Ειδήσεις Ανακοινώσεις ΥΠ.ΟΙΚ. - ΙΚΑ - ΟΑΕΔ

Παράταση ηλεκτρονικής υποβολής χρεωστικών περιοδικών δηλώσεων Φ.Π.Α., δηλώσεων V.I.E.S. και δηλώσεων απόδοσης φόρου και τελών χαρτοσήμου

Taxisnet  

26.03.2012

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Αγαπητοί χρήστες των ηλεκτρονικών υπηρεσιών

Σας ενημερώνουμε ότι η ηλεκτρονική υποβολή Χρεωστικών Περιοδικών Δηλώσεων Φ.Π.Α. και Δηλώσεων Ενδοκοινοτικών Συναλλαγών (V.I.E.S.) παρατείνεται μέχρι και τις 28 Μαρτίου 2012.

Επίσης παρατείνεται μέχρι και τις 28 Μαρτίου 2012 η ηλεκτρονική υποβολή των Προσωρινών Δηλώσεων Απόδοσης Φόρου και Τελών Χαρτοσήμου για τους Α.Φ.Μ. που το τελευταίο ψηφίο τους είναι 5 και 6. 

Προσοχή:
Η παράταση δεν ισχύει για τις δηλώσεις που έχουν ήδη υποβληθεί και έχει εκδοθεί σημείωμα πληρωμής με προθεσμία καταβολής του οφειλόμενου ποσού την 26η ή 27η Μαρτίου 2012.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description Auditor | Μαρτίου 26, 2012 12:08 μ.μ. | Reply
Πήγε 12:20 καλά ξυπνητούρια!
image description Your Name | Μαρτίου 26, 2012 12:47 μ.μ. | Reply
ΖΩΑ ΝΤΥΜΕΝΑ
image description GEPIKE | Μαρτίου 26, 2012 12:18 μ.μ. | Reply
ΠΟΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΣΟΒΑΡΕΥΤΟΥΜΕ ;;;
ΧΑΘΗΚΕ ΤΟ ΦΙΛΟΤΙΜΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΠΕΣΣΑ.
image description georgiossotis | Μαρτίου 26, 2012 12:01 μ.μ. | Reply
kalio arga para pote.... kairos eitan , exoun spasei ta neura mas apo tin paraskeui.... eleos ...exoume k alles ergasies...
image description LOGRALLI | Μαρτίου 26, 2012 12:41 μ.μ. | Reply
θα ξυπνήσουν να δώσουν καμιά παράταση και για τα Ε9 ? ή κοιμούνται ακόμη..
image description ΣΣΣ ΗΣΥΧΙΑ ΜΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΤΕ!! | Μαρτίου 26, 2012 12:29 μ.μ. | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΑΡΓΗΣΑΝ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ....ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ Η ΩΡΑ...ΛΙΓΟ Η 26Η ΜΑΡΤΙΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 25Η ΜΑΡΤΙΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΑΡΓΙΑ...Ε...Ε..ΚΑΙ...ΑΡΓΗΣΑΝ....ΖΩΑ-ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ?? ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΔΙΟΙ ΜΕ ΕΣΑΣ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΕ ΕΤΣΙ??
image description Your Name | Μαρτίου 26, 2012 12:38 μ.μ. | Reply
ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ?
image description | Μαρτίου 26, 2012 12:36 μ.μ. | Reply
ΑΠΟ ΤΟ TAXISNET
image description Είπε | Μαρτίου 26, 2012 12:10 μ.μ. | Reply
Ευτυχως με την αναβαθμιση των συστηματων το συστημα δουλευει χωρις προβληματα πλεον. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
image description Stelios1983 | Μαρτίου 26, 2012 1:40 μ.μ. | Reply
ΓΙΑ ΤΟ Ε9 ΤΙΠΟΤΑ ΕΤΣΙ? ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ Ο SERVER ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΤΠΤ!!!ΑΚΟΜΑ ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΙΔΙ!!ΡΕ ΚΙΤΣΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΜΕ ΑΜΠΑΡΕΣ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΥΠΟΡΓΕΙΟ!!!!!!!
image description ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΣ | Μαρτίου 26, 2012 1:52 μ.μ. | Reply
ONE STOP-STOP. ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΑΝΤΑ ΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΕΝΗ
image description Your Name | Μαρτίου 28, 2012 11:11 π.μ. | Reply
ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΣ TO SXOLIO THS HMERAS:)
image description ThomasTaf | Μαρτίου 26, 2012 1:48 μ.μ. | Reply
κε Δασκαλάκη επειδή απ'οτι φαίνεται είστε από τους πολύ λίγους σοβαρούς εκεί στο Υπουργείο σας παρακαλώ αντιδράστε.Όχι στις παρατάσεις τελευταίας στιγμής. Είναι απάνθρωπο. Δεν έχουμε μόνο τις δηλώσεις ως αντικείμενο εργασιών. Είναι η λογιστική, είναι τα χρήματα που λείπουν κλπ.Επίσης Δείετ το θέμα με το Ε9. Σας παρακαλώ!
image description SCORPIOS | Μαρτίου 26, 2012 1:19 μ.μ. | Reply
Ειστε γίδια !!!!
image description Yiannis | Μαρτίου 26, 2012 1:20 μ.μ. | Reply
Α ρε κοπρόσκυλα του κερατά !!! Πάλι την φάγαμε την μέρα και σήμερα!!! Αυτές τις ώρες ποιος θα μας τις πληρώσει? Ή μήπως είναι από αυτά που φάγαμε μαζί με τον Πάγκαλο? Κρίμα που έβγαλα τα μάτια μου τόσα χρόνια να σπουδάσω αυτό το επάγγελμα και να μπω και εγώ στο club της άχρηστης φάρας που αποκαλούνται λογιστές!!! Που είναι ρε μια απεργία??? Γιατί δεν κλείνετε καμιά εφορία μπας και μας πάρουν τα βοδάκια του υπουργείου στα σοβαρά…??? Αλλά τι λέω…??? Είστε όλοι όπως φαίνεται πολύ βολεμένοι… Θα χαλάσετε και το image σας αν κάνετε κάτι τέτοιο, θα σας δει και κανένας γνωστός και τι θα πει… Αφού λοιπόν είστε τόσο άχρηστοι κύριοι λογιστές και αναλώνεστε μόνο στο να γράφετε στα forum τα παραπονάκια σας και δεν έχετε τα κότσια να κάνετε κάτι παραπέρα ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΣΤΕ ΔΙΑ ΝΑ ΟΜΙΛΕΙΤΕ !!!!
image description Your Name | Μαρτίου 26, 2012 1:48 μ.μ. | Reply
Εγώ δεν βλέπω καμια ανακοινωση στο TAXISNET.
image description Your Name | Μαρτίου 26, 2012 1:27 μ.μ. | Reply
http://www.gsis.gr/cmdocs/not_in_service.html
image description Your Name | Μαρτίου 26, 2012 1:31 μ.μ. | Reply
ΑΠΟΨΕ ΛΕΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΜΗΘΟΥΜΕ...ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ...ΑΠΟΨΕ ΣΤΟ ΑΚΡΟΓΙΑΛΙ ΘΑ ΤΗ ΒΡΟΥΜΕ...ΘΑ ΠΙΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΠΥΡΕΣ ΑΓΚΑΛΙΑ....ΣΤΗ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ.......ΠΑΡΑΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ.....
image description Stelios1983 | Μαρτίου 26, 2012 2:54 μ.μ. | Reply
ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΤΑ Ε9 ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!
image description Your Name | Μαρτίου 26, 2012 2:18 μ.μ. | Reply
ΠΑΡΑΤΑΣΗ Ε9 ΠΑΕΙ ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΑ ΑΡΓΑ
image description Your Name | Μαρτίου 26, 2012 2:50 μ.μ. | Reply
ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΤΑ Ε9 ΠΑΕΙ ΑΡΓΑ
image description Your Name | Μαρτίου 27, 2012 4:09 μ.μ. | Reply
Σχολιάστε
image description Stelios1983 | Μαρτίου 26, 2012 2:44 μ.μ. | Reply
ΠΑΡΑΤΑΣΗ Ε9 ΚΙΤΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description Your Name | Μαρτίου 26, 2012 2:58 μ.μ. | Reply
Η ΟΥΡΑ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΡΟΔΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ 1ο ΠΑΕΙ ΙΣΟΓΕΙΟ
ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ
image description Your Name | Μαρτίου 26, 2012 2:35 μ.μ. | Reply
ΤΟΥΣ ΚΛΕΙΔΑΡΥΘΜΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥ ΡΟΔΟΥ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΔΩΣΟΥΝ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΣΕ ΠΑΚΕΤΑ.
image description Your Name | Μαρτίου 26, 2012 2:19 μ.μ. | Reply
παραταση ε9
image description Your Name | Μαρτίου 26, 2012 2:39 μ.μ. | Reply
τωρα
image description Your Name | Μαρτίου 26, 2012 3:07 μ.μ. | Reply
ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΔΟΥΝ ΠΩΣ ΦΕΥΓΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΑ Ε9
image description babist | Μαρτίου 26, 2012 3:35 μ.μ. | Reply
tragic!!!
image description TAG | Μαρτίου 26, 2012 4:51 μ.μ. | Reply
Παράταση Χθές!!!
image description Your Name | Μαρτίου 26, 2012 5:43 μ.μ. | Reply
παραταση ε7???
image description antvnhs | Μαρτίου 26, 2012 6:39 μ.μ. | Reply
ρε γαμωτο ,γιατί πρέπει να χαλάσω για 2Η φορά την οικογένειά μου,επειδή κάποιοι στις Διοικήσεις δεν αντιλαμβάνονται το ρόλο τους, γιατί πρέπει να μην δώ πάλι τα παιδιά μου μιά βδομάδα για να καταγράψω την περιουσία κάποιων σωστά,όταν τα είχα αποστείλει σωστά,και διαπιστώνω ότι δεν είναι τώρα όπωσ ταχα στείλει ,είμαι και τρελός τώρα,δεν αισθάνομαι άνθρωπος ούτε και έχουν σεβασμό στον κόπο μου και τις σπουδές μου,ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ
Ε9
image description Your Name | Μαρτίου 26, 2012 6:36 μ.μ. | Reply
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΣΚΕΦΤΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΩΣΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ Ε 9 ΚΑΙ Ε7 ,,ΕΤΣΙ ΘΑ ΑΥΞΗΘΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ , και έτσι κάποιοι άλλοι θα πάρουν τις δουλειές τους,έτσι ξεπερνιέται και η ανεργία.........
image description Manolo250 | Μαρτίου 26, 2012 6:44 μ.μ. | Reply
Η παράταση είναι μόνο για ΦΠΑ και ανακεφαλαιοτικούς ή πιάνει και intrastat?
image description ΜΑΡΙΑ | Μαρτίου 26, 2012 7:45 μ.μ. | Reply
ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ Ε9 ΤΩΡΑ!!!!!!
image description hronisx | Μαρτίου 26, 2012 8:51 μ.μ. | Reply
Έχω φύγει από της 8 το πρωί από το σπίτι μου και είμαι ακόμα στο γραφείο!!Τις μεταβολές στο Ε9 τις έχω στειλει κανονικά μέσω INTERNET. Μπαίνω μέσα σε πελάτες μου και βλέπω ένα μπαχαλο!!! Ποιος θα με πληρώσει να τα ξανακάνω από την αρχή και ποιος θα πει στους πελάτες μου ότι γι αυτό το μπάχαλο δεν ευθύνομαι εγώ!!!!
image description Your Name | Μαρτίου 26, 2012 11:11 μ.μ. | Reply
ΩΡΑ 23.46 Ε9 ΟΕΕΕΕΕΕΟ!!!!!!!!!!!!!
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • ΑΓΡΟΤΕΣ
Up
Close
Close
Κλείσιμο