Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Σημαντικές βελτιώσεις στην υποβολή του Ε9

Τις τελευταίες ώρες η εφαρμογή για την υποβολή του Ε9 παρουσιάζει σημαντική βελτίωση ως πρός τη λειτουργικότητά της.

Οι τεχνικοί της Γ.Γ.Π.Σ. μετά από παραμετροποιήσεις στο σύστημα, κατάφεραν να καταστήσουν ξανά λειτουργική την εφαρμογή.

Ο Γενικός Γραμματέας Κος Θεοχάρης σε σχετική ανάρτησή του στο Tweeter, κάνει λόγο για τις αλλαγές αλλά και ότι οι φορολογούμενοι έλαβαν υπόψιν τους την χθεσινή ανακοίνωση του ΥΠ. ΟΙΚ.

Μετά την ανωτέρω θετική εξέλιξη, ευελπιστούμε οι αρμόδιοι του Υπ. Οικ. να τείνουν ευήκοον ούς στους προβληματισμούς μας (αλλά και όλων των συναδέλφων λογιστών-φοροτεχνικών) και να αφήσουν ανοιχτό το σύστημα υποβολής Ε9 και το Σαββατοκύριακο, έτσι ώστε να κερδιθεί ο χαμένος χρόνος απ όλη αυτή την περίοδο που το σύστημα υπολειτουργούσε.


Επιμέλεια

Επιστημονική ομάδα TaxHeaven





Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description giakum | Σεπτεμβρίου 18, 2013 12:36 μ.μ. | Reply
έτσι ώστε να κερδηθεί ο χαμένος χρόνος απ όλη αυτή την περίοδο που το σύστημα υπολειτουργούσε.????????

Αυτά είναι απαράδεκτα αιτήματα.
image description Panos Kal. | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:17 μ.μ. | Reply
Error 500--Internal Server Error
image description Auditor | Σεπτεμβρίου 18, 2013 12:21 μ.μ. | Reply
Πιο Σαββατοκύριακο ρε Επιστημονική ομάδα TaxHeaven? Μόνο δυο μέρες χάσαμε δηλαδή;
image description PantelisCh | Σεπτεμβρίου 18, 2013 12:34 μ.μ. | Reply
Ε όχι και από συναδέλφους τέτοιες τοποθετήσεις...
image description magel | Σεπτεμβρίου 18, 2013 12:38 μ.μ. | Reply
Δεν ειναι πρακτικα δυνατο να φτιαχτουν όλα τα ακινητα με σωστα στοιχεια (ΔΕΗ - Τετραγωνικα μετρα - βοηθητικοι χωροι - αυθαιρετα - ημιυπαίθρια - δημοτικα διαμερισματα - κοντινες παραλιες - αποσταση απο χωριο - κοντικη δημοτικη οδο κλπ) σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα, πληροφοριες που ουτε ο υποχρεος δεν γνωριζει.
Αυτα ολα απαιτουν χρονο. Σε κάθε συμβολαιο θα πρεπει ολα τα παραπανω να γνωστοποιουται και οι υποθηκοφύλακες - κτηματολόγοι κλπ να ενημερωνουν και τον κο Θεοχαρη.
image description giakum | Σεπτεμβρίου 18, 2013 12:19 μ.μ. | Reply
ή να δώσει την δυνατότητα οι όποιες μεταβολές του Ε9 για το οικ. έτος 2013, να γίνονται χωρίς πρόστιμο ταυτόχρονα με την διόρθωση του Φ.Α.Π. 2011, 2012, 2013 μέχρι και 4 μήνες από την έκδοση του εκκαθαριστικού Φ.Α.Π. (όπως προβλέπει η ΠΟΛ.1225/24.12.2012 μετά την τροποποίηση με την ΠΟΛ.1188/30.7.2013).
?
Το ΦΑΠ του 2013 δεν είναι του οικ. έτους 2013 ?????

Θα μας εξηγήσετε τι εννοεί αυτό που γράψατε ?

Γιατί άλλο νομίζαμε.
image description magel | Σεπτεμβρίου 18, 2013 12:54 μ.μ. | Reply
Βαση νομου η Κυριακη ειναι αργια και το Σαββατο ρεπο, για να φτιαχτει το Ε9 μεχρι Δευτερα πρεπει να λειτουργει το site της Επιθεωρησης Εργασιας να αναγγειλουμε υπερωριακη απασχοληση.
image description LAMMERGEIER | Σεπτεμβρίου 18, 2013 12:04 μ.μ. | Reply
" ...αλλά και ότι οι φορολογούμενοι έλαβαν υπόψιν τους την χθεσινή ανακοίνωση του ΥΠ. ΟΙΚ. " άκου τι λέει ο άνθρωπος για να καλύψει τις πομπές του!!! Ότι και καλά τον ακούσαμε και έτσι βαίνουν όλα καλώς...!
image description gpanayiot1975 | Σεπτεμβρίου 18, 2013 12:33 μ.μ. | Reply
...μόλις "ξαναέπεσε|" το σύστημα...
image description elina1 | Σεπτεμβρίου 18, 2013 12:34 μ.μ. | Reply
το σύστημα τα'παιξε παλι.....μας δουλεύουν?
image description vaggian | Σεπτεμβρίου 18, 2013 12:51 μ.μ. | Reply
Μόλις βγήκε η ανακοίνωση έπεσε το απίστευτα γρήγορο συστημα τους!!!!!!!!!!! ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ ΛΕΜΕ..
image description ΑΛΕΞΗΣ06 | Σεπτεμβρίου 18, 2013 12:18 μ.μ. | Reply
( Σφάλμα
Παρακάτω εμφανίζονται σε λίστα τα μηνύματα για αυτή τη σελίδα.
Έληξε ο χρόνος αναμονής μιας αίτησης κατά την αναμονή για επιστροφή ενός πόρου στο χώρο συγκέντρωσης πόρων, model.module.AppModuleLocal.
java.lang.NullPointerException )

ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΕΡΓΟ ΘΕΑΤΕΣ.

image description access | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:27 μ.μ. | Reply
Πλάκα μας κάνουν?
από τις 8 το πρωι μ εχει πετάξει 50 φορες εξω και καταφερει να έχω διορθωσω μονο δυο ε9
Η εφαρμογή σερνεται δεν δουλεύει!!!!
αυτοί μας δουλεύουν!!!
image description koutvis | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:36 μ.μ. | Reply
Οι αλήτες παίζουν με τα νεύρα μας. Εγώ πάντως το απόγευμα θα χέσω τα Ε9 και θα κατέβω στην αντιφασιστική διαδήλωση. Το φίδι βγήκε από το αυγό του. Τώρα πρέπει να του λιώσουμε το κεφάλι. Πιο δύσκολο αλλά όχι ανέφικτο. Τμήμα του φιδιού κι ο κάθε Θεοχάρης κι ο κάθε Στουρνάρας.
image description 4690 | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:03 μ.μ. | Reply
Να ανοίξουνε και τις εφορίες τα Σαββατοκύριακα, γιατί κι εκεί λόγω φόρτου εργασιών δεν προλαβαίνουμε.
ΚΑΦΡΟΙ
image description elina1 | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:16 μ.μ. | Reply
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑ!!!!!!!!!!!! ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑΤΑΚΙ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΔΕΙ? Error 500--Internal Server Error

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.
image description DC099818185 | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:17 μ.μ. | Reply
Εντάξει, μην υπερβάλουμε. "Πετάει" για δύο ώρες ενώ θα έπρεπε να ΠΕΤΑΕΙ όλη την ημέρα. Το σαββατοκύριακο να τα διορθώσει ο Θεοχάρης!
image description DC099818185 | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:00 μ.μ. | Reply
By the way,



Error 500--Internal Server Error

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.
image description birbilis | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:42 μ.μ. | Reply
Αψογη επιδιόρθωση:
Error 500--Internal Server Error
From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:
10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.
image description sterst1 | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:42 μ.μ. | Reply
δουλειά της εφορίας δεν ήταν να δηλώσουν τα αγροτεμάχια στο Ε9?
ai sixtir τεμπέληδες.....
ε οχι και να νιώθουμε ικανοποίηση αν μένει ανοιχτό το σύστημα το σαββατοκύριακο.......
image description ΑΛΕΞΗΣ06 | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:15 μ.μ. | Reply
Error 500--Internal Server Error
From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:
10.5.1 500 Internal Server Error
The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

Μήπως οι απίθανοι του Υπουργείου Οικονομικών καταλαβαίνουν άλλες γλώσσες.
image description eagle1974 | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:10 μ.μ. | Reply
Nαι τώρα που το εφτιαξαν μαθαινω και τα καινουργια μηνύματα λάθους. Σε λιγο καιρό θα μπορώ να προγραμματίζω και εγω ...
Σφάλμα
Παρακάτω εμφανίζονται σε λίστα τα μηνύματα για αυτή τη σελίδα.
Σφάλμα Unable to resolve 'jdbc.e9DS'. Resolved 'jdbc'
Σφάλμα java.lang.NullPointerException


image description DimitrisD | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:19 μ.μ. | Reply
Error 500--Internal Server Error
From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:
10.5.1 500 Internal Server Error
The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.
image description TAG-AMAL | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:19 μ.μ. | Reply
Ντροπη για οσα γραφονται ........................................ να το κλεισουν την Παρασκευη!!!!!!!!

Κλειστο ειναι ετσι κι αλλιως η java ...???? τι λεει???? στο μεγαλο της σεντονι?????
image description C.F.C. | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:31 μ.μ. | Reply
Error 500--Internal Server Error
From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:
10.5.1 500 Internal Server Error
The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

Εγώ αγαπάει Χάρη ( Σελήνη πάει άσυλο; ) ...
image description dimitris7uk | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:55 μ.μ. | Reply
Ποιο Σαββατοκυριακο ρε παιδια? Τωρα παρακαλαμε για το Σαβ/κο? Ετσι θα αναπληρωθουν τοσες ατελειωτες χαμενες μερες οπου μας εξαθλιωσαν?

Επι τη ευκαιρια, το συστημα εχει καταρρευσει παλι, αυτη τη στιγμη (13:17 η ωρα) ειτε μπαινεις με Explorer, Mozilla ή Chrome

Error 500--Internal Server Error
From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:
10.5.1 500 Internal Server Error
The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

image description SOYLA | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:32 μ.μ. | Reply
Και εγώ επίσης....
Error 500--Internal Server Error
From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:
10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

image description Α. Αρχοντής | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:48 μ.μ. | Reply
Μάλλον κάηκε στο ζέσταμα, δεν εξηγείται αλλιώς.
Error 500--Internal Server Error
From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:
10.5.1 500 Internal Server Error
The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

image description DIMITRIS V | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:56 μ.μ. | Reply

Error 500--Internal Server Error

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request
image description vranikachristina | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:01 μ.μ. | Reply
ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΕΙΚΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΑΝΑΡΤΗΣΑΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description gus | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:28 μ.μ. | Reply
Το σχόλιό σας είναι απαράδεκτο. Οταν αναρτήσαμε το σχόλιο δεκάδες λογιστές και εμείς είδαμε βελτίωση . Τώρα εάν ξαναεπέστρεψε πάλι στα ίδια προβλήματα δεν φταίμε εμείς .
image description sterst1 | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:10 μ.μ. | Reply
και οι σύλλογός μας τι κάνει????
ξύνει τα παπα....α του......
image description ppanos | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:49 μ.μ. | Reply
Οι φορολογούμενοι έλαβαν υπόψιν τους την χθεσινή ανακοίνωση του ΥΠ. ΟΙΚ ??? ΟΧΙ !!!!
Οι λογιστές βαρέθηκαν να ασχολούνται άλλο με την κωλοεφαρμογή του Υπουργείου ??? ΝΑΙ !!!!!
image description katsifg | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:22 μ.μ. | Reply

Error 500--Internal Server Error
From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:
10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.


ΠΟΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΟΥΚΙ ΛΟΥΚ, ΤΟ TAXIS
image description sterst1 | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:22 μ.μ. | Reply
Error 500--Internal Server Error

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

image description nikolas03 | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:34 μ.μ. | Reply
+1
image description nikmet | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:37 μ.μ. | Reply
Κύριε διαχειριστά, το κείμενό σας αποτυπώνει όντως την πολύ σύντομη επαναφορά της εφαρμογής Ε9. Η διαφωνία έγκειται στο σχόλιο της ομάδας του TaxHeaven που ευελπιστεί για κάτι το οποίο ούτε για μισή ασπιρίνη δεν κάνει: "Το να μείνει ανοικτό το σύστημα το Σαββατοκύριακο, έτσι ώστε να κερδιθεί ο χαμένος χρόνος απ όλη αυτή την περίοδο που το σύστημα υπολειτουργούσε".
ΕΛΕΟΣ! Από όσα σχόλια διαβάζετε καθημερινά, η ευχή που κάνετε θεωρείτε ότι στέκει ή αποτελεί λύση;;;; Απαράδεκτο να λέμε τέτοια και μεταξύ μας!
image description elina1 | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:05 μ.μ. | Reply
Επειδή με τις ηλιθιότητες έχω ξεπεράσει προ πολλού τα όριά μου, θα κάνω την υπέρβαση και θα περιμένω μέχρι την παρασκευή για τα ε9. Το σαββατοκύριακο, θα ξεκουραστώ να ανακτήσω δυνάμεις και την Δευτέρα θα τους πάρει και θα τους σηκώσει!!!!! Απλά θα ξεκινήσω εξώδικα, μυνήσεις και ότι άλλο μου κατέβει στο κεφάλι. Επίσης θεωρώ απαράδεκτο το κείμενο περί σημαντικής βελτίωσης. Δηλαδή δουλέψατε σήμερα συνάδελφοι?
image description el | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:36 μ.μ. | Reply
+1
image description gus | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:19 μ.μ. | Reply
Η βελτίωση τελικά κράτησε μόνο λίγες ώρες .
image description GIORGOSMYT | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:25 μ.μ. | Reply
Error 500--Internal Server Error

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.
image description Α. Αρχοντής | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:24 μ.μ. | Reply
Μάλλον ήταν ο επιθανάτιος ρόγχος.
image description elina1 | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:30 μ.μ. | Reply
......και για να απαντήσω στον sterst1..... ναι ο σύλλογος ξύνεται! όπως και το οικονομικό επιμελητήριο. Ξυπνήστε! αυτοί είναι μόνο για να εισπράττουν συνδρομές και να οργανώνουν επιδοτούμενα σεμινάρια!!!!
image description magel | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:53 μ.μ. | Reply
Παρακαλω να ανοιξετε την πόρτα. Προσπαθω να μπω και "τρωω" πορτα. Παρακαλω ανοιξτε
image description Venetis | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:10 μ.μ. | Reply
Error 500--Internal Server Error

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.
image description patrinos | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:03 μ.μ. | Reply
Πάει το δουλεμα στεφάνι...μήπως δουλεύουν σε άλλη πλατφόρμα;!;
image description HARIS_K | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:58 μ.μ. | Reply
Τaxheaven, ωραια εχετε την αποψη σας , αλλα δεν σας ορισαμε και εκπροσωπους μας , γιατι με τις τελευταιες σχετικές δημοσιεύσει σας εμφανίζεστε πολυ lite , φαινετε να αβαντάρετε το υπ.οικον. , παρα να παρουσιαζετε την σκληρη για μας πραγματικότητα ως προς το Ε9 , ο συντάκτης του εδω κειμένου είναι σίγουρο οτι δεν εχει επιχειρήσει να στειλει Ε9 σήμερα.
image description C.F.C. | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:01 μ.μ. | Reply
Ώπα μεγάλε, σε λάθος ανθρώπους τα ρίχνεις ...
image description KAROLOS | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:48 μ.μ. | Reply
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος
image description HARIS_K | Σεπτεμβρίου 18, 2013 2:18 μ.μ. | Reply
Τον ευεργετηθέντα δεν βλέπω φίλε μου
image description el | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:02 μ.μ. | Reply
Βλέπουν καλά τα μάτια μου? Είναι δυνατόν να παρακαλαμε για το Σαββατοκύριακο? Είναι δυνατόν???
image description jonnie | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:28 μ.μ. | Reply
xaxa το ματιάσανε!!!!!
image description el | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:34 μ.μ. | Reply
+1
image description el | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:56 μ.μ. | Reply
Συμφωνώ κι επαυξάνω............
image description HARIS_K | Σεπτεμβρίου 18, 2013 2:02 μ.μ. | Reply
+1
image description magel | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:22 μ.μ. | Reply
Ερωτηση προς συλλογους, επιμελητηριο, κλπ "εκπρωσωπους" φοροτεχνικων-λογιστων:
Ο Λογιστης προβαινει σε διορθωση των στοιχειων του Ε9: δρομοι, τ.μ. προσοψη και επιλεγει ο,τι απαντα ο πελατης σε ερωτησεις όπως: ειναι σε 500μ αποσταση απο το χωριο ... ή στο υπολοιπο Δ.Δ. Βλεπει στην Ε.Ο. χχχ ή σε άλλο δρομο κλπ.
Πως κατωχυρωνεται ο λογιστης οτι σε περιπτωση λάθους δεν ευθυνεται ο ιδιος άλλα ο πελατης για τις απαντησεις? Υποψην οτι οι επιλογες αυτες δεν εκτυπωνονται ώστε ο λογιστης να απαιτησει υπογραφη πελατη για να κατωχυρωθει οτι δεν εκανε ο ιδιος λάθος.
Πως αποδεικνυει ο λογιστης οτι γραφει οτι του λένε????
image description el | Σεπτεμβρίου 18, 2013 2:28 μ.μ. | Reply
Tο σχόλιo ήταν για τον nikmet
image description sterst1 | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:52 μ.μ. | Reply
βαλε τον πελάτη σου να υπογράψει μία υπεύθυνη δήλωση...
image description MarkosCha | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:14 μ.μ. | Reply
«Δύο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία. Και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα σίγουρος ...» Άλμπερτ Αϊνστάιν.
Καταλαβαινόμαστε νομιζω..... εντάξει παιδία εκεί στη Γ.Γ.Π.Σ. ?????????
image description CAP | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:47 μ.μ. | Reply
Αγαπητοί Κωστήδες (KAROLOS ,GUS) χάσατε. Νομίζατε ότι μας λυπήθηκαν και διόρθωσαν τα κακώς κείμενα. Αλλά τώρα μάθατε (φαντάζομαι) πως όταν δίνεις το χέρι σου σε πολιτικό , πρέπει να μετράς μετά τα δάκτυλά σου μήπως σου λείπει κανένα ! Δεν υπάρχουν μεγαλύτεροι θεομπαίχτες από αυτή την κάστα.
image description HARIS_K | Σεπτεμβρίου 18, 2013 2:58 μ.μ. | Reply
Λάθος θεση του παραπάνω reply μου
image description HARIS_K | Σεπτεμβρίου 18, 2013 2:34 μ.μ. | Reply
Τον ευεργετηθέντα δεν βλέπω φίλε μου
image description gus | Σεπτεμβρίου 18, 2013 2:35 μ.μ. | Reply
Ο συντάκτης του κειμένου είμαι εγώ. Και ο σκοπός που γράφτηκε ήταν για να ενημερώσει τους συναδέλφους που τα είχαν παρατήσει, ότι επιτέλους η εφαρμογή άρχισε να λειτουργεί .
Και όταν το αναρτήσαμε η εφαρμογή όντως λειτουργούσε, και αυτό δεν το λέμε μόνο εμείς αλλά και δεκάδες συνάδελφοι το έχουν καταγράψει στο forum.
Την συνέχεια δεν μπορούσαμε να την προβλέψουμε, όμως στα πλαίσια της ενημέρωσης που προσφέρουμε ήμασταν υποχρεωμένοι να σας ενημερώσουμε.
Κατανοητό?
image description picos | Σεπτεμβρίου 18, 2013 2:01 μ.μ. | Reply
ΤΟ ΜΑΤΙΑΣΑΜΕ ΠΑΛΙ
image description NANDRO79 | Σεπτεμβρίου 18, 2013 2:54 μ.μ. | Reply
οπως ειπα και αλλου ευχαριστω την Αγια Αριαδνη, μεγαλη η χαρη της, που γιορταζει σημερα που δουλεψε 3 ωρες το πρωι και εστειλα οσα Ε9 ειχα ακομα, λαμπαδα θα της αναψω. δεν αναλαμβανω να κανω αλλα Ε9 , οποιος ερχεται απο την προηγουμενη βδομαδα του το ξεκαθαριζω οτι δεν αναλαμβανω να κανω Ε9 αν δεν δοθει παραταση και αν δεν φτιαχτει στο συστημα και ασχολουμε πια με τις εργασιες που εχουν μεινει πισω (ΦΠΑ, ΑΠΔ, συγκεντρωτικες κτλ). καλη δυναμη συναδελφοι και καλη συνεχεια!
image description Tester | Σεπτεμβρίου 18, 2013 2:25 μ.μ. | Reply
Ζώαρα σήμερα με το Ε9...δεν σε βάζει καν μέσα στην εφαρμογή επομένως δεν παλεύεις τσάμπα να διορθώσεις κάτι...Σε ευχαριστώ ΓΓΠΣ!
image description NickMastro | Σεπτεμβρίου 18, 2013 2:02 μ.μ. | Reply
ΕΓΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΑ Ε9 ΑΠΟ ΧΘΕΣ. ΤΕΛΟΣ ΟΙ ΜΕΤΑΒΟΛΕΣ!
image description elina1 | Σεπτεμβρίου 18, 2013 2:37 μ.μ. | Reply
Forbidden

You are not authorized to access the requested resource.

Το καινούργιο μηνηματάκι! Τα παιδιά πάντως κάνουν πολύ καλή δουλειά στο s/m
image description dimitris7uk | Σεπτεμβρίου 18, 2013 2:35 μ.μ. | Reply
Forbidden

You are not authorized to access the requested resource.

Τι είναι αυτό πάλι? Μπήκαν τα ΕΣ-ΕΣ ?
image description Στεφανίδης | Σεπτεμβρίου 18, 2013 2:33 μ.μ. | Reply
Eδώ και μισή ώρα δεν σου επιτρέπει καν να μπεις στο σύστημα.
image description DC037161755 | Σεπτεμβρίου 18, 2013 2:35 μ.μ. | Reply
Εχει επιβληθεί γενική απαγόρευση ....!!!!
image description gus | Σεπτεμβρίου 18, 2013 2:57 μ.μ. | Reply
Ο συντάκτης του κειμένου είμαι εγώ. Και ο σκοπός που γράφτηκε ήταν για να ενημερώσει τους συναδέλφους που τα είχαν παρατήσει, ότι επιτέλους η εφαρμογή άρχισε να λειτουργεί .
Και όταν το αναρτήσαμε η εφαρμογή όντως λειτουργούσε, και αυτό δεν το λέμε μόνο εμείς αλλά και δεκάδες συνάδελφοι το έχουν καταγράψει στο forum.
Την συνέχεια δεν μπορούσαμε να την προβλέψουμε, όμως στα πλαίσια της ενημέρωσης που προσφέρουμε ήμασταν υποχρεωμένοι να σας ενημερώσουμε.
'Οσο για την παράταση και ότι είμαστε light , φρονώ ότι εάν το ΥΠΟΙΚ μπορούσε να δώσει, θα το είχε κάνει από την αρχή και δεν θα έβαζε καταληκτική στις 20, γιαυτό γράψαμε για το Σαββατοκύριακο. Ενοείτε ότι πρέπει να δώσει πολύ μεγαλύτερη παράταση.
Κατανοητά όλα τώρα?
image description Tester | Σεπτεμβρίου 18, 2013 2:28 μ.μ. | Reply
Το ότι δεν μας υπολογίζουν σαν επαγγελματικό κλάδο είναι γνωστό συνάδελφε...επίσης είναι γνωστό πως ότι και να γράφουμε μεμονομένα κανείς δεν θα μας δώσει σημασία.Όταν δεν υπάρχει ένας μοναδικός φορέας να εκπροσωπεί τους φοροτεχνικούς τι περιμένουμε;Ποιός θα μας πάρει στα σοβαρά;Φρονώ ότι τα αρνητικά σχόλια που έγιναν για το κείμενό σας δεν έγιναν γιατί θα δοθεί ή δεν θα δοθεί παράταση από ανθρώπους άσχετους με το επάγγελμά μας, άλλα για την δική μας κάθαρση...Ας τα λέμε μεταξύ μας να ξεσπάμε δηλαδή τουλάχιστον! "Κλείστε το σύστημα,διορθώστε τους κώδικες προγραμματισμού,δώστε 3 μήνες παράταση και τα λέμε όταν γίνουν αυτά"
image description CAP | Σεπτεμβρίου 18, 2013 3:30 μ.μ. | Reply
Επειδή όλοι κρινόμαστε εκ του αποτελέσματος , την επόμενη φορά που θα σας υποσχεθεί κάποιος πολιτικός το οτιδήποτε , να είσθε επιφυλακτικοί . Είναι αμαρτία μετά από όσα έχετε προσφέρει στον κλάδο , να τα ακούτε κι από πάνω !
image description CHRISSTYLIOS | Σεπτεμβρίου 18, 2013 2:13 μ.μ. | Reply
Καλά που το έφτιαξαν. Τώρα αντί να σέρνεται, δεν λειτουργεί.
image description birbilis | Σεπτεμβρίου 18, 2013 2:05 μ.μ. | Reply
Τουλάχιστον τώρα δεν θα λέει ο Θεοχάρης οτι υπερβάλουμε και οτι αυτός μπαίνει!
image description Tester | Σεπτεμβρίου 18, 2013 2:18 μ.μ. | Reply
Forbidden

You are not authorized to access the requested resource.

ΨΩΦΟΣ!!!!!!!!!
image description gepigis | Σεπτεμβρίου 18, 2013 2:21 μ.μ. | Reply
Τι βελτίωση να κάνεις σε ένα κουτσό άλογο?
image description hronisx | Σεπτεμβρίου 18, 2013 2:14 μ.μ. | Reply
Forbidden

You are not authorized to access the requested resource.

Τι να λέμε τώρα!!! Πρόοδος!!!!
image description vlastaras | Σεπτεμβρίου 18, 2013 2:35 μ.μ. | Reply
Forbidden

You are not authorized to access the requested resource.

ουστ ρε παλιο γερμαναραδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
να πατε να κανετε κουμαντο αλλου...........................
image description antonis18 | Σεπτεμβρίου 18, 2013 2:22 μ.μ. | Reply
Παίδες σαν να ξαναδουλεύει το σύστημα. Άλλη μια λαμπάδα στην Αγία και από μένα. Όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε.
image description MVP | Σεπτεμβρίου 18, 2013 2:15 μ.μ. | Reply
Η ΠΛΑΚΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΠΑΧΥΛΟΥΣ ΜΙΣΘΟΥΣ ΣΕ ΖΩΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΩΞΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΕΝΑΝ ΠΡΟΣ ΕΝΑΝ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ . ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΦΤΙΑΞΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΩΡΑ, ΤΟ ΟΤΙ ΣΕΡΝΟΤΑΝΕ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΡΟΛΟ ΣΤΟ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ . ΑΛΛΑ ΦΤΑΙΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΑΝ ΚΛΑΔΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΠΕΡΓΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Ο ΠΙΟ ΚΑΚΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΚΛΑΔΟΣ . ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΝΑ ΤΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΩΡΑ ΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΥΠΑΡΞΕΙ .....
image description isozygio | Σεπτεμβρίου 18, 2013 3:49 μ.μ. | Reply
Παράταση? Ούτε δευτερόλεπτο. "11.59.59 " λέει. Κόβουνε κιόλας δηλαδή. Τ' ειναι τουτοι ρε....
image description vaggian | Σεπτεμβρίου 18, 2013 4:08 μ.μ. | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΤΩΡΑ ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΑ ΝΑ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΩ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΠΕΛΑΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟΝ ΥΠΟΧΡΕΟ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΚΙΝΗΤΑ!!!!!! ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΡΑΓΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ!!!!!!!!
image description PRESJOHN | Σεπτεμβρίου 18, 2013 4:14 μ.μ. | Reply
Να κάνω και εγώ ένα σχόλιο.Πριν απο όλα στεναχωρέθηκα που διάβασα τα αρνητικά σχόλια των συναδέλφων προς την επιστημονική ομάδα του TaxHeaven,που τόσα μας έχει προσφέρει.Ομως όλα τα σχόλια είναι δικαιολογημένα και μη χαρακτηρίσετε κανένα απαράδεκτο.Είναι όντως όμως απαράδεκτη η τελευταία παράγραφος του κειμένου σας που αναφέρεται στο...Σαββατοκύριακο διότι λαμβάνετε θέση που ενοχλεί το κοινό αίσθημα,αντί να μιλήστε, αν όχι για μεγάλη παράταση,τουλάχιστον για άμεση διόρθωση της εφαρμογής.Οι τρείς πρώτες παράγραφοι είναι σωστές διότι είναι πληροφοριακές.Τουλάχιστον κατεβάστε το κείμενο και αναρτήστε νέο χωρίς την τελευταία προκλητική παράγραφο.Κάντε δηλαδή ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ.Παρακαλώ μη με χαρακτηρίσετε ΑΓΝΩΜΟΝΑ!!!!
image description cpaggos | Σεπτεμβρίου 18, 2013 10:42 μ.μ. | Reply
Πάντως απόψε το σύστημα τρέχει με χίλια. Πραγματικά ούτε χθές τη νύχτα στις 2:30 δεν πήγαινε έτσι. Με το που πατάς το ποντίκι, εμφανίζεται η επόμενη οθόνη!
Με αυτό που έζησα όλες τις προηγούμενες μέρες, φαίνεται σαν κάποιος/οι είχαν κάνει κάποια χοντρή μ.....ια με το σύστημα, δεν εξηγείτε αλλιώς... Μιλάμε μαγική εικόνα!!!
Ή 22:30 σήμερα στέλνω μόνο εγω....
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο