Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Εκπνέει τα μεσάνυχτα η προθεσμία για τις δηλώσεις Ε9

Υπενθυμίζουμε στους συναδέλφους που ρωτάνε μέσω του κόμβου, ότι η καταληκτική προθεσμία υποβολής των Ε9 (μεταβολές πίνακα 1) λήγει σήμερα στις 23:59 τα μεσάνυχτα και όχι τις πρώτες πρωινές ώρες της Δευτέρας όπως οι δηλώσεις εισοδήματος.

Οπως έχουμε αναφέρει και στο παρελθόν, στο άρθρο 23 του νόμου 3427/2005 δεν υπάρχει η παρόμοια διάταξη -όπως στο άρθρο 62 του νόμου 2238/1994- που να προβλέπει την υποβολή της δήλωσης μέχρι μέχρι την έναρξη του ωραρίου λειτουργίας των δημοσίων υπηρεσιών της επόμενης μέρας από την ημέρα λήξης της προθεσμίας.

Δείτε και την σχετική ανακοίνωση του ΥΠ.ΟΙΚ που είχε κοινοποιηθεί στις 17 Σεπτεμβρίου.

Επίσης, δείτε και την ανάλυσή μας με τίτλο:
Λήξη προθεσμίας δηλώσεων Ε9. Και λοιπόν;






Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description MΙΛΤΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑ | Σεπτεμβρίου 27, 2013 12:26 μ.μ. | Reply
ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΛΙΓΟ, ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ ΜΟΝΟ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ...ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΥ ΛΕΩ !!!
image description spirosvii | Σεπτεμβρίου 27, 2013 2:06 μ.μ. | Reply
ΟΥΓΚ
image description spirosvii | Σεπτεμβρίου 27, 2013 2:06 μ.μ. | Reply
ΟΥΓΚ
image description NickMastro | Σεπτεμβρίου 27, 2013 2:33 μ.μ. | Reply
ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΕΚΛΟΓΕΣ......
image description temp-123 | Σεπτεμβρίου 27, 2013 2:50 μ.μ. | Reply
Συνάδελφοι βοήθεια……. Λήγει 23:59 ή 23:59:59???????
Ξέρει κάποιος? έχω αγχωθεί .........................................................................................................!

Καλό Σαββατοκύριακο.
image description SARAKINOS | Σεπτεμβρίου 27, 2013 5:21 μ.μ. | Reply
ΚΑΛΟ !!
image description ΑΛΕΞΗΣ06 | Σεπτεμβρίου 27, 2013 3:59 μ.μ. | Reply
To E9 όπως έχει εξελιχθεί η κατάσταση είναι μια ακόμη χαμένη υπόθεση.
Όταν αλλάξουν οι ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ, πολύ σύντομα νομίζω θα την ξαναβρούμε
μπροστά μας. Ελπίζω με καλύτερες προυποθέσεις και καλύτερη οργάνωση.
Προς στιγμήν ας ασχοληθούμε με κάτι άλλο, έχουμε αρκετά.
Οι υπεύθυνοι θα "απολαύσουν" το αποτέλεσμα της δουλειάς τους.


image description magel | Σεπτεμβρίου 27, 2013 3:08 μ.μ. | Reply
Μην αγνωνεστε. Θα το ξανακανουμε το Ε9 και μετα θα ξανακάνουμε Ε9 και μετα θα ξανακανουμε Ε9 και μετά ..........
image description PetNik | Σεπτεμβρίου 27, 2013 4:56 μ.μ. | Reply
Είπαν: "Εκπνέει τα μεσάνυχτα η προθεσμία για τις δηλώσεις Ε9"

Είπαμε: Εε ΚΑΙ ;;;;;;;
image description PetNik | Σεπτεμβρίου 27, 2013 4:46 μ.μ. | Reply
@ ethos
Ελπίζω να σου χτυπήσει ο σέρβερ.... @#$%
image description CHRISTIAN32 | Σεπτεμβρίου 27, 2013 4:22 μ.μ. | Reply
ANTE KAI APO DEYTERA PALI PARATASH
image description crismo | Σεπτεμβρίου 27, 2013 4:31 μ.μ. | Reply
Κόλλησε και πάλι το Ε9
image description Auditor | Σεπτεμβρίου 27, 2013 5:01 μ.μ. | Reply
Δε δουλεύει
image description a3nickolas | Σεπτεμβρίου 27, 2013 5:20 μ.μ. | Reply
Έλεος...πια !
image description EDP | Σεπτεμβρίου 27, 2013 5:15 μ.μ. | Reply
Δεν μπαίνει με τιποτα!!!!!!Κολλάει πιο πολυ στη σύζυγο!!!!!
image description SARAKINOS | Σεπτεμβρίου 27, 2013 5:20 μ.μ. | Reply
ΤΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ?
image description HXRY | Σεπτεμβρίου 27, 2013 5:15 μ.μ. | Reply
ΟΥΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 23:59 ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΗΝΟΥΝ. ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ !!!!!
image description DC059607768 | Σεπτεμβρίου 27, 2013 5:21 μ.μ. | Reply
!Κολλάει πιο πολυ στη σύζυγο!!!!! ΘΑ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ,
ΓΜΤ
image description despina | Σεπτεμβρίου 27, 2013 5:30 μ.μ. | Reply
Πάλι με προβλήματα η εφαρμογή!!! Αχ αυτή η σύζυγος!!!!
image description DimitrisD | Σεπτεμβρίου 27, 2013 5:03 μ.μ. | Reply
Error 500--Internal Server Error
From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:
10.5.1 500 Internal Server Error
The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.
image description SARAKINOS | Σεπτεμβρίου 27, 2013 5:56 μ.μ. | Reply
Συνάδελφε, μη σκας, δεκαπέντε φορές μου βγήκε το μήνυμα για να περάσω 5 αριθμούς ΔΕΗ ! Τους πέρασα όμως...
image description ELEMENTAL | Σεπτεμβρίου 27, 2013 5:22 μ.μ. | Reply
Ανενημέρωτοι στις 20.00 έκλεισε
image description Masato | Σεπτεμβρίου 27, 2013 5:16 μ.μ. | Reply
Η περίοδος λειτουργίας δεν είναι ενεργή γιατί , λόγω αδράνειας, έληξε ο διαθέσιμος χρόνος της. Θα γίνει αυτόματα επανάληψη φόρτωσης της σελίδας σε 10 δευτερόλεπτα. Διαφορετικά, κάντε κλικ εδώ. 27/09/2013 20:42
image description elias stratakis | Σεπτεμβρίου 27, 2013 5:39 μ.μ. | Reply
ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΗΤΑΝ!!!!
ΕΒΙΒΑ ΜΑΣ!!!!
ΚΛΑΤΑΡΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!
image description crismo | Σεπτεμβρίου 27, 2013 5:52 μ.μ. | Reply
Πάνω από 20 ημέρες δεν νομίζω να δούλεψε σωστά το Ε9.
image description SARAKINOS | Σεπτεμβρίου 27, 2013 5:46 μ.μ. | Reply
Δεν έχει κλατάρει ακόμα, πρέπει να προσπαθήσετε ακόμα, έστω μέχρι τις 12 παρά 1 δευτερόλεπτο. Η ελπίδα , ως γνωστόν, πεθαίνει τελευταία...
image description TAG-AMAL | Σεπτεμβρίου 27, 2013 6:59 μ.μ. | Reply
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΓΙΑΝΝΗ,

ΛΕΣ ..... ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΛΑΤΑΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ...!!!! ΜΠΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ,,,,,
image description elias stratakis | Σεπτεμβρίου 27, 2013 5:11 μ.μ. | Reply
ΚΛΑΤΑΡΕ ΣΟΥ ΛΕΩ.............
image description elias stratakis | Σεπτεμβρίου 27, 2013 5:34 μ.μ. | Reply
ΠΟΙΚΟΙΛΑ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΔΕ ΒΡΙΣΚΕΤΕ;

JBO-29114 ADFContext is not setup to process messages for this exception. Use the exception stack trace and error code to investigate the root cause of this exception. Root cause error code is JBO-28102

ADF_FACES-60097:Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στο αρχείο καταγραφής σφαλμάτων του server για μια καταχώριση που ξεκινά με: ADF_FACES-60096:Εξαίρεση server κατά τη διάρκεια του PPR, #15012
image description KAMELOT | Σεπτεμβρίου 27, 2013 5:13 μ.μ. | Reply
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΘΕΟΧΑΡΗ ΜΕ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΣΟΥ
image description elias stratakis | Σεπτεμβρίου 27, 2013 5:32 μ.μ. | Reply
ΑΥΤΌ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΥΝΗΜΑ:
Ολοκληρωμένο Πληροφοριακό Σύστημα Περιουσιολογίου



Το σύστημα δεν είναι διαθέσιμο αυτή τη στιγμή.
Προσπαθήστε ξανά

image description TAG-AMAL | Σεπτεμβρίου 27, 2013 5:15 μ.μ. | Reply
taxis εξεπνευσε.............!!!!

το περιμενα για αργοτερα.....!

ΣΥΛΛΥΠΗΤΗΡΙΑ.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description SARAKINOS | Σεπτεμβρίου 27, 2013 6:21 μ.μ. | Reply
Γιάννη θα κάνουμε μνημόσυνο, μαζί με αυτό για το τριφύλλι.. Αστο πονάει, άστο, που λέει και ο άλλος Γιάννης...Καλό βράδυ, καλό Σ/Κ !
image description mkara | Σεπτεμβρίου 27, 2013 5:40 μ.μ. | Reply
παλι επεσε το συστημα τους
περναω τοΕ9 του συζυγου και της συζυγου......................dead
image description mkara | Σεπτεμβρίου 27, 2013 6:43 μ.μ. | Reply
Error 500--Internal Server Error
From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:
10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request
τι κανω?
image description DimitrisD | Σεπτεμβρίου 27, 2013 6:34 μ.μ. | Reply
Την προσευχή σου!
image description elias stratakis | Σεπτεμβρίου 27, 2013 6:50 μ.μ. | Reply
YEAAAAAAAHHHHHHHHHHHHHHHHH!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ...........
ΟΧΙ, ΟΧΙ, ΟΧΙ ΟΛΑ ΤΑ Ε9
Ενα μονάχα που με ταλαιπωρεί 45 για μια γραμμή μεταβολής....
image description elias stratakis | Σεπτεμβρίου 27, 2013 6:41 μ.μ. | Reply
Αυτό το ξανείδατε;

Error 500--Internal Server Error
From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:
10.5.1 500 Internal Server Error
The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

image description mkara | Σεπτεμβρίου 27, 2013 6:51 μ.μ. | Reply
Δημητρη μου εκανα πολλες αλλα εχουν τον βελζεβουλ μαζι τους και δεν πιανει
μια αλλαγη καθε μιση ωρα στο ιδιο Επ
image description RENIA21 | Σεπτεμβρίου 27, 2013 6:49 μ.μ. | Reply
ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ!
image description AntonisMyl | Σεπτεμβρίου 27, 2013 6:16 μ.μ. | Reply
Απαράδεκτη η στάση του υπουργείου! Δεν μπορούν να παρακολουθήσουν την πορεία των δηλώσεων και την απόδοση της εφαρμογής? Εδώ και ένα δίωρο προσπαθούμε να στείλουμε Ε9 και βγάζει μηνύματα λάθους που έως σήμερα δεν έχει βγάλει κανένα site! Οι υπεύθυνοι στο taxis πετάνε χαρταετό. Ζήτω το νέο taxis ζήτω ανάπτυξη ζήτω οι προθεσμίες.Είμαι περίεργος η τρόικα τα ξέρει αυτά να τους μαλώσει?
image description TAG-AMAL | Σεπτεμβρίου 27, 2013 6:11 μ.μ. | Reply
Καλο βραδυ ..... σε ολους μας.... Αλλα για την Ελλαδα ......................
image description 700 | Σεπτεμβρίου 27, 2013 6:58 μ.μ. | Reply
ΣΤΟ ΠΕΔΙΟ ΣΥΖΥΓΟΥ ΠΙΕΣΤΕ ΕΠΑΝΗΛΕΙΜΕΝΑ ΘΑ ΜΠΕΙ ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗ ΠΑΙΔΙΑ
image description TAG-AMAL | Σεπτεμβρίου 27, 2013 7:56 μ.μ. | Reply
στο γραφειο εισαι ..... η στο σπιτι...... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

χαχαχαχα..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description 700 | Σεπτεμβρίου 27, 2013 7:36 μ.μ. | Reply
ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΠΙΤΙ ΕΣΥ...........................
image description lefkost | Σεπτεμβρίου 27, 2013 8:41 μ.μ. | Reply
ρε παιδια θα δωσουν παραταση?εχω κανει την δηλωση παταω οριστικη υποβολη και δεν γινεται τιποτα
image description PetNik | Σεπτεμβρίου 27, 2013 8:23 μ.μ. | Reply
Σπίτι ? τι είναι σπίτι ???
Θεοχάρη είσαι μέγας θεο-μπαίχτης
image description GEKAS | Σεπτεμβρίου 27, 2013 8:09 μ.μ. | Reply
ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ
image description WIPEOUT | Σεπτεμβρίου 27, 2013 8:23 μ.μ. | Reply
ΤΕΤΕΛΕΣΤΑΙ!!! (ΤΟ TAXIS ΕΝΝΟΩ!!!)
image description crismo | Σεπτεμβρίου 27, 2013 9:40 μ.μ. | Reply
Ε9 Τέλος για σήμερα
image description michalisv650 | Σεπτεμβρίου 27, 2013 9:02 μ.μ. | Reply
αυτό ήταν...........
image description RENIA21 | Σεπτεμβρίου 27, 2013 9:09 μ.μ. | Reply
12,00 ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΕΡΙΞΑΝ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ…ΕΙΝΑΙ ΑΣΥΛΛΗΠΤΟ 4 ΩΡΕΣ ΠΡΙΝ ΕΚΠΝΕΥΣΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΉΓΕ 12,00 ΤΟ ΕΡΙΞΑΝ!!!
image description manoskaran | Σεπτεμβρίου 27, 2013 9:42 μ.μ. | Reply
Καλά είναι δυνατόν;;;
Ακριβώς στις 12:00 έκλεισε το σύστημα!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description EFH | Σεπτεμβρίου 27, 2013 9:22 μ.μ. | Reply
τόση συνέπεια !!!
image description kgeor | Σεπτεμβρίου 27, 2013 10:29 μ.μ. | Reply
απο το μεσημερι μου βγηκε η ψυχη να καταχωρησω ενα Ε9 με 37 δικαιωματα ειχα καταχωρησει ολα 24 εμεναν 3 και τα χωραφια
Τα 24 που ειχαν αποθηκευθει χαθηκαν?
image description a3nickolas | Σεπτεμβρίου 28, 2013 8:18 π.μ. | Reply
...ζωή σε λόγου μας...να ζήσουμε να το θυμόμαστε !
...ΣΚ τώρα μετά από......5 μήνες !
Ωχ τι λέω...ΑΠΔ, Μισθοδοσίες, Πιστωτικά ΦΠΑ, Εκτυπώσεις βιβλίων.....απλά πράγματα !


Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο