Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

To Tweeter στην υπηρεσία πάταξης της Φοροδιαφυγής

To Tweeter στην υπηρεσία πάταξης της Φοροδιαφυγής

Καταγγελίες για την μη έκδοση αποδείξεων και μέσω Tweeter.
Η φορολογική διοίκηση επιστρατεύει πλέον όλα τα διαθέσιμα μέσα στην προσπάθεια πάταξης της φοροδιαφυγής.

Πολίτες Στέλνουν μέσω tweet μυνήματα προς τον Γενικό Γραμματέα με πληροφορίες για επιχειρήσεις που "δυσκολεύονται" στην έκδοση αποδείξεων.


Δείτε μία χαρακτηριστική ανταλλαγή μυνημάτων
@GIANNIKOPOULOS1  παραλία ΘΙΝΕΣ Βαρθολομιού Ηλείας. Το κέντρο MARGARITA με 90 ομπρέλες ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗ!! Επιτέλους δεν μπορεί να γίνει κάτι?
‏@Harry Theoharis ευχαριστώ. Θα στείλω συνεργείο.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description evak | Αυγούστου 5, 2013 12:38 π.μ. | Reply
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.......Γεια σου πατρίδα!
image description DIMITRIS7UK | Αυγούστου 5, 2013 8:23 π.μ. | Reply
Αυτο θα πει 24ωρη helpline, τι EXPRESS SERVICE και χαζομαρες !
Για γελια ή για κλαματα ??????
image description Your Name | Αυγούστου 5, 2013 8:38 π.μ. | Reply
ΣΚΕΤΗ ΞΕΦΤΙΛΑ.....ΟΛΗ Η ΣΔΟΕ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΟΝΑΧΑ ΣΤΑ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ ΜΕΡΗ ΣΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΩΣ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΡΩΙ...ΑΦΗΣΤΕ ΤΗΝ ΜΑΡΙΔΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΑΤΕ ΝΑ ΛΙΜΟΚΤΟΝΕΙ ΣΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΙΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΚΑΡΧΑΡΙΕΣ...
image description Trip_Accountant | Αυγούστου 5, 2013 9:22 π.μ. | Reply
Ελλάδα ρε γατακια Ευρωπαίοι...τι νομιζατε;
Ποιοι σταθεροι φορολογικοι νομοι και ηλεκτρονικες συναλλαγες;
Εμείς εδω ξαναγυρίζουμε στη δεκαετία του 80 με συνεργεια ελέγχων στα τυροπιτάδικα και στα μικρομάγαζα...
image description spyros | Αυγούστου 5, 2013 9:27 π.μ. | Reply
Ωραίος ι Γιαννικόπουλος...., Μέχρι και τις ομπρέλες μέτρησε...
image description Sarliz | Αυγούστου 5, 2013 9:04 π.μ. | Reply
Προφανώς δεν ήταν καλά καθαρισμένες οι ξαπλώστρες και θα στείλει συνεργείο για καθάρισμα!!!!! χααχχαχαχααχχαχαχχαχχα
image description DimitrisD | Αυγούστου 5, 2013 10:42 π.μ. | Reply
χαχαχαχα. Καλόοοοοο
image description marx | Αυγούστου 5, 2013 11:34 π.μ. | Reply
# Να υποθέσω ό,τι αν κάνω καταγγελία για το νησί των ανέμων εκεί στα κοσμικά μαγαζιά που πηγαίνουν οι πολιτικοί οι επιχηρηματίες φίλοι τους οι εκδότες οι καναλάρχες οι εφοπλιστές οι δημοσιογράφοι οι τηλεπερσόνες και όλο αυτό το σκυλολόι εκεί που δουλεύουν ΑΛΒΑΝΟΙ-ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΙ-ΤΑΥΛΑΝΔΟΙ 18ώρα ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΙ-θα πάει συνεργείο της υπηρεσίας....ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕ!!!
image description γιαννησ | Αυγούστου 5, 2013 12:49 μ.μ. | Reply
Ε τι περιμένατε....αφου απο το πρωί ως το βράδυ ο αξιότιμος κ'υριος Θεοχάρης τουιτάρει λογικό ήταν.....
image description COSTAS | Αυγούστου 5, 2013 3:10 μ.μ. | Reply
Κε Γενικέ,
αν, αν, αν, αν στείλετε συνεργείο και
αν, αν, αν, αν τα βρεί όλα σωστά τότε
πρέπει να μηνύσετε τον @GIANNIKOPOULOS1 για
διασπορά ψευδών ειδήσεων και για
άσκοπη κινητοποίηση του κρατικού μηχανισμού.
Ειδάλλως δεν προστατεύεις το δημόσιο συμφέρον.
image description Your Name | Αυγούστου 5, 2013 5:45 μ.μ. | Reply
Σαν πολύ δεν το παίζει το πουλάκι αυτός ο Θεοχάρης ρε παιδιά .
image description ElenaAnele | Αυγούστου 5, 2013 5:02 μ.μ. | Reply
Από τον Αρτέμη Μάτσα στο Χάρη Θεοχάρη..... Πόσο πιο ξεφτύλα ρε γμτ...Παίζουν και αποφασίζουν για τις ζωές μας μέσω twitter, facebook και ότι άλλο υπάρχει.... Σιχάθηκα πια!
image description tzog | Αυγούστου 5, 2013 6:20 μ.μ. | Reply
Kύριε γενικέ, η ταβέρνα του Μπάμπη από τις 9-11 το βράδυ δεν κόβει καμμία απόδειξη ,σήμερα έχει και συγκέντρωση ομάδας.

Έλα Άννα, το βράδυ 9-11 θα ρθω σπίτι σου .Μην ανησυχείς για τον άνδρα σου,έστειλα τον Θεοχάρη να τον απασχολεί....
image description IDO | Αυγούστου 6, 2013 4:09 μ.μ. | Reply
Πάνε με την όπισθεν να πατάξουν την φοροδιαφυγή και περηφανεύονται γι αυτό.
Πριν 2-3 χρόνια θα "παίζαμε μπουνιές" με πελάτη ενοικιαζομένων δωματίων γιατί ήταν αθεώρητη η ΑΠΥ. Να μη συζητήσω για τα απαλλασσόμενα που εξέδιδαν απόδειξη είσπραξης, άλλοι καυγάδες από εκεί.
Γενικά πάντως επειδή έφτασε το δεκαπενταύγουστο και ξαφνικά όλοι θυμήθηκαν τα νησιά, θα το πω ακόμη μια φορά, κάντε μια επίσκεψη το Γενάρη και θα δείτε γιατί τα περισσότερα απ αυτά θα έπρεπε να είναι αφορολόγητα.
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • ΑΓΡΟΤΕΣ
Up
Close
Close
Κλείσιμο