Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Κανονικά εξυπηρετεί τους φορολογούμενος το taxisnet

Κανονικά εξυπηρετεί τους φορολογούμενος το taxisnet χωρίς να έχει έχει μπλοκάρει, τόνισε ο γγ πληροφοριακών συστημάτων Διομήδης Σπινέλης μιλώντας το πρωί της Τετάρτης στον ΒΗΜΑ 99,5.

Μάλιστα, όπως υποστήριξε οι παρατάσεις που δόθηκαν κρίθηκαν απαραίτητες επειδή οι λογιστές ζητούν περισσότερο χρόνο για να μπορέσουν να υποβληθούν σωστά και έγκαιρα οι ηλεκτρονικές φορολογικές δηλώσεις.

Ο κ. Σπινέλης τόνισε ότι το σύστημα taxisnet εξυπηρετεί κανονικά καθημερινά τους φορολογούμενους και τα όποια προβλήματα εμφανίστηκαν διορθώθηκαν.

Υπενθύμισε, δε, ότι φέτος είναι η πρώτη φορά που εφαρμόζεται υποχρεωτικά η ηλεκτρονική υποβολή φορολογικών δηλώσεων σε ευρύτερο κύκλο φορολογουμένων.

Στο ερώτημα εάν θα δοθεί κι άλλη παράταση για την υποβολή φορολογικών δηλώσεων, ο κ. Σπινέλης σημείωσε πως αυτό θα εξεταστεί στο μέλλον και εξαρτάται από το εάν λογιστές ή φορολογούμενοι χρειαστούν περισσότερο χρόνο ή εάν υπάρξει σημαντική καθυστέρηση στην λειτουργία κάποιας νέας ηλεκτρονικής εφαρμογής.


Πηγή Ημερησία




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description vedro | Μαΐου 4, 2011 10:07 π.μ. | Reply
πλακα μας κανουν..
image description KOLLIASP | Μαΐου 4, 2011 10:32 π.μ. | Reply
Εννοείται μας κάνουν πλάκα!!! Μισή ώρα τουλάχιστον προσπαθούσα χθες για να εκτυπώσω κάθε δήλωση! Άσε που από το μεσημέρι και μετά η εκτύπωση εκκαθαριστικών είτε σε pdf είτε σε hml είχε βγεί off!
image description Mr T | Μαΐου 4, 2011 10:04 π.μ. | Reply
ΑΥΤΟΣ Ο ΣΠΙΝΕΛΗΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΗ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ TAXIS? Ο ΑΝΤΕ ΜΗΝ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ ΚΑΝ 8,00 Η ΩΡΑ. ΤΩΡΑ ΠΑΕΙ ΣΕΡΝΟΝΤΑΣ
image description LOGRALLI | Μαΐου 4, 2011 10:16 π.μ. | Reply
τον κ. σπινέλη να τον στείλουμε στην εκπομπή του αντέννα "ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ"
Δεν ντρέπονται λίγο που μιλάνε , έχουν στείλει καμία δήλωση και τα λένε αυτά???
αϊ χάσου μυρμιγκάκι !!! που έλεγε και ο Λαζόπουλος
image description Stavros_M | Μαΐου 4, 2011 10:34 π.μ. | Reply
Πόσο μακρυά από την πραγματικότητα είναι όλοι αυτοί μας κυβερνούν, διοικούν, αποφασίζουν κλπ κλπ !!!
Μπράβο τους και μπράβο μας !!!
image description efipoly | Μαΐου 4, 2011 11:59 π.μ. | Reply
ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΟ ΟΡΓΑΝΟ??? ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΜΕ ΣΚΛΗΡΗ ΓΛΩΣΣΑ ΟΝΟΜΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟΝ Κο ΣΠΙΝΕΛΛΗ ΨΕΥΤΗ ΚΑΙ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗ ΤΩΝ ΛΟΓΙΣΤΩΝ (ΟΧΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ!!) .ΤΩΡΑ ΟΧΙ ΑΥΡΙΟ
image description perlepes | Μαΐου 4, 2011 11:08 π.μ. | Reply
ελα ενταξει ειναι για γελεια ο κοσμος απλα...ζει σε αλλο κοσμο
image description KOLLIASP | Μαΐου 4, 2011 12:31 μ.μ. | Reply
Αξιότιμε κύριε Σπινέλλη,

συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με τα λεγόμενά σας. Ως απόδειξη δε αυτών ακολουθεί μήνυμα από την ιστοσελίδα TAXIS που τα βεβαιώνει στο ακέραιο:

Error 500--Internal Server Error
From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:
10.5.1 500 Internal Server Error
The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

Δεν γ..αργαλιόμαστε λέω εγώ!
image description NIKOS_b | Μαΐου 4, 2011 12:27 μ.μ. | Reply
Εγώ κύριε Σπινέλη δεν θέλω παρατάσεις. Πείτε μου σας παρακαλώ πως θα υποβάλω Φ10 για ΕΠΕ που λήγει 10/5/2010.
image description mitsosstr | Μαΐου 4, 2011 12:25 μ.μ. | Reply
o Τσακ Νορις εστειλε δήλωση Φ-01 010 ηλεκτρονικά στις 2/5/2011........
image description PMVOLOS | Μαΐου 4, 2011 12:19 μ.μ. | Reply
S O S ... ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΕ. πχ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΕ ? Ή ΤΕΛΟΣ ΜΑΗ? ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΚΑΙ ΕΓΚΑΙΡΑ. ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ.
image description ΒΡΕΤΤΟΣ | Μαΐου 4, 2011 12:38 μ.μ. | Reply
ΚΥΡΙΕ ΣΠΙΝΕΛΗ ΕΛΑΤΕ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΕΝΑ Ε1 ΣΤΟ ΤΑΧΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8 ΑΡΝΗΣΗΣ ΕΙΣΟΔΟΥ ΚΑΙ 2,5 ΩΡΕΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΣΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ ΤΑΧΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΤΑΧΙΣ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ .

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΣΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΜΕΣΟ ΤΟΥ ΤΑΧΙΣ Η ΤΗΝ ΔΩΣΑΤΕ ΣΤΟΝ ΚΟΛΥΤΟΣΑΣ ΣΤΗΝ Δ.Ο.Υ.

ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΒΡΕΤΤΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
image description stergend | Μαΐου 4, 2011 1:34 μ.μ. | Reply
Χωρίς σχόλια για την δήλωση και φυσικά το παρακάτω το πήρα σήμερα.

Σας ζητάμε συγνώμη!
Δε μπορούμε να εμφανίσουμε την ιστοσελίδα που ζητήσατε (Κωδικός σφάλματος 500)
Κάποιο πρόβλημα σχετικό με τη διεύθυνση (URL) ή τον εξυπηρετητή δικτύου εμποδίζει την εμφάνιση της ιστοσελίδας. Σας παρακαλούμε να προσπαθήσετε αργότερα.
Σας ευχαριστούμε


Αρχική Σελίδα


gr.taxisnet.infrastructure.organization.IncosistentLdapDataException: Could not lookup GROUP for user: cn=6282748, cn=Users, dc=gsis, dc=gr
at gr.taxisnet.infrastructure.organization.ldap.AbstractLdapDao.lookupGroupMembership(AbstractLdapDao.java:131)
at gr.taxisnet.infrastructure.organization.PartyLdapDaoImpl.loadPartyByUsername(PartyLdapDaoImpl.java:171)
at gr.taxisnet.infrastructure.organization.PartyDaoImpl.loadTaxpayer(PartyDaoImpl.java:855)
at gr.taxisnet.infrastructure.organization.PartyManagerImpl.loadTaxpayer(PartyManagerImpl.java:120)
at sun.reflect.GeneratedMethodAccessor2247.invoke(Unknown Source)
at org.springframework.aop.support.AopUtils.invokeJoinpointUsingReflection(AopUtils.java:304)
at org.springframework.aop.framework.ReflectiveMethodInvocation.proceed(ReflectiveMethodInvocation.java:149)
at org.springframework.transaction.interceptor.TransactionInterceptor.invoke(TransactionInterceptor.java:106)
at org.springframework.aop.framework.ReflectiveMethodInvocation.proceed(ReflectiveMethodInvocation.java:171)
at org.springframework.aop.framework.JdkDynamicAopProxy.invoke(JdkDynamicAopProxy.java:204)
at $Proxy223.loadTaxpayer(Unknown Source)
at sun.reflect.GeneratedMethodAccessor2247.invoke(Unknown Source)
at org.springframework.aop.support.AopUtils.invokeJoinpointUsingReflection(AopUtils.java:304)
at org.springframework.aop.framework.JdkDynamicAopProxy.invoke(JdkDynamicAopProxy.java:198)
at $Proxy224.loadTaxpayer(Unknown Source)
at sun.reflect.GeneratedMethodAccessor2247.invoke(Unknown Source)
at org.springframework.aop.support.AopUtils.invokeJoinpointUsingReflection(AopUtils.java:304)
at org.springframework.aop.framework.ReflectiveMethodInvocation.proceed(ReflectiveMethodInvocation.java:149)
at org.springframework.transaction.interceptor.TransactionInterceptor.invoke(TransactionInterceptor.java:106)
at org.springframework.aop.framework.ReflectiveMethodInvocation.proceed(ReflectiveMethodInvocation.java:171)
at org.springframework.aop.framework.JdkDynamicAopProxy.invoke(JdkDynamicAopProxy.java:204)
at $Proxy225.loadTaxpayer(Unknown Source)
at sun.reflect.GeneratedMethodAccessor2247.invoke(Unknown Source)
at org.springframework.aop.support.AopUtils.invokeJoinpointUsingReflection(AopUtils.java:304)
at org.springframework.aop.framework.JdkDynamicAopProxy.invoke(JdkDynamicAopProxy.java:198)
at $Proxy224.loadTaxpayer(Unknown Source)
at sun.reflect.GeneratedMethodAccessor2247.invoke(Unknown Source)
at org.springframework.aop.support.AopUtils.invokeJoinpointUsingReflection(AopUtils.java:304)
at org.springframework.aop.framework.ReflectiveMethodInvocation.proceed(ReflectiveMethodInvocation.java:149)
at org.springframework.transaction.interceptor.TransactionInterceptor.invoke(TransactionInterceptor.java:106)
at org.springframework.aop.framework.ReflectiveMethodInvocation.proceed(ReflectiveMethodInvocation.java:171)
at org.springframework.aop.framework.JdkDynamicAopProxy.invoke(JdkDynamicAopProxy.java:204)
at $Proxy225.loadTaxpayer(Unknown Source)
at gr.taxisnet.registration.web.ForgotPasswordValidator.validateNotNullObject(ForgotPasswordValidator.java:81)
at gr.taxisnet.infrastructure.common.NullableObjectValidator.validate(NullableObjectValidator.java:36)
at org.springframework.validation.ValidationUtils.invokeValidator(ValidationUtils.java:63)
at org.springframework.web.servlet.mvc.BaseCommandController.bindAndValidate(BaseCommandController.java:373)
at org.springframework.web.servlet.mvc.AbstractFormController.handleRequestInternal(AbstractFormController.java:263)
at org.springframework.web.servlet.mvc.AbstractController.handleRequest(AbstractController.java:153)
at org.springframework.web.servlet.DispatcherServlet.doDispatch(DispatcherServlet.java:859)
at org.springframework.web.servlet.FrameworkServlet.doPost(FrameworkServlet.java:441)
at javax.servlet.http.HttpServlet.service(HttpServlet.java:727)
at javax.servlet.http.HttpServlet.service(HttpServlet.java:820)
at weblogic.servlet.internal.StubSecurityHelper$ServletServiceAction.run(StubSecurityHelper.java:227)
at weblogic.servlet.internal.TailFilter.doFilter(TailFilter.java:26)
at org.springframework.web.filter.OncePerRequestFilter.doFilter(OncePerRequestFilter.java:75)
at weblogic.servlet.internal.WebAppServletContext$ServletInvocationAction.run(WebAppServletContext.java:3592)
at weblogic.security.acl.internal.AuthenticatedSubject.doAs(AuthenticatedSubject.java:321)
at weblogic.servlet.internal.WebAppServletContext.execute(WebAppServletContext.java:2108)
at weblogic.servlet.internal.ServletRequestImpl.run(ServletRequestImpl.java:1432)
at weblogic.work.ExecuteThread.run(ExecuteThread.java:173)
image description pansofia | Μαΐου 4, 2011 1:35 μ.μ. | Reply
πειτε μας τι πινετε και ,τουλαχιστον,δωστε μας κι εμας....μετα,ισως και να λεμε τα ιδια....
image description PantelisCh | Μαΐου 4, 2011 1:02 μ.μ. | Reply
Έχω ένα βουνό δηλώσεις να στείλω. Να πάω άραγε από το γραφείο του να τις στείλω από εκεί που πάει σφαίρα;;
image description Giorg | Μαΐου 4, 2011 1:24 μ.μ. | Reply
Απλά μας δουλεύουν...
image description VLS | Μαΐου 4, 2011 6:27 μ.μ. | Reply
Εγω τελειωσα τα παντα.
Εστειλα κ ολες τις ΕΠΕ και ΑΕ ηλεκτρονικα απο τις 2 ΜΑιου που ανοιξε η εφαρμογη.
Επισης τυπωνω κανονικα ολα τα εντυπα που υπεβαλλα σε χρονο 2 δευτερολεπτων.
Ευχαριστω προσωπικα τον Σπινελλη για την αψογη εξυπηρετηση των επαγγελματιων του χωρου και του ευχομαι και υπουργος.
Ολα τα παραπονα σας ειναι για λαικη καταναλωση και δημιουργουν εχθρικο κλιμα προς το κυβερνων κομμα.
Τωρα ειμαι στις Μπαχαμες. Εβγαλα 300.000 σε 3 ημερες και θα γυρισω του χρονου για τις επομενες δηλωσεις.

'''Την αληθεια πολλοι εμισησαν. Το ψεμμα κανεις.'''
image description taxmethod | Μαΐου 4, 2011 8:28 μ.μ. | Reply
ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΕΠΕ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΟΛ..
ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΡΑΛΑΒΟΥΝ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΖΟΥΝ............
image description ALONE^^ | Μαΐου 4, 2011 8:20 μ.μ. | Reply
Κάποιος να το στείλει όλο αυτό ( τα σχόλια) με μαιλ στο @ αυτό!!!
image description LIAROMMATIS | Μαΐου 4, 2011 8:48 μ.μ. | Reply
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΓΙΑ Φ-01-010?
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΧΕΡΟΓΡΑΦΕΣ.
image description VLS | Μαΐου 4, 2011 10:17 μ.μ. | Reply
η εφαρμογη θα ανοιξει στις 9 Μαιου.
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • ΑΓΡΟΤΕΣ
Up
Close
Close
Κλείσιμο