Ειδήσεις Υπενθυμίσεις

Ασφαλιστικές εισφορές δύο περιόδων θα πληρώσουν τον Μάιο οι επιχειρήσεις - Άλλαξε πλέον η προθεσμία πληρωμής εισφορών.

Ασφαλιστικές εισφορές δύο περιόδων θα κληθούν να πληρώσουν οι επιχειρήσεις που απασχολούν προσωπικό μέσα στο μήνα Μάιο, μετά από τις αλλαγές στις προθεσμίες πληρωμής αυτών που επέφερε ο τελευταίος νόμος 4075/2012 "Θέματα Κανονισμού Ασφάλισης ΙΚΑ-ΕΤΑΜ, Ασφαλιστικών Φορέων, προσαρμογή της νομοθεσίας στην Οδηγία 2010/18/ΕΕ και λοιπές διατάξεις."

Συγκεκριμένα, το άρθρο 20 του νόμου 4075/2012 τροποποίησε την παράγραφο 3 του άρθρου 26 του Α.Ν. 1846/1951 "Περί Κοινωνικών Ασφαλίσεων." και ορίζει ότι ο υπόχρεος οφείλει να καταβάλλει τις εισφορές στο ΙΚΑ ΕΤΑΜ μέχρι την πέμπτη (5η) για τις Δημόσιες υπηρεσίες εργάσιμη ημέρα του επόμενου μήνα από τον παραπάνω οριζόμενο χρόνο.
Η προθεσμία αυτή δεν ισχύει για το Δημόσιο, τα Ν.Π.Δ.Δ. και τους Ο.Τ.Α. πρώτου και δεύτερου βαθμού.
Επίσης, η προθεσμία καταβολής των εισφορών επί των επιδομάτων εορτών Χριστουγέννων και Πάσχα από όλους τους υπόχρεους λήγει την τελευταία εργάσιμη ημέρα του Ιανουαρίου και Μαΐου αντίστοιχα.
(Η ισχύς της διάταξης αυτής αρχίζει από την δημοσίευσή του νόμου στο Φ.Ε.Κ. ήτοι την 11-4-2012).

Έτσι λοιπόν οι επιχειρήσεις που απασχολούν προσωπικό θα πρέπει μέχρι την 7η Μαΐου (5η Εργάσιμη) να καταβάλουν στο ΙΚΑ τις εισφορές του μήνα Απριλίου και έως το τέλος του Μαΐου τις εισφορές του Δώρου Πάσχα.

Δείτε τον κωδικοποιημένο νόμο 1846/1951, όπως ισχύει σήμερα,  στο φορολογικό μας αρχείο ακολουθώντας τον παρακάτω σύνδεσμο:
Α.Ν. 1846/1951 "Περί Κοινωνικών Ασφαλίσεων"




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 8:02 π.μ. | Reply
Ο.Κ. δηλαδη 30/4 θα πληρωσουν εισφορες ΜΑρτίου και περιμένετε ο κόσμος να έχει λεφτά και στις 7 και στις 30/5 για ολα τα υπολοιπα..... χα χα χα....
image description 00000 | Απριλίου 20, 2012 10:58 π.μ. | Reply
Γελάσαμε και σήμερα!!!!
image description TALOS | Απριλίου 23, 2012 1:25 μ.μ. | Reply
ΜΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ... ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΛΕΥΤΑ ΓΙΑ Ν'ΑΡΧΗΣΟΥΝ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΧΕΣΕΙΣ....
image description navahogr | Απριλίου 20, 2012 8:16 π.μ. | Reply
Ο ΓΑΠ είχε πεί στόχος είναι ένας εργαζομενος σε κάθε οικογένεια, με αυτούς τους νόμους, στόχος πλέον είναι μία επίχειρηση ανά νομό στην Ελλαδα, χααχαχαχαχα
Avanti Popolo!!!!!!!!!
image description nikos | Απριλίου 20, 2012 5:16 μ.μ. | Reply
Δεν παίζονται οι άνθρωποι είναι απαράδεκτοι !!!!!
image description Sotirios | Απριλίου 20, 2012 8:14 π.μ. | Reply
Πολλά σα να μαζεύονται για την επαύριο των εκλογων
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 9:13 π.μ. | Reply
ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΘΕΙ Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΗ ΕΛΛΑΔΑ ΤΑ ΤΕΛΈΥΤΑΙΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΓΕΙΩΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΙΟ ΤΟΥ 2012!!!!
ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΑΦΗΣΑΝΕ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.........
image description DXA | Απριλίου 20, 2012 5:18 μ.μ. | Reply
ΔΕΝ ΤΟ ΑΦΗΣΑΝ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΜΕ ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ.
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 9:17 π.μ. | Reply
NA PATE NA GA...THITE AXRHSTOI KLEFTES
image description SUPERMAN | Απριλίου 20, 2012 9:38 π.μ. | Reply
ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΚΑΨΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ!!!!!! ΠΟΤΕ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΕΣ ΠΟΤΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ? ΤΕΡΜΑ ΤΑ ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΑ ΤΕΡΤΙΠΙΑ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΤΩΝ ΛΟΓΙΣΤΩΝ!!! ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΟΧΙ ΥΠΕΡΑΝΘΡΩΠΟΙ!!!
image description ΜΙΝΑ | Απριλίου 20, 2012 11:02 μ.μ. | Reply
ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ... ΩΣ SUPERMAN !!!
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 9:04 π.μ. | Reply
ΑΠΔ μηνιαία, πληρωμή στις 5 κάθε μήνα. Θέλω τον νομοθέτη να τον βάλω στην καρέκλα μου να δω τι θα προλάβει να κάνει, ποιός θα έχει να πληρώσει και τα μπινελίκια ποιος θα τα ακούσει. Απ΄ότι φαίνεται οι άνθρωποι δεν κάνουν ούτε για σκάτα....
image description jordan81 | Απριλίου 20, 2012 9:44 π.μ. | Reply
ΑΥΤΗ Η ΛΑΙΛΑΠΑ ΑΛΛΑΓΩΝ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΓΙΑΣΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΑΣ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙ' ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ...Ω ΡΕ ΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ!!!!!!
image description agiogditis | Απριλίου 20, 2012 9:14 π.μ. | Reply
ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΤΟ ΔΩΡΟ ΠΑΣΧΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΙΚΑ ΜΑΙΟΥ?..ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟΙ ΡΕ????
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 9:21 π.μ. | Reply
ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΨΗΦΙΖΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ Μ.......ΕΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΝ! ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΨΕ ΒΡΗΚΑΝ ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΓΚ.....ΣΕΙ ΛΕΝΕ!!ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 9:00 π.μ. | Reply
ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΣΑΣ..ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΥ ΜΙΣΘΩΤΟΥ,ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΕΡΓΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ ΠΟΥ 8Α ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΤΗΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΔΗΛΩΣΗ....ΩΣΤΕ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΑΝΕ ΑΥΤΑ....ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ...ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ
image description Talaiporos | Απριλίου 20, 2012 9:53 π.μ. | Reply
ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΟΛΟΙ ΕΝΝΟΩ ΟΛΟΙ!!!ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ
image description ΚΩΣΤΑΣ | Απριλίου 20, 2012 9:37 π.μ. | Reply
ΜΠΡΑΒΟ....ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!! ΜΑΛΛΟΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΤΑΞΗ ΤΗΣ ΦΟΡΟΔΙΑΦΥΓΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....ΘΑ ΣΥΝΤΕΛΕΣΕΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΤΑΞΗ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ....!!!!!!!!!
ΜΑΥΡΟ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ Η' ΜΑΥΡΟ ΣΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΑΣ. ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΤΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΤΗΡΟΥΜΕ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ .
image description 1970 | Απριλίου 20, 2012 9:21 π.μ. | Reply
ΑΓΑΠΗΤΕ ΝΟΜΟΘΕΤΗ,ΣΕ ΤΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ Η ΚΑΤΑΒΟΛΗ ΤΩΝ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΕΩΣ ΤΙΣ 5 ΤΟΥ ΕΠΟΜΕΝΟΥ????
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΜΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΠΕΡΑΝ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗΣ ΡΕΥΣΤΟΤΗΤΑΣ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ.....
Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ .ΜΗΝ ΔΙΑΛΥΕΤΑΙ ΚΙ ΑΛΛΟ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ.ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙ ΨΩΜΙ ΒΓΑΖΕΙ.ΜΗΝ ΑΡΠΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΠΟΥΚΙΑ.....ΨΑΞΤΕ ΠΡΟΣ ΒΟΥΛΗ ΠΛΕΥΡΑ..ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΑ ΒΓΑΛΕΤΕ...
image description ΜΙΝΑ | Απριλίου 20, 2012 11:58 μ.μ. | Reply
Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΒΓΑΛΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΩΣ ... ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΕΠΑΝΩ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΟΤΙ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΝΕ ... ΓΙ'ΑΥΤΟ Ο ΝΟΜΟΣ ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΕΠΙΧ/ΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΗΜΟΣΙΟ ...... ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΝΩ ΒΓΑΖΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ( ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ ) ........... ΑΒΑΝΤΙ ΕΝΑ ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟ !!!
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 9:29 π.μ. | Reply
σήμερα για να είσαι επαγγελματιας ή λογιστής πρέπει να είσαι σχεδόν ματριξ με 3 σωσίες για να γνωρίζεις προλαβαινεις πληρώνεις ενημερωνεσαι κοκ!!
image description ΜΗ | Απριλίου 20, 2012 9:36 π.μ. | Reply
ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΣΙΓΟΥΡΟ ΧΡΗΜΑ.ΔΙΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΙΑΡΗΔΕΣ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΟΥΣ ΠΗΡΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΑΚΙΑ..
image description ACHTUNG | Απριλίου 20, 2012 9:11 π.μ. | Reply
Ε,ΚΑΤΙ ΘΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΑ..
image description ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ | Απριλίου 20, 2012 9:56 π.μ. | Reply
ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΠΟΥΛΗΣΕΙ....ΣΕ ΤΙΜΗ ΚΑΤΩ ΤΟΥ ΚΟΣΤΟΥΣ...
ΤΩΡΑ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ.ΘΑ ΚΤΙΣΤΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΓΚΛΕΙΣΤΟΙ ΦΟΡΟΕΙΣΦΟΡΟΔΙΑΦΥΓΑΔΕΣ ΜΑΓΑΛΟΚΕΦΑΛΑΙΟΥΧΟΙ ΘΑ ΕΙΣΦΕΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΝΟΙΚΟΔΟΜΗΣΗ ΜΕΓΑΛΩΝ ΕΡΓΩΝ.ΕΠΙΣΗΣ,ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΣΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΜΕ ΕΞΑΓΩΓΙΚΟ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟ ΚΥΡΙΩΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΥΜΒΑΛΛΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΥΞΗΣΗ ΤΗΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑΣ.
image description ΑΣ ΛΟΓΙΣΤΡΙΑ | Απριλίου 20, 2012 10:28 π.μ. | Reply
Kαλημερα και χρονια πολλα!
Εχω την εντυπωση οτι εχει γινει καποιο λαθος σε σχεση με την πληρωμη των εισφορων για τον μηνα Απριλιο εως 5 Μαιου.Ο Ν.4075/2012 λεει οτι η πληρωμη και η καταβολη εισφορων θα εχει εφαρμογη απο 1/7/2012 οπως και η υποβολη της Α.Π.Δ.
Στο τελος του Φ.ΕΚ. βεβαια αναφερει την ισχυ απο 11/04/2012, όπου ομως ,δεν εχει οριστει αλλη ημερομηνια.Στο ΙΚΑ που ρωτησα προς το παρον δεν εχουν αυτη την ενημερωση.
Ευχαριστω
image description gus | Απριλίου 20, 2012 10:01 π.μ. | Reply
Δυστηχώς δεν κάνουμε λάθος. Και τα ΙΚΑ φυσικά και δεν έχουν ενημερωθεί ακόμα . Εσείς τι περιμένατε δηλαδή να είναι. Γιαυτό τα γράφουμε για να ενημερώσομε και να αφυπνήσουμε.
Διαβάστε προσεκτικά τον νόμο η αλλαγή στην πληρωμή των εισφορών δεν ξεκινά από Ιούλιο.
image description theopax | Απριλίου 20, 2012 10:07 π.μ. | Reply
Καλά η 1η Μαιου δεν είναι αργία; άρα η 5η εργάσιμη δεν είναι η 8 Μαιου και όχι η 7 Μαιου; Ούτε αυτό δεν σκέφτηκαν;
image description doctor | Απριλίου 20, 2012 10:51 π.μ. | Reply
Αν ΠΑΣΟΚ και ΝΔ πάρουν πάνω από 25% (που και αυτό το θεωρώ εξωφρενικά υψηλό) τότε μπορούμε να μιλάμε για τον πιο ηλίθιο λαό στην παγκόσμια ιστορία.
Ενημερώστε τους πελάτες σας γι'αυτά που έρχονται μετά τις εκλογές. Μιλάμε για κανονικό ξέσκισμα. Κι οι ιθαγενείς συνεχίζουν να θαμπώνονται από τα καθρεφτάκια...
image description FAFOUTIS | Απριλίου 20, 2012 11:22 π.μ. | Reply
Γιατρέ μου,κράτησε αυτή την πρόβλεψη.

Εάν ΠΑΣΟΚ & Ν.Δ δεν πάρουν τουλάχιστον εκατόν εξήντα (160) έδρες,εμένα να με
φτύσετε,διότι είμαι μεγάλος για να με κάνετε κάτι άλλο.

Παρόλο που έγραψα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ φοβούμε ότι έγραψα μικρό νούμερο.
image description ΜΙΝΑ | Απριλίου 20, 2012 11:11 μ.μ. | Reply
ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ .... ΟΣΟ ΟΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΨΗΦΙΖΟΥΝΕ .... ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΚΛΕΙΔΑΜΠΑΡΩΣΤΕ ΤΟΥΣ !!!!
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 10:18 π.μ. | Reply
Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο Ι
image description theopax | Απριλίου 20, 2012 10:37 π.μ. | Reply
Πως να μην θαμπώνονται από τα καθρεπτάκια, αφού ο Βενιζέλος εγγυήθηκε ότι θα μας βγάλει από την κρίση...
image description ΑΛΕΞ-ΠΑΤΡΑ | Απριλίου 20, 2012 10:19 π.μ. | Reply
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΑΛΙ?ΠΟΙΟΣ ΜΗΝ.....ΡΑΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΕ.....ΜΑ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΛΙΓΟ.......
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 10:36 π.μ. | Reply
ειναι κοντά οι εκλογές
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 10:23 π.μ. | Reply
ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΨΗΦΙΖΟΥΝ ΠΑΣΟΚ ΝΔ
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 10:14 π.μ. | Reply
ΠΟΦΕΕ ΚΟΥΚΟΥΥΥΥΥ ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ;
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 10:58 π.μ. | Reply
ΡΕ ΠΟΙΟΙ ΤΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ . ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ "ΛΑΜΠΡΑ ΜΥΑΛΑ" ??? ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΣΩ . . .
ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΒΟΥΚΙ ΤΟΥΣ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ? ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ . ΖΟΥΝΕ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ, ΟΧΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ .
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 10:44 π.μ. | Reply
ΑΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΑΡΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 30% ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΡΑΓΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ . . .
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 10:13 π.μ. | Reply
Άρθρο 14
Χρόνος υποβολής Αναλυτικών Περιοδικών Δηλώσε−
ων Κοινών Επιχειρήσεων
1. Η Αναλυτική Περιοδική Δήλωση που υποβάλλεται
από τους εργοδότες που απασχολούν προσωπικό που
υπάγεται στην ασφάλιση του ΙΚΑ − ΕΤΑΜ ή στην ασφά−
λιση των φορέων ή κλάδων και λογαριασμών των Οργα−
νισμών Κοινωνικής Πολιτικής, τις εισφορές των οποίων
εισπράττει ή συνεισπράττει το ΙΚΑ − ΕΤΑΜ και προβλέ−
πεται από την παρ. 1 του άρθρου 1 του ν. 2972/2001 (Α΄
291) υποβάλλεται μέσω διαδικτύου από την 1η ημέρα του
μήνα που έπεται του ημερολογιακού μήνα απασχόλησης
ως ακολούθως:
α) Για τους εργοδότες που ο αριθμός μητρώου τους
λήγει σε 1, την 21η πριν από το τέλος του μήνα ημέρα.
β) Για τους εργοδότες που ο αριθμός μητρώου τους
λήγει σε 2, τη 19η πριν από το τέλος του μήνα ημέρα.....................................
3. Οι διατάξεις του παρόντος άρθρου ισχύουν για
μισθολογικές περιόδους από 1.7.2012 και εφεξής.Δυστυχώς δεν νομιζω πως έχει γινει λάθος ΑΣ ΛΟΓΙΣΤΡΙΑ.Αφορά το άρθρο 14 αυτή η ημερ/νια και όχι το άρθρο 20.
image description ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1992 | Απριλίου 20, 2012 10:39 π.μ. | Reply
καμιά ΑΠΔ καμία εισφορά στο ΙΚΑ κανένα ΦΠΑ καμία πληρωμή στο Δημόσιο να πάνε αυτοί για εγκεφαλικό και όχι εμείς , επιτέλους όλοι οι Λογιστές να καταλάβουμε πως έχουμε δύναμη και όταν λέω όλοι εννοώ όλοι ξυπνάτεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 11:48 π.μ. | Reply
Και βέβαια εμείς ως λογιστές,και ως άμεσα θιγόμενοι σε κάθε επίπεδο από όλα όσα γίνονται,θα σκύψουμε πάλι το κεφάλι,θα τσακιστούμε να τα έχουμε όλα έτοιμα στην ώρα τους,να ενημερώσουμε,να τ ακούσουμε,και να περιμένουμε μήπως και (που δεν)περισέψει κάτι να πληρωθούμε.Για κάποια έστω μικρής μορφής αντίδραση ούτε κουβέντα έ?
Μου τη δίνει που οι πελάτες μας πεθαίνουν μπροστά μας,η χώρα μας χάνεται,και εμείς το χαβά μας.......να προλάβουμε μόνο...τίποτε άλλο...
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 11:14 π.μ. | Reply
Διαβάζοντας τον νόμο έχει δίκιο η ΑΣ ΛΟΓΙΣΤΡΙΑ.Για τις ΑΠΔ ισχύει απο 1/7/2012 και αν κατάλαβα καλά ξεκινάει η μηνιαία ΑΠΔ απο τον Άυγουστο για τον Ιούλιο με τις προθεσμίες που λέει.
image description ΝΙΚΟΣ | Απριλίου 20, 2012 11:21 π.μ. | Reply
Δηλαδή πρέπει μέχρι τέλος Απριλίου να εχει πληρωθεί ο Μάρτιος,μέχρι 7 Μαίου ο Απρίλιος και το δώρο πάσχα;
Θα φάμε πολύ ξύλο.....!!!!!!!!!!
image description gus | Απριλίου 20, 2012 11:01 π.μ. | Reply
Τι σχέση έχει η ΑΠΔ με την πληρωμή των εισφορών.?
Προσέξτε τι διαβάζετε

image description Γιώργος | Απριλίου 20, 2012 11:19 π.μ. | Reply
και μη ξεχνάτε οτι οι υποβολές επιδοτήσεων εργοδοτικών εισφορών εξαρτώνται απο τις ημερομηνίες υποβολής της ΑΠΔ . Αρα χαρτια επιδοτήσεων κάθε μήνα ! Αν ενταχθεί άλλος σ αυτά γράψτε μου..
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 11:23 π.μ. | Reply
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 1 ΙΟΥΝΙΟΥ ΑΡΘΡΟ 16 ΠΑΡΑΓΡΑΦΟΣ
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 11:42 π.μ. | Reply
ΠΑΡΑΓΡΑΦΟΣ 3
image description gus | Απριλίου 20, 2012 12:43 μ.μ. | Reply
Επαναλαμβάνω προσέξτε τι διαβάζετε το άρθρο 16 αναφέρεται για την πληρωμή των εισφορών και αποδοχών σε ΤΡΑΠΕΖΕΣ .
Δεν αναφέρεται στις προθεσμίες υποβολής αυτών, οι οποίες αλλάζουν με το άρθρο 20 του 4075.
image description panos1974 | Απριλίου 20, 2012 11:18 π.μ. | Reply
Με τις εισφορές στα άλλα ταμεία αλλάζει κάτι ή είναι μόνο για το ΙΚΑ; πχ ΤΣΜΕΔΕ(ΕΤΑΑ), ΤΑΝΠΥ κλπ;
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 11:24 π.μ. | Reply
ΕΙςςςςςςςςςςςς ΞΕΦΥΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 12:09 μ.μ. | Reply
EXETE GEIA BRYSOYLES LOGGOI BOYNA RAXOYLES....
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 12:31 μ.μ. | Reply
ΑΠΟ 1/6 ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΡΘΡΟ 16 Η ΠΛΗΡΩΜΗ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΜΕΣΩ ΤΡΑΠΕΖΩΝ.ΑΠΟ 1/7 Η ΜΗΝΙΑΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΠΔ.ΤΟ ΚΑΘΕ ΑΡΘΡΟ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΕΝΑΡΞΗΣ.ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΡΘΡΟ 20 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΤΩΝ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΔΕΝ ΟΡΙΖΕΙ ΗΜΕΡ/ΝΙΑ.ΑΡΑ ΛΟΓΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΙΧΥΟΣ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ.ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ GUS ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΛΑΘΟΣ.ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝς!!!!!!!!!!!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ.
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 12:44 μ.μ. | Reply
ANTE ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΙΚΑ ΜΑΖΕΜΕΝΑ . . .

ΑΥΤΟΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΑ ΚΟΦΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΟΥΝ . . .
image description FEROSTAD | Απριλίου 20, 2012 12:17 μ.μ. | Reply
ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΟΥΒΛΙ !!!!
image description STEFANOS | Απριλίου 20, 2012 12:09 μ.μ. | Reply
ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ.
ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΟΥΡΕΣ ΑΝΕΡΓΩΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ ΘΑ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥΣ. ΜΠΡΑΒΟ ΛΕΒΕΝΤΟΜ.....Σ ΚΑΙ ΣΕ ΑΝΩΤΕΡΑ!!!
image description RENA | Απριλίου 20, 2012 12:46 μ.μ. | Reply
ΠΡΟΤΕΙΝΩ..
1 ΕΡΓΑΣΙΜΗ ΤΟΥ ΕΠΟΜΕΝΟΥ ΠΛΗΡΩΜΗ ΤΟ 40% ΤΗΣ ΜΗΝΙΑΙΑΣ ΑΠΔ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΧΗ ΤΗΣ..ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΕ 2 ΔΟΣΕΙΣ..
2η ΕΡΓΑΣΙΜΗ ΕΠΙΤΑΓΗ ΣΕ ΙΚΑ (ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΙΑ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ..)
3η ΕΡΓΑΣΙΜΗ ΕΠΙΤΑΓΗ ΣΕ ΙΚΑ (ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΟΥΝ ΠΑΛΙ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ..)

image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 12:59 μ.μ. | Reply
ΕΙΜΑΣΤΕ ΞΕΦΤΙΛΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ ΣΑΝ ΛΟΓΙΣΤΕΣ, ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ, ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΛΙΤΕΣ
image description ΒΑΓΓΕΛΗΣ Α. | Απριλίου 20, 2012 12:38 μ.μ. | Reply
Προσπαθούν με κάθε τρόπο να μας κάνουν να ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ!!!!
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 1:28 μ.μ. | Reply
ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΣΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ ΜΗΝ ΜΠΛΕΞΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΝΟΜΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 1:22 μ.μ. | Reply
Δεν πάμε καθόλου καλά, οι άνθρωποι το έχουν χάσει..........
image description RENA | Απριλίου 20, 2012 1:02 μ.μ. | Reply
EXEI XATHE KATHE ELEGXOS..APLA THA PERIMENOUME TIS EKSELIKSEIS GIA TO POU THA KATALHKSEI OLO AYTO..
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 2:47 μ.μ. | Reply
γιατι δεν πληρωνουμε το ΙΚΑ καθε τελος της ημέρας μαζί με το φμυ ενω παραλληλα θα στελνουμε τις ετησιες φορολογικές μας δηλώσεις τμηματικα καθε μηνα για να μην εχει προβλημα το taxis?? (αληθεια ποιοι νομοθετουν?? τι πινουν και δεν μας δίνουν?)
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 2:57 μ.μ. | Reply
ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΛΕΜΕ-ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΠΟΛΛΟΙ ΑΚΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ "ΛΑΙΚΗ ΕΝΤΟΛΗ" ΣΤΑ ΔΥΟ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΜΜΑΤΑ....ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΗΖΥΤΑΜΕ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ....ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΝΟΜΟΘΕΤΟΥΝ...?????
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΖΟΥΜΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ!!!!
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 2:16 μ.μ. | Reply
ΚΑΛΑ ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΜΑ________ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΒΓΑΛΕ ΑΥΤΟ ? ΑΛΛΑ ΤΙ ΡΩΤΑΩ ΤΩΡΑ, ΑΦΟΥ ΤΗ Μ_____Α ΤΗΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΟΥΝ ΧΡΟΝΙΑ. ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ. ΑΠΟΡΩ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΜΑΣ. ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΤΗΝ ΠΙΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΧΑΙΡΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΟΡΘΙΟΙ !!!!!! ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΚΙ ΑΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ. ΤΕΤΟΙΟΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ. ΤΟ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΤΕ. ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΟΛΟΙ - ΟΛΟΙ ΟΜΩΣ - ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ? ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΑΝΗΓΥΡΙΑ. ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΟΠΟΤΕ......ΠΑΛΙ ΘΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ.
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 2:41 μ.μ. | Reply
ναι...και μετά ξύπνησες..ας κάνουμε ένα γκάλοπ πόσοι κλείνουν τα γραφεία στις γενικές απεργίες, πόσοι λογιστές και βοηθοί απεργούν..θα απογοητευτείς με το αποτέλεσμα..τώρα τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα αλλάξει ?? είμαστε καταδικασμένοι να υποφέρουμε από τη σιωπή των ηλιθίων...
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 2:36 μ.μ. | Reply
Σχεδιασμο
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 3:53 μ.μ. | Reply
ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΙΣΧΥΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΝ ΠΟΛΙΤΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ.
ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΝΟΜΟΘΕΤΕΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΑΘΕΛΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΡΑΤΟΣ , ΟΠΩΣ ΠΕΡΣΥ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ , ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.
ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΣΗ ΖΗΜΙΑ ΣΤΑ ΕΣΟΔΑ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΕΛΕΓΧΟ.
ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΕΥΡΩ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΝΟΜΩΝ ΓΙΑΤΙ ΕΝΙΣΧΥΕΤΑΙ Η ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ .
ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΧΑΝΟΝΤΑΙ.
ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΤΑ ΒΑΖΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΑΝ ΕΤΣΙ , ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΔΕ ΒΑΡΙΕΣΕ.
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 3:43 μ.μ. | Reply
ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΔΕ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΠΡΑΤΟΥΝ ΕΙΣΦΟΡΕΣ,ΦΜΥ,ΦΟΡΟΥΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ.........ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΓΝΩΣΗ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΕΤΟΙΑ ΜΕΤΡΑ.ΜΑ ΤΟΣΟ ΑΣΧΕΤΟΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΕΜΑΣ ΓΙΑ ΗΛΙΘΙΟΥΣ;
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 3:39 μ.μ. | Reply
γραφετε γραφετε γραφετε,τι γραφετε,στους διαδρομιστες των ορανων που μας αντιπρωσωπευουν να απαυθυνθηται και επισης να γραψετε και στα email του υποργειου ,διαμαρτηρηθειται φωναξτε μιληστε δεν βλεπετε οτι ο Αντωνακης ο Κοναμετσης Σαμαρας και ο Βενιζελος πουλανε τα παντα για ιδιον οφελος τι περιμενετε την ΠΟΦΕΕ ? αυτοι ειναι ομοιοι με το ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΔ
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 4:56 μ.μ. | Reply
αααα αυτοι εχουν ξεφυυυυειγ!!!!
image description panos | Απριλίου 20, 2012 4:58 μ.μ. | Reply
οσο και να βρισεις οι λεξεις χασανε το νοημα τους με αυτους που μπλεξαμε.
image description Evan Sinner | Απριλίου 20, 2012 4:11 μ.μ. | Reply
ΣΤΙΣ 8 ΤΟΥ ΜΑΗ ΠΑΙΔΙΑ!!! Η ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΡΓΑΣΙΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ !!!!
image description GEORGE | Απριλίου 20, 2012 4:37 μ.μ. | Reply
ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΑΞΙΟΣΗ ΤΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΜΑΣ. ΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΥΤΑ? ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΟΙ ΚΛΗΤΗΡΕΣ ΟΛΟΝΩΝ
image description GEORGE | Απριλίου 20, 2012 4:40 μ.μ. | Reply
ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΑΞΙΟΣΗ ΤΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΜΑΣ. ΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΥΤΑ? ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΟΙ ΚΛΗΤΗΡΕΣ ΟΛΟΝΩΝ
image description ΜΠΕΝΙ | Απριλίου 20, 2012 4:56 μ.μ. | Reply
Η πληρωμή διπλάσιων εισφορών στο ΙΚΑ αποτελεί ένα ασφάλιστρο έναντι του κινδύνου κατάρρευσης του ασφαλιστικού συστήματος και των ίδιων των επιχειρήσεων.
image description NIKOS | Απριλίου 20, 2012 4:08 μ.μ. | Reply
ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ-ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ, ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΑΜΑΡΑΣ-ΑΝΑΠΤΥΞΗ. ΣΗΜΕΡΙΝΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΕΩΝ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ ΠΟΣΟΣΤΑ 40%. ΤΕΛΙΚΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΜΑΖΟΧΙΣΜΟΣ.
image description giorgosap | Απριλίου 20, 2012 5:18 μ.μ. | Reply
ΚΑΛΑ ΑΥΤΟΙ ΟΙ Μ......ΕΣ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΨΑΝ ΑΛΛΑ ΕΦΑΓΑΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΕΜΕΙΣ ΣΑΝ ΤΟΥ ΔΟΥΛΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟΙ. ΑΝ ΤΑ ΘΕΛΟΥΝ ΕΤΣΙ ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΤΟΝ Κ..Ο ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΛΕΜΕ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ.
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 5:56 μ.μ. | Reply
το οτι ειναι ηληθιοι ειναι σιγουρο μηπωσ ομωσ ηρθε η ωρα για απεργια των λογιστων
image description tomlog | Απριλίου 20, 2012 5:57 μ.μ. | Reply
Η΄ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΜΕΣΑ (ΠΟΦΕΕ ΚΛΠ) Η΄ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΗ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ ΤΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΟΥΛΩΝΟΥΜΕ. ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ;
image description 969 | Απριλίου 20, 2012 5:12 μ.μ. | Reply
Μηπως πρέπει εμείς οι λογιστές να ξαναδούμε τον επαγγελματικό μας προσανατολισμό;
Αν καταλάβαμε καλά θα πρέπει μέσα σε 5 εργάσιμες να έχουμε βγάλει όλες τις μισθοδοσίες να ΄τις ελέγξουμε να ειδοποιήσουμε τους πελάτες να μαζέψουν λεφτά και για κάποιους ου τους τα πληρώνουμε εμείς να πάμε να τα πάρουμε από τα μαγαζιά τους και να τα πληρώσουμε...
Πόσους πελάτες μπορούμε να έχουμε για τα προλάβουμε και πόσο θα πρέπει να μας πληρώνουν ;
image description EIRINI | Απριλίου 20, 2012 6:55 μ.μ. | Reply
Θα ξεκινήσω στα βαριά ναρκωτικά να παίρνω μου φαίνεται, γιατί τα ελαφριά δεν μου έκαναν τίποτα μέχρι τώρα... Μέχρι που νομίζω, ότι θα πω στους πελάτες να πληρώσουν δύο φορές το ΙΚΑ.... ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΙΚ...
image description YORGOS HATZ | Απριλίου 20, 2012 6:55 μ.μ. | Reply
ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ
ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ η ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΟΠΛΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΙ ΕΠΩΔΥΝΟΙ ΤΡΟΠΟΙ Ν ΑΝΤΙΣΤΑΘΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΛΑΜΟΓΙΟΜΑΛΑΚΟΠΡΟΔΟΤΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΑΝ(ΠΑΣΟΚ-ΝΔ) ΚΑΙ Σ΄ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΛΑΜΠ (ΚΚΕ) ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗΡΙΞΑΝ.
1. ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟ ΠΩΣ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΕΛΘΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ η ΚΑΠΟΙΩΝ ΕΠΕΝΔΥΤΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ,ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΦΟΡΟΥΣ? ΘΑ ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ Η ΦΥΛΑΚΗ? ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΞΕΡΟΝΗΣΙ ΣΑΝ ΤΗ ΜΑΚΡΟΝΗΣΟ, ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΜΕΣΑ.
ΟΙ ΦΥΛΑΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ ΠΛΗΡΕΙΣ .
3. ΕΚΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΦΠΑ ,23%, ΝΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΚΟΣΜΑΚΗΣ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΑ ΦΤΗΝΑ ΝΑ ΚΙΝΗΘΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Η ΑΓΟΡΑ. ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΣΔΕ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ? ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΟΡΓΑΝΩΣΗ "ΤΗΛΕΦΩΝΟΤΣΙΛΙΑΔΟΡΩΝ " . ΔΗΛΑΔΗ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΤΗΛΕΦΩΝΩΝ ΜΕ ΛΙΣΤΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΙΧΝΕΙ " ΣΥΡΜΑ" Ο ΚΑΘΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ. ΣΕ 2 ΛΕΠΤΑ ΕΧΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΟΛΗ Η ΑΓΟΡΑ. ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΑ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΝΗΣΙΑ. ΤΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΗ ΠΛΗΡΩΣΕΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ.
4. ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ η ΑΝ ΠΙΤΕΥΕΤΕ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ, ΨΗΦΙΣΤΕ ΚΟΜΜΑ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΑ ΗΔΗ ΓΝΩΣΤΑ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ. ΠΑΝΤΩΣ ΠΙΣΤΕΩ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΨΗΨΙΖΕ ΤΟ 90% ΤΟΥ ΕΚΛΟΓΙΚΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ,ΟΠΟΙΟΙ ΕΚΑΝΑΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΘΑ ΣΠΑΡΤΑΡΑΓΕ Ο ΚΩΛΟΣ ΤΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑΝ ΠΩΣ Η ΠΛΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΤΟΥΣ ΑΝΑΤΡΕΠΕΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΕΠΕΙΔΗ "ΞΥΠΝΗΣΕ" .ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΚΛΑΝΟΥΝ ΜΑΛΛΙ.
ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΙΟΝ -ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΜΕ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ΚΑΤΑΚΤΗΤΩΝ.
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΙΚΑ ΚΛΠ. ΟΣΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΔΕΝΠΛΗΡΩΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΕΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑΙΣΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΜΟΥ, ΤΟ ΕΝΟΙΚΙΟ, ΤΗ ΔΕΗ, ΤΟ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ ΜΟΥ, η ΑΥΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑ ΕΓΩ ΤΗ ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΗΣ ΤΗΝ ΕΛΛΕΙΨΗ ΡΕΥΣΤΟΤΗΤΑΣ. ΑΡΑ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΤΩΝ ΠΟΛΛΩΝ (ΟΡΓΗ ΘΕΟΥ ΕΛΕΓΕ Ο ΣΥΓΧΩΡΕΜΕΝΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ), ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΛΕΩ ΠΩΣ, ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΤΩΝ ΠΟΛΛΩΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΝΕΟ ΔΙΚΑΙΟ. ΑΡΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΚΑ ...ΠΙΣΤΕΥΩ ΙΣΩΣ ...ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.



.

image description ΝΙΚΟΣ | Απριλίου 20, 2012 6:01 μ.μ. | Reply
παιδια αυτοκτονησε συναδελφος στην Κρητη,ας τους κρεμασουμε εμεις.ΠΡΕΠΕΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΝΙΓΩΝΤΑΙ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΜΟΛΥΒΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΑ. ΤΩΡΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΝΥΠΑΚΟΗ
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 6:24 μ.μ. | Reply
0/04 ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ
07/05 ΕΙΣΦΟΡΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ
31/5 ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΔΩΡΟΥ
05/06/ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΜΑΙΟΥ

ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΕΝΑΝ ΜΗΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΜΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ.
ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥ, Ή ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ Ή ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΤΕΛΙΩΣΟΥΝ ΟΛΑ.
ΜΗΠΩς ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΙΩΣΕΙ ΟΛΑ;;
image description IGOUHARRY | Απριλίου 20, 2012 7:57 μ.μ. | Reply
ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΟΥΝ???????????
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 7:59 μ.μ. | Reply
Αδιέξοδος ... Όταν σε πατάνε στο λαιμό τι πράττεις;;
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 9:24 μ.μ. | Reply
ΕΧΟΥΝΕ ΞΕΦΥΓΕΙ.....................
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 9:26 μ.μ. | Reply
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ??????????
image description Your Name | Απριλίου 20, 2012 10:47 μ.μ. | Reply
ΙΣΧΥΡΟ Κ.Κ.Ε. ΑΝΤΕΠΙΘΕΣΗ ΛΑΕ
image description ΜΙΝΑ | Απριλίου 21, 2012 12:07 π.μ. | Reply
ΕΧΕΙΣ ΞΕΦΥΓΕΙ !!!! ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ
image description SABLOGIC | Απριλίου 20, 2012 10:41 μ.μ. | Reply
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΕΠΙΜΟΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΣΕΙ.... ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΒΛΚΕΣ... ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΤΙ ΜΙΑ ΣΠΙΘΑ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΦΛΕΓΕΤΑΙ.... ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ... ΠΟΥ ΕΠΕΣΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗΣ ΑΠΛΗΣ ΖΩΗΣ... ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΙΣ ΨΥΧΕΣ ΣΑΝ ΝΟΥΜΕΡΑ ΕΝΩ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΑ.
image description ΒΑΓΓΕΛΗΣ Α. | Απριλίου 21, 2012 12:29 π.μ. | Reply
Τη σπίθα ψάχνουμε!!!
image description ALEX32 | Απριλίου 21, 2012 3:47 π.μ. | Reply
Μήπως δεν είναι τόσο ηλίθιοι όσο φαίνονται, αλλά ο σκοπός τους είναι το ξεκλήρισμα των ελληνικών επιχειρήσεων και ο εξαπονδρισμός του ελληνικού λαού. Τόσες ηλιθιότητες μαζεμένες δεν εξηγούνται με την κοινή λογική..
image description Your Name | Απριλίου 21, 2012 8:13 π.μ. | Reply
ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΓΑΪΔΑΡΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΠΑΕΙ...
image description ΧΑΛΑΡΑ | Απριλίου 21, 2012 11:20 π.μ. | Reply
ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ: ΑΠΌ 30/4-31/05 πρέπει να πληρωθούν:
1.Εισφορές ταμείων 03/2012 (πάρτε τα αρχίδι. μας)
2.Εισφορές ταμέιων 04/2012 (ομοίως με παράγραφο 1)
3.ΕΙσφορές ταμείων Δ.Π./2012 (βλέπε παράγραφο 1 &2)
4.Δόση φόρου Ε5 (πήγαινε στο βήμα 3)
5.Δόση Φ.Α.Π. 2012 (πήγαινε να γαμ..εις)
6. ΦΠΑ μηνών 03 & 04, ΦΜΥ διμήνου ή μήνα ανάλογα
Επίσης αδυναμία πληρωμής 1,2,3 σημαίνει απώλεια ρυθμίσεων ΙΚΑ !!!
7.ΕΤΑΚ από τα παλιάααααα χρόνια.... (αυτό το πληρώνουμε.Θα έρθει λάθος)
image description ΧΑΛΑΡΑ | Απριλίου 21, 2012 11:59 π.μ. | Reply
Παρεπιπτόντως, τι κάνουμε Σαββατιάτικα στα γραφεία μας τόσοι συνάδελφοι?
Υπάρχει καμμιά ημερομηνία που να επείγει? Εγώ κατέβηκα γιατί ήρθε η πεθερά μου σπίτι για επιθεώρηση. Εσείς βρε κουτά??
image description Your Name | Απριλίου 21, 2012 1:51 μ.μ. | Reply
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ......ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΟΛΟΙ.....ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΛΑΒΑ
image description SARAKINOS | Απριλίου 21, 2012 1:01 μ.μ. | Reply
Λόγια, λόγια, λόγια...Καμιά λύση ; Λύση που θα βοηθήσει εμάς και τους πελάτες ; Ναι , και εμάς ! Πόσοι συνάδελφοι που απασχολούν προσωπικό είναι σε θέση να πληρώνουν το προσωπικό τους, το ΙΚΑ τον ΦΜΥ, τον ΦΠΑ , τα χαράτσια, τον Φόρο που θα έλθει τον Ιούλιο , ενώ οι πελάτες λένε συνέχεια "Δεν πληρώνω, δεν πληρώνω"...Η Ομοσπονδία έχει εξαφανιστεί, θα νοσταλγήσουμε τον Ντουκάκη με τα παραμύθια του ; Ο οικοδεσπότης μας τι λέει; Σ΄ αυτόν απευθύνομαι, γιατί οι συνάδελφοι του Συλλόγου μας στην Πάρο έχουν λαλήσει...
image description Your Name | Απριλίου 21, 2012 1:36 μ.μ. | Reply
ΕΧΣ ΞΕΦΥΓ

ΤΡΑΤΖΙΚ
image description Your Name | Απριλίου 21, 2012 2:52 μ.μ. | Reply
ΣΑΝ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ?ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΨΗΦΙΣΟΥΝ.ΤΟΣΟ ΓΕΛΙΟΙ ΕΙΣΤΕ.ΑΙΣΧΟΣ
image description Your Name | Απριλίου 21, 2012 2:21 μ.μ. | Reply
ΣΙΧΑΜΑΡΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΙ ΒΕΝΙΖΕΛΟ ΣΑΜΑΡΑ?ΤΟΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ.ΤΟΤΕ ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ.ΠΑΝΕ ΝΑ ΜΑΣ ΞΕΚΛΙΡΗΣΟΥΝ.ΑΙΣΧΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
image description Your Name | Απριλίου 21, 2012 2:34 μ.μ. | Reply
ΙΚΑ-ΦΠΑ-ΦΟΡΟΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ-ΠΕΡΑΙΩΣΗ-ΤΕΒΕ-ΕΝΟΙΚΙΟ-ΔΕΗ-ΟΤΕ-ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΑ-ΑΜΟΙΒΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ-ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΚΥΡΙΟΙ.....ΕΙΣΤΕ ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ...ΜΑΥΡΟ ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΣΤΗ Ν.Δ......ΜΑΣ ΤΥΡΑΝΑΝΕ 35 ΧΡΟΝΙΑ....ΗΜΑΡΤΟΝ
image description ΟΕΟ? | Απριλίου 21, 2012 6:18 μ.μ. | Reply
Στέρεψε το ΙΚΑ σωστά; Και κοιτάτε εν μέσω εκλογικού αναβρασμού να εξασφαλίσετε ότι θα πληρωθούν συντάξεις τον άλλο μήνα και δεν θα σας πάρουν στο κυνήγι... Ε ρε γλέντια!
image description ΝΙΚΟΣ | Απριλίου 21, 2012 7:39 μ.μ. | Reply
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΑΝ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΟΙΚ.ΕΤΟΥΣ 2012 ΣΥΝΥΠΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ Ε3;. ΣΕ ΑΛΛΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΣΑΙΤ ΑΥΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕ. ΣΤΟ TAXHEAVEN ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΟΙΚ.ΕΤΟΥΣ 2012, ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ.
image description gus | Απριλίου 22, 2012 11:40 π.μ. | Reply
Το γράφει και στις προθεσμίες του κόμβου (κάτω από τον πίνακα) . Δεν το πρόσεξες.
Συνυποβάλεται με την δήλωση φορολογίας.
image description KYRIAKOS | Απριλίου 21, 2012 10:37 μ.μ. | Reply
ΣΤΙΣ 6 ΜΑΙΟΥ ΝΑ ΔΟΣΕΙ Ο ΛΑΟΣ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ
Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ
image description Your Name | Απριλίου 22, 2012 12:44 μ.μ. | Reply
ΟΤΑΝ ΘΙΓΟΝΤΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΩΝ ΔΙΚΗΓΟΡΩΝ ΑΠΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ, ΟΤΑΝ ΘΙΓΟΝΤΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΑΛΛΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΠΕΡΓΟΥΝ!! ΕΜΕΙΣ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΝΕΧΩΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΒΛΑΚΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΒΛΑΚΑ? ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΣΥΝΔΡΟΜΕΣ ΑΡΑΓΕ?
image description Your Name | Απριλίου 22, 2012 6:38 μ.μ. | Reply
ξερετε αν ισχυει και για τα οικοδομικα η αλλαγη ημερομηνιας?
image description VOULOU | Απριλίου 23, 2012 9:23 π.μ. | Reply
ΣΤΗΡΙΞΤΕ ΦΑΝΑΤΙΚΑ ΝΔ Κ ΠΑΣΟΚ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΤΑ...
image description Your Name | Απριλίου 23, 2012 2:42 μ.μ. | Reply
απάντηση στις μα....................ς τους στις 6 ΜΑΙΟΥ
image description ΓΙΩΡΓΟΣ | Απριλίου 23, 2012 3:36 μ.μ. | Reply
ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΤΑ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΑΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ.
ΑΙΣΧΟΣ!!!
image description ΚΑΛΑΜΑΤΑ | Απριλίου 24, 2012 1:57 π.μ. | Reply
ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ, ΕΙΝΑΙ Ο ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ Ο ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • ΑΓΡΟΤΕΣ
Up
Close
Close
Κλείσιμο