Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Παρατείνεται μέχρι 31/12/2012 η προθεσμία για την παραλαβή κλειδάριθμου από τις Δ.Ο.Υ.

Σύμφωνα με πληροφορίες μας, αναμένεται εγκύκλιος του Υπουργείου Οικονομικών με την οποία παρατείνεται η ισχύς των κωδικών πρόσβασης των χρηστών των ηλεκτρονικών υπηρεσιών που ήταν εγγεγραμμένοι πριν την έναρξη λειτουργίας του νέου TaxisNet, που λήγει την 30η Ιουνίου 2012 μέχρι και την 31η Δεκεμβρίου 2012.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description MatX | Μαρτίου 28, 2012 11:07 π.μ. | Reply
Σωθήκαμε...
image description GEORGIAAC | Μαρτίου 28, 2012 12:44 μ.μ. | Reply
Μήπως το πάνε και για παράταση των δηλώσεων εως τότε??....
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 12:42 μ.μ. | Reply
παντα επικαιροι!!!!! για ε9 ε7 τιποτα???????????
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 12:29 μ.μ. | Reply
μαζι με το το οικ 2012 θα πανε τα ε9 που ληγουν μεθαυριο.
image description ΤΣΙΤΣΟ ΤΟ ΛΙΜΑΝΗ ΦΕΥΓΕΙ | Μαρτίου 28, 2012 12:31 μ.μ. | Reply
Πρωτα θα μας βγει η ψυχη και μετα θα παρουν παραταση 30/04/20112!!!!!!!!!!!!
αφου πηρα 27 φορες στο ταχιςνετ στην 28η επιασα (τον παπα απ τα...) που ειπαν οτι "τιιιιιιιιι;;;;;; δεν μπαινει καθολου στο συστημα (ε9-ε7)μπαααααα κανενασ λεεεειιιι δεν μας παραπονεθηκε!!!!!!
image description pontios | Μαρτίου 28, 2012 12:08 μ.μ. | Reply
απο τις 10πμ και δεν μπορώ να στείλω κανένα Ε9. τι θα γίνει θα μας σπάσουν τα νεύρα. Δεν φτάνει που τα κάνω δωρεάν να μην μπορώ και να τα στείλω. 'Ελεος!!!! Δεν αντέχω άλλο.
image description hronisx | Μαρτίου 28, 2012 4:55 μ.μ. | Reply
Έχεις δίκιο!! Εγώ τόλμησα να πω σε πελάτη μου να με πληρώσει και μου είπε το εξής!! Εφόσων σε πλήρωσα το 2005 που το έκανα , εμένα δεν με ενδιαφέρει αν η εφορία δεν μου πέρασε τα αγροτεμάχια στο περιουσιολόγιο!Δική σου ευθύνη είναι να μου το ξανακάνεις!!!
image description JONNYJ | Μαρτίου 28, 2012 12:28 μ.μ. | Reply
πρέπει να πιέσουμε για παραταση του ε9 εως τελος του 2012 .Φετος και για πρωτη χρονία ζητάνε στους αγρότες για να ενεργοποιησουν το δικαιωμα της ενιαιας ενισχυσης ε9 με διορθωμένα στρέμματα συμφωνα με την ψηφιοπηιση που εχουν κάνει..πριτο να αναφερω οτι δεν εχουν σε πολλους περαστει καν τα αγροτεμαχια στην περιουσιακη κατασταση τους οποτε θα γινει μπαχαλο και με κινδυνο να χαθει εντελως η επιδοτηση σε αυτους.Επιτελους ας παρουν θέση οι αρμοδιοι και να πιεσουν τα ε9 να φτιαχτουν απο την αρχη ηλεκτρονικα να ξέρουμε κ εμεις τι θα χρένουμε στους πελατες μας και οχι να διορθωνουμε αμοισθη ε9 που απο δικη τους παραλειψη δεν εχουν περασει σωστα!!!
image description PP | Μαρτίου 28, 2012 12:37 μ.μ. | Reply
BEBAIA ΟΤΑΝ ΕΙΔΑΝ ΤΟΝ ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ (ΑΝΑΛΟΓΟ ΜΕ ΕΚΕΙΝΟΝ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΤΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ) ΕΙΠΑΝ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΔΩΣΑΝΕ ΕΓΚΑΙΡΩΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΡΟΙΔΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ Ε9 ΠΕΡΑ ΒΡΕΧΕΙ.....

ΘΕΝΚΣ ΜΑΓΚΕΣ
image description hronisx | Μαρτίου 28, 2012 4:01 μ.μ. | Reply
Τις τελευταίες μέρες πριν δοθεί η παράταση για τους κλειδάριθμους στο μητρώο της Β ΔΟΥ Ηρακλείου ο κόσμος ήταν παραπάνω από 30 άτομα και μάλιστα να εξυπηρετεί ένα άτομο!
image description stauros | Μαρτίου 28, 2012 12:39 μ.μ. | Reply
βρε παιδια μην τρελαθουμε. παραταση θα δοθει σιγουρα στο Ε9 υπαρχουν διορθωσεις και εγγραφες απο την αρχη σε ατομα που δεν εχουν κωδικους τι περιουσιολογιο θα φτιαξουμε και τι ΕΤΑΚ-ΦΑΠ -ΦΜΑΠ θα στειλουν αυτοι οι ηλιθιοι. ακομα στελνουν ειδοποιητηρια e-mail για διορθωσεις.
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 12:43 μ.μ. | Reply
Ε9 SOS................ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 12:41 μ.μ. | Reply
κλειδάριθμος και μακακίες. μας έχουν πρήξει με έναν άχρηστο κωδικό. όλοι όσοι δουλεύουν στο ταξις πασόκοι πρέπει να είναι, δεν εξηγείται
image description kostakis | Μαρτίου 28, 2012 1:14 μ.μ. | Reply
Αφήστε το ανοιχτό ρε π@π@ρες . . . . μας έχετε πρήξει με τις κωλοπαρατάσεις σας @#[email protected]#%^@#%[email protected]#$
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 1:37 μ.μ. | Reply
ολη την μερα σημερα είχα μια φαγούρα,ρε δεν αφήνετε τισ μαλ@@##%%
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 2:54 μ.μ. | Reply
καμιά παράταση για την περιοδική ΦΠΑ τρίτου τριμήνου του 2012 δεν θα δώσετε? ξέρω είναι μέχρι 26/10/2012 αλλά έχω αγχωθεί ότι δεν θα προλάβω.
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 3:06 μ.μ. | Reply
ντωσε κε μενα κλινταριτμο κομπαρε
image description ΥΙΑΝΝΙΣ | Μαρτίου 28, 2012 3:22 μ.μ. | Reply
ΕΥΤΥΧΩΣ
image description Antonis | Μαρτίου 28, 2012 5:11 μ.μ. | Reply
ολοι αυτοι που εδωσαν παραταση σ αυτο το μετρο , ειναι γελοιοι. Απλα. Τους βλεπουμε και γελαμε ( ενω θα επρεπε να κλαιμε, που εχουμε τετοιους ανθρωπους σε αυτες τις θεσεις).
image description jimis | Μαρτίου 28, 2012 6:31 μ.μ. | Reply
Απάντηση στον hronisx. και αυτόν τον πελάτη σου που δεν ήθελε να πληρώσει δεν τον έστειλες στο διάολο.... το μπατάκι αλλά για αυτού του είδους τα υποκείμενα , γιατί τέτιοι είναι και δεν είναι άνθρωποι , πρέπει να μην τους κάνεις τίποτα και να κλεισει το σύστημα και να πάνε να πληρώσουν κανένα πρόστημο
και νατο φάνε στον κ.....ο για να μαθουν.
image description Your Name | Μαρτίου 29, 2012 1:16 π.μ. | Reply
ίσα ρε μάγκα. είπαμε να πληρωθεί αλλά όχι και έτσι. ο τραμπουκισμός είναι για αυτούς που κυβερνάνε, κάτι πασοκάκια του κερατά, όχι για μορφωμένους ανθρωπους
image description katrerina | Μαρτίου 29, 2012 9:10 π.μ. | Reply
Εχω υποβάλλει ηλεκτρονικά Ε9 το 2005 και το 2008 και το 2009 και ενώ δεν έχω υποχρέωση να υποβάλλω Ε9 για το 2011, μπαίνω μέσα να δω τι γίνεται σπο περιέργεια και είναι ΟΛΑ ΛΑΘΟΣ. ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ 2005 !!!!!! Τηλεφωνώ στο taxisnet και μου λένε είσαι υποχρεωμένη να τα διορθώσεις, άσχετα αν δεν φταις εσυ !!!! ΠΑΡΑΝΟΙΑ
image description Your Name | Μαρτίου 29, 2012 1:59 μ.μ. | Reply
κατερινα παμε για καφε?
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο