Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

4.000.000 δηλώσεις Ε1έχουν υποβληθεί. Δύσκολη η παράταση και για το Ε9

Κανονικά συνεχίζεται η υποβολή των δηλώσεων στην ΓΓΠΣ με τους λογιστές φοροτεχνικούς να βρίσκονται κλεισμένοι ακόμα και τα Σαββατοκύριακα στα γραφεία τους στέλνοντας καθημερινά δηλώσεις κάτω από την πίεση των καταληκτικών ημερομηνιών .

Οι υποβολές έχουν ξεπεράσει τα 4.000.000 δηλώσεις μέχρι σήμερα όπως ανακοίνωσε ο Κος Θεοχάρης στο tweeter.

Σε άλλη σχετική ανάρτηση του ο Γενικός Γραμματέας δήλωσε ότι δεν υπάρχει περιθώριο παράτασης για την υποβολή των δηλώσεων Ε9 φυσικών προσώπων μετά την 15η Σεπτεμβρίου διότι πρέπει να γίνει η εκκαθάριση του ΦΑΠ 2013 έτσι ώστε ο φόρος να καταβληθεί σε 5 δόσεις από τον Οκτώβριο εως τον Φεβρουάριο.



   




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description DC997908072 | Αυγούστου 5, 2013 12:06 π.μ. | Reply
ΤΕΛΙΚΑ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΟΥΜΕ,ΘΑ ΜΑΣ ΔΙΑΛΥΣΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ.
image description SAESAWS | Αυγούστου 5, 2013 7:17 π.μ. | Reply
με συναδέρφους που μιλάω την από 7/8 με 15/8 θα κάνουν διακοπές με το laptop στη παράλια ......
image description ZIPO | Αυγούστου 5, 2013 9:36 π.μ. | Reply
Ετσι ειναι ! οταν εχεις να κανεις με ανθρωπους που φοβουνται ακομη και τη σκια τους, τους κανεις οτι θελεις !!! τους βαρας αλυπητα γιατι ξερεις οτι θελουν δε θελουν θα το κανουν και ας φωναζουν.Θα τους βαζεις να στελνουν δηλωσεις σε 3 μηνες (αντε και του χρονου σε 2,5),θα τους βαζεις να κανουν Ε9 σε 15-20 μερες, θα τους βαζεις ορθιους στο ενα ποδι, και αυτο που θα λενε (απ'οτι φαινεται απο τις πραξεις τους) θα ειναι "ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΦΕΝΤΗ" !!!!!!!!! τελικα τσαμπα μαγκες ειμαστε ! Ειμαστε της πλακας !!! γ'αυτο, κατω τα κεφαλια και δουλεψτε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description Κώστας | Αυγούστου 5, 2013 9:07 π.μ. | Reply
Καλημέρα, το ωραίο ξέρετε ποιο είναι; Το ότι το σύστημα του ΟΓΑ είναι εκτός λειτουργίας όλο το ΣΚ και ακόμη και τώρα 08.45 π.μ.είναι κάτω. Ο ΟΓΑ απεργεί από 01/08 και θα απεργεί μέχρι και Τρίτη με αποτέλεσμα το σύστημα που δίνει πληροφορίες για συντάξεις και εισφορές να μη λειτουργεί. Τα ξέρει αυτά ο Χαρούλης; Του τα είπαν στο κρατικό κανάλι, το ΜΕΓΑΛΟ ντε;
image description AENAOS | Αυγούστου 5, 2013 9:39 π.μ. | Reply
Το ότι εχουν σταλεί 4.000.000 δηλώσεις είναι εντυπωσιακό ΑΝ αληθεύει. Πόσες όμως είναι ΣΩΣΤΕΣ. Οταν θα αρχίσουν οι πραγματικοί έλεγχοι κάτι μου λέει ότι θα πέσει πολύ κλάμα...
image description Your Name | Αυγούστου 5, 2013 10:03 π.μ. | Reply
Δηλαδή,αξιότιμε Θεοχάρη,επειδή έκανες λάθος στον προγραμματισμό τον δικό σου,καλείς εμάς να βγάλουμε το φίδι απτην τρύπα που έσκαψε η δική σου αφεντιά....εμείς δουλεύουμε ασταμάτητα σε ρυθμούς απάνθρωπους διότι είμαστε επαγγελματίες και σεβόμαστε τον κόπο και μόχθο των πελατών μας που εσύ και κάποιοι άλλοι ανεύθυνοι υφαρπάζετε και περιπαίζετε ελαφριάς της καρδίας.....δεν θα μείνεις βέβαια ατιμώρητος...είναι κοντά η ώρα ..
image description ANOTHER | Αυγούστου 5, 2013 11:07 π.μ. | Reply
Ε9 το πρόστιμο ειναι ένα 50άρι δεν βλέπω να κάνεις τίποτα για να πιέσεις με τις τουιτιές σου στο Ε9 θα αγοράσει ο καθένας μόνος του την παράταση του και θα σε γράψει στα @ρχ[email protected] του 8λ@μΕνΕ. ΔΕΝ ΕΒΑΛΕς και αποδείξεις στο Ε9 χαχαχα
image description KARNIK | Αυγούστου 5, 2013 12:22 μ.μ. | Reply
Ο ΤΟΥΙΤΥ ΑΦΟΥ ΕΠΙΑΣΕ ΤΟ ΣΤΟΧΟ ΚΟΚΚΟΡΕΥΕΤΑΙ. ΑΝ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΥΝΤΕΤΤΑΓΜΕΝΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΨΑΧΝΑΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΓΓΔΕ.
ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΩΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΙΝΗ ΣΤΑΣΗ. ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΕ ΑΛΛΩΣ ΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΟΤΙ ΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΚΛΕΙΝΟΥΝ , ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΕΚΒΙΑΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΜΑΣ ΠΕΛΑΤΕΣ (Γ¨ΚΑΤΗΓ.) ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΝΤΑΣΣΟΥΝ ΣΤΟ ΠΕΛΑΤΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥΣ ΥΠΟΣΧΟΜΕΝΕΣ ΔΑΝΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΛΕΓΧΟ. ΚΟΙΤΑΤΕ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΙΒΙΩΣΟΥΝ ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΜΙΚΡΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ ΜΕ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΑΓΩΝΑ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΤΙΣ ΑΜΙΣΘΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΑΣ
image description THANOS | Αυγούστου 5, 2013 2:24 μ.μ. | Reply
Από δηλώσεις πώς πάτε.Ρωτάω επειδή κανένας μας δεν παραπονιέται και φοβάμαι μήπως μόνο εγώ έχω ήδη μερικά εκπρόθεσμα ΑΦΜ.
image description eleni | Αυγούστου 6, 2013 12:54 π.μ. | Reply
pame kontra? exoume akoma 3-4 kai den to sizitaw gia 5-6 , 7-8
image description Your Name | Αυγούστου 5, 2013 2:30 μ.μ. | Reply
ποσο παιρνει ο γενικος βλακας με αριστα το 10 αν ρωτησουμε ποσο ηλιθιος ειναι??
image description b.s. | Αυγούστου 5, 2013 3:26 μ.μ. | Reply
Με δηλωσεις παμε καπως χαλια ... ολη μερα δουλεια κ παλι αρκετα εκπροθεσμα αφμ .
image description Your Name | Αυγούστου 5, 2013 3:09 μ.μ. | Reply
Κυριοι υπουργοι και εφοριακοι προσοχη προσοχη. Ειναι ενα μαγαζι απροσδιοριστου ταυτοτητας και σκοπου εκει στο συνταγμα, μεσα ΔΕΝ δουλευουν 300 εργαζομενοι και το μαγαζι κλεβει, φοροδιαφευγει, φοροαπαλλασσεται και διενεργει εναντια στο συνταγμα και κατα του ελληνικου λαου. Μαυρο χρημα, διαφθορα, αποδειξεις, βατοπεδια και αλλα πολλα. Νομιζω λεγεται βουλη. Ριξτε μια ματια.
image description Your Name | Αυγούστου 5, 2013 4:25 μ.μ. | Reply
Φτου σας ξεφτιλες,λαμογια! Τολματε να κανετε εκλογες και θα πατε απο εκει που ηρθατε,μαζι με το Θεοχαρη!
image description Your Name | Αυγούστου 5, 2013 4:13 μ.μ. | Reply
Όπως ο Νέρωνας απολάμβανε το κάψιμο της Ρώμης έτσι και ο Θεοχάρης μειδιά κοιτάζοντας τα στατιστικά των δηλώσεων στο laptop του.
Μάλλον η εξουσία τρελλαίνει τον άνθρωπο δεν υπάρχει άλλη εξήγηση γι΄αυτό παρουσιάζεται ο τηλεαστέρας με ύφος 17 καρδιναλίων και περιμένουμε εμείς να συννενοηθούμε με αυτόν μήπως να το ξανασκεφτούμε .
image description ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ | Αυγούστου 5, 2013 4:39 μ.μ. | Reply
Ο Κ.ΘΕΟΧΑΡΟΥΛΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΧΕΙΡΙΖΕΤΑΙ ΞΕΡΕΙ
Ε ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑ Ε9 ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΝΟΣ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ !!
ΑΝΕ ΡΕ ΑΠΟ ΚΕΙ ΕΧΟΜΕ ΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΑΣ ΤΟΝ ΞΥΠΝΙΟ ΜΑΣ .
ΦΤΟΥ ΑΛΛΗ ΜΙΑ !!!!!!! ΑΠΑΝΘΡΩΠΑ ΤΕΡΑΤΑ
image description GRD | Αυγούστου 5, 2013 4:09 μ.μ. | Reply
your name
Ο Νέρων(ας) (ιδιαίτερα δημοφιλής στο λαό της ρώμης και θαυμαστής της Ελλάδας) δεν έκαψε την ρώμη και δεν απόλαυσε την καταστροφή της (άλλωστε δεν βρίσκονταν στην Ρώμη ,στην οποία επέστρεψε μόνο αφού ειδοποιήθηκε μόλις την τέταρτη ημέρα της πυρκαγιάς!). Στα υπόλοιπα συμφωνούμε απολύτως.
image description Καποιοσ ειπε | Αυγούστου 5, 2013 5:02 μ.μ. | Reply
Ας πουμε και εμεις λίγο οχι και ας χάσουμε και 10 πελάτες και ας παμε διακοπες γιατι τιποτα δεν αλλαζει γαμ@@ το κεφάλι τους!!! Αλλά ερουν αυτοί οτι ο κλάδος μας είναι για γέλια ξερουν ποιοι είμαστε!!!!! Τρελίτσα και τραλαλά θέλει!
image description τσουτσουνι | Αυγούστου 5, 2013 5:26 μ.μ. | Reply
ΑΧ!!!σκληρό αγόρι....
image description Your Name | Αυγούστου 6, 2013 8:30 μ.μ. | Reply
θελεις να πεις Πουρες,Λαπας !!!!
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • ΑΓΡΟΤΕΣ
Up
Close
Close
Κλείσιμο