Ειδήσεις Ανακοινώσεις ΥΠ.ΟΙΚ. - ΙΚΑ - ΟΑΕΔ

Λήγει την Τετάρτη η προθεσμία για υπαγωγή σε ρύθμιση ληξιπρόθεσμων χρεών

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ
Νίκης 5-7
10180 Αθήνα

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ
Τηλ.: 210-3332551/2
Fax: 210-3332559
e-mail: [email protected]

Παρασκευή, 24 Φεβρουαρίου 2012

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Με απόφαση του Αναπληρωτή Υπουργού Οικονομικών Παντελή Οικονόμου σχετικά με το αίτημα ρύθμισης των ληξιπρόθεσμων οφειλών σε περισσότερες από 24 δόσεις, καθορίζονται τα δικαιολογητικά που απαιτείται να προσκομισθούν στη Δ.Ο.Υ. ή το Τελωνείο από τους οφειλέτες. Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να καταθέσουν αίτηση με τα δικαιολογητικά έως και την Τετάρτη 29 Φεβρουαρίου στην αρμόδια Δ.Ο.Υ. ή Τελωνείο.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description ΓΙΑΝΝΗΣ Ι. | Φεβρουαρίου 28, 2012 9:58 π.μ. | Reply
Δυο μερες μονο,τα χει πει και η Γαλανη απο παλια........
Μια ακομη ΕΞΥΠΝΗ κινηση!
Να πηξουν λιγο οι εφοριες ,να κατσουμε και σε καμια ουρα και να χουμε παλι αναγκη τον διευθυντη να μας κανει χαρη για περισσοτερες δοσεις!!!!
image description Κώστας | Φεβρουαρίου 28, 2012 10:10 π.μ. | Reply
Αθάνατη Ελλάδα
image description ΘΑΝΑΣΗΣ | Φεβρουαρίου 28, 2012 11:05 π.μ. | Reply
Για όσους δεν θέλουν περισσότερες δόσεις πότε λήγει η προθεσμία;
image description ΑΝΔΡΕΑΣ Α. | Φεβρουαρίου 28, 2012 1:47 μ.μ. | Reply
ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΨΟΝΙ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΕΠΙ ΧΟΥΝΤΑΣ ΔΕΝ ΕΦΑΓΑ.. 500.000 ΜΕ 700.000 ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΦΑΝΕ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ. ΕΙΔΑΤΕ ΠΩΣ ΜΑΣ "ΣΩΖΟΥΝ" ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ;;;;;;;
image description ARIS | Φεβρουαρίου 28, 2012 1:31 μ.μ. | Reply
Σχολιάστε
image description ARIS | Φεβρουαρίου 28, 2012 1:18 μ.μ. | Reply
ΟΥΤΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΩ
image description Your Name | Φεβρουαρίου 28, 2012 1:17 μ.μ. | Reply
ΣΩΣΤΑ
image description Your Name | Φεβρουαρίου 28, 2012 2:36 μ.μ. | Reply
ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΠΑΙΖΕΙ?
image description Σάκης | Φεβρουαρίου 28, 2012 2:16 μ.μ. | Reply
Πάντως στο δικαστικό της ΙΘ Αθηνων την εχουν σίγουρη την παραταση!!!!!Μαλιστα of the record το λενε οταν τους ρωτας......Απαντηση.."πολυ πιθανον"Βγαλτε ακρη τωρα!!!!
image description Your Name | Φεβρουαρίου 28, 2012 3:50 μ.μ. | Reply
ΦΑΒΕ που πήγα σήμερα, μου είπαν "δεν εχουν περάσει τη φόρμα ακόμα"!!
image description axilleas | Φεβρουαρίου 28, 2012 3:05 μ.μ. | Reply
alli mia eksipni kinisi tou kolotoumpa ifipourgiskou ...... mpravo !!
image description Vaggelis | Φεβρουαρίου 28, 2012 3:06 μ.μ. | Reply
ΠΟΣΟ ΞΕΦΤΙΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΦΡΑΣΤΩ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ. ΠΕΘΑΝΑΝΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ... ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ ΚΑΤΕΡΓΗΘΗΚΕ ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΠΟ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ ΜΟΝΟ ΠΡΟΤΟΚΟΛΟ ΚΑΙ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΠΑΣ ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΗΝ ΡΥΘΜΙΣΗ ΣΕ ΞΑΝΑΣΤΕΛΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ, ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟ ΔΙΠΛΟΤΥΠΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ. ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΜΑΚΑΚΕΣ ....
ΑΛΗΤΕΙΑ ...
image description Your Name | Φεβρουαρίου 28, 2012 4:51 μ.μ. | Reply
ποσο χαζοι ειμαστε που καθομαστε και τους ακουμε και παμε και περιμενουμε στις ουρες για ρυθμιση.Κανενας να μην παει.
image description PLAT | Φεβρουαρίου 28, 2012 4:57 μ.μ. | Reply
Δε ειναι τριτικοσμικο το κρατος.Ο κοσμος ειναι τριτικοσμικος.Αντι να κανει θερινες τις ΔΟΥ και μαυρους τους υπαλληλους συνεργατες των μνημονιακων καθετε στην ουρα ως προβατο για σφαξιμο.
image description Your Name | Φεβρουαρίου 28, 2012 5:42 μ.μ. | Reply
Σχολιάστε
image description hronisx | Φεβρουαρίου 28, 2012 6:47 μ.μ. | Reply
Αυτό θα πει αθάνατο Ελληνικό Κράτος!!
image description Your Name | Φεβρουαρίου 28, 2012 6:45 μ.μ. | Reply
yparxei periptosi gia paratasi; exoume kapoia episimi anakoinosi;
image description Your Name | Φεβρουαρίου 28, 2012 6:20 μ.μ. | Reply
KALHSPERA se olous sas. H logikh leei pws h paratash prepei na dw8ei... Vevaia, mexri shmera ti exoume dei? Thn paratash na dinetai thn hmera ths lhxhs kai stis 2 to meshmeri... Emeis vevaia oi logistes 8a exoume faei thn oura apo to prwi sta dikastika tmhmata alla as prosexame...
image description GIANNI K. | Φεβρουαρίου 28, 2012 7:13 μ.μ. | Reply
ΕΤΣΙ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΝΤΑ , ΣΤΟ ΠΑΡΑΠΕΝΤΕ ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΛΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ .
image description TASOS | Φεβρουαρίου 28, 2012 7:08 μ.μ. | Reply
ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description Your Name | Φεβρουαρίου 28, 2012 7:21 μ.μ. | Reply
jhgkjghjghf
image description Your Name | Φεβρουαρίου 28, 2012 7:11 μ.μ. | Reply
ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ
ΓΙΑ ΤΙΣ 24 ΠΟΤΕ ΛΗΓΕΙ???
'ή ΛΗΓΕΙ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ???
image description Your Name | Φεβρουαρίου 28, 2012 7:36 μ.μ. | Reply
ME bash ta mexri stigmhs dedomena h ry8mish (eite gia mexri 24 doseis eite gia anw twn 24 doseis) ola lhgoun aurio to meshmeri.
image description ΣΟΦΙΑ | Φεβρουαρίου 28, 2012 7:03 μ.μ. | Reply
ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ.
image description 1955 | Φεβρουαρίου 28, 2012 8:29 μ.μ. | Reply
ΑΙΣΧΟΣ!!!ΝΤΡΟΠΗ!!!
image description Your Name | Φεβρουαρίου 28, 2012 8:43 μ.μ. | Reply
Ευχαριστω το υπουργειου που με κρατα σε δουλεια,γιατι βαριομουνα,ολο καθομαστε στο γραφειο και βαραμε μυγες...
image description ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ | Φεβρουαρίου 28, 2012 8:13 μ.μ. | Reply
ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΓΙΟΥΧΑ!ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ!ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ !
image description Your Name | Φεβρουαρίου 28, 2012 8:16 μ.μ. | Reply
MISOYN TO LAO TOYS
image description gletzes | Φεβρουαρίου 28, 2012 9:13 μ.μ. | Reply
ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ ΜΗΝ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΜΑΣΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ
image description TELLOS | Φεβρουαρίου 28, 2012 9:53 μ.μ. | Reply
Σχολιάστε
image description ΟΤΙ ΝΑ ΄ΝΑΙ.... | Φεβρουαρίου 28, 2012 9:05 μ.μ. | Reply
Σχολιάστε
image description Your Name | Φεβρουαρίου 28, 2012 9:59 μ.μ. | Reply
polla ta xalia anti n dior8o8oume xeirotereuoume k ola auta eksaitias tous...AISXOS APLA!
image description VAGGElis | Φεβρουαρίου 29, 2012 8:22 π.μ. | Reply
ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ή ΟΙ ΑΡΜΟΔΙΟΙ ΦΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΕΜΑ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΙΣΧΡΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΒΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΣΑΝ ΤΡΕΛΟΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΤΑ ΧΡΕΗ ΤΟΥ ?

ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΕ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΠΡΟΕΔΡΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΣ ΤΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ?

ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΕΝΙ ΧΑΜΟΣ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ Μ.Μ.Ε ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΞΕΦΤΙΛΑ ...

ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ? ....
image description VAGGELIS | Φεβρουαρίου 29, 2012 8:03 π.μ. | Reply
ΚΡΙΜΑ ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΘΕΛΟΥΝ ...?

ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΠΡΟΕΔΡΟΙ .... ΚΑΝΟΥΝ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΚΟΤΕΣ ...
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο