Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Τα προβλήματα σχετικά με τη υποβολή του Ε9 συνεχίζονται

Πολλά είναι τα παράπονα που δέχεται στο Tweeter ο Γενικός Γραμματέας Δημοσίων Εσόδων Κος Θεοχάρης, σχετικά με την αδυναμία υποβολής Ε9 ο οποίος προτρέπει τους υπόχρεους να ασχοληθούν μόνο με τις αλλαγές του πίνακα 1 μέχρι την Παρασκευή, έτσι ώστε να μην επιβαρύνεται το σύστημα.

Χαρακτηριστικές είναι δύο αναρτήσεις:

karabelas panos "μετα απο μια ωρα και 22 λεπτα τελειωσα το Ε9 με συμπληρωση 5 ΚΑΕΚ ...φαντασου να ειχα και τιποτε αλλες μεταβολες..."
Harry Theoharis‏ :Δεν έπρεπε να μπείτε πριν την Παρασκευή.Αυτός είναι ο λόγος που κάθεται το σύστημα.Μόνο αλλαγές ουσίας πιν.1 μέχρι Παρασκευή

----

Harry Theoharis‏: Μην υποβάλετε δηλώσεις με αλλαγές αγροτεμαχίων μόνο, μέχρι και την Παρασκευή. Έτσι θα μπορέσετε να τελειώσετε γρηγορότερα την υποβολή # Ε9




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description DimitrisD | Σεπτεμβρίου 17, 2013 10:27 π.μ. | Reply
Α, εμείς φταίμε πάλι δηλαδή που μπαίνουμε και τα φτιάχνουμε ε; Ωραία....
image description 235711 | Σεπτεμβρίου 17, 2013 10:06 π.μ. | Reply
Αν δεν ασχοληθούμε καθόλου τότε είναι που θα πετάει το σύστημα....
image description SPIROS KERK. | Σεπτεμβρίου 17, 2013 10:44 π.μ. | Reply
Α τώρα γίναμε πάλι φίλοι.........Και να σας βηθήσουμε να μη "κάθεται" το σύστημα.....Αμ δε.....
image description panosoptimus | Σεπτεμβρίου 17, 2013 10:37 π.μ. | Reply
Προφανώς ο Θεοχάρης δεν έκανε ούτε 1 Ε9 διότι αν κάποιος έχει και χωράφια που έιναι κοντά σε πόλεις χρειάζεται να περιγράψεις που βρίσκονται για να προχωρήσεις στην υποβολή των αλλαγών του πίνακα 1
image description prince | Σεπτεμβρίου 17, 2013 10:08 π.μ. | Reply
Harry Theoharis ελληναρας
image description SPIROS KERK. | Σεπτεμβρίου 17, 2013 10:19 π.μ. | Reply
βοηθήσουμε
image description DC099818185 | Σεπτεμβρίου 17, 2013 10:31 π.μ. | Reply
Ντρέπομαι που θεωρούσα τον κύριο Θεοχάρη "μεγάλο κεφάλαιο" στο ΥΠΟΙΚ.
Τελικά, όλοι καταλήγουν στα ίδια..
image description GIORGOSMYT | Σεπτεμβρίου 17, 2013 11:18 π.μ. | Reply
ΔΟΚΙΜΑΣΕ Ο ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ?? ΑΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΕΙ ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕΤΑΒΟΛΕΣ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ 1.
image description foibos | Σεπτεμβρίου 17, 2013 11:35 π.μ. | Reply
H λογικη του παραλογου ..οριακη προθεσμια αλλα και μην υποβαλετε και δηλωσεις μεχρι παρασκευη ...λυπαμαι για τη καταντια και την ασχετοσυνη
image description ALONE^^ | Σεπτεμβρίου 17, 2013 11:17 π.μ. | Reply
Να ενημερώνουν οι συνάδελφοι ποιός είναι συνδεδεμένος να ξέρουμε οι υπόλοιποι να μην μπαινουμε και τον πεταέι το σύστημα....οργανωθείτε ΚΥΡΙΟΙ δεν ακούτε τον αφέντη μας.
image description Dom | Σεπτεμβρίου 17, 2013 11:45 π.μ. | Reply
Μηπως να του στείλουμε τις μεταβολές απο το Tweeter να τις κάνει αυτός μια που μπορεί και μπαίνει?
image description nasy | Σεπτεμβρίου 17, 2013 11:12 π.μ. | Reply
Mην δοκιμασετε καν να μπειτε στην εφαρμογη Ε9 πρεπει να ξεκουραστει .
image description FROUFROU | Σεπτεμβρίου 17, 2013 11:04 π.μ. | Reply
Απο το πρωι προσπαθω να στειλω ''ένα'' ε9 και ακομα τιποτα.Τι γινεται?
image description DC031651180 | Σεπτεμβρίου 17, 2013 12:40 μ.μ. | Reply
ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΚΑΝΕΝΑ Ε9 ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ .............................

ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΗΛΑΔΗ... ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ ΝΟΜΙΚΑ ...ΜΕ ΕΞΩΔΙΚΑ ΚΑΙ ΑΓΩΓΕΣ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ??? Η ΝΑ ΑΥΤΟΠΥΡΠΟΛΗΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΣΤΗ ΠΛΑΤΕΙΑ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ ?????????

ΑΦΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΡΕΥΣΕΙ
image description ELEMENTAL | Σεπτεμβρίου 17, 2013 12:52 μ.μ. | Reply
Η απάντηση που δίνει δίχνει την σοβαρότητας του προσώπου. Απλά φαιδρός.
image description C.F.C. | Σεπτεμβρίου 17, 2013 12:50 μ.μ. | Reply
Έλα μωρέ τώρα, αφού δε θέλουν να γίνει δουλειά, τι καθόμαστε και το συζητάμε ( άκου κάθεται το σύστημα, ωραίο σύστημα φτιάξατε ) χαζοντάμαρα ούλοι μας ...
image description Tester | Σεπτεμβρίου 17, 2013 12:58 μ.μ. | Reply
Για να υφίσταται προθεσμία πρέπει να υπάρχει και το μέσο...Πραγματικά απορώ τον λόγο να συζητάμε το θέμα,αφού δεν υπάρχει σύστημα για να στείλουμε τα Ε9 δεν υπάρχει και προθεσμία. Σαν επαγγελματίας λογιστής και σαν σκεπτόμενο ον αρνούμαι να μπω στην διαδικασία να κάνω έστω είσοδο στην εφαρμογή του Ε9.
image description vagoav | Σεπτεμβρίου 17, 2013 1:02 μ.μ. | Reply
ΧΑΡΡΥ ΜΗΠΩΣ ΕΠΡΠΕ ΝΑ ΕΙΧΕΣ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ?????
ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΛΛΟΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ
image description ΕΛΕΝΗ_Μ | Σεπτεμβρίου 17, 2013 4:37 μ.μ. | Reply
ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΑΛΛΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ......., ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ.... ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΥΓΟΥΜΕΝΑ ΕΤΗ ΑΥΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑΜΕ Ή ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ? ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ..... ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΚΑΤΙ...... ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΝ ΠΛΗΡΩΣ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ..... Ή ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΘΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΛΟΓΙΣΤΗΣ!!!!!!!!!!!!!
image description jkpoodos | Σεπτεμβρίου 17, 2013 4:17 μ.μ. | Reply
ΟΣΑ ΔΕΝ ΚΑΝΑΝΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΣ ΑΔΡΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΥΝΤΟΜΑ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΜΕ ΛΑΘΕΜΕΝΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΟΠΩΣ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΑΛΛΑΓΩΝ ΠΙΝΑΚΑ 1 Ε9 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ 2 ( ΑΓΡΟΤΕΜΑΧΙΑ ) . ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ Ο ΠΙΝΑΚΑΣ 1 ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ 2. ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕ ΥΠΕΡΟΧΟ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΡΟΛΟΙ ΟΠΩΣ Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ . ΑΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ Ο ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ Ε9 ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ Ε9 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΟΠΩΣ ΠΙΝΑΚΑ 1 ΕΩΣ 20-09-2013 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΠΙΝΑΚΑ 2 ΜΕΧΡΙ 14-10-2013. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΙΡΕΣΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΛΛΑΓΩΝ . ΤΙ ΕΙΡΩΝΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description MPAGANIS | Σεπτεμβρίου 17, 2013 9:24 μ.μ. | Reply
ΝΤΡΟΠΗ
image description kostalampros | Σεπτεμβρίου 17, 2013 11:01 μ.μ. | Reply
λιγα πεπτα πρίν τα μεσανυχτα και το taxis το χαβα του !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
να δωσουμε ολοι οι ΕΛΛΗΝΕΣ απο 1€ να πανε να παρουν ένα server NA τα δώσουμε στον ΑΚΗ που ξέρει απο προμήθειες !!!!!!
image description elina1 | Σεπτεμβρίου 17, 2013 11:29 μ.μ. | Reply
Αλήτες!!!! ντροπή τους!!! για τι μας έχουν περάσει? όλους τους ανίκανους τους έχουμε εκλέξει. Καλά να πάθουμε! Αλλά φταίμε και εμείς που αντί να πούμε δεν φτιάχνουμε τίποτα με τους Καποδίστριες και τους Καλλικράτιδές τους μέσα, καθόμαστε μέσα στα μαύρα μεσάνυχτα να βγάζουμε τα μάτια μας με έναν όγκο δουλειάς που δεν θα την πληρωθούμε αλλά θα την πληρώσουμε στους γιατρούς και από πάνω!
image description elina1 | Σεπτεμβρίου 17, 2013 11:10 μ.μ. | Reply
"Η περίοδος λειτουργίας δεν είναι ενεργή γιατί , λόγω αδράνειας, έληξε ο διαθέσιμος χρόνος της. Θα γίνει αυτόματα επανάληψη φόρτωσης της σελίδας σε 10 δευτερόλεπτα. Διαφορετικά, κάντε κλικ εδώ." Συνάδελφοι πόσα κλικ έχετε κάνει? εγώ έχω χάσει τον λογαριασμό.......
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο