Ειδήσεις Ανακοινώσεις Συλλόγων

Αίτημα της Π.Ο.Φ.Ε.Ε. προς το Υ.Ο. για παράταση υποβολής δηλώσεων

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ Π.Ο.Φ.Ε.Ε.

Ιουλιανού 42 – 46   ΑΘΗΝΑ  Τ.Κ.104 34
Τηλ.: 210-8253445 – FAX: 210-8253446
E – mail: [email protected] Ιστοσελίδα: www.pofee.gr 
ΑΠ. ΑΝΑΓ. ΠΟΛ. ΠΡΩΤ. ΑΘΗΝΩΝ 2923/94 ΚΑΙ ΑΡ. ΚΑΤ. 545/4787/94

Προς τον 
Αναπληρωτή Υπουργό Οικονομικών κo ΠΑΝΤΕΛΗ OIKONOMOY

Κοινοποίηση:

Υπουργό Οικονομικών κo ΦΙΛΙΠΠΟ ΣΑΧΙΝΙΔΗ 
Γενικό Γραμματέα Πληροφοριακών Συστημάτων κο ΧΑΡΗ ΘΕΟΧΑΡΗ 
Γενικό Διευθυντή Φορολογίας κο ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟ 
Γενικό Διευθυντή Γ.Γ.Π.Σ. κο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΛΑΖΑΡΙΔΗ 
Γ.Σ.Ε.Β.Ε.Ε. 
Ε.Σ.Ε.Ε. 

ΘΕΜΑ: « Ανάγκη καθορισμού νέων καταληκτικών ημερομηνιών για τις δηλώσεις φορολογίας εισοδήματος νομικών προσώπων με βιβλία Β΄κατηγορίας του Κ.Β.Σ. » 

Αρ. πρωτοκ. Εξερχομένου 073

Αθήνα, 25 Απριλίου 2012

Αξιότιμε Κύριε Αναπληρωτή Υπουργέ,

Ως οι χρήστες των εφαρμογών της Γ.Γ.Π.Σ. και οι έχοντες την ευθύνη υλοποίησης των υποχρεώσεων των φορολογούμενων προς το Υπουργείο είμαστε υποχρεωμένοι να σας ενημερώσουμε ότι παρά την υπέρβαση ωραρίου από την πλευρά μας είναι αδύνατον να εξυπηρετηθούμε εύρρυθμα από την ΠΟΛΥ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΑ (ουσιαστικά την εβδομάδα του Θωμά) δοθείσα προς χρήση – και με πολλές μικροεκκρεμότητες - εφαρμογή για την υποβολή των δηλώσεων Ε5 για τα Νομικά Πρόσωπα (του άρθρου 2 παρ. 4 Κ.Φ.Ε. δηλ. Ο.Ε., Ε.Ε. κ.λπ.) με βιβλία Β΄και του άρθρου 101 παρ. 2 Κ.Φ.Ε. (μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα) παρά το ότι η καταληκτική προθεσμία έχει καθορισθεί στις 30/4.

Με τις χαμένες ανθρωποώρες, παρά την αξιέπαινη προσπάθεια όλου του ανθρώπινου δυναμικού της Γ.Γ.Π.Σ., είναι αδύνατον να ολοκληρωθεί εντός των σημερινών προθεσμιών όλες οι προβλεπόμενες υποβολές που έχουν καταληκτική ημερομηνία μέχρι 30/4.

Καθώς εκτός από τις δηλώσεις των ανωτέρω Νομικών Προσώπων, τρέχουν οι προθεσμίες:

· Για υποβολή περιοδικών ΦΠΑ για επιχειρήσεις με Βιβλία Β΄(1ο τριμ.)
· Για υποβολή περιοδικών ΦΠΑ για επιχειρήσεις με Βιβλία Γ΄(Μάρτιος)
· Υποβολής αίτησης για υπαγωγή στη ρύθμιση της παραγράφου 8 του άρθρου 3 του ν.4038/2012 των ληξιπρόθεσμων οφειλών μέχρι 29 Φεβρουαρίου 2012
· Υποβολής οριστικής δήλωσης Απόδοσης Φόρου Μισθωτών Υπηρεσιών 
· Υποβολής από τις επιχειρήσεις των στοιχείων που αφορούν παροχή Ε.Ι.Χ. αυτοκινήτων και κατοικιών για το οικονομικό έτος 2011(χρήση 2010) 
· Υποβολής από τις επιχειρήσεις των σχετικών στοιχείων που αφορούν παροχή Ε.Ι.Χ. αυτοκινήτων και κατοικιών για το οικονομικό έτος 2012 (χρήση 2011) 

και η πρόθεση του Κλάδου είναι η ηλεκτρονική υποβολή ΟΛΩΝ των δηλώσεων μέσω του Taxis σας μεταφέρουμε το εύλογο αίτημα των Μελών μας αλλά και ολόκληρου του Κλάδου που θεωρεί την Π.Ο.Φ.Ε.Ε. ως εκφραστή της αγωνίας και των προβληματισμών τους για:

1.- παράταση της ηλεκτρονικής υποβολής των δηλώσεων των Νομικών Προσώπων (του άρθρου 2 παρ. 4 Κ.Φ.Ε. δηλ. Ο.Ε., Ε.Ε. κ.λπ.) με βιβλία Β΄και του άρθρου 101 παρ. 2 Κ.Φ.Ε. μέχρι και την 21η Μαϊου 2012.

2.- παράταση της ηλεκτρονικής υποβολής των δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος των Νομικών Προσώπων του άρθρου 101 παρ. 1 Κ.Φ.Ε. (Α.Ε., Ε.Π.Ε.) μέχρι και την 31η Μαϊου 2012 ( και για τις Α.Ε. ανεξάρτητα από το τελευταίο ψηφίο του Α.Φ.Μ.)

3.- παράταση για τις δηλώσεις Φόρου Ακίνητης Περιουσίας (Φ.Α.Π.) Ν.Π. έτους 2011 μέχρι και την 30η Ιουνίου 2012 (ανεξάρτητα από το τελευταίο ψηφίο του Α.Φ.Μ.)

4.- παράταση των δηλώσεων ειδικού φόρου επί των ακινήτων έτους 2012 μέχρι την 30η Σεπτεμβρίου 2012. 

5.- η υποβολή μέσω διαδικτύου της κατάστασης φορολογικής αναμόρφωσης της χρήσης 2010 να παραταθεί μέχρι 30/6/2012

Επίσης θεωρούμε αναγκαίο να ορισθούν οι εξής νές καταληκτικές ημερομηνίες για τις επόμενες υποβολές 

6.- η εφαρμογή για την υποβολή Ε9 μέχρι και την 1/1/2011 να παραμείνει ανοικτή μέχρι 31/5/2012

7.- η υποβολή της οριστικής δήλωσης Απόδοσης Φόρου Μισθωτών Υπηρεσιών στις 31/5/2012

8.- η υποβολή των στοιχείων που αφορούν παροχή Ε.Ι.Χ. αυτοκινήτων και κατοικιών για το οικονομικό έτος 2011(χρήση 2010) να παραταθεί μέχρι 30/06/2012

9.- η υποβολής των σχετικών στοιχείων που αφορούν παροχή Ε.Ι.Χ. αυτοκινήτων και κατοικιών για το οικονομικό έτος 2012 (χρήση 2011) να παραταθεί μέχρι 30/6/12 

Ζητούμε λοιπόν να κάνετε ότι είναι δυνατόν στα πλαίσια των Δημοσιονομικών αναγκών λαμβάνοντας υπ’ όψιν ότι ο Κλάδος μας παρά το ότι έχει πληγεί από την ύφεση και τον περιορισμό της ταμειακής ρευστότητας των Μικρομεσαίων επιχειρήσεων καταβάλει κάθε δυνατή προσπάθεια για την μείωση της φοροδιαφυγής και της δημιουργίας φορολογικής συνείδησης αλλά και την στήριξη των Επιχειρήσεων με την παροχή βασικών οικονομικών συμβουλών. Αν δεν έχουμε τον αναγκαίο χρόνο για να ασκήσουμε ορθά το Λειτούργημά μας το αποτέλεσμα θα είναι αντίθετο του στόχου (για έξοδο από την ύφεση και την αύξηση των Δημοσίων εσόδων) όχι μόνον βραχυπρόθεσμα όσο και μακροπρόθεσμα καθώς θα οδηγήσουν την Ελληνική Οικονομία σε ακόμη μεγαλύτερη ύφεση, με ότι αυτό συνεπάγεται για τα δημόσια έσοδα και τα ασφαλιστικά ταμεία.


Με εκτίμηση
Για το Δ.Σ




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description GEORGE ST | Απριλίου 25, 2012 11:40 π.μ. | Reply
ΚΑΛΩΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ.ΚΑΛΑ ΞΥΠΝΗΤΟΥΡΙΑ.
ΚΑΛΩΣ ΤΑ ΠΑΛΗΚΑΡΙΑ ΤΑ ΖΟΥΜΠΟΥΡΛΟΥΔΙΚΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ ΑΤΑΚΑ ΤΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ.
ΕΞΩ ΟΛΟΙ ΒΡΕ.ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΧΑΡΕΣ & ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΘΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΑΣ ΣΠΑΣΑΤΕ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΟΛΟΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ .
image description Your Name | Απριλίου 25, 2012 11:50 π.μ. | Reply
ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΟΒΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΙΝΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ.........
image description Your Name | Απριλίου 25, 2012 12:18 μ.μ. | Reply
Επρεπε να αιτηθει, να καταργηθει η αναμορφωση, ΟΧΙ ΝΑ ΠΑΡΑΤΑΘΕΙ!!!
image description Your Name | Απριλίου 25, 2012 12:25 μ.μ. | Reply
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΒΡΕ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ.....(Με τις χαμένες ανθρωποώρες, παρά την αξιέπαινη προσπάθεια όλου του ανθρώπινου δυναμικού της Γ.Γ.Π.Σ.) ΓΛΥΨΙΜΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ??? ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΑ ΤΕΛΕΙΩΣ!!!!!!!!!!!
image description Your Name | Απριλίου 25, 2012 12:32 μ.μ. | Reply
ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΕΚΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ?ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΤΗ ΠΙΕΣΗ....ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ....ΒΓΑΛΤΕ ΡΕ Υ.Ο. ΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ....ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ
image description ΛΑΜΠΡΟΣ | Απριλίου 25, 2012 1:00 μ.μ. | Reply
ΝΑΙ.... ΝΑΙ..... ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΘΕΣΑΤΕ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ: "δεν έχουμε τον αναγκαίο χρόνο για να ασκήσουμε ορθά το Λειτούργημά μας" ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΓΙΑΣΜΟ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ, ΜΝΗΜΟΣΗΝΟ ΤΩΝ ΑΜΟΙΒΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΤΟΥ ΕΦΡΑΙΜ, ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΓΙΟΣΑΚΙ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΟ...
image description MIKELLLE | Απριλίου 25, 2012 1:57 μ.μ. | Reply
Μπράβο στα παλικάρια της ΠΟΦΕΕ ξυπνήσανε για να ζητήσουν παράταση επιτέλους!!!!!! Και πότε θα την ανακοινώσουν??? Την δευτέρα???????
image description ntina d | Απριλίου 25, 2012 1:09 μ.μ. | Reply
Κι ευχαριστημενοι να'μαστε αν την ανακοινωσουν την δευτερα το πρωι..... γιατι αν παει μεσημερι και δεν εχουμε τιποτα επισημο μας βλεπω αλλους με καρδια, αλλους με εγκεφαλικο,αλλους με νευρικη κριση....
image description SARAKINOS | Απριλίου 25, 2012 1:38 μ.μ. | Reply
Σημερινή απάντηση σε ερώτημά μου απο τον Λ.Σ.Α. :

Κύριε Πχχχ καλημέρα σας,

έχουμε επικοινωνήσει με τη Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων.
Δεν υπάρχει κάποια επίσημη ανακοίνωση για τυχόν παράταση, οπότε δεν
μπορούμε να σας πούμε με βεβαιότητα και δεσμευτικά ότι θα παραταθούν οι
προθεσμίες.

Με εκτίμηση,

Κομηνού Σοφία
Λογιστικός Σύλλογος Αθηνών
210 5138289, [email protected]
www.lsa.gr

image description C.F.C. | Απριλίου 25, 2012 1:56 μ.μ. | Reply
Ενώ οι Ο.Ε., Ε.Ε. κλπ με Γ' κατηγορίας βιβλία κ........ν στο πηγάδι (μάλλον δεν υπάρχουν τέτοιες) ....
image description VaGuN | Απριλίου 25, 2012 2:33 μ.μ. | Reply
kalokairi tha kanoume oi logistes? pos to kovetai? mallon oxi...ena mina exoume ton augousto krima eimaste......
image description SPIROS | Απριλίου 25, 2012 3:39 μ.μ. | Reply
Το υπουργειο ειπε οτι οι οριστικες φορου των ελευθερων επαγγελματιων για το 2010 καταργουνται..γιατι δε ζηταμε κατι αναλογο να γινει με τη φορολογικη αναμορφωση του 2010??ποιο το νοημα να παιδευομαστε??Ας ξεκινησουμε οπως πολυ σωστα εγινε το 2011 μαζι με τη δηλωση και η φορολογικη αναμορφωση...
image description anemos28 | Απριλίου 25, 2012 4:16 μ.μ. | Reply
ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ!!!!
Ακόμα και αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να υποβάλλω περιοδικές δηλώσεις
Φανταστείτε τι θα γίνει με τις δηλώσεις εισοδήματος φέτος...


image description μαρία | Απριλίου 25, 2012 4:00 μ.μ. | Reply
Τί ωραία που ήταν παλιά, ήξερες τον Φλεβάρη οι εκκαθαριστικες,Μάρτη οι επαγελματίες,Απρίλη οι εταιρείες,και 10 Ιουνίου οι μισθωτοί.
Τώρα χάσαμε τ αυγά και τα πασχάλια,αξίζει από πλευράς αποτελέσματος,όλο
αυτό το μπάχαλο που βιώνουμε άραγε?
Νομίζω πως από τα πολλά πολλά,χάνουμε την ουσία με το να ασχολούμαστε καλή ώρα με καταστάσεις αναμόρφωσης, και καταστάσεις επί καταστάσεων,ούτε και θυμάμαι κάποιες από αυτές πχ μηχανικών δικηγόρων για πότε πήγαν,μόνο εκκρεμότητες στην άκρη του μυαλού μας για να το απασχολούν είναι,και να μην μπορεί να λειτουργήσει σωστά.
image description taxmethod | Απριλίου 25, 2012 6:53 μ.μ. | Reply
ΓΙΑ ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΤΩ ΤΑ ΜΟΛΥΒΙΑ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΕ TA PC ANTI ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΤΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩ ΟΛΟΥΣ......ΜΟΝΟ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΞΕΡΕΤΕ.....ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ ΠΡΕΠΕΙ,ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΠΛΗΡςΝΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΜΑΣ ΕΔΩ.
image description Your Name | Απριλίου 25, 2012 7:20 μ.μ. | Reply
ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΕΡΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΤΕΕ (ΧΩΡΙΣ ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ) ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ
image description ΚΩΣΤΑΣ | Απριλίου 25, 2012 10:08 μ.μ. | Reply
ΑΣ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ
image description Your Name | Απριλίου 25, 2012 8:29 μ.μ. | Reply
Σχολιάστε
image description G.T. | Απριλίου 25, 2012 8:44 μ.μ. | Reply
ΑΥΤΟΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΘΕΛΟΥΝΕ ΚΑΙ "ΧΑΚΕΡΣ"
ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ
ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΠΑΡΟΧΗ Ε.Ι.Χ. αυτοκινήτων και κατοικιών, ΠΡΕΠΕΙ ΤΟ
ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΤΥΧΙΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ.
ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝΕ;ΑΥΤΟΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝΕ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ "ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΑΡΙΟΣ".ΑΝΤΕ ΝΑ ΧΑΘΟΥΝΕ...
image description Your Name | Απριλίου 25, 2012 8:56 μ.μ. | Reply
ΖΗΤΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ...ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ....ΒΡΕ ΑΙΝΤΕ ΑΠΟΔΩ...
ΚΥΡΙΟΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΗΤΟΥΜΕ ΠΛΕΟΝ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ....ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΜΟΝΑΧΑ....ΜΕ ΑΓΡΙΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΑΝΕΥ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ.....ΜΗΝ ΤΗΡΕΙΤΑΙ ΣΤΑΣΗ ΞΥΛΙΝΟΥ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΛΟΓΟΥ...ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ ΚΟΣΜΑΚΗ..
image description MARILENA | Απριλίου 25, 2012 8:07 μ.μ. | Reply
ΕΚΑΝΑ 1ΩΡΑ ΚΑΙ 45 ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΩ ΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΑΠΛΕΣ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΤΟΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 4 ΘΑ ΒΓΕΙ (ΑΝΕΠΙΣΗΜΗ ΠΡΩΤΑ)ΠΑΡΑΤΑΣΗ ,ΕΛΕΟΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΟ .....ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΨΗΦΟ .......ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΤΑΘΕΡΟ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ .....ΠΟΙΑ ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΨΗΦΙΖΕΙ ΤΟ ΝΟΜΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕ ΥΠΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙ ΠΙΣΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΨΗΦΙΣΕΙ !!!! ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΞΕΚΟΥΜΠΙΣΤΟΥΝ-ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΟ
image description 041624566 | Απριλίου 26, 2012 12:25 π.μ. | Reply
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ ΜΗΠΩΣ ΞΕΧΑΣΑΤΕ ΤΑ ΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΣ.ΜΗ ΚΕΡΔ.ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ? Η ΓΓΠΣ ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΑΙ ΠΩΣ ΑΝΟΙΞΕ Η ΠΥΛΗ 12/4 ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΧΩΡΕΙ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ Φ-01012. Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜ.ΦΟΡ.ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΣΗΜΕΡΑ ΠΩΣ ΘΑ ΔΟΣΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΑΜΕΣΗΣ ΜΕΤΑΦΟΡΤΩΣΗΣ ΤΗΣ ΔΗΛ.ΑΥΤΗΣ ΤΗΝ ............ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.!!!!!!!!
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΥΛΕΣ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΠΥΛΕΣ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΦΩΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΙΔΙΩΤΗ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΦΡΑΓΚΟ ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΟΥΡΟ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΑΥΤΟΙ ΟΛΟΙ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΜΟΝΟ ΕΚΛΟΓΕΣ ΚΑΡΕΚΛΕΣ...... ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΜΑΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΕΨΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΦΠΑ ΟΜΟΡΦΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝΕ ΑΔΕΙΑΣΑΝΕ ΤΙΣ ΕΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΓΙΑ ΤΟ Η ΤΑ ΥΠΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΤΟ ΧΑΛΙ ΜΑΣ ΜΕΣ ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΑΤΕΛΕΙΩΤΑ ΜΑΝΙΦΕΣΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΗΓΟΡΗΘΟΥΜΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΝΙΧΡΗ ΕΣΤΩ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ. ΑΝΤΕ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
image description jordan81 | Απριλίου 26, 2012 9:26 π.μ. | Reply
Λόγω αυξημένου φόρτου το σύστημα δεν μπορεί να σας εξυπηρετήσει.

Παρακαλούμε, προσπαθήστε αργότερα
image description jordan81 | Απριλίου 26, 2012 9:47 π.μ. | Reply
ΚΑΛΑ ΠΑΜΕ.....
image description MIKELLLE | Απριλίου 26, 2012 10:22 π.μ. | Reply
Δεν φταίει κανένας άλλος μόνο ο κλάδος μας που τους αφήνει να έχουν τέτοιες συμπεριφορές!!
image description mik | Απριλίου 26, 2012 10:06 π.μ. | Reply
παλαιότερα ο Αγάς έκανε τουλάχιστον δώρο τον γάιδαρο δε αυτόν που μάζευε τους φόρους !!!
image description αντωνης | Απριλίου 26, 2012 12:58 μ.μ. | Reply
...και πανω πουστελνα ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ ΦΠΑ ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ , ΞΑΝΑΜΠΑΙΝΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΩΔ ΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΝ ΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ,η ευγενέστατη υπάλληλος των πληροφ. συστημάτων μου δήλωσε ότι οι ΚΩΔ μου θα επανέλθουν σε 2 ΏΡΕΣ ..ΤΗΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΗΝ ΔΩΣΩ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙ Ο ΦΠΑ, Να θεωρήσω ότι είμαι μόνο άτυχος η ότι με προστατεύει το σύστημα ΓΑΜΩ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ λοιπόν...
image description καμμενος | Απριλίου 26, 2012 12:24 μ.μ. | Reply
φ΄λε την έκατσες την βάρκα, πείσε τον πελάτη σου ότι δεν έφταιγες,μπορείς να του δώσεις και την γυναίκα σου αν είναι και μεγάλο το ποσό της πληρωμής
image description LOG | Απριλίου 27, 2012 12:20 π.μ. | Reply
ΓΙΑ ΤΟ "ΚΛΕΙΔΩΜΑ" ΤΩΝ ΚΩΔΙΚΩΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΣΥΑΝΔΕΛΦΕ WELLCOME TO THE CLUΒ...ΔΗΛ.ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ.. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ (ΠΟΥ ΑΔΙΚΩΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ..ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΕΚΚ/ΚΕΣ ΦΠΑ, ΣΥΓΚ.ΦΜΥ ΚΛΠ) ΛΈΣ Κ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ Κ ΒΡΗΚΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΦΟΡΤΩΣΟΥΝ Κ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΩΝ ΕΦΟΡΙΩΝ ΔΙΧΩΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΕΞΤΡΑ ..ΜΑ ΤΙ ΛΕΩ ΕΔΩ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΤΑΒΑΛΟΥΝ ΤΑ ΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΑ ΘΑ ΚΑΤΑΒΑΛΛΟΥΝ ΤΑ ΕΞΤΡΑ... ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ, ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΡΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΤΙΠΑΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΩΝ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΩΝ ΤΙΜΩΝ ΞΕΥΤΙΛΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗ ΣΠΟΥΔΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ. ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Ο ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑΚΑΤΕΒΑΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΑ ΜΟΛΥΒΙΑ ΚΑΤΩ Κ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΑ PC... ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ , ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ.....
image description GEORGE7 | Απριλίου 26, 2012 2:10 μ.μ. | Reply
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΩΝ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ ΦΠΑ???????????????????????????????
image description MAD LOG.FON | Απριλίου 26, 2012 5:59 μ.μ. | Reply
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΓΙΑ ΙΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΟΛΩΝ...
26 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ,ΜΠΑΙΝΩ ΣΕ ΕΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΚΡΗ ΠΙΕΣΗ 10
image description leon | Απριλίου 26, 2012 8:03 μ.μ. | Reply
ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΕΣ ΦΠΑ????? ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ...........................
image description LOG | Απριλίου 27, 2012 12:13 π.μ. | Reply
ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΙΚΕΣ ΦΠΑ? ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΠΑΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ , ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΑ ΣΤΑΛΟΥΝ . ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ !
image description Your Name | Απριλίου 27, 2012 9:50 π.μ. | Reply
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ? SOS ....ΒΟΥΛΙΑΖΟΥΜΕ
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο