Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Στις 15 Μαρτίου η ισχύς των νέων συντελεστών ΦΠΑ.

Από τις 15 Μαρτίου του 2010 θα ισχύσουν οι νέοι συντελεστές ΦΠΑ όπως διευκρίνισε με σχετική του ανακοίνωση πριν από λίγο το υπουργείο Οικονομικών.

Στις 15 Μαρτίου η ισχύς των νέων συντελεστών ΦΠΑ.

Από τις 15 Μαρτίου του 2010 θα ισχύσουν οι νέοι συντελεστές ΦΠΑ όπως διευκρίνισε με σχετική του ανακοίνωση πριν από λίγο το υπουργείο Οικονομικών.

Αναμένεται απόφαση εντός της ημέρας με περισσότερες διευκρινήσεις.


Σχετική ανακοίνωση.



ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ
ΝΙΚΗΣ 5-7
10180 ΑΘΗΝΑ
ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ TΗΛ.: 210-3332551/2
FAX: 210-3332559
e-mail : [email protected]

 Αθήνα, 4 Μαρτίου 2010

 Διευκρίνιση για την ισχύ των νέων συντελεστών ΦΠΑ:
 Οι νέοι συντελεστές ΦΠΑ θα ισχύσουν από τις 15 Μαρτίου 2010.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description ΚΙΚΙ | Μαρτίου 4, 2010 8:57 π.μ. | Reply
ΝΑΙ ΚΑΛΑ ...ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΦΠΑ ΤΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΣΕ ΔΟΣΕΙΣ??? ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 15/3 ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ 15μερο ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ?
image description ΜΑΡΙΜΑΡ | Μαρτίου 4, 2010 8:14 π.μ. | Reply
αναλυτικά οι συντελεστές ποιοι θα είναι?
το 9% θα γίνει 10% τελικά?
και το 19% θα γίνει 21% τελικά?
και με τα νησιά?

θα ξεστραβωθούμε πάλι να βγάλουμε ΦΠΑ!!!!!!!!!!
image description ANGELOS | Μαρτίου 4, 2010 8:31 π.μ. | Reply
Δηλ πόση μεγάλη δόση μυαλού έχουν αυτοί στο Υπουργείο?!?!. Ας κάνουν εφαρμογή της αυξησης από 01/04/2010 για να βγεί η περιοδική ΦΠΑ Μαρτίου η Α τριμήνου κανονικά. Ειναι τόσο Δύσκολο????????
image description PROEDROS | Μαρτίου 4, 2010 8:38 π.μ. | Reply
Όπως η εκκαθαριστική του έτους αλλαγής από 18 σε 19 αλλά το θέμα δέν είναι μόνο εκεί!!! Οι ταμειακές μηχανές πώς θα αλλάξουν με μαγικά ;;;
image description ΑΝΤΩΝΗΣ/ΠΑΤΡΑ | Μαρτίου 4, 2010 8:51 π.μ. | Reply
Ας τους πει κάποιος τουλάχιστον το Φ.Π.Α. Α΄τριμήνου να λήγει την 15/3/2010 και το Δ΄τρίμηνο να είναι από 16/3/2010 έως 30/6/2010.
image description ηλιος | Μαρτίου 4, 2010 9:33 π.μ. | Reply
συμφωνω απολυτα!!!!δηλαδη πως θα βγαλουμε το φπα..???για 15 μερες αλλοι συντελεστες!!!
αυτο θα πει ελλαδα!!σημερα το αποφασισα ...το ΕΦΑΡΜΟΖΩ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ!!!!!

υπομονη...στους ιδιωτικους,γιατι εμεις θα χασουμε πιο πολυ απολους.....

καλη δυναμη ελληνες!!
image description George | Μαρτίου 4, 2010 9:35 π.μ. | Reply
΄Ελεος... Αυτά μόνο στην Ελλάδα γίνονται. Πρέπει να απαιτήσουμε ως κλάδος να ισχύσουν οι νέοι συντελεστές από 1/4/2010
image description ΦΠΑ | Μαρτίου 4, 2010 9:33 π.μ. | Reply
ΕΛΕΟΣ...ΠΩΣ ΣΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΦΠΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ 15ΗΜΕΡΟ?? ΤΟΣΟ ΑΣΧΕΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ?
ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΟΛΕΜΟΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ..ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ
image description bobocos | Μαρτίου 4, 2010 9:49 π.μ. | Reply
η προταση να ληγει το α τριμηνο στις 15/3 καινα ξεκινα το β τριμηνο στις 16/3 με ληξη στις 30/6 ειναι πολυ πρακτικη για αυτουσ που τηρουν Β' κατηγοριας, δεν λυνει το προβλημα των Γ που υποβαλουν καθε μηνα.
Η καλυτερη λυση ειναι να ξεκινησει στις 1/4.
image description ΘΕΙΟΣ | Μαρτίου 4, 2010 10:33 π.μ. | Reply
ΛΑΘΟΣ ΛΑΘΟΣ ΛΑΘΟΣ!!!!! ΤΟ ΦΠΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΜΕ 1/4/10..ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΙΑΝΕΙ ΠΟΥΛΙΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ!!!!!!
image description ΚΙΚΙΤΣΑ | Μαρτίου 4, 2010 10:02 π.μ. | Reply
ΝΑ ΙΣΧΥΣΕΙ ΑΠΟ 1 ΑΠΡΙΛΗ 2010.ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.
image description dimitris | Μαρτίου 4, 2010 10:14 π.μ. | Reply
εδω ακομα δεν εχουν τυπωσει τα εντυπα φορολογικων δηλώσεων γιατι δεν εχουν λεφτα! θα τυπωσουν καινουργια εντυπα για τον φπα με τους επιπλεον συντελεστες!και να ηταν μονο αυτο, αλλα τελος παντων. ημαρτον!!!
image description ΧΑΛΚΙΔΑ | Μαρτίου 4, 2010 10:30 π.μ. | Reply
ΟΙ ΝΕΟΙ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ ΦΠΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΠΟ 01/04/2010.ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΓΙΑΤΙ?ΤΟΣΟ ΑΣΧΕΤΟΙ ΠΙΑ?
image description Άγης | Μαρτίου 4, 2010 10:51 π.μ. | Reply
ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΣΤΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΙ ΕΝΑΣ , ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΕΝΑΣ , ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ !!!!!!!!!!!!!
image description ΣΟΦΙΑ | Μαρτίου 4, 2010 10:01 π.μ. | Reply
ΚΑΛΑ ΕΙΣΘΕ ΑΧΑΡΙΣΤΟΙ ΕΤΣΙ? ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΗ :) ΑΛΛΑ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ! ΕΓΩ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΙΠΡΟΣΘΕΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ. ΝΑ ΠΑΕΙΣ Ο ΦΠΑ 50% ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΔΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΕΛΛΕΙΜΑ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ! ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ ΘΑ ΤΑ ΔΑΝΕΙΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΚΤ ΜΕ 5% ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ!
image description bag | Μαρτίου 4, 2010 10:06 π.μ. | Reply
τοσο ασχετοι ειναι !!!?? οτι να ναι ειναι .. αχρηστοι..
image description toxnk12 | Μαρτίου 4, 2010 10:58 π.μ. | Reply
Συνάδελφοι το 2010 δεν είναι 2005, τώρα η Κυβέρνηση είναι με το πιστόλι στον κρόταφο....
Το πρακτικό πρόβλημα είναι ότι για το α΄ τρίμηνο 2010 θα πρέπει να υποβληθεί περιοδική με 4 τουλάχιστο συντελεστές, άρα δύο στήλες παραπάνω στο βιβλίο η μερικό άθροισμα μέχρι 14/3.... για του μηχανογραφημένους πιστεύω οτι όλες οι γνωστές εφαρμογές παρέχουν τη δυνατότητα αλλαγής των συντελεστών φπα.
Κατά τα άλλα, όλα τα δικαιολογητικά από 15/3 θα έχουν αυξημένο συντελεστή, περνάς ότι πληρώνεις και ότι εισπράτεις.....



image description ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΤΡΑ | Μαρτίου 4, 2010 11:50 π.μ. | Reply
ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΣΧΕΤΟΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ.ΤΡΕΞΤΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΤΩΡΑ,ΛΟΓΙΣΤΕΣ,ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ,ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΤΑΜΙΑΚΩΝ ΚΛΠ. ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΘΕΩΡΙΤΙΚΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ.ΤΙ ΤΟΥΣ ΚΟΙΤΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΒΑΡΑΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?
image description Επισκέπτης | Μαρτίου 4, 2010 11:13 π.μ. | Reply
Ειναι λάθος να αλλάξουν οι συντελεστές 15/03/2010 αυτό πρέπει να γίνει στο τέλος του τριμήνου και συγκεκριμένα από 1/4/2010
γιατί 1)πρεπει να περΙληφθουν στην δήλωση ΦΠΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ ΠΑΛΙΟΙ ΚΑΙ ΝΕΟΙ..........ΠΡΑΓΜΑ ΔΥΣΚΟΛΟ
2) Οι εταιριες προγραμματων λογισμικου πρεπει να βγαλουν αναβαθμίσεις για ενα δεκαπενθήμερο πράγμα δύσκολο να εφαρμοστεί στην αγορα
3) αυτοι που νομοθετουν (η μάλλον προσπαθούν %C
image description Επισκέπτης | Μαρτίου 4, 2010 12:52 μ.μ. | Reply
αυτοι που νομοθετουν (η μάλλον προσπαθούν να νομοθετήσουν) στο υπουργείο οικονομικών δυστυχως είναι άσχετοι.........παρτε μια ομαδα ελευθέρων
επαγγελματιών φοροτεχνικων που γνωρίζουν πως λειτουργει η αγορά να βγάλετε ενα φορολογικό νομοσχέδιο της προκοπής γιατί πέντε μήνες το
παλευετε και δεν σας βγαίνει..............λυπάμαι αυτό αποδυκνείουν οι ενεργειές σας......( αυξηση ΦΠΑ μεσα στο τρίμηνο η στο
image description BOBOCOS | Μαρτίου 4, 2010 12:48 μ.μ. | Reply
ΜΗΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΤΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΩΝ ΦΠΑ ΕΝΤΟΣ ΤΗς ΗΜΕΡΑΣ....ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΓΕΙΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!
image description alex | Μαρτίου 4, 2010 12:13 μ.μ. | Reply
πολεμος παντου
image description ΦΙΛΟΣ | Μαρτίου 4, 2010 12:05 μ.μ. | Reply
ΑΥΤΟΙ ΣΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΟΙ!ΑΠΛΑ ΛΥΠΑΜΑΙ!
image description takis | Μαρτίου 4, 2010 12:23 μ.μ. | Reply
ΤΟ ΦΠΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΙΣΧΥΣΕΙ ΑΠΟ Ι/04/2010 ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΚΡΗ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΟΥΝ ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΚΟΣΜΟ.
image description ΜΙΝΑ ΛΑΠΑΝΑΙΤΗ | Μαρτίου 4, 2010 12:15 μ.μ. | Reply
ΚΥΡΙΟΙ
ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΣΩΣΤΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΤΟΥ Α ΤΡΙΜΗΝΟΥ ΤΟΥ Φ.Π.Α.ΘΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ
ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΦΠΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ.ΠΡΟΥΠΟΘΕΤΕΙ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ
ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΤΑΜΕΙΑΚΩΝ ΜΗΧΑΝΩΝ ΕΝΤΥΠΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ
ΕΝΤΥΠΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ.
ΔΕΝ ΚΡΙΝΩ ΟΤΙ Η ΑΛΛΑΓΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ Β ΤΡΙΜΗΝΟΥ ΦΠΑ

ΛΟΓΙΣΤΡΙΑ
image description ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ | Μαρτίου 4, 2010 12:21 μ.μ. | Reply
ΚΑΙ ΤΙ ΤΟΝ ΕΝΔΑΦΕΡΕΙ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΑΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ
image description ΚΟΝΤΟΜΑΡΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | Μαρτίου 4, 2010 12:33 μ.μ. | Reply
ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟ 1/4/2010 ΝΑ ΙΣΧΥΣΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΘΑΝΟ ΟΙ ΤΑΜΙΑΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΝΑ ΡΥΘΜΙΣΤΟΥΝ ΣΕ 1/ΗΜΕΡΑ.ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΚΔΟΣΗ Ζ, ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΚ ΝΕΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΠΟΥ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΗ ΤΗΣ ΤΑΜΙΑΚΗΣ .ΕΤΣΙ ΠΙΘΑΝΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΑΜΙΑΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ.ΑΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ Β, ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΕΙΣ ΣΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ. .....
image description theodora alex | Μαρτίου 4, 2010 12:32 μ.μ. | Reply
paidia opws ta antimetwpisame ola etsi k ayto..... to xeirotero einai oti kanenas den tha mas plhrwsei gi ola ayta....pou tha kanoume pali....tha lene h krish ftaiei...ase oi pelates pou tha xasoume apo ta magazakia pou tha kleisoun....to fpa einai apla to prwto kako.....ta xeirotera erxontai..........
image description ΣΤΕΦΑΝΟΣ | Μαρτίου 4, 2010 1:20 μ.μ. | Reply
ΡΕ ΑΣΧΕΤΟΙ..ΡΕ ΗΛΙΘΙΟΙ...ΡΩΤΗΣΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ...ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΤΕ ΠΟΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΤΕ ΣΕ ΟΙΚΟΝΟΜΚΟ ΑΦΑΝΙΣΜΟ, ΜΗΝ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ...ΑΘΛΙΟΙ..
image description ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΟΣ | Μαρτίου 4, 2010 1:32 μ.μ. | Reply
Ο ΦΠΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΠΟ 1/4
ΛΥΠΗΘΕΙΤΕ ΜΑΣ...ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ ΠΟΥ ΡΙΜΑΞΑΤΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ
image description ΚΩΣΤΑΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΛΗΣ | Μαρτίου 4, 2010 1:38 μ.μ. | Reply
ΕΙΝΑΙ ΩΡΙΜΟ ΣΗΜΕΡΑ 6,00 ΜΜ ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΙ Η ΑΘΗΝΑ. ΝΑ ΔΕΙ ΟΛΗ Η ΕΥΡΩΠΗ, ΟΤΙ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 'ΠΑΙΞΕ ΓΕΛΑΣΕ'.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ
image description Κώστας Σταμένης | Μαρτίου 4, 2010 1:13 μ.μ. | Reply
Και πως οι λογιστές θα υπολογίσουμε την περιοδική δήλωση ΦΠΑ για το Α' 3μηνο των επιχειρήσεων που τηρούν βιβλία Α' & Β' κατηγορίας καθώς και των Γ'?

Μήπως θα έπρετε οι νέοι συντελεστές να ισχύσουν απο την 1η Απριλίου
που ξεκινά το Β' 3μηνο για την περιοδική δήλωση ΦΠΑ των επιχειρήσεων που τηρούν βιβλία Β' κατηγορίας.
image description ΚΟΡΝΗΛΙΑ | Μαρτίου 4, 2010 1:12 μ.μ. | Reply
KAΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΤΟ ΦΠΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΤΑΜΕΙΑΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ. ΠΟΣΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ, ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ;


ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ !!!
image description ΚΟΡΝΗΛΙΑ | Μαρτίου 4, 2010 1:13 μ.μ. | Reply
KAΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΤΟ ΦΠΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΤΑΜΕΙΑΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ. ΠΟΣΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ, ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ;


ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ !!!
image description ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΑΛΩΝΗΣ | Μαρτίου 4, 2010 2:40 μ.μ. | Reply
ΠΩΣ ΚΑΝΕΤΕ ΕΤΣΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΤΕ.ΕΧΩ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΚΟΥΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ... ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΜΕ ΡΟΛΛΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΠΡΙΛΙΟΣ?? ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΠΟ ΜΑΣ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΠΑΝΕΞΥΠΝΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩ ΜΕΤΑ ΤΙ ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΡΙΞΟΥΝ. ΑΣΕ ΤΟ ΚΛΑΜΑ (ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΛΥΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΕΙΨΥΔΡΙΑΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ)
image description sakrets | Μαρτίου 4, 2010 2:13 μ.μ. | Reply
Δυστυχώς βρισκόμαστε σε μια κατάσταση που ονομάζεται δικτατορία των δημοσίων υπαλλήλων. Οτι θέλουν κάνουν χωρίς κανέναν υπολογισμό συνεπειών, η μόνη διαφορά με την παλιά χούντα είναι ότι μπορείς να λες την γνώμη χωρίς να έχεις επιπτώσεις σωματικής βίας. Στην δημοκρατία όλοι έχουν τα ίδια δικαιώματα και υποχρεώσεις όταν ένα κομμάτι του πληθυσμού έχει ένα δικαίωμα παραπάνω από του άλλους (μονιμότητα) τότε δεν υπάρχει ισότητα και ούτε δημοκρατία.
Όσο για το έλλειμμα, έχουμε 900,000 δημοσίους υπαλλήλους όταν η Γερμανία έχει 280,000 για 80εκ. πληθυσμό. Εάν υπολογίσουμε ότι οι 600,000 είναι περιττοί και ότι μπήκαν από κάποια κυβέρνηση για να την στηρίζουν τότε ως λογιστής υπολογίζω ότι 600,000 Χ €2,500 (κόστος ανά μήνα) Χ 14 μήνες = 21,000,000,000,00 ή 21δις ανά έτος. Ψάχνετε ακόμα για το έλλειμμα?
image description NIKOLAS | Μαρτίου 4, 2010 2:17 μ.μ. | Reply
ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΡΟΥΣΦΕΤΙΑ ΜΙΖΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΙΛΟΥΣΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΓΙΝΝΟΤΑΝ Η ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ΚΛΑΙΝΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΝΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ????????
ΜΗΝ ΚΡΥΒΟΜΑΣΤΕ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΜΑΣ...
ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΦΑΓΑΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΜΑΣ.
Η' ΜΗΠΩΣ ΟΧΙ???
image description ΚΑRA 13 | Μαρτίου 4, 2010 2:06 μ.μ. | Reply
OΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ Η ΥΦΕΣΗ ΗΡΘΕ ΤΑ ΜΑΓΑΖΑΚΙΑ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΘΑ ΣΥΡΡΥΚΝΩΘΟΥΝ
ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΣΥΓΧΩΝΕΥΘΕΙ ΟΠΩΣ Η CARREFOUR ME THN DIA HELLAS ΚΤΛ. ΟΠΟΙΣ ΣΩΘΕΙ ΣΩΘΗΚΕ.
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟ ΓΥΡΝΑΝΕ ΣΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ.ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΨΩΜΙ
image description telos | Μαρτίου 4, 2010 3:03 μ.μ. | Reply
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΣΟΥ . ΔΗΛΑΔΗ ΟΙ 600.000 " ΠΕΡΙΤΤΟΙ " ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ
600.000 ΑΝΕΡΓΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ 21 ΔΙΣ ( ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΤΩΡΑ ΤΑ ΚΑΤΑΠΙΝΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΞΟΔΕΥΟΥΝ ) ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΛΥΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΣ .
ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ
image description sakrets | Μαρτίου 4, 2010 3:15 μ.μ. | Reply
ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΝΑ ΑΠΟΛΥΕΤΑΙ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΡΑΓΟΥΝ ΤΟΤΕ ΣΤΗΡΙΞΕ ΤΟΥΣ. ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΑΝ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΨΩ ΣΩΣΤΑ ΘΑ ΜΕ ΔΙΩΞΟΥΝ ΑΥΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ.
image description iliasx82 | Μαρτίου 4, 2010 3:58 μ.μ. | Reply
tha ekanan kati allo omos aderfe pio dimiourgiko.....
image description TOLIOS | Μαρτίου 4, 2010 3:31 μ.μ. | Reply
KATSE KAI PLIRONE TOYS GIA NA MHN MINOUN ANERGOI NA D THO ESENA PIOS THA SE PLHROSEI OTAN MHNEIS ANERGOS.
image description Σοφια ( κι εγω ) | Μαρτίου 4, 2010 4:34 μ.μ. | Reply
Εκτιμω αφανταστα τους ανθρωπους που δε χανουν ποτε το χιουμορ τους !!! Αν επιβαλλαμε και επιχειρηματικη εισφορα στο ΦΠΑ ( οπως την εργοδοτικη εισφορα στο ΙΚΑ ) ακομα πιο γρηγορα θα τα μαζευαμε :)
image description nikola | Μαρτίου 4, 2010 4:12 μ.μ. | Reply
τι φταινε κι οι δημοσιοι???εσας αν σας ελεγαν να γινετε δημ. υππαλ θα λεγατε οχι προφανως!
φανταζομαι πως εχετε καταλαβει οτι δεν φταιει μονο το δημοσιο ετσι?
κατι παραδειγματα σαν την ακροπολ αε σας θυμηζουν κατι μηπως???
ρε θαπηδηχτουμε απο το παραθυρο κι αυτοι κι ολοι μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description santa tax | Μαρτίου 4, 2010 4:05 μ.μ. | Reply
god bless papandreou!!!
:-)
image description Greg | Μαρτίου 4, 2010 5:59 μ.μ. | Reply
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ . ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ Η ΡΥΘΜΙΣΗ ΤΗΣ ΤΑΜΙΑΚΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΕΧΝΙΚΟ , Η ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΡΥΘΜΙΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΦΟΥ ΠΑΡΩ ΠΡΩΤΑ Ζ;
image description PADEL | Μαρτίου 4, 2010 5:44 μ.μ. | Reply
ego den toys ta xosa file mhla gia thn parth soy
image description Λογιστής1979 | Μαρτίου 4, 2010 5:07 μ.μ. | Reply
Είναι σωστά τα μέτρα της κυβένησης τι φωνάζετε όλοι ε? Είναι τόσο σωστά ώστε πρέπει να καταργήσουμε και το 13 μισθό γιατί είναι γρουσούζικος
image description ΘΕΙΟΣ | Μαρτίου 4, 2010 6:38 μ.μ. | Reply
ΕΠΙΣΗΣ ΟΙ ΕΝΩΣΕΙΣ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ????
ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΤΙ??? ΑΠΛΑ ΡΩΤΑΩ......
image description KARAMANLHS | Μαρτίου 4, 2010 7:55 μ.μ. | Reply
ΚΥΡΙΕ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.Α ΡΕ ΠΛΑΚΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ 45%;
image description μαιρη | Μαρτίου 4, 2010 7:49 μ.μ. | Reply
ελεος ασχετοι!!!
το προβλημα ηταν να εχουμε περιθωριο να φτιαξουμε τις ταμειακες;;η πως θα γινει με τα βιβλια και τις περιοδικες;;
Πως θα φορολογησετε τα ταξι και πως θα αποδωσουμε το φπα;;Τολμηστε να πειτε κατι να γελασει ολη η ΕΛΛΑΔΑ!!!
image description Βαγγέλης | Μαρτίου 4, 2010 8:16 μ.μ. | Reply
Πρώτη φορά μπαίνω στη διαδικασία να γράψω κάτι!Μα καλά είστε ΣΟΒΑΡΟΙ????Αλλάξτε άμεσα την ημερομηνία ισχύς των νέων συντελεστών ΦΠΑ από 15/3 σε 1/4/2010!Ελεος πια
image description τα | Μαρτίου 4, 2010 8:32 μ.μ. | Reply
καλά να πάθετε πασόκ θέλατε.σας μάρανε το βατοπαίδι και ο εφραίμ
image description ΚΩΣΤΑς | Μαρτίου 4, 2010 8:11 μ.μ. | Reply
Α ΡΕ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ.ΣΚΕΨΟΥ ΝΑ ΗΣΟΥΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ.
ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΚΑΨΕΙ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΟΙ ΓΣΕΕ-ΑΔΕΔΥΚΟΙ.
image description ΝΙΚΟΛ | Μαρτίου 4, 2010 9:09 μ.μ. | Reply
-ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΣΑΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΕΡΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ> ΕΠΙΣΗΣ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΔΙΩΞΟΥΝ 600.000 Δ/ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΦΟΡΙΑΚΟΥΣ,ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΑΥΤΟΙ ΑΠΛΑ ΕΙΣΠΡΑΤΤΟΥΝ
image description ΗΛΙΑΣ ENGINEER | Μαρτίου 4, 2010 10:06 μ.μ. | Reply
φίλοι λογιστές, έχετε σκεφτεί ποτέ ότι και σεις είστε υπεράριθμοι για τις ανάγκες μιας οικονομίας (πόσο μεγάλος δηλ. είναι ο κλάδος των λογιστών στις διάφορες ευρωπαϊκές χώρες) - νιώθετε σίγουροι για τον εαυτό σας και το μέλλον σας, γιατί σας έχουν θεοποιήσει οι αγράμματοι έλληνες επιχειρηματίες και η δαιδαλώδης νομοθεσία των υπουργείων που πανεύκολα βρίζετε - πολύ σύντομα με την όποια νέα νομοθεσία θα πάτε ξανά στους πελάτες σας να πουλήσετε τα "νέα παράθυρα διαφυγής από το νόμο" - ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
image description MITSOS 18 | Μαρτίου 5, 2010 9:21 π.μ. | Reply
ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΕΤΑΒΟΛΗΣ ΤΩΝ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΩΝ ΦΠΑ.ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Ο ΓΙΩΡΓΑΚΗΣ ΑΠΟ ΤΟ LAPTOP ΤΟΥ. ΑΠΛΩΣ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ ΣΑΣ ON LINE.
image description millwall | Μαρτίου 5, 2010 9:55 π.μ. | Reply
Κύριοι δεν υπάρχει καμιά οικονομική κρίση .
Τα πρώτα 100 έτη είναι δύσκολα.Μην αγχώνεστε συνάδελφοι.
Ερχεται το Πάσχα θα φάμε και αρνάκι!!
image description ΧΑΡΗΣ | Μαρτίου 5, 2010 10:16 π.μ. | Reply
ΟΙ 600000 "ΠΕΡΙΤΤΟΙ" ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ 400000 "ΕΝΕΡΓΟΙ" , ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ 600000 "ΠΕΡΙΤΤΟΥΣ", ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΤΟΥ , ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΩΝ ΚΟΡΟΙΔΩΝ .
image description ΝΤΙΝΑ | Μαρτίου 5, 2010 5:10 μ.μ. | Reply
ΤΕΛΙΚΑ Ο ΦΠΑ ΤΩΝ ΝΗΣΙΩΝ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ 6% ΚΑΙ 13% 'Η ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΜΕΙΩΣΗ 30% ΤΩΝ 10% ΚΑΙ ΤΩΝ 21%
image description ΜΙΝΑ | Μαρτίου 5, 2010 7:57 μ.μ. | Reply
O ΦΠΑ ΣΤΑ ΝΗΣΙΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ.ΤΥΧΕΡΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description Μίμης | Μαρτίου 5, 2010 9:14 μ.μ. | Reply
Μπορείς. Ολες οι μηχανές έχουν βιβλιάριο οδηγιών. Ομως είναι καλύτερα να το κάνει ένας εξουσιοδοτημένος αντιπρόσωπος με κωδικό από το Υπουργείο Οικονομικών γιατί μπορεί να σου μπλοκάρει. Δεν είναι πάντα καλογραμμένες οι οδηγίες.
image description ΜΗΝΑΣ | Μαρτίου 6, 2010 9:23 π.μ. | Reply
Ο ΦΠΑ ΣΤΑ ΝΗΣΙΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ 7% & 15% ΡΩΤΗΣΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ
image description ΒΕΛΕΡΕΦΟΝΤΗΣ | Μαρτίου 8, 2010 11:48 π.μ. | Reply
ΑΓΑΠΗΤΕ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΕ ΜΗΧΑΝΙΚΕ...
ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΣΤΑΤΕ ΟΙ 'ΑΓΑΠΗΤΟΙ" ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΧΤΙΣΕΙ ΟΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΧΤΙΣΕΙ ΣΑΝ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΣΑΣ ΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΠΟΛΕΙΣ ΚΑΙ ΙΔΙΩΣ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.. ΠΟΥ ΤΡΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΛΑΤΕ ΤΑ 'ΠΑΡΑΘΥΡΑΚΙΑ' ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟΥ.. ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΙΑΡΗΣ ΛΙΓΟ ΗΜΙΗΠΑΙΘΡΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΩΤΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΑ.. ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΨΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΔΑΣΟΣ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΔΟΥΛΕΙΑ..
ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΕΡΧΟΝΤΑΙ...
image description ΜΑΡΙΑ-ΚΡΗΤΗ | Μαρτίου 14, 2010 10:31 π.μ. | Reply
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΦΠΑ Α΄ΤΡΙΜΗΝΟΥ ΣΤΑ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΑ?
ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΙΕΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΕ 19%ΦΠΑ ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΜΕ 21%? ΜΟΝΟ
ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΣΤΑ ΛΙΤΡΑ ΤΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΣΤΙΣ 14/3/2010 Ή ΑΝ ΟΙ ΑΓΟΡΕΣ ΚΑΥΣΙΜΩΝ
ΜΕ 19%ΦΠΑ ΜΕΤΑΤΡΑΠΟΥΝ ΣΕ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΜΕ 19%ΦΠΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΣ, ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΦΠΑ ΤΟΤΕ ΟΙ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΘΑ ΑΠΟΔΟΘΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΦΠΑ.
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο