Ειδήσεις Ανακοινώσεις ΥΠ.ΟΙΚ. - ΙΚΑ - ΟΑΕΔ

Δελτίο Τύπου Υ.Ο. σχετικά με παρατάσεις μέχρι 30 Απριλίου 2012

Με απόφαση του Αναπληρωτή Υπουργού Οικονομικών Παντελή Οικονόμου, για διευκόλυνση των φορολογούμενων, δίδονται οι παρακάτω παρατάσεις μέχρι και την 30η Απριλίου 2012:

- Υποβολής αίτησης για υπαγωγή στη ρύθμιση της παραγράφου 8 του άρθρου 3 του ν.4038/2012 των ληξιπρόθεσμων οφειλών μέχρι 29 Φεβρουαρίου 2012 η οποία λήγει την 30η Μαρτίου 2012.
 
- Υποβολής οριστικής δήλωσης Απόδοσης Φόρου Μισθωτών Υπηρεσιών η οποία λήγει την 30η Μαρτίου 2012.

- Υποβολής από τις επιχειρήσεις των στοιχείων που αφορούν παροχή Ε.Ι.Χ. αυτοκινήτων και κατοικιών για το οικονομικό έτος 2011 (χρήση 2010) η οποία έληξε την 15η Φεβρουαρίου 2012.

- Υποβολής από τις επιχειρήσεις των σχετικών στοιχείων που αφορούν παροχή Ε.Ι.Χ. αυτοκινήτων και κατοικιών για το οικονομικό έτος 2012 (χρήση 2011) η οποία λήγει την 30η Μαρτίου 2012.
Όταν η Εργοστασιακή Τιμολογιακή Αξία (ΕΤΑ) του έτους πρώτης κυκλοφορίας των αυτοκινήτων, πριν ή μετά τη μείωση λόγω παλαιότητας, είναι κάτω των δεκαπέντε χιλιάδων (15.000) ευρώ, τα στοιχεία που αφορούν τα στελέχη και τα Ε.Ι.Χ. αυτοκίνητα αυτά,  δεν θα συμπεριληφθούν στις υποβαλλόμενες καταστάσεις.

- Υποχρεωτικής υποβολής μέσω διαδικτύου της κατάστασης φορολογικής αναμόρφωσης της χρήσης 2010 η οποία λήγει την 10η Απριλίου 2012.

- Υποβολής της Έκθεσης φορολογικής Συμμόρφωσης στην βάση δεδομένων της ΓΓΠΣ για ισολογισμούς που έκλεισαν την 30η Ιουνίου 2011, η οποία λήγει την 30η Μαρτίου 2012.

- Ενημέρωσης της εφαρμογής της ΓΓΠΣ για ανάληψη διαχειριστικού ελέγχου ο οποίος περιλαμβάνει χορήγηση «ετήσιου πιστοποιητικού» για τις εταιρίες που έκλεισαν ισολογισμό  μέχρι την 31η Δεκεμβρίου 2011, η οποία λήγει την 30η Μαρτίου 2012.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description Konstantina | Μαρτίου 30, 2012 4:07 μ.μ. | Reply
pou einai to E9??????????
image description Haris | Μαρτίου 30, 2012 5:56 μ.μ. | Reply
Συνάδελφοι, σε τηλεφωνικη επικοινωνια με το ΤΑΧΙΣ(γραφειο Διευθυντη: Σαχπεριδου Σοφία Α' Τμήμα Φορολογίας Εισοδήματος-Κεφαλαίου-Αυτοκινήτων) το πρωι μου ειπαν οτι θα παραμεινει ανοικτο το Ε9 τουλαχιστον εως Τριτη... Καλο σ/κ!
image description ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ | Μαρτίου 31, 2012 11:17 π.μ. | Reply
Τα Ε-9 που αφορούν έως την 01.01.09, την Δευτέρα θα έχουν οριστικοποιηθεί γιατί θέλουν να στείλουν τα ΕΤΑΚ. Για τα υπόλοιπα Ε-9 μέχρι και του Οικ. Έτους 2011, όπως είπε η ΠΟΦΕΕ θα είναι ανοιχτό μέχρι το Πάσχα.
Ο μόνος λόγος να αγχωθεί κάποιος για τα Ε-9, είναι το γεγονός να έχει κάνει ο ίδιος ο Λογιστής λάθος και να θέλει να το διορθώσει για να γλυτώσει το πρόστιμο. ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΑΟΣ ΛΟΓΟΣ.
Εγώ τα Ε-9 οικ. έτους 2011 τα υπέβαλα στη ΔΟΥ και τέλος. Για τα προηγούμενα δεν έχω καμία υποχρέωση να κάτω οτιδήποτε. Και όποιος νομίζει ότι είμαι λάθος, ας απαντήσει , για να δούμε που κάνω λάθος.
image description ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ | Μαρτίου 30, 2012 4:44 μ.μ. | Reply
ΤΕΛΙΚΆ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ Ε9;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ΑΣ ΣΟΒΑΡΕΥΤΟΥΜΕ ΛΙΓΑΚΙ
image description roula | Μαρτίου 30, 2012 4:13 μ.μ. | Reply
oeo?
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 4:51 μ.μ. | Reply
na arxisw na klaiw?
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 4:34 μ.μ. | Reply
Ε9????????????????????
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 4:55 μ.μ. | Reply
ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΟ Ε9? ΞΕΧΑΣΤΗΚΕ? Η ΘΑ ΒΓΕΙ ΑΛΛΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΘΑ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ?
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 4:01 μ.μ. | Reply
Ούτε για το κλείσιμο και την καταχώρηση απογραφών και ισολογισμών αναφέρει τίποτα!
image description ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ | Μαρτίου 31, 2012 11:27 π.μ. | Reply
- ΟΙ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΝΤΑΧΘΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗΣ.
- ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ Ε-9, ΚΑΝΕΤΕ ΕΝΑ ΛΘΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ.
ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΔΙΑΦΟΡΟ - ΤΟ ΕΧΩ ΑΛΛΩΣΤΕ ΞΑΝΑΠΕΙ- ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΔΟΘΕΙ Ή ΟΧΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΤΑ Ε-9. ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ ΕΜΕΝΑ. ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ E-MAIL ΣΕ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ, ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ. Αυτό επίσης που δεν μπορώ να καταλάβω είναι το εξής: Για πιο λόγο ακριβώς κάθεστε όλοι και ξενυχτάτε, και προσπαθείτε να στείλετε Ε-9?? Δεν έχετε υποβάλλει για λογαριασμό των πελατών σας από το 2005 και μέχρει σήμερα??? Αν ναι, τότε από που προκύπτει το άγχος για την οριστικοποίηση και υποβολή??? Ειλικρινά, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί δεν καταλαβαίνω την πρεμούρα και το άγχος αυτό???
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 4:55 μ.μ. | Reply
ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ..............................
image description klery | Μαρτίου 30, 2012 4:50 μ.μ. | Reply
Η εφαρμογή της Γ.Γ.Π.Σ. για την υποβολή των δηλώσεων Ε9 θα παραμείνει ανοιχτή μέχρι το Πάσχα.
image description ΚΩΣΤΑΣ | Μαρτίου 30, 2012 4:54 μ.μ. | Reply
Παρακαλω ας παρετε θέση τι γινεται μέ τήν τηλεφωνική επικοινωνία που ειχατε με τούς κυριους κυριους.... ΠΑΝΙΔΗ και Καμπάνη......πιστευω νά εχουμε αμεση απάντηση.... γιά τήν παράτα η μη του Ε9 ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ...................
image description Dimitris | Μαρτίου 30, 2012 4:28 μ.μ. | Reply
Κύριε Αναπληρωτά, μήπως λέω μήπως ξεχάσατε κάτι, που έχετε συζητήσει με την Π.Ο.Φ.Ε.Ε και τον Κύριο Ντουκάκη, λέω μήπως γιατί άνθρωποι ήμαστε λάθια κάνουμε, λέω μήπως.........;;;;;;
image description RIQUELME7 | Μαρτίου 30, 2012 4:06 μ.μ. | Reply
ΠΕΝΑΛΤΙ ΣΤΟ 90' ΗΤΑΝΕ ΑΥΤΟ.ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΑ 5ΛΕΠΤΟ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΙΣΟΦΑΡΙΣΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ.
image description ΒΑΣΩ | Μαρτίου 30, 2012 4:21 μ.μ. | Reply
ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΕΠΙΣΗΜΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΗΡΑΝ ΕΙΠΑΝ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΚΟΜΑ
image description GEK | Μαρτίου 30, 2012 4:25 μ.μ. | Reply
ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΥΣ ΤΩΝ ΕΠΕ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΕΑΝ ΠΑΡΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ?
image description Λεβέντης | Μαρτίου 30, 2012 4:03 μ.μ. | Reply
Αφιερωμένο στους καρεκλοκένταυρους της Διοίκησης:

http://www.youtube.com/watch?v=nFhCRm1bjtY
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 4:08 μ.μ. | Reply
ΠΑΛΙ ΣΙΩΠΗΡΕΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΣΕΡΝΕΤΑΙ...ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ...
image description nska | Μαρτίου 30, 2012 4:57 μ.μ. | Reply
KAI YSTERA SOY LENE NA EISAI KOSMIOS STOUS XARAKTHRISMOUS..... STO IDIO ERGO THEATES... MONO GI AYTO HMASTE AKSIOI OLOI OI LOGISTES
image description RIQUELME7 | Μαρτίου 30, 2012 4:11 μ.μ. | Reply
ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΤΩΡΑ.
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 4:48 μ.μ. | Reply
μου φαινεται οτι μας δουλευουν....
image description RIQUELME7 | Μαρτίου 30, 2012 4:48 μ.μ. | Reply
(1) Ε9 ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ (2) ΠΟΥ ΕΙΧΑ.ΘΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ 23:59 ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΣΠΑΣΩ.
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 5:12 μ.μ. | Reply
.............
image description DEMY CORFU | Μαρτίου 30, 2012 5:52 μ.μ. | Reply
ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΥΡΙΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΝΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ? ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΣΙΩΠΗΡΕΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΦΟΒΙΖΟΥΝ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 5:12 μ.μ. | Reply
Πολλές γυναίκες μπαίνουν. Ωραία :-) Καμιά φωτο δε βάζετε?
image description alpap72 | Μαρτίου 30, 2012 5:57 μ.μ. | Reply
εχω ενα κοριτσακι 23 ετων απο πρακτικη και περιμενω να ανοιξει το υπερφορτομενο συστημα για να στειλουμε τα υπολοιπα Ε9. χιλια χρονια να μην ανοιξει
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 5:52 μ.μ. | Reply
kalo?
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 5:20 μ.μ. | Reply
Μουγκή παράταση, με κουτσό σύστημα,σε τυφλό κράτος.
image description ΠΟΛΥ ΘΥΜΟΜΕΝΟΣ | Μαρτίου 30, 2012 5:54 μ.μ. | Reply
ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΒΟΥΛΑ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ.
ΘΑ ΥΠΟΛΟΓΗΣΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΠΟΥ
ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΟΥΝ.ΜΕ ΤΟ ΟΛΟ ΣΚΗΝΙΚΟ
ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΑ
ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΛΑΒΟΥΝ.ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΤΑ
ΚΑΝΑΛΙΑ ΜΕΤΑ.
image description Elena | Μαρτίου 30, 2012 5:43 μ.μ. | Reply
Μας δουλευουν με το Ε9. Επίσημα ακόμα τίποτα. Μας αξιζει. Περισυ φαγαμε ολο το καλοκαιρι με συστημα να σερνεται να στελνουμε δηλώσεις, τωρα με το Ε9, σε λίγες μερες παλι τα ίδια θα εχουμε με το ε1 κλπ. Αφου δεν αντιδρούμε εμεις οι λογιστες καλα να πάθουμε. Ας αρνηθουμε να στειλουμε καταστασεις να δουμε αν θα δωσουνε λογικες ημεροηνιες.
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 5:41 μ.μ. | Reply
paratasi ofeilon ston oaee?????
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 5:06 μ.μ. | Reply
Η φορολογική αναμόρφωση παρατείνεται από τις 10/4 στις 30/4.
Μόνο που η εφαρμογή δεν είναι ανοικτή ακόμη!!!! Πώς θα τι υποβάλλαμε μέχρι τις 10;;;;;
Κατά τα άλλα για δική μας διευκόλυνση δίνουν τις παρατάσεις!!
ΑΧΡΗΣΤΟΙ!!!!
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 5:11 μ.μ. | Reply
Είπαν: " Για να σωθεί η οικονομία, το Κράτος πρέπει να προσλαμβάνει έναν εργάτη για να ανοίγει μια τρύπα και ένα άλλο εργάτη για να την κλείνει. "
John Maynard Keynes
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 5:24 μ.μ. | Reply
ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΟΥ Ε9 ΙΣΧΥΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ Η ΟΧΙ?
image description alpap72 | Μαρτίου 30, 2012 5:18 μ.μ. | Reply
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΙΣΧΕΙ
image description Sotos Barca | Μαρτίου 30, 2012 5:13 μ.μ. | Reply
ΑΠΕΡΓΙΑ ΟΠΩΣ ΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΓΙΑΤΙ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΟΙ "ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ" ΜΑΣ ΕΧΕΤΕ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ!
image description theopax | Μαρτίου 30, 2012 5:40 μ.μ. | Reply
και για μενα ισχυει
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 5:33 μ.μ. | Reply
ΩΤΑΝ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΔΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΠΑ@#%^^ΡΕΣ ΤΟΥ Υ.Ο
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 5:00 μ.μ. | Reply
Ο ΝΤΟΥΚΑΚΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ??????????????? ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΕΧΕΙ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑΤ? ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description Sotos Barca | Μαρτίου 30, 2012 5:04 μ.μ. | Reply
ΑΝΑΘΕΣΤΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΧΑΚΕΡ ΝΑ ΣΑΣ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΟ ΑΠΛΙΚΕΙΣΟ ΤΟΥ Ε9 ΠΟΥ ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΚΟΨΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ
image description WOLF | Μαρτίου 30, 2012 5:04 μ.μ. | Reply
ΣΤΗ ΝΕΚΡΟΨΙΑ ΘΑ ΦΑΝΕΙ...
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 5:51 μ.μ. | Reply
ΚΛΑΙΩ
image description TASALEX7 | Μαρτίου 30, 2012 5:10 μ.μ. | Reply
ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΓΡΑΦΕΙΑΚΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ Ε9 ΖΗΤΩ!!!
image description TASALEX7+RIQUELME7 | Μαρτίου 30, 2012 5:20 μ.μ. | Reply
Όλη οι ανθρωπότητα χωρίζεται σε τέσσερις κατηγορίες: Σε αυτούς που δεν μπορούν να στείλουν Ε9 , σε αυτούς που μπορούν να στείλουν Ε9 , σε αυτούς που τα έστειλαν και σε αυτούς που περιμένουν παράταση.

ΛΟΓΙΣΤΗΣ Βενιαμίν Φραγκλίνος(ΕΤΟΣ 1654)
image description SPIROS | Μαρτίου 30, 2012 5:03 μ.μ. | Reply
Εσείς κύριοι του TAXHEAVEN που αφερείτε σχόλια "υβριστικά" τι έχετε να πείτε τώρα με τα καραγκιοζιλίκια του Οικονόμου, του Σαχινίδη, του Ντουκάκη της Π.Ο.Φ.Ε.Ε. και τι θα πείτε εάν το TAXIS είναι κλειστό από εβδομάδα, ποιός θα πληρώσει τα πρόστιμα? εσείς? Αξιότιμοι κύριοι συνδικαλιστές, αντί να κάνετε κονσομανσιόν στα υπουργικά γραφεία και στα γραφεία των εφόρων καλά θα κάνατε να ασχοληθείτε με τα προβλήματα του κλάδου και των ανθρώπων που δεν συμμετέχουν στις "μοιρασιές" των στημένων φορολογικών ελέγχων και πασχίζουν νύχτα και μέρα να βγάλουν ένα αξιοπρεπές μεροκάματο με τον πέλεκυ του επιχειρηματία, των υπηρεσιών (ΙΚΑ - ΔΟΥ) και τα πρόστιμα τους πάνω απο το κεφάλι μας. Το σβήσετε δεν το σβήσετε το σχόλιο, η αλήθεια είναι αυτή και την ξέρετε πολύ καλά. Καλό Σαββατοκύριακο και υπομονή συνάδελφοι.
image description KAROLOS | Μαρτίου 30, 2012 6:30 μ.μ. | Reply
Εμείς ως TaxHeaven είμαστε υποχρεωμένοι βάσει του κανονισμού μας να σβήνουμε τα υβριστικά σχόλια. Αν επιθυμείτε μπορείτε να στείλετε τα υβριστικά σχόλιά σας επώνυμα στους αρμοδίους, δηλαδή στο Υ.Ο.
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 5:01 μ.μ. | Reply
ειναι εντελωσ ανικανοι και ασχετοι ασ μην στειλουμε κανενα Ε9 αλλα τον κοσμο στισ εφοριεσ να τουσ βριζει και μολισ τουσ περιλαβουν τα καναλια θα τρεχουν να μαζεψουντα βρακακια τουσ
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 5:38 μ.μ. | Reply
Σχολιάστε
image description ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ | Μαρτίου 30, 2012 5:48 μ.μ. | Reply
ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤO ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥ TAXISNET ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΤΑ Ε9 ΤΟΥ 2010?ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΛΗΓΕΙ ΤΟ Ε9?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 5:10 μ.μ. | Reply
valte kai alla...............................
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 5:50 μ.μ. | Reply
Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΩΠΗΡΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ, ΟΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΠΕΡΣΙ ΓΙΑ ΤΑ Ε1 (ΟΥΦ! ΠΑΛΙ ΞΕΝΥΧΤΙ ΣΗΜΕΡΑ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Ο ''ΞΑΦΝΙΚΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ''
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 5:37 μ.μ. | Reply
Συνάδελφοι τα προστιμα στην Π.Ο.Φ.Ε.Ε. και σε ολους αυτούς που τόσες μέρες παίζουν με τα νεύρα και την αντοχή μας
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 6:20 μ.μ. | Reply
TI EINAI ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ Ε9 ΚΑΙ ΚΑΝΕΤΕ ΕΤΣΙ?
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 6:00 μ.μ. | Reply
μπραβο μας υποχρεωσατε με τα νευρα μας παιζετε
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 6:41 μ.μ. | Reply
Καταλαβαίνω ότι είστε φορτωμένοι σαν επαγγελματίες αλλά ρε παιδιά πάνε μήνες!!!
Δηλαδή πόσο παραπάνω παράταση θέλετε??
Θα λήξουν τα Ε9 του '11 κι εσείς θα φωνάζετε για το '10!
Στο κάτω κάτω μην αναλαμβάνουμε δουλειές που δεν προλαβαίνουμε να τελειώσουμε!
Κι εγώ θα μπορούσα να έχω 50-60 πελάτες και να δουλεύω χωρίς να βλέπω παιδί και σπίτι και να μην προλαβαίνω και τις προθεσμίες....
Δικό μου θέμα αυτό...

Το θέμα είναι που σας βλέπω όλους να ωρύεστε και να τα βάζετε με τους εκπροσώπους. Ok υπάρχουν πελάτες που στα φέρνουν τελευταία στιγμή...πάρε μία παράταση!
Πόσες ακόμα θέλετε? Πείτε κι εσείς "Δώστε μας κύριοι μέχρι τέλος Απριλίου ή Μαίου".
Τεσπά...τη δουλειά σας προσπαθείτε να κάνετε και τώρα θα αρχισετε να τη λέτε σε εμένα...

Καλή συνέχεια...και καλές παρατάσεις!!!
image description kalasty | Μαρτίου 31, 2012 9:33 π.μ. | Reply
Λυπάμαι γι'αυτό που θα πω αλλά νομίζω ότι είσαι άσχετος/η με το επάγγελμα μας!
Συγνώμη δεν θέλω να είμαι αγενής αλλά τώρα μιλάει η οργή,αγανάκτηση,θυμός η κούραση το ξενύχτι...θα σου κάνω μία σύντομη ιστορική αναδρομή μήπως και καταλάβεις γιατί θέμα μιλάμε αφού δεν μπαίνεις στην διαδικασία να διαβάσεις όλα τα θέματα και τα σχόλια που έχουν γραφτεί για το Ε9...
"Με το Ε9 ασχολούμαστε από το 1994 αρχική υποβολή1995-1996 μεταβολές επαναυποβολή το 1997 μεταβολές 1998 έως 2004...έτος 2005 ξανά αρχική υποβολή 2006-2007 μεταβολές...το 2008 διορθώσεις για τα προηγούμενα έτη...έτος 2009 χιλιάδες προσκλήσεις από το Υ.Ο για διορθώσεις για στοιχεία που έχουν υποβληθεί ηλεκτρονικά...έτος 2010 συμπληρώνουμε τις μεταβολές ο καθένας μας στο δικό του λογιστικό πρόγραμμα να είναι έτοιμο για υποβολή...σκάει η βόμβα ότι δεν μπορούμε μόνο όταν επαληθεύσουμε και διορθώσουμε τις δικές τους ΑΚΑΤΑΧΩΡΗΤΕΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ και το πρόγραμμα τους θα άνοιγε 5/12/2011(για μεταβολές του 2010)αλλά ήταν όνειρο θερινής νυχτός...πολλά προβλήματα και το κυριότερο δεν υπήρχε σύνδεση με το taxis παράταση της παράτασης...υπαιτιότητα δική μας?του πελάτη μας?του όγκου εργασίας μας?Φθάσαμε έτος 2012...και ακόμα να αποκατασταθεί η σύνδεση τους...είναι ΔΙΚΗ ΜΑΣ ευθύνη?να αναλογιστείς λιγάκι πως ΟΛΑ αυτά τα χρόνια είναι με πίεση άγχος φωνές(από πελάτες ότι είναι δική μας υπαιτιότητα)νεύρα...και μην σκεφτείς ότι πληρωθήκαμε ...δεν θα αναφερθώ στις άλλες φορολογικές μας υποχρεώσεις αλλά ούτε στην προσωπική μας ζωή που μας έχουν ξεχάσει τα παιδιά μας...μπορείς να πεις ας πρόσεχες ναι..σ'αυτό έχεις δίκιο και ξέρεις γιατί?Γιατί υπάρχουν στον χώρο μας άσχετοι όπως εσύ με το αντικειμένο και δεν αναφέρομαι στις γνώσειςσου άλλωστε δεν σε γνωρίζω προσωπικά... για να μας κατηγορούν να μας κρίνουν να μας ειρωνεύονται που ζητάμε παρατάσεις!Να προσέχεις λίγο τα λεγόμενα σου γιατί πολλοί συνάδελφοι έχουν αφήσει και την τελευταία τους πνοή πάνω στο γραφείο....γιατί απλά ήθελαν να κάνουν την δουλειά τους για να μεγαλώσουν τα παιδιά τους!
image description RIQUELME7 | Μαρτίου 30, 2012 6:25 μ.μ. | Reply
ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ.ΕΙΧΑ (2) Ε9 ΚΑΙ ΤΑ ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ.ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΝΤΩΣ.
image description DHMHTRHS | Μαρτίου 30, 2012 6:01 μ.μ. | Reply
GIATI FILE MOU EKTOS APO TA E9 EIXAME METAFORES EDRAS, TREXONTES ENUMEROSEIS, ALLAGES STIS MOISTHODOSEIES KLEISIMATA, PROSLIPOSEIS MESA SE MIA MERA (OAED EPITHEWRISH) KAI O KATHENAS MAS XILIA DUO AKOMA PROBLHMATA...... KAI STO KATW KATW AS TIS EIXAN PERASEI TIS E9 XEIROGRAFA OTAN TIS YPOBALAME TWRA KAI TSAMPA ANAGASTIKA TIS 3ANAKANOUME KAI DEN MPOROUME KIOLAS. APO PERIERGIA TIS PARASKEUES TI KANOUN AKRIBWS?
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 6:39 μ.μ. | Reply
ΛΟΙΠΟΝ ΚΥΡΙΟΙ...ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ!!! ΑΦΟΥ ΑΥΤΟΥΣ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΥΒΡΝΟΥΝ...ΝΑ ΜΑΣ ΡΥΘΜΙΖΟΥΝ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΑΣ!!! ΠΟΤΕ ΩΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΟΥΜΕ!! ΟΛΟΙ ΛΕΜΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΦΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΑΣ!!! ΚΑΙΟ ΟΡΘΩΣ ΤΟ ΛΕΜΕ!! ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΟΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΠΩΣ ΑΠΕΡΓΟΥΝ??ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΕΝΑ ΣΥΛΛΟΓΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΕΙ??? ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ...ΤΙ ΖΗΤΑΜΕ???? ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΣΩΣΤΟ ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ. ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΥΠ.ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ..ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΜΑΣ...ΠΟΥ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ ΔΩΡΕΑΝ!!! ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ...ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ....
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 6:09 μ.μ. | Reply
ΝΑ ΘΕΩΡΗΣΩ ΣΩΣΤΗ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ TAXHEAVEN ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΟΥ Ε9 ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ?
image description Xaris | Μαρτίου 30, 2012 6:53 μ.μ. | Reply
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΘΑ ΜΕ ΒΡΙΖΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.ΚΑΛΗ ΚΑΡΔΙΑ...ΕΙΧΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ 100 Ε9.ΤΑ ΕΣΤΕΙΛΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ,ΧΩΡΙΣ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ ΕΓΙΝΑΝ ΤΟ ΔΕΚΕΜΒΡΗ.ΔΕΝ ΛΕΩ ΚΑΚΟ,ΨΥΧΡΟ ΚΙ ΑΝΑΠΟΔΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΦΤΑΙΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΠΕΣΑΜΕ ΟΛΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Η,ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΚΑΛΗ,ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥ Ε9 ΝΑ ''ΚΑΤΣΕΙ'';;;ΦΙΛΙΚΑ...
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 6:51 μ.μ. | Reply
XARI EXEIS TI GIGANTOAFISA TOY SPINELI STO GRAFEIO SOY?
image description ΔΡΑΠΕΤΗΣ | Μαρτίου 30, 2012 10:31 μ.μ. | Reply
Μήπως έχει την αφίσσα του ΧΑΡΗ ΘΕΟΧΑΡΗ???
image description GBl | Μαρτίου 30, 2012 6:45 μ.μ. | Reply
Χάρη, μια απ'τα ίδια, αλλά το υπουργείο έστειλε χθες στο e-mail που χρησιμοποιώ για τα στοιχεία σύνδεσης των πελατών πως περίπου 15 φορολογούμενοι έχουν ελλειπή στοιχεία στο περιουσιολόγιό τους. Χώρια το ότι όλοι κάθονται και ψάχνονται τελευταία στιγμή λόγω τηλεόρασης.
image description ThomasTaf | Μαρτίου 30, 2012 6:37 μ.μ. | Reply
ΧΑΡΗ ΚΑΝΕ ΜΑΣ ΤΗ ΧΑΡΗ !!!
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 6:12 μ.μ. | Reply
ΡΕ ΧΑΡΟΥΛΙ ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΤΣΙΡΑΚΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ?ΑΝΤΕ Γ.........ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ....
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 6:37 μ.μ. | Reply
ΘΕΕ ΜΟΥ ΚΟΙΤΑ ΛΙΓΟ ΧΑΜΗΛΑ.....ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΟΡΓΑΝΩΣΙΑ.........
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 6:25 μ.μ. | Reply
ΡΕ ΣΕΙΣ ΜΑΣ ΠΕΘΑΝΑΤΕ....ΒΓΑΛΤΕ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΙΚΗ ΓΙΑ Ε9....ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟ ΚΟΛΟΣΥΣΤΗΜΑ
image description MatX | Μαρτίου 30, 2012 6:50 μ.μ. | Reply
Μάλλον δεν έχετε καταλάβει ότι το όλο θέμα δεν γίνεται για τα Ε9 που ήταν να κατατεθούν την χρήση 2010 αλλά για στην σωστή απεικόνιση του περιουσιολογίου του καθένα μας που κατά μεγάλο ποσοστό ήταν είτε λανθασμένη είτε δεν ήταν καταχωρημένες δηλώσεις Ε9 2-3 ετών είτε δεν ήταν περασμένο κανένα δικαίωμα στο "πίνακα 2" των χωραφιών... Το Υ.Ο. δεν μπορεί να καταλάβει ή κάνει πως δεν μπορεί το θέμα του «περιουσιολογίου» αφήνοντας στο αέρα να αιωρούνται παρατάσεις για να πιέσει καταστάσεις ώστε να εκδώσει (εισπράττοντας) όσο το δυνατό περισσότερα (ξεχασμένα) ΕΤΑΚ 2009!!! Καλά κρασιά και του χρόνου με υγεία...
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 7:44 μ.μ. | Reply
ΜΗΠΩΣ ΝΑΠΙΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΑΜΠΡΟΔΕΥΤΕΡΑ?
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 7:28 μ.μ. | Reply
Δεν σε καταλαβαίνω φίλε μου... τι γνώμη μου είπα μετά την σημερινή ήττα που έφαγα όταν τελευταία στιγμή(θεωρητικά) δοκίμασα να στείλω "ενάμιση δικαίωμα" χωραφιού και άλλα "δυόμιση δικαιώματα" από οικόπεδα και σπίτια κάποιου φίλου τα οποία απλώς έλλειπαν (όχι μεταβολές του 2010, απλό έλεγχο) και με πήρε πάνω από 4 ώρες...
image description MatX | Μαρτίου 30, 2012 7:06 μ.μ. | Reply
Δεν σε καταλαβαίνω φίλε μου... τι γνώμη μου είπα μετά την σημερινή ήττα που έφαγα όταν τελευταία στιγμή(θεωρητικά) δοκίμασα να στείλω "ενάμιση δικαίωμα" χωραφιού και άλλα "δυόμιση δικαιώματα" από οικόπεδα και σπίτια κάποιου φίλου τα οποία απλώς έλλειπαν (όχι μεταβολές του 2010, απλό έλεγχο) και με πήρε πάνω από 4 ώρες...
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 6:32 μ.μ. | Reply
ΑΠΕΡΓΙΑ....ΑΠΕΡΓΙΑ....ΑΠΕΡΓΙΑ.....ΚΥΡΙΟΙ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ ΤΙ ΞΕΡΕΤΕ ΤΗ ΛΕΞΗ? Α Π Ε Ρ Γ Ι Α ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ....ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ......ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΜΗ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.....ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΣΑΣ.....ΟΛΟΙ
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 7:14 μ.μ. | Reply
to e9???????????????????
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 7:16 μ.μ. | Reply
ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ, ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΕΡΓΙΕΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΑΙΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ. ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ???
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 7:34 μ.μ. | Reply
ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ...ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΟΥ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΕΓΡΑΨΑΝ ΟΤΙ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΕΓΚΑΙΡΑ ΤΑ ΛΙΓΑ Ε9 ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ,ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΑΥΤΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ Κ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΜΕΤΑΒΟΛΕΣ ΤΟ 2010...
image description ALEX | Μαρτίου 30, 2012 7:19 μ.μ. | Reply
ΣΦΑΙΡΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΑΤΙΜΟ.
image description TAURUS | Μαρτίου 30, 2012 7:18 μ.μ. | Reply
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΓΙΑ ΕΙΡΩΝΙΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ...ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ....
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 7:54 μ.μ. | Reply
Βάλτε facebook comments να σας βρίζουμε ΕΠΩΝΥΜΑ!
9.500.000 εκατομμύρια ευρώ κόστισε στον ελληνικό λαό το σύστημα Ε9 και δεν δουλεύει. Καραγκιόζηδες!
image description gus | Μαρτίου 30, 2012 7:15 μ.μ. | Reply
Ρε παιδιά δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό μερικών . Γιατί πρέπει οπωσδήποτε να βρίσετε μέσα από εδώ . Τους υπεύθυνους του γνωρίζετε, μπορείτε να απευθυνθείτε εκεί και να μιλήσετε όπως θέλετε. Γιατί δηλαδή θέλετε να δημιουργήσετε πρόβλημα στο site .Εμείς είμαστε οι υπεύθυνοι για την κατάσταση αυτή;. Η μόνη μας προσπάθεια είναι η όσο το δυνατόν καλύτερη ενημέρωση.
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 7:27 μ.μ. | Reply
ΚΥΡΙΟΙ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ...ΠΡΟΚΥΡΗΞΤΕ ΑΠΕΡΓΙΑ...ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΝΩΣΕΙΣ ΣΑΣ ΣΤΗ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑ...ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ....ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ...ΜΗΝ ΤΗ ΚΑΤΑΠΑΤΑΤΕ....ΟΡΙΣΤΕ ΜΕΡΑ ΑΠΕΡΓΙΑΣ...ΒΓΑΛΤΕ ΑΦΙΣΕΣ...ΤΑ ΑΙΤΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΥΝΟΟΥΜΕΝΟΣ ΚΛΑΔΟΣ ΟΠΩΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΛΕΝΕ ΜΕΡΙΚΟΙ....ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΜΗ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΙΠΟΤΑ....ΥΓ.Η ΧΟΥΝΤΑ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ 73.......
image description Eli | Μαρτίου 30, 2012 7:13 μ.μ. | Reply
Ti kalitero apo Paraskevi vradi na asxoliomaste me to E9..teleia! kai elega ti tha kanw simera kai to svk (kai oxi mono etsi opws paei)! pfffffffff kai to sistima na sernetai..1 wra gia mia oristikopoiisi...barcelona ole (asxeto) :)
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 7:11 μ.μ. | Reply
ΑΠΕΡΓΙΑ ΤΩΡΑ...ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ..ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕΣ ΣΚΛΑΒΟΙ ΚΑΝΕΝΟΣ..
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 7:56 μ.μ. | Reply
ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ TAXHEAVEN ΕΠΕΣΕ ΕΞΩ....ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΤΟ Ε9 ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΚΛΕΙΣΙΜΑΤΟΣ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ Υ.Ο.?ΔΩΣΤΕ ΕΓΚΑΙΡΗ ΚΑΙ ΕΓΚΥΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.....ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΣΑΣ ΚΥΡΙΕ ΓΡΑΒΙΑ...ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΑΦΑΝΤΟΣ?
image description gus | Μαρτίου 30, 2012 7:17 μ.μ. | Reply
Το taxheaven δεν έπεσε έξω. Ξαναδιάβασε την είδηση - ανακοίνωση της ΠΟΦΕΕ.
Προφανώς η επίσημη ανακοίνωση θα βγει τις επόμενες ημέρες (αν βγει).
Μην είστε εμπαθείς ορισμένοι.
image description ΔΡΑΠΕΤΗΣ | Μαρτίου 30, 2012 10:58 μ.μ. | Reply
Μη τα βάζουμε με το TAXHEAVEN και τον συνάδελφο Γραβιά,μέσα σε όλη αυτή την καταιγίδα των σχολίων και όχι μόνο.Οι άνθρωποι ενημερώνουν,δεν είναι υπεύθυνοι με όλο αυτό το μπάχαλο.¨Εχω όμως μια τεχνική απορία.Πώς γίνεται
ο σχολιαστής Your Name να ρωτάει ώρα 7:56 και ο GUS να απαντάει νωρίτερα δηλαδή 7:15???Πάντως νομίζω ότι πρέπει να σταματήσουμε αυτή την στιγμή
τα σχόλια για ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ Ε9 καθώς και κάθε απασχόληση μας με το ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ μέχρις ότου το Υ.Ο.να ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΕΓΓΡΑΦΩΣ με συστημένη επιστολή (όχι με email) και να επισυνάπτει ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ,όλους του φορολογουμενους ότι το σύστημα τους ευθύνεται για τα λάθη και ότι είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΣ ο έλεγχος και η οριστικοποίηση της περιουσιακής τους κατάστασης ανεξάρτητα απο την υποβολή Ε9 κάθε έτους.Προθεσμία μέχρι 31/12/2012.
image description ειρηνη | Μαρτίου 30, 2012 7:50 μ.μ. | Reply
παρακαλω θα ηθελα απαντηση απο το πολιτικο γραφειο του κ Ντουκακη που ειναι τωρα αραγε
image description kostas | Μαρτίου 30, 2012 7:23 μ.μ. | Reply
to systhma aytoktonise!
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 7:13 μ.μ. | Reply
ΠΑΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΤΑ Ε9 ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΑΥΤΟ : Forbidden
You are not authorised to access this resource on the server.
???
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 7:25 μ.μ. | Reply
ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΑΙΔΙΑ...ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΑΛΙ ΣΗΜΕΡΑ.
image description ALEX | Μαρτίου 30, 2012 7:11 μ.μ. | Reply
ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΣ ΜΕΓΑΛΕ.
image description sakis | Μαρτίου 30, 2012 7:31 μ.μ. | Reply
ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΝΟΥΜΕΡΟ....
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 7:52 μ.μ. | Reply
Forbidden You are not authorised to access this resource on the server..Να'ναι καλά τα παιδία του Υ.Ο...τώρα θα μπορέσουμε να χαλαρώσουμε και να πάμε σπίτια μας!
image description timbre | Μαρτίου 30, 2012 7:57 μ.μ. | Reply
ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΤΙ ΣΗΜΑΝΕΙ FORBIDDEN
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 7:00 μ.μ. | Reply
kai tora ti kanoume????????????
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 7:22 μ.μ. | Reply
re megale bale radio amore na to matheis!!!!paei to sistima..............paei gia ena tsigaro

image description ALEX | Μαρτίου 30, 2012 7:28 μ.μ. | Reply
ΤΕΛΟΣ ΡΕ.ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ.
image description TASALEX7 | Μαρτίου 30, 2012 7:31 μ.μ. | Reply
Forbidden ΝΟΥΜΕΡΑ!!!!!!!!!
image description ALEX | Μαρτίου 30, 2012 7:30 μ.μ. | Reply
ΤΙΜΒΕ:
THRASH METAL BAND ΕΙΝΑΙ ΟΙ FORBIDDEN ΑΠΟ ΤΟ SAN FRANCISCO.
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 7:07 μ.μ. | Reply
LOL
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 7:14 μ.μ. | Reply
πλάκα μας κάνουν ρε?
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 7:02 μ.μ. | Reply
FORBIDDEN ΚΥΡΙΟΙ.....ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΑΘΕΙΑ.?....ΞΕΦΤΙΛΑ ΕΙΝΑΙ
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 7:24 μ.μ. | Reply
ΚΑΡΑ-LOL ΘΑ ΕΛΕΓΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description timbre | Μαρτίου 30, 2012 7:34 μ.μ. | Reply
ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΕΓΩ ΞΑΝΑΡΩΤΑΩ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ FORBIDDEN ?
image description ALEX | Μαρτίου 30, 2012 7:58 μ.μ. | Reply
ΕΙΠΑΜΕ THRASH METAL BAND.ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ?
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 7:21 μ.μ. | Reply
BRE FILARAKI FORBIDDEN PAEI NA PEI APAGOREYETE.....................................................................................................................................................................
image description χχχχ | Μαρτίου 30, 2012 7:30 μ.μ. | Reply
σημαινει πληρη απαγορευση........τελος ολα..
image description ALEX | Μαρτίου 30, 2012 8:04 μ.μ. | Reply
ΤΟ ΚΙΚΙΡΙΚΟΥ ΣΤΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ?
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 8:11 μ.μ. | Reply
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΝΟΥΣΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?????
image description Rebirth | Μαρτίου 30, 2012 8:16 μ.μ. | Reply
Δουλεύει ρε... επανήλθε! Αμάν ρε γκαντέμηδες!!!
image description timbre | Μαρτίου 30, 2012 8:11 μ.μ. | Reply
ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ?
image description timbre | Μαρτίου 30, 2012 8:47 μ.μ. | Reply
....και ρε μαγκες τι ειναι τουτο παλι

Error 404--Not Found

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.4.5 404 Not Found
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 8:13 μ.μ. | Reply
ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΠΑΝΗΛΘΕ...ΠΑΛΙ ΚΟΛΛΑΕΙ..
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 8:32 μ.μ. | Reply
Error 404--Not Found
From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:
10.4.5 404 Not Found
Έχουν ποικιλία όμως οι άτιμοι!
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 8:42 μ.μ. | Reply
kamia paratasi bre paidia..........gia to e9
image description FIL1914 | Μαρτίου 30, 2012 8:57 μ.μ. | Reply
ΠΑΝΤΩΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΚΑΙΑ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΕΚΦΡΑΖΟΥΜΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟΣΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ,ΕΠΩΝΥΜΑ, ΟΤΙ ΘΑ ΔΩΘΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΚΡΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΝΕ ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ . ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ, ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΧΟΥΜΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ.
image description ALEX | Μαρτίου 30, 2012 8:05 μ.μ. | Reply
TIMBRE ΔΕΝ ΠΑΣ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΣΧΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ COMPUTER.
image description GREG | Μαρτίου 30, 2012 8:29 μ.μ. | Reply
Ο ΤΖΑΚ ΝΟΡΙΣ ΕΧΕΙ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥ 21012 ΤΟ Ε9
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 8:07 μ.μ. | Reply
ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ................
image description ΑΓΓΕΛΟΣ | Μαρτίου 30, 2012 8:49 μ.μ. | Reply
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ,ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ,ΤΕΤΟΙΟΣ ΣΚΑΤΟΚΛΑΔΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ,ΕΝΝΟΩ ΑΠΟ ΘΕΜΑΤΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΩΝ,ΑΠΕΡΓΙΩΝ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ.ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ Ε9,ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΟΝΟ ΟΣΑ ΕΙΧΑ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ 2010,ΕΛΑΒΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΝΜ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΠΤ.ΑΣ ΤΟΛΜΗΣΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΓΙΑ ΛΑΘΟΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ.ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΕΧΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΙΑ ΜΑΣ...
image description timbre | Μαρτίου 30, 2012 8:00 μ.μ. | Reply
μπραβο ρε φιλε.......
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 8:17 μ.μ. | Reply
ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ TAXHEAVEN MAΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΑΟΡΙΣΤΑ....ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΣΗΜΑΙΑ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΤΟ ΠΙΟ ΕΓΚΥΡΟ ΣΑΙΤ ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΑΔΟ ΜΑΣ...ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΑΣ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΜΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΣ 00.00 ΤΗΣ 30/4 ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΩΣΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ Η' ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ?ΔΩΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ....
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 8:12 μ.μ. | Reply
Οι άνθρωποι είναι σαδιστές. Έχουν αποφασίσει να δώσουν παράταση και δεν το λένε όπως έγινε με τα ληξιπρόθεσμα και ταλαιπωρήθηκε κόσμος. Μόλις με πήρε τηλ. φίλος πως έλαβε sms από την ΠΟΦΕΕ για 16 Απριλίου. Άλλος κανείς;
image description ALEX | Μαρτίου 30, 2012 8:56 μ.μ. | Reply
ΕΓΩ ΠΗΡΑ MMS ΑΠΟ ΤΗΝ KGB ΟΤΙ ΤΑ Ε9 ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΤΩΝ ΓΕΝΙΚΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΕΩΝ ΣΤΗΝ ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ TAXISNET.
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 8:42 μ.μ. | Reply
Για μερικές ημέρες ακόμη, χωρίς ωστόσο να δίδεται συγκεκριμένη καταληκτική ημερομηνία, θα είναι ανοιχτή η ηλεκτρονική εφαρμογή για τις δηλώσεις του Ε9 του 2010 (οικονομικό έτος 2011), όπως δήλωσε την Παρασκευή ο γενικός γραμματέας της ΚΕΠΥΟ, Χάρης Θεοχάρης, μιλώντας στην τηλεόραση του Σκάι.

«Δεν χρειάζεται όλοι οι φορολογούμενοι να κάνουν τις δηλώσεις τους σήμερα, καθώς υπάρχει περιθώριο» είπε ο κ. Θεοχάρης.

Εκτιμάται ότι η εφαρμογή της ΓΓΠΣ για τις δηλώσεις στοιχείων ακινήτων θα είναι ανοιχτή μέχρι το Πάσχα.

Για το ΕΤΑΚ του 2009, ο κ. Θεοχάρης ανέφερε ότι η υπηρεσία του είναι έτοιμη να προχωρήσει σε εκκαθάριση των δηλώσεων και περιμένει το «πράσινο φως».
image description ALEX | Μαρτίου 30, 2012 8:57 μ.μ. | Reply
ΠΟΙΟΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ?Ο ΜΠΑΤΣΟΣ?
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 8:07 μ.μ. | Reply
ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΤΑ ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ ΕΓΙΝΑN SMS?
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 8:09 μ.μ. | Reply
ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑ....ΝΑ ΜΠΕΡΔΕΥΤΟΥΝ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΑΣ.....
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 8:13 μ.μ. | Reply
ALEX ντροπή σου. Παρακαλώ ας επιβεβαιώσει άλλος κανείς για ΠΟΦΕΕ.

Ευχαριστώ
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 8:18 μ.μ. | Reply
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΦΕΕ?
image description STEFANOS | Μαρτίου 30, 2012 8:34 μ.μ. | Reply
Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΓΙΩΣ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΜΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ TAXIS. ΤΟ Ε9 ΤΟΥ 2010 ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΥΠΑΙΤΙΟΤΗΤΑ ΔΙΚΗ ΜΑΣ , ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟΙ ΣΤΟ ΥΠΟΡΓΕΙΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΟΥΝ. ΑΚΟΜΑ ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΟ 2010 ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΩΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΧΡΟΝΩΝ. ΑΡΑ ΛΟΙΠΟΝ Η ΕΙΡΩΝΕΙΑ ΣΟΥ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΔΕΝ ΣΤΕΚΕΙ. ΑΥΤΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ.
image description ALEX | Μαρτίου 30, 2012 8:19 μ.μ. | Reply
ΙΟΥΛΙΑΝΟΥ 42-46 ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΟΥΣ.ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ.
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 8:25 μ.μ. | Reply
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΦΙΛΕ ΑΛΕΧ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΠΑΤΡΑ....ΔΥΣΤΥΧΩΣ....
image description Απεργία | Μαρτίου 30, 2012 8:50 μ.μ. | Reply
Όταν :
-τα σύστημα ηλεκτρονικών υποβολών δεν λειτουργούν ή υπολειτουργούν (πχ ε9)
-παρατάσεις δίνονται με δηλώσεις σε τηλεοπτικούς σταθμούς και στο……..περίπου (μέχρι το Πάσχα)
-δεν αναλαμβάνει κανένας υπεύθυνος την ευθύνη για τις χαμένες εργατοώρες και το άγχος χιλιάδων λογιστών.
-όταν πας σπίτι σου και δεν είσαι 100% σίγουρος αν αύριο θα μπορέσεις να υποβάλλεις την δήλωση που θέλεις γιατί η παράταση είναι……..σιωπηρή
Σημαίνει ότι ήρθε η ώρα να αφήσεις κάτω το στυλό, να κάνεις shut down τον υπολογιστή μέχρι να παραιτηθεί ο υπεύθυνος και να σε διαβεβαιώσουν πως δεν θα ξαναεπαναληφτούν τα παραπάνω
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 8:16 μ.μ. | Reply
ΑΝΤΕ ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΒΡΑΔΥ ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΠΗΞΑ
image description mortadelas1 | Μαρτίου 30, 2012 9:57 μ.μ. | Reply
Αναπτυξιακοί λιγούριδες που έλεγε και φίλος μας ο Μητσικώστας....!!! Έχω υποβάλει ήδη όλες τις μεταβολές που αφορούν την ακίνητη περιουσία μου στο Ε9 μου , και επειδή η επανάληψη είναι χρόνος κόστος και τα συναφή λέω να μην το ξαναστείλω! Στην περίπτωση που μου επιβληθούν κυρώσεις για μη υποβολή θα τους στείλω τον λογαριασμό μου να βάλουν την αμοιβή του λογιστή για επανυποβολή λόγω παραλογιστικής μικρομαλακήν αρτηριοσκλήρωσης της ΓΓΠΣ....αυτά ....
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 9:19 μ.μ. | Reply
FEYGO KAI EGO ....DEN PAEI ALO AYTI I KATASTASH....
image description VaGuN | Μαρτίου 30, 2012 9:34 μ.μ. | Reply
ρε ξεχασανε τον οαεε ελεοσ. διακρισεισ σε διακανονισμο στισ δημοσιες υπηρεσιεσ? βαλτε τα ολα ...........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΟΑΕΕΕΕΕΕΕ
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 9:01 μ.μ. | Reply
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ...ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΞΕΦΤΥΛΕΣ!
image description ANTONIS KERKYRA | Μαρτίου 30, 2012 9:20 μ.μ. | Reply
ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΤΟΥ Κ.ΠΑΝΙΔΗ ΚΑΙ ΤΟΥ Κ.ΚΑΜΠΑΝΗ ΤΙ ΕΓΙΝΑΝ;
ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΤΙΜΑ;
ΠΟΦΕΕ Μ ΑΚΟΥΣ
ΚΑΛΥΝΗΧΤΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΟΤΕ ......
image description ΧΑΧΑ | Μαρτίου 30, 2012 9:42 μ.μ. | Reply
ΕΓΩ ΤΑ ΠΗΡΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΚΟΜΑ.....
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 10:14 μ.μ. | Reply
Ο χάρης καλά τα λέει. Όσοι είναι οργανωμένοι στα γραφεία τους τα Ε9 τα έχουν στείλει εδώ και μήνες. Απο το 2011 ξέρουμε για τα Ε9.

Κλαίτε γιατί δε δίνουν παράταση. Κλαίτε πάλι γιατί έδωσαν παράταση! Και γω μαζί σας είμαι ότι το υπουργείο ώρες ώρες είναι για τσίρκο...αλλά μαζί και σεις!!!

Άντε...να παραμένουμε λιγότεροι λογιστές.....γιατί το επάγγελμα έχει γεμίσει από τσαρλατάνους!

Σταματήστε τη γκρίνια και δουλέψτε λίγακι.....οργανωθείτε και όχι τελευταία στιγμή τα πάντα!
image description SPIROS | Μαρτίου 31, 2012 5:50 π.μ. | Reply
Τι εδώ και μήνες ρε κόπανε, πότε άνοιξε το taxis για το ε9? Έχεις υπόψιν σου ότι ακόμα και σήμερα έρχονται email για λάθος στοιχεία σε παλιά Ε9? Ασχολήθηκες καθόλου με το άθλημα ή το παίζεις εξυπνούλης.
image description Your Name | Απριλίου 1, 2012 8:31 μ.μ. | Reply
απο καραγκιοζηδες σαν και σενα εχουμε γεμισει
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 10:28 μ.μ. | Reply
Thomas αναφέρομαι σε αυτούς που πρέπει....ο χάρης έφερε παράδειγμα 100 Ε9. Εσύ πόσα έχεις?
Κατανοώ το γενικότερο πρόβλημα. Αλλά δε μπορώ να βλέπω να βρίζουν επειδή δε δίνουν παράταση και μετά καπάκια βρίσιμο επειδή δώσανε!
Εδώ θα είμαστε και θα βλέπεις να ζητάνε παρατάσεις για της Δ.Φ.Ε. του Ιουνίου....
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 10:30 μ.μ. | Reply
ΔΟΥΛΕΥΕΙ???ΠΗΡΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ??? ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΑ Ε9
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 10:43 μ.μ. | Reply
Είπαν: " Μια τυπική σταρ του Χόλυγουντ επιθυμεί να τη θαυμάζει ένας Αμερικανός, να τη φλερτάρει ένας Ιταλός, να την παντρευτεί ένας Εγγλέζος, να έχει έναν Γάλλο εραστή και να της κάνει το Ε9 ένας Έλληνας. "
Katharine Hepburn
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 11:39 μ.μ. | Reply
Είπαν: " Οι άνθρωποι αγωνίζονται πιο σκληρά για τα συμφέροντά τους παρά για τα δικαιώματά τους. "
Ναπολέων Βοναπάρτης
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 11:54 μ.μ. | Reply
καζούρα συζύγου - Υπουργείο Οικονομικών: μην προσπαθείτε άλλο, το σύστημα έχει καταρρεύσει, του χρόνου πάλι. ευτυχώς δεν με έχει χωρίσει ακόμα και προσέχει τα παιδιά.
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 11:56 μ.μ. | Reply
Αν δεν δουλεύει παρασκευή στις 12 το βράδυ , τι περιμένουμε να δουλέψει την δευτέρα το μεσημέρι?
ΑΙΣΧΟΣ
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 11:17 μ.μ. | Reply
όχι, ραντεβού στις 4 το πρωί, σας παρακαλώ να μην νιώθω μοναξιά
image description ΕΙΡΗΝΗ | Μαρτίου 31, 2012 12:49 π.μ. | Reply
ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 8ΜΜ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΩΣ ΤΙΣ 12ΜΜ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΟΥΛΕΨΑ
image description Your Name | Μαρτίου 31, 2012 12:35 π.μ. | Reply
μοναδική θα είσαι
image description Your Name | Μαρτίου 31, 2012 12:46 π.μ. | Reply
Ειρήνη καμιά φωτο σου βάλε
image description Your Name | Μαρτίου 31, 2012 12:14 π.μ. | Reply
καποιος απο τους anonymous ρε παιδια δεν υπαρχει μεσα στο taxis;
image description ΦΩΤΕΙΝΗ | Μαρτίου 31, 2012 12:18 π.μ. | Reply
Η ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 12:05 ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΑΝΟΙΧΤΟ.....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΜΩΣ ΟΛΟ ΑΥΤΟ....ΤΑ ΦΤΙΑΞΑΜΕ ΤΟ 2005....ΜΑΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΞΑΝΑΦΤΙΑΞΑΜΕ ΤΟ 2008....ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΟ ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ.... ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΗΡΘΕ ΤΟ 2012 ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΞΑΝΑΦΤΙΑΞΤΕ ΤΑ (ΤΖΑΜΠΑ ΒΕΒΑΙΑ) ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΑΧΑΙΡΙ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ!!!!ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΛΑΤΕΙΑ ΝΑ ΚΑΛΕΣΟΥΜΕ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ (ΑΦΟΥ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΑ Ε9 ΜΙΑ ΧΑΡΑ) ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕΗΣΗ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΤΟΥ Ε9 ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 12:00 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ....ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ......
image description Your Name | Μαρτίου 31, 2012 12:00 π.μ. | Reply
εγώ προσπαθώ εδώ και ένα τέταρτο αλλά είσοδος γιόκ. καληνύχτα ότι θα γίνει έγινε.
image description Θανος | Μαρτίου 31, 2012 11:49 π.μ. | Reply
Ποσο δικιο εχεις.....
image description birbilis | Μαρτίου 31, 2012 11:58 π.μ. | Reply
Σήμερα δουλευει σχετικά καλά. Πάντα σε σύγκριση με τις προηγούμενες μέρες γιατί σε σύγκριση με άλλα "σοβαρά" site...σέρνεται. Ο χάρτης συνεχίζει να κάνει τα κουλά του...Μόνο μην αρχίσουν να στέλνουν πρόστιμα για εκπρόθεσμη καταχώρηση...
image description Your Name | Μαρτίου 31, 2012 6:05 μ.μ. | Reply
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ, ΣΗΜΕΡΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΩΡΑ 18:00 ΠΑΕΙ ΤΗΣ ΜΠΑΛΑΣ!!!!!!!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ....
image description ΜΗΤΣΑΡΑΣ | Μαρτίου 31, 2012 7:04 μ.μ. | Reply
Τι είπε ο γυμνοσάλιαγκας στο σαλιγκάρι..;
- Πλήρωνε τώρα χαράτσι μαλ@κα...
image description taxcare | Μαρτίου 31, 2012 11:07 μ.μ. | Reply
Mην εξαντλείστε με τις μαλακίες τους!
Έχουμε πολύ δρόμο ακόμη και για Ε9 και για Ε... και για ΦΠΑ κλπ
Εφόσον δε δούλευε το σύστημα δεν θα το έκλειναν.
Οργανωθείτε μήπως τέλη Ιουλίου τελειώσουμε όλες τις υποχρεώσεις του 2011 και περάσουμε 3-4 μήνες σαν άνθρωποι.
Βέβαια αν υπάρξει συντονισμός και αποφασιστικότητα, ας κλείσουμε τους υπολογιστές μέχρι να παραιτηθούν όλοι οι καρεκλοκένταυροι.
image description Your Name | Απριλίου 1, 2012 1:38 μ.μ. | Reply
φίλε νομίζεις πώς όντα ξεμπερδέψεις με τις υποχρεώσεις καταχώρησης θα ζήσεις σαν άνθρωπος? μην χάνεις το δάσος. το καλοκαίρι δεν θα υπάρχει φράγκο πουθενά, παρόλο που εσύ και όλοι μας θα έχουμε υπάρξει ξανά συνέπείς στις υποχρεώσεις μας, αλλά το σύστημα θα είναι έτσι και με αυτή τη λογική για πολλά χρόνια ακόμα. Τελείωσε η Ελλάδα αγαπητέ, ούτε απεργίες ούτε διαμαρτυρίες, κανείς δε φωνάζει. Μόνο παράταση και παράταση