Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Ενημέρωση σχετικά με τις παρατάσεις που θα δοθούν από το Υ.Ο. για ορισμένες φορολογικές υποχρέωσεις

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με τις υπηρεσίες του Υπουργείου Οικονομικών σας ενημερώνουμε ότι θα δοθούν οι εξής παρατάσεις:
- Οριστική Δήλωση ΦΜΥ Ε7 2012 (χρήση 2011) μέχρι τις 30/4/2012
- Ονομαστικές Καταστάσεις στελεχών επιχείρησεις στους οποίους παρέχεται Ε.Ι.Χ. αυτοκίνητο και κατοικία (χρήσεις 2010 και 2011) μέχρι τις 30/4/2012
- Κατάσταση Φορολογικής Αναμόρφωσης (χρήση 2010) μέχρι τις 30/4/2012.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:14 μ.μ. | Reply
Ε9?
image description katerina | Μαρτίου 30, 2012 1:37 μ.μ. | Reply
milisa tora me to ipourgeio.dosane paratasi gia merikes meres. den mou eipan poses.
image description spiros thrilos | Μαρτίου 30, 2012 1:45 μ.μ. | Reply
ΕΔΩΣΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΛΗΓΟΥΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ Ε9? ΓΑΤΑΚΙΑ ΜΗ ΤΣΙΜΠΑΤΕ ΚΑΙ ΜΗ ΣΑΣ ΠΙΑΝΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ , ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΦΛΕΡΤΑΡΕΤΕ ΚΙ ΑΦΗΣΤΕ ΑΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΜΑΛ..........
ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕ ΑΜΑ ΒΙΑΖΟΝΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 5:32 μ.μ. | Reply
Σχολιάστε
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:51 μ.μ. | Reply
E9????????????
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:13 μ.μ. | Reply
ΜΕ ΤΟ Ε9 ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?
ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ?
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:50 μ.μ. | Reply
ΕΠΙ ΤΕΛΟΥΣ ΤΙ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΧΟΥΜΕ ; ΤΙ ΥΠΟΥΡΓΟ; ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΛΙΓΟ; ΑΣ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΛΙΓΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ. ΤΙΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ Ο ΚΛΑΔΟΣ ΜΑΣ .ΚΑΝΕΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΗ ΣΤΕΙΛΗ Ε9
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:17 μ.μ. | Reply
ΜΕ ΤΟ Ε9 ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?
ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ?
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:20 μ.μ. | Reply
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ99999999999999999999??????
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:34 μ.μ. | Reply
ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ Ε9? ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΠΑΛΙ? ΑΣ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΑΣ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΑΣ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:54 μ.μ. | Reply
to E9 pou mas afora poio polu..den 8a do8ei tipota..?
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:59 μ.μ. | Reply
ρύθμιση χρεών?
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:05 μ.μ. | Reply
Ε9 ?????????????????????
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:16 μ.μ. | Reply
e9
image description dimitris | Μαρτίου 30, 2012 1:47 μ.μ. | Reply
ρύθμιση χρεών?
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:00 μ.μ. | Reply
Μια απάντηση για Ε9? αναμένω εναγωνίως.
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:05 μ.μ. | Reply
ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΟ Ε9 ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΙΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ?
image description VaGuN | Μαρτίου 30, 2012 1:17 μ.μ. | Reply
diakanonismos oaee n.4038/2012 arthro 21 paragrafos 1.B ??????????
image description ΣΑΛΑΜΑΚΙ | Μαρτίου 30, 2012 1:41 μ.μ. | Reply
ΣΑΛΑΜΑΚΙ ΜΙΑ, ΜΙΑ, ΦΕΤΑ!
image description ThomasTaf | Μαρτίου 30, 2012 1:42 μ.μ. | Reply
ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΥΟ
ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΑΝ ΕΙΣΤΕ ΤΡΟΜΠΕΣ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΣΟ ΤΡΟΜΠΕΣ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΟ! ΥΓ ΔΕΝ ΒΡΕΧΕΙ ΣΑΣ ΣΤΥΝΟΥΝ!
image description georkar | Μαρτίου 30, 2012 1:32 μ.μ. | Reply
Απο το Ε9 περιμενουν φραγκα οποτε δεν εχει παραταση .Αλλα για ολα φταιμε εμεις που αντι να παμε εξω απο το υπουργειο να τακανουμε μανταρα καθομαστε και μιξοκλαιμε και παρακαλαμε για τα αυτονοητα.
image description Auditor | Μαρτίου 30, 2012 1:39 μ.μ. | Reply
ΤΕΛΕΙΩΣΕ! ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΤΡΟΛΛΑΡΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!!

Για το Ε9 κουβέντα!!!
να πάει 31/12!!!
image description georkar | Μαρτίου 30, 2012 1:48 μ.μ. | Reply
Απο το Ε9 περιμενουν φραγκα οποτε δεν εχει παραταση .Αλλα για ολα φταιμε εμεις που αντι να παμε εξω απο το υπουργειο να τακανουμε μανταρα καθομαστε και μιξοκλαιμε και παρακαλαμε για τα αυτονοητα.
image description ΑΡΗΣ.Τ | Μαρτίου 30, 2012 1:57 μ.μ. | Reply
Αυτο λεγεται ψυχρος πολεμος!
image description ThomasTaf | Μαρτίου 30, 2012 1:19 μ.μ. | Reply
ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΥΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΑΝ ΕΙΣΤΕ ΤΡΟΜΠΕΣ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΣΟ ΤΡΟΜΠΕΣ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΟ! ΥΓ ΔΕΝ ΒΡΕΧΕΙ ΣΑΣ ΦΤΥΝΟΥΝ!
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:14 μ.μ. | Reply
ΑΣ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!!!!!
ΓΙΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΕΝΟΣ ΑΚΙΝΗΤΟΥ ΘΕΣ 1 ΩΡΑ!!!!!!!
Η Μ Α Ρ Τ Ο Ν!!!!!!!!!!!!!!
ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ!!!!!!!!!!!!!!
image description ΙΣΙΔΩΡΟΣ | Μαρτίου 30, 2012 1:05 μ.μ. | Reply
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΥΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ !!!!!! ΤΑ ΠΕΝΑΛΝΤΥ ΤΙ ΩΡΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ?

image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:36 μ.μ. | Reply
ΜΑΣ ΕΧΕΤΕ Π.......ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:48 μ.μ. | Reply
ΚΥΡΙΟΙ ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ
ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΟΛΟΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΤΑΙ Ε9 ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΓΙΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ.ΣΑΝ ΤΑ ''ΛΑΛΑΚΕΣ'' ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ
image description KARNIK | Μαρτίου 30, 2012 1:16 μ.μ. | Reply
ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧEIΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΘΑ ΒΓΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥΣΟΥ ΝΤΟΥΚΑΚΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΡΑΤΑΘΟΥΝ
image description ElenaAnele | Μαρτίου 30, 2012 2:19 μ.μ. | Reply
Ε σιγά μην ανησυχήσουμε... Αφού ανέλαβε δράση ο μεσιέ Ντουκάκης όλα θα πάνε καλά....
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:46 μ.μ. | Reply
S.O.S. E9 ΒΡΕ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ????????????
image description Antoniou | Μαρτίου 30, 2012 1:05 μ.μ. | Reply
Χθες δημοσιεύσατε μια ανακοίνωση από το πολιτικό γραφείο ενός βουλευτή, σχετικά με παράταση του Ε9, σήμερα δεν αναφέρεται, τελικά τι ισχύει ???
image description ΙΣΙΔΩΡΟΣ | Μαρτίου 30, 2012 1:51 μ.μ. | Reply
ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΩΡΕΣ ΓΙΑ 10 ΑΚΙΝΗΤΑ ΚΛΕΙΝΩ ΤΟ pC ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ Γ.........
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:57 μ.μ. | Reply
ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ Ε9 ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΜΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΩΣ ΤΕΛΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΩΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.
ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΤΕ
ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΛΑΘΗ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ.ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑΠΕΝΤΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ.ΖΗΤΗΣΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΩΣΤΟΥΣ ΩΡΟΥΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΩΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:55 μ.μ. | Reply
ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΜΑΜΗΘΟΥΝΕ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!! ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΣΤΙΣ ΕΦΟΡΙΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΑ Ε9 ΤΟΥ 2009 ΚΑΙ ΚΑΛΟΥΜΑΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΕΜΕΙΣ!!! ΝΑ ΜΗΝ ΔΩΣΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΙ ΛΕΦΤΑ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ!!! ΤΑ Π....... ΜΑΣ!!!
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:35 μ.μ. | Reply
ΕΓΩ ΔΕ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΝΕΝΑ Ε9 ΚΑΙ ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ! gox
image description ElenaAnele | Μαρτίου 30, 2012 2:11 μ.μ. | Reply
Το ξέρεις πως σου έχω τρελή αδυναμία έτσι?? Με εκφράζεις παιδί μου, τέρμα και τελείωσε!
Απλά εγώ θα έλουζα την πρόταση με διάφορα ευχολόγια.... :))))
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:00 μ.μ. | Reply
Να πανε ολα 31/12/2015 οταν θα φυγει η τροικα..............
image description ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΠΟ ΠΑΡΟ | Μαρτίου 30, 2012 2:00 μ.μ. | Reply
ΠΟΛΎ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ ΕΙΣΑΙ...
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:25 μ.μ. | Reply
Δηλαδή: μιλήσατε με υπαλλήλους του υπουργείου και δεν τους ρωτήσατε τίποτα για το Ε9; Δεν βλέπετε τι γίνεται στο sait με αυτό το θέμα; Τουλάχιστον αν σας ενημέρωσαν ότι δεν δοθεί παράταση, πείτε το μας.
image description SPIROS | Μαρτίου 30, 2012 1:25 μ.μ. | Reply
Για μία ακόμη φορά οι ανεκδιήγητοι υπάλληλοι της Τρόϊκας, εεε συγνώμη του υπουργείου ήθελα να πω, δεν καταλαβαίνουν Χριστό από τα προβλήματα του κλάδου και τις ασυνεπείς δεσμεύσεις τους. Να βάλουν τους κηφήνες τους να πληκτρολογήσουν τα Ε9 όλων των ετών που έχουν απέραστα και μετά να στείλουν την εκτύπωση στα σπίτια των φορολογουμένων να απαντήσουν εάν το αποδέχονται ή όχι. Τέρμα πια στην χρησιμοποίηση των λογιστών για να διορθώνουν τα λάθη του συστήματος. Μανούσο Ντουκάκη γιατί δεν παίρνεις τον Σαχινίδη τηλέφωνο να σου πεί για την παράταση του Ε9. Ευτυχώς έρχονται εκλογές και τότε είναι ευθύνη όλων μας να μαυρίσουμε όλα αυτά τα καθίκια που παίζουν μπιλιάρδο στην πλάτη μας.
image description michalis chania | Μαρτίου 30, 2012 1:02 μ.μ. | Reply
ΜΟΛΙΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟΥΣΟ ΤΟΝ ΝΤΟΥΚΑΚΗ,Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΗΝ Κα ΒΟΥΛΑ,Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΕ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΛΙΑΚΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΔΟΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2512 ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΤΑΚ-ΦΑΠ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΑΞΗΣΕΙΣ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΣΕ 600 ΔΟΣΕΙΣ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΗ.ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΓΑΤΑΚΙΑ
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:39 μ.μ. | Reply
ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ Ε9 ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΟΛΑ ΤΑ Ε9 ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΥ...Ο
image description michalis chania | Μαρτίου 30, 2012 1:52 μ.μ. | Reply
ΜΟΛΙΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟΥΣΟ ΤΟΝ ΝΤΟΥΚΑΚΗ,Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΗΝ Κα ΒΟΥΛΑ,Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΕ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΛΙΑΚΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΔΟΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2512 ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΤΑΚ-ΦΑΠ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΑΞΗΣΕΙΣ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΣΕ 600 ΔΟΣΕΙΣ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΗ.ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΓΑΤΑΚΙΑ
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:13 μ.μ. | Reply
etsi... etsi...
image description ANTONIS KERKYRA | Μαρτίου 30, 2012 1:20 μ.μ. | Reply
ΓΙΑ ΤΟ Ε9 ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΝΤΟΥΚΑΚΗ;
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:47 μ.μ. | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΟΣΟ ΒΛΕΠΟΥΝ ΝΑ ΠΟΛΕΜΑΜΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΤΙΣ Ε9 ΤΟΣΟ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΝΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ...ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΣΟΛΕΣ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ......
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:47 μ.μ. | Reply
ΜΑΝΟΥΣΟ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΨΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ?
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:52 μ.μ. | Reply
με το ε9 δεν γινεται δουλεια παιδια....!! να πανε να γ----θουνε... !!! τα καριολικια του υπουργειου μας εχουνε πεθανει στο αγχος επειδη αυτοι ειναι αχρηστοι και δεν μπορουν να φτιαξουν ενα συστημα της προκοπης.... δεν δουλευει τιποτα...
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:34 μ.μ. | Reply
ΜΗΝ ΣΤΕΛΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙΠΟΤΑ
image description Antoniou | Μαρτίου 30, 2012 1:04 μ.μ. | Reply
Από το taxheaven δεν υπάρχει κάποιο σχόλιο σχετικά με το Ε9 ???
image description BSORESTIS | Μαρτίου 30, 2012 1:21 μ.μ. | Reply
το συστημα του Ε9 εχει φρακαρει! να μαζεψουμε υπογραφες για να τους δειρουμε!!!
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:43 μ.μ. | Reply
μ αρεσει που μερικοι περιμενουν φως απο τον ΝΤΟΥΚΑΚΗ....!! ο Ντουκακης τωρα τρωει σε μεγαλο τραπεζι...!!!!
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:14 μ.μ. | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΜΑΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΘΕΩΡΟΥΝ ΣΚΛΑΒΟΥΣ ΤΟΥΣ...ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ...
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:00 μ.μ. | Reply
ΤΑ ΣΥΝΔΥΚΑΛΙΣΤΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ ΘΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΚΟΤΕΣ;
image description ThomasTaf | Μαρτίου 30, 2012 1:06 μ.μ. | Reply
ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΥΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΑΝ ΕΙΣΤΕ ΤΡΟΜΠΕΣ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΣΟ ΤΡΟΜΠΕΣ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΟ! ΥΓ ΔΕΝ ΒΡΕΧΕΙ ΣΑΣ ΦΤΥΝΟΥΝ!
image description GEORGE | Μαρτίου 30, 2012 1:35 μ.μ. | Reply
ΤΡΟΜΠΕΣ ΟΠΩΣ ΛΕΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΠΙΑ ΓΟΝΑΤΙΣΜΕΝΟ ΛΑΟ ΟΙ ΒΡΥΚΟΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΝΟΥΝ ΣΤΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΟΥΣ ΕΦΟΠΛΙΣΤΕΣ ΣΤΟΥΣ ΤΡΑΠΕΖΙΤΕΣ ΣΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΕΡΓΟΛΑΒΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΕΜΠΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΒΙΟΜΗΧΑΝΟΥΣ ΤΩΡΑ ΤΟΥΣ ΜΕΙΩΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ ΤΟΥΣ Μ.....Σ ΞΑΝΑΒΑΖΟΥΝ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΤΕΤΟΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΜΕ ΓΙΑΥΤΟ ΣΤΟ ΜΑΥΡΟ ΜΕΤΩΠΟ ΣΤΗΝ ΠΑΝΟΥΚΛΑ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΤΗΣ ΝΔ ΤΟΥ ΛΑΟΣ ΤΗΣ ΝΤΟΡΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΒΕΛΗ ΛΕΜΕ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΜΑΥΡΙΖΟΥΜΕ ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΑΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΙΝΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΚΟΜΗ ΣΑΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:39 μ.μ. | Reply
Θα ψήφιζα Μανουσο αλλά μας δούλεψε,μαυρο τώρα,
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:10 μ.μ. | Reply
Κατόπιν επικοινωνίας μας με την Π.Ο.Φ.Ε.Ε., σας ενημερώνουμε ότι ο πρόεδρος και ο αντιπρόεδρος της Ομοσπονδίας κ. Αβραάμ Πανίδης και κ. Βασίλειος Καμπάνης αντίστοιχα, μας διαβεβαίωσαν για τα τα ακόλουθα:

Η εφαρμογή της Γ.Γ.Π.Σ. για την υποβολή των δηλώσεων Ε9 θα παραμείνει ανοιχτή μέχρι το Πάσχα.
Η υποχρέωση σύνταξης και υπογραφής του ισολογισμού για όλες τις μορφές των επιχειρήσεων παρατείνεται μέχρι την ημερομηνία υποβολής της φορολογικής δήλωσης ..ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ..
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:10 μ.μ. | Reply
ΓΙΑ ΟΛΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΝΤΟΥΚΑΚΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 2:26 μ.μ. | Reply
Τα λεφτά υπάρχουν
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 2:56 μ.μ. | Reply
ΜΑΑΣ ΖΑΛΙΣΑΤΕ ΜΕ ΤΟ Ε9 ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!! ΝΑ ΚΑΙ ΑΜΑ ΔΕ ΔΩΣΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ. ΕΛΕΟΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!! ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΛΟΓΙΣΤΑΚΙΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!! ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΙ ΠΑΣΟΚΤΖΗΔΕΣ ΤΟΥ ΥΟ ΡΕ!! ΝΤΕΠΟΝ ΡΕ!!!
image description ΚΑΓΚΕΛΑ | Μαρτίου 30, 2012 2:54 μ.μ. | Reply
ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ,ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ???
ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ.ΔΕΝ ΔΙΟΡΘΩΘΗΚΕ ΟΤΑΝ ΕΠΡΕΠΕ.ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΦΕΙΛΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΤΙΜΩΡΗΣΟΥΝ...
ΑΠΟ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ..ΩΡΕΣ ΧΑΜΕΝΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ Η/Υ.ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΤΣΙ ΔΟΥΛΕΙΑ.
ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΜΕ ΟΡΙΖΟΝΤΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗΣ ΤΗΝ ΤΡΙΕΤΙΑ.ΜΕ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΥΣΤΗΜΕΝΩΝ ΕΠΙΣΤΟΛΩΝ ΜΕ ΤΑ ΛΑΘΗ ΠΟΥ ΕΝΤΟΠΙΣΑΝ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ.ΜΕ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΤΩΝ ΚΑΤΑΤΕΘΕΙΜΕΝΩΝ Ε9.ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΤΙΜΑ.ΧΩΡΙΣ ΑΓΧΟΣ.ΜΕ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΤΙ ΝΑ ΦΤΙΑΧΘΕΙ ΣΩΣΤΑ.ΜΕ ΣΩΣΤΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ,ΣΩΣΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ.ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΠΑΡΑΛΟΓΙΣΜΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΣΤΙΣ ΒΑΣΕΙΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΚΑΠΟΙΟΙ.ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΟΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΜΗ ΟΡΘΗΣ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗΣ ΑΠΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ.
ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΩΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΤΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΜΑΣ ΝΑ ΖΗΤΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ.ΕΠΡΕΠΕ ΗΔΗ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΙΝΗΘΕΙ ΝΟΜΙΚΑ.
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 2:03 μ.μ. | Reply
Με την ρυθμιση χρεών ???????Μανούσο βγάλε ανακοινωση
image description ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑΣ | Μαρτίου 30, 2012 3:58 μ.μ. | Reply
Υπάρχει και ο εισαγγελέας υπηρεσίας, όλο το 24 ωρο στην Ευελπίδων... ΑΝΟΙΚΤΟΣ,Πατσά δε σερβίρουν εκεί.
Μυνήσεις από την ΠΟΦΕΕ έπερεπε ήδη να έχει κατατεθεί, κατά όλων των Υπουργών κλπ παραγόντων, αντί να σουλάτσαρουν στα ΜΜΕ , και να τσαμπουνάνε, παρατάσεις και τροικάνες οδηγίες.....
Αυτοί τα φάγαν και να πάνε να τους βρούν.....
Ξεσηκωμός τώρα και όχι εφησυχασμός.....Μετά τις εκλογές, δε θα αφήσουν τίποτε ορθό.....Ουστ
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 3:10 μ.μ. | Reply
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΟΠΟΙΟΥΣ Η ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ
ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΕΤΑΚ ΔΕΝ ΤΙΣ ΠΕΙΡΑΖΩ
ΚΑΙ ΑΣ ΤΡΑΒΙΞΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΙΣΩ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΣΚΑΤΑ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ.. 100 ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΑΣ ΔΩΣΟΥΝ...
image description Sofiapa | Μαρτίου 30, 2012 4:45 μ.μ. | Reply
Με απόφαση του Αναπληρωτή Υπουργού Οικονομικών Παντελή Οικονόμου, για διευκόλυνση των φορολογούμενων, δίδονται οι παρακάτω παρατάσεις μέχρι και την 30η Απριλίου 2012:

Υποβολής αίτησης για υπαγωγή στη ρύθμιση της παραγράφου 8 του άρθρου 3 του ν.4038/2012 των ληξιπρόθεσμων οφειλών μέχρι 29 Φεβρουαρίου 2012 η οποία λήγει την 30η Μαρτίου 2012.
Υποβολής οριστικής δήλωσης Απόδοσης Φόρου Μισθωτών Υπηρεσιών η οποία λήγει την 30η Μαρτίου 2012.
Υποβολής από τις επιχειρήσεις των στοιχείων που αφορούν παροχή Ε.Ι.Χ. αυτοκινήτων και κατοικιών για το οικονομικό έτος 2011(χρήση 2010) η οποία έληξε την 15η Φεβρουαρίου 2012.
Υποβολής από τις επιχειρήσεις των σχετικών στοιχείων που αφορούν παροχή Ε.Ι.Χ. αυτοκινήτων και κατοικιών για το οικονομικό έτος 2012 (χρήση 2011) η οποία λήγει την 30η Μαρτίου 2012.

Όταν η Εργοστασιακή Τιμολογιακή Αξία (ΕΤΑ) του έτους πρώτης κυκλοφορίας των αυτοκινήτων, πριν ή μετά τη μείωση λόγω παλαιότητας, είναι κάτω των δεκαπέντε χιλιάδων (15.000) ευρώ, τα στοιχεία που αφορούν τα στελέχη και τα Ε.Ι.Χ. αυτοκίνητα αυτά, δεν θα συμπεριληφθούν στις υποβαλλόμενες καταστάσεις.

Υποχρεωτικής υποβολής μέσω διαδικτύου της κατάστασης φορολογικής αναμόρφωσης της χρήσης 2010 η οποία λήγει την 10η Απριλίου 2012.
Υποβολής της Έκθεσης φορολογικής Συμμόρφωσης στην βάση δεδομένων της ΓΓΠΣ για ισολογισμούς που έκλεισαν την 30η Ιουνίου 2011, η οποία λήγει την 30η Μαρτίου 2012.
Ενημέρωσης της εφαρμογής της ΓΓΠΣ για ανάληψη διαχειριστικού ελέγχου ο οποίος περιλαμβάνει χορήγηση «ετήσιου πιστοποιητικού» για τις εταιρίες που έκλεισαν ισολογισμό μέχρι την 31η Δεκεμβρίου 2011, η οποία λήγει την 30η Μαρτίου 2012.
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 8:38 μ.μ. | Reply
Ασημωσε με τσακα....
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο