Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Συνελήφθη από την Οικονομική Αστυνομία 53χρονη μικροβιολόγος που επιχείρησε να αποφύγει φορολογικό έλεγχο


Συνελήφθη από την Οικονομική Αστυνομία 53χρονη μικροβιολόγος που επιχείρησε να αποφύγει φορολογικό έλεγχο στο ιατρείο της.
 Κατά τον έλεγχο που πραγματοποιήθηκε βρέθηκαν παραποιημένα στοιχεία στο βιβλίο επίσκεψης ασθενών.
 
Συνελήφθη χθες (21-4-2012) το απόγευμα στον Άγιο Δημήτριο Αττικής, από αστυνομικούς της Υπηρεσίας Οικονομικής Αστυνομίας και Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, 53χρονη μικροβιολόγος, η οποία επιχείρησε να αποφύγει φορολογικό έλεγχο.

Η μικροβιολόγος συνελήφθη στα όρια του αυτοφώρου για το αδίκημα της απείθειας και από τον φορολογικό έλεγχο που πραγματοποιήθηκε βρέθηκαν παραποιημένα στοιχεία στο βιβλίο επίσκεψης ασθενών, ενώ διαπιστώθηκαν και άλλες φορολογικές παραβάσεις.
 
Ειδικότερα, στο πλαίσιο διερεύνησης ανώνυμης καταγγελίας, κλιμάκιο αστυνομικών του Τμήματος Κοινωνικής και Ασφαλιστικής Προστασίας της Οικονομικής Αστυνομίας, μετέβη προχθές (20-4-2012) στο ιατρείο της 53χρονης στον Άγιο Δημήτριο Αττικής, προκειμένου να πραγματοποιήσει φορολογικό έλεγχο. Ωστόσο η 53χρονη μικροβιολόγος, για να αποφύγει τον έλεγχο, δεν επέτρεψε την είσοδο των αστυνομικών, παρά τις συνεχείς νόμιμες προσκλήσεις των αστυνομικών, με αποτέλεσμα να μην πραγματοποιηθεί ο έλεγχος.
 
Μετά από έρευνα των αστυνομικών, εντοπίστηκε η 53χρονη χθες (21-4-2012) το απόγευμα στον Άγιο Δημήτριο Αττικής και συνελήφθη στα όρια του αυτοφώρου, για το αδίκημα της απείθειας. Επιπλέον από τον φορολογικό έλεγχο που πραγματοποιήθηκε στο ιατρείο της, βρέθηκαν παραποιημένα στοιχεία στο βιβλίο επίσκεψης ασθενών, ενώ διαπιστώθηκε η μη συμπλήρωση των απαραίτητων στοιχείων στο βιβλίο επίσκεψης ασθενών και στο μπλοκ αθεώρητων αποδείξεων παροχής υπηρεσιών (Α.Π.Υ.).
 

Η 53χρονη μικροβιολόγος, με τη δικογραφία που σχηματίσθηκε σε βάρος της, οδηγήθηκε σήμερα το πρωί στον κ. Εισαγγελέα Πρωτοδικών Αθηνών, ενώ παράλληλα θα ενημερωθεί και η αρμόδια Δ.Ο.Υ., ως προς την κίνηση της διοικητικής διαδικασίας και την επιβολή των προβλεπόμενων διοικητικών προστίμων.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description Your Name | Απριλίου 23, 2012 1:07 μ.μ. | Reply
piasame tin mikrobiologo! gioupi! epitelous stamatisame tin forodiafygi!
image description Your Name | Απριλίου 23, 2012 1:08 μ.μ. | Reply
piasame tin mikrobiologo! gioupi! epitelous stamatisame tin forodiafygi!
image description Your Name | Απριλίου 23, 2012 1:13 μ.μ. | Reply
έχει πολλά κενά η υπόθεση....πότε πρόλαβε να εκδοθεί ένταλμα σύλληψης...με την αιτιολογία της απείθειας.....από πότε οι αστυνομικοί διενεργούν έλεγχο και μάλιστα με συνεχείς νόμιμες προσκλήσεις....και εν πάση περιπτώσει εάν η φορολογούμενη όντως είχε προσκλήσεις από τα "νόμιμα" διοικητικά όργανα -είτε σε έκτακτο είτε σε πρόσκληση για τακτικό έλεγχο- κάτι θα έκανε ρε αδερφέ σε συνεργασία με κάποιον λογιστή για να παρουσιάσει κάτι! Μήπως ο αρθρογράφος είναι ολίγον δημοσιογράφος - γενικολόγος και όλοι οι ελεγκτές είναι ΣΔΟΕ-αστυνομία-ΔΟΥ όλα σ' ένα?
image description Your Name | Απριλίου 23, 2012 1:03 μ.μ. | Reply
Αυτά που κάνει η λεγόμενη Οικονομική Αστυνομία για να διαφηφιστεί είναι απίστευτα. Δελτίο τύπου για κάθε έλεγχο και συλληψη;


Ας σοβαρευτούνε επιτέλους και να ψάξουν, αν μπορούν ,το βαρύ και οργανωμένο οικονομικό έγκλημα (τοκογλυφία, λαθραιμπόριο κλπ).
image description eksarthrosi | Απριλίου 23, 2012 1:09 μ.μ. | Reply
οικονομικη τρομοκρατια
image description Your Name | Απριλίου 24, 2012 5:08 μ.μ. | Reply
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ!!!
ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΦΟΡ/ΝΗ ΑΛΛΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΡΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΡΙΟ ΚΥΝΗΓΗΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΔΟΕ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΧΙ ΣΕ ..... ΦΟΡΟΦΥΓΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟΥΣ.... ΨΙΛΙΚΑΤΖΗΔΕΣ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ.ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΙΠΟΤ΄ΑΛΛΟ.
image description PRESJOHN | Απριλίου 23, 2012 2:41 μ.μ. | Reply
Οι αστυνομικοΊ της ΥπηρεσΊας ΔΙΩΞΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΣ
που κολάνε??Μήπως η μικροβιολόγος έκανε hacking??Δεν ντρέπονται??Προεκλογικά τερτίπια!!!
image description ΛΕΥΤΕΡΗΣ | Απριλίου 23, 2012 2:09 μ.μ. | Reply
ΘΑ ΧΥΘΕΙ ΑΠΛΕΤΟ ΦΩΣ .... ΚΑΙ ΘΑ ΦΘΑΣΕΙ ΤΟ ΜΑΧΑΙΡΙ ΣΤΟ ΚΟΚΚΑΛΟ .....
ΦΟΡΟΦΥΓΑΔΕΣ ΜΙΣΘΩΤΟΙ ΚΑΙ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΙ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ
ΣΤΗΝ ΕΛΒΕΤΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 350 ΔΙΣ ΕΥΡΩ ΝΑ ΤΡΕΜΕΤΕ...... ΟΙ ΑΔΙΑΦΘΟΡΟΙ ΞΑΝΑΡΧΟΝΤΑΙ ....... ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΩΣΟΥΝ - ΜΗΔΕΝΙΣΟΥΝ ΤΟ ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΟ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ.... ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΑΛΛΑ 12 ΔΙΣ ΕΥΡΩ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ- ΜΝΗΜΟΣΥΝΟΥ ...........
image description ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ | Απριλίου 23, 2012 3:19 μ.μ. | Reply
Η ΛΟΓΙΚΗ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΣΧΟΛΙΑΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ! ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΛΗΡΩΣΕΙ 1 ΔΡΑΧΜΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΗΡΘΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Η ΩΡΑ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΕΤΕ ΜΑΖΕΜΕΝΑ.ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ ΛΕΕΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΩΣ ΠΟΥ ΠΗΓΕ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ??? ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΠΟ ΜΕΣΑ , ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΜΕ ΤΟΚΟ ΟΣΑ ΦΑΓΑΤΕ 30 ΧΡΟΝΙΑ.
image description Your Name | Απριλίου 23, 2012 3:53 μ.μ. | Reply
Αυτά να πας και να τα πείς εκεί που ξέρεις. Άκου εκεί να κατηγορεί ανθρώπους που πληρώνουν τα κέρατά τους στο κολο ΟΑΕΕ για μια ασφάλιση και σύνταξη που δεν πρόκειται να πάρουν ποτέ. Άντε τρέχα πίσω στην ΔΟΥ σου τώρα, πολύ άργησες από την βολτούλα στο σπίτι και οι φορολογύμενοι σε περιμένουν να τους περάσεις τα Ε9.
image description Your Name | Απριλίου 23, 2012 3:40 μ.μ. | Reply
ΘΕΛΕΙ Η ΧΗΡΑ ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙ ΚΑΙ Η ΧΑΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙ! ΠΡΟΦΑΝΩΣ Η ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΩΝ ΕΛΕΥΘ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΟΡΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΑΕΕ!!
Ε ΒΕΒΑΙΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΦΟΡΟ ΠΟΤΕ!!!
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΜΕΤΑΝΟΗΤΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ: ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10.000 (Α ΔΙΑΛΟΓΗ) ΕΛΕΥΘ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΤΕΚΜΑΡΤΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΑΝΩ ΤΩΝ 500.000 , ΜΕ ΔΗΛΩΣΕΙΣ 20 ΚΑΙ 30.000 ΕΥΡΩ! ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΛΟΙΠΑ ΚΟΡΟΪΔΑ! ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Η ΩΡΑ ΤΟΥΣ.
image description NO JUSTICE NO PEACE FU** THE LAMOGIA | Απριλίου 23, 2012 3:47 μ.μ. | Reply
ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ !! ΑΙΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΦΕΛΕΙΣ (?) ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΣΚΟΥΖΟΥΝ ΠΟΥ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΦΑΡΜΟΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ..
image description Your Name | Απριλίου 23, 2012 7:58 μ.μ. | Reply
Οι μοναδικοί που δεν πληρώνουν καθόλου φόρους είναι οι δημοσιοι υπάληλοι
που συνήθως κάνουν- την ώρα που πληρώνονται απο τα λεφτά των φορολογούμενων ελεύθερων επαγγελματιών-2η δουλειά εντελώς αδήλωτη.
image description ALEXF | Απριλίου 23, 2012 4:58 μ.μ. | Reply
AN H ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΣ ΗΤΑΝ ΤΗΣ ΤΑΞΗΣ ΤΩΝ 500000 ΚΑΛΑ ΤΗΣ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑΝ ΑΝ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ ΤΗΣ ΤΑΞΗΣ ΤΩΝ 30000 ΕΥΡΩ Ε ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΛΕΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΘΕΙ Ο ΝΟΜΟΣ ΑΛΛΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΡΙΔΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΡΓΟ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΚΑΡΑΧΑΡΙΕΣ ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΣΤΙΣ ΜΑΡΙΔΕΣ ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΕΦΘΑΡΜΕΝΟ ΕΛΕΓΧΤΙΚΟ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ....
image description τΟΝΙ | Απριλίου 23, 2012 5:42 μ.μ. | Reply
Που τα είδατε αυτά γραμμένα ρε παιδιά;;; ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΤΕ ΤΕΛΕΙΩΣ;;;

Δηλαδή επειδή δεν πιάνονται οι μεγάλοι φοροφυγάδες, πρέπει να μην πιάνονται και οι μικροί;; Τι λογική είναι αυτή;;;
Κ όλοι οι υπόλοιποι που δε φοροδιαφεύγουν καθόλου τι είναι; Μλκς; Η απέναντι μικροβιολόγος που δε φοροδιαφεύγει είναι ηλίθια;

Μήπως χρησιμοποιούμε τους μεγαλοκαρχαρίες ως άλλοθι για τα δικά μας αμαρτήματα;;; ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ...

Φόλα σε όλους τους φοροφυγάδες. Μικρούς και μεγάλους. Είναι όλοι τους λαμόγια.
image description ALEXF | Απριλίου 23, 2012 5:49 μ.μ. | Reply
ΤΟΝΙ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΛΕΓΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΜΑΡΙΔΕΣ ΤΟΤΕ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ.
image description Your Name | Απριλίου 23, 2012 6:23 μ.μ. | Reply
ΜΑΡΙΔΑ-ΣΑΡΔΕΛΑ-ΓΑΥΡΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΙΛΟ........ΟΙ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ?
image description Your Name | Απριλίου 23, 2012 7:48 μ.μ. | Reply
οι μονοι που παραγουν πλουτο ειναι οι επαγγελματιες, ολοι οι αλλοι ζουν παρασιτικα και τρεφονται απ'αυτον τον πλουτο με κορυφαιους τους δημοσιους υπαλληλους, "δουλευουν" 5 ωρες (8-13) και πληρωνονται για 10 χρησιμοποιωντας τις καρεκλες και τις υπογραφες τους για εκβιασμο και παρανομο, αδηλωτο πλουτισμο.
Πρωτα να μας πουν οι κυριοι δημοσιοι υπαλληλοι ποση ειναι η παραοικονομια τους απο τους εκβιασμους των επιχειρησεων (ΔΟΥ, ΙΚΑ και αλλα κακοποια ιδρυματα), ποσες πολυκατοικιες εχουν οι διαφοροι προισταμενοι ΔΟΥ, ΙΚΑ κλπ, και μετα ας ασχοληθουνε και με τους "φοροφυγαδες"
image description alexandros | Απριλίου 23, 2012 11:58 μ.μ. | Reply
Παράγουν πλούτο μόνο όσοι εξάγουν τα προϊόντα ή τις υπηρεσίες τους σε άλλες χώρες ή όταν αλλοδαποί που έχουν αποκτήσει εισοδήματα στη χώρα τους αγοράζουν από τους ελεύθερους επαγγελματίες τα προϊόντα ή τις υπηρεσίες τους. Οι υπόλοιποι είμαστε Δ.Υ γιατί πληρωνόμαστε έμμεσα από τον κρατικό προύπολογισμό δηλ. τους μισθούς και τις συντάξεις των Δ.Υ. Βλέπω ότι τόσα χρόνια ΝΔ-ΠΑΣΟΚ έχουν κάνει κάνει καλή δουλειά στην δημιουργία αντιπαραθέσεων. Με 1 χρόνο ακόμα ΝΔ-ΠΑΣΟΚ ετοιμάστε VISA
image description Your Name | Απριλίου 23, 2012 7:31 μ.μ. | Reply
Καλά της έκαναν και καλά θα έκαναν και ένα ευρώ να έκλεβε. Άντε γιατί πολύ την έχουμε δει θύματα. Δηλαδή τι θέλετε να ταξινομήσουν τους κλέφτες με αύξουσα σειρά και να τους πάρουν από τον μεγαλύτερο στο μικρότερο; Eίναι λογική αυτή; Στην τροχαία αν κάνεις παράβαση τι λες δηλαδή "μην πιάνεις εμένα, είναι άλλοι που τρέχουν περισσότερο"; Δεν έπιαναν κανέναν γκρινιάζατε τώρα που τα πιάνουν τα λαμόγια πάλι γκρινιάζετε. Αποφασίστε τι θέλετε επιτέλους.
image description Your Name | Απριλίου 24, 2012 12:12 π.μ. | Reply
ΟΥΤΕ 1CENT ΦΟΡΟΣ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ! ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΝΑ ΤΑ ΒΡΟΥΝΕ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ! ΑΥΤΗ Η ΧΩΡΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΑΠΟΚΡΑΤΙΚΟΠΟΙΗΘΟΥΝΕ ΟΛΑ ! ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΕΓΧΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΒΟΛΕΨΑΚΙΔΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΚΑΘΗΣΙΟ ΒΡΩΜΑΝΕ ΚΛΑΝΙΛΑΣ ΟΙ ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΤΟΥΣ ΕΙΣΠΡΑΤΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΧΑΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΟΣΟ ΤΟ ΑΞΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΤΟΥ ΜΙΣΘΩΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ! ΚΑΘΗΣΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΡΙΣΕΤΕ ΤΩΡΑ, ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΝΑΕΙ !
image description Alexander RS | Απριλίου 24, 2012 12:08 π.μ. | Reply
εγώ κάθομαι καί σε βρίζω καί όταν-μακάβρια-την ώρα πεθάνεις να στείλνουν sms από τα πλήρως ιδιωτικοποιήμενα νεκροταφεία στους δικούς σου (ναι καλά άκουσες όπως στο usa) καί να σου λένε "τι ωραία θέα θα χει ο εκλιπόντας απ' το τάδε νεκροταφείο"...μωρε όχι δύο αλλά πενήντα μνημόνια θέλετε, όχι για να βάλετε μυαλό (αυτό δεν υπάρχει ετσι κι αλλιως) μόνο καί μόνο για να τσούζει περισσότερο...
image description Your Name | Απριλίου 24, 2012 11:25 π.μ. | Reply
ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ Ο ΝΟΜΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!!!! ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΑΡΙΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΕΙ Ο ΚΑΡΧΑΡΙΑΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠ ΑΥΤΟΝ. .....ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΗ ΛΕΞΗ ΔΙΑΠΛΟΚΗ ?
image description Βιολόγος | Απριλίου 24, 2012 12:50 μ.μ. | Reply
είναι προφανώς αθώα και φταίνε τα αποδειξοτιρίδια (αντισώματα των φοροβακτηριδιων που για την ιστορία χρόνια τώρα στις εκλογές των βακτηριδίων ψηφίζουν κολοβακτηρίδια) τα οποία φάγανε τις αποδείξεις που αποτελούν άλλωστε βασική τροφή τους.
Επίσης τα αποδειξοτιρίδια μέσω του ενζύμου ελευθεριοεπαγγελματινη που εκκρίνουν - λόγο πέψης - αποσύνθεσαν το μελάνι από το βιβλίο των ασθενών και αφήσαν πίσω την λαμογίνη η οποία είναι άοσμη και άχρωμη με αποτέλεσμα να φαίνεται άδειο.
image description Your Name | Απριλίου 24, 2012 1:18 μ.μ. | Reply
Δημόσιοι υπάλληλοι είναι οι προλαλήσαντες αλλά όχι εφοριακοί.....αυτοί το 'χουν βουλώσει εδώ και καιρό γιατί τα τρώγαν και το πρωί και τ'απόγευμα με αδήλωτη εργασία...ευτυχώς που στους γκισέδες αρχίζουν να εξαφανίζονται οι Πασοκομπαρμπάδες αμόρφωτοι με τις κοιλιές μέχρι το υπόγειο και δουλεύουν νεότερα παιδιά που δείχνουν να σκέπτονται πριν μιλήσουν δημιουργόντας μόνο εμπόδια!
image description LOG | Απριλίου 24, 2012 8:17 μ.μ. | Reply
ΑΧ ΕΣΥ ΑΝΩΝΥΜΕ ΔΗΜΟΣΙΕ ΦΟΡΕΑ, ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΠΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΣΟΥ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ (ΟΧΙ ΓΛΥΦΟΝΤΑΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΟΥΤΕ ΦΙΛΩΝΤΑΣ ΚΑΤΟΥΡΗΜΕΝΕΣ ΠΟΔΙΕΣ), ΠΟΥ ΕΞΕΛΙΣΣΕΣΑΙ ΚΑΙ ΖΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ (ΟΧΙ ΓΛΥΦΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΡΟΥΦΙΑΝΕΥΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ) ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΟΛΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΡΟΛΟΙ ΜΕ ΥΠΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑΠΑΡΝΗΣΗ (ΧΩΡΙΣ ΜΙΖΕΣ Η ΠΟΣΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ) ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΜΝΗΜΟΝΙΩΝ

ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ:
ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΕΙ Η ΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΙΝΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ, ΣΤΗΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΘΑ ΑΠΟΛΥΘΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΘΑ ΜΕΤΑΤΑΓΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΛΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΖΕΥΕΙΣ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ,ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΧΤΥΠΑΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ.
image description ελεύθερος που πληρώνει | Απριλίου 25, 2012 8:35 π.μ. | Reply
Γιατί δεν γίνονται άραγε τα μνημονιακά ,απαράδεκτου ύφους, πρόσωπα που γράφουν και απειλούν με υφάκι και μικροπρέπεια, ελεύθεροι επαγγελματίες να κονομάνε, να φοροδιαφεύγουν και ναζουν μες την χλιδή; Μα η απάντηση είναι απλή: δεν έχουν δουλέψει ποτέ στην ζωή τους και αν τους εχουν χώσει σε καμμιά θεσούλα είναιπαντελώς άχρηστοι ακόμα και κει και ζηλεύουν.Είναι αυτό που λέμε δεν θέλουν λιγότερη διαφθορά αλλά ευκαιρία να συμμετάσχουν σε αυτή.
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο