Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Ανακοίνωση Τύπου Υ.Ο. σχετικά με δημοσιεύματα που αφορούν στο νέο φορολογικό σύστημα

Τα σημερινά δημοσιεύματα για το σχεδιαζόμενο νέο φορολογικό σύστημα βασίζονται σε δημοσιογραφικές πληροφορίες και όχι σε ανακοίνωση τελικού πορίσματος από το Υπ. Οικονομικών.

Περιλαμβάνουν αποσπασματικά στοιχεία από κείμενα εργασίας που χρησιμοποιήθηκαν στο πλαίσιο της επιτροπής και ως εκ τούτου δε δεσμεύουν ούτε το Υπουργείο ούτε τα συμμετέχοντα κόμματα.

Άλλωστε τα θέματα που απασχόλησαν την επιτροπή διαλόγου είναι πολύ ευρύτερα από όσα ήρθαν στη δημοσιότητα.

Η επόμενη κυβέρνηση θα λάβει τις τελικές αποφάσεις αφού λάβει υπόψη και τα συμπεράσματα του δημόσιου διαλόγου που θα προηγηθεί της τελικής διαμόρφωσης του νέου φορολογικού νόμου.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description iliasx82 | Μαρτίου 30, 2012 12:20 μ.μ. | Reply
ΑΦΙΣΤΕ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΔΩΣΤΕ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΤΕ ΤΗΝ ΚΙΟΛΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΑΘΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΚΑΡΔΙΑΚΟ ΠΡΩΙΝΙΑΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΙΟΤΑΞΙΣ ΑΤΑΞΙΑ......
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 12:04 μ.μ. | Reply
Ναι οι άλλοι θα τα κάνουν.. εσείς μόνο καλά πράγματα κάνετε... τι ηλίθιοι που είμαστε οι Έλληνες..
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 12:53 μ.μ. | Reply
ΡΕ ΞΥΠΝΗΣΤΕ...ΑΠΕΡΓΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ....ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΠΕΘΑΝΑΝΕ.....
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 12:58 μ.μ. | Reply
ΚΥΡΙΟΙ ΤΟΥ Υ.Ο. ΕΧΕΤΕ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ Ε9?ΣΠΑΣΑΝΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ....ΔΩΣΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΞΕΜΠΛΟΚΑΡΟΥΜΕ?
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 12:48 μ.μ. | Reply
για τα δημοσιευματα που λενε για παραταση ε9 και ε7 δεν εχουν να πουν τιποτα? μονο για ψηφους καιγονται και τρεχουν να βγαλουν ανακοινωσεις λεσ και δεν θα τα κανουν μετα τις εκλογες
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 12:12 μ.μ. | Reply
ΝΤΟΠΗ ΥΠΑΛΛΗΛΙΣΚΟΙ ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΗΔΕΣ ΔΟΥΛΟΙ ΠΑΧΟΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ....ΑΓΧΩΘΗΚΑΤΕ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ????ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΕΡΕΝΤΑΙ!!!!ΕΛΕΟΣ!!!!
image description NIKOS | Μαρτίου 30, 2012 12:21 μ.μ. | Reply
ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΜΕΙΩΣΟΥΝ ΤΟ ΦΠΑ ΣΤΟ 21% ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΚΛΕΙΣΕΙ Η ΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΤΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΝΑ ΤΟ ΑΥΞΗΣΟΥΝ ΣΤΟ 25%. ΤΟ ΚΙΝΗΜΑ ΤΗΣ ΠΑΤΑΤΑΣ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ.
image description ΔΡΑΠΕΤΗΣ | Μαρτίου 30, 2012 2:15 μ.μ. | Reply
Μετά το ΚΙΝΗΜΑ ΤΗΣ ΠΑΤΑΤΑΣ τώρα το ΚΙΝΗΜΑ ΤΗΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ στο Υπουργείο Οικονομικων.
Τώρα το νέο σύνθημα των Φορολογουμένων:ΕΞΩ ΟΙ ΜΕΣΑΖΟΝΤΕΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ,ΠΑΡΤΕ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΗΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ(και δηλώστε ό,τι γουστάρεται!)
image description TANIA | Μαρτίου 30, 2012 12:39 μ.μ. | Reply
ΝΤΡΟΠΗ!!!!!!!!!ΕΔΩ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΒΓΑΖΕΤΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΗΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ............
image description STEFANOS | Μαρτίου 30, 2012 12:56 μ.μ. | Reply
ΕΔΩ ΟΛΟΣ Ο ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΥΠΟΓΛΩΣΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΦΗΜΕΣ . ΚΑΘΗΣΤΕ ΡΕ ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΚΑΙ ΦΤΙΑΧΤΕ ΤΟ TAXIS ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΓΑΛΤΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ . ΜΑΣ ΣΚΑΣΑΤΕ.
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 12:14 μ.μ. | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ,
ΜΗΠΩΣ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΓΕΝΙΚΕΥΜΕΝΗ ΑΠΕΡΓΙΑ ΕΝΑΝΤΙΑ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ
ΤΩΝ ΚΑΡΕΚΛΟΚΕΝΤΑΥΡΩΝ ΤΟΥ Υ.Ο ???????
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 12:41 μ.μ. | Reply
ετσι πρεπει απεργια να δουμε που θα βρουν αλλα θυματα
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 12:43 μ.μ. | Reply
Ο καιρός για την απεργια έχει έρθει και εχει παρερθει.
Εμεις τελιεως αξιοι της μοιρας μας...
οσο συνεχιζουμε να εχουμε το επαγγελμα μας του κλωτσου και του μπατσου.
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:54 μ.μ. | Reply
Καλά τα λέει η ανακοίνωση, όλα στο Υ.Ο. δουλεύουν άψογα, οι Δ.Ο.Υ., οι ηλεκτρονικές υπηρεσίες, τα τελωνεία.. άσε που ποτέ το υπουργείο δεν νομοθέτισε χωρίς δημόσιο διάλογο και πάντα έδινε χρόνο στους φορολογούμενους και στους λογιστές για άνετη διεκπεραίωση των φορολογικών υποχρεώσεων. Πάντα υπήρχε σταθερότητα και απλότητα στο φορολογικό σύστημα. Είναι ασέβεια η διασπορά ανυπόστατων ειδήσεων!! Ρε σα δεν ντρέπεστε λίγο!!! Γ.... τα Υπουργεία σας!!!!
image description Your Name | Μαρτίου 30, 2012 1:33 μ.μ. | Reply
ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΚΛΩΤΣΟΥ & ΤΟΥ ΜΠΑΤΣΟΥ , ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΕΤΣΙ .ΒΕΒΑΙΩΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΥΘΥΝΗ ΤΩΝ ΙΔΙΩΝ ΤΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΜΑΣ .ΕΙΜΑΣΤΕ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΚΛΑΔΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΑΠΕΡΓΙΑΣ .!
ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ , ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΥΘΥΝΟΦΟΒΟΙ ...................
image description ΛΕΥΤΕΡΗΣ | Μαρτίου 30, 2012 3:29 μ.μ. | Reply
ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ.... ΠΟΥ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΝΕΟ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΝΟΜΟ.....ΜΕ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ !!! ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΑΝ ΕΚΣΥΧΡΟΝΙΣΤΕΣ :

1) O ΑΥΤΙΑΣ .. ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ,ΓΙΑ ΝΑ ΛΥΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΩΝ ΑΣΦΑΛ/ΚΩΝ ΤΑΜΕΙΩΝ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΟΥ Ι.Κ.Α . ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΟΥΣ , ΘΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΗΛΙΙΚΙΩΜΕΝΟΥΣ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ ... ΛΥΝΟΝΤΑΣ ΣΕ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ΒΑΣΗ.... ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΝΑΛΟΓΙΑΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ / ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΩΝ .

2) ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΜΟΝΙΜΟΥΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥΣ
ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΛΗΤΑΡΑΔΩΝ ΤΑΞΙΤΖΗΔΩΝ, ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΙΑΤΣΑ ΣΤΟ ΣΤΑΘΜΟ ΛΑΡΙΣΗΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΜΒΟΛΗ ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ - ΚΥΔΑΘΗΝΑΙΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΤΗΣΟΥΝ ΠΟΔΙ ΞΑΝΑ ΟΙ ΤΟΥΡΙΣΤΕΣ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΗ
ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ....ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ- ΛΗΣΤΕΙΑ.

3) ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΕΛΕΧΩΘΕΙ ΑΠΟ
ΣΥΜΒΟΥΛΟΥΣ- ΣΤΕΛΕΧΗ ΥΠΟΥΡΓΕΙΩΝ- ΕΡΓΟΛΑΒΟΥΣ, ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΤΟ Σ.Κ.Α. (ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΧΑΡΝΩΝ) ΠΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 1,5 ΔΙΣ ΣΤΑ ΚΟΡΟΙΔΑ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ............

ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ ΣΤΑΘΜΟ ΛΑΡΙΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΤΟΥ 2010 ΛΟΓΩ ΑΛΛΑΓΗΣ ΤΗΣ ΘΕΡΙΝΗΣ ΩΡΑΣ, ΔΗΛΑΔΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ !!!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΛΑΧΙΣΤΟΥΣ (4) ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ. ΜΑΛΛΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΒΑΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΟΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΕΡΓΟ .... ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΤΗΝ ΩΡΑ.....ΣΕ 4 ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ .
Ο Ο.Σ.Ε ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΛΟΓΗΜΕΝΑ .... ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΤΥΠΩΔΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ..........ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΜΕ ΑΣΗΜΑΝΤΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ..........

Η ΧΩΡΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟΝ ΙΣΧΥΡΟ ΠΥΡΗΝΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ.....

Ο ΕΚΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑΚΟΣ , ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΙΣ Δ.Ο.Υ ΠΟΥ ΤΟ ΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΟΙ ΤΥΧΕΡΟΙ ΣΥΝΑΛΛΑΣΣΟΜΕΝΟΙ ......


Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο