Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Μόνο μεταβολές στον πίνακα 2 πλέον είναι διαθέσιμες στο Ε9

Στις 12:00 το βράδυ εχθές έκλεισε η εφαρμογή υποβολής στοιχείων ακινήτων (Ε9) για τον πίνακα 1.

Από σήμερα και μέχρι τις 14 Οκτωβρίου είναι δυνατές μέσω της εφαρμογής, μόνο οι μεταβολές στον πίνακα 2 για όλους του φορολογούμενους.








Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description DAS | Σεπτεμβρίου 28, 2013 2:36 μ.μ. | Reply
Και εγω δεν έφαγα το πρωί και δεν θα φάω και το βράδυ
image description arodim | Σεπτεμβρίου 28, 2013 2:41 μ.μ. | Reply
μονο εγω δεν γνωριζα οτι επρεπε να οριστικοποιηθει η δηλωση για τον πινακα 1? Γιατι αφηνοντας τα μονο αποθηκευμενα, νομιζα πως θα γινει αυτοματα.
image description margelism | Σεπτεμβρίου 28, 2013 2:15 μ.μ. | Reply
και γω συνάδελφε δεν το γνώριζα!και τώρα?
image description arodim | Σεπτεμβρίου 28, 2013 2:43 μ.μ. | Reply
αυτή δεν ήταν πάντα η λογική που λειτουργούσε το Ε9? όταν αφηνες κάτι αποθηκευμένο το οριστικοποιουσε αυτόματα. κάνω λάθος?
image description istelios | Σεπτεμβρίου 28, 2013 3:43 μ.μ. | Reply
Ας μη το οριστικοποιησουν ΠΟΤΕ!!!Απο που θα εισπράξουν ?
image description GEKAS | Σεπτεμβρίου 28, 2013 5:03 μ.μ. | Reply
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΑΣΤΕ
image description GEKAS | Σεπτεμβρίου 28, 2013 5:29 μ.μ. | Reply
ΤΩΡΑ ΑΣ ΤΑ ΒΑΛΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΑΝΤΕ ΓΙΑ
image description Sofoula | Σεπτεμβρίου 28, 2013 10:28 μ.μ. | Reply
Μόνο τις αλλαγές του 2012 δεν έπρεπε να κάνουμε αν υπήρχαν στον πίνακα 1?? αν δεν οριστικοποιήσεις τίποτα αφού δεν υπάρχουν αλλαγές έχεις πρόβλημα?
image description arodim | Σεπτεμβρίου 29, 2013 12:49 π.μ. | Reply
από την στιγμή που κάποιος έχει και αγροτεμάχια στην κυριότητα του, θα έπρεπε να κάνει κάποιες διορθώσεις στον πίνακα 1 (πχ προσθήκη αριθμού παροχής ρεύματος), άσχετα αν έχει αλλαγές ή όχι. αν κάνω λάθος διορθώστε με. Απλά δε μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έγινε αυτόματα οριστικοποίηση των αλλαγών στον πίνακα 1 από την στιγμή που χουν εισαχθεί και αποθηκευτεί.
image description markos347 | Σεπτεμβρίου 29, 2013 12:25 π.μ. | Reply
Τώρα τρομάξαμε...για άλλη μια φορά πράττετε άσοφα...
Προσωπικά μιλώντας, έχετε χάσει το δικαίωμα καθοδήγησης, νομοθεσίας κι εκφοβισμού απέναντι μου. Απλά παρακολουθώ την επικαιρότητα χωρίς να δίνω σημασία στις προθεσμίες σας. Δεν ήμουν και δεν είμαι υποχρεωμένος να σας ακολουθήσω στον κατήφορο...

Συνεχίζω να κάνω αυτό που αντέχω και καταλαβαίνω χωρίς να με ενδιαφέρουν τα διατάγματα σας. Είμαι και θα παραμείνω ένας ορθά σκεπτόμενος ελεύθερος άνθρωπος, κι αυτό είναι υπεράνω κάθε άσοφου, ανώριμου ή αδύναμου κυβερνώντα.

Αποτύχατε...
image description PetNik | Σεπτεμβρίου 30, 2013 9:48 π.μ. | Reply
Πολύς ντόρος για το τίποτα. Συνάδελφοι οι ΑΝΙΚΑΝΟΙ θα ξανανοίξουν το ΑΧΡΗΣΤΟ συστηματάκι τους πολύ σύντομα.
image description ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ | Σεπτεμβρίου 30, 2013 12:18 μ.μ. | Reply
Μπορεί κάποιος να μου πει τι θα γίνει με τις διορθώσεις ΦΑΠ 2011 2012 πότε θα ξεκινήσει η ηλεκτρονική διαδικασία
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο