Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Παράταση προθεσμίας υποβολής εκκαθαριστικών δηλώσεων ΦΠΑ 2011

Με απόφαση του Αναπληρωτή Υπουργού Οικονομικών Παντελή Οικονόμου, παρατείνεται έως  τις 10 Μαΐου 2012 η προθεσμία υποβολής των εκκαθαριστικών δηλώσεων ΦΠΑ 2011, η οποία έληγε στις 10.4.2012.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description ΑΧΑ | Απριλίου 5, 2012 4:44 μ.μ. | Reply
προς εξυπηρέτηση των φορολογουμένων... και θα ξαναδώσουν.... Α ρε κοιμησμένοι που είναι!!!
image description ΝΗΦΑΛΙΟΣ___ | Απριλίου 5, 2012 4:19 μ.μ. | Reply
λογιστης είσαι φίλε ή χαχόλης?
image description Your Name | Απριλίου 5, 2012 4:58 μ.μ. | Reply
λογιστής είμαι, λες να έχω όρεξη να ασχολούμε με τις εκκαθαριστικές για χόμπι??? Εσύ τι είσαι μπετατζής?
image description Your Name | Απριλίου 5, 2012 4:41 μ.μ. | Reply
Τι πρωτότυπο!!! Γελάσαμε πάλι.
image description Your Name | Απριλίου 5, 2012 5:38 μ.μ. | Reply
ελα ρε παιδια μην τσακώνεστε....κάτι είναι κι αυτή η παράταση...η ουσία είναι καλώς ή κακώς ότι προχωράμε μεσα στην τρικυμία...άντε καλή δύναμη σε όλους
image description ΓΙΑΝΝΗΣ | Απριλίου 5, 2012 5:12 μ.μ. | Reply
ΠΑΙΔΙΑ ΟΚ .ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΕΓΚΑΙΡΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΟΥ Ε9 ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ .
ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΓΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΕΧΟΝ ΦΠΑ.
ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΑΚΙΝΗΤΩΝ Ε9 ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ 2010 ,(ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ),ΝΑ ΤΟ ΠΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΜΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!
image description ι | Απριλίου 5, 2012 5:17 μ.μ. | Reply
ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!! ΜΗ ΦΟΒΑΣΤΕ ΤΟ Ε9 ΘΑ ΤΟ ΠΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2015 ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧΧΑΑΑΑΑΑΑΑ
image description Your Name | Απριλίου 5, 2012 6:56 μ.μ. | Reply
ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΕΟ ΤΗΣ ΣΗΜΕΡΙΝΗΣ ΜΕΡΑΣ ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ........!!!!!! ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ ......!!!!!
image description apbalaskas | Απριλίου 5, 2012 5:40 μ.μ. | Reply

Δέν είμαστε σοβαροί


Ανδρέσς
image description Your Name | Απριλίου 5, 2012 5:50 μ.μ. | Reply
Μα γιατί??? Και το Πάσχα τι θα κάνουμε?? Εγώ προσωπικά ονειρευόμουν εκείνη τη μαγευτική ημέρα που όλοι θα τρώνε και εμείς θα στέλνουμε Ε9!!! Θα ήταν πραγματικά τέλεια!!! Μη σας πω ότι πρέπει να γίνει επετειακή ημέρα.. ΕΛΕΟΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! Φάγαμε όλη τη μέρα μας να τρώμε πόρτα από το σύστημα! Μου αρέσει που ανακοινώνουν και αναβαθμίσεις.. χαχαχαχα..
image description ΤΕΟ70 | Απριλίου 5, 2012 6:04 μ.μ. | Reply
"ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ"...ολα ειναι ΟΚ. μην ανησυχειτε για τιποτα...το Υ.Ο. φροντιζει για τα παντα!!
Ετσι μου'ρχεται απο τη χαρα μου να τους στειλω ενα καλαθι με ποτα...και στουπι.
Αναπτηρα-ως συνηθως- δεν εχω... και ο DAS εκοψε το καπνισμα.

ο Σταθης στον eniko.gr γραφει:
"Αφησε πίσω του γράμμα και γραφή -τώρα ευρέθη!- στο οποίο κατηγορεί εσάς τους Σεπτούς ότι του κάψατε τη ζωή και για αυτό σας την πετάει στα μούτρα..."
image description Your Name | Απριλίου 5, 2012 6:13 μ.μ. | Reply
ΑΧΡΙΖΟΥΜΕ
image description kelepouri | Απριλίου 5, 2012 6:51 μ.μ. | Reply
ρε τι απλοχερα που τις δινουν αυτες τις παρατασεις φετος..ουτε καν προλαβαινουμε να τις ζητησουμε...
image description Your Name | Απριλίου 5, 2012 6:32 μ.μ. | Reply
ΡΕ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΛΟΓΙΣΤΩΝ ....ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΜΕ ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΤΩΝ ΧΑΝΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ Ε9 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΔΕΣ ΚΑΙ ΧΑΜΑΛΗΔΕΣ.ΚΑΙ ΖΗΤΟΥΛΕΣ...ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ.
image description Your Name | Απριλίου 5, 2012 6:50 μ.μ. | Reply
ΝΑΙ... ΝΑΙ... ΝΑΙ... ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ ΜΟΝΟ!!!
Α Ρ Χ Ι Ζ Ο Υ Μ Ε !!!!!!!!!
image description ΤΡΕΛΛΑ ΝΕΡΑ | Απριλίου 5, 2012 6:08 μ.μ. | Reply
ΟΠΟΙΟΣ ΣΤΕΙΛΕΙ Ε9 ΕΧΕΙ ΚΕΡΑΣΤΟ ΟΥΙΣΚΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΘΑΝΟΥΝ
image description Your Name | Απριλίου 5, 2012 6:31 μ.μ. | Reply
ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΓΙΑ ΕΝΑ Ε9 ΕΛΕΟΣ
image description Your Name | Απριλίου 5, 2012 7:26 μ.μ. | Reply
ΓΙΑ Ε9 ΤΙΠΟΤΑ.ΧΑΜΟΣΣΣΣΣΣΣΣ
image description alex-patra | Απριλίου 5, 2012 7:01 μ.μ. | Reply
ΚΑΛΟ ΝΕΟ....ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΤΕ ΟΜΩΣ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟ Ε9 ΩΣΤΕ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ.....?ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΝΟΙΚΤΟ ΜΕΧΡΙ 30/6 ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΟΛΟΙ.....
image description xristosnlogist | Απριλίου 5, 2012 7:04 μ.μ. | Reply
Καλό νεο παιδιά.....ας μην αγχωθουμε.....να κάνουμε κι εμείς πάσχα ήρεμοι μια φορά που πάντοτε το κάναμε μέσα στα γραφεία....μετά το πάσχα βλέπουμε...
image description Your Name | Απριλίου 5, 2012 7:27 μ.μ. | Reply
Γαμώτο! 5 εκκαθαριστικές μου έμειναν! δεν μπορούσαν να την δώσουν αύριο την παράταση να τις έχω στείλει?? τώρα θα τεμπελιάσω και θα τις φτιάξω σε ένα μήνα!
image description ΑΛΕΞΗΣ__3 | Απριλίου 5, 2012 8:17 μ.μ. | Reply
Υπαρχει μια παράταση που ζητήσαμε και δεν δώσαν? Ας μην έχουμε παράπονα συνέχεια!!
image description ElenaAnele | Απριλίου 5, 2012 10:36 μ.μ. | Reply
Συγνώμη αλλά αν λειτουργούσαν ΑΨΟΓΑ τα συστήματα θα έφευγαν όλα στον καιρό τους! Δε νομίζω κανείς από μας να τη βρίσκει να εργάζεται μέσα στην πίεση και το άγχος, να μην μπορεί να ξεκουραστεί σαν άνθρωπος, ή να χαρεί την οικογένειά του!
ΔΥΣΤΥΧΩΣ όμως ΟΛΑ (πιο όλα δε γίνεται) είναι χάρβαλο και χτυπιόμαστε να δουλέψουμε με ρυθμό που καταντά πλέον γραφικό να το λέμε συνεχώς!
Και, ναι, όσοι ζητούμε παρατάσεις σαν επέτες, τη δικαιούμαστε 100%!
Σιγά μην τους επευφημούμε που μας βγαίνει η ψυχή, αρρωσταίνουμε μέχρι τελευταίο λεπτό και ανακοινώνεται η παράταση! Μία παράταση που δε θα χρειαζόταν καν, αν ΕΚΑΝΑΝ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΟΠΡΙΤΕΣ μεγαλόσχημοι ή όχι!
image description Your Name | Απριλίου 5, 2012 10:33 μ.μ. | Reply
ΚΑΛΟ ΠΑΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
image description jimakos7 | Απριλίου 6, 2012 3:59 π.μ. | Reply
εμεις κανουμε ε9 ειναι κανεις μεσα να μας δωσει συμβουλες ?
image description jimakos7 | Απριλίου 6, 2012 7:45 π.μ. | Reply
kalimera se olous !!!!
sxedon teleiosame me ta e9
mesa se ena bradi ta steilame !!!!!!
image description SPIROS | Απριλίου 6, 2012 7:16 π.μ. | Reply
και εγω συναδελφε....
image description Your Name | Απριλίου 6, 2012 2:03 μ.μ. | Reply
ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ?????????????????????????????
image description βασιλης | Απριλίου 6, 2012 10:40 π.μ. | Reply
Το να πλαγιάζει νωρίς και να σηκώνεται νωρίς κάνει τον άνθρωπο γερό, πλούσιο και σοφό.
image description eva | Απριλίου 6, 2012 11:55 π.μ. | Reply
ειμαστε αξιοι τηs μοιραs μαs.ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ
image description ElenaAnele | Απριλίου 6, 2012 12:56 μ.μ. | Reply
Άρα, πρέπει να αλλάξουμε ΚΑΔ και να βρούμε κάποιον σχετικό με νυχτερινή ενασχόληση....!
ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description Your Name | Απριλίου 6, 2012 3:52 μ.μ. | Reply
ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑ ΑΠΑΙΤΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΠΥΠΝΑΚΗΔΕΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΝΑ ΛΕΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΘΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΦΤΙΑΞΑΜΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΑΛΛΙΩΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΧΡΕΩΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΩΝ ΓΡΑΦΕΙΩΝ ΜΑΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ 10ΜΜ-΄6ΠΜ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΙΣ 2 ΠΜ ΟΥ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΝΑ ΕΛΕΓΞΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ
image description dead_poet | Απριλίου 6, 2012 12:09 μ.μ. | Reply
Ε9 συναδελφοι μονο αργα τη νυχτα με το RED BULL ανα χειρας! Εγω χτες βραδυ διορθωσα καμια 10αρια και συνεχιζω! Παντως οπως και να εχει εγω Πασχα φετος θα κανω στην Κερκυρα! Δε θα τους κανω τη χαρη!
image description vasilis-agrinio | Απριλίου 6, 2012 2:41 μ.μ. | Reply
Εστειλα εκκ/κη φ.π.α 2011 η οποια ειναι χρεωστικη λογω pro-rata..Καταληκτικη ημερομηνια πληρωμης μεσω τραπεζας βγαζει την 10/04/2012.. γιατι?δεν θα επρεπε να βγαζει το 10/05/12?μηπως δεν εχει ενημερωθει ακομα το συστημα??
image description Your Name | Απριλίου 9, 2012 9:38 π.μ. | Reply
Βρε κακόμοιροι λογιστές, καθόμαστε και αγχωνόμαστε και κουραζόμαστε για ποιό λόγο? Για να κάνουμε την δουλειά των νταβατζήδων πολιτικών μας που ούτε καν μας πληρώνουν... τι σκατά σύλλογο έχουμε? κοιτάνε μόνο τα κομματικά και οικονομικά τους συμφέροντα και εμάς μας έχουν γραμμένους! Γιατί να γινόμαστε ρουφιάνοι και να διευκολύνουμε το χουντικό σχέδιο τους να εξαθλιώσουν τον λαό? Ξυπνήστε ρε...άνθρωποι είμαστε όχι ρομποτ
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

    Up
    Close
    Close
    Κλείσιμο