Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Παράταση για όλες τις δηλώσεις έως την 30ή Αυγούστου - Άνοιγμα υποβολής όλων των δηλώσεων φόρου εισοδήματος μέχρι 30 Αυγούστου

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ
Νίκης 5-7
10180 Αθήνα

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

Tηλ.: 210-3332553/4
Fax: 210-3332559
e-mail: [email protected]

Δευτέρα, 19 Αυγούστου 2013

Δελτίο Τύπου

Άνοιγμα υποβολής όλων των δηλώσεων φόρου εισοδήματος μέχρι 30 Αυγούστου

Ως εξαιρετικό και μοναδικό μέτρο, το Υπουργείο Οικονομικών ανακοινώνει πως προτίθεται να επιτρέψει, με νομοθετική ρύθμιση που πρόκειται να κατατεθεί, την εμπρόθεσμη υποβολή όλων των δηλώσεων φόρου εισοδήματος φυσικών προσώπων (ΦΕΦΠ) μέχρι την καταληκτική ημερομηνία της 30ης Αυγούστου ανεξαρτήτως του ψηφίου λήξης του αριθμού φορολογικού μητρώου του φορολογουμένου.

Η δυνατότητα αυτή δίνεται λαμβάνοντας υπόψη τον αυξημένο φόρτο που δημιούργησε η υποχρεωτική για όλους – για πρώτη χρονιά φέτος – ηλεκτρονική υποβολή των δηλώσεων, αλλά και τα περισσότερα στοιχεία που ζητήθηκαν (όπως ο ΑΜΚΑ για τα προστατευόμενα μέλη και το ρολόι της ΔΕΗ για τα οικήματα). Για την απόφαση αυτή συνυπολογίστηκαν η συμπιεσμένη, σε σχέση με την νομοθετημένη, διάρκεια υποβολής, τα τεχνικά ζητήματα των εφαρμογών στις αρχές Ιουνίου, πως παρατηρήθηκαν αυξημένες, παράλληλες υποχρεώσεις κατά την υποβολή, ιδιαίτερα το μήνα Ιούλιο, αλλά και οι καθυστερήσεις που έλαβαν χώρα στη συλλογή των απαραίτητων για την υποβολή βεβαιώσεων από επιχειρήσεις, ταμεία και τράπεζες.

Οι τεχνικοί αυτοί λόγοι δυσχέραναν την υποβολή από μεριάς μεγάλου αριθμού φορολογουμένων και το Υπουργείο ανταποκρίνεται με σκοπό την καλύτερη εξυπηρέτηση των φορολογουμένων.

Τονίζεται πως η καταληκτική ημερομηνία της 30ης Αυγούστου δεν πρόκειται να πάρει παράταση, καθώς δεν υπάρχουν τεχνικοί ή άλλοι λόγοι. Η υποβολή συνεχίζεται με ικανοποιητικούς ρυθμούς και ο υπολειπόμενος χρόνος κρίνεται αρκετός για να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Συνεπώς, κάθε υποβολή μετά την 30η Αυγούστου θα εκκαθαριστεί ως εκπρόθεσμη με τα προβλεπόμενα πρόστιμα και προσαυξήσεις.

Τέλος, ενημερώνουμε πως ο προγραμματισμός για την υποβολή όλων των δηλώσεων του οικ. έτους 2014 θα ξεκινήσει από το Φθινόπωρο με σκοπό τη δημιουργία πλάνου για την ενίσχυση των πληροφοριακών συστημάτων και την επίλυση δυσλειτουργιών, αλλά και να ανακοινωθούν οριστικές, αμετάκλητες, ημερομηνίες υποβολής το Δεκέμβριο, πράγμα που θα επιτρέψει το σωστό προγραμματισμό εργασίας για όλους τους φορολογούμενους, αλλά και τους επαγγελματίες του κλάδου την επόμενη χρονιά.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description stavrosmix | Αυγούστου 19, 2013 8:57 μ.μ. | Reply
και υστερα ηρθε ο ερωτας!
αν μπορειτε να προγραμματισετε και τις δηλωσεις του 2015 για να μας βοηθησετε περισσοτερο!
image description markos347 | Αυγούστου 19, 2013 8:05 μ.μ. | Reply
Ευχαριστούμε...
image description papadakis ioannis | Αυγούστου 19, 2013 8:04 μ.μ. | Reply
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΝΑΙΟΔΩΡΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙΤΕ ΤΙΣ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ ΣΑΣ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΑΧΙΣ ΠΕΤΑΕΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ!!!
image description thanos | Αυγούστου 19, 2013 8:30 μ.μ. | Reply
Με βάση τον νόμο η καταληκτική ημερομηνία ήταν 22/10.
Δείξαμε ότι θα ήμασταν ευχαριστημένοι έστω και 30/09.
Τώρα δηλώνουμε ευτυχείς που χωρίς πρόβλημα θα είναι όλες μέχρι 30/08.
Πού είδες ότι παραδέχτηκε καμιά αδυναμία;Σου έδωσε καμιά παράταση ;
Αφού όλο το καλοκαίρι μας έφαγε το άγχος και η απελπισία τώρα ο κ.Χάρης σταμάτησε το παιχνίδι των ημερομηνιών και των ΑΦΜ.
Και κάποιοι απο μας δηλώνουν και ευγνώμονες και πανηγυρίζουν κιόλας.Τι να πώ.
image description lemoni | Αυγούστου 19, 2013 8:03 μ.μ. | Reply
ακόμα γελάω
image description ELEMENTAL | Αυγούστου 19, 2013 8:18 μ.μ. | Reply
Επειδή απο λόγια στέρεψα, έτσι για λόγους ψυχοθεραπείας,

Είναι γελοία ανθρωπάκια,

Α ξέχασα , ευχαριστώ - σκύβω και προσκυνώ με ταπεινότητα το μεγαλείο των πράξεων σας.
Και φυσικά την επιείκεια σας.
Το μεγαλείο σας για την ανάληψη των ευθυνών σας
Και την φιλαλήθεια σας , όταν ενημερώνατε τον κόσμο.
image description spirosvii | Αυγούστου 19, 2013 8:27 μ.μ. | Reply
κι εγώ!
ΟΥΓΚ!
image description GWR9505 | Αυγούστου 19, 2013 8:37 μ.μ. | Reply
ΑΦΕΡΙΜ ΕΦΕΝΤΗ Μ', Ο ΑΛΛΑΧ ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΒΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΜΕΡΕΣ.
image description ΕΥΣΕΒΗΣ | Αυγούστου 19, 2013 8:21 μ.μ. | Reply
ΤΟΝ κ. (κύριος τρόπος του λέγειν) θεοχάρη τον φωτισε η Παναγια της Τηνου, μεγαλη η Χαρη της, και επιεικως εδωσε παραταση η΄ του υποσχεθηκε ο ετερος << κυριος>> βρουτσης οτι θα σου εχω εσοδα απο ανασφαλιστους δουλεργατες μην βαζεις προστιμα στις εκπροθεσμες γιατι θα εχεις γκρινια απο τους φορολογουμενους, εκλογες γαρ ερχονται..
image description filippos2 | Αυγούστου 25, 2013 11:38 π.μ. | Reply
+1
image description geo | Αυγούστου 19, 2013 8:57 μ.μ. | Reply
Γράψτε το σχόλιό σας εδώ.
image description 235711 | Αυγούστου 19, 2013 9:05 μ.μ. | Reply
OK δηλαδή εγώ την κόβω κ την πρώτη βδομάδα του Σεπτέμβρη να την δίνουν αέρα...
image description 235711 | Αυγούστου 19, 2013 9:49 μ.μ. | Reply
Παιδιά το θέμα είναι απλό. Το όλο πλάνο ονομάζετε διαχείριση ταλιμπάν (όπου ταλιμπάν βλέπε Ελληνα φορολογούμενο). Δυστυχώς δεν υπήρχε άλλος τρόπος. Ακόμα κ αν είχε τηρηθεί το γράμμα του νόμου (1/2-30/6), πάλι τα ίδια θα είχαμε, παρατάσεις θα ζητούσαμε, τελευταία στιγμή θα θυμόντουσαν οι πελάτες να έρθουν κλπ κλπ....
image description pa | Αυγούστου 19, 2013 9:01 μ.μ. | Reply
Γράψτε το σχόλιό σας εδώ.
image description αναδελφοσ | Αυγούστου 19, 2013 9:31 μ.μ. | Reply
Εθεαθη το ΔΣ της ΠΟΦΕΕ σε παραλιακο κεντρο της Χαλκιδικης να ανοιγει σαμπανιες 15 λιτρων (εγινε μοδα μετα την Μυκονο) και να αναφωνει ΄΄ ΝΕΝΙΚΗΚΑΜΕΝ΄΄ μετα την ανακοινωση για την παραταση μεχρι 30/8.
image description zOUGAS | Αυγούστου 19, 2013 9:09 μ.μ. | Reply
Ε, σιγά που θα ΧΑΧΑΝΑΜΕΝ !!!
image description papadakis ioannis | Αυγούστου 19, 2013 9:44 μ.μ. | Reply
ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΦΙΛΕ ΘΑΝΟ ΠΩΣ ΛΑΛΒΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ.ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΣ
ΑΠΟ ΤΑ ΧΑΝΙΑ ΔΙΝΑΜΕ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΟΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΤΩΝ ΥΜΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΛΙΓΟΙ ΗΤΑΝ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ (ΜΕΣΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ)ΠΟΥ ΣΥΜΠΟΡΕΥΘΗΚΑΝ ΜΑΖΙ ΜΑΣ
image description thanos | Αυγούστου 20, 2013 11:54 π.μ. | Reply
Αγαπητέ Συνάδελφε Γιάννη Παπαδάκη εννοείται ότι το σχόλιο μου δεν είχε στόχο εσένα, που σε προσωπικό επίπεδο σέβομαι και εκτιμώ.Ήταν ένα γενικό σχόλιο που απλά απευθυνόταν στους πανηγυρίζοντες συναδέλφους.
Τώρα όσο για τα περί συλλογικών κινήσεων και ενεργειών εντάξει δεκτό,αλλά τα πάντα όμως έχουν ήδη κριθεί εκ του αποτελέσματος δηλαδή το απόλυτο μηδέν.

image description ΜΙΚΡΗ | Αυγούστου 19, 2013 10:15 μ.μ. | Reply
ΓΕΛΟΙΟΙ....ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ!!!ΕΔΩ ΛΕΜΕ Κ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΩΡΑ;
image description 123123 | Αυγούστου 19, 2013 10:08 μ.μ. | Reply
ΑΦΟΥ ΕΦΥΓΕ ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ ΚΥΝΗΓΩΝΤΑΣ ΤΑ ΑΦΜ ,ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΓΡΑΠΤΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΚΡΑΥΓΑΖΟΥΜΕ
ΞΕΛΑΜΠΙΚΑΡΙΣΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ ΑΠ ΤΗΝ ΑΥΡΑ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ ΟΣΟ ΕΜΕΙΣ ΠΛΙΓΟΜΑΣΤΑΝ ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ...
ΕΥΓΕ !!!!
ΣΑΝ ΚΑΨΟΝΙ ΔΕΝ ΜΟΙΑΖΕΙ ?
image description καλοκαιρακι | Αυγούστου 19, 2013 10:41 μ.μ. | Reply
ΚΑΙ στο καλοκαιρι θα δωσουν παραταση μεχρι ... 15/11.
"Προσκυνώ τη χάρη σου λαέ μου, σκύβω το κεφάλι στα μαρτύριά σου
και θαυμάζω λαέ μου τα έργα σου.
Ματώνεις τη σκέψη σου, ματώνεις τα νύχια σου λαέ μου
για να βγάλεις τον άρτο τον επιούσιο. " .
image description 2433032308 | Αυγούστου 19, 2013 10:19 μ.μ. | Reply
ΣΑΝ ΤΟΝ ΓΑΪΔΑΡΟ ΤΟΥ ΧΟΤΖΑ ΔΕ ΜΟΙΑΖΕΙ Η ΥΠΟΘΕΣΗ; Ή ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ!!!!
image description Κάλχας | Αυγούστου 19, 2013 10:28 μ.μ. | Reply
Για όλους αυτούς του λόγους που αναφέρνανε, θα πρέπει να πάει η παράταση έως 30 Σεπτέμβρη τουλάχιστον. Επειδή και αυτοί το ξέρουν αυτό και ως αντίπαλοι θα κάνουνε παζάρια, προβλέπω "σιωπηρή παράταση" έως 15 Σεπτέμβρη (χα! χα! την ημέρα που "λήγει" το Ε9. Αυτό το βλέπω να λήγει μαζί με το περιουσιολόγιο, ήτοι 2ο/2014. (Τι μάντης Κάλχας είμαι?...)
image description Πρωην αποτυχημενοσ λογιστακοσ | Αυγούστου 19, 2013 10:20 μ.μ. | Reply
ΜΑΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΣ....
ΜΑΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΣ....
ΜΑ ΔΕ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΣΟ ΜΑΣ ΧΡΕΩΣΕΣ!!!
(μάλλον μας είπε, αλλά εμείς "αγρόν....")

ΚΑΙ ΜΙΑ ΡΗΤΟΡΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ:
ΘΑ ΜΑΣ ΦΤΑΣΕΙ ΑΥΤΗ Η "ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ"????
image description ΔΗΜΗΤΡΗΣ | Αυγούστου 19, 2013 11:52 μ.μ. | Reply
ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΔΟΥΛΟΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ?
image description MatX | Αυγούστου 19, 2013 11:10 μ.μ. | Reply
Εσείς που διαγράφεται τα μηνύματα διαφωνείτε για το επίπεδο σκέψης κάποιον ατόμων μέσα στο Υπ.Οικ. που αφού έκαναν τις διακοπές τους γύρισαν και μας έριξαν το κοκαλάκι της παράτασης ανακαλύπτοντας ξαφνικά την Αμερική???
image description gus | Αυγούστου 20, 2013 1:45 π.μ. | Reply
Το αν διαφωνούμε ή όχι είναι δικό μας θέμα. Τα κακώς κείμενα του ΥΠΟΙΚ τα έχουμε υπογραμμίσει με επίσημα άρθρα μας εδώ και ημέρες . Αυτό όμως δεν έχει να κάνει με τα σχόλια που γράφονται εδώ, και θα πρέπει να πληρούν τους όρους χρήσης. Παρακαλούμε λίγη προσοχή στα μηνύματά σας. Εμείς έχουμε την ευθύνη όχι εσείς.
image description MatX | Αυγούστου 20, 2013 12:13 μ.μ. | Reply
Εν μέρη έχετε δίκιο όσον αφορά την ευθύνη σας αλλά και το τρόπο γραφής των μηνυμάτων από εμάς τους χρήστες. Απλά η παράταση και ο τρόπος που δόθηκε με την δικαιολογία "ως εξαιρετικό και μοναδικό μέτρο" μας θίγει όλους μας πιστεύω...
image description Κωνσταντίνος | Αυγούστου 20, 2013 12:25 π.μ. | Reply
Συνοδοιπόροι της φετινής ταλαιπωρίας, η τελευταία παράγραφος είναι «όλα τα λεφτά» απολαύστε την σας παρακαλώ «Τέλος, ενημερώνουμε πως ο προγραμματισμός για την υποβολή όλων των δηλώσεων του οικ. έτους 2014 θα ξεκινήσει από το Φθινόπωρο με σκοπό τη δημιουργία πλάνου για την ενίσχυση των πληροφοριακών συστημάτων και την επίλυση δυσλειτουργιών, αλλά και να ανακοινωθούν οριστικές, αμετάκλητες, ημερομηνίες υποβολής το Δεκέμβριο, πράγμα που θα επιτρέψει το σωστό προγραμματισμό εργασίας για όλους τους φορολογούμενους, αλλά και τους επαγγελματίες του κλάδου την επόμενη χρονιά». Με ποια κυβέρνηση ;;;;;; με τούτη που έχουμε τώρα πολύ «χλωμό» το βλέπω, δεν μου επιτρέπει αισιοδοξία η μέχρι τώρα «πολιτεία» της (όπως λέμε : «βίος και πολιτεία») . Με κάποια άλλη πιο σοβαρή και ευαίσθητη κυβέρνηση … ίσως κάτι μπορεί να γίνει
image description SARAKINOS | Αυγούστου 20, 2013 7:05 π.μ. | Reply
Υπήρξε , φίλτατε , "σοβαρή" κυβέρνηση τα τελευταία δέκα χρόνια , τουλάχιστον, για να υπάρξει τέτοια στα επόμενα δέκα χρόνια;; Γνωρίζεις κάποιον σοβαρό πολιτικό; Πιστεύω ότι ούτε καν έχει γεννηθεί ακόμη...
image description Κωνσταντίνος | Αυγούστου 20, 2013 12:29 π.μ. | Reply
Και βέβαια σε αυτή την τελευταία παράγραφο αναγνωρίζεται «πανηγυρικά» το χάλι του taxis net «δυσλειτουργίες τις αποκαλούν. Μέχρι πριν λίγο μας έλεγαν ότι όλα «Λειτουργούν άψογα». Ας βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματά του …… Καληνύχτα σας
image description MatX | Αυγούστου 20, 2013 12:28 μ.μ. | Reply
Λάθος καταχώρηση το παραπάνω σχόλιό μου..
image description MatX | Αυγούστου 20, 2013 12:26 μ.μ. | Reply
Παρακάτω... :)
image description MatX | Αυγούστου 20, 2013 12:19 μ.μ. | Reply
Εν μέρη έχετε δίκιο όσον αφορά την ευθύνη σας αλλά και το τρόπο γραφής των μηνυμάτων από εμάς τους χρήστες. Απλά η παράταση και ο τρόπος που δόθηκε με την δικαιολογία "ως εξαιρετικό και μοναδικό μέτρο" μας θίγει όλους μας πιστεύω...
image description globals | Αυγούστου 20, 2013 9:55 π.μ. | Reply
Να προσθέσω ότι ούτε σοβαροί ψηφοφόροι υπάρχουν και δυστυχώς από εκεί ξεκινά το κακό.
image description VasilikiTsi | Αυγούστου 20, 2013 7:18 π.μ. | Reply
..Σε εναν ιδανικο κοσμο,αν ζουσαμε θα ηταν πολυ ωραιο να συνεβαινε αυτο(προγραμματισμος) αλλα δεν ζουμε δυστυχως και ακομα χειροτερα ζουμε στην Ελλαδα! Προγραμμαρισμος και ελληνικα συστηματα ειναι ασυμβατες εννοιες....
Κι αν πει καποιος οτι ειναι ολοκληρωτικες αποψεις αυτες, ισοπεδωτικες και αναπαραγουν στερεοτυπα........τοτε ειναι αλλοδαπο τουριστα και μπηκε να χαζεψει εδω μεσα!
Γιατι αυτο που εχουμε βιωσει στο πετσι μας, τα τελευταια χρονια , με αποκορυφωμα την φετινη χρονια και ειδικοτερα το φετινο καλοκαιρι, ξεπερνα καθε λογικη και φαντασια οτι μπορει ενα κρατος να ειναι τοσο μπαχαλο!!
Η οργη , γινεται θυμος και μετα πικρα και απογοητευση και στο τελος δεν θες να προσπαθεις αλλο....ισως βεβαια αυτο να προσπαθουν να κανουν.....να μας εξουθενωσσουν , ωστε να φτασουμε στην αποχαυνωση.....
Νομιζω οτι εχουμε αρχισει και την βλεπουμε ηδη διπλα μας
Μεχρι στο σημειο , να μπορουμε να πιστεψουμε και τις παραπανω ανακοινωσεις
καλημερα!
image description nickbks | Αυγούστου 20, 2013 1:54 μ.μ. | Reply
το 30/8 είναι 30/8 ή παει μέχρι τα ξημερώματα της Δευτέρας δηλαδή και 01/09?
image description Your Name | Αυγούστου 20, 2013 1:49 μ.μ. | Reply
0/9.AYTH ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ
image description αλεξησ | Αυγούστου 20, 2013 2:08 μ.μ. | Reply
Νομίζω ότι ο Γενικός Γραμματέας Εσόδων και οι λοιποί Φαρισαίοι συν αυτώ σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα, μόλις μερικούς μήνες εξάντλησε όλο το ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ της θέσης του.
Πήρε αποφάσεις υλοποιώντας μια πολιτική χωρίς ουδεμία αγνή πρόθεση χωρίς ουσιαστικό όφελος για κανένα πολίτη αλλά και το ελληνικό δημόσιο το οποίο υπηρετεί.
Ταλαιπώρησε έναν ολόκληρο κλάδο και όλους τους ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΛΙΤΕΣ. Ικανοποίησε όμως πλήρως τις απαιτήσεις εξωθεσμικών παραγόντων και υλοποίησε στόχους σύμφωνα με τα συμφέροντα των Τροϊκανών περιφερόμενος στα κανάλια με το ύφος τη Πυθείας.

Ελπίζω ότι η δημοσιογραφική ασυλία που απόλαυσε όλο αυτό το διάστημα ότι κάποια στιγμή θα τελειώσει. Ελπίζω σύντομα. γιατί έτσι θα πρέπει να δείξει το πραγματικό του πρόσωπο…….
image description Your Name | Αυγούστου 20, 2013 3:54 μ.μ. | Reply
....Θεομπαιχτης!!! (....,οχι Θεοχαρης....)
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο