Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Σε ποιους δρόμους της Αθήνας και του Πειραιά έχουν μπει τα περισσότερα «λουκέτα».

Σε ποιους δρόμους της Αθήνας και του Πειραιά έχουν μπει τα περισσότερα «λουκέτα».

Η μεγαλύτερη... εκτόξευση του αριθμού των καταστημάτων που έκλεισαν παρατηρείται στη Νέα Ιωνία +58%, στον Πειραιά +55%, στην Καλλιθέα +35% και στο κέντρο της Αθήνας +27%

Δρόμοι στρωμένοι με... λουκέτα στην Αττική, καθώς τα κλειστά καταστήματα έφτασαν ακόμη και στο 42%.

Σοκ προκαλεί έρευνα της ΕΣΕΕ για τις κλειστές εμπορικές επιχειρήσεις στους δρόμους και σε μεγάλους εμπορικούς δήμους της Αττικής. Το γενικό συμπέρασμα είναι πως τον Μάρτιο σε σχέση με τον αντίστοιχο περσινό μήνα τα λουκέτα αυξήθηκαν κατά 30%. Η μεγαλύτερη... εκτόξευση του αριθμού των καταστημάτων που έκλεισαν παρατηρείται στη Νέα Ιωνία +58%, στον Πειραιά +55%, στην Καλλιθέα +35%, στο κέντρο της Αθήνας +27%.

Οι δρόμοι με ρεκόρ κλειστών καταστημάτων είναι η Σταδίου με 42% ή δύο στις πέντε επιχειρήσεις να έχουν βάλει λουκέτο, η Χαρίλαου Τρικούπη με 35% ή μία στις τρεις, η Εμ. Μπενάκη με 32% ή μία στις τρεις, η Τσακάλωφ με 33,7% ή μία στις τρεις, η Νοταρά στον Πειραιά με 44% ή δύο στις πέντε, η Υψηλάντου στον Πειραιά με 36% ή μία στις τρεις και η Γούναρη με 40% ή δύο στις πέντε επιχειρήσεις να έχουν βάλει λουκέτο.

Σε σύνολο δείγματος 9.275 επιχειρήσεων της Αττικής οι 2.374 έκλεισαν, ήτοι το 25,6%.

Πηγή Ημερησία




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description κώστας | Μαρτίου 9, 2012 12:49 π.μ. | Reply
α ρε πασόκοι ψηφοφόροι έχετε να φάτε πολύ ξύλο
image description stauros | Μαρτίου 9, 2012 8:54 π.μ. | Reply
και που εισαι ακομα. κατσε να δεις μετα το πασχα τι θα γινει. θα μεινουν μονο οι επιχειρησεις που θα αγοραζουν εμψυχα και αψυχα
image description ΓΙΩΡΓΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | Μαρτίου 9, 2012 11:58 π.μ. | Reply
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ?
ΠΟΣΟΙ ΗΤΑΝ ΟΙ ΦΟΡΟΙ ΑΠΟ ΕΝΟΙΚΙΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΚΑΙ ΥΨΗΛΟ ΦΟΡΟ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΗΤΑΝ .
image description Θανάσης | Μαρτίου 9, 2012 11:19 π.μ. | Reply
Η αλήθεια είναι ότι είχαμε τα χάλια μας, αλλά αντί να βαράμε το γαϊδούρι, μας έπεισε (το γαϊδούρι) να βαράμε το σαμάρι... Αυτοί που θα ψηφίσουν και τώρα πασοκ - νδ θα είναι εγγυημένα μέλη της ίδιας συμμορίας. Να μην υποκύψει κανείς πλέον στον στυγνό εκβιασμό ότι χωρίς κομματικό μέσον δεν καταφέρνεις τίποτα.
image description Antonis3 | Μαρτίου 9, 2012 3:42 μ.μ. | Reply
Παυλίτο έσπευσες να υποστηρίξεις ε;; Μη χάσεις.. Βάσει στατιστικής Παυλίτο και εσύ και εγώ και όλοι εδώ μέσα, και με πιθανότητα 80% ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ ΨΗΦΙΖΑΜΕ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΝΔ ΓΙΑ 30 ΧΡΟΝΙΑ. Τώρα είναι αργά για κροκοδείλια δάκρυα κυρίες μου.. Σιωπή και κολύμπι...
image description Your Name | Μαρτίου 10, 2012 1:36 π.μ. | Reply
καλά εσύ πρέπει να είσαι μεγάλος ταραμάς. κυρία μου.
image description Your Name | Μαρτίου 10, 2012 1:02 π.μ. | Reply
ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ. ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΠΟΥ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΨΗΦΙΖΑΝ ΠΑΣΟΚ ΠΛΕΟΝ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΒΡΙΖΟΥΝ ΑΝΟΙΧΤΑ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΤΗΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΑΝ. ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΝΑ ΞΥΠΝΟΥΝ. ΒΑΣΕΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ ΟΠΩΣ ΛΕΣ, ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΠΑΣΟΚΙΚΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.
image description ΓΙΩΡΓΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | Μαρτίου 9, 2012 4:20 μ.μ. | Reply
ΟΣΟ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ Η ΧΩΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ
ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ Αntonis3 ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΕΡΣΟΡΑ ΚΡΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΟΥ ΜΕ ΒΑΣΗ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥΣ.
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕ ΤΥΠΕ
image description Antonis3 | Μαρτίου 9, 2012 5:26 μ.μ. | Reply
Γιώργο ναι κρύβομαι πίσω από το πληκτρολόγιο μου και είμαι και απαράδεκτος. Εσύ που είσαι φοβερός απάντησε μου. Βάσει στατιστικής το 80% που γράφει εδώ μέσα ψήφιζε ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ πασοκ και νδ για 30 χρόνια;; ΝΑΙ ή ΟΧΙ; Α και που είσαι Γιώργο σωτήρα... Κρίνω με βάση την ιστορία και τα αποτελέσματα των εκλογών εδώ και 30 χρόνια..
image description ΓΙΩΡΓΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | Μαρτίου 9, 2012 5:03 μ.μ. | Reply
Φιλε Antonis3 σίγουρα δεν είσαι ο μοναδίκος που δεν ψηφιζεις τα δύο μεγάλα κόμματα και αντι να τα βάζεις με τους συνανθρώπους σου συνεχιζε να τιμωρεις μεσο της καλπης αυτους που μας έφεραν εδώ και θα ερθει ο καιρός που θα ξυπνισουν και οι γενιες που εχουν το ψηφοδελτιο στην τσέπη οταν πηγαινουν να ψηφισουν.
Δεν νομιζω οτι το επιπεδο αυτων που διαβαζουν και γραφουν σ`αυτο τον ιστοχωρο ειναι αυτο που περιέγραφες πριν.
image description Antonis3 | Μαρτίου 9, 2012 5:17 μ.μ. | Reply
Δεν έχω στοιχεία για να αντικρούσω αυτά που λες. Απλά η στατιστική μερικές φορές είναι σκληρή και δεν πέφτει έξω... Δε μπορεί όλοι αυτοί οι χιλιάδες που βρίζουν πασόκ και νδ εδώ μέσα και εκεί έξω, να ανήκουν όλοι στο 20%...
image description barca | Μαρτίου 9, 2012 8:51 μ.μ. | Reply
Εχ ρε παιδιά που ειμαί 26 και δεν εχω ψηφίσει κανεναν απο αυτούς τι να πω?Θέλω να αλλαξεί η χώρα μου προς το καλύτερο απλώς οι άνθρωποι που υπάρχουν τώρα στη κυβέρνηση δεν μπορούν.
image description my name | Μαρτίου 10, 2012 1:27 π.μ. | Reply
klhronomikw dikaiw, o mpampas sou -ypo8etika- 8a sou pei oti to kalytero gia sena kai th xwra sou 8a einai na psifiseis auto pou psifizei autos. opote katalavaineis poso dief8armenos laos eimaste. twra, an sta 26 sou de 3ereis auth thn istorikh stigmh ti na psifiseis tote prepei na melethseis poly kai na sigoureuteis.
yg: egw lew fetos na psifisw ena mikro komma: pasok.... etsi gia na gelasoume me thn katantia twn pasoktzhdwn.
yg1: apo pote yparxei logokrisia sta sxolia sto site mas? eida kapoia na exoun svhstei nwritera kai den egrafan kati kako.
image description Your Name | Μαρτίου 10, 2012 1:14 π.μ. | Reply
Να μιλάτε για τους εαυτούς σας κύριοι. Στα παλιά μου τα παπούτσια τί ψηφίζατε, ενώ είναι γνωστό ότι η πλειοψηφία των πολιτών είναι πασοκ και δε δέχεται κουβέντα ενάντια στο κόμμα του που το έχει βάλει πάνω από τον εαυτό και τα παιδιά του. Τώρα ήρθε η νέα εποχή, όπου ψηφίζοντας τις λαμακίες που υποστηρίζατε διακαώς τόσα χρόνια σάς εξισώνει με όλους αυτούς που μας κατέστρεψαν και θα σας αξίζει βρωμόξυλο. Να πάτε στη γωνία να καθήσετε σαν τους ψωριάρηδες μαζί τους, γιατί για όλους τους υπόλοιπους πολίτες θα είστε τελειωμένοι.
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • ΑΓΡΟΤΕΣ
Up
Close
Close
Κλείσιμο