Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Πολλά παραμένουν τα προβλήματα σχετικά με την εφαρμογή υποβολής Ε9 στην Γ.Γ.Π.Σ.

Αναμένοντας την επίσημη ανακοίνωση για την παράταση η υποβολή του Ε9 έχει γίνει εφιάλτης για τους περισσότερους συναδέλφους λογιστές, λόγω των προβλημάτων της εφαρμογής. Εξαιτίας αυτών η υποβολή ενός Ε9 ή ακόμα και η διόρθωση ενός ακινήτου μπορεί να διαρκέσει ώρες.

Αποκορύφωμα των προβλημάτων η χθεσινή ημέρα κατά την οποία η εφαρμογή δούλευε προβληματικά τις περισσότερες ώρες της ημέρας.(εκτός των προγραμματισμένων διακοπών). Η ΓΓΠΣ αναγκάστηκε να θέσει εκτός λειτουργίας για λίγη ώρα την εφαρμογή, και τις τελευταίες ημέρες κάνει υπεράνθρωπες προσπάθειες για να ομαλοποιήσει την κατάσταση.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description prince | Σεπτεμβρίου 13, 2013 8:58 π.μ. | Reply
υπεράνθρωπες προσπάθειες
image description giorgosap | Σεπτεμβρίου 13, 2013 8:06 π.μ. | Reply
Δε βαρεθηκατε να σας βριζει ο κοσμος?
image description dRf | Σεπτεμβρίου 13, 2013 9:39 π.μ. | Reply
Το έχω ξαναγράψει και απλά το επαναφέρω.
"Θερμή παράκλιση προς τους anonymous κάντε ένα ντου στο www.gsis.gr και τινάξτε το στον αέρα το μπ@@@@@λο να ησυχάσουμε και μεις επιτέλους."
Μόνο αυτή η λύση υπάρχει!!!!!!!!!!!
image description TAG-AMAL | Σεπτεμβρίου 13, 2013 9:10 π.μ. | Reply
κκ του υπουργειου δεν γινετε ετσι δουλεια ..... το μονο που βλεπουμε ειναι οτι τελειωσε ο χρονος μας.................παρακαλουμε για κατανοηση βελτιωση διαφορετικα ,,,, αστα να πανε .... χαμενος χρονος......

ευχαριστουμε και ελπιζουμε ..!!!!!!!!!!!!!
image description elogistis | Σεπτεμβρίου 13, 2013 9:05 π.μ. | Reply
ΕΛΕΟΣ ΔΩΣΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ...................
image description NANDRO79 | Σεπτεμβρίου 13, 2013 9:23 π.μ. | Reply
ετσι που δουλευει το συστημα (η μαλλον που δεν δουλευει) ουτε 16/9/2014 δεν θα εχουμε τελειωσει. σημερα παλι απο το πρωι τα ιδια. τι ειχα παντελακη μου "Η περίοδος λειτουργίας δεν είναι ενεργή γιατί , λόγω αδράνειας, έληξε ο διαθέσιμος χρόνος της. Θα γίνει αυτόματα επανάληψη φόρτωσης της σελίδας σε 10 δευτερόλεπτα. Διαφορετικά, κάντε κλικ εδώ."
image description dimitris7uk | Σεπτεμβρίου 13, 2013 9:45 π.μ. | Reply
ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΡΕΕΕΕΕ !!!!!!!!!!!
Οχι αλλη παραταση, αρκετα με τις παρατασεις-ασπιρινες !!!!

ΦΤΙΑΞΤΕ ΤΟ !!!!!!!!!!!!!!!!
image description MANOLIST | Σεπτεμβρίου 13, 2013 9:00 π.μ. | Reply
ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΑΡΑΤΑΣΗ.ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.
image description ΓΡΙΒΑΣ ΠΕΤΡΟΣ | Σεπτεμβρίου 13, 2013 9:31 π.μ. | Reply
Υπεράνθρωπες προσπάθειες κάνουν οι περισσότεροι συνάδελφοι λογιστές... Για τους υπαλλήλους της ΓΓΠΣ δεν παίρνω και όρκο, αλλά τι φταίνε και αυτοί... Με τους servers που έχουν (που προφανώς είναι της πλάκας) με αυτούς παλεύουν... Έχω αρκετά Ε9 ακόμα αλλά δεν μπορώ να αγχωθώ από τη στιγμή που δεν μπορώ να δουλέψω... Τα ΦΑΠ έχουν 4 μήνες προθεσμία για διόρθωση, αν δεν το φτιάξουν τώρα θα περιμένουν 4 μήνες παραπάνω...
image description nikmeg | Σεπτεμβρίου 13, 2013 9:25 π.μ. | Reply
ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ.ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ.ΕΧΟΥΜΕ ΣΟΒΑΡΟΤΕΡΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΑΡ.ΠΑΡ.ΔΕΗ ΚΑΙ ΚΑΕΚ
image description FROUFROU | Σεπτεμβρίου 13, 2013 10:48 π.μ. | Reply
Τι κατασταση ειναι αυτη?δεν υποφερεται αυτο το πραγμα.Μολις μπω στο συστημα δεν προλαβαινω να κανω μια διορθωση στο πρωτο κλικ,ειμαι αουτ εγω.
image description Marioss | Σεπτεμβρίου 13, 2013 11:27 π.μ. | Reply
Το θέμα είναι ότι δεν λειτουργεί καθόλου!!!! Ούτε καν μπαίνει.
image description elogistis | Σεπτεμβρίου 13, 2013 11:40 π.μ. | Reply
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΜΑΣ? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΘΕΣΗ?
[
image description picos | Σεπτεμβρίου 13, 2013 11:45 π.μ. | Reply
καλα συμπληρωνετε και καεκ!!!????? προβλεπέ να τελειωνουμε φιλοι μου.
Η κατασταση ειναι τραγικη και το χειροτερο ειναι οτι μας ταλαιπωρουν μη δινοντας νωριτερα μια παραταση λογικη
image description Vasilis3kala | Σεπτεμβρίου 13, 2013 11:47 π.μ. | Reply
Αντε και δωσουν παραταση μεχρι τις 26 που λεγανε... Πιστευει κανεις οτι θα αλλαξει κατι? Παλι εδω θα ειμαστε και θα λεμε οτι δε δουλευουν οι κ@λοσερβερς τους!
image description AIRWOLF7 | Σεπτεμβρίου 13, 2013 11:15 π.μ. | Reply
θα ρθει η ωρα των εκλογων και πολυ απο κει μεσα θα τεθουν σε διαθεσιμοτητα απο """""ΕΜΑΣ""""
ΠΡΩΤΗ φορα βλεπω τοσο εντονα ανθρωπουσ που σε θεματα διαχειρισησ κρισεωσ να ειναι τοσο ανικανοι.....βουλιαζει το καραβι και πηδανε πρωτοι.....
απλα νιωθω την υποχρεωση να πω οτι και 1 καλο κουραγιο και σε οσουσ απο την εξυπηρετηση προλαβαινουν να σηκωνουν το τηλεφωνο και ακουνε και τα σχολιανα τουσ ακουγοντασ πρωτοι την πιεση που δεχομαστε ολοι εμεισ.!!!!!
image description fountos | Σεπτεμβρίου 13, 2013 1:42 μ.μ. | Reply
Δουλεύει δεν δουλεύει το ρημάδι ,θα μας σπάσουν τα νεύρα για αποστολή μερικών ψωροδηλώσεων .Οι άχρηστοι να δώσουν παράταση και να λύσουν τα θέματα του συστήματος!
image description kostanen | Σεπτεμβρίου 13, 2013 3:24 μ.μ. | Reply
ΠΟΛ 1212/2013 (13/9/13) παράταση έως 20/9 ο πίνακας 1 και 14/10 ο πίνακας 2 , οι καραγκιόζηδες αποφάσισαν.
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο