Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Σημαντικές πληροφορίες για την Υποβολή δηλώσεων στοιχείων ακινήτων Ε9

Ανακοίνωση ΓΓΠΣ

Yποβολή δηλώσεων στοιχείων ακινήτων Ε9


Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την απόφαση του Υπουργού Οικονομικών η εφαρμογή για την υποβολή δηλώσεων στοιχείων ακινήτων θα είναι διαθέσιμη μέχρι τα τέλη Μαρτίου.

Ως εκ τούτου και για την έγκαιρη και έγκυρη διαχείριση πιθανών εκκρεμοτήτων ή προβληματικών περιπτώσεων η δυνατότητα αναίρεσης δηλώσεων θα διακοπεί στις 22.3.2012.

Η Γ.Γ.Π.Σ. με το πέρας της υποβολής θα αποστείλει αρχικά τα υπόλοιπα εκκαθαριστικά σημειώματα Ε.Τ.Α.Κ. 2009 και στη συνέχεια Φ.Α.Π. 2010 και 2011.

Για όλους τους παραπάνω λόγους παρακαλούμε όπως ολοκληρώσετε κατά προτεραιότητα διορθώσεις - συμπληρώσεις και επανέλεγχο των δηλώσεων Ε9 του 2009 και στη συνέχεια την οριστικοποίησή τους.

Μεμονωμένες περιπτώσεις οι οποίες έχουν αναφερθεί στο TaxisNet θα παραμείνουν σε εκκρεμότητα και θα διεκπεραιωθούν από την υπηρεσία μας σε επικοινωνία μαζί σας.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description trapezokomos | Μαρτίου 19, 2012 3:13 μ.μ. | Reply
τζάμπα δεν ξαναδουλεύω...θα κάνω τις οριστικές που πληρώνομαι,θα κάνω τις εκκαθ/κες φπα,τις περιοδικές.για τα ε9 πληρώθηκα και τα έκανα τότε.για να τα ξανακάνω θέλω να πληρωθώ ξανά συν τους καφέδες που θα βάζω στους πελάτες γιατί θα τον έχω τον καθένα 3 ώρες στο γραφείο μεχρι να βγάζουμε άκρη με τις χαζομάρες τους!
image description Your Name | Μαρτίου 19, 2012 5:14 μ.μ. | Reply
ο άλλος ζητά και λεφτά από τους καφέδες... ήμαρτον ρε. Μήπως θες να σου κάνουν και κανα σφουγγάρισμα?
image description Your Name | Μαρτίου 19, 2012 7:00 μ.μ. | Reply
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ, ΤΕΡΜΑ ΤΟ ΤΖΑΜΠΑ. ΜΕ ΟΣΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΦΙΛΩΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΩ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΟΡΘΩΣΗΣ ΛΑΘΩΝ, ΕΦΑΓΑ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΩΝ ΛΑΘΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ. ΤΕΛΟΣ..ΕΩΣ ΕΔΩ ΗΤΑΝ.. ΔΕΝ ΞΑΝΑΑΣΧΟΛΟΥΜΕ. ΝΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΩΣΟΥΝ ΣΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΚΑΙ ΖΗΤΟΥΝ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΤΣΑΜΠΑ. ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΠΝΙΓΟΥΝ...ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ...ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ....
image description angel | Μαρτίου 21, 2012 3:14 μ.μ. | Reply
trapezokome....xaxaxaxa tha prepei na kaneis metavoli stin eforia kai na prostheseis KAD! ( Ypiresies kafeneiou klp ) xaxaxaxaxaxa....
image description ARGIRIS | Μαρτίου 19, 2012 3:13 μ.μ. | Reply
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ. ΤΕΡΜΑ ΤΟ ΤΖΑΜΠΑ
image description PantelisCh | Μαρτίου 19, 2012 4:14 μ.μ. | Reply
Βρε τους άτιμους, δεν μπορούν να περιμένουν μέχρι την Πρωταπριλιά να γελάσουμε κιόλας;;
image description Auditor | Μαρτίου 19, 2012 4:59 μ.μ. | Reply
ΑχαχαχαχαχΑΑ!!! Σαν να μας απειλούν κι όλας!

ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΛΗΞΕΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝ ΔΕ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!! Οι δηλώσεις Ε9 είναι στο αρχείο με τις υπογραφές των υπαλλήλων.
Να δω τι θα φορολογήσουν. Τα ακίνητα που δε φαίνονται στο σύστημά τους; ΓΕΛΑΩ ΔΥΝΑΤΑ
image description san | Μαρτίου 19, 2012 4:25 μ.μ. | Reply
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΘΡΑΣΟΣ, ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΥΠΑΤΑΚΤΙΚΟΥΣ.
image description Σιγά μην κάνω τζάμπα Ε9 | Μαρτίου 19, 2012 5:32 μ.μ. | Reply
Να σας τα κάνουν οι εταιρίες που δώσατε τον πακτωλό εκατομμυρίων ευρώ...
image description ASA | Μαρτίου 19, 2012 5:36 μ.μ. | Reply
Προτείνω μαζική αποστολή e-mail στην ΓΓΠΣ με το μύνημα "ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ"
image description iso | Μαρτίου 19, 2012 5:17 μ.μ. | Reply
ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΤΕ! ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΩΝ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΣΤΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΟΤΙ ΤΟ Ε9 ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΚΤΟ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ!!!!!
το καλοκαιρι πρεπει να κανουμε μπανια στη θαλασσα και οχι............................... στο γραφειο.

image description Your Name | Μαρτίου 19, 2012 6:52 μ.μ. | Reply
Κατα αρχας ο κοσμος δεν ειναι ενημερωνενος .Η τηλεοραση συνεχιζει να λεει για προβληματικα Ε9 και οχι για υπορεωση ολων των φορολογουμενων Εγω δεν εχω προβλημα να ελεγξω τα Ε9 αφου πληρωνομαι αλλα οχι φυσικα ως 30/3/2012 γιατι οι πελατες δεν ειναι ενημερωμενοι και εγω δεν μπορω να παρω 300 πελατες των φορολογικων δηλωσεων γιατι και χρονο δεν εχω και τηλεφωνα δεν εχω..................
image description κοπροσκυλα | Μαρτίου 19, 2012 6:49 μ.μ. | Reply
ΤΑ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ....ΑΝ ΔΑΓΚΩΣΟΥΝ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΣΤΟΥΝ!!!

ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΔΟΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ? ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟΙ? τα ρεμάλια.

ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΥΠΗΡΕΤΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΚΟΥΣΟΥΜΕ.

Η ΠΟΦΕΕ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ?ΒΛΕΠΟΥΝ ΜΕ ΣΤΑΥΡΩΜΕΝΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ? ΑΜΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΒΟΛΕΜΕΝΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΑΤΑΓΕΣ ΤΩΡΑ.....!
image description Your Name | Μαρτίου 19, 2012 6:45 μ.μ. | Reply
Θέλετε δηλαδή,να διορθώσουμε -συμπληρώσουμε και επανελέγξουμε τα Ε9,να το κάνουμε γρήγορα,(δεν γίνεται!) σωστά, (γίνεται αλλά θέλει χρόνο!) και χωρίς τη δυνατότητα διορθώσεων αν κάνουμε κάποιο λάθος,όλο αυτό να το κάνουμε ενώ ο πελάτης μας κοιτάζει καχύποπτος (δεν καταλαβαίνει γιατί τον ταλαιπωρείς )και μετά εσείς να στέλνετε στον κοσμάκι τα ποσά, να παθαίνει τα εγκεφαλικά,και να μην φταίτε εσεις γι αυτό!
Ποιος θα φταίει? Μα, ο λογιστής φυσικά δεν έκανε σωστά τη δουλειά του!
image description NIKOS | Μαρτίου 19, 2012 8:57 μ.μ. | Reply
ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ . . . ΕΓΩ ΥΠΕΒΑΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ Ε9 ΜΟΥ ΤΟ 2005 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΜΕΤΑΒΟΛΗ . ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΕΓΩ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΑΚΙΝΗΤΑ ΜΟΥ ? ΩΣ ΠΟΤΕ ΟΛΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΩΝ ΛΑΘΩΝ ΤΟΥΣ ΘΑ ΤΟ ΡΙΧΝΟΥΝ ΣΤΟΝ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟ ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΤΟΥΣ ΑΠ΄ΕΞΩ . Η ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ ΠΛΕΟΝ .
image description MatX | Μαρτίου 19, 2012 8:10 μ.μ. | Reply
Όταν (ως Υπουργείο Οικονομικών) είχατε αναθέσει την καταχώρηση παλαιότερων δηλώσεων Ε9 σε ιδιωτικές εταιρίες (επί πληρωμή μάλιστα, χωρίς αυτές να διεκπεραιώσουν την δουλειά τους) δεν σας είδα να ήσασταν τόσο "αυστηροί"!!! Απευθύνεστε στους Λογιστές λες και είναι υπαίτιοι του μπάχαλου που δημιουργήσατε οι ίδιοι!!! Αλλά από ξεδιάντροπους ανθρώπους τι να περιμένεις!!!
image description Your Name | Μαρτίου 19, 2012 8:48 μ.μ. | Reply
ΤΟ ΠΙΟ ΓΕΛΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ TAXISNET ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΚΗΣ ΣΟΥ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙ ΣΩΣΤΑ . . .
ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΕΧΕΤΕ . ΚΑΘΙΣΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΤΑ . Η ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΑΣ ΠΛΕΟΝ ΕΧΕΙ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ . ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΖΑΜΠΑ ΤΟΥΣ ΚΗΦΗΝΕΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ .

image description GRPETS | Μαρτίου 19, 2012 8:57 μ.μ. | Reply
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ, ΓΙΑ ΜΑΖΙΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ EMAIL EINAI ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΗ. ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΑΣ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ, ΚΑΙ ΑΣ ΤΟ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΕΙ.
image description Your Name | Μαρτίου 19, 2012 8:56 μ.μ. | Reply
ΑΣ ΒΓΟΥΝΕ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΝΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗΣ ΤΟΥΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ.
ΜΕΤΑ ΑΣ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ.
ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΙΣΠΡΑΞΟΥΝ ΕΤΑΚ ΚΑΙ ΦΑΠ , ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΤΑ ΕΙΣΠΡΑΞΟΥΝ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΔΕΗ
image description GRPETS | Μαρτίου 19, 2012 8:05 μ.μ. | Reply
ΠΡΟΤΕΙΝΩ:(AΠΟ SITE ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ)
MAIL YΠΟΥΡΓΟΥ: [email protected]
ΣΑΧΙΝΙΔΗ : [email protected]
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ: [email protected]
ΜΟΥΡΜΟΥΡΑΣ: [email protected]
ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΑΠΟΨΕ !!!!!
image description Your Name | Μαρτίου 19, 2012 9:39 μ.μ. | Reply
Μέσα
image description Γιωργος | Μαρτίου 19, 2012 9:32 μ.μ. | Reply
Το αρθρο αυτο:
http://voria.gr/index.php?module=news&func=display&sid=85665
ερμηνευει την "υνατότητα αναίρεσης δηλώσεων" η οποια "θα διακοπεί στις 22.3.2012." ως ιδια με την δυνατοτητα διορθωσης δηλωσεων του 2009 και 2010. Ισχυει αυτο ?
Επισης, εαν εχει λαβει κανεις εκκαθαριστικο ΕΤΑΚ 2009 και πληρωσε τον φορο, και κανει διορθωση στο Ε9 του 2009 τι θα γινει ? θα του ξαναστειλουν ΕΤΑΚ για το 2009 και 2010 ?
image description Your Name | Μαρτίου 20, 2012 8:16 π.μ. | Reply
Συμφωνώ να στείλουμαι e-mail στα κοπρόσκυλα και να τους λέμε κοπρόσκυλα γιατί αυτό είναι και όχι καραγκιόζηδες.
image description Your Name | Μαρτίου 20, 2012 10:29 π.μ. | Reply
Σχολιάστε
image description Anna | Μαρτίου 20, 2012 2:23 μ.μ. | Reply
παιδια, μια βοηθεια, δεν καταλαβενω τιποτα! εγω δεν εκανα αλλο Ε9 εκτος απο περυσι, και η μανα μου δεν το ειχε κανει ηλεκτρονικα! Της βγαζει μονο του 2011! Πως θα δω αν εχει λαθη και αν πρεπει να διορθοσουμε κατι, στο Ε9 τοθ 2009? Γιατι απ'οτι καταλαβα, αυτο ειναι που πρεπει να δουμε αν θελει διορθωση.... Σωστα? Δεν καταλαβαινω τιποτα......
image description Anna | Μαρτίου 20, 2012 1:45 μ.μ. | Reply
παιδια, μια βοηθεια, δεν καταλαβενω τιποτα! εγω δεν εκανα αλλο Ε9 εκτος απο περυσι, και η μανα μου δεν το ειχε κανει ηλεκτρονικα! Της βγαζει μονο του 2011! Πως θα δω αν εχει λαθη και αν πρεπει να διορθοσουμε κατι, στο Ε9 τοθ 2009? Γιατι απ'οτι καταλαβα, αυτο ειναι που πρεπει να δουμε αν θελει διορθωση.... Σωστα? Δεν καταλαβαινω τιποτα......
image description Your Name | Μαρτίου 20, 2012 4:51 μ.μ. | Reply
αν δεν έχει κωδικούς βγάλε της. μπες μέσα και δήλωσε ό,τι κατέχει και λείπει από το πρόγραμμά.
Όταν το κάνεις και τα καταφέρεις, πάμε για καφε? ;)
image description Anna | Μαρτίου 20, 2012 5:28 μ.μ. | Reply
Δεν καταλαβες.... ΕΧΕΙ κωδικους, και λεω οτι εκτος απο του 2011, δεν εχει κανει αλλο Ε9 ηλεκτρονικα.... Οποτε πως θα τα διορθωσουμε αμα χρειαζεται? Και ποτε? Η προ8εσμια μεχρι αυριο ειναι για Νομικα προσωπα, Φυσικα, για ολους?? Διαφωτειστε με....
image description Your Name | Μαρτίου 20, 2012 5:21 μ.μ. | Reply
άννα είσαι λογίστρια?
image description Anna | Μαρτίου 20, 2012 6:45 μ.μ. | Reply
Οχι, γιατι??
image description Your Name | Μαρτίου 20, 2012 7:01 μ.μ. | Reply
Μάλλον γι' αυτό δεν κατάλαβες τίποτα. Αυτό που φαίνεται στη μητέρα σου είναι όλη η περιουσιακή της κατάσταση, είτε για 2010 είτε 11. Αν λείπει κάτι το προσθέτεις για το έτος που το δήλωσε πρώτη φορά, είτε ηλεκτρονικά είτε όχι. Φροντίζεις η εικόνα στο τέλος να έχει κανονικά την περιουσία της
image description Anna | Μαρτίου 20, 2012 7:08 μ.μ. | Reply
Μισο λεπτο, δεν καταλαβαινω... Πως μας ζητανε να ελεγξουμε το Ε9 του 2009, οταν το μονο που της βγαζει ειναι του 2011? Που θα το βρουμε του 2009?
image description Your Name | Μαρτίου 20, 2012 8:21 μ.μ. | Reply
αν δε σου βγάζει κάτι, πάει να πει ότι δεν το έχουν περάσει. Οπότε αν το 09 δήλωσε στην εφορία ένα σπίτι και στο πρόγραμμα δε φαίνεται, σημαίνει ότι για την εφορία απλούστατα η μάνα σου δεν το κατέχει. Άρα έχεις πρόβλημα. Επομένως δήλωσέ το, τσέκαρε το κουτί ότι έκανες δήλωση το 09 και οριστικοποίησέ το αφού το ελέγξεις
image description Αννα | Μαρτίου 20, 2012 10:43 μ.μ. | Reply
Οσο παει με μπερδευεις ολο και πιο πολυ... :( Ακομα και αν υπεβαλε το Ε9 του 09 γραπτως, και οχι ηλεκτρονικα, θα της το βγαλει στο gsis? Μπορει να το βγαλει αργοτερα? Αν ειναι ετσι, πως βαζουν διορια μεχρι αυριο? Και......που να δηλωσω και να τσεκαρω τι?? :S
image description Your Name | Μαρτίου 21, 2012 12:34 π.μ. | Reply
εεε τώρα, με τόση εξήγηση και δεν καταλαβαίνεις, τί να πω. είπαμε, δήλωσε ό,τι κατέχει αλλά δεν υπάρχει στο σύστημα. άστο, πάμε για καφέ καλύτερα....
image description Your Name | Μαρτίου 22, 2012 3:54 μ.μ. | Reply
ΑΝΝΟΥΛΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ
image description gpap | Μαρτίου 23, 2012 5:19 μ.μ. | Reply
Άννα, απευθύνσου σε ένα λογιστή,. προκειμένου να λυθεί το πρόβλημά σου. Δε γίνεται να βρίσκεσαι σε φόρουμ Λογιστών και να ζητάς από λογιστές να σου εξηγήσουν πως γίνεται το θέμα των Ε-9. Αφού αποφάσισες να το κάνεις μόνη σου, κάντο μόνη σου.
συγχώρεσέ με, αλλά έτσι είναι τα πράγματα.
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο