Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Κατηγορηματικά όχι στην παράταση των δηλώσεων για μία ακόμα φορά από τον Κο Θεοχάρη.

Κατηγορηματικά όχι στην παράταση των δηλώσεων για μία ακόμα φορά από τον Κο Θεοχάρη.

Για μία ακόμα φορά σε σχετική την ανάρτηση στο Tweeter ο Γενικός Γραμματέας Δημοσίων Εσόδων κος Θεοχάρης δήλωσε κατηγορηματικά ότι δεν υπάρχει περίπτωση να δοθεί παράταση περαν της 30η αυγούστου.

Δείτε τι ακριβώς ειπώθηκε στο Tweeter

Σχετική ερώτηση φορολογουμένου
-Σημερα που λήγει και το 7-8 σε Ε1, θα εχουμε κανένα νεότερο σχετικά με παράταση όλων των δηλώσεων;

Harry Theoharis ‏@htheoharis : μην περιμένετε παράταση μετά τις 30/8. Δεν υπάρχει περίπτωση να δοθεί




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description KARNIK | Αυγούστου 12, 2013 4:23 μ.μ. | Reply
Δηλαδή μέχρι 30/08/2013 ειναι όλες εμπρόθεσμες? Πειτε το Κε Τουίτυ για να παω στη Παναγία Σουμελά (ως Πόντιος).Να ξέρουμε τελικά τι ισχύει. Από τα δύο άτομα του γραφείου μου το ένα αναρρώνει μετα από εγχείρηση και το άλλο με δεδομένο ότι 30/06/2013 θα είχαμε τελειώσει πήγε και γέννησε. Βλέπετε δε μπορούσε να το κρατήσει άλλο. Κα.ι τώρα παλεύω μόνος. Και είναι αλήθεια όλα τα παραπάνω. Όμως θα κερδίσω γιατί έχω πείσμα όπως πάντα στη ζωή μου. Εσείς όμως είσαστε χαμένος.
image description kostaskalo | Αυγούστου 12, 2013 8:47 μ.μ. | Reply
Τι θα πεί γέννησε? τον Θεοχάρη τον ρώτησε?
image description 2433032308 | Αυγούστου 12, 2013 4:38 μ.μ. | Reply
ΕΑΝ ΔΕΝ ΔΟΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ 30/09, ΤΟ ΒΕΒΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ, ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΚΑΙ Ο ΥΠΟΓΡΑΦΟΜΕΝΟΣ, ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΟΥΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΣΤΙΜΑ!!! ΟΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΝΑ ΠΡΑΞΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΠΟΥ ΕΠΡΑΞΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ!!!!!!!
image description trodos | Αυγούστου 12, 2013 4:00 μ.μ. | Reply
διαβαζοντας το παραπανω σχολιο , ομολογω οτι παρηγορηθηκα ... εμενα απο τα δύο ατομα το ένα απουσιαζει με σοβαρό πρόβλημα υγειας, ενω το άλλο ακόμα είναι στο γραφείο ( μόνο το σώμα , το πνευμα του έιναι σε διακοπές) . Εγω νοιωθω ότι ζω σε ένα άλλο πλανήτη.Το σπιτι μου δεν με βλέπει , στο παιδί μου σε λίγο καιρό , μάλλον μετά το ΚΕΠΥΟ θα χρειαστεί να με συστήσουν ξανά -απο εδώ η μητερα σου έλειπε καιρό γιατί έκανε φορολογικές δηλώσεις .Νοιωθω ήδη χαμένη ανεξάρτητα απο το αποτελεσμα και την όποια παραταση .....
image description WILL. | Αυγούστου 12, 2013 4:02 μ.μ. | Reply
Πες για αρχη το δεδομενο οτι ολες εως 30/08/2013 θα ειναι εμπροθεσμες και μετα βλεπουμε.Να ηρεμησουμε κανα τριημερο μεχρι της 15 Αυγουστου γιατι δεν θα μεινει λογιστης ορθιος απο την πιεση.Οχι τιποτα αλλο τα κοροιδα πρεπει να σας κανουν και τα ξανα και τα Ε9
image description DC997908072 | Αυγούστου 12, 2013 5:35 μ.μ. | Reply
ΤΟΥΣ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΟΛΟΥΣ.
ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΔΟΥΛΕΥΟΝΤΑΣ 17,18,19..... ΩΡΕΣ ΤΟ ΕΙΚΟΣΙΤΕΤΡΑΩΡΟ,ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ;
ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΦΕΥΓΕΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΓΙΝΑΜΕ ΤΡΕΛΟΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΑΣ,ΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ,ΜΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.
image description altrip | Αυγούστου 12, 2013 5:00 μ.μ. | Reply
Πως τα λέει όμως, ε?? Όταν θα αρχίσουν οι αγωγές με βάση το εξώδικο του Συλλόγου Αδειούχων Λογιστών Φοροτεχνικών Ν. Χανίων, να δούμε τότε, θα είναι τόσο απόλυτος για τα ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ λάθη??
image description karnik | Αυγούστου 12, 2013 5:00 μ.μ. | Reply
Οπως καταλαβαίνετε τα προβλήματα είναι κοινά. Ευτυχώς στα παιδιά μου η μητέρα τους είναι δίπλα . Ο πατέρας τους λείπει. Λείπουν επίσης και οι συνδικαλιστές- μαϊντανοί του χώρου μας. Δε τους βλέπεις στα κανάλια. Τα έχουν τακτοποιήσει όλα ή ξέρουν τι θα ισχύσει.Στο πανεπιστήμιο έμαθα να ψαχνομαι. Τώρα βλέπω ότι προσπαθούν να αφανήσουν το κλάδο και να τον συγκεντρώσουν στα χέρια λίγων. Από τη μία δεν υπάρχουν υγιείς επιχειρήσεις. Και από την άλλη έχουμε μετατραπεί σε άμισθους υπαλλήλους του ΥΠΟΙΚ. Ξυπνήστε συνάδελφοι πρίν είναι αργά. Αντιστεση έστω και τώρα.
image description stavrosmix | Αυγούστου 12, 2013 5:39 μ.μ. | Reply
αυτος καλα κανει και τα λεει , τη δουλεια του κανει. πιστευω οτι δεν ειναι αυτος που αποφασιζει . ουσιαστικα με την αναρτηση αυτη επιβεβαιωνει για 31/8 ολα τα αφμ. εγω δεν αντεχω αλλο , θα το ρισκαρω 4 μερες και θα φυγω να παω να δω τα παιδια μου.
image description ΠΑΥΛΟΣ | Αυγούστου 12, 2013 5:21 μ.μ. | Reply
ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΜΕΡΑ ΚΑΘΕΤΑΙ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΑΠΛΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ
image description SOYLA | Αυγούστου 12, 2013 5:16 μ.μ. | Reply
Εγώ έφυγα 7 μέρες (ναι, είμαι ΘΕΑ) και πήγα στα παιδάκια μου. Με χαρήκανε, τα χάρηκα και ξανά τα κεφάλια μέσα. Ή καλύτερα τα δικα τους κεφάλια επί πίνακι, αλλά δεν το βλέπω.... Πού είσαι ρε Σάβα Ξηρέ να ρίξεις καμιά βόμβα (ποτέ μου δεν περίμενα ότι θα αναπολούσα τέτοιες στιγμές...)
image description gkazan | Αυγούστου 12, 2013 5:44 μ.μ. | Reply
ΣΟΥΛΑ!!!.... Πολύ κωλόπαιδο ο Κυριάκος!! (λολ)

Υ.Γ. Ο Σάββας, αντί να "απολυθεί" (εξωτικός προορισμός με λεφτά), ο "εργοδότης" του, του έκανε κλασσικά "Οικειοθελή αποχώρηση" και τώρα είναι στην Ψειρού. Ψάχνουν για κανα νέο συμβασιούχο αλλά μάλλον δεν τα βρίσκουν στα λεφτά με κανένα "ντόπιο", περιμένουν νεότερα από την Εργάνη για να δουν αν θα προχωρήσει κανένα "πρόγραμμα". Εναλλακτικά θα φέρουν κανένα στην ζούλα από Αμυγδαλέζα... Άντε βαριά βαρία από Βαλκάνια.
image description karnik | Αυγούστου 12, 2013 5:38 μ.μ. | Reply
ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΦΥΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΈΧΩ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ ΣΤΑ ΤΕΚΤΕΝΟΜΕΝΑ. ΚΑΝΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΙΣ 19/08 ΓΙΑ ΤΟ ΦΠΑ ΠΟΥ ΛΗΓΕΙ ΣΤΙΣ 20/08( ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΡΙΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ). ΑΝΤΕ ΡΕ ΞΕΣΗΚΩΘΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ. Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΥΤΕΡΟΕΤΗΣ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ. ΟΤΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ ΈΧΕΙ ΜΕΛΛΟΝ? ΜΕ ΤΑ ΣΤΟΥΡΝΑΡΙΑ ΠΟΥ ΜΠΛΕΞΑΜΕ. ΑΣΕ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΔΙΔΑΣΚΕ ΣΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΤΟΥ ΜΑΘΑΙΝΕ ΑΡΑΓΕ
image description broster | Αυγούστου 12, 2013 6:25 μ.μ. | Reply
Προσωπικά πίστευα ότι θα τελειώνα έως 30/08(02/09) τώρα το βλέπω δύσκολο , και πάλι όμως πέρα από το τι κάνουμε εμείς ως γραφείο η άποψη μου ήταν και είναι ότι το 30/09 θα έπρεπε να είχα δωθεί , από εκεί και πέρα κάνουμε ότι μπορούμε και βέβαια για μια ακόμη φορά η ευθύνη βαρύνει το υπουργείο αλλά επειδή αυτοί έχουν το μαχαίρι και πεπονί μας έχουν πετάξει εμάς το μπαλάκι και περιμένουμε να μας πετάξουν και το κοκαλάκι να γλύψουμε ..... Αυτή την συνεργασία(συνεργάτες δε μας λένε άλλωστε) θέλουν από εμάς, να ορίζουν και να νομοθετούν κατά το δοκούν και να τα εφαρμοζούμε και μάλιστα σε ανέφτικες ημερομηνίες και με υπερπροσπάθεια εμείς ...... Απογοήτευση .... Κάποιοι έξυπνοι θα πουν , να τελευταία στιγμή , μη πέρνετε δηλώσεις και τέτοια έξυπνα , η απάντηση είναι η εξής απλή , ούτως ή άλλως ΚΑΙ οι δηλώσεις πλέον είναι ασύμφορες(χώρια που δε σε πληρώνουν στην ώρα τους) απλά ειδικά στην επαρχία δεν μπορείς να διώξεις το κόσμο έτσι απλά .
image description /// | Αυγούστου 12, 2013 6:52 μ.μ. | Reply
Harry Theoharis ‏@htheoharis : μην περιμένετε παράταση μετά τις 30/8. Δεν υπάρχει περίπτωση να δοθεί
ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 30/8. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΣΑΣ ... ΔΟΘΟΥΝ...!!!
image description despw | Αυγούστου 12, 2013 8:17 μ.μ. | Reply
Επί της ουσίας (ατύπως) πάνε όλες για 30/8,αυτό καταλαβαίνω!Και γιατί αξιότιμοι κύριοι δεν έχετε την ευθιξία.έστω τώρα, να το πείτε στα ίσα? Γιατί να κάνω 10 μέρες διακοπές και όχι 20 όπως θα θελα?Γιατί να χω να δω το παιδί μου σχεδόν δίμηνο και να πρέπει να το στέλνω σε συγγενείς,για να περάσει καλά,αλλά χωρίς τη μαμά του...
Τα γιατί είναι πολύ περισσότερα,οι απαντήσεις είναι όποιες είναι...
Το σίγουρο όμως είναι οτι ο σκοπός τους είναι "άλλου τύπου" αφανιστικού,η απάντηση όμως πρέπει να ναι μία ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ.
image description thanos | Αυγούστου 12, 2013 8:12 μ.μ. | Reply
Συνάδελφοι το είπα και θα το ξαναπώ.
Για το υπουργείο απλά ΔΕΝ υπάρχουμε.Αφού το βλέπετε στις δηλώσεις τους.
Α]΄΄Οι φορολογούμενοι΄΄ πρέπει να μεριμνήσουν ώστε να υποβάλλουν κλπ.Ζήτημα να άκουσα μια φορά να αναφερθεί και στους λογιστές κι αυτό από σπόντα.
Β] Το taxis αντέχει παρά τον μεγάλο φόρτο [για τους λογιστές μέσα στο κατακαλόκαιρο ;]
Δηλαδή για να καταλάβω. Ποιος από σάς αισθάνθηκε - έστω και για μια στιγμή- ότι ο κ.Θεοχάρης μας σέβεται και μας υπολήπτεται.Εγώ ποτέ.Τον άκουσα κατ΄επανάληψη να διαφημίζει το taxis αλλά κουβέντα για τους επαγγελματίες που το διαχειρίζονται και που μέσα σε αντίξοες συνθήκες προσπαθούν να κερδίσουν τον χρόνο που ο ίδιος έχασε




image description FF | Αυγούστου 13, 2013 12:47 π.μ. | Reply
εμπειροι λογιστές ,περισσότερα χρόνια στο λογιστικό κουρμπέτι απ το νεότευκτο κ.Θεοχάρη γνωρίζουν ότι αφενός αυτός πρεπει να κανει τη δουλειά του σωστα και να πει αυτά που πρεπει να πει...αλλα κι εμεις γνωρίζουμε ότι πιθανόν θα υπάρξει σιωπηρή παράταση.κάθε νέος και άπειρος λογιστής έχει περάσει απ το σταδιο του γνωστού άγχους πεθαίνω ...σβήνω...δεν προλαβαίνω ...κλίνει το σύστημα...τέλιωσε ο χρόνος.Μετά κάποια χρόνια εξοικειώνεσαι και μαθαίνεις ότι το φλέρτ με το εμφράγμα είναι ρουτίνα.Γι αυτό πληρωνόμαστε....να αντέχουμε στη πίεση...όχι τόσο για το αντικείμενο...καλημέρα σας!
image description το κλεινω και φευγω | Αυγούστου 13, 2013 8:57 π.μ. | Reply
φιλες και φιλοι εγω με ΔΦΕ 2013 τελειωσα.
το κλεινω και φευγω.
Ε9 αμα προλαβω οταν γυρισω.
καλο καλοκαιρι
image description Your Name | Αυγούστου 13, 2013 9:20 π.μ. | Reply
ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΧΑΡΟΥΛΗΣ. ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ ΠΟΥ ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΑ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΟΧΥΡΩΣΗ ΤΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΜΑΣ. ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΙΑ ΧΑΖΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ ΔΙΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ. ΟΛΟ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΡΝΑΚΙΑ. ΚAΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ. ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ ΙΔΙΑ. ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΑΙΔΙΑ.
image description mariahat | Αυγούστου 13, 2013 10:27 π.μ. | Reply
Δηλώσεις τέλος. Για μια βδομάδα ρολλά κλειστά και σε όποιον αρέσει, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε. Το επόμενο στάδιο είναι η εντατική, λυπάμαι κύριοι του Υπουργείου Οικονομικών, λυπάμαι θερμά που δεν θα σας κάνω το χατήρι. Η κόρη μου με χρειάζεται ΖΩΝΤΑΝΗ.
image description mariahat | Αυγούστου 14, 2013 11:58 π.μ. | Reply
Από το ΑΘΗΝΑΙΚΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, οι δημοσιογράφοι του Οικονομικού Ρεπορτάζ, επιβεβαιώνουν ότι όσοι δεν κατέθεσαν εμπρόθεσμα τις δηλώσεις τους βάση λήξης ΑΦΜ, χάνουν το 25% του 049. Συγκεκριμένα άκουσα ένα ακόμη υπέροχο βρισίδι, ότι ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΟΜΜΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ, ΛΕΜΕ ΨΕΜΜΑΤΑ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΥΠΟΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΑ ΕΩΣ 30/08/2013, ΦΤΑΙΜΕ ΓΙΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ, ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΟΣΩΝ ΥΠΟΒΛΗΘΗΚΑΝ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΑ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ.
image description mariahat | Αυγούστου 14, 2013 11:12 π.μ. | Reply
Το παραμύθι του παραλόγου πρέπει να λάβει τέλος άμεσα. Δεν ξέρω πως, όμως όλη αυτή η τραγελαφική ιστορία πρέπει να τελειώνει.
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο