Ειδήσεις Ανακοινώσεις Συλλόγων

Ανακοίνωση Π.Ο.Φ.Ε.Ε. σχετικά με την ηλεκτρονική υποβολή διαφόρων υποχρεώσεων που λήγουν τέλος Μαρτίου

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Π.Ο.Φ.Ε.Ε.

28/03/2012

Από πληροφορίες της Ομοσπονδίας μας, σας ενημερώνουμε ότι πιθανόν το σύστημα του taxisnet θα παραμείνει ανοικτό μετά τις 30/3/2012 για μερικές ημέρες έτσι ώστε να διευκολυνθούν οι συνάδελφοι για την ηλεκτρονική υποβολή των διαφόρων υποχρεώσεων που λήγουν τέλος Μαρτίου. 




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description asdas | Μαρτίου 28, 2012 1:58 μ.μ. | Reply
Τι ανακοίνωση είναι αυτή.
Πάλι μερικές μέρες μας υπόσχονται;
image description 123 | Μαρτίου 28, 2012 1:36 μ.μ. | Reply
ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 1:52 μ.μ. | Reply
ΠΙΕΣΤΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΙΑ ΣΑΦΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ!!!!!!
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 1:01 μ.μ. | Reply
Είμαστε σοβαροί? εδώ παίζουμε με σοβαρά πρόστιμα και μας λένε 'πιθανόν'??? Αυτό είναι σοβαρό κράτος???
Άλλες χρονιές που άφηναν το σύστημα ανοιχτό παραπάνω μέρες σιοπηλά για τα Ε1 μας έκαναν χάρη.. τώρα όμως δεν μπορούμε και να θέλουμε να στείλουμε Ε9. Άκου εκει πιθανόν
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 1:55 μ.μ. | Reply
ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΑΥΤΗ; ΝΤΡΟΠΗ!!!
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 1:38 μ.μ. | Reply
ΑΣ ΜΗΝ ΠΙΕΖΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ Η ΠΟΦΕΕ ΠΟΥ ΟΤΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΥΟ ΤΟ ΤΡΩΕΙ ΑΜΑΣΗΤΟ
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 1:32 μ.μ. | Reply
Μωρ τι μας λες.....Εμείς θα διευκολυνθούμε,ή εσείς θα καθυστερήσετε να λάβετε τα εξώδικα που σας έρχονται!
image description LOGRALLI | Μαρτίου 28, 2012 1:21 μ.μ. | Reply
μερικές μέρες είναι οι δύο μέρες, μερικές μέρες είναι και 202 μέρες
διαλέξτε και πάρτε!!!!
ρε τι ξεφτιλισμένα πράγματα είναι αυτά?
δεν ντρέπεστε λίγο γαϊδούρια έ γαϊδούρια!!!
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 1:39 μ.μ. | Reply
η σουηδια του νοτου...ολα πανε ρολοι
image description RENIA21 | Μαρτίου 28, 2012 1:43 μ.μ. | Reply
Μας κάνουν και χάρη δηλαδή κόντεψα να δακρύσω από την συγκίνηση!!!
Αλλά δεν φταίνε αυτοί εμείς φταίμε γιατί μια ζωή χορεύουμε στους ρυθμούς που μας βαράνε παλαμάκια χωρίς να κάνουμε τίποτε ξέρουν πολύ καλά πως όποτε και να λήξουν οι προθεσμίες εμείς εγκαίρως και με κόστος της υγείας μας και της προσωπικής μας ζωής (ξεχασμένες λέξεις) θα σκιστούμε να τα έχουμε στην ώρα τους έτοιμα. Δεν τους ενδιαφέρει τίποτε μόνο λεφτά θέλουν πάρτε το χαμπάρι η κάνουμε κάτι όλοι μαζί η μένουμε ραγιάδες!!!
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 1:56 μ.μ. | Reply
ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΦΕΕ - Η ΜΟΝΗ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΕΜΠΛΟΚΗ ΤΟΥ Ε9 ΤΟΥ 2011 ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΥΑΣΙΑΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ Ή ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΑΛΛΗΣ ΝΑ ΜΕΤΑΤΕΘΕΙ 31/12/12
image description MERKEL | Μαρτίου 28, 2012 2:00 μ.μ. | Reply
ΦΑΝΤΑΣΤΙΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ! ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ!
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 2:19 μ.μ. | Reply
Δηλαδή μέχρι πότε θα μυξοκλαίτε στην ποδιά του Υπουργείου????
Τι ανακοίνωση είναι αυτή?
Από πότε ο επίσημος συνδικαλιστικός φορέας μας βγαίνει με μια μισοανεπίσημη ανακοίνωση να μας πει οτι μας κάνουν και χάρη.
Εαν έχετε έστω και ελάχιστο δείγμα ευθιξίας θα πρέπει να ανακαλέσετε την ανακοίνωση και να βγείτε ευθέως να πείτε ότι ο κλάδος των λογιστών δεν είναι συμμέτοχος σε αυτή την κατάντια και την αηδία της κατάρτισης του περιουσιολογίου. Οχι σιωπηρή παράταση αλλα καθορισμός καταληκτικής ημερομηνίας 31/12/2012 σαν τους κλειδάριθμουςς
image description STEFANOS | Μαρτίου 28, 2012 2:27 μ.μ. | Reply
Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ . ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΔΙΑΒΟΛΟ !1
image description KOSTAS | Μαρτίου 28, 2012 2:36 μ.μ. | Reply
ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΧΝΟΣ ΣΟΒΑΡΗΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ? ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΪ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ 2 Ε9 ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ? ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΛΟΓΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ ΓΙΑ 3 ΗΜΕΡΕΣ....ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΟ ΚΑΡΑΒΙ...ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ? ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΝΥΚΤΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΤΑ Ε9 ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΗΣΗ, ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΑ? ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟΣ ΑΠΛΑ!
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 2:52 μ.μ. | Reply
Σχολιάστε
image description ΕΛΕΟΣ | Μαρτίου 28, 2012 2:07 μ.μ. | Reply
Ελλας το μεγαλειο σου.
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 2:59 μ.μ. | Reply
Με τέτοιες σοβαρές ανακοινώσεις των συνδικαλιστών μας περιμένουμε να μας πάρουν στα σοβαρά?

Μου θυμίζει τα παιδικά μου χρόνια... ''Αυριο θα κάνει καλό καιρό και πιθανόν θα πάμε εκδρομή''

''-πάμε στις κούνιες το απόγευμα? -πιθανόν να πάμε''

Οι μεγάλοι και σοβαροί άνθρωποι δεν λένε πιθανόν!!
δεν λένε '' πιθανόν λεφτά υπάρχουν''!!
βγαίνουν με πυγμή και λένε '' ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!' ΚΑΙ ΤΡΕΜΕΙ Η ΓΗΣ!
image description Μακης | Μαρτίου 28, 2012 2:09 μ.μ. | Reply
Μου αρεσει και το "πιθανον"
Ωραια ενημερωση
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 2:31 μ.μ. | Reply
σίγουρα θα είναι το άρθρο με τα περισσότερα σχόλια στην ιστορία του taxheaven
image description KAROLOS | Μαρτίου 28, 2012 2:18 μ.μ. | Reply
οχι, υπάρχουν και με περισσότερα...
image description MatX | Μαρτίου 28, 2012 2:11 μ.μ. | Reply
Ρε δεν εξαφανίζεστε λέω εγώ??? Στείλατε e-mail για έλεγχο περιουσιολογίου σήμερα 28/03/2012 και περιμένετε να γίνει??? Και να θέλατε να γίνει ρωτήσατε το σύστημα αν θέλει να γίνουν??? Αν κοιτάξτε κάτω από το υπουργείο θα δείτε την εφαρμογή -καύχημά σας- του Ε9 που έχει κατέβει σε απεργία από χτες!!! ΟΥΣΤ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΥΣΤ!!!
image description hronisx | Μαρτίου 28, 2012 3:10 μ.μ. | Reply
Σήμερα πήρα παραπάνω από 40 email για πελάτες μου που δεν έχουν τακτοποιήσει το περιουσιολόγιο τους!!
image description Πιθανόν... | Μαρτίου 28, 2012 2:40 μ.μ. | Reply
Μακράν η καλύτερη ανακοίνωση!
image description ThomasTaf | Μαρτίου 28, 2012 2:55 μ.μ. | Reply
ΠΟΦΟΕΕ ΕΓΙΝΕΣ ΚΑΙ ΣΥ ΓΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΣΑΝ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΙΟΥΣ ΓΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ ΤΟΥΣ ΚΛΑΣΟΚΑΡΕΚΛΑΔΕΣ!
image description ΙΩΑΝΝΑ | Μαρτίου 28, 2012 2:31 μ.μ. | Reply
Απαράδεκτη ανακοίνωση και από την πλευρά της ΠΟΦΕΕ που το είπε.
Δεν ντρέπεστε λίγο. τι θα πει μερικές μέρες. όπως είπε και ο συνάδελφος το μερικές μέρες είναι σχετικό για τον καθένα.
ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ!!!
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 2:55 μ.μ. | Reply
Karolos εννοώ θα γίνει... πάω στοίχημα ότι μέχρι αύριο το μεσημέρι θα έχει ξεπεράσει τα 100
image description klery | Μαρτίου 28, 2012 2:13 μ.μ. | Reply
αν ειναι δυνατον τι ανακοινωση ειναι αυτη.
το δικο τους προβλημα να λυσουν πρωτα και μετα να διευκοληνουν
δεν θελουμε διευκολυνση
θελουμε να κανουμε την δουλεια μας
και απαιτουμε να δουλευει το συστημα ,οταν απαιτουν κι αυτοι να παιρνουν
δηλωσεις
image description monte | Μαρτίου 28, 2012 2:58 μ.μ. | Reply
Δεν κατεβάζουμε λεω εγω τα χέρια και να μην στείλουμε τίποτα να δούμε τι θα γίνει.Ούτε δηλώσεις ούτε ε9 , να μήν εισπράξουν ούτε ενα ευρώ μήπως και μας σεβαστούνε λίγο.Βαρέθηκα πιά, πάω να δώ τα παιδία μου (πρέπει να έχουν μεγαλώσει ) και να πάρω καθαρό αέρα.
image description yorgoss | Μαρτίου 28, 2012 2:15 μ.μ. | Reply
βρε ουσττττ
image description Γιάννης | Μαρτίου 28, 2012 2:14 μ.μ. | Reply
ειμαι συγκινημενος επιτελους η παραταση ερχεται.......μόνο προσοχή μην το πείτε πουθενά γιατί ειναι σιωπηρή.ΡΕ ΟΥΣΤ
image description georkar | Μαρτίου 28, 2012 2:02 μ.μ. | Reply
Ποσα απιδια παιρνει ο σακος?Θελω ακριβεστατη απαντηση!!!!!
image description Γιώτα7 | Μαρτίου 28, 2012 3:14 μ.μ. | Reply
Όσα μπορούμε να φάμε... Και άρα παράταση όσες μέρες χρειαζόμαστε???? (Λέμε και καμμιά βλακεία για να περάσει η ώρα βρε...)
image description Saimon | Μαρτίου 28, 2012 2:17 μ.μ. | Reply
Και κάπου εδώ πρέπει ν'αρχίσουμε να σκεφτόμαστε πως θα οργανωθεί, σοβαρά πια, ο κλάδος μας!!!!! Δικηγόροι και μηχανικοί μπόρεσαν ,εμείς γιατί όχι??? Άραγε αυτοί είχαν μεγαλύτερη διαπραγματευτική δύναμη ή κάτι άλλο????
image description νικοσ | Μαρτίου 28, 2012 2:36 μ.μ. | Reply
ρε ντροπή ρε , θα μασ κλεισετε τα γραφεία ρε με τις ανοησίες τα πρόστιμα ποιος θα τα πληρώσει ρε αμυαλοι που μας έχουν βαλει το μαχαίρι στο λαιμό.
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 2:39 μ.μ. | Reply
συναδελφοι ολα τα πραγματα εχουν ενα οριο. εμεις αυτο το οριο το εχουμε ξεπερασει.συνεχιζουν να μας πιεζουν και εμεις το δεχομαστε συνεχεια.
και αυτοι συνεχιζουν να πιεζουν. ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ! Ας υψωσουμε την φωνη μας και εμεις μια φορα! ΓΙΑΝΝΗΣ
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 2:48 μ.μ. | Reply
ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΘΕΙ ΜΕΧΡΙ 31/12/2012 ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ.
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗ , ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΑ ΑΚΙΜΗΤΑ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ Ο ΦΟΡΟΡΛΟΓΟΥΜΕΝΟΣ .
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΙ ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΑ Ε9 ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ.
ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΙ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΚΙΝΗΤΑ ΤΟΥΣ.
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΦΕΕ , ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΣΤΟΧΗ Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΗΣ.
ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΗ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ , ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΤΗ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ.
ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΤΣΙ ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ .
ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΘΕΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΑΛΙ ΛΑΘΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ.


ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.

ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ ΕΔΩ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕ ΤΙΣ ΕΦΟΡΙΕΣ ΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ,ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ,ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΚΑΙ Α.
ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ 300 ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ.
ΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΑΡΞΗ,ΜΕΤΑΒΟΛΗ,ΔΙΑΚΟΠΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ.
ΕΛΕΟΣ
image description Κώστας | Μαρτίου 28, 2012 2:49 μ.μ. | Reply
ΧΑΟΣ!!!
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 2:55 μ.μ. | Reply
ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΘΕΙ ΜΕΧΡΙ 31/12/2012 ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ.
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗ , ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΑ ΑΚΙΜΗΤΑ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ Ο ΦΟΡΟΡΛΟΓΟΥΜΕΝΟΣ .
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΙ ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΑ Ε9 ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ.
ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΙ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΚΙΝΗΤΑ ΤΟΥΣ.
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΦΕΕ , ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΣΤΟΧΗ Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΗΣ.
ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΗ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ , ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΤΗ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ.
ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΤΣΙ ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ .
ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΘΕΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΑΛΙ ΛΑΘΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ.


ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.

ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ ΕΔΩ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕ ΤΙΣ ΕΦΟΡΙΕΣ ΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ,ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ,ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΚΑΙ Α.
ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ 300 ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ.
ΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΑΡΞΗ,ΜΕΤΑΒΟΛΗ,ΔΙΑΚΟΠΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ.
ΕΛΕΟΣ
image description Dimitris | Μαρτίου 28, 2012 2:57 μ.μ. | Reply
Το μόνο που παίρνω σοβαρά από την ανακοίνωση κώλαφος είναι η σοβαρότητα με την οποία η Ομοσπονδία αντι΄μετωπίζει τα ίδια τα μέλη της . Ευχαριστούμε!!!!
image description ΧΑΛΚΙΔΕΟΣ | Μαρτίου 28, 2012 2:40 μ.μ. | Reply
τι παπαριές είναι αυτές ρε σύντροφοι
πάλι με κατεβασμένα βρακιά στον θεοχάρη και στον σταματόπουλο ?

image description georkar | Μαρτίου 28, 2012 2:58 μ.μ. | Reply
Μπορουμε να κανουμε εναν διαγωνισμο εδω στο taxheaven με ερωτημα, ποσες μερες πιστευεται οτι θα ειναι ανοικτο το taxis για το Ε9?
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 2:07 μ.μ. | Reply
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 2:42 μ.μ. | Reply
ΝΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΦΕΕ
ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ 2 ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ ΗΤΑΝ ΑΞΙΟΛΟΓΕΣ.
ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΠΕΙΘΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΝΕΝΤΑΧΤΟΙ ΣΕ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΝΑ ΕΝΤΑΧΘΟΥΝ.
SAN
image description PRESJOHN | Μαρτίου 28, 2012 2:15 μ.μ. | Reply
ΔΕΝ ΔΙΟΡΘΩΝΩ-ΔΕΝ ΔΙΟΡΘΩΝΩ Ε9

ΔΕΝ ΥΠΟΒΑΛΛΩ-ΔΕΝ ΥΠΟΒΑΛΛΩ Ε9

ΔΕΝ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΩ-ΔΕΝ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΩ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩΜΑΙ-ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ

ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ-ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΓΙΑ ΤΟ Υ..Ο.

ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ-ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΤΟΝ ΡΑΓΙΑΔΙΣΜΟ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ
image description sadra | Μαρτίου 28, 2012 2:12 μ.μ. | Reply
Ε.ΦΟ.Β.Ε. e-mail εως 8 Απριλίου
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 2:43 μ.μ. | Reply
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΧΑΡΗ ΑΠΟ ΠΑΝΩ?? ΕΜΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ ΤΑ ΛΑΘΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΣΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΩΝ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ "ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΟ" ΜΑΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟ...ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΠΟΣΟ ΚΑΛΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ TAXISNET...
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 2:50 μ.μ. | Reply
ΑΣ ΒΓΑΛΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ!ΟΛΗ ΕΛΛΑΔΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΕΤΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΧΕΙΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΣΑΦΕΙΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟΥ.ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ!!!
image description ΝΙΚΟΣ ΠΑΤΕΛΗΣ | Μαρτίου 28, 2012 3:06 μ.μ. | Reply
Προς τον
Αναπληρωτή Υπουργό Οικονομικών κο ΠΑΝΤΕΛΗ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ
Κοινοποίηση:
 Γενικό Διευθυντή Φορολογίας κο ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟ
 Γενικό Γραμματέα Πληροφοριακών Συστημάτων κο ΧΑΡΗ ΘΕΟΧΑΡΗ

Θέμα: Παράταση ημερομηνίας ηλεκτρονικής υποβολής για ΦΜΥ,Ε7,Ε9. εκκαθαριστικές Φ.Π.Α. και Φορολογική Αναμόρφωση
Αρ. πρωτοκ. Εξερχομένου 071
Αθήνα: Τετάρτη , 28 Μαρτίου 2012

ΕΠΕΙΓΟΝ

Αξιότιμε Κύριε Αναπληρωτή Υπουργέ,

Σε συνέχεια της επιστολής μας με αρ. πρωτοκ. Εξερχομένου 068/22-3-2012, λόγω υπερβολικού φόρτου του συστήματος TAXISNET και την συνεχιζόμενη αδυναμία αποστολής που παρατηρήθηκε χθες και συνεχίζεται σήμερα (χωρίς να αναφέρουμε και την συσσώρευση των υποβολών των διάφορων υποχρεώσεων αυτές τις ημέρες που πρέπει να διεκπεραιωθούν ηλεκτρονικά από τον Κλάδο μας), επανερχόμαστε στο αίτημα μας και παρακαλούμε πολύ να δοθούν ανάλογες, εύλογες, παράτασεις για τις κάτωθι ηλεκτρονικές υποβολές που λήγουν εντός των επομένων ημερών:
 προσωρινή ΦΜΥ α΄Διμ.-2012,
 Οριστική Φ.Μ.Υ. Ε7 2011,
 Ε9 2010,
 Εκκαθαριστικές Φ.Π.Α. και
 Φορολογική αναμόρφωση 2010
Ευελπιστούμε ότι ΕΓΚΑΙΡΑ θα ανακοινωθεί η ικανοποίηση του αιτήματος μας. Ο Κλάδος μας επιθυμεί να ολοκληρώσει σωστά το έργο που μας ανατέθηκε από τους πελάτες μας και το οποίο η Πολιτεία επιθυμεί να παραλάβει έγκαιρα αλλά κυρίως χωρίς λάθη ή παραλείψεις.
Με εκτίμηση
Για το Δ.Σ.
ο Πρόεδρος
ο Γεν.Γραμματέας
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 6:28 μ.μ. | Reply
Γιατί "παρακαλούμε" συνάδελφε Γ.Γ. της Ομοσπονδίας ; Α Π Α Ι Τ Ο Υ Μ Ε πρέπει να γράψετε. Εμείς στα νησιά απαιτούμε παράταση, δεν παρακαλούμε, γιατί δεν φταίμε εμείς για το χάλι του συστήματος.
image description LOGRALLI | Μαρτίου 28, 2012 3:54 μ.μ. | Reply
Ε.ΦΟ.Β.Ε. – Παράταση στην υποβολή δηλώσεων στοιχείων ακινήτων Ε9

Μετά από επικοινωνία μας με το Υπουργείο Οικονομικών, ενημερωθήκαμε ότι η πύλη θα παραμείνει ανοιχτή για την υποβολή δηλώσεων στοιχείων ακινήτων Ε9, μέχρι και την Κυριακή 8 Απριλίου 2012.

Για οποιαδήποτε νεότερη πληροφορία, θα σας ενημερώσουμε με νεότερη ανακοίνωση.

Για την Ε.ΦΟ.Β.Ε.

Ο πρόεδρος

Τύρης Ιωάννης



αυτό μου ήρθε τώρα με email

μεγάλη παραταση δώσατε ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
image description qwerty | Μαρτίου 28, 2012 3:41 μ.μ. | Reply
Ρε θα μας σκάσουν, μια βδομάδα θα δώσουν....

ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ; ΘΕΩΡΟΥΝ ΟΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΤΟ ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ;;;; ΜΕ ΤΑ E-MAIL ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ;;;
image description ΧΡΥΣΑ | Μαρτίου 28, 2012 3:13 μ.μ. | Reply
μηπως μπερδευτηκαν εκει στην ΠΟΦΕΕ ? ανακοινωσεις κανουν οι κυβερνητικοι εκπροσωποι. Οι συνδικαλιστικοι φορεις κανουν αλλα πραματα. Αλλα αυτοι φαινεται παει καιρος που ασκουσαν το επαγγελμα του λογιστη, Που να ξερουν τα προβληματα και ποσο μαλλον να αντιδρασουν και να διεκδικησουν τη λυση τους.
image description ΧΡΥΣΑ | Μαρτίου 28, 2012 3:26 μ.μ. | Reply
οσο για μας , δεν χωρει αμφιβολια οτι φερουμε ολη την ευθυνη με πολλους τροπους .........αλλα ειναι μεγαλη κουβεντα και δεν βγαλαμε ακρη οσες φορες την πιασαμε......
image description Μανόλης | Μαρτίου 28, 2012 3:45 μ.μ. | Reply
Μην γκρινιάζετε συνάδελφοι. Στις εκλογές έχετε την ευκαιρία να διορθώσετε την κατάσταση και τα παλιά σας λάθη.
image description joan | Μαρτίου 28, 2012 3:17 μ.μ. | Reply
κακώς συνάδελφοι πλήρωνετε και είστε μέλη σε τέτοια σωματεία.
σκεφτόμουν εδώ και καιρό μήπως έπρεπε να γραφτώ και εγώ και τελικά αποφάσισα ότι είναι πεταμένα λεφτά και κανείς δεν αγωνίζεται για μας και τον κλάδο μας όσο εμείς οι ίδιοι με email και συνεχή τηλέφωνα στο υπουργείο.
Και το οικονομικό επιμελητήριο θεατής.... όταν όμως θέλουν συνδρομές μας θυμούνται....
κανείς δεν πρέπει να πληρώσει συνδρομές... μόνοι μας τα καταφέρνουμε καλύτερα
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 3:51 μ.μ. | Reply
ΝΤΡΟΠΗ ΜΑΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΑΝ ΟΙ ΑΛΗΤΕΣ . ΞΕΣΗΚΩΘΕΙΤΕ!!!
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ?
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 3:14 μ.μ. | Reply
ΑΠΕΡΓΙΑ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ . ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΤΑΛΟΥΝ ΦΠΑ , ΠΛΗΡΩΜΕΣ , ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ? ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΟΒΑΡΑ ΟΡΓΑΝΑ ΝΑ ΜΑΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΝ. ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΘΑΙΝΟΥΜΕ .
image description ακης | Μαρτίου 28, 2012 3:21 μ.μ. | Reply
ελπιζω ολοι οι συναδελφοι που αγχωνονται για το Ε9 , να μην ειναι λογιστες των 50 ευρω ......
image description ΣΣΣ ΗΣΥΧΙΑ ΜΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΤΕ!! | Μαρτίου 28, 2012 3:23 μ.μ. | Reply
Η ΠΟΦΟΕΕ ΑΦΙΕΡΩΝΕΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ :
"ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΒΑΖΩ ΑΜΠΑΡΕΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΚΑΝΩ OΛΕΣ ΤΙΣ ΧΑΡΕΣ"
ΑΣ ΤΑ ΚΛΕΙΔΩΣΟΥΝ ΤΟ ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ........ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΥΡΕΣ ΠΑΛΙ ΣΤΙΔ ΔΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ!! ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ??
ΚΥΡΙΟΙ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΤΕ ΜΟΝΟΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΤΕΤΣΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΠΡΟΑΣΠΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΤΩΝ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΣΑΣ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΑΠΟΚΑΛΩ ΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΟΤΕΤΣΙΑ...ΑΛΛΑ ΕΙΣΤΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΟΤΕΣ!!
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 3:05 μ.μ. | Reply
αυτή η ανακοίνωση της ποφεε μου φέρνει στο μυαλό κάποια συζήτηση που έκανα με κάποιον έμπορο. η αξία του αντικειμένου ήταν 170 ευρώ.όταν του ζήτησα να μου κάνει κάποια καλύτερη τιμή, επειδή ήμουν τακτική πελάτισά του, με τά χίλια ζόρια μου "κατέβασε" 5 ευρώ. του λέω "δεν έχω ανάγκη από 5 ευρώ, πάρε όλο το ποσό που ζητάς και άντε γεια". δεν είμαστε ζητιάνοι, αξιοπρέπεια ζητάμε.
image description SOFIA | Μαρτίου 28, 2012 3:12 μ.μ. | Reply
γιατι,μιλαμε μονο για το Ε9?Ολα τα αλλα,δεν ειναι υποχρεωσεις?ουτως ή αλλως με την αναβαθμιση που εκαναν αναιρουν απο μονοι τους την δουλεια που μας ζητανε να κανουμε,το θεμα ειναι οτι ασχολουμενοι με το Ε9,αφηνουμε τις τακτικες υποχρεωσεις των ,συνεπων,πελατων μας.....ντροπη στον συλλογο μας....τι ξεπετα ειναι αυτη......κανενας σεβασμος στην δουλεια μας ουτε απο τον ιδιο μας τον συλλογο,και ΝΑΙ ακη,ειμαστε λογιστες των 50,00 ευρω ή και των καθολου ευρω αφου,ντεπομαστε να ξαναζητησουμε αμοιβη για το ερμο το Ε9 που το εχουμε φτιαξει και ξαναφτιαξει πενηντα φορες
image description ThomasTaf | Μαρτίου 28, 2012 3:22 μ.μ. | Reply
Είπαν: " Οι λογιστές είναι παιδιά είναι εντελώς εγωκεντρικά. Αισθάνονται τις ανάγκες τους έντονα και αγωνίζονται ανηλεώς για να τις ικανοποιήσουν. "
Ζίγκμουντ Φρόυντ
image description ΥΙΑΝΝΙΣ | Μαρτίου 28, 2012 3:34 μ.μ. | Reply
ΑΣ ΜΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΗΛΙΘΙΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΕΙ ΔΗΛΩΣΗ Ε9 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ.
ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ
ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΡΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΒΑΚΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΕΡΙΤΤΑ | Μαρτίου 28, 2012 3:30 μ.μ. | Reply
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ Π.Ο.Φ.Ε.Ε, ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ.
image description nikos | Μαρτίου 28, 2012 3:38 μ.μ. | Reply
ρε παιδια και εγω ειμαι μαζι σας. καθε μερα με αυτους τους τσαρλατανους τσιμπαει η πιεση μου και λιγο παραπανω. οπως το πανε θα μας στειλουν ολους η στα βουνα η στα νοσοκομεια η στα τρελαδικα. και μην περιμενετε απο τα δηθεν συνδικαλιστικα μας οργανα να κανουν τιποτα, ολοι ειναι μονο για τη καρεκλα και τον τιτλο. ειμαστε ο μοναδικος κλαδος που τουλαχιστον οσα χρονια ειμαι στο επαγγελμα, να εχει κανει μια απεργια εστω μιας ημερας για το γαμωτο. θελετε να αλλαξουν καποια πραγματα? μονο μονοι μας αν το καταφερουμε. ας οργανωθουμε οπως μπορουμε, κουτσα στραβα και οπου μας βγαλει. ας αρχισουμε απο εδω μεσα. ασ δωσει ο καθενας το email του να αρχισουμε να μιλαμε πιο τακτικα μεταξυ μας και να δουμε αν μπορουμε να βρουμε κοινη αφετηρια μηπως και κανουμε κατι. αρχιζω εγω [email protected]
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 3:49 μ.μ. | Reply
ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΤΑ ΛΕΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ Τ'ΑΚΟΥΜΕ
image description ΝΙΨΚ | Μαρτίου 28, 2012 3:21 μ.μ. | Reply
ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟΣ/Κ ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 4:07 μ.μ. | Reply
ΕΜΠΡΟΣ ΛΑΕ ΜΗ ΣΚΥΒΕΙΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ...Ο ΜΟΝΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΗΔΗΞΟΥΝΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.....
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 4:47 μ.μ. | Reply
ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΧΑΛΟ...ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ Ε9 ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΡΓΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΤΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΤΣΗ....ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΑΝ ΜΑΛΑΚΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ Ε9....ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΦΕΕ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΟΙΡΟΛΟΓΙΑ......ΑΛΕΞ
image description NAP KOZANH | Μαρτίου 28, 2012 4:54 μ.μ. | Reply
ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΥΤΟΙ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ?ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ.Ο ΚΛΑΔΟΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΤΟΥ.ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΦΕΕ ΕΑΝ ΕΧΟΥΝ ΙΧΝΟΣ ΕΥΘΙΞΙΑΣ.
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 4:26 μ.μ. | Reply
ΑΠΕΡΓΙΑ-ΑΠΕΡΓΙΑ-ΑΠΕΡΓΙΑ....ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΜΑΓΚΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΛΦΕΕ ΤΗΣ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΤΕ ΑΠΕΡΓΙΑ....ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΕΘΑΝΑΝ......
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 4:16 μ.μ. | Reply
ΟΥΣΤ...ΟΥΣΤ...ΟΥΣΤ....ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΚΙΤΣΟ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ......ΡΕ ΕΣΕΙΣ ΤΟΥ Υ.Ο. ΕΧΕΤΕ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΣΤΩ ΕΝΑ Ε9 ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ.....ΑΦΗΣΤΕ ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟ Ε9 ΜΕΧΡΙΣ ΟΤΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ Η ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΩΝ....ΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΑ
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 4:27 μ.μ. | Reply
ΣΚΙΣΕ ΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΡΑΠΤΗ.......
image description il_padrino | Μαρτίου 28, 2012 4:06 μ.μ. | Reply
ΤΑ Ε9 ΤΟΥ ΟΙΚ. 2011 ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ (ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ) ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ. ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΜΟΛΙΣ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΩ. ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ, ΤΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΧΡΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΟ, ΕΚΛΕΙΣΕ, ΞΑΝΑΑΝΟΙΞΕ, ΞΑΝΑΕΚΛΕΙΣΕ, ΞΑΝΑΑΝΟΙΞΕ, ΞΑΝΑΕΚΛΕΙΣΕ, ΞΑΝΑΑΝΟΙΞΕ. ΔΕΝ ΑΛΑΞΕ ΟΜΩΣ ΤΙΠΟΤΑ. Ε9 ΔΙΟΡΘΩΜΕΝΑ ΤΟΥ ΟΙΚ 2008 (ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΠΡΟΣΤΙΜΟ), Ε9 ΤΟΥ ΟΙΚ. 2009-2010 ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΣΤΗ ΔΟΥ ΑΦΑΝΤΑ. ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΟΥΝ ΑΦΑΝΤΕΣ. ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ? ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΤΩΝ. ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΣΤΟ ΟΙΚ. 2011 ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΩ ΤΙΣ ΜΕΤΑΒΟΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΗ ΧΡΗΣΗ 2010 ΠΕΡΝΑΩ ΑΠΟ 3 ΧΡΟΝΙΑ. ΞΑΝΑ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟ Ε9 ΤΟΥ ΟΙΚ 2009, ΞΑΝΑ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟ Ε9 ΤΟΥ ΟΙΚ. 2010. ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΕΡΝΕΤΑΙ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΖΗΤΙΑΝΟΣ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ. ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΝΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΕΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ. ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΣΕΒΕΤΑΙ Η ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΗΓΕΣΙΑ. ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΞΑΡΤΩΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΟΙ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙΣ ΤΩΝ ΑΣΦ. ΤΑΜΕΙΩΝ, ΤΑ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΑ ΕΣΟΔΑ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ. ΑΥΤΟΙ ΟΜΩΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΟΜΩΣ ΜΟΝΟ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΩΝ, ΤΩΝ ΤΑΞΙΤΖΗΔΩΝ ...
image description Νίκος | Μαρτίου 28, 2012 4:41 μ.μ. | Reply
ΤΙ ΑΝΧΩΝΕΣΤΕ ΒΡΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ... ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΤΟ Ε9 ΘΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΧΡΙ 30/06. ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΩ ΚΑΝΕΝΑ Ε9 ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΤΟΥ 2010. ΕΧΩ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΑ ΤΑ Ε9, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΥΠΟΒΑΛΛΩ.
image description SPIROS | Μαρτίου 28, 2012 4:13 μ.μ. | Reply
Δεν φτάνει που γράφουμε τα ίδια πράγματα σε διαφορετικά έντυπα κάθε χρόνο, δεν φτάνει που ε΄χουμε υποβάλλει τρείς φορές Ε9 για τα ίδια ακίνητα, δεν φτάνει που ότι θυμούνται χαίρονται, δεν φτάνει που το ακριβοπληρωμένο TAXISNET πότε δουλεύει και πότε δεν δουλεύει, δεν φτάνει που οι νόμοι τους αλλάζουν συχνότερα από τις κυβερνήσεις έχουμε και την Ομοσπονδία που μας ενημερώνει ότι θα μας κάνουν την χάρη να αφήσουν ανοιχτό το σύστημα μερικές ημέρες όταν μόλις εχθές πήγε email σε πελάτη μου για λάθος στοιχεία ακινήτων. Ήμαρτον και ντροπή......
image description Κυρ ΜΗΤΣΟΣ | Μαρτίου 28, 2012 4:03 μ.μ. | Reply
Xα,Χα,Χα,......Μην ασχολείστε , ,,,ο καρκίνος είναι μία αντίδραση του οργανισμού λόγω....ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΟΥ ΣΤΡΕΣΣ !!!!!!
image description VAGELIS | Μαρτίου 28, 2012 4:34 μ.μ. | Reply
ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΠΕΡΓΙΑ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ Ε9 . ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ ΕΩΣ 31/12/2012
image description KOSTAS | Μαρτίου 28, 2012 4:37 μ.μ. | Reply
Σχολιάστε
image description KOSTAS | Μαρτίου 28, 2012 4:56 μ.μ. | Reply
ΔΕΝ ΥΠΟΒΑΛΛΩ ΚΑΝΕΝΑ Ε9 ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΣΤΙΣ ΕΦΟΡΙΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΤΑΚ 2009,ΦΑΠ 2010 ΚΤΛ.ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ
image description ΤΖΕΝΗ | Μαρτίου 28, 2012 5:35 μ.μ. | Reply
ΚΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΑΛΛΑ ΕΙΔΑ ΤΟ ΤΣΙΤΑΤΟ - ΚΑΤΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΑΥΤΗ - ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ!

VENI, VEDI, VICI.
(ΗΡΘΑ, ΕΙΔΑ, ΝΙΚΗΣΑ.)
image description hronisx | Μαρτίου 28, 2012 5:12 μ.μ. | Reply
Αυτό το forum έχει καταντίσει να μπαίνουμε όλοι μας και να βγάζουμε τα αποθημένα μας!! Μία λύση υπάρχει. Να αποφασίσουμε όλοι μαζί πέρα από συλλόγους , να κλείσουμε τα γραφεία μας για ένα μήνα όλο τον Απρίλιο!!Να δώ εγώ ΙΚΑ ΕΦΟΡΙΕΣ τι σκατά θα εισπράξουν!!!Μας έχουν καταντίσει μεσάζοντες για να βεβαιώνει εισφορές το ΙΚΑ και για να ειπράτει και να βεβαιώνει ωφειλές η εφορία!!!
image description κωστας | Μαρτίου 28, 2012 5:05 μ.μ. | Reply
το θεμα δεν ειναι οι παρατασεις αλλα η ΓΓΠΣ. Απο χθες εχω καταφερει μονο 4 Ε9 να στειλω επειδη δεν δουλευει το ΤΑΧΙΣ και με πεταει συνεχεια εξω. ΕΜΠΡΟΣ ΛΑΕ ΓΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΟ TAXIS NET ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!!!!!
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 5:14 μ.μ. | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
ΜΗΝ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΣΤΕ,ΕΧΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΚΑΜΙΑ 30ΑΡΙΑ Ε9 ΚΑΙ ΝΑΤΑ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΩ ΜΕ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΤΙΣ Δ.Ο.Υ ΚΑΙ ΝΑΔΩ ΤΑ ΞΥΝΗΣΜΕΝΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΩΝ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΟΧΡΕΩΘΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ.ΜΗΝ ΨΑΡΩΝΕΤΕ. ΓΙΩΡΓΟΣ Ο ΛΑΚΩΝ
image description ΥΠΟΙΚ | Μαρτίου 28, 2012 5:12 μ.μ. | Reply
Και ευχαριστώ να λέτε που πήρατε παράταση, εμείς δείχνουμε πάντα οτι νοιαζόμαστε για τους λογιστές σε αντίθεση με τις παλιές κυβερνήσεις της ΝΔ που δεν μπορουσαν να εισπράξουν το ΕΤΑΚ 2008 από τα λάθη στο Ε9.
image description jimis | Μαρτίου 28, 2012 6:20 μ.μ. | Reply
Μας στέλνουν και e-mail γι ΄αυτούς που δεν κάναμε και μάλιστα και τις τελαυταίες μέρες ... πολύ......ξευτίλα οι άνθρωποι δεν παίζονται . Τους ήρθε
φλασιά στα ξαφνικά για να μας βοηθήσουν να μην τους ξεχάσουμε . Μπράβο
στα παιδιά. Ασε που λένε ότι " πιθανόν να είναι απο δικό τους λάθος το ότι
ο φορολογούμενος δεν έχει εικόνα του περιουσιολογίου του και ζητάνε και
συγνώμη " χαχαχαχα οι κροκόδειλοι.....Δεν το συζητάμε που πας να προχωρήσεις στην επόμενη σελίδα του Ε9 και σου βγάζει δυό σελίδες μπερδεμένες μεταξύ τους λες και ο υπολογιστής έπαθε λουμπάγκο χαχαχα έχει πολύ πλάκα να σούρχεται απο τα νέυρα σου να ρίξεις μπουνιά στον Η/Υ.
Όχι τίποτε άλλο θα κάνουμε τζάμπα έξοδα να πάρουμε καινούργιο κομπιούτερ . Κατά τα άλλα τις προηγούμενες μέρες το ειχαν αναβαθμίσει το σύστημα . βλακείες δεν πάνε όντως απο κει που ήρθαν τα κοπρόσκυλα.....άντε καλό κουράγιο
image description ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΙΣ | Μαρτίου 28, 2012 6:34 μ.μ. | Reply
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΖΗΤΑΜΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ.ΣΥΝΤΑΣΣΟΥΜΕ ΜΟΝΑΧΑ ΤΑ Ε9 ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ 2011.ΤΩΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΕΤΩΝ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΑ.ΚΑΝΕΙΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΔΕΝ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΧΕΙΡΟΤΗΤΑ ΤΡΙΤΩΝ.
ΝΑ ΤΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΜΟΔΙΟΙ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑΥΤΟ.ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΑ.ΤΙ 31/12/12 ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΦΕΞΑΛΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ,ΑΝ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΠΡΑΞΟΥΝ ΚΑΤΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΠΡΟ ΠΟΛΛΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΙΝΗΘΕΙ ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ...
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 7:13 μ.μ. | Reply
ΣΩΣΤΟΣ!!
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 7:00 μ.μ. | Reply
ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ.....ΠΑΩ ΝΑ ΠΙΩ ΚΑΜΙΑ ΜΠΥΡΙΤΣΑ ΠΑΓΩΜΕΝΗ ΓΑΜ@ ΤΑ Ε9 ΜΟΥ ΜΕΣΑ
image description Your Name | Μαρτίου 29, 2012 7:32 π.μ. | Reply
ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΟ Ε9 ΤΟΥ 2011 ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΛΕΓΞΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ..ΜΕ ΠΟΙΟ ΜΑΓΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΜΕΤΑΒΑΛΟΥΝ Η ΔΙΑΓΡΑΦΟΥΝ ΑΚΙΝΗΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΧΩΡΗΜΕΝΑ?ΜΗΝ ΛΕΝΕ ΨΕΜΑΤΑ..ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΩΣΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΛΕΧΘΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑΕ9 ΑΠΟ ΤΟ 2008 ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΤΟ 2011.ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΧΡΙ 30/03/2012.ΤΙ ΘΑ ΛΕΝΕ ΣΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥΣ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΟΙ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΖΗΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΝΑ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΟΥΝ ΤΟ ΑΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΔΗΛΩΘΕΙ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΑΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΛΑΘΟΣ ΠΟΣΟ ΓΙΑ ΦΑΠ 2010 ΚΑΙ ΦΑΠ 2011?ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ?
image description Your Name | Μαρτίου 29, 2012 10:49 π.μ. | Reply
αγωνιώ για την ημέρα που η ΠΟΦΕΕ θα περηφανεύεται για μια επιτυχία τρίωρης παράτασης...ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ!μην φωνάζετε!εάν καταφέτετε και φτιάξετε μια σκουληκότρυπα ή μια μάυρη τρύπα (φτάνει μόνο να βρείτε την ενέργεια ενός άστρου) τότε θα καμψετε τον χρόνο και μια ολιγοήμερη παράταση θα γίνει ουσιαστικά δεκαετίες!εγώ έχω ήδη ξεκινήσει τ α πειράματα και όταν θα το πετύχω θα βλέπω όλους εσας να μη προλαβαίνετε και να τρέχετε και θα γελάω...ωπα..κάτσε λίγο να το ξανασκεφτώ...(και να φτιάξω την χρονομηχανη καμψης της 4ης διάστασης ,και να λύσω τα προβλήματα αστειρευτης ενεργειας που χρειάζεται η μηχανή ώστε να μπορώ να μεταπιδώ σε παράλληλα σύμπαντα το TAXIS πάλι θα κολλάει και απλά θα έχω καταφέρει να μου φαίνεται ότι κολλάει για 10 χρόνια)...αλλαγή σχεδίου...ΡΕ ΑΛΗΤΕΣ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ;;;5 ΗΜΕΡΕΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ;;;ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ Ο,ΤΙ ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ;ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΝΩ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΛΑΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΑΠΕΡΓΙΑ;;;ΔΩΣΕ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ;ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΛΕΦΤΑ;ΤΖΑΜΠΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ!ΧΡΟΝΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ!!!
image description Μυτιλινιός | Μαρτίου 29, 2012 10:13 π.μ. | Reply
Ας βγει κάποιος και ας μας πει επίσημα αν θα δοθεί ή όχι παράταση για Ε9 και Ε7??? Να ηρεμήσουμε και μεις....
image description Your Name | Μαρτίου 29, 2012 12:01 μ.μ. | Reply
Υπάρχει σοβαρό πρόβλημα στο taxis! Δεν μπορείς να στείλεις ούτε ΦΠΑ!!!
Βγάλτε επιτέλους μια ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ!!!
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

    Up
    Close
    Close
    Κλείσιμο