Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Παράταση του Ε9 έως 26/9 και ενημέρωση του πίνακα 2 του εντύπου έως 30/11

Σύμφωνα με ενημέρωση που είχαμε από την ΠΟΦΕΕ και μετά από συνάντηση του προέδρου της, με την πολιτική ηγεσία του Υπ.Οικονομικών, το ΥΠ.ΟΙΚ. φέρεται αποφασισμένο να δοθεί παράταση για την υποβολή Ε9 έτους 2013 μέχρι την 26η Σεπτεμβρίου 2013.
Μέχρι την λήξη της ανωτέρω προθεσμίας θα πρέπει να υποβληθούν οι αλλαγές σε εμπράγματα δικαιώματα επί των ακινήτων του πίνακα 1 του εντύπου που έχουν γίνει το 2012.
Η επικαιροποίηση των αγροτεμαχίων του πίνακα 2 του εντύπου θα γίνει σε δεύτερη φάση μέχρι τις 15 Νοεμβρίου 2013.

Λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν από το ΠΟΦΕΕ σήμερα και από το ΥΠ.ΟΙΚ. σε επίσημη ανακοίνωση του τις επόμενες ημέρες.

Ωστόσο, τα προβλήματα της εφαρμογής Ε9 στην Γ.Γ.Π.Σ. δεν έχουν λυθεί πλήρως και οι λογιστές-φοροτεχνικοί συνεχίζουν να αντιμετωπίζουν δυσκολίες στην υποβολή των εν λόγω δηλώσεων. 




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description TasosX | Σεπτεμβρίου 9, 2013 5:44 μ.μ. | Reply
τα προβλήματα της εφαρμογής Ε9 στην Γ.Γ.Π.Σ. δεν έχουν λυθεί πλήρως
ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΠΛΗΡΩΣ ?
5 ωρες για 1 ( ολογραφως ενα) ε9 με 3 ακινητα ?
ΕΛΕΟΣ
image description ARGYRIS | Σεπτεμβρίου 9, 2013 5:45 μ.μ. | Reply
Και για να μην τρελαθούμε, ποιος ο ιδιαίτερος λόγος να σπαταλήσεις τόσες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ώρες.
image description istelios | Σεπτεμβρίου 9, 2013 5:55 μ.μ. | Reply
Πρέπει να ντρέπονται,αν θεωρουν οτι μας εξηπυρετουν με αυτη την οληγοημερη παράταση.Αυτη τη στιγμη ,για πολοστη φορά,το gsis ειναι πεσμένο.
image description gkazan | Σεπτεμβρίου 9, 2013 7:46 μ.μ. | Reply
Να του δώσουν από το αναβράζον δισκίο με 30% παραπάνω ποσότητα... Η Λουϊζίδου στην σχετική διαφήμιση τα'χει παίξει από την υπεραπόδοση του άντρα της...
image description ΧΡΥΣΑ | Σεπτεμβρίου 9, 2013 5:18 μ.μ. | Reply
η εφαρμογη δεν ανοιγει καν ....
image description gkazan | Σεπτεμβρίου 9, 2013 7:39 μ.μ. | Reply
Ο γνωστός μπάστακας, sorry πελάτης, που σου έχει κατσικωθεί στο σβέρκο, λες και δεν έχεις πιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθείς, παρά να γίνεις ο άτυπος ΚΕΠατζής του Δημοσίου...
image description ElenaAnele | Σεπτεμβρίου 9, 2013 5:35 μ.μ. | Reply
Τι 30/11???
Κάτι δεν καταλαβαίνω μάλλον, αλλά πώς να καταλάβω που μας έχουν κάνει ρομπότ?
Ας τα φτιάξουν μόνοι τους τα Ε9. Κι ας γίνω εγώ το επόμενο θύμα μετά τη δύστυχη συνάδελφο από το Ηράκλειο.
Κουράστηκα.
image description AFRODITE70 | Σεπτεμβρίου 9, 2013 6:37 μ.μ. | Reply
ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ΤΩΝ ΠΑΡΑΤΑΣΕΩΝ ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΛΟΓΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ? ΕΧΕΙ ΚΑΤΣΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΦΩΤΕΙΝΟΣ ΝΟΥΣ ΠΟΤΕ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΜΕΣΩ GSIS ΚΑΙ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΕΣ????????????????
image description nikolas03 | Σεπτεμβρίου 9, 2013 6:54 μ.μ. | Reply
+1
image description leonm | Σεπτεμβρίου 9, 2013 6:08 μ.μ. | Reply
Δουλεύει κανονικά, από τις 3 μέχρι τις 8 το πρωί και βεβαίως μας δουλεύουν κανονικά
image description parmgr | Σεπτεμβρίου 9, 2013 7:27 μ.μ. | Reply
βαλτε ενα Upload να τα ανεβασουμε απο το Excell μπας κι τελιωσουμε πιο γρηγορα αμαν ποια ,
image description EL-SIDI | Σεπτεμβρίου 9, 2013 9:38 μ.μ. | Reply
Πόσο δίκιο έχουμε! Μα πού θα τοβρούμε;
image description vasssilis | Σεπτεμβρίου 9, 2013 11:27 μ.μ. | Reply
+1000 :-((
image description VACHO | Σεπτεμβρίου 10, 2013 10:27 π.μ. | Reply
Πάλι σήμερα δεν δουλεύει . Πως είναι δυνατόν να τελειώσουμε ; Τι σόι παράταση είναι αυτή ; Το 70% των δηλώσεων έχουν τουλάχιστον ένα αγροτεμάχιο. Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα. Αν πρέπει να κάνουμε μεταβολή στον Πίνακα 1 πρέπει να διορθώσουμε και τα αγροτεμάχια. Η διόρθωση των αγροτεμαχίων είναι ένα βάσανο με όλες αυτές τις νέες πληροφορίες που ζητούνται.
Οι σύλλογοι τι κάνουν ; Κανείς δεν ασχολείται . Μόνο στα ΜΜΕ ξέρουν να βγαίνουν οι εκπροσωποί τους. ΕΛΕΟΣ!!!!!
image description NANDRO79 | Σεπτεμβρίου 10, 2013 10:53 π.μ. | Reply
ρε παιδια τι θα γινει? θα δουλεψει το μπου@%&λο? εχω 80 Ε9 τα οποια εχουν μεταβολες το 2012 και πρεπει να τα κανω να κανω και οχι 26/9 αλλα ουτε 26 του κοκκινου Μαη δεν τελειωνω. Κυριε Θεοχαρη ποτε ειπατε τα θελετε, 26 του μηνος? το αλλο με τον Τοτο το ξερεις? απλα για να μην ανεβει η πιεση μου στα 100 εδωσα αποφασισα οτι Ε9 κανω μονο αυτα καθως οι ανθρωποι ειχαν μεταβολες το 2012, τους εκανα το Ε1 οποτε θα τους κανω και το Ε9 και οποιος αλλος ερχεται γιατι θελει να φτιαξει τα αγροτεμαχια η θελει να δηλωσει ημιυπαιθριους κτλ απλα του λεω οτι δεν προλαβαινω και δεν μπορω να του το κανω αν δεν δωθει παραταση και αν θελουν να πανε σε αλλο συναδελφο. Δεν θελω να τους διωχνω, ειναι χρηματα που σαφως ολοι τα χρειαζομαστε αυτες τις εποχες αλλα προεχεςι η ψυχικη και η σωματικη μου υγεια. Για αυτο συναδελφοι οτι νομιζετε οτι μπορειτε να κανετε απο εκει και περα χωρις καμια ντροπη δεν αναλαμβανουμε εργασιες που δεν μπορουμε να φερουμε εις περας (και δεν φταιμε εμεις για αυττο), και ας παει ο κυριος Θεοχαρης να φτιαξει 4εκ Ε9
image description MANOLIST | Σεπτεμβρίου 10, 2013 12:23 μ.μ. | Reply
Απο τις10 τελειωσα τωρα 2 μεταβολες και 4 διαγραφες.2 μιση ωρες.βγαλτε τις προθεσμιες η φτιαξτε το.
image description dimitris7uk | Σεπτεμβρίου 10, 2013 12:28 μ.μ. | Reply
Εδιωξα χτες τρεις ανθρωπους...και σημερα οποιος ερχεται καθομαστε και κοιτιομαστε γιατι το μουλαρι δεν δουλευει....ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΡΕ ΜΑΣΤΟΡΑ...πως το λενε! Δωσε παρατασεις οσες θελεις....αυτα να πειτε στην Τροικα, οχι οτι δεν δινετε παρατασεις για τα Ε1 !!!
image description Samiamos | Σεπτεμβρίου 12, 2013 11:05 π.μ. | Reply
ΓΙΟΥΠΙΙΙΙ....ΜΟΥ ΠΗΡΕ 8,5 ΩΡΕΣ ΝΑ ΜΕΤΑΒΑΛΩ ΕΝΑ ΑΓΡΟΤΕΜΑΧΙΟ ΣΤΟ Ε9..... ΜΗ ΔΩΣΕΤΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ....ΕΧΩ 85 ΜΕΤΑΒΟΛΕΣ ΕΠΙ 8,5 ΩΡΕΣ....ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ:722,50 ΩΡΕΣ.....ΠΡΟΛΑΒΩ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ!!!!
image description SANASTA | Σεπτεμβρίου 12, 2013 3:34 μ.μ. | Reply
ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ....... ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΩΡΕΕΕΕΕΣ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ 2 ΦΑΠ...... ΩΡΕΕΕΕΕΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΕΝΑ ΑΓΡΟΤΕΜΑΧΙΟ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ............
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο