Ειδήσεις Ανακοινώσεις Συλλόγων

Αποτελέσματα εκλογών Ο.Ε.Ε.

Αποτελέσματα εκλογών Ο.Ε.Ε. για τη Συνέλευση των Αντιπροσώπων Αποτελέσματα εκλογών Ο.Ε.Ε. για τις Περιφερειακές Διοικήσεις

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡAΤΙΑ
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Γ΄ Σεπτεμβρίου 36 Τ.Κ. 10432 Αθήνα, Τηλ. 5202250 / 5202260 / 5202270 TELEFAX. 5229167
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΤΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΤΗΣ 9ΗΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2007 ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΤΩΝ

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΩΝ
Αθήνα, 17 Δεκεμβρίου 2007
Η Κεντρική Εφορευτική Επιτροπή του Οικονομικού Επιμελητηρίου της
Ελλάδας έχοντας υπόψη:
α) τις διατάξεις του άρθρου 19 του Π.Δ. 351/83
β) την προκήρυξη των Εκλογών

 Ανακοινώνει
Τα αποτελέσματα των εκλογών της 9ης Δεκεμβρίου 2007 για την εκλογή των
Αντιπροσώπων
Εγγεγραμμένοι: 42491
Ψήφισαν: 20156
Εγκυρα: 19822

Λευκά - ΄Ακυρα: 334


ΕΛΑΒΑΝ

--Δημοκρατική Κίνηση Οικονομολόγων & Συνεργαζόμενοι
(ΔΗΚΙΟ-Σ) ψήφους 8647 ποσοστό 43,623%. Εκλέγονται από το 1ο
Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν. Αττικής) 43 από το 2ο (Ν. Θεσσαλονίκης) 9,
και από το 3ο (Υπόλοιπης Επικράτειας) 35, σύνολο εδρών 87.

--Πανελλήνια Αγωνιστική Συνδικαλιστική Κίνηση Οικονομολόγων
και Συνεργαζόμενοι (ΠΑΣΚΟ-Σ) ψήφους 6009 ποσοστό 30,315%.
Εκλέγονται από το 1ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν. Αττικής) 31, από το 2ο
(Ν. Θεσσαλονίκης) 6, και από το 3ο (Υπόλοιπης Επικράτειας) 24,
σύνολο εδρών 61.


--Ανεξάρτητη Κίνηση Οικονομολόγων (ΑΚΙΟΕ) ψήφους 1529
ποσοστό 7,714%. Εκλέγονται από το 1ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν.
Αττικής) 8 από το 2ο (Ν. Θεσσαλονίκης) 1, και από το 3ο (Υπόλοιπης
Επικράτειας) 7, σύνολο εδρών 16.

--Συνεργασία Ενότητα Παρέμβαση - Οικονομολόγων (ΣΕΠ-Ο)
ψήφους 978 ποσοστό 4,934%. Εκλέγονται από το 1ο Εκλογικό
Διαμέρισμα (Ν. Αττικής) 5, από το 2ο (Ν. Θεσσαλονίκης) 1 και από το
3ο (Υπόλοιπης Επικράτειας) 4, σύνολο εδρών 10.

--Δημοκρατική Πανεπιστημονική Κίνηση Οικονομολόγων και
Συνεργαζόμενοι (Δ.Π.Κ.-Ο & Συνεργαζόμενοι) ψήφους 960 ποσοστό
4,843 %. Εκλέγονται από το 1ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν. Αττικής) 5,
από το 2ο (Ν. Θεσσαλονίκης) 1 και από το 3ο (Υπόλοιπης Επικράτειας)
4, σύνολο εδρών 10.

--Παράταξη Οικονομολόγων Φοροτεχνικών Εργαζομένων
Επαγγελματιών (Π.Ο.Φ.Ε.-Ε.) ψήφους 757 ποσοστό 3,819%.
Εκλέγονται από το 1ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν. Αττικής) 4, από το 2ο
(Ν. Θεσσαλονίκης) 1 και από το 3ο (Υπόλοιπης Επικράτειας) 3, σύνολο
εδρών 8.

--Ενωμένη Παράταξη Οικονομολόγων (Ε.Π.Ο.) ψήφους 598 ποσοστό
3,017%. Εκλέγονται από το 1ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν. Αττικής) 3,
από το 2ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν. Θεσσαλονίκης) 1, και από το 3ο
(Υπόλοιπης Επικράτειας) 2, σύνολο εδρών 6.

--Νέοι Οικονομολόγοι ψήφους 178 ποσοστό 0,898%. Εκλέγονται από
το 1ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν. Αττικής) 0, από το 2ο Εκλογικό
Διαμέρισμα (Ν. Θεσσαλονίκης) 0 και από το 3ο Εκλογικό Διαμέρισμα
(Υπόλοιπης Επικράτειας) 1, σύνολο εδρών 1.

--Αγωνιστικό Ριζοσπαστικό Μέτωπο Οικονομολόγων (ΑΡΜΟ)
ψήφους 166 ποσοστό 0,837%. Εκλέγονται από το 1ο Εκλογικό
Διαμέρισμα (Ν. Αττικής) 1, από το 2ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν.
Θεσσαλονίκης) 0 και από το 3ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Υπόλοιπης
Επικράτειας) 0, σύνολο εδρών 1.


Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
O ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΑ ΜΕΛΗ
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΟΚΚΑΣ
ΕΦΕΤΗΣ


EKΛΕΓΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΚΑΙ ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

Δημοκρατική Κίνηση Οικονομολόγων & Συνεργαζόμενοι (ΔΗΚΙΟ)
1ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν. Αττικής) Εκλέγονται 43
1 ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ του ΜΑΡΙΝΟΥ 2214
2 ΚΑΛΛΙΡΗΣ ΠΕΛΟΠΙΔΑΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ 1971
3 ΣΠΑΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΠΕΤΡΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 1184
4 ΒΑΧΤΣΙΑΒΑΝΟΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 1106
5 ΚΟΛΛΙΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 1092
6 ΡΑΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝ/ΝΟΥ 1074
7 ΚΑΤΣΑΦΑΔΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ 1064
8 ΤΟΚΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ 1062
9 ΔΡΟΣΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝ/ΝΟΥ 1002
10 ΡΙΖΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 966
11 ΧΑΛΚΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ 966
12 ΛΥΜΠΕΡΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 940
13 ΑΓΓΕΛΙΔΗ-KOΡΟΜΑΝΤΖΟΥ ΕΥΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 922
14 ΑΡΤΑΒΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ 913
15 ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 905
16 ΚΑΡΓΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ 905
17 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 903
18 ΚΩΣΤΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ 902
19 ΣΙΩΖΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΠΑΥΛΟΥ 888
20 ΒΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝ/ΝΟΥ 882
21 ΚΙΟΥΣΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΙΩΑΝΝΟΥ 880
22 ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 877
23 ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 872
24 ΜΑΝΟΥΣΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 855
25 ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 845
26 ΝΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΚΩΝ/ΝΟΥ 834
27 ΚΑΛΟΜΟΙΡΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΚΩΝ/ΝΟΥ 809
28 ΛΑΛΙΩΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 781
29 ΣΑΜΠΑΝΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 762
30 ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ του ΜΙΧΑΗΛ 753
31 ΦΩΤΕΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝ/ΝΟΥ 751
32 ΚΟΛΙΟΣ ΖΩΗΣ του ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΥ 672
33 ΚΟΥΤΟΥΠΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 645
34 ΜΠΙΡΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΚΩΝ/ΝΟΥ 641
35 ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 635
36 ΔΑΜΗΛΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΒΡΑΣΙΔΑ 595
37 ΠΟΤΑΜΙΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝ/ΝΟΥ 589
38 ΚΕΣΤΣΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ 552
39 ΗΛΙΑΚΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 539
40 ΑΓΡΙΑΝΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 527
41 ΓΚΙΚΑΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 522
42 ΦΑΣΙΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 514
43 ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΑΝΑΓΝΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ 511
2ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν. Θεσσαλονίκης) Εκλέγονται 9
1 ΤΑΓΓΙΡΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ του ΘΩΜΑ 1233
2 ΠΑΝΟΖΑΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 1139
3 ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 1104
4 ΧΑΜΟΥΖΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ 927
5 ΠΑΝΩΡΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ 877
6 ΚΟΥΣΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 835
7 ΣΚΑΡΛΑΤΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 752
8 ΚΑΤΣΙΚΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 736
9 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ 652
3ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Υπόλοιπης Επικράτειας) Εκλέγονται 35
1 ΣΟΥΦΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ (Ν.ΛΑΡΙΣΑΣ) 1537
2 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ (ΦΡΟΣΩ) του ΧΡΗΣΤΟΥ (Ν.ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ) 1468
3 ΠΕΔΙΑΔΙΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (Ν.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ) 1335
4 ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Ν.ΛΑΚΩΝΙΑΣ) 1313
5 ΡΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ (Ν.ΕΥΒΟΙΑΣ) 1259
6 ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Ν.ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ) 1235
7 ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ (Ν.ΣΕΡΡΩΝ) 1226
8 ΚΩΣΤΑΚΗ-ΧΑΤΖΗΜΗΝΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (Ν.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ) 1210
9 ΒΑΡΖΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ (Ν.ΡΟΔΟΠΗΣ) 1195
10 ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (Ν. ΦΛΩΡΙΝΗΣ) 1190
11 ΤΣΕΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ (Ν.ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ) 1091
12 ΣΑΛΤΣΙΔΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του ΜΟΔΕΣΤΟΥ (Ν.ΚΙΛΚΙΣ) 1003
13 ΚΑΤΣΑΝΤΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ (Ν.ΕΒΡΟΥ) 982
14 ΚΟΥΤΣΟΒΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Ν.ΦΘΙΩΤΙΔΟΣ) 972
15 ΚΥΝΗΓΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (Ν.ΧΑΝΙΩΝ) 970
16 ΜΗΤΑΛΙΔΗΣ ΚΙΜΩΝ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ (Ν. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ) 964
17 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΥΔΟΞΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (Ν.ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ) 956
18 ΜΕΤΙΣΟΓΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ (Ν.ΚΟΖΑΝΗΣ) 943
19 ΧΥΤΟΥΔΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ του ΣΙΔΕΡΗ (Ν.ΛΑΡΙΣΑΣ) 943
20 ΚΑΣΕΚΑΣ ΛΑΖΑΡΟΣ του ΚΩΝ/ΝΟΥ (Ν. ΔΩΔΕΚΑΝΝΗΣΟΥ) 939
21 ΓΚΟΥΠΑΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (Ν.ΚΟΖΑΝΗΣ) 937
22 ΠΟΔΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ (Ν.ΚΟΖΑΝΗΣ 913
23 ΓΥΠΑΡΗ-ΣΤΑΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΔΡΕΑ (Ν.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ) 903
24 ΤΣΙΜΙΝΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ (Ν.ΓΡΕΒΕΝΩΝ) 883
25 ΚΛΕΙΤΣΙΩΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ (Ν. ΚΑΒΑΛΑΣ) 880
26 ΤΣΙΠΟΥΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (Ν. ΣΕΡΡΩΝ) 873
27 ΜΠΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Ν.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ) 864
28 ΤΑΤΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (Ν. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ) 856
29 ΣΤΕΡΓΕΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Ν. ΔΩΔΕΚΑΝΝΗΣΟΥ) 833
30 ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΗΛΙΑ (Ν. ΤΡΙΚΑΛΩΝ) 764
31 ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ (Ν.ΑΧΑΙΑΣ) 743
32 ΚΕΝΑΝΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ (Ν. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ) 736
33 ΚΑΡΚΟΥΛΙΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ (Ν.ΑΧΑΙΑΣ) 713
34 ΣΤΕΙΡΗΣ ΣΠΥΡΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ (Ν.ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ) 707
35 ΜΑΝΙΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (Ν. ΛΑΡΙΣΗΣ) 705


Πανελλήνια Αγωνιστική Συνδικαλιστική Κίνηση Οικονομολόγων και
Συνεργαζόμενοι (ΠΑΣΚΟ-Σ)
1ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν. Αττικής) Εκλέγονται 31
1 ΚΑΠΕΛΕΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 1066
2 ΑΛΑΜΑΝΟΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ (ΧΑΡΗΣ) του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 956
3 ΓΡΙΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 765
4 ΚΩΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 759
5 ΚΥΔΩΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 747
6 ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ 693
7 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 642
8 ΜΠΑΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 635
9 ΚΑΡΑΒΟΚΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 606
10 ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 600
11 ΚΟΥΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 599
12 ΓΙΑΚΑΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 588
13 ΔΟΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ 583
14 ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 529
15 ΝΤΕΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 527
16 ΜΑΡΟΥΣΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΛΕΩΝΙΔΑ 518
17 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΤΙΜΟΛΕΩΝ (ΤΙΜΟΣ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 510
18 ΜΠΑΡΚΟΥΛΑΣ ΡΗΓΑΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 509
19 ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 501
20 ΣΚΑΦΙΔΑΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 497
21 ΘΕΜΕΛΙΟΣ ΚΟΣΜΑΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 489
22 ΠΑΝΑΓΕΑΣ ΛΟΥΚΑΣ του ΙΩΑΝΝΗ 489
23 ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 488
24 ΔΟΛΓΥΡΑΣ ΗΛΙΑΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 472
25 ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ 471
26 ΓΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ 449
27 ΜΑΛΑΜΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΓΓΕΛΗ 434
28 ΠΑΠΑΡΙΔΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 418
29 ΚΑΡΑΜΙΧΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ 409
30 ΝΙΚΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 405
31 ΖΑΒΑΛΙΑΝΗ ΙΛΙΑΔΑ του ΑΥΓΕΡΙΝΟΥ 402
2ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν. Θεσσαλονίκης) Εκλέγονται 6
1 ΧΑΝΤΩΛΙΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟY 674
2 ΜΑΝΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 641
3 ΧΑΝΙΩΤΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 518
4 ΠΟΥΠΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 460
5 ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΗΡΑΚΛΗ 452
6 ΚΑΜΠΟΥΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ 384
3ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Υπόλοιπης Επικράτειας) Εκλέγονται 24
1 ΝΤΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΙΜΙΛΙΑΝΟΣ του ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ (Ν. ΛΑΡΙΣΗΣ) 1147
2 ΤΣΑΜΠΑΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (Ν.ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΩΝ) 1098
3 ΤΖΙΜΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ (Ν. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ) 1084
4 ΤΡΑΓΑΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΘΕΟΦΙΛΟΥ (Ν. ΤΡΙΚΑΛΩΝ) 1027
5 ΤΣΙΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (Ν. ΗΜΑΘΙΑΣ) 1019
6 ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Ν. ΚΟΖΑΝΗΣ) 939
7 ΚΑΜΑΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ (Ν. ΠΙΕΡΙΑΣ) 840
8 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (Ν. ΕΥΒΟΙΑΣ) 831
9 ΣΤΑΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ (Ν. ΛΑΡΙΣΗΣ) 813
10 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ του ΑΝΔΡΕΑ (Ν. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ) 804
11 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ (Ν. ΚΑΒΑΛΑΣ) 793
12 ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΖΗΣΗ (Ν. ΛΑΡΙΣΗΣ) 786
13 ΓΑΒΡΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ του ΘΕΟΧΑΡΗ (Ν. ΠΙΕΡΙΑΣ) 782
14 ΜΙΧΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (Ν. ΠΙΕΡΙΑΣ) 755
15 ΠΑΝΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ (Ν. ΑΧΑΪΑΣ) 731
16 ΠΟΥΜΑΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (Ν. ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ) 704
17 ΠΑΤΙΝΙΩΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ (Ν. ΧΑΝΙΩΝ) 649
18 AΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Ν. ΑΧΑΪΑΣ) 639
19 ΚΑΡΑΜΠΟΥΣΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Ν. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ) 630
20 ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Ν. ΑΡΚΑΔΙΑΣ) 628
21 ΧΡΙΣΤΑΘΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ (Ν. ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ) 617
22 ΜΠΑΡΜΠΟΥΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ (Ν. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ) 605
23 ΜΑΡΤΙΝΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Ν. ΑΧΑΪΑΣ) 602
24 ΚΑΚΑΤΣΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Ν. ΧΑΝΙΩΝ) 601


Ανεξάρτητη Κίνηση Οικονομολόγων (ΑΚΙΟΕ)
1ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν. Αττικής) Εκλέγονται 8
1 ΑΛΕΒΙΖΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 375
2 ΧΡΥΣΑΦΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ 193
3 ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 159
4 ΛΑΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 158
5 ΤΖΙΜΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΛΕΞΙΟΥ 142
6 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 131
7 ΚΟΥΚΟΥΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 122
8 ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 110
2ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν. Θεσσαλονίκης) Εκλέγονται 1
1 ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ 457
3ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Υπόλοιπης Επικράτειας) Εκλέγονται 7
1 ΑΜΠΑΡΤΖΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (Ν.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ) 459
2 ΓΟΥΛΙΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ (Ν.ΛΑΣΙΘΙΟΥ) 371
3 ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΣΤΑΥΡΟΥ (Ν.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ) 327
4 ΙΣΑΑΚΙΔΗΣ ΧΡΟΝΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (Ν.ΛΑΡΙΣΗΣ) 313
5 ΚΑΝΔΥΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (Ν.ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ) 299
6 ΟΥΡΑΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Ν.ΡΕΘΥΜΝΗΣ) 299
7 ΛΕΝΤΑΡΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ (Ν.ΧΑΝΙΩΝ) 292


Συνεργασία Ενότητα Παρέμβαση - Οικονομολόγων (ΣΕΠ-Ο)
1ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν. Αττικής) Εκλέγονται 5
1 ΔΡΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 173
2 ΓΚΛΑΒΑ ΜΑΡΙΑ του ΠΕΤΡΟΥ 92
3 ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 91
4 ΜΠΑΛΑΟΥΡΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 89
5 ΠΟΥΛΙΑΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ 87
2ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν. Θεσσαλονίκης) Εκλέγονται 1
1 ΖΟΡΚΑΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 144
3ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Υπόλοιπης Επικράτειας) Εκλέγονται 4
1 ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ του ΦΩΤΕΙΝΟΥ (Ν. ΕΒΡΟΥ) 173
2 ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ (Ν. ΚΟΖΑΝΗΣ) 147
3 ΝΤΑΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΝΔΡΕΑ (Ν. ΛΑΡΙΣΑΣ) 144
4 ΜΑΡΚΕΖΙΝΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (Ν. ΑΧΑΙΑΣ) 112
Δημοκρατική Πανεπιστημονική Κίνηση Οικονομολόγων και

Συνεργαζόμενοι (Δ.Π.Κ.-Ο)
1ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν. Αττικής) Εκλέγονται 5
1 ΚΑΚΟΥΛΙΔΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 247
2 ΒΑΣΣΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ 222
3 ΛΑΠΠΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 185
4 ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 159
5 ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΑΣΗΜΙΝΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 157
2ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν. Θεσσαλονίκης) Εκλέγονται 1
1 ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 259
3ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Υπόλοιπης Επικράτειας) Εκλέγονται 4
1 ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ (Ν. ΑΧΑΪΑΣ) 288
2 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ (Ν. ΚΕΡΚΥΡΑΣ) 110
3 ΛΑΜΠΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΑΡΙΛΑΟΥ (Ν. ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ) 108
4 ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του ΦΩΤΙΟΥ (Ν. ΤΡΙΚΑΛΩΝ) 102

Παράταξη Οικονομολόγων Φοροτεχνικών Εργαζομένων Επαγγελματιών
(Π.Ο.Φ.Ε.-Ε.)
1ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν. Αττικής) Εκλέγονται 4
1 ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 177
2 ΧΑΡΜΑΝΤΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 106
3 ΚΟΣΣΙΔΑΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 40
4 ΑΡΝΑΟΥΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 38
2ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν. Θεσσαλονίκης) Εκλέγονται 1
1 ΔΟΒΕΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 132
3ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Υπόλοιπης Επικράτειας) Εκλέγονται 3
1 ΠΑΝΙΔΗΣ ΑΒΡΑΑΜ του ΙΩΑΝΝΗ (Ν. ΠΕΛΛΑΣ) 244
2 ΠΑΡΧΑΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ (Ν. ΚΑΒΑΛΑΣ) 243
3 ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ (Ν. ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ) 204
(μετά από κλήρωση)

Ενωμένη Παράταξη Οικονομολόγων (Ε.Π.Ο.)
1ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν. Αττικής) Εκλέγονται 3
1 ΝΤΟΥΚΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 285
2 ΣΕΪΜΕΝΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 131
3 ΚΡΙΓΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 124
2ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν. Θεσσαλονίκης) Εκλέγονται 1
1 ΕΚΑΤΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 78
3ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Υπόλοιπης Επικράτειας) Εκλέγονται 2
1 ΜΑΝΤΖΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (Ν. ΕΥΒΟΙΑΣ) 49
2 ΑΛΙΦΕΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΠΟΛΥΒΙΟΥ (Ν. ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ) 40

Νέοι Οικονομολόγοι
1ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν. Αττικής) Εκλέγονται 0
2ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν. Θεσσαλονίκης) Εκλέγονται 0
3ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Υπόλοιπης Επικράτειας) Εκλέγονται 1
1 ΚΑΡΤΕΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ ( Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ) 62

Αγωνιστικό Ριζοσπαστικό Μέτωπο Οικονομολόγων (ΑΡΜΟ)
1ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν. Αττικής) Εκλέγονται 1
1 ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του ΚΩΝ/ΝΟΥ 31
2ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Ν. Θεσσαλονίκης) Εκλέγονται 0
3ο Εκλογικό Διαμέρισμα (Υπόλοιπης Επικράτειας) Εκλέγονται 0


Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
O ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΑ ΜΕΛΗ
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΟΚΚΑΣ
ΕΦΕΤΗΣ




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο