Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Άμεσα ξεκινούν και οι εκκαθαρίσεις των δηλώσεων που πάνε για έλεγχο στις Δ.Ο.Υ.

Αμεσα ξεκινούν και οι εκκαθαρίσεις των δηλώσεων που πάνε για έλεγχο στις ΔΟΥ.

Σε εφαρμογή τέθηκε, όπως δήλωσε ο Κος Θεοχάρης, η εφαρμογή του Taxis στις Δ.Ο.Υ., για την παραλαβή και εκκθάριση των δηλώσεων που επιλέγονται βάση για έλεγχο, και υποβάλλονται στην ΔΟΥ για έλεγχο δικαιολογητικών.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description κωστασ | Ιουλίου 31, 2013 8:12 π.μ. | Reply
ΜΠΡΆΒΟ ΧΆΡΗ !!!
image description DC100119407 | Ιουλίου 31, 2013 8:06 π.μ. | Reply
Πως ειδοποιηται ο φορολογουμενος για ελεγχο; Με το εκκαθαριστικο;
image description γιανηησ | Ιουλίου 31, 2013 9:28 π.μ. | Reply
Ναί με το εκκαθαριστικό.Περιμένω 2 μήνες για να τεθεί σε εφαρμογή.
image description kostas | Ιουλίου 31, 2013 9:52 π.μ. | Reply
με την υποβολή της δήλωσης σου βγάζει μήνυμα εντός 15 ημερών να προσκομίσεις στην ΔΟΥ τα προτότυπα παραστατικά και εκτυπωμένο Ε1,Ε2 και λοιπά .
image description Sarliz | Ιουλίου 31, 2013 9:12 π.μ. | Reply
Αν είναι όπως τα προηγούμενα χρόνια ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!! ................ Είσαι στην πιστωτική κατάσταση νούμερο 9 θα μου τα φέρει τέλος αυγούστου!!!!! έλεγε η υπάλληλος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΡΓΟΠΟΡΗΜΕΝΟΥΣ ΤΩΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΣΑΝ @@@@@@@@
image description cηania | Ιουλίου 31, 2013 9:18 π.μ. | Reply
Την στιγμή που το κράτος "διψάει" για έσοδα, και έχει βάλει το μαχαίρι στο λαιμό στους λογιστές, με τις αστείες προθεσμίες και τα μισόλογα των Γενικών γραμματέων, να στείλουν τις δηλώσεις... καλεί σε έλεγχο χρεωστικές δηλώσεις πολλών χιλιάδων ευρώ... Η γελιότητα σε όλο της το μεγαλείο...
image description skiper | Ιουλίου 31, 2013 9:58 π.μ. | Reply
Με 4 ώρες αναμονή στην εφορία Χαλανδρίου για έλεγχο δήλωσης.....όλα δουλεύουν ρολόι!
image description nikos | Ιουλίου 31, 2013 10:42 π.μ. | Reply
εχω χρεωστικη δηλωση που πληρωνει 50,000 ευρω και επειδη εχει 1500 παρακρατηση ελευθερων επαγγελαμτιων τη ζητησανε για ελεγχο. δεν υπαρχει αυτο το κρατος! αντι να λενε και ευχαριστω που ο ανθρωπος τα δηλωνει ολα και τους πληρωνει ενα καρο φορο, ζητανε να κανουν ελεγχο να τελειωσει ο ελεγχος κατα Οκτωμβριο-Νοεμβρι και μετα τι? να πουν του ανθρωπου τωρα πληρωνε ολο το ποσο εφαπαξ γιατι εχασες τις δοσεις? ποσο @@@@ες πρεπει να ειστε?
image description aek | Ιουλίου 31, 2013 2:27 μ.μ. | Reply
ρε παιδια ας μου απαντησει καποιος!1πηγα σε ΔΟΥ σημερα και ενω εχει ανοιξει το συστημα μου λενε οτι δεν μπορουν να κανουν εκκαθαριση γιατι περιμενουν οδηγιες!!!! περιμενα 2 μηνες να ανοιξει το συστημα και τωρα θα περιμενω να ερθουν και οιδηγιες !!!ημαρτον..
image description birbilis | Ιουλίου 31, 2013 6:54 μ.μ. | Reply
Στο Ηράκλειο πάλι μας είπαν οτι δεν έχουν την εφαρμογή ακόμα και να ρωτήσουμε τον Θεοχάρη που ακριβώς την έβαλε...!
image description babist | Ιουλίου 31, 2013 6:04 μ.μ. | Reply
Σήμερα πήγα την δικιά μου και την πετάξαν σε ένα μεγάλο χαρτοκούτι, (που υπολογίζω ότι ήταν άλλες 200 δηλώσεις). Τους ζήτησα να πάρω πρωτόκολλο και μου απάντησαν ότι δεν δίνουν. Τους είπα ότι έπρεπε να δώσουν γιατί ορίζει η ειδοποίηση από το taxisnet να κατατεθούν μέσα σε 15 ημέρες και μου απάντησαν ''ε..και τι έγινε?'' Έφυγα και δεν είπα τίποτα. Δεν θα έπρεπε να μου δώσουν πρωτόκολλο ?
image description george | Αυγούστου 1, 2013 12:24 μ.μ. | Reply
Αλλου δινουν κι αλλου δε δινουν, παντως σε καθε περιπτωση καλα ειναι να υπογραφουν στην πρωτη σελιδα του Ε1 την παραλαβη των δικαιολογητικων
image description george | Αυγούστου 1, 2013 12:39 μ.μ. | Reply
Για την περιπτωση που δε δινουν πρωτοκολο....
image description KANAPEDATOS | Αυγούστου 1, 2013 2:28 μ.μ. | Reply
George, βαλε δικο σου αριθμο πρωτοκολλου ... στην αποικια χρεους του εκσυγχρονισμου !!!
των μεταρρυθμισεων !!!! της επανιδρυσης !!!! των αδιαφθορων.... ραμπο της πλακας !!! της αναξιοκρατιας, της νεοφιλελευθερης ληστειας και του αγριου δουλεματος των καναπεδατων .......
image description sourdos | Αυγούστου 1, 2013 2:30 μ.μ. | Reply
Καληνύχτα ακόμα δουλεύουν του 2010 οπότε του 2013 θα πάνε 2016 και βλέπουμε.Με ρυθμούς χελώνας λέμε..
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο