Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Χωρίς προβλήματα η υποβολή των δηλώσεων Ε9

Συνεχίζεται απρόσκοπτα η υποβολή των δηλώσεων Ε9 μέσω της ηλεκτρονικής  εφαρμογής του Taxis, η οποία δεν παρουσιάζει κανένα απολύτως πρόβλημα τις τελευταίες ημέρες. Ειδικά σήμερα, η υποβολή των Ε9 αναμένεται να ξεπεράσει κάθε προηγούμενο.
Πληροφορίες θέλουν το μεγαλύτερο μέρος των δηλώσεων να έχει υποβληθεί  και σύμφωνα με την ροή των τελευταίων ημερών, η ολοκλήρωση των υποβολών αναμένεται να ολοκληρωθεί πολύ πριν την 20η Σεπτεμβρίου 2013.
Σημειώνεται επίσης ότι ο μέσος χρόνος υποβολής ενός Ε9 για υπόχρεους με μεταβολή σε ένα ή δύο ακίνητα δεν ξεπερνά το 1 λεπτό.  

Σημείωση: Το παραπάνω κείμενο θα το δημοσιεύαμε εάν το ημερολόγιο έδειχνε 1η Απριλίου.
Ωστόσο, το ημερολόγιο δείχνει 16 Σεπτεμβρίου και για το λόγο αυτό θα παρακαλούσαμε τους υπεύθυνους να κάνουν κάτι γι' αυτή την ταλαιπωρία που υφιστάμεθα ως λογιστές προσπαθώντας να υποβάλλουμε τις δηλώσεις Ε9 σε μία "απαράδεκτη" εφαρμογή που δεν λειτουργεί.
Γνωρίζουμε ότι νέα παράταση δεν μπορεί να δοθεί γι' αυτό είναι επιτακτική ανάγκη να διορθωθούν τα τεχνικά προβλήματα έτσι ώστε "τουλάχιστον" να μπορέσουμε να προβούμε στις διορθώσεις των Ε9 μετά την λήξη της προθεσμίας.

Υπενθυμίζουμε σε όσους  συναδέλφους έχουν την τύχη να "μπούν" στην εφαρμογή, ότι η επιστημονική ομάδα του Taxheaven έχει αναρτήσει ένα πλήρες οδηγό σχετικά με την υποβολή του Ε9 τον οποίο μπορείτε να βρείτε εδώ.
 

Επιμέλεια

Επιστημονική ομάδα Taxheaven




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description DC998147798 | Σεπτεμβρίου 16, 2013 1:46 μ.μ. | Reply
είπα και γω.... θα τρελαθώ τελείως
image description AlanTrap | Σεπτεμβρίου 16, 2013 2:32 μ.μ. | Reply
Τουλάχιστον δεν χάσαμε το χιούμορ μας. Ωραίο .
image description elina1 | Σεπτεμβρίου 16, 2013 2:40 μ.μ. | Reply
και εγώ έτοιμη ήμουν να γράψω κάτι άσχημο.....δυστυχώς όλοι οι άσχετοι έχουν πιάσει θέσεις στα υπουργεία....
image description NickMastro | Σεπτεμβρίου 16, 2013 2:14 μ.μ. | Reply
ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΟ ΛΟΤΤΟ ΑΠΤΙΣ ΤΑΜΕΙΑΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ....ΟΧΙ ΠΙΑ Ε9......ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΕΚΚΑΤΟΜΥΡΙΟΥΧΟΙ....ΠΕΤΑΧΤΕ ΤΑ ΣΤΥΛΟ ΚΑΙ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΤΕ ΤΑ ΨΩΝΙΑ
image description DC031651180 | Σεπτεμβρίου 16, 2013 2:50 μ.μ. | Reply
Ειναι γεγονός το σύστημα μας "δουλευει" τέλεια!!!!!!!!!!!!!! Ούτε ένα ..μα ούτε ένα Ε9 δεν κατάφερα να στείλω σήμερα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description KABONTOROS | Σεπτεμβρίου 16, 2013 2:51 μ.μ. | Reply
Aφού δεν ντρέπονται λίγο..........
image description trapezokomos | Σεπτεμβρίου 16, 2013 3:01 μ.μ. | Reply
τι λετε ρε;;;;παιζετε με τα νευρα μας;ούτε την εικονα δεν με αφηνει να μπω.καντε ρε συλλογοι καμια μηνυση επιτελους σε αυτους τους επικινδυνους:αν παθω τίποτα στην υγεια μου να ξερετε θα κηνυγησω και εσας και αυτούς...δεν κανω πλάκα...
image description MΙΛΤΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑ | Σεπτεμβρίου 16, 2013 3:11 μ.μ. | Reply
Τι πάει να πει "ότι νέα παράταση δεν μπορεί να δοθεί " να τσακιστούν να δώσουν !!!
Πως θα γίνει η υποβολλή χωρίς να λειτουργεί η εφαρμογή ;;;
image description linakisgr1 | Σεπτεμβρίου 16, 2013 6:22 μ.μ. | Reply
6.20 μμ ακόμα προβλήματα
image description kosmaslog | Σεπτεμβρίου 16, 2013 6:14 μ.μ. | Reply
Σημειώνεται επίσης ότι ο μέσος χρόνος υποβολής ενός Ε9 για υπόχρεους με μεταβολή σε ένα ή δύο ακίνητα δεν ξεπερνά το 1 λεπτό.
Εμενα 1 λεπτο κανει για να βγαλει το μηνυμα: ¨Η περίοδος λειτουργίας δεν είναι ενεργή γιατί , λόγω αδράνειας, έληξε ο διαθέσιμος χρόνος της. Θα γίνει αυτόματα επανάληψη φόρτωσης της σελίδας σε 10 δευτερόλεπτα. Διαφορετικά, κάντε κλικ εδώ.¨ ΚΑΙ ΜΕΤΑ REFRESH KAI REFRESH KAI ΔΕΝ ΣΥΜΜΑΖΕΥΕΤΑΙ...............
image description C.F.C. | Σεπτεμβρίου 16, 2013 6:13 μ.μ. | Reply
Χιουμοριστική διάθεση να υπάρχει βρε παιδιά και όλα λύνονται. Άλλωστε και τα παιδιά από το Taxheaven που ανήρτησαν το ποιο πάνω με αυτή τη διάθεση το έγραψαν και το ανήρτησαν. Πικρό χιούμορ μεν αλλά .....
image description logistaras | Σεπτεμβρίου 16, 2013 7:38 μ.μ. | Reply
Η περίοδος λειτουργίας δεν είναι ενεργή γιατί , λόγω αδράνειας, έληξε ο διαθέσιμος χρόνος της. Πατήστε ΟΚ για να επαναληφθεί η φόρτωση της σελίδας.
@[email protected]#@#%^#^#
image description vlastaras | Σεπτεμβρίου 16, 2013 8:01 μ.μ. | Reply
Ε9
δεν δουλευει
ακομα εχει αδρανεια.................
μεγαλη τρελα
που εισαι θεοχαρη??????????????????
image description CHRISTIAN32 | Σεπτεμβρίου 16, 2013 8:29 μ.μ. | Reply
2ωρες ανα ε9 και ανα ατομο
image description DC124505510 | Σεπτεμβρίου 16, 2013 9:35 μ.μ. | Reply
Ε9 μέχρι πότε θέλουν;;;;;;;;;;;;;;Βαρέθηκα με την εφαρμογή σήμερα και δεν πρόκειται να δουλέψω σε κάτι που ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Νέα Παράταση τώρα.-
image description foibos | Σεπτεμβρίου 16, 2013 9:58 μ.μ. | Reply
ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΑΛΕΥΩ ....ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

image description LOUKASV | Σεπτεμβρίου 16, 2013 9:15 μ.μ. | Reply
ΨΕΥΤΕΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ.
ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΠΑΙΔΕΥΟΝΤΑΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΕΝΑ Ε9 ΤΗ ΜΕΡΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΟΥΝ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΓΚΑΣΟΥΝ ΤΟ ΘΕΟΧΑΡΗ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ Ε9 ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.
image description panos60s | Σεπτεμβρίου 16, 2013 10:53 μ.μ. | Reply
ΚΥΡΙΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΓΠΣ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΓΕΛΙΟΙ. ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΠΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΜΑΣ. Η ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 22:07 ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΣΕΡΝΕΤΑΙ. ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΠΕΡΙ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ Η ΓΡΑΜΜΗ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ 19 ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΑΠΟ ΤΙΣ 17:00 ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΕΝΑ Ε9 ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΕΤΑΞΕΙ ΕΞΩ 30 ΦΟΡΕΣ. ΓΕΛΙΟΙ.................
image description Στεφανίδης | Σεπτεμβρίου 16, 2013 10:06 μ.μ. | Reply
Τα ίδια παθαίνω και εγώ με την ανεκδιήγητη εφαρμογή του Ε9.Από τις 7:00 μμ προσπαθώ να στείλω ένα Ε9 και η ώρα είναι 10 και τέταρτο και τα νεύρα έγιναν κουρέλια.
image description constantinos-1 | Σεπτεμβρίου 16, 2013 10:17 μ.μ. | Reply
ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΚΟΥΦΟΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΧΑΖΟΣ
ΛΕΕΙ Ο ΚΟΥΦΟΣ
ΔΕΣ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΥ ΤΗ ΦΕΡΩ ΤΟΥ ΧΑΖΟΥ
ΡΕ ΣΥ ΛΕΕΙ ΣΤΟ ΧΑΖΟ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ 2+1 ;
4 ΑΠΑΝΤΑΕΙ Ο ΧΑΖΟΣ
ΝΑ ΤΗ ΦΑΣ ΚΑΙ ΝΑΝΕ ΚΡΥΑ ΤΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΚΟΥΦΟΣ

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
image description ΕΛΕΝΗ_Μ | Σεπτεμβρίου 16, 2013 10:22 μ.μ. | Reply
ΣΤΙΣ 25 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ ΑΚΙΝΗΤΟ, ΣΤΙΣ 30 ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 43 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΙΣ. ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΈΦΤΑΣΑ .... ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΣΥΝΕΧΊΖΩ ΝΑ ΜΕΤΡΑΩ ΠΡΟΣΠΆΘΕΙΕΣ...... ΤΗΝ ΧΡΕΩΣΗ ΓΙΑ ΣΠΑΤΑΛΗ ΧΡΟΝΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΣΤΕΛΝΩ????????
image description ouz1 | Σεπτεμβρίου 17, 2013 1:51 π.μ. | Reply
ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΑΛΛΟ Μ "ΑΥΤΟΥΣ" ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ... ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΥΡΗΞΕΙ ΠΟΛΕΜΟ . ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΛΕΟΝ ΕΧΘΡΟΙ.... ΚΑΝΕΝΑ Ε9 ΜΗΝ ΣΤΕΛΝΕΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ....
image description THEODOROP | Σεπτεμβρίου 17, 2013 10:41 π.μ. | Reply
προσπαθησα να στειλω σημερα ενα ε9 και απο αδρανεια με πεταξε 22 φορες
ποση υπομονη να εχω?
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο