Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Η επίσημη ανακοίνωση για την παράταση του Ε9 έως 27.9.20103

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ
Νίκης 5-7
10180 Αθήνα
ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ                                                  
e-mail: [email protected]

Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου 2013

Δελτίο Τύπου

Από το Υπουργείο Οικονομικών ανακοινώνεται πως η προθεσμία συμπλήρωσης και υποβολής του Πίνακα 1: Στοιχεία οικοπέδων (εντός σχεδίου ή οικισμού) και κτισμάτων (εντός και εκτός σχεδίου) της δήλωσης στοιχείων ακινήτων φυσικών προσώπων (Ε9) έτους 2013, παρατείνεται μέχρι και την 27η Σεπτεμβρίου 2013.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description ΕΙΡΗΝΗ | Σεπτεμβρίου 20, 2013 2:53 μ.μ. | Reply
Και υπογράφει ο??????
image description DC045494710 | Σεπτεμβρίου 20, 2013 2:47 μ.μ. | Reply
Η Μέρκελ...
image description PetNik | Σεπτεμβρίου 20, 2013 3:56 μ.μ. | Reply
η Στρουμφίτα.
image description dRf | Σεπτεμβρίου 20, 2013 4:08 μ.μ. | Reply
Ο μέγας Jack Norris!!!
image description stavrosmix | Σεπτεμβρίου 20, 2013 5:42 μ.μ. | Reply
κασιδιαρης
image description The Jamaican | Σεπτεμβρίου 20, 2013 5:56 μ.μ. | Reply
Ο ίδιος που υπέγραψε και την παράταση στις δηλώσεις (για όλα τα ΑΦΜ) και έγινε ο χαμός με τα σημειώματα περαίωσης.
image description ΓΙΩΤΗΣ | Σεπτεμβρίου 20, 2013 6:48 μ.μ. | Reply
ο κανενας (μεγαλε Οδυσσεα)
image description kosmaslog | Σεπτεμβρίου 20, 2013 2:09 μ.μ. | Reply
Zoro
image description CHRIS HARRISON | Σεπτεμβρίου 20, 2013 2:03 μ.μ. | Reply
Συμφωνώ με την ημερομηνία διαφωνώ με το έτος
image description kikpoul | Σεπτεμβρίου 20, 2013 2:53 μ.μ. | Reply
ο τουιτερακιας......
image description PetNik | Σεπτεμβρίου 20, 2013 3:55 μ.μ. | Reply
ο τιτιβίζων επί το ελληνικώτερον.
image description alpap72 | Σεπτεμβρίου 20, 2013 2:00 μ.μ. | Reply
ποιο υπουργειο, ο Αυτιας ειπε μεχρι τη δευτερα ΤΟΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙΤΕ?
image description makisd | Σεπτεμβρίου 20, 2013 2:33 μ.μ. | Reply
Error 500--Internal Server Error
From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:
10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.
μας σωσατε κυριοι...
image description access | Σεπτεμβρίου 20, 2013 2:23 μ.μ. | Reply
Λεφτά θέλουν να εισπραξουν, το μηχανογραφικό τους συστημα σερνεται, μας εχουν χαμαληδες να ξενυχταμε τζαμπα και θα χουμε και το μαρτυριο της σταγόνας
Ε ΟΧΙ , δε θέλω τετοιες παρατάσεις
Να το κλεισουν το μπ@@@@
20 του μηνός να κλεισει το συστημα και οποιος δεν υπέβαλε να πληρώσει!!!
Κι όποιος πληρώσει τα χάλια τους τουλαχιστον να ξέρει που θα ρίξει μαυρο στις εκλογές !!!
image description georgiosk | Σεπτεμβρίου 20, 2013 2:24 μ.μ. | Reply
Οι πιέσεις μας έπιασαν τόπο, αναγκάστηκαν να δώσουν παράταση έως τις 27 και όχι έως τις 26. Μπράβο μας, και εις ανώτερα.
image description kasilyd | Σεπτεμβρίου 20, 2013 2:19 μ.μ. | Reply
Όλοι οι κλάδοι απεργούν κ τα κορόιδα οι λογιστές χορεύουμε στο ρυθμό που μας χτυπάνε!!! Σηκώστε μωρέ τα κεφάλια σας!!!!!!!!! Μην υποβάλλει κανείς τίποτα. Κάποια στιγμή πρέπει να σεβαστούν το επάγγελμά μας!!!! Από εμάς εξαρτώνται όλα!!!! ΑΠΕΡΓΙΑ ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!! Να πάνε να γαμ...ούν!!!! Αι σιχτιρ πια!!! Δεν έχουμε προσωπική ζωή δεν έχουμε οικογένεια δεν έχουμε τίποτα!!! Τα παιδιά μας έχουν πάθει κοκο μπλόκο, εχουν να μας δουν 3 μήνες τώρα!!! Τα νεύρα μας κρόσια, οι υποχρεώσεις μας βουνό!!! Έχουμε καταντήσει ΚΕΠ. Όχι ρε φίλε έχουμε κ αξιοπρέπεια την οποία ποδοπατούν. Απευθυνθείτε όλοι στους προέδρους των σωματείων μας. Κάντε κάτι όλοι ενωμένοι!!! Πρέπει να εισακουστούμε κάποια στιγμή!!!! Τα κορόιδα πέθαναν κ αν όχι ΠΡΕΠΕΙ να πεθάνουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΑΠΕΡΓΙΑ ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description MΙΛΤΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑ | Σεπτεμβρίου 20, 2013 3:06 μ.μ. | Reply
Η ΞΕΦΤΙΛΑ !!!
image description MARKAT | Σεπτεμβρίου 20, 2013 3:06 μ.μ. | Reply
ΝΤΡΟΠΗ!Ε....φτάνει πια αυτή η κατάσταση!!
image description Annushka | Σεπτεμβρίου 20, 2013 4:03 μ.μ. | Reply
Να μας πείτε και για ποιο λόγο δίνεται η παράταση της παράτασης.
image description ΑΛΕΞΗΣ06 | Σεπτεμβρίου 20, 2013 5:03 μ.μ. | Reply
Εκείνο που χρειάζεται είναι η εφαρμογή της νομοθεσίας για την διαθεσιμότητα.
Όποιος αδυνατεί να εκτελέσει τα καθήκοντα του αξιολογείτε και τίθεται στην κινητικότητα.

Μόνο που εδώ έχουν σαφώς και διαπιστωμένη πλήρη αδυναμία της ηγεσίας και σχεδιάσει και να οργανώσει στοιχειωδώς το απαιτούμενο έργο.
Να θέσει στόχους και να δώσει λειτουργικές και βιώσιμες λύσεις.
Ε
πομένως η αξιολόγηση και η διαθεσιμότητα για τους υπουργούς και Γενικούς γραμματείς και λοιπούς Φαρισαίους. Άλλωστε τους φύτευσαν εκεί που βρίσκονται και δεν κατέχουν τις θέσεις με αξιοκρατικό τρόπο.
Βέβαια υπάρχει και η παραίτηση από ευθιξία αλλά που να τη βρει κάποιος όταν δεν τη έχει.

image description mesbus | Σεπτεμβρίου 20, 2013 6:30 μ.μ. | Reply
ΚΥΡΙΕ ΘΕΟΧΑΡΗ, ΕΠΕΙΔΗ ΣΑΝ ΓΝΗΣΙΟΣ ΕΥΡΩΠΑΙΟΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΩ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΟΥ ΤΟΥ 2014.(ΤΟ ΓΑΜΟ ΜΟΥ,ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ,ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΝΟΜΙΖΩ)
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΤΟΥ ΕΠΟΜΕΝΟΥ ΕΤΟΥΣ Η ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΣΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝΑ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΣΤΕΙΟ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ, ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΕΧΕΤΕ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΦΤΑΝΕΤΕ ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ.
image description dlaz | Σεπτεμβρίου 21, 2013 8:44 π.μ. | Reply
εγώ πάντως που τους πίστεψα πέρσι ότι θα είχαμε δηλώσεις Φεβ-Ιουν, έμεινα έγκυος και το αποτέλεσμα ήταν να φάω όλο το καλοκαίρι κολλημένη στην καρέκλα και τώρα 15 μέρες πριν γεννήσω να ξυπνάω στις 2 το βράδυ για να στείλω Ε9...
image description foibos | Σεπτεμβρίου 20, 2013 8:37 μ.μ. | Reply
mas elegan.... 20/09/2013 23;59:59
ποσο ανευθυνοι θεε μου ...


image description elenaki29 | Σεπτεμβρίου 20, 2013 8:16 μ.μ. | Reply
ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 27 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ. ΩΡΑ???????????? ΕΤΟΣ?????????????
πήγα να περάσω μιά κληρονομιά του 2012, 20 ακινητα πιν.1 και 42 ακινητα πιν. 2 (απαραιτητα για να οριστικοποιήσω?) βλέπω και τον πάνω πίνακα τα υπόλοιπά του μεταβολές περί τις 30 και ώ του θάυματος γράφει δέν υπάρχουν αγροτεμάχια, βγάζω περιουσιολόγιο από το δικό μου αρχείο και και και τρεις σελίδες αγροτεμάχια δέν εχουν καταχωρηθεί από το υπερδραστήριο σύστημα, τί να πώ στον κ. Θεοχάρη μήπως δέν τα ξέρει αυτά τα χάλια? τι μας κοροιδεύουν με τον πίνα κα 1 και τον πίνακα 2 . Ενα ένα νύχι μας βγάζουν.................όλα πρέπει να τα φτιάξουμε και όπως το πάνε με τα ξενύχτια θα τα κάνουμε πάλι μόνοι μας χωρίς να βγάλουμε δεκάρα.
Αν δεν τα παρατήσουμε όλοι τώρα και να μήν στείλουμε κανένα Ε9 ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΚΑΤΑΝΤΙΑΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΠΕΒΑΛΑΝ . ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΦΩΝΗ ΕΜΕΙΣ ΜΑΛΛΟΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ.
ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ
ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΠΥΟ.
image description RENIA21 | Σεπτεμβρίου 21, 2013 12:30 μ.μ. | Reply
Ακόμη και σήμερα Σαββατιατικα το σύστημα έχει πέσει σε λήθαργο…είπαμε να κάνουμε την καρδιά μας πέτρα να χάσουμε ένα ακόμη Σ/Κ και να το παλέψουμε μπας και προλάβουμε να σώσουμε την κατάσταση αλλά δεν παλεύετε 5 προσπάθειες να καταχωρήσω ένα ακίνητο και συνεχίζουμε τις προσπάθειες ακούς Κ. Χάρη?
image description ΜΙΣΤΕΛ | Σεπτεμβρίου 21, 2013 9:23 μ.μ. | Reply
Όταν ο Χαρούλης επικοινωνεί μέσω tweet το μόνο που του ταιριάζει είναι " Θα βάλω υπολογιστή στης μάντρας το μιτάτο, για να πουλώ στο internet το γάλα των προβάτων"
Ερώτηση: έχει γίνει έρευνα εάν αυτοί στην ΓΓΠΣ έχουν γνήσιο πτυχίο????
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο