Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Διευκρινίσεις σχετικά με την υποβολή του Ε9 από το Υπ. Οικονομικών

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ
Νίκης 5-7
10180 Αθήνα

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ                                                  
Tηλ.:  210-3332553/4
Fax: 210-3332559
e-mail: [email protected]

Τρίτη, 17 Σεπτεμβρίου 2013

Ανακοίνωση Τύπου

Με αφορμή ερωτήματα που υποβάλλονται σχετικά με την παράταση της προθεσμίας υποβολής δήλωσης στοιχείων ακινήτων (έντυπο Ε9), από το Υπουργείο Οικονομικών ανακοινώνεται ότι :

Μεταβολές ακινήτων έτους 2013, που υποχρεούται το φυσικό πρόσωπο να αναγράψει στον Πίνακα 1 (Στοιχεία οικοπέδων εντός σχεδίου ή οικισμού και κτισμάτων εντός & εκτός σχεδίου) της δήλωσης στοιχείων ακινήτων (έντυπο Ε9), πραγματοποιούνται μέχρι την 20ή Σεπτεμβρίου 2013 και ώρα 23:59:59.

Σε κάποιες από αυτές τις περιπτώσεις και εάν το φυσικό πρόσωπο είναι κύριος αγροτεμαχίων, προκειμένου να υποβάλει τη δήλωση στοιχείων ακινήτων πρέπει να συμπληρώσει ορισμένες πρόσθετες πληροφορίες στα ακίνητα που αναγράφονται στον Πίνακα 2 (στοιχεία αγροτεμαχίων), που ίσως ζητηθούν κατά τη διαδικασία οριστικής ηλεκτρονικής υποβολής της.

Επικαιροποιήσεις ακινήτων έτους 2013 που υποχρεούται το φυσικό πρόσωπο να πραγματοποιήσει στον Πίνακα 2 (στοιχεία αγροτεμαχίων) της δήλωσης στοιχείων ακινήτων (έντυπο Ε9), πραγματοποιούνται μέχρι την 14η Οκτωβρίου 2013 και ώρα 23:59:59.

Τροποποιήσεις στα στοιχεία των αγροτεμαχίων που ανήκουν σε φυσικά πρόσωπα, δύναται να πραγματοποιούνται μέχρι και την ανωτέρω ημερομηνία (14/10/2013) με την υποβολή νέας δήλωσης στοιχείων ακινήτων.

Ως εκ τούτου, καλούμε τους φορολογουμένους και τους επαγγελματίες του κλάδου να μην προβαίνουν σε επικαιροποιήσεις δηλώσεων με αλλαγές μόνο στα αγροτεμάχια μέχρι και την Παρασκευή 20 Σεπτεμβρίου καθώς υπάρχει αρκετός χρόνος επικαιροποίησης μέχρι και την 14η Οκτωβρίου.

Παράδειγμα:

Φυσικό πρόσωπο εντός του έτους 2012 αποπεράτωσε μονοκατοικία επιφανείας 80 τ.μ. η οποία βρίσκεται εντός αγροτεμαχίου.
Ενέργειες:

Το φυσικό αυτό πρόσωπο οφείλει να υποβάλει δήλωση στοιχείων ακινήτων έτους 2013 και να τροποποιήσει τα στοιχεία του κτίσματος στον Πίνακα 1 της δήλωσης (να απαλείψει τον κωδικό 99 – ημιτελές κτίσμα, στήλη 10 Ειδικών Συνθηκών) μέχρι και την 20ή Σεπτεμβρίου 2013 και ώρα 23:59:59.

Εάν κατά τη διαδικασία της οριστικής ηλεκτρονικής υποβολής της δήλωσης στοιχείων ακινήτων ζητηθούν επιπρόσθετες πληροφορίες για το αγροτεμάχιο, αυτές οφείλει να τις χορηγήσει μέχρι την ίδια ημερομηνία.

Το ίδιο φυσικό πρόσωπο μετά την οριστική υποβολή της δήλωσης στοιχείων ακινήτων έτους 2013, διαπιστώνει κάποιο λάθος στα περιγραφικά στοιχεία του αγροτεμαχίου (π.χ. λανθασμένη αναγραφή της επιφάνειας), μπορεί να υποβάλει τροποποιητική δήλωση στοιχείων ακινήτων έτους 2013 αποκλειστικά για τον Πίνακα 2 της δήλωσης μέχρι την μέχρι την 14η Οκτωβρίου 2013 και ώρα 23:59:59  και να αναγράψει τα σωστά περιγραφικά στοιχεία του αγροτεμαχίου.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description hristatoskef01 | Σεπτεμβρίου 17, 2013 11:40 π.μ. | Reply
ΑΥΤΟΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΑΣ. ΕΧΟΥΝ ΠΛΑΚΑ ...
image description xristoseyag | Σεπτεμβρίου 17, 2013 11:04 π.μ. | Reply
εισαστε καλα?????αληθεια εχετε δουλεψει ενα λεπτο στην αθλια εφαρμογη σας?????
541200,00 ευρω δωσατε για αναβαθμιση...που πηγαν???εεεεε?????
image description Drakos | Σεπτεμβρίου 17, 2013 11:01 π.μ. | Reply
Οι ανθρωποι απλα δεν υπάρχουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ζωααααααααααααααααααααααααα
image description vagoav | Σεπτεμβρίου 17, 2013 1:51 μ.μ. | Reply
ΤΑΦΑΓΕ Ο ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ
image description TAKHS | Σεπτεμβρίου 17, 2013 11:10 π.μ. | Reply
ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΛΕΞΑΜΕ Η ΠΙΟ ΑΠΛΗ ΛΥΣΗ ΤΟ Ε9 ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΩΘΙ .
..ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΟ Ε9 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΤΩΝ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΩΝ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ,ΜΕΤΑΒΟΛΕΣ ΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ,ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΑΚΙΝΗΤΩΝ ΚΛΠ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ..
image description ELEMENTAL | Σεπτεμβρίου 17, 2013 11:48 π.μ. | Reply
Αν είσαι επαγγελματίας.
Αν αναλαμβάνεις τις ευθύνες τον πράξεων σου
Αν έχεις επαφή με την πραγματικότητα

Τότε δεν έχεις καμία σχέση με τους "τεχνοκράτες" του υπ.οικονομικών

Καλημέρα σας
image description agamemnon | Σεπτεμβρίου 17, 2013 11:19 π.μ. | Reply
Δυστυχώς η μπάλα εχάθη.
image description asteras5 | Σεπτεμβρίου 17, 2013 11:56 π.μ. | Reply
ΡΕ ΜΗ ΠΩ ΚΑΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΩΣ 23:59 ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΩΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΡΩΪ????

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!! ΑΣΧΕΤΟΙ !!!!!!
image description Roxanne | Σεπτεμβρίου 17, 2013 11:08 π.μ. | Reply
ΠΑΡΑΛΟΓΟΟΟΟΟΟ? Γιά να κλειδώσει ένα σύστημα πρέπει πρώτα να ανοίξει και να δουλεύει. ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ-ΑΝΟΙΓΕΙ Κ ΜΑΣ ΠΕΤΑΕΙ ΕΞΩ! Παράλογοοοοοοοοο!!!!
image description jordan81 | Σεπτεμβρίου 17, 2013 11:06 π.μ. | Reply
Απλά δεν έχω λόγια και προσπαθώ να συγκρατήσω την οργή μου...προσωπικά πλέον σταμάτησα τα ραντεβού με πελάτες γιατί ντρέπομαι σε αντίθεση με αυτούς που βγάζουν τις προθεσμίες και τετοιου είδους ανακοινώσεις.Ας δοκιμάσουν να στείλουν Ε9 να δουν τα χάλια τους και μετά ας ορίσουν προθεσμίες...Και φυσικά μεχρι την Παρασκευή δεν υπάρχει καμια πιθανότητα να έχουν σταλεί όλες οι δηλώσεις!!!!!
image description NickMastro | Σεπτεμβρίου 17, 2013 12:29 μ.μ. | Reply
ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ. ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΦΩΝΗΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΟΙΚΑ. ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ......
image description Dialgr8 | Σεπτεμβρίου 17, 2013 12:15 μ.μ. | Reply
Οχι δεν προλαβαινουμε συνάδελφε !!!! ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ !!! Άλλο το ενα και άλλο το άλλο !!!! Αν λειτουργούσε θα λεγαμε δεν προλαβαινουμε, τωρα απλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ οτι παραταση και να δωσουν. Δεν μπορω αλλο βαρεθηκα απο το πρωι να ειμαι σε " αδράνεια " !!!
image description LAMMERGEIER | Σεπτεμβρίου 17, 2013 12:39 μ.μ. | Reply
Μόνο με μηνύσεις κατά παντώς υπευθύνου μπορεί να γίνει κάτι...
Όλα τα άλλα είναι λόγια ...
image description Jianni | Σεπτεμβρίου 17, 2013 12:30 μ.μ. | Reply
O Θεοχάρης προσπάθησε να στείλει κανένα Ε9 , άραγε ....???
image description stella10 | Σεπτεμβρίου 17, 2013 12:37 μ.μ. | Reply
Ελεος πια με τους ανευθυνο-υπευθυνους του κρατους. Μας σταυρωνουν καθε μερα και ανεβαινουμε γολγοθα καθε μερα . Ασχετοι αδουλευτοι ανθρωποι που αναλαμβανουν θεσεις που απαιτουν υπευθυνοτητα και α@@@@@ και το μονο που καταφερνουν ειναι να κανουν το νευρικο μας συστημα κουρελι.
image description NickMastro | Σεπτεμβρίου 17, 2013 12:41 μ.μ. | Reply
ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ. ΕΓΩ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Ε9.
image description TDB | Σεπτεμβρίου 17, 2013 12:22 μ.μ. | Reply
ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΥΧΕΡΟΙ
ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠ.ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΜΕΧΡΙ 20-9-2013 ΩΡΑ 23,59,59

image description skiesoneiron | Σεπτεμβρίου 17, 2013 12:28 μ.μ. | Reply
ΛΟΙΠΟΝ , ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΖΟΥΜΕ , ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ , ΔΙΟΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ....
ΣΥΝΕΠΩΣ , ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ...(μιας και δεν μπορουμε να κανουμε διαφορετικα...).
image description georgiosk | Σεπτεμβρίου 17, 2013 1:49 μ.μ. | Reply
Δυστυχώς έχεις δίκαιο....
image description skiesoneiron | Σεπτεμβρίου 17, 2013 12:57 μ.μ. | Reply
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΑΛΛΟ ΜΠΙΡΙ ΜΠΙΡΙ ΚΑΙ ΜΠΟΥΡΟΥ ΜΠΟΥΡΟΥ...
image description xristoseyag | Σεπτεμβρίου 17, 2013 12:02 μ.μ. | Reply
μπορουμε αλλα και σε αυτον τον τομεα ειναι εκπροσωποι προδοτες η ανευθυνοι....!!!!!δεν μπορουμε να δουλεψουμε!!!!!!!!!!!!!εσεις που εχετε μαθει κατω το κεφαλι σκυψτε για αλλη μια φορα...αλλωστε το κανατε και στις απεργιες!!!!!!!!δεν κανατε!!!!και συνηθως ειστε πανω απο 40...
image description DimitrisD | Σεπτεμβρίου 17, 2013 12:57 μ.μ. | Reply
Ο Τσακ Νόρις έχει τελειώσει ήδη με τα Ε9.
image description kosmaslog | Σεπτεμβρίου 17, 2013 6:54 μ.μ. | Reply
xaxaxa σωστος εδω και ενα χρονο !
image description skiesoneiron | Σεπτεμβρίου 17, 2013 12:19 μ.μ. | Reply
ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΗ Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΤΟΥ xristoseyag!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description C.F.C. | Σεπτεμβρίου 17, 2013 12:29 μ.μ. | Reply
Μην ασχολείστε με τυχάρπαστους ...δε δουλεύει, δε δουλεύει ... τελείωσε ... απλώς καλό θα ήταν τα "χρυσόψαρα" να θυμούνται, όταν έρθει η ώρα, κι αυτό το "success story" όπως κι όλα τα προηγούμενα "storια" ... Αλλά δύσκολο το "κόβω" ...
image description Marioss | Σεπτεμβρίου 17, 2013 12:24 μ.μ. | Reply
Ποιο Ε9??? Αυτό που δε λειτουργεί καθόλου γιατί ακόμα δεν μπορούμε να μπούμε!!
image description NIKOSPETSAS | Σεπτεμβρίου 17, 2013 3:31 μ.μ. | Reply
ΑΜΕΣΕΣ παραιτήσεις στο Υπουργείο ΣΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑ .....
image description skiesoneiron | Σεπτεμβρίου 17, 2013 12:04 μ.μ. | Reply
ΡΕ ΣΕΙΣ , ΤΙ ΕΙΠΑΜΕ ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ....??? ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ...???
image description 200266 | Σεπτεμβρίου 17, 2013 12:00 μ.μ. | Reply
Υπάρχει ομοσπονδία?? τι κάνουν?? όλοι τα έχουν πάρει για να μας ξεκάνουν?? εεε όχι πια!!!!! Να βγουν δημοσίως στα μέσα μαζικής και να αναθέσουν τα Ε9 (σύνταξη και διορθώσεις) στους Συμβολαιογράφους!!! δεν είμαστε αρμόδιοι πια εμείς και για τα ακίνητα των πελατών μας!!! Δεν γίναμε συμβολαιογράφοι....λογιστές γίναμε...Ακούει κανείς?? να μας απαλλάξουν και να μας αποσυνδέσουν από αυτή την υποχρέωση!!!!
image description ΕΙΡΗΝΗ | Σεπτεμβρίου 17, 2013 1:11 μ.μ. | Reply
Εκ του νόμου απαλλαγμένος είσαι, με τον πελάτη σου έχεις πρόβλημα γιατί όλοι του λένε Ο ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΝΑ ΣΤΑ ΦΤΙΑΞΕΙ!!! Πως το είπαμε αυτό το ανέκδοτο κε Γραμματέα; Α ναι ο σκοπός της ΠΟΦΕΕ είναι να δίνει δουλειά στους συναδέλφους... Μην έχουμε και παράπονα τώρα...
image description Tester | Σεπτεμβρίου 17, 2013 1:19 μ.μ. | Reply
Τόση αδράνεια είχα να ζήσω από τα φοιτητικά μου χρόνια...Σε ευχαριστώ κύριε Θεοχάρη για τις όμορφες αναμνήσεις...
image description skiesoneiron | Σεπτεμβρίου 17, 2013 1:55 μ.μ. | Reply
ΩΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ....????
image description Δημήτρης Κ. | Σεπτεμβρίου 17, 2013 1:03 μ.μ. | Reply
Ομοσπονδια δεν υπαρχει. Μυνησεις ποτε εχουν γινει και απο ποιον για να γινουν τωρα. Ενημερωνουμε τους πελατες, ξενυκταμε (μαλλον συνεχιζουμε το ξενυκτι) και κανουμε τροποποιητικες στο ΦΑΠ 13. Χτες κολλαγε και στις 23:00.
image description CAP | Σεπτεμβρίου 17, 2013 1:33 μ.μ. | Reply
Εσείς "κύριοι" που βγάζετε αυτές τις ανακοινώσεις είστε για κλωτσιές ! ΘΑ είχαν εφαρμογή οι οδηγίες σας στην περίπτωση που θα μπορούσε κάποιος να περάσει , να ανοίξει την πρώτη σελίδα . Από την στιγμή που για λόγους ΕΣΕΙΣ γνωρίζετε ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ η εφαρμογή σας , τι ηλιθιότητες (για να μη γράψω κάτι άλλο ) κάθεσθε και γράφετε ; Κρετίνοι και άσχετοι , που δεν μπορούν να έχουν θέση και άποψη ούτε κάν λόγο να εκφέρουν , απορώ τι κάνουν εκεί μέσα ;
image description vagoav | Σεπτεμβρίου 17, 2013 1:40 μ.μ. | Reply
ΟΛΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΑΝ ΕΛΒΕΤΙΚΟ ΡΟΛΟΓΙ
Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΙΚΕ
ΕΓΩ ΣΕ ΧΡΟΝΟ ΡΕΚΟΡ ΕΣΤΕΙΛΑ ΟΣΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ
ΕΣΕΙ ΠΟΥ ΔΙΑΜΡΤΥΡΕΣΤΕ ΕΙΣΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΒΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΓΚΑΛΟ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΝΤΟΠΙΣΑΝ - ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΑΝ ΕΙΣΤΕ ΤΣΙΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΣΥΡΙΖΑ
image description DAS | Σεπτεμβρίου 17, 2013 1:28 μ.μ. | Reply
Αυτές είναι φανταστικές ανακοινώσεις του υπουργείου ................. "μην μπαίνετε" στο σύστημα μέχρι τις 20/9 διότι έχετε αρκετό χρόνο μέχρι τις 14/10 . Πείτε βρε γελίοι τύποι ότι δεν δουλεύει το ρημάδι σας που θα ορίσετε εσείς πόσο χρόνο έχουμε εμείς . Αλλα να μου πείς εδω ορίζεται το κάθε δευτερόλεπτο της ζωή μας , αυτό θα σας πειράξει
image description 200266 | Σεπτεμβρίου 17, 2013 1:19 μ.μ. | Reply
Όντως ομοσπονδία δεν υπάρχει... Αλλά εμείς τι κάνουμε? οι σύλλογοί μας θα έπρεπε να μας καθοδηγήσουν να κάνουμε κάτι!! Γενικώς είμαστε ο κλάδος που αν ήμαστε ενωμένοι και πάρουμε αποφάσεις θα παγώσουν τα πάντα!!! Όλα από εμάς τα περιμένουν....και για αυτό μας έχουν ευχαριστήσει ιδιαίτερα για το φιλότιμο που είχαμε φέτος να αφήσουμε στην άκρη τους εαυτούς μας και τις οικογένειές μας για να εισπράξει το κράτος...για να τα φάνε και αυτά δηλαδή......
image description skiesoneiron | Σεπτεμβρίου 17, 2013 1:11 μ.μ. | Reply
ΜΑ ΤΟ ΘΕΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ...
ΜΑΛΛΟΝ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ...
ΑΦΟΥ ΛΕΜΕ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ , ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΞΑΝΑΔΟΚΙΜΑΖΕΤΕ ΜΕΤΑ....
ΤΟ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΖΕΤΕ ΧΡΟΝΙΚΑ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ....
ΑΠΛΑ ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΥΡΟΥ ΜΠΟΥΡΟΥ....ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΑ....
image description Jianni | Σεπτεμβρίου 17, 2013 1:09 μ.μ. | Reply
Είστε απλά τραγικού και γελοίοι , σας φτύνει ο κόσμος με την αποτυχία σας κι εσείς λέτε "βρέχει" .... Κατάφερε για μια ακόμη φορά το άχρηστο πολιτικό σκηνικό μας να δημιουργήσει παγκόσμια πρωτοπορία , επιτέλους έφερε ΤΗΝ ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΗΣΗ !!! Εύγε αυτό μόνο .... Υ.Γ. Θεωρώ πλέον τη δουλεία μας τραγική και άχρηστη αφού το μόνο που κάνουμε είναι να πηδάμε στο τύμπανο που βαράνε οκνηρά και νοσηρά μυαλά"
image description DimitrisD | Σεπτεμβρίου 17, 2013 1:42 μ.μ. | Reply
Γραφειοκρατία στη μηχανογράφηση!!!! Πωωωω, ρε φίλε τι είπες τώρα...
image description DIMITRISK | Σεπτεμβρίου 17, 2013 4:02 μ.μ. | Reply
Γραφειοκρατία στη μηχανογράφηση. Συγχαρητήρια. Το λέω χρόνια. Είμαστε το μοναδικό κράτος που βάλαμε μηχανογράφηση για να τρέχουμε περισσότερο.
image description geornik | Σεπτεμβρίου 17, 2013 1:52 μ.μ. | Reply
Αγαπητοί συνάδελφοι, μπορεί να αισθανόμαστε όλοι ( παλαιοί και νέοι ) πολύ αγανακτισμένοι,
με τον τρόπο που μας έχουν επιβάλει να δουλέψουμε, αλλά μην στρέφετε τα πυρά σας μόνο στο (υ)πουργείο. Κοιτάξτε στα μάτια τους λογιστές-συναδέλφους που ασκούν το επάγγελμα την τελευταία 20ετία και ρωτήστε τους:
Γιατί συνάδελφε εγώ ως νέος λογιστής εργάζομαι με αυτούς τους όρους;
Γιατί συνάδελφε τόσα χρόνια αυτό το επάγγελμα δεν έχει ενιαίο φορέα εκπροσώπησης;
Γιατί συνάδελφε η "συναλλαγή" μεταξύ εφοριακού και φορολογουμένου ανακαλύφθηκε τελευταία.

Όταν απαντήσει η παλιοσειρά σ αυτά τα πρώτα τρία, πάμε και στα επόμενα
Ευχαριστώ
image description GARYMK2 | Σεπτεμβρίου 17, 2013 1:52 μ.μ. | Reply
μηπως παραιτηθηκε καποιος υπευθυνος για την καταντια της εφαρμογης και το χασα ? γιατι δεν ακουσα κανεναν.......στοιχειωδης ευθιξια.....
image description skiesoneiron | Σεπτεμβρίου 17, 2013 1:09 μ.μ. | Reply
ΡΕ ΣΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΤΟΝ ΘΕΟ ΣΑΣ....
ΑΜΑΝ ΠΙΑ.....
ΣΤΟΥ ΚΟΥΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ , ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΦΥΓΕ...
image description Jianni | Σεπτεμβρίου 17, 2013 2:16 μ.μ. | Reply
Εσένα το πρόβλημά σου τελικά ποιο είναι ? Μάλλον εσύ δουλειά δεν έχεις και περίσσιο χρόνο καθότι σε κάθε ανάρτηση απλά λες τον κόσμο να σταματήσει .... Ε sorry ρε φίλε ή θα πάρουμε τα όπλα , ή θα το γυρίσουμε στον αλκοολισμό ... Σε κάθε περίπτωση πρέπει να φωνάξουμε , τι να κάνουμε ... Κι άμα θέλεις πάνε αλλού να κάνεις κριτικά ... Άιντε από 'κει !!
image description SUN | Σεπτεμβρίου 17, 2013 1:54 μ.μ. | Reply
ΞΕΦΤΙΛΑ
image description DC998147798 | Σεπτεμβρίου 17, 2013 1:31 μ.μ. | Reply
Αν τυχόν το σύστημα ζητήσει περισσότερες πληροφορίες;;;;;; Μάλλον δεν το έχουν δουλέψει καθόλου το σύστημα τους - πιο σύστημα δηλαδή
image description ΑΛΕΞΗΣ06 | Σεπτεμβρίου 17, 2013 2:23 μ.μ. | Reply
ΑΠΙΘΑΝΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΥΧΑΡΠΑΣΤΟΥΣ ΕΙΔΙΚΟΥΣ.
ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΒΑΡΙΑ ΑΜΕΛΕΙΑ Ή ΜΕΓΙΣΤΗ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ,
ΤΟΤΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΛΛΟΤΡΙΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ.

image description ALEXF | Σεπτεμβρίου 17, 2013 2:48 μ.μ. | Reply
22 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΡΑΝΟΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ
image description picos | Σεπτεμβρίου 17, 2013 2:50 μ.μ. | Reply
να πατε να.........
image description MVP | Σεπτεμβρίου 17, 2013 3:56 μ.μ. | Reply
ΕΙΣΤΕ ΑΠΛΑ ΑΣΤΕΙΟΙ. ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΠΑΙΖΕΤΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΜΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΑΣ. ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΞΗΛΩΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΖΩΑ. ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΛΛΑΓΕΣ ΕΤΩΝ ΣΕ 3 ΜΟΝΟ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.
image description NIKOSPETSAS | Σεπτεμβρίου 17, 2013 3:35 μ.μ. | Reply
Ξήλωμα στο Υπουργείο Οικονομικών ΣΗΜΕΡΑ και η παράταση να ανακοινωθεί αφότου ξεκινήσει να λειτουργεί το σύστημα κανονικά. Αν δεν λειτουργεί σήμερα την Παρασκευή δηλαδή τι θα γίνεται ?
image description dRf | Σεπτεμβρίου 17, 2013 3:29 μ.μ. | Reply
Με τόσα σχόλια που δημοσιεύουμε σχετικά με το Ε9 με κάθε βλακώδες ανακοίνωση που βγάζουν να μου το θυμηθείτε ότι ο Θεοχάρης θα βγει και θα πει πως δεν καταθέταμε τις δηλώσεις επειδή όλη μέρα είμασταν στο taxheaven και τον βρίζαμε!!!!!!
image description ΘΕΟΦΙΛΟΣ | Σεπτεμβρίου 17, 2013 3:16 μ.μ. | Reply
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ. ΑΙΣΧΟΣ, ΑΗΔΙΑ....
image description elogistis | Σεπτεμβρίου 17, 2013 3:08 μ.μ. | Reply
AΠΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΤΟ ΤΑΞΙΣ ΑΝ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΟΡΙΣΤΙΚΑ Ε9 ΜΕ ΠΙΝΑΚΑ 1 ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΠΑΛΙ Ε9 ΜΕ ΤΟ ΠΙΝΑΚΑ 2

image description gpap | Σεπτεμβρίου 17, 2013 3:52 μ.μ. | Reply
Και ο χαβαλές συνεχίζεται. Κι αφού τραγικοί κύριοι του Υπουργείου, θέλετε να συνεχίσετε την πλάκα, τότε κι εγώ μαζί σας: μπορείτε να μου πείτε πιο ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟ έγραψε το παραπάνω διευκρινιστικό δελτίο; Γιατί δεν μπορεί να είναι φυσιολογικό άτομο. Εξηγούμαι: επειδή στις 20.09 έχουμε τα χρεωστικά ΦΠΑ, με το Ε9 θα ασχοληθώ μετά την υποβολή τους κι εφόσον μου το επιτρέψει το σύστημα. Μέχρι τότε δεν μπορώ να κοιτάξω καν αν τρέχει το σύστημα ή όχι. Για το λόγο αυτό, εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω, προς τι το άγχο. Εσείς κύριοι μπορείτε να βγάζετε όσες ανακοινώσεις θέλετε, με αφήνουν ΠΑΓΕΡΑ ΑΔΙΑΦΟΡΟ. ΣΤΙΣ 20 ΕΧΟΥΜΕ ΦΠΑ, ΣΤΙΣ 30 ΞΑΝΑΕΧΟΥΜΕ ΦΠΑ. ΣΤΙΣ 30 ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΔ. ΣΤΙΣ 30 ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΕΣ. Το Ε9 ΕΊΝΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ, ΔΗΛΑΔΗ ΑΡΧΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ. ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΒΓΑΛΤΕ ΟΣΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΘΕΛΕΤΕ. Εγώ το πρόγραμμά μου ως γραφείο σας το είπα. Γεια σας.!!!

ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΚΑΡΔΙΤΣΑ
image description georgem | Σεπτεμβρίου 17, 2013 4:35 μ.μ. | Reply
ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΔΟΘΕΙ ΣΤΙΣ 20 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2013 ΚΑΙ ΩΡΑ 23:59:59. ΓΙΑ ΚΥΡΙΑΚΗ 22 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2013 ΚΑΙ ΩΡΑ 23:59:59. (ΘΑ ΤΟ ΠΕΙ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ) ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΜΕΝΟΙ ΑΧΑΡΙΣΤΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ!!! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΝ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΟΙ ΔΑΝΕΙΣΤΕΣ, ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ!
image description DC031651180 | Σεπτεμβρίου 17, 2013 5:59 μ.μ. | Reply
ΠΡΟΤΑΣΗ........... ΑΦΟΥ ΤΟ TAXIS EXEI ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΕΙ Κ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΟΥΜΕ ΜΕ MAIL ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΑΦΜ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ ΜΑΣ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΑΔΥΝΑΤΟΥΜΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΤΑ Ε9 ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΟΓΙΣΟΥΝ ΣΕ ΕΜΑΣ (ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ) ΠΟΥ ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ ΤΑ "ΚΟΝΟΜΗΣΑΜΕ" ΦΕΤΟΣ .....ΕΓΩ ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ "ΚΟΝΟΜΗΣΑ" ΚΑΙ ΔΙΑΒΗΤΗ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description dRf | Σεπτεμβρίου 17, 2013 5:40 μ.μ. | Reply
Ο εν λόγω κύριος είναι στον κόσμο του, με ένα σύστημα να μην επιτρέπει καν την είσοδο πολλές φορές στην εφαρμογή, θεωρεί πως είναι στραβός ο γιαλός και όχι πως αρμενίζουμε στραβά, δεν θα μου κάνει λοιπόν καμιά εντύπωση εάν πιστεύει επίσης πως κατακαλόκαιρο με ντάλα ήλιο ψυχαλίζει! Η έπαρση σε όλο της το μεγαλείο, προσωποποίηση του για όλα φταίνε οι άλλοι!!!
image description hronisx | Σεπτεμβρίου 17, 2013 6:35 μ.μ. | Reply
Άσχετοι και βλάκες εκεί στο υπουργείο οικονομικών!!!! Πως θα στείλουμε μέχρι 20/09/2013 τον πίνακα 1 στο Ε9 χωρίς να υποβάλλουμε και τον πίνακα 2 με τα αγροτεμάχια!!!!!!Αφού βρε άσχετοι θα πρέπει και οι δύο πίνακες να υποβληθούν μαζί!!!!!!!
image description MANOLIST | Σεπτεμβρίου 17, 2013 7:50 μ.μ. | Reply
Η περίοδος λειτουργίας δεν είναι ενεργή γιατί , λόγω αδράνειας, έληξε ο διαθέσιμος χρόνος της. Θα γίνει αυτόματα επανάληψη φόρτωσης της σελίδας σε 10 δευτερόλεπτα. Διαφορετικά, κάντε κλικ εδώ. ΟΥΤΕ 5 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΜΠΩ.

image description nfafoulakis | Σεπτεμβρίου 17, 2013 7:36 μ.μ. | Reply
Η περίοδος λειτουργίας δεν είναι ενεργή γιατί , λόγω αδράνειας, έληξε ο διαθέσιμος χρόνος της. Θα γίνει αυτόματα επανάληψη φόρτωσης της σελίδας σε 10 δευτερόλεπτα. Διαφορετικά, κάντε κλικ εδώ......Η περίοδος λειτουργίας δεν είναι ενεργή γιατί , λόγω αδράνειας, έληξε ο διαθέσιμος χρόνος της. Θα γίνει αυτόματα επανάληψη φόρτωσης της σελίδας σε 10 δευτερόλεπτα. Διαφορετικά, κάντε κλικ εδώ.
image description babisxrou | Σεπτεμβρίου 17, 2013 7:26 μ.μ. | Reply
Αλήθεια γιατί παλεύουμε? Προσπαθούμε να διορθώσουμε τα κακώς κείμενα δεκαετίας και βάλε με αυτό το Ε9 και το περιουσιολόγιο και μας αντιμετωπίζουνε σαν ζώα. Πελάτης που εγώ ο ίδιος έκανα τα Ε9 και τα παραλαμβάνανε στις εφορίες, τα έκανα μετά με τις υπέροχες εφαρμογές που φόρτωνες το αρχείο (καλό ε?). Που πέρσι κάποια στιγμή του έκανα Ε9 και του διέγραψα ακίνητο που πούλησε.Το ΕΤΑΚ 2008 & 2009 είχε βγεί κανονικότατα και σήμερα διαπιστώσαμε ότι ούτε αυτό, ούτε η σύζυγος του έχουν εικόνα στο Ε9, δεν υπάρχει ούτε ένα ακίνητο - τα πήρε το εύρηκα. Και προσπαθώ απο εκείνη την στιγμή να κάνω κάτι, να τα ξαναδηλώσω (έχω μιλήσει με taxis αφού έβγαλα γραμμή μετά από 4 ώρες και νομίζω ακόμα γελάνε με την περίπτωση μου και την αγανάκτηση μου) και δεν δουλεύει τίποτα. Τι κάνεις οέο?
image description NANDRO79 | Σεπτεμβρίου 17, 2013 9:13 μ.μ. | Reply
21.30 και δεν δουλευει με τιποτα. απλως σε πεταει εξω. δεν μπαινεις στην εφαρμογη ουτε με ευχελαιο. τι πρεπει να γινει δηλαδη να βαλα το ξυπνητηρι 3 το πρωι να σηκωθω να δω αν δεησει και με βαλει μεσα?. εφτα Ε9 εχω ακομα, δεν αναλαβανω αλλα εδω και 10 μερες , και παλι δεν θα καταφερω να στειλω αυτα τα 7 να μην βρεθω εκθετος (φαντασου να ειχα αναλαβει και αλλα!)
image description vlastaras | Σεπτεμβρίου 17, 2013 9:55 μ.μ. | Reply
το σιριαλ δεν τελειωνει
η συνεχεια αυριο παλι...............
image description 700 | Σεπτεμβρίου 17, 2013 11:19 μ.μ. | Reply
ΝΕΟ ΤΑΧΙΣ 2014-2020 ΜΠΕΣ ΒΓΕΣ VERSION 1.00000000000000000000000000000000000000KAI BLEPOYME
image description VACHO | Σεπτεμβρίου 18, 2013 12:57 π.μ. | Reply
00:15
Ειπα ότι τόσο αργά θα λειτουργούσε αλλα τίποτα . ΦΤΑΝΕΙ !!! ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ!!!
image description NIKOSPETSAS | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:56 π.μ. | Reply
01.20 και σέρνεται ή δεν λειτουργεί ... ούτε ο Δράκουλας δεν θα καταφέρει να στείλει Ε9 φέτος !!!
image description NIKOSPETSAS | Σεπτεμβρίου 18, 2013 1:22 π.μ. | Reply
ΑΛΛΆ από 01.25 και μετά ξαφνικά λειτουργεί κανονικά !!! Θα το ξενυχτίσουμε σήμερα ...
image description VACHO | Σεπτεμβρίου 18, 2013 8:34 π.μ. | Reply
ΞΥΠΝΗΣΑ 5:15 . ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΧΩΡΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ 8:11.

ΤΙ ΛΕΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ, ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΙΚΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ Ε9.
image description pman | Σεπτεμβρίου 18, 2013 8:50 π.μ. | Reply
8:11 ακριβώς συνδέθηκα εγώ! Κι έπεσε το σύστημα...
image description georgem | Σεπτεμβρίου 18, 2013 8:51 π.μ. | Reply
ΑΦΩΝΟΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΟΥΣ!!
image description VATS | Σεπτεμβρίου 18, 2013 9:22 π.μ. | Reply
απο τις 7.10 εώς τις 8.10 δούλευε.μετά μπήκαν όλοι και παρέλυσε.

Κρίμα την αναβάθμιση
image description GRECTORAS | Σεπτεμβρίου 18, 2013 9:36 π.μ. | Reply
Εγώ για πλάκα χθες κατά τις 23.30 λέω, οι περισσότεροι ασχολούνται με Ε9 που θέλει ιόβια υπομονή, και μ αυτά που χουν γίνει φέτος την έχω εξαντλήσει, και αποφασίζω να περάσω 5-10 εγγραφές στις συγκεντρωτικές ενός πελάτη που τηρεί χειρόγραφα.Προς γνώσιν συναδέλφων που το δοκιμάσουν δλδ χωρίς την χρήση αρχείου,ΑΠΟΘΗΚΕΥΕΤΕ ανά δυο max τρεις εγγραφές γιατί πάλι τα καντήλια θα αρχίσετε.Κάνω και μια δοκιμή στο site του οαεδ για κάτι κοινωνικού τουρισμού άλλοοοοοο σύρσιμο.Τα αρπάζει καλά ο κουμπάρος ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ κι εμείς να μην έχουμε έναν κεντρικό φορέα που να έχει αποφασίσει εδώ και μήνες την διακοπή αποστολής οποιασδήποτε δήλωσης.
image description 111 | Σεπτεμβρίου 18, 2013 9:21 π.μ. | Reply
δεν αντεχουμε αλλο.........
image description cpaggos | Σεπτεμβρίου 18, 2013 10:54 π.μ. | Reply
Χθές βράδυ από 1:15 εως 2:30 έβγαλα δουλειά που 1 άτομο χρειάζεται κυριολεκτικά τουλάχιστον 3 ολόκληρες μέρες για να βγεί.
Κ. Θεοχάρη δεν έχουν νόημα οι οποιεσδήποτε προθεσμίες για κάτι που δεν δουλεύει ούτε καν στοιχειωδώς. Αυτό το σύστημα έχετε χτίσει με τους συναρμοδίους σας. Το ξέρουμε, πας και με τα πόδια Αθήνα-Θεσσαλονίκη και αν δεν ακολουθήσεις την Ε.Ο. και κόψεις δρόμο όπου μπορείς, σίγουρα γλυτώνεις χρόνο και κούραση. Έχετε όμως καταλάβει ότι μας ζητάτε σε μια βδομάδα να κάνουμε 500 χλμ και δεν μας διαθέτετε ούτε καν ποδήλατο (από 08:00 εως 24:00);;;
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο