Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Προβλήματα στο δίκτυο επηρεάζουν την εφαρμογή υποβολής Ε9

Νέα προβλήματα και καθυστερήσεις απόκρισης παρουσιάζει η εφαρμογή για την υποβολή του Ε9 στην ΓΓΠΣ

Τα προβλήματα εντόπισαν λογιστές και ενημέρωσαν τον Γενικό Γραμματέα δημοσίων Εσόδων Κο Θεοχάρη και αυτός με την σειρά του τον Γενικό Γραμματέα Πληροφοριακών Συστημάτων Κο χάρη Τσαβδαρή.

Αρχικά παρατηρήθηκε πρόβλημα στους server της Γενικής Γραμματείας Πληροφοριακών Συστημάτων, ωστόσο εν συνεχεία διαπιστώθηκε υπερφόρτωση του δικτύου του ΟΤΕ, καθώς η απευθείας γραμμή της ΓΓΠΣ, η οποία έχει χωρητικότητα 1GB, "γέμισε.

Ο Κος Τσαβδαρής βρίσκεται σε επικοινωνία με τον ΟΤΕ για την επίλυση του προβλήματος.





Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description TAKHS | Σεπτεμβρίου 5, 2013 5:32 π.μ. | Reply
ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΦΟΡΤΩΜΕΝΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΗΘΕΙΕΣ ,
ΣΗΜΕΡΑ 5.30 ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!
image description markos347 | Σεπτεμβρίου 5, 2013 9:06 π.μ. | Reply
Πολλά αξιόλογα ονόματα βλέπω...
ΟΤΕ, ΓΓΠΣ, E9...όλες οι μεγάλες προσωπικότητες μαζεμένες...
image description nikolas03 | Σεπτεμβρίου 5, 2013 9:23 π.μ. | Reply
+1
image description Κωνσταντίνα | Σεπτεμβρίου 5, 2013 11:25 π.μ. | Reply
+1
image description Trip_Accountant | Σεπτεμβρίου 5, 2013 10:57 π.μ. | Reply
Π@Π@ΡΙ@!


Error 500--Internal Server Error

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.
image description SARAKINOS | Σεπτεμβρίου 5, 2013 10:45 π.μ. | Reply
Υπερφόρτωση; Δυσλειτουργία του συστήματος; Μα τι λέτε; Αυτά είναι πρωτόγνωρα πράγματα !
image description leonm | Σεπτεμβρίου 5, 2013 10:19 π.μ. | Reply
Για μια διόρθωση 2 ακινήτων με πεταξε έξω λόγω αδράνειας 15 φορές.

Κάτι άλλο είναι σε αδράνεια και θα μας στείλει και εμάς σε αδράνεια.

φτιάξτο το το μαμημένο και μετά λέτε πως δεν υπάρχει δυνατότητα παράτασης.
image description dimitris7uk | Σεπτεμβρίου 5, 2013 10:17 π.μ. | Reply
Μηπως φταίμε πάλι εμείς που δεν κάνουμε κάτι σωστά? ΠΧ να κοιμόμαστε τη μέρα και να στέλνουμε τη νύχτα ???
image description leonm | Σεπτεμβρίου 5, 2013 11:41 π.μ. | Reply
που ζάνε αυτοί που κοιμώνται τη μέρα και κυκλοφορούν τη νύχτα και ζούνε και περισσότερα χρόνια;

Λέτε να έχουν αυτο το σκοπό να ζήσουμε περισσότερα χρόνια για να τους πληρώνουμε μια και σύνταξη δεν πρόκειτε να πάρουμε;
image description Trip_Accountant | Σεπτεμβρίου 5, 2013 10:53 π.μ. | Reply
Η περίοδος λειτουργίας δεν είναι ενεργή γιατί , λόγω αδράνειας, έληξε ο διαθέσιμος χρόνος της. Θα γίνει αυτόματα επανάληψη φόρτωσης της σελίδας σε 10 δευτερόλεπτα. Διαφορετικά, κάντε κλικ εδώ.
image description broster | Σεπτεμβρίου 5, 2013 10:56 π.μ. | Reply
Βρε παιδία δε σας φταίει κανένας ... Αφού βλέπετε ότι μία φορά δε δουλεύει τι σας κάνει να πιστεύετε ότι θα λειτουργήσει εντός της εβδομάδας ?
image description montexios | Σεπτεμβρίου 5, 2013 12:53 μ.μ. | Reply
δεν κλεινει το συστημα εσεις ειστε αργοι και αδρανεις .flash gordon
image description mariahat | Σεπτεμβρίου 5, 2013 12:56 μ.μ. | Reply
Φώναξα τον σκύλο μου και ο σκύλος την ουρά του.. ...
image description GRECTORAS | Σεπτεμβρίου 5, 2013 12:16 μ.μ. | Reply
Ρε δεν στέλνω καμία δήλωση με μλκ δεν ασχολούμε γτ ρίχνω το επίπεδό μου.
image description DC100717917 | Σεπτεμβρίου 17, 2013 1:40 μ.μ. | Reply
ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΓΙΑ 40 ΕΥΡΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΥΠΝΑΜΕ ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ 'Η ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ Ε9. ΝΑ ΛΑΒΟΥΝ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΛΥΣΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ...ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ...!!!! ΜΑΣ ΤΑ'ΧΟΥΝ ΠΡΗΞΕΙ...
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο