαπ νομικων προσωπων.....ποιες εννοει ο ποιητης?
image description ALEX-PATRA | Μαΐου 10, 2012 1:26 μ.μ. | Reply
ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΦΟΡΟΥ ΑΚΙΝΗΤΗΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ ΝΟΜΙΚΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ...ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΜΙΛΑΕΙ...
image description ΑΡΗΣ.Τ | Μαΐου 10, 2012 1:30 μ.μ. | Reply
Καταντια,κακομοιρια!
image description ΝΙΚΟΣ_52_ | Μαΐου 10, 2012 1:24 μ.μ. | Reply
ευτυχως δωσανε παραταση γιατί όλα τα πληρώνουν οι άμοιρες γυναίκες μας που δεν φταίνε σε τίποτε....
image description Your Name | Μαΐου 10, 2012 1:43 μ.μ. | Reply
επειδή εχώ καποίες χρεωστικές λογικά αν τις στείλω σήμερα θα βγάλει και αρ.ταυτ. σημέρα για πλήρωμη εεε?
image description Your Name | Μαΐου 10, 2012 1:55 μ.μ. | Reply
ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΙΝΟΥΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΤΕ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΤΕ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΕΣ ΦΠΑ. ΑΝ ΕΙΧΑΝΕ ΠΑΡΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ 31/5 ΘΑ ΞΕΚΙΝΑΓΑΤΕ ΣΤΙΣ 30 ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΓΑΤΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ
image description xristos | Μαΐου 10, 2012 1:30 μ.μ. | Reply
eisai teleios asxetos h ton paristaneis????gia des ti exeis kai ti eixes mexri twra kai meta kane to eksypno..an esy exeis 5-10 pelates apla mhn milas..barethika na akoyw kai xaza apo synadelfoys!!!!!!
image description Your Name | Μαΐου 10, 2012 2:20 μ.μ. | Reply
απάντησε μου πότε ξεκίνησες να στέλνεις εκκαθαριστικές και άσε τους χαρακτηρισμούς.
image description Your Name | Μαΐου 10, 2012 1:57 μ.μ. | Reply
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑΤΑΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΕΣ..........ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΜΗ ΤΟ ΠΗΡΑΤΕ ΧΑΜΠΑΡΙ????????????
image description Your Name | Μαΐου 10, 2012 1:16 μ.μ. | Reply
ΕΓΕΡΘΗΤΗ.ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΓΕΜΗ.
image description Your Name | Μαΐου 10, 2012 1:51 μ.μ. | Reply
ΘΑ ΣΑΣ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΛΟΓΙΣΤΑΚΙΑ.ΠΑΡΤΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΕΜΗ ΝΑΧΕΤΕ..
image description Your Name | Μαΐου 10, 2012 2:22 μ.μ. | Reply
Είναι ακατανόητο να παρατείνουν τις δηλώσεις ΦΠΑ των ΑΕ μόνο στις 25/5/12,
όταν ήδη έχουν παρατείνει τις δηλώσεις εισοδήματος μέχρι το τέλος του μήνα.Για λόγους συμφωνίας και μόνο,οι του ΦΠΑ έπονται αυτών του εισοδήματος.
image description Your Name | Μαΐου 10, 2012 2:09 μ.μ. | Reply
ΑΦΟΥ ΟΙ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΕΣ ΦΠΑ ΘΑ ΛΗΞΟΥΝ 25/05/2012 ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΤ/ΡΕΙΩΝ ΝΟΜΙΚΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ ΜΕ ΒΙΒΛΙΑ Β-Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΝΑ ΠΑΡΑΤΑΘΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΛΗΞΗΣ ΤΩΝ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΩΝ....ΚΑΙ ΟΧΙ 18/05/12...
image description trapezokomos | Μαΐου 10, 2012 3:47 μ.μ. | Reply
το λέω και το ξαναλέω ,όπως πολλοί συνάδελφοι..είναι καλές οι παρατάσεις αλλά δεν είναι εκεί το θέμα.το ΜΕΙΖΟΝ ΘΕΜΑ είναι να έχουμε ένα πεδίο (taxis)που να μπορεί να δουλεύει σωστ'α ακόμα και όταν όλοι είμαστε συνδεδεμένοι σε αυτό όπως επίσης να ανοίγουν πολυ πολύ γρήγορα όλα τα έντυπα για να μπορούμε να οργανωθούμε σωστά.όταν μου ανοίγεις κύριε τις δηλώσεις 9/5 δεν προλαβαίνω μέχρι 15/6.άρα στις 14/6 θα γκρινιάζουμε όλοι για παράταση ,αφού θα κολλάει κιόλας και τότε οι συνδικαλιστές μας θα βγάζουνε ανακοινώσεις κόλαφος που θα πιέζουν για παράταση και όταν την παρουμε θα λέμε ¨ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΣΑΛΟΝΙΚΙΟΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΜΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΠΙΕΖΕΤΕ.προσωπικά δεν θέλω παρατάσεις .θέλω το taxis να πάει σφαίρα και να μπορώ να στείλω ό,τι θέλω όποτε το θέλω αναλογα με τον προγραμματισμό που κάνω.επίσης θέλω να κάνω και εγώ 5-10 μέρες διακοπές το καλοκαίρι γιατι ειμαι πτώμα από τη δουελια και δεν με βλέπω να βγάζω πολυ καιρό ακόμα χωρις break.δώσανε κάτι τρις για τα στραβα τα υποβρύχια (που δεν εχουμε και πόλεμο) και δεν μπορούν να δώσουν ΄,τι χρειαζεται για να φτιάξουν το εργαλείο των εσόδων τους.οι κυριοι συνδικαλιστές μας θα έπρεπε σημερα κιόλας να βγάλουν ανακοίνωση που να λέει πως αν ξανακολλήσει το taxis ξεκινάμε απεργία.και πως ειναι η τελευταια χρονια που δουλευουμε σαν τα φαντασματα.κάθε 1/12 να βγαίνει ένας πίνακας με τις προθεσμίες και από 15/1 να ανοίγουν όλες οι εφαρμογές.να ξέρω ότι έχω από 15/1 εώς 30/5 να στείλω όλες τις υποχρεώσεις μου.να μη φωνάζω το προσωπικό να δουλέψουμε απόγευμα υπερωρίες (όπως χθές) και να κοιτιόμαστε μεταξύ μας επειδή το taxsi βγαζει μηνύματα για πεσμένους server,απάτσι ,γέφυρες κτλ.μόνο έτσι μπορούμε να δουλέψουμε κύριοι.εχω βαρεθεί και αυτή η σκατοδουλεια γινεται χειροτερη καθε μερα.
image description 041624566 | Μαΐου 10, 2012 6:25 μ.μ. | Reply
ΝΑΙ ΕΓΚΡΙΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΤΟ ΤΑΧΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ Ο ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΤΡΑΠΕΖΟΚΟΜΟΣ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩΜΑΣΤΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩΜΑΣΤΕ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΕΡΩΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ. ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΜΕ ΣΤΟΧΟ ΝΑ ΤΙΣ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΛΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ΣΑΧΛΑΜΑΡΑ. ΑΝΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΑ ΑΦΕΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΩΡΑ. ΚΟΥΡΓΙΟ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.....
image description KALASTY | Μαΐου 10, 2012 11:48 μ.μ. | Reply
Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη μαζί σου και σαφώς δεν θα πρέπει να ασχολούμαστε μόνο με τις παρατάσεις που δυστυχώς μας έχουν κυριεύσει!
Ούτε θέλουμε να τα αφήνουμε για τελευταία στιγμή!Αλλά είναι συνθήκες εργασίας αυτές?Μας τα φορτώνουν όλα,τα ζητάνε όλα σε ασφυκτικό χρόνο και το κυριότερο δεν μας δίνουν το το εργαλείο δουλειάς το taxisnet!
Ας έχουν ανοιχτές όλες τις εφαρμογές από την αρχή του χρόνου και από κει πέρα ο καθένας μας να μπορεί να κάνει τον προγραμματισμό του όμως με ένα σύστημα που να δουλεύει όλη μέρα!Τι θέλουν?Μήπως να τους αγοράσουμε εμείς τον server?
image description VASSO | Μαΐου 10, 2012 4:16 μ.μ. | Reply
Να αγιάσει το στόμα σου!!!
image description Your Name | Μαΐου 10, 2012 5:51 μ.μ. | Reply
Το ΓΕΜΗ είναι εδώ ενωμένο δυνατό!!! Εγέρθητε!!!
image description ΚΑΤΕΡΙΝΑ | Μαΐου 10, 2012 6:32 μ.μ. | Reply
ΤΙ ΕΝΝΟΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΟΙΚΙΩΝ? ΤΟ Ε9?
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο