Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

4.500.000 εκατομμύρια δηλώσεις εισοδήματος έχουν υποβληθεί εως και σήμερα 10 Αυγούστου.

Να επισκεφθούν την ιστοσελίδα της Γενικής Γραμματείας Πληροφοριακών Συστημάτων για να ενημερωθούν για τα εκκαθαριστικά τους προέτρεψε τους φορολογούμενους  Twitter ο Γενικός Γραμματέας Εσόδων, Χάρης Θεοχάρης με ανάρτησή του στο tweeter.

Όπως ανέφερε, τις τελευταίες ημέρες έχουν εκκαθαριστεί σχεδόν 1 εκατομμύριο δηλώσεις.
Στο σύνολό τους έχουν υποβληθεί ήδη 4,5 εκατομμύρια δηλώσεις από 5,6 εκατομμύρια που αναμένονται συνολικά.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description ΖΑΦΕΙΡΗΣ Δ | Αυγούστου 10, 2013 6:42 μ.μ. | Reply
ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ, ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΕΝΟ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΑΓΧΩΘΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ... ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΡΓΙΑ; ΠΕΝΘΗΜΕΡΟ; ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΧΡΟΝΟΣ; ΤΣ, ΤΣ, ΤΣ, ΤΣ! ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ! ---------- Ζαμέ (νάτο καί τό γαλλικό)!!!!!
image description fvt | Αυγούστου 10, 2013 7:17 μ.μ. | Reply
Τα υποζύγια λογιστές συνεχίζουμε και αυτό το Σαββατοκύριακο χωρίς ανάσα... και οι ΑΘΛΙΟΙ του ΟΓΑ για δεύτερο σαββατοκύριακο "ΕΚΛΕΙΣΑΝ" την έκδοση των βεβαιώσεων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description KARNIK | Αυγούστου 10, 2013 8:32 μ.μ. | Reply
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΙ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΦΜ ΤΟΥΣ. ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΙΧΑΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΘΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟ Ε7 ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΛΑΤΙΑΖΩ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ Ο ΛΑΟΣ ΣΕ ΤΑΞΗ. ΤΕ ΛΕΣ ΡΕ Κ@Ρ@G!OZ!. ΕΣΥ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΣΩΣΤΟ. ΑΠΟ ΤΟ 1987 ΣΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΤΟΥ ΕΚΠΑ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΩΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ ' Η ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΗΣΟΥΝ. (ΜΗ ΞΕΧΝΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΣΑΜΟΥΡΓΚΕΛΗ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΑΙΓΑΙΟΥ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ ΤΑ ΜΑΤ ΣΤΟ ΧΗΜΕΙΟ. ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΑΣΥΛΟΥ ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ.) ΑΥΤΟΙ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΓΩΝΙΖΩΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΒΙΩΣΗ ΜΑΣ. ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΕΝΩΜΕΝΟΙ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΜΙΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΝΩΣΗ ΛΟΓΙΣΤΩΝ - ΦΟΡΟΤΕΧΝΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΧΩΡΙΣ ΜΑΙΝΤΑΝΟΥΣ ΚΑΝΑΛΙΩΝ ΠΟΥ ΒΟΛΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΙ ΝΕΑΡΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΜΕ 500 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΟΡΓΑΝΟΜΕΝΟΥΣ . ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ . ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΠΡΙΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΠΟΛΕΜΟ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΤ@ΥΡΝΑΡ! ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΤΗ ΧΑΡΗ (ΤΟΥΙΤΥ
image description markos347 | Αυγούστου 10, 2013 8:13 μ.μ. | Reply
Πάλι το μηδενικό ξέχασαν....45.000.000 έχουν υποβληθεί...
image description ΠΑΤΡΑ62 | Αυγούστου 10, 2013 8:53 μ.μ. | Reply
Και εμεις εδω ειμαστε μέχρι το τέλος του μήνα ,προσπαθουμε αγωνιζόμαστε για το καλό του τόπου του προυπολογισμού 145 μέχρι τέλος του μήνα μετά έχουμε κλείσει απνευστι για το Ε9 με συνέπεια ..........ντρέπομαι για την ΠΟΦΕΕ Κ.Λ.Π. συγγενείς όμως έχω τέτοιο γαιδουρινό πείσμα που ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ................................................
image description GEKAS | Αυγούστου 11, 2013 7:35 π.μ. | Reply
ΓΙΑ 2ο Σ/Κ ΧΩΡΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΓΑ . ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ , ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ 3ο , Η ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ?
image description TAG-AMAL | Αυγούστου 11, 2013 10:07 π.μ. | Reply
ο στοχος ειχε αισιο αποτελεσμα.... το πετυχαν οι ραγιαδες........ αναμενουμε αυτα που υποσχεθηκαν.....................και μαλιστα το πετυχαν πριν το 15αυγουστο.........λοιπον.......

κκ.....ανακοινωστε.......αυτα που πρεπει εχουμε και εμεις ψυχη..... εκτος και αν ειστε σε διακοπες ... αλλα και παλι δεν πειραζει.....θα ...
image description enas | Αυγούστου 11, 2013 11:51 π.μ. | Reply
ψυχολογικός πόλεμος γίνετε..
image description ελ30 | Αυγούστου 11, 2013 4:50 μ.μ. | Reply
Τι θα γινει με τις "εκπροθεσμες" δηλωσεις με ληγοντα αφμ περαν της κανονικης προθεσμιας. Θα τις εκκαθαρισουν ή θα μας πιασει Σεμτεμβριος?
image description ιρα | Αυγούστου 12, 2013 12:00 μ.μ. | Reply
Σήμερα 12/8/2013, σε υποβολή δύο εκπρόθεσμων δηλώσεων το σύστημα μέσω του πρόχειρου υπολογισμού φόρου υπολόγισε 10% φόρο επί αποδείξεων πλέον την προσήκουσα προασαύξηση.
Δηλαδή χωρίς να το αναφέρει τις παρέλαβε ως εκπρόθεσμες.
Ενημερώθηκε κανείς μας για κάτι τέτοιο ή είναι άλλο ενα κολπακι της σουπιάς που λέγεται Χαρης?
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • ΑΓΡΟΤΕΣ
Up
Close
Close
Κλείσιμο