Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Τέλος στο αφορολόγητο και κατάργηση των χαμηλών συντελεστών Φ.Π.Α. ζητά η Ευρωπαϊκή Επιτροπή

Έρχεται φόρος από το πρώτο ευρώ σε όλα τα εισοδήματα

Τέλος στο αφορολόγητο και κατάργηση των χαμηλών συντελεστών Φ.Π.Α. ζητά η Ευρωπαϊκή Επιτροπή

Τον… ελληνικό τρόπο της εύκολης λύσης φαίνεται ότι επιλέγει η Ευρωπαϊκή Επιτροπή, σε ό,τι αφορά την αύξηση των φορολογικών εσόδων. Μετά από μία διετία ισχύος του μνημονίου, συνειδητοποίησε ότι δεν υπάρχει ισχυρή πολιτική βούληση για την επί της ουσίας πάταξη της φοροδιαφυγής (πέραν των – επικοινωνιακού χαρακτήρα – συλλήψεων κάποιων επιχειρηματιών). Έτσι, αντί να πιέσει στην κατεύθυνση αυτή, ακολουθεί την… ελληνική οδό.
 
Στην έκθεσή της για την ελληνική οικονομία, είναι ξεκάθαρη:
 
Ζητά οι επερχόμενες αλλαγές στη φορολογία να μη μειώνουν τα έσοδα από έμμεσους φόρους, επειδή εισπράττονται πιο εύκολα από τους άμεσους !
 
Στο ίδιο μοτίβο και το αίτημα για πλήρη κατάργηση του αφορολόγητου των 5.000 ευρώ για όλους τους φορολογούμενους. Θυμίζουμε ότι σήμερα, οι έγγαμοι χάνουν τη συγκεκριμένη ελάφρυνση, αφού – λόγω της οικογενειακής τους κατάστασης – επιβαρύνονται με τεκμήριο 5.000 ευρώ, ακόμα και αν δεν έχουν κανένα περιουσιακό στοιχείο !
 
Δηλαδή, αντί να προτείνονται – αν όχι να επιβάλλονται – δράσεις και μέτρα για να περιοριστεί η φοροδιαφυγή, καταργούμε σε όλους το αφορολόγητο για να διασφαλίσουμε έναν ελάχιστο κεφαλικό φόρο, επιβαρύνοντας για ακόμα μια φορά τους συνεπείς, προς όφελος των κατ΄ επάγγελμα φοροφυγάδων.

Πέραν αυτών, ζητείται:
 
η μείωση στο μισό (από οκτώ σε τέσσερα, ακόμα και σε τρία) των φορολογικών κλιμακίων,
 
ο διπλασιασμός της φορολόγησης των τόκων από καταθέσεις και άλλες επενδύσεις (από το 10% στο 20%),
 
η αυτοτελής φορολόγηση εισοδημάτων από ενοίκια (επίσης στο 20%),
 
η καθιέρωση ενιαίου συντελεστή Φ.Π.Α. (πιθανότατα στο 19% ή στο 21%), με ταυτόχρονη κατάργηση των μειωμένων συντελεστών στα νησιά, αλλά και των προνομιακών καθεστώτων φορολόγησης, που έχουν όσοι κατοικούν σε παραμεθόριες περιοχές.
 
Οι αλλαγές αυτές πρέπει να έχουν νομοθετηθεί μέχρι τον Ιούνιο.

Πηγή 24h.gr




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description broster | Μαρτίου 14, 2012 10:31 π.μ. | Reply
Αν λοιπόν υπάρχει κάποιος που να λέει ότι με αυτά τα μέτρα θα έρθει ανάπτυξη ή φορολογική δικαιοσυνή , περιμένω να ακούσω τα επιχειρημάτα ..... Και πραγματικά καταντάμε γραφικοί να λέμε ότι όποιος υποστηρίζει τέτοιες πολιτικές είναι τουλάχιστον εγκληματίας ..... Για να δούμε στις εκλογές αν νικήσει η λογική το παραλογισμό .
image description Pedro | Μαρτίου 14, 2012 11:16 π.μ. | Reply
Τώρα είναι που θα γίνει το απόλυτο μπάχαλο...πραγματικά φοβάμαι για τον νέο εμφύλιο...

Θα έχουμε νεκρούς...θυμηθείτε το
image description Your Name | Μαρτίου 14, 2012 11:46 π.μ. | Reply
pedro δεν νομίζω ότι εμφύλιος είναι η σύγκρουση της συντριπτικής πλειοψηφίας του πληθυσμού με τους πολιτικούς. Γιατί ειλικρινά δεν νομίζω να υπάρχει πολίτης σε αυτήν την χώρα ανεξαρτήτου κόμματος ακόμα και πασόκοι που να μην θέλει να εκτελέσει αυτά τα ντυμένα ζώα τους πολιτικούς μας.(ζητώ συγνώμη απο τα ζώα που τα προσβάλλω με την παρομοίωση).
image description Pedro | Μαρτίου 14, 2012 2:02 μ.μ. | Reply
Βασικά ο φόβος μου ήταν για εμφύλιο μέσα στην ίδια την κοινωνία. Δυστυχώς υπάρχουν συντεχνείες, που πήραν μέρος στο πάρτυ, και δεν έχουν καμία διάθεση να κάνουν πίσω, διεφθαρμένοι δημόσιοι υπάλληλοι, αγρότες με Cayenne που κλείνουν τους δρόμους, φορτηγατζήδες / ταρίφες, αναρχικοί έτοιμοι ανα τα κάψουν, κλειστά επαγγέλματα.......και στην μέση το όποιο παραγωγικό κομμάτι της κοινωνίας και ένα κομμάτι μιας νέας γενιάς που το μόνο που θέλουν είναι να τους δωθεί η ευκαιρία να δημιουργήσουν, να παράγουν και να βελτιώσουν τη ζωή τους δουλεύοντας με αξιοπρέπεια.

Τι θα γίνει όταν θα μας ζητήσουν να διαλέξουμε στρατόπεδο? ¨Οσο για τους πολιτικους....αυτοί ήδη κρύβονται και δεν μπορούν να κυκλοφορήσουν στον δρομο.
image description Your Name | Μαρτίου 14, 2012 11:17 π.μ. | Reply
Για φορολογικη διακιοσυνη ουτε λογος!!!Ποτε!!!
Μπορει καποιος να μου εξηγησει ποια η λογικη του να φορολογησουνε το εισοδημα απο ενοικια με 20%?
Γιατι ο μεγαλοιδιοκτητης να φορολογειται με 20% επι του συνολου των εκοικιων και οχι με τιν κλιμακα?
Τι θα γραφει αραγε η αιτιολογικη εκθεση για την διαταξη αυτη?
Ειναι φανερο ποιους ευνοει!
image description MPLEK | Μαρτίου 14, 2012 11:51 π.μ. | Reply
TO 20% ΣΤΙΣ ΑΤΟΜΙΚΕΣ επιχειρήσεις θα ισχύσει;;
image description Κώστας | Μαρτίου 14, 2012 12:37 μ.μ. | Reply
Δυστυχώς η οικονομική πολιτική ασκείται από ανθρώπους που ουδέποτε είχαν λόγο να έργαστούν στον ιδιωτικό τομέα της ελληνικής οικονομίας παρά το γεγονός οτι υποκριτικά τον προβάλλουν άλλα για όλους του άλλουςπλην των ιδίων, βλ. ΠΑΠΑΔΗΜΟΣ- ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ- ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΤΙΚΟΔΙΑΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΧΡΥΣΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟΙ από το ραγιά ελληνικό λαό.
Ενας οικονομολόγος- λογιστής Α΄ Τάξης του ο.ε.ε.
image description Your Name | Μαρτίου 14, 2012 12:02 μ.μ. | Reply
Κώστα, σε κανέναν τομέα, καμίας οικονομίας και ουδέποτε έχουν εργαστεί ούτε αυτοί, ούτε κάποιοι άλλοι ασκήσαντες-ασκούντες ή υποψήφιοι να ασκήσουν οικονομική πολιτική. Οικονομική παιδεία ο έλληνας δεν έχει και γι αυτό τον μπερδεύουν αυτοί όλοι οι ανεπάγγελτοι και επίσης απαίδευτοι στη λειτουργία της πραγματικής οικονομίας. Τί να πείς, ας είναι ο επόμενος υπουργός οικονομικών Γιατρός, φτάνει πια με τους δικηγόρους...
image description MPLEK | Μαρτίου 14, 2012 12:50 μ.μ. | Reply
TO 20% ΣΤΙΣ ΑΤΟΜΙΚΕΣ επιχειρήσεις θα ισχύσει tελικά...;;;Γνωρίζει κανείς κάτι;;;
image description Your Name | Μαρτίου 15, 2012 11:26 π.μ. | Reply
Σχολιάστε
image description FOTIS | Μαρτίου 14, 2012 1:11 μ.μ. | Reply
δεν καταλαβαινω ειλικρινα...ειναι δυνατον με τετοια υφεση να παιρνουν και αλλα τετοια μετρα??? νομιζουν οτι θα τα εισπραξουν???απο που???καθε μερα ολο και περισσοτεροι καταληγουν στο δρομο..., οσο και να θελω να μην ακουω σε συνομωσιες περι στοχου διαλυσης της χωρας μας τοσο με πειθουν οι κινησεις τους. Ευχομαι...συντομα να σταθουμε στα ποδια μας και να στειλουμε στον διαολο ολους τους Ευρωπαιους ηγετες. Το μισος και το μενος μου πλεον ειναι ασυγκρατητο...η απελπισια μου μεγαλη..και η ελπιδα μου πολυ σκοτεινη για λαμψει. Ελπιζω αυτη την φορα να μην προλαβουν τα ελικοπτερα και ο κοσμακης να τουτς λιντσαρει μπροστα στις καμερες, ωστε να δουν απο ακρη σε ακρη σε τουτη τη γη..τι θα παθουν και οι υπολοιποι.., οπως ειδαμε τον Κανταφι...ετσι να τους δουμε και ολους οσους προτεινουν και αλλα τετοια μετρα. Ειπαμε να γινουμε ανθρωποι...αλλα αυτοι μας εχουνε για ζωα..
image description riapapou | Μαρτίου 14, 2012 8:26 μ.μ. | Reply
Fotis.....δεν αρκεί να ευχόμαστε απλά ότι θα πάνε όλα καλά κάποια στιγμή.....πρέπει να κάνουμε κι εμεις κατι γι'αυτό!!!!!!!!!!!
image description Your Name | Μαρτίου 14, 2012 1:24 μ.μ. | Reply
Το απολυτο χαος ειναι προ των πυλών. Ανεργια, ανεισπρακτοι φόροι, νεοι φόροι και κόντρα εισφορές. Οσα μετρα και να πάρουν τον Ιουνιο, μέχρι τον Δεκεμβριο δεν θα υπάρχει σάλιο και τα κρατικά ταμεία θα ξεμείνουν για άλλη μια φορά. Μόνο που τότε δεν θα υπάρχει πλέον καμία φοροδοτική ικανότητα, και όχι μόνο νεα μετρα δεν θα μπορούν να πάρουν, αλλά θα είναι αδύνατο να εισπράξουν και απο τα ήδη επιβεβλημένα.
image description Your Name | Μαρτίου 14, 2012 1:41 μ.μ. | Reply
γιατί, μια χαρά τα λένε. Οι πασόκοι ψηφοφόροι συμφωνούν. Τρέχουν με το 2ευρω να ψηφίσουν τον εθνάρχη και μετά θα καταργήσουν όλα αυτά που θέλει ο μπαμπάς τους
image description Your Name | Μαρτίου 14, 2012 2:05 μ.μ. | Reply
Καλέ,τί είναι αυτά?
Γιατί μπαίνετε σε τέτοια φασαρία?
Τί αφορολόγητα,εισφορές και χαζομάρες?
Ένα κομάτι ξερό ψωμί πετάξτε μας,και πήτε μας τί δουλειά θέλετε να σας κάνουμε.
Απλά είναι τα πράγματα!
Τους γέρους και τα παιδιά,δεν ξέρω,σας έχω εμπιστοσύνη,κάτι θα σκεφτείτε..
image description Your Name | Μαρτίου 14, 2012 2:51 μ.μ. | Reply
XAXAXAXAX ΠΑΩ ΝΑ ΠΛΗΘΩ ΓΑΙ ΤΗΝ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΚΩ.......Ο

ΡΕ ΤΙ ΠΑΘΑΜΕ ΤΟ ΟΥΚ ΚΑΝ ΛΑΒΕΙΣ ΠΑΡΑ ΤΟΥ ΜΗ ΕΧΩΝΤΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ
image description Antonis3 | Μαρτίου 14, 2012 3:38 μ.μ. | Reply
Οι πολιτικοί στην Ελλάδα είναι για κρέμασμα, αυτό είναι γνωστό. Τα κομματόσκυλα είναι για φόλα. Κ αυτό είναι γνωστό. Οι Ευρωπαίοι δεν είναι η μητέρα Τερέζα, αλλά ούτε και μλκες. Εφόσον εσύ δεν έχεις την ωριμότητα να βοηθήσεις τον εαυτό σου δε θα κάτσουν να σκάσουν. Την πάρτη τους θα κοιτάξουν. Κ αυτό είναι γνωστό. Εσύ ρε λαπά Έλληνα γιατί δεν παίρνεις την κατάσταση στα χέρια σου; Γιατί δε βοηθάς στην πάταξη της φοροδιαφυγής; Από όποιο πόστο και αν είσαι. Από το πόστο του καταναλωτή, του επαγγελματία, του ελεγκτή. Αφού ρε γκιόζη Έλληνα δε βοηθάς είσαι συνένοχος και συ! Ράψε το και κολύμπα λοιπόν. Πλήρωνε φόρο και για την ανάσα σου τώρα.. Κ μετά ψήφισε την Παπαρίγα να σε γυρίσει στα επίπεδα της κομμουνιστικής Ρωσίας, Αλβανίας, Κούβας, Βόρειας Κορέας...
image description broster | Μαρτίου 14, 2012 5:58 μ.μ. | Reply
Ρε Αντώνης3 , δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι η φοροδιαφυγή φταίει ...?? Έλεος ρε παιδιά .....
image description Your Name | Μαρτίου 14, 2012 4:09 μ.μ. | Reply
ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΓΑΛΛΙΚΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ ΑΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΤΩΡΑ. ΤΑ ΚΟΙΝΑ ΣΗΜΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΟΝ ΘΑ ΤΟΝ ΤΡΟΜΑΞΟΥΝ ΠΟΛΥ....
image description Your Name | Μαρτίου 14, 2012 5:37 μ.μ. | Reply
Ένα πράγμα προσπαθώ να καταλάβω. Άν όλα αυτά που κάνουν είναι προϊόν ηλιθιότητας ή ενορχηστρωμένου σχεδίου εξόντωσης?
Πάντως όπως και να' χει τόσους πολλούς προδότες είχαμε να δούμε απο την κατοχή του 40'. << ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ>>
image description ΓΙΩΡΓΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | Μαρτίου 14, 2012 5:54 μ.μ. | Reply
ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΡΟΒΑΛΟΥΝ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΙΣΛΑΝΔΙΑΣ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ
ΜΕΣΟ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ ΣΤΟ ΕΘΝΙΚΟ ΤΟΥΣ ΝΟΜΙΣΜΑ ΔΙΑΣΩΣΑΝ ΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΑΝ ΣΤΗ ΦΥΛΑΚΗ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΠΡΟΚΑΤΟΧΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΜΙΣΘΟΥΣ ,ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ, ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΟΨΟΥΝ ΤΟ ΡΕΥΜΑ .ΑΥΤΟ ΠΡΟΒΑΛΟΥΝ . ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ ΑΛΗΤΕΣ
ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧ........ ΑΣ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΜΙΣΘΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ
image description Your Name | Μαρτίου 14, 2012 6:33 μ.μ. | Reply
ΚΑΛΑ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΜΑΓΚΕΣ ΜΕ ΞΕΝΑ ΚΟΛΥΒΑ.
ΚΛΑΙΜΕ ΚΑΙ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΔΙΚΑΙΩΣ. ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ.
ΤΟ ΒΡΑΚΑΚΙ ΜΑΣ, ΤΟ ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΚΙ ΜΑΣ, ΤΟ ΜΠΟΥΦΑΝΑΚΙ ΜΑΣ,
ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑΚΙ ΜΑΣ, Η PLASMA H ΤΗΛΕΟΡΑΣΙΤΣΑ ΜΑΣ, TO SMARTPHONAKI MAΣ ΚΑΙ ΧΙΛΙΑ ΜΙΡΙΑ ΟΣΑ ΦΑΙΡΝΕΙ ΤΟ JUMBO, IKEA κοκ
ΟΛΑ ΦΤΙΑΓΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΤΩΧΟ ΚΙΝΕΖΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΙΣ LIFESTYLE ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ. ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΙΣΘΟ ΕΥΡΩΠΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΤΗΣ ΚΙΝΑΣ.
ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΠΑΙΔΙΑ. ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΥΗΜΕΡΙΑ (ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΖΑΜΠΑ) ΣΤΙΣ ΠΛΑΤΕΣ ΤΩΝ ΚΙΝΕΖΩΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΓΕΛΑΣΜΕΝΟΙ.
ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΛΟΓ/ΣΜΟΣ. ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΕΙΤΕ ΞΕΧΝΑΣ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΜΕ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟΝ ΜΑΓΚΑ Ή ΣΗΚΩΝΕΙΣ ΜΑΝΙΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΓΕΙΣ ΜΟΝΟ ΣΟΥ.
ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΦΠΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝΤΑ. ΑΠΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ 2.000.000 ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΚΙ ΑΣ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.
image description vf | Μαρτίου 14, 2012 7:06 μ.μ. | Reply
Έλεος ! δηλαδή πρε'πει να χυθεί αίμα για να καταλάβουν οτι δέν πάει άλλο? και αν καταλάβουν.....
image description eleos | Μαρτίου 14, 2012 9:53 μ.μ. | Reply
ELEOS!!!!!
image description KAI META TI? | Μαρτίου 14, 2012 11:15 μ.μ. | Reply
Δεν το καταλάβατε καλά το σχέδιο.
Θέλουμε δε θέλουμε (ακόμα και με μηδέν εισόδημα) θα πληρώσουμε.
Πώς;
Μα εκείνο το ρημάδι το σπιτάκι που αγόρασατε για να βάλετε το κεφαλάκι σας και την οικoγένειά σας μέσα;. . Εκείνο το σπιτάκι στο χωριό που σας άφησε ο πατέρας σας.; Εκείνο, μήπως το χωραφάκι; To oiκοπεδάκι; καλό θά είναι να το πάρουμε απόφαση οτι υστερα από κάποιο χρονικό διάστημα
ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ.
ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.
ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ ΘΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΟΥΣ ΟΥΝΟΥΣ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ.

Κ Α Λ Η Ν Υ Χ Τ Α
image description Βαγγέλης | Μαρτίου 15, 2012 12:48 π.μ. | Reply
ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.

ΜΑΥΡΙΣΤΕ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ. ΑΝ ΒΓΟΥΝΕ ΠΑΛΙ ΤΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΠΕΧΕΙ ΤΟ 30% ΤΩΝ ΨΗΦΟΦΟΡΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΟΣΕΙ ΑΒΑΝΤΑ, Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΣ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΤΟΥ.
ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΛΕΝΕ ΟΙ ΠΑΣΟΚΟΝΔ-ΛΑΟΣ Α ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΑΡΑ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΜΑΣ.
image description INVESTMENTNEWS | Μαρτίου 15, 2012 1:59 π.μ. | Reply
ΒΛΑΞ ΛΑΟΣ,,,,ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΥΒΕΡΝΗΤΕΣ
image description Elias | Μαρτίου 15, 2012 10:04 π.μ. | Reply
Καμία λογική πλέον.....Οδηγούμαστε στην εξαθλίωση και στην απόγνωση......Θα κλειστούμε στα σπίτια μας και θα βλέπουμε τα τούρκικα σήριαλ δακρύζοντας για τις ατυχίες των πρωταγωνιστών.....και θα παρηγορούμαστε ότι υπάρχου και χειρότερα.....Η επανάσταση θα αργήσει κυρίες και κύριοι.
image description Your Name | Μαρτίου 15, 2012 1:05 μ.μ. | Reply
τσο και λο σε υπουργούς και ψηφοφόρους