Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Χ. Θεοχάρης: Θα υπάρξει επιείκεια με όσους κατέθεσαν εκπρόθεσμα τις δηλώσεις τους

Ο γενικός γραμματέας Δημοσίων Εσόδων επανέλαβε ότι δεν θα δοθεί παράταση

Επιεική στάση θα κρατήσει το υπουργείο Οικονομικών απέναντι στους φορολογούμενους που κατέθεσαν εκπρόθεσμα τις δηλώσεις τους, σύμφωνα με όσα δήλωσς ο γενικός γραμματέας Δημοσίων Εσόδων Χ. Θεοχάρης.

Μιλώντας στο ραδιόφωνο του ΣΚΑΪ.ο κ. Θεοχάρης ξεκαθάρισε ότι δεν θα δοθεί άλλη παράταση για την υποβολή των δηλώσεων.

Είπε ότι θα υπάρξει επιείκεια με όσους κατέθεσαν εκπρόθεσμα τις δηλώσεις τους με ΑΦΜ που έληγε σε 1 και 2, λέγοντας ότι σε αυτές και μόνο τις περιπτώσεις θα γίνει προσπάθεια να αποφευχθούν τα πρόστιμα.

Για τους υπόλοιπους φορολογούμενους και πιο συγκεκριμένα για εκείνους που ο ΑΦΜ λήγει σε 3 και 4, κλπ, είπε πως δεν χρειάζεται να δοθεί παράταση, καθώς το σύστημα δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα.

Ο κ. Θεοχάρης τόνισε πως τη Δευτέρα σημειώθηκε ρεκόρ κατάθεσης φορολογικών δηλώσεων, καθώς ξεπέρασαν τις 197.000 οι υποβολές, ενώ οι συνολικές υποβολές έχουν ξεπεράσει τα 3,6 εκατομμύρια.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description !!!!!!!! | Ιουλίου 30, 2013 11:09 π.μ. | Reply
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ
image description Your Name | Ιουλίου 30, 2013 11:51 π.μ. | Reply
δηλαδη μετα το 5μηνο που οριζει ο νομος???
image description DC997908072 | Ιουλίου 30, 2013 11:15 π.μ. | Reply
ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΕΙΚΙΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΑΑΜΕ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΛΗΞΗ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΑΝΑ ΑΦΜ ΤΟΤΕ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ ΕΤΣΙ.
image description prince | Ιουλίου 30, 2013 11:49 π.μ. | Reply
ευχαριστω που ειναι ενας απο εμας
image description KARNIK | Ιουλίου 30, 2013 11:19 π.μ. | Reply
ΚΑΤΩ ΤΑ ΜΟΛΥΒΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΥΠΟΒΛΗΘΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ. ΟΙ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ? ΚΑΝΟΥΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΗ ΚΑΙ ΧΑΣΟΥΝ ΤΑ ΠΕΛΑΤΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΑΣ ΕΛΕΓΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΟΧΗ. ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΑΥΤΟΙ? Μ Ε ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΚΤΑΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ
image description kapapi | Ιουλίου 30, 2013 12:08 μ.μ. | Reply
xaaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaaxxxaxaaxaxax τους δινετε και εξηγησεις.............ξυπνατεεεεεεεεεεεεεεεεεεε σαν τα βοδια που μας παιρνουν για βοσκη ειμαστε........ξυπνατεεεεεεεεε και σε λιγους μηνεσ μην μου πειτε πως δεν σας το ειπα....μμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυ
image description KAMELOT | Ιουλίου 30, 2013 12:05 μ.μ. | Reply
Α ΡΕ ΝΟΥΜΕΡΟ ΧΑΡΟΥΛΗ.,....... ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΕ ΣΟΥΤΑΡΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΞΙΜΟΥ
image description iliasnik | Ιουλίου 30, 2013 12:34 μ.μ. | Reply
Πόσο ποιό τραγικός μπορεί να γίνει ο άνθρωπος ;;;;
image description germanicus | Ιουλίου 30, 2013 12:54 μ.μ. | Reply
οι άνθρωποι είναι ασόβαροι
image description hristatoskef01 | Ιουλίου 30, 2013 12:57 μ.μ. | Reply
ΕΙΝΑΙ ΑΛΥΤΕΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ . ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ Ο ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΥΧΕΙ ΠΑΤΑΓΩΔΩΣ ,ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΜΠΑΧΑΛΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΧΑΡΗ … Ο ΧΑΡΗΣ . ΑΥΤΟΙ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΠΡΩΞΟΥΝ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΟ ….. ΣΤΑ ΑΚΡΑ ΙΣΟΣ ???? ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΗ.. ΧΑΘΗΚΑΜΕ .
image description ΑΓΡΙΝΙΟ | Ιουλίου 30, 2013 12:25 μ.μ. | Reply
ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΑΛΛΟΣ ΡΕ ΠΑΛΙΟΤΙΡΑΝΤΑ ΤΗΣ ΤΡΟΙΚΑΣ. ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ.
ΠΑΛΙΟΤΙΡΑΝΤΑ..Ε ΠΑΛΙΟΤΙΡΑΝΤΑ.
image description ΑΓΡΙΝΙΟ | Ιουλίου 30, 2013 12:17 μ.μ. | Reply
ΡΕ ΠΟΦΕΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΣΑΡΑΝΤΑΗΜΕΡΑ Π Ε Θ Α Ν Ε Σ?
image description kapapi | Ιουλίου 30, 2013 12:27 μ.μ. | Reply
ποια ποφεε??????????ο αλλος ειπε οτι δειχνει επιεικια!!!!!!!!!!!!!!!σε ποιους?????????επιεικια εδειχναν στους ειλωτες..............και στα βοδια οταν κουραζονται....................
image description tas | Ιουλίου 30, 2013 12:44 μ.μ. | Reply
Να δω με τι μούτρα θα φωνάξουν κόσμο σε σεμινάρια του χρόνου????????
image description altrip | Ιουλίου 30, 2013 12:04 μ.μ. | Reply
Α μωρέ, τι καλός άνθρωπος!! Να ΄σαι καλά βρε. Τι αχάριστοι που είμαστε τελικά εμείς οι λογιστές!!
image description Your Name | Ιουλίου 30, 2013 12:59 μ.μ. | Reply
ΣΗΜΕΡΑ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΕΧΕΙ ΚΑΡΚΙΝΟ..
ΜΕΓΑΛΕ ΘΕΟΧΑΡΗ ΝΤΡΟΠΗΣΟΥ ΑΝΕΛΕΗΤΕ.....ΓΑΙΔΟΥΡΙ
image description ΔΗΜΗΤΡΗΣ | Ιουλίου 30, 2013 12:35 μ.μ. | Reply
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ Η ΠΟΦΕΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ..................!!!!!!ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!
image description AVIATION | Ιουλίου 30, 2013 12:01 μ.μ. | Reply
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΖΗΣΩ ΓΕΝΙΚΗ ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ. ΝΑ ΚΑΤΕΒΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΑΣ...ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ......
image description ΑΕΚ | Ιουλίου 30, 2013 12:06 μ.μ. | Reply
Αυτος ο απεριγραπτος ...και θρασυτατος εξωγηινος. Θεο(χαρης) potter .. εχει καθολου επαφη με την πραγματικοτητα ?
Οι γαλαζιοι μικροαστοι λογιστες, στυλοβατες της νεοφιλελεθερης λαιλαπας.. που εξοντωνει αυτους που παραγουν πραγματικα, σιγα να μην θελουν αποχη η απεργια.......... Ας κανουν απεργια οι προοδευτικοι ..... και εμεις οι γαλαζιοι οτι αρπαξουμε και επωφεληθουμε .... απο την κατασταση . Αυτη ειναι η ιδεολογια τους . Ολα για το ατομικο μας συμφερον.
image description ge0 | Ιουλίου 30, 2013 12:43 μ.μ. | Reply
ΚΡΑΤΙΕΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΡΙΣΩ ΕΔΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΥΣΙΑ ..........................

ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΝΑΣ ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΠΟΦΕ-ΤΖΗΣ ..ΚΑΠΟΙΟΣ.... ΝΑ ΠΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ !!!!!!!!!!!!!!!!
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΧΡΟΝΟΥ ΕΧΟΥΜΕ !!!!!!!!!!!!!!
ΑΥΤΟΙ ΜΑΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΑΝ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ
image description ALEXF | Ιουλίου 30, 2013 12:41 μ.μ. | Reply
ΒΡΗΚΑΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΜΑΖΕΨΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΦΕΤΟΣ .ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΕΙΣ
image description AVIATION | Ιουλίου 30, 2013 12:22 μ.μ. | Reply
ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ

"...Πιστεύω ότι το αστικό καθεστώς είναι ανίκανο πια
να ρυθμίσει τις σύγχρονες ανάγκες κι ανησυχίες
του κοινωνικού συνόλου διότι:
Ο ι κ ον ο μ ι κ ώ ς
- στηρίζεται στη λ η σ τ ρ ι κ ή ατομική οργάνωση
της παραγωγής και στην ά ν ι σ η κατανομή του πλούτου.

Κ ο ι ν ω ν ι κ ώς -
δεν υπάρχει πια καμία η θ ι κ ή
που να στηρίζει τις σ χ έ σ ε ι ς των ανθρώπων.

Π ο λ ι τ ι κ ώ ς -
η άρχουσα τάξη διαχειρίζεται την πολιτική εξουσία
προς όφελος της, εις βάρος της μεγίστης πλειονοψηφίας
του λαού και αποδείχνεται μ ά τ α ι η
Δεν υ π ά ρ χ ε ι πια στο αστικό καθεστώς
ένα ανώτερο ι δ α ν ι κ ό που να δίνει ευγένεια
και συνοχή στις ενέργειες των ατόμων και των κρατών.

Δεν υπάρχει πίστη -
δηλαδή ένας υ π ε ρ α τ ο μ ι κ ό ς ρ υ θ μ ό ς
που να ρ υ θ μ ί ζ ε ι τις σκέψεις, τα αισθήματα
και τις πράξεις των ατόμων.

Η αστική τάξη γκρέμισε τη φεουδαρχία, απέδωσε
- σε θαυμαστή ποσότητα και ποιότητα -
ό,τι μπόρεσε στη σκέψη, στην τέχνη,
στην επιστήμη και στην πράξη.
Τώρα διαγράφει τη μοιραία καμπύλη προς τα κάτω.

Ζούμε την παρακμή τούτη κι επομένως είναι
πολύ δ ύ σ κ ο λ ο να την αντιληφθούμε.
Όμως, τόσο είναι γοργή η αποσύνθεση, ώστε
και οι πιο παχύδερμοι αρχίζουν να ανησυχούν.

Και διαγράφονται φανερά δύο ειδών προσπάθειες:

1. Άλλοι μάχουνται να συγκρατήσουν το αστικό καθεστώς,
πολεμώντας κάθε αντίθετη ενέργεια και πράξη.

2. Άλλοι μάχουνται να το ρίξουν, αντικαθιστώντας το
με νέο - κατά την πεποίθηση τους δικαιότερο
και εντιμότερο -καθεστώς.

Ποια τ ά ξ η θα διαδεχτεί το αστικό καθεστώς;

Ακλόνητα πιστεύω η τάξη των ε ρ γ α ζ ο μ έ ν ω ν:
Εργάτες, αγρότες και πνευματικοί παραγωγοί.
Η τάξη αυτή πέρασε το πρώτο στάδιο
-της φ ι λα ν θ ρ ω π ί α ς.
Δεν αποτείνεται πια, όπως πριν από ένα αιώνα,
στην φιλανθρωπία των πλουσίων,
δεν ζ η τ ά ε ι πια ε λ ε η μ ο σ ύ ν η.

Πέρασε έπειτα στο δεύτερο στάδιο
- της δ ι κ α ι ο σ ύ ν η ς.
Δε ζητάει πια να καταλάβει την αρχή..
γιατί αυτό είναι το δίκαιο.

Βρίσκεται στο τρίτο και τελευταίο στάδιο:
Π ι σ τ ε ύ ε ι τώρα πως θα πάρει την εξουσία,
γιατί τέτοια είναι η ιστορική ανάγκη..."

Κι έτσι βρισκόμαστε σήμερα στο κρίσιμο σημείο,
όπου μιά τάξη, παρ' όλη την εξωτερική ισχυρότατη
εμφάνισή της, τρεκλίζει, σ α λ ε ύ ο υ ν τα θ ε μέ λ ι α της,
έχασε την ψυχική της συνοχή -κι αποσυντίθεται.

Μιά άλλη τάξη σ υ ν τ ά ζ ε τ α ι, οργανώνεται,
π ι σ τ ε ύ ε ι.
Μα δεν οργανώθηκε ακόμα εντελώς,
δεν εφωτίστηκε ακόμα όλη,
δεν έλαβε ακόμα τέλεια συνείδηση της δύναμής της
-διατελεί ακόμα σκλάβα του σαπημένου κολοσσού.

Οι παλιές αξίες έχασαν την πίστη που τις εστήριζε και
τους έδινε νόημα και κύρος- οι νέες αξίες
δημιουργούνται ολοένα,
δεν πήραν ακόμα τη σταθερή τους μορφή.

Ποιό είναι το χ ρ έ ο ς μας;
Να ετοιμαζόμαστε.

Πώς;
Μορφώνοντας σαφή ι δ έ α της ιστορικής στιγμής
που περνούμε, φωτίζοντας το λαό και δίνοντας νέο,
υψηλότερο π ε ρ ι ε χ ό μ ε ν ο στις έννοιες
της εργασίας, της δικαιοσύνης και της αρετής.

'Ετσι μονάχα θα μπορέσουν οι μάζες να' ναι έτοιμες
να μεταβούν απο τη συναίστηση των δικαιωμάτων τους
στην πραγμάτωση των υποχρεώσεών τους.
'Ετσι μονάχα, όταν θα' ρθει η μοιραία στιγμή,
θα μπορέσουν ν' αναλάβουν ε υ θ ύ ν ε ς.

Ο α γ ώ ν α ς, όπως τον αντιλαμβάνουμαι,
δεν είναι απλώς οικονομικός. Η οικονομική χειραφέτηση
είναι μονάχα μ έ σ ο για την ψυχική και πνευματική
χειραφέτηση του ανθρώπου.
image description kostas | Ιουλίου 30, 2013 12:21 μ.μ. | Reply
ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ Η ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΘΕΙ? ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ? ΜΑΖΕΨΤΕ ΤΟΝ ΡΕ.... ΚΑΡΚΙΝΟ ΜΑΣ ΒΓΑΖΕΤΕ ΡΕ Γ@#$%^&**([email protected]
image description neos | Ιουλίου 30, 2013 1:54 μ.μ. | Reply
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΡΜΟΔΙΟΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΟΙ ΥΕΠΕΥΘΥΝΟΙ
image description Γ.Μ. | Ιουλίου 30, 2013 12:14 μ.μ. | Reply
Α ρε Θεοχάρη άχρηστε και να' ξερα που μένεις...
image description 123123 | Ιουλίου 30, 2013 12:31 μ.μ. | Reply
MHN TA BAZETE ME TON XAΡΟΥΛΗ .
ΒΑΛΤΕ ΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΜΑΣ ( Ο Θεός να τους κάνει ) ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΗΔΗ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ.
ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΛΑΔΟ ΟΥΤΕ ΦΩΝΗ ΟΥΤΕ ΑΚΡΟΑΣΗ ΟΙ ΑΧΡΗΣΤΟΙ !!
image description stavrosmix | Ιουλίου 30, 2013 12:39 μ.μ. | Reply
ευχομαι να ειμαι απο τους λιγους που τους εμειναν αρκετες δηλωσεις με 3και4. τρελαινομαι με την κατασταση αλλα απο την αλλη νοιωθω ενταξει με τη συνειδηση μου που επι μια εβδομαδα εκανα την αποχη ακολουθωντας τις εντολες του συνδικαλιστικου μας οργανου. ευχαριστω και την ποφεε για την αμεριστη συμπαρασταση.
image description eleni | Ιουλίου 30, 2013 3:33 μ.μ. | Reply
file mou an -den se peirazei h prosfonisi- emena kai tis adelfns moy na deis ti emeinan. duo meres sunexomena aupnes kai me ena paidi 3 xronwn me 39 pireto kai me tin adelfn mou sta prothira tis katareusis ti na pw emeis kaname kai apoxi kai katevikame sto suntagma kai i pofee thixtike pou tous eipane oti tous xaideuoun opote katalavate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description Your Name | Ιουλίου 30, 2013 12:06 μ.μ. | Reply
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΜΑΣ(ΠΟΦΕΕ),ΑΝ ΞΑΝΑΔΕΙΤΕ ΨΗΦΟ ΝΑ ΜΑΣ ΚΡΕΜΑΣΕΤΕ ΑΝΑΠΟΔΑ.ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΟΥ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟΥ...ΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΠΟΥ ΤΙΜΗΣΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΨΗΦΟ ΜΑΣ ΜΑΣ ΑΤΙΜΗΣΑΝ ΠΛΗΡΩΣ ΚΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ....Ο ΔΕ ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΑΝ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΕΝΤΙΜΟΤΗΤΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΗΔΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΤΟΥ.....ΑΥΤΗ Η ΧΩΡΑ ΕΠΙΑΣΕ ΠΥΘΜΕΝΑ....ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΠΑΡΑΤΡΕΧΑΜΕΝΟΙ ΘΕΟΧΑΡΗΔΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ....ΥΠΟΤΙΜΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ....ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ...ΤΗΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΙΣ ΟΘΟΝΕΣ ΜΑΣ...ΟΠΩΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ΘΕΟΧΑΡΗ ΕΒΛΕΠΑΝ ΠΟΣΟ ΚΑΛΑ ΔΟΥΛΕΥΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΕΝΗ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΚΗ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΑΚΙΝΗΤΑ ΠΟΥ ΔΗΛΩΣΑΝ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ.....
image description ΑΓΡΙΝΙΟ | Ιουλίου 30, 2013 12:26 μ.μ. | Reply
ΠΟΦΕΕ ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΚΑΙ ΑΜΑ ΞΑΝΑΔΕΙΤΕ ΨΗΦΟ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΤΕ Τ..
image description NICK | Ιουλίου 30, 2013 12:53 μ.μ. | Reply
ρε παιδιά μην τρελαίνεστε το σύστημα θα παραμείνει ανοιχτό μέχρι 31/08 τουλάχιστον δεν γίνεται διαφορετικά. Ο άνθρωπος δεν μπορεί να το πει ανοιχτά βάλτε λίγο την σκέψη να δουλέψει.
image description ΦΩΤΕΙΝΗ | Ιουλίου 30, 2013 12:02 μ.μ. | Reply
Η ΠΟΦΕΕ ΠΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑ ΧΘΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΤΕΛΝΩ ΘΑ ΤΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ! ΔΟΚΙΜΑΣΑΤΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ 3-4 ΒΓΑΖΕΙ ΜΗΝΥΜΑ ΘΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΟΥΝ ΟΤΑΝ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΘΟΥΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ! ΓΙΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΙΔΙΕΣ ΠΟΥ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΓΑΖΕ !!
image description NICK | Ιουλίου 30, 2013 1:13 μ.μ. | Reply
σήμερα έστειλα δήλωση με αφμ να τελειώνει σε 8 έβγαλε το ίδιο μύνημα
image description SOTIRIOS | Ιουλίου 30, 2013 3:09 μ.μ. | Reply
Σε 1 το ίδιο
image description neos | Ιουλίου 30, 2013 1:23 μ.μ. | Reply
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΘΕΣΗ ΣΗΜΕΡΑ
ΟΧΙ ΑΥΡΙΟ
ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΜΟΔΙΟΙ
ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ
ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ
ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ......ΦΟΥΣΤΑ ΤΟΥ χαρουλη
ΓΙΑΤΙ ΦΟΥΣΤΑ ΦΟΡΑΕΙ
ΑΝ ΕΙΧΕ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΘΑ ΕΛΕΓΕ ΑΛΛΑ
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ
ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΠΙΣΗΜΑ
ΟΧΙ ΟΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΤΥΧΑΑΙΟΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ
ΔΙΟΤΙ ΑΓΑΠΗΤΕ χαρουλη ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΣΑΙ ΑΥΡΙΟ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ
ΑΛΛΑ ΠΙΣΩ ΕΧΕΙ Η ΑΧΛΑΔΑ ΤΗΝ ΟΥΡΑ

image description ElenaS | Ιουλίου 30, 2013 1:58 μ.μ. | Reply
Ρεκόρ δηλώσεων εχθές λέει. Εμ, βέβαια, αφού μας έβαλε το μαχαίρι στο λαιμό και καταθέταμε δηλώσεις τα ξημερώματα για να προλάβουμε την 8η πρωινή. !!! Εχω καταθέσει σήμερα δήλωση στις 8:20 και τρέμω μήπως τη θεωρήσει εκπρόθεσμη τελικά και πληρώσω εγώ τα κερατιάτικα.
image description ΦΩΤΕΙΝΗ | Ιουλίου 30, 2013 1:34 μ.μ. | Reply
AYTO TO MHNYMA ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΦΟΡΟΥ ΔΕΝ ΕΒΓΑΙΝΕ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΜΕ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ Η ΣΥΝΤΑΞΗ ΟΓΑ ΚΛΠ
image description bkonto | Ιουλίου 30, 2013 1:11 μ.μ. | Reply
Η ΑΠΕΡΑΝΤΗ ΜΕΓΑΛΟΨΥΧΙΑ ΤΗΣ ΑΠΕΡΑΝΤΗΣ ΒΛΑΚΕΙΑΣ
image description ΦΩΤΕΙΝΗ | Ιουλίου 30, 2013 1:35 μ.μ. | Reply
ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ 3 ΚΑΙ 4 ΔΕΝ ΕΚΚΑΘΑΡΙΖΟΝΤΑΙ !!! ΤΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΙΣ ΚΟΙΤΑΞΟΥΝ !!! ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΦΕΡΟΥΝ ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ??? ΜΕ ΤΙΣ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΑΛΛΩΣΤΕ !! ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΙΓΟΥΡΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΙΝΑ ΤΡΕΛΛΗ !!!
image description panos | Ιουλίου 30, 2013 1:45 μ.μ. | Reply
Έτσι μας βλέπουν οι πολιτικοί. Σαν είλωτες. Είμαστε ακόμη πίσω σε αυτή τη χώρα, πολύ πίσω.
Βρισκόμαστε κάπου στην εποχή της αρχαίας Αιγύπτου. Α ρε Έλληνα που περιμένεις ανάπτυξη. Ο αυτοκράτορας δείχνει επιείκεια. Λυπήσου μας αυτοκράτορα. Ευχαριστούμε μεγαλειότατε, πανλαμπρότατε, πανέμορφε, πανμέγιστε, ανίκητε, άρχοντα. Δέξου τις ευχές μας πολυχρονεμένε μας.
image description DAS | Ιουλίου 30, 2013 2:18 μ.μ. | Reply
Να δούμε όταν θα έρθει η ώρα , τι επιείκεια θα δείξουμε εμείς .....
όταν και εάν έρθει η ώρα
image description J | Ιουλίου 30, 2013 2:00 μ.μ. | Reply
PRODOSIA
image description Κώστας | Ιουλίου 30, 2013 2:55 μ.μ. | Reply
Έχει πάρει φαλάγγι τα κρατικά κανάλια και λέει τις μ....ιες του χωρίς αντίλογο. Και εμείς δουλεύουμε 27/7, η ΠΟΦΕΕ τον ύπνο του δικαίου να ζητάει παρατάσεις (παλιά) και όχι την εφαρμογή του νόμου. Και όλα καλά.
image description Your Name | Ιουλίου 30, 2013 2:28 μ.μ. | Reply
Τηρήσαμε την αποχή και τώρα τι κάνουμε;

Νοιώθω ότι κατοικώ σε μία χώρα με δικτατορικό καθεστώς όπου έχουν καταλυθεί όλοι οι νόμοι και ισχύει το αποφασίζω και διατάζω.
Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΕΣΟΔΩΝ αποφασίζει για εμάς χωρίς εμάς αλλά οποία καλοσύνη! θα δείξει επιείκεια , θα φροντίσει ο θανατος μας να είναι όσο γίνεται ποιό ανώδυνος ! τον ευχαριστούμε πολύ.
Οι προϊστάμενοι του έχουν κρυφτεί;
Οσοι απο εμας την βγάλουμε καθαρή όταν θα βγούν στα μπαλκόνια και θα μιλούν για την σωτηρία της χώρας-πριν όμως την βούλιαξαν και τώρα θέλουν να την σώσουν , σε δουλειά να βρισκόμαστε- ας τους ανταποδώσουμε την καλοσύνη και την επιείκια.
Ποιός κυβερνά επιτέλους αυτή την χώρα;

image description logistis | Ιουλίου 30, 2013 2:37 μ.μ. | Reply
Στην αρχή απαιτούσαμε να ισχύσει ο Νόμος.31/10.
Μετά δείξαμε ότι μας βολεύει και 30/09.
Τώρα θα είμαστε ευτυχείς αν καμιά δήλωση ,που θα υποβληθεί μέσα στον Αύγουστο μετά την λήξη του ΑΦΜ ,δεν θα έχει πρόστιμο.
Αφού εμείς το ρίξαμε στις εκπτώσεις γιατί αγανακτούμε;
image description Your Name | Ιουλίου 30, 2013 4:18 μ.μ. | Reply
Γραψτο με ελληνικους χαρακτηρες βρε Ελενη, χανει την ουσια και ειναι τοσο χαρακτηριστικο το παραδειγμα σας....
image description Your Name | Ιουλίου 30, 2013 4:05 μ.μ. | Reply
Γραψτο με ελληνικους χαρακτηρες βρε Ελενη, χανει την ουσια και ειναι τοσο χαρακτηριστικο το παραδειγμα σας....
image description MAX | Ιουλίου 30, 2013 3:40 μ.μ. | Reply
ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ ? ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕ ΣΤΙΣ 29/7/2013 ΕΝΩ ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΕΙΝΑΙ 30/7/2013 .Μagic !!!
image description ΑΓΡΙΝΙΟ | Ιουλίου 30, 2013 3:22 μ.μ. | Reply
ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ ? ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕ ΣΤΙΣ 29/7/2013 ΕΝΩ ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΕΙΝΑΙ 30/7/2013 .Μagic !!!

T R A G I K............................
image description sp | Ιουλίου 30, 2013 3:52 μ.μ. | Reply
Χαρούλη και μεις θα δείξουμε επιείκεια στις εκλογες...
image description PantelisCh | Ιουλίου 30, 2013 3:47 μ.μ. | Reply
Οι έχοντες ΑΦΜ σε 1-2 που έστειλαν εκπρόθεσμα τη δήλσωση θα γράψουν 100 φορές τη φράση "Δεν θα ξαναστείλω εκπρόθεσμη δήλωση" λόγω επιείκειας του Υπ.Οικ.
Όσοι άλλοι στείλουν εκπρόθεσμα θα γράψουν την ίδια φράση 1000 φορές
image description ΝΟ | Ιουλίου 30, 2013 3:35 μ.μ. | Reply
αγχος+κουραση+χαπια+40κελσιου+νευρα+εκβιασμος= αυτον το ανθρωπο με αυτα τα χαρακτηριστικα, τον λογιστή, πως θα τον σταματησεις αμα του καρφωσει στον εγκεφαλο καμμια τρελλη ιδεα? και αν δεν ειναι ενας και ειναι καμμια 30.000???
σταματηστε τους εκβιασμους τωωραααααααα
image description miltosko | Ιουλίου 30, 2013 3:08 μ.μ. | Reply
Τα μηχανήματα άντεξαν, για τους ανθρώπους αναρωτήθηκε ?
image description NTEXTER | Ιουλίου 30, 2013 3:17 μ.μ. | Reply
To μαρτυριο της σταγονας που μας επιβαλετε τωρα να ειστε σιγουροι οτι θα το πληρωσετε ακριβα..
Θα δειτε κατι αποτελεσματα στις εκλογες(θα ειναι αναγκαστικα συντομες..δεν σας αντεχει η κοινωνια αλλο) κ δεν θα ξερετε που να πατε να κρυφφτητε..Τελος τα ψευτοδηληματα..Η αγανακτιση ξεχειλιζει..Ραντεβου στις καλπες γερμανοτσιρακια..

image description A-V | Ιουλίου 30, 2013 3:21 μ.μ. | Reply
Aληθεια πως εγινε αυτο ? Απο το ΤΑΧHEAVEN ?
image description A-V | Ιουλίου 30, 2013 3:52 μ.μ. | Reply
ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ ? ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕ ΣΤΙΣ 29/7/2013 ΕΝΩ ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΕΙΝΑΙ 30/7/2013 .Μagic !!!

T R A G I K............................
Aληθεια πως εγινε αυτο ? Απο το ΤΑΧHEAVEN ?
image description Viper | Ιουλίου 30, 2013 4:29 μ.μ. | Reply
Τι λέει ρε ο τζιτζιφιόγκος?????????? Τι λέει ρε το παπιγιόν??????? Ο φυσφιρίγγος?????????
Βρε μπουγαδοκόφινα, από τις καρέκλες σας εκεί ψηλά, όλα εύκολα είναι!!!!!!!! Ε?????
Για καθίστε ρε να βγάλετε όλη τη λάντζα που θα έπρεπε να κάνει το Υπουργείο σας!!!!! Με όλη τη μουρμούρα, τη γκρίνια, τα προβλήματα στα συστήματα, το taxis, τον ΟΓΑ, τις τράπεζες, που είναι όλα ρημαδιό και δεν έχει ιδέα κανείς πότε λήγει τι τελικά, πότε άνοιξε και πότε έκλεισε!!!!!! Που θα έπρεπε με όλα τα έτοιμα που σας δίνουμε να μας κάνετε παπάδες, όχι να μας "χαρίζετε" παρατάσεις!!!!! Και αντί να αναγνωρίζετε το ότι πέφτουμε στα τυφλά στα συστήματα που πειραματικά βγάζετε κάθε τόσο κ ανταποκρινόμαστε κάθε φορά και σε ΑΛΛΑ προβλήματα, σε ΑΛΛΑ προγράμματα, σε ΑΛΛΕΣ διαδικασίες κ τα βγάζουμε πέρα για να έχετε ΕΣΕΙΣ την πληροφορία και το backoffice σας οριακά ΜΑΣΗΜΕΝΗ ΤΡΟΦΗ, μας ανακοινώνετε την "ΕΠΙΕΙΚΕΙΑ" ΣΑΣ??????? ΝΑ ΤΗ ΒΡΑΣΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τι είμαστε ρε???? Ζώα???????? Ή μηχανάκια??????? Θα πληρώνουμε εμείς την ανικανότητά σας να προγραμματίσετε και να ισορροπήσετε ένα φορολογικό σύστημα???????????????? Πρόστιμα και εκπρόθεσμα εσείς????? ΜΗΝΥΣΕΙΣ εμείς!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!
image description Your Name | Ιουλίου 30, 2013 4:29 μ.μ. | Reply
Ο Θεοχαρουλης εχει κανει σωρο λαθων,προφανως εχει την στηριξη καποιων,βεβαια οταν θα πεσουν τα πρωτα προστιμα δεν θα την βγαλει καθαρη....ο κοσμος ειναι φοβερα εξοργισμενος μαζι του....
image description οτ | Ιουλίου 30, 2013 4:40 μ.μ. | Reply
Οχι κε Θεοχάρη.Επιείκια δεν πρέπει να υπάρξει για κανέναν,γιατί αν υπάρξει θα είναι μια αδικία για τους συναδέλφους λογιστές που φρόντισαν να υποβάλλουν τις δηλώσεις μέσα στις αρχικές προθεσμίες.Αυτοί που ανέλαβαν να κάνουν περισσότερες δηλώσεις απ'ότι τους επέτρεπε ο χρόνος ή οι δυνάμεις τους,να πληρώσουν πρόστιμα.Στο κάτω κάτω όλα στη ζωή έχουν ένα κόστος. Κανείς δεν επέβαλε σε κανέναν να αναλάβει 500 ή 800 δηλώσεις. Κανείς πέραν της δικής τους επιθυμίας να αυξήσουν το εισόδημά τους, κάτι το οποίο είναι βέβαια σεβαστό αλλά δε μπορεί να αποτελεί λόγο για ευνοική μεταχείρισή τους.Να πληρώσουν το ανάλογο κόστος.
image description ΔΗΜΗΤΡΗΣ | Ιουλίου 30, 2013 4:23 μ.μ. | Reply
ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ!!!!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΜΑΣ!!!!ΥΠΗΡΧΕ ΕΛΛΕΙΨΗ ΧΡΟΝΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ!!!!!
image description Γ.Μ. | Ιουλίου 30, 2013 4:12 μ.μ. | Reply
Αγαπητέ οτ, φιλαράκι του Θεοχάρη είσαι; Ή μήπως κάνεις τις δηλώσεις μόνο των 5-10 φίλων σου; Έχεις γραφείο ή δουλεύεις σπίτι;
Αν, γλυκέ μου, το σύστημα είχε ανοίξει στην ώρα του και είχαν έρθει και οι βεβαιώσεις αποδοχών και συντάξεων στην ώρα τους και σωστές και αν το σύστημα είχε ενημερωθεί με τους τόκους και αν παράλληλα δεν ήταν τις μισές μέρες υπό κατάρρευση το Taxis και αν είχαμε το χρονικό περιθώριο που προβλέπει ο νόμος και αν δεν έτρεχαν παράλληλα ΦΠΑ, Οριστικές Ε7, ΑΠΔ, ΙΚΑ, ενημερώσεις βιβλίων, έλεγχοι ΣΔΟΕ και ΙΚΑ και δεν κάναμε πέντε ώρες να στείλουμε ηλεκτρονικά μία και μοναδική πρόσληψη για κάθε εποχιακό εργαζόμενο στο ηλεκτρονικό κωλοσύστημά τους, ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ, θα είχατε δίκιο εσύ και ο "tweety".
Φιλάκια αγάπη.
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΓΕΛΑΣΑ...... ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ.....
ΟΜΩΣ ΜΗ ΡΙΧΝΕΙΣ ΛΑΔΙ ΣΤΗ ΦΩΤΙΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...... ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΝΤΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΓΙ ΑΣΤΕΙΟ ΤΕΤΟΙΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ....
image description SARAKINOS | Ιουλίου 30, 2013 6:01 μ.μ. | Reply
Συγνώμη, οτ, όπως διάολο σε λένε. Θες και τα γράφεις η σου ξεφεύγουν ή μήπως είσαι ο γνωστός σγουρομάλης δημοσιογραφίσκος που κάνει τις δηλώσεις σε 5 λεπτά τα μεσάνυχτα με ένα ποτάκι; Αλλά εσύ φαίνεται ότι άδειασες όλη την καράφα. Οταν ξεμεθύσεις , μάθε και κατάλαβε ότι τις 500 και 800 δηλώσεις τις κάνουν τα οργανωμένα γραφεία, που ήδη τέλειωσαμ]ν και από κει είναι τα τρία τόσα εκατοιμ. δηλώσεις , που αναφέρει το αφεντικό σου ο κ. Γενικός. Μάθε ανόητε ότι αυτοί που αγωνιούν και δεν προλαβαίνουν είναι όσοι έχουν την λιγοστή πελατεία τους για να μπορέσουν να έχουν ένα γραφείο και να προσφέρουν σωστή δουλειά. Αυτοί που παλεύουν για να βγάλουν μεροκάματο, και συ ζητάς να τους τιμωρήσει ο αφέντης σου; Πιες ένα πικρό καφέ για να συνέλθεις και γράψε καλύτερα κανένα τραγουδάκι για τους σφογγοκολάριους του είδους σου.
image description Your Name | Ιουλίου 30, 2013 4:21 μ.μ. | Reply
γραψε λαθος (...δυο φορες), για την eleni πιο πανω ειναι το σχολιο
image description εΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ | Ιουλίου 30, 2013 5:14 μ.μ. | Reply
Συγνώμη συνάδελφοι αλλά το σωστό θα ήταν να μην υπάρξει καμία επιείκεια με όσους είναι εκπρόθεσμοι. Δηλαδή το δικό μου γραφείο με 1000+ δηλώσεις γιατί δεν αντιμετωπίζει προβλήματα; εμείς γιατί βάλαμε τον κ#λο μας κάτω και δουλέψαμε αντί να κλαψουρίζουμε για παρατάσεις. Όποιος δεν μπορεί ας το κλείσει και ας αφήσει εμάς τους επαγγελματίες να δουλέψουμε και να αναδείξουμε το επάγγελμά μας. Τα σέβη μου.
image description altrip | Ιουλίου 30, 2013 5:27 μ.μ. | Reply
Σωστός! Καλά τα λές "εΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΛΟΓΙΣΤΗ"... Αλλά να έχεις στο μυαλό σου ότι επαγγελματίας δεν είσαι μόνο άμα κοιτάζεις την πάρτη σου και αφού εσύ τα κατάφερες, οι υπόλοιποι να αυτοθούμε.. Επαγγελματίας είσαι όταν στις προθεσμίες που ορίζει ο νόμος, ανταποκρίνεσαι σωστά ΚΑΙ με αξιοπρέπεια..Να σαι καλά.
Ένας που προσπαθεί να είναι επαγγελματίας.
image description Your Name | Ιουλίου 30, 2013 5:45 μ.μ. | Reply
Τους ξέρω του επαγγελματίες λογιστές σαν και εσένα.Από αυτούς παίρνω πελάτες. Έχουν τους υπαλλήλους αμισθοί "για να τους μάθουν" ή στην καλύτερη με 400 ευρώ και αυτοί κύριοι. Αλλά είμαι σίγουρος ότι ούτε 10 δηλώσεις φυσικών προσώπων δεν έκανες ο ίδιος. Γιατί αν το είχες κάνει θα είχες δει και μόνος σου ότι πχ οι βεβαιώσεις αποδοχών συντάξεων ήταν λάθος (αν δεν το πρόσεξες, ουπς! ), οι τόκοι ήταν λάθος σχεδόν σε όλους, κλειδάριθμοι που έχουν αποσταλεί με το ταχυδρομείο δεν έχουν φτάσει ακόμα, στο μητρώο των εφοριών ότι και να θες γίνεται ο απόλυτος πανικός και οι συμπληρωματικές αναδρομικών πάνε στην εφορία κτλ. Και στην τελική στους τουριστικούς προορισμούς οι επιχειρήσεις απαιτούν σε 3 μήνες (Ιουνιο - Αύγουστο) ότι δουλειά απαιτεί μια επιχείρηση στην Αθήνα σε 12 μήνες(Προσλήψεις, απολύσεις, τροποποιήσεις ωραρίου, πλήθος τιμολογίων, μισθοδοσίες, ΦΜΥ, ΑΠΔ κτλ). Και δεν έρχετε κανένας να δουλέψει σε λογιστικό γραφείο για 4 μήνες.Και τις εμπιστοσύνη έχω σε έναν υπάλληλο που τον πήρα χωρίς να τον ξέρω για να του εμπιστευθώ δουλειά για τους πελάτες μου. Αυτό δεν είναι επαγγελματισμός. Οπότε άσε εμάς τους πειραγμένους που θέλουμε να είμαστε σωστοί και τυπικοί να παιδευόμαστε και ας μην είμαστε επαγγελματίες, αλλά "συνάδελφοι" των πελατών μας και των επιχειρήσεων και απλά αποδέξου ότι ο νόμος λέει 5 μήνες περιθώριο και αφού το λέει, έτσι πρέπει να γίνει!
image description Your Name | Ιουλίου 30, 2013 5:21 μ.μ. | Reply
...τι ειπε ο παπαγαλος !!!!
image description Sarliz | Ιουλίου 30, 2013 6:32 μ.μ. | Reply
Να ρθούμε να μας εκπαιδεύσεις για να δούμε πώς βάζεις τον κ@@@ σου κάτω........ γιατί εμείς ..... κατά την δική σου εκτίμηση τον έχουμε επάνω!!!!!!!
image description Your Name | Ιουλίου 30, 2013 8:04 μ.μ. | Reply
ΓΙΑΤΙ ΛΕΣ ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΑΘΕΤΟΣ...........ΑΙΝΤΕ ΑΠΟΔΩ ΡΕ...
image description prorata | Ιουλίου 30, 2013 9:33 μ.μ. | Reply
ΟΣΗ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΜΕ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ... ΕΧΩ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ...
ΔΕΝ ΝΡΕΠΕΣΑΙ ΝΑ ΛΕΣ ΨΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙΣ ΚΛΙΜΑ!!!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΑΣ!!! ΑΛΗΤΕΣ!!!!!!!! ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ!!!!!!!!!!!!!
image description foibos | Ιουλίου 30, 2013 5:22 μ.μ. | Reply
ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟΥς ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ...
ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΣΕ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ 2000+ TIS ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΙ 3000 ΚΑΙ 1013 ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΟΣ !!!!!!!!
image description Your Name | Ιουλίου 30, 2013 11:31 μ.μ. | Reply
Εγω παλι απορω γιατι γκρινιαζεται.Εχω υποβαλλει 196000 δηλωσεις εντος δυο ημερων και μαλιστα απο υον καναπε του σπιτιου μου πινοντας φραπε,επισης τα φπα πεντακοσια συνολο τα στελνω εντος τεσσαρων ημερων......για δουλεψτε...τεμπεληδες...
image description ALEXF | Ιουλίου 30, 2013 5:15 μ.μ. | Reply
ΟΣΟ ΚΩΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΦΙΛΕ 1000 + ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΛΕΣ ΨΕΜΑΤΑ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΑΘΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΟΝ ΗΛΙΟ ΓΙΑ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΑΝ ΖΩΑ.
image description Your Name | Ιουλίου 30, 2013 5:36 μ.μ. | Reply
Μια χαρά βγαίνουν αν έχεις 5-6 υπαλλήλους με 480 ευρώ να ξημεροβραδιάζονται. Έτσι είσαι και άνετος. Για να τα λέει αυτά ούτε 10 δηλώσεις δεν έχει κάνει ο ίδιος. Διαφορετικά θα ήξερε τα προβλήματα.
image description Your Name | Ιουλίου 30, 2013 6:51 μ.μ. | Reply
....να σου κοβει ο Θεος μερες και να τις δινει στον κολλητο σου τον Θεοχαρη..!!!....
image description Δημήτρης Κ. | Ιουλίου 30, 2013 5:52 μ.μ. | Reply
Εμφανιστηκαν παλι οι super οργανωμενοι που εχουν κανει τις δηλωσεις και του 2014. Σαν τα σαλιγκαρια ξεφυτρωνουν οποτε δεν εχουμε χρονο ουτε για χεσ...μο να μας πουν οτι τα εχουν κανει ολα.
image description T.NORIS λογιστησ | Ιουλίου 30, 2013 5:49 μ.μ. | Reply
ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 4000 ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΕΣ 4000
image description CAP | Ιουλίου 30, 2013 6:53 μ.μ. | Reply
Ο Τουίτυ μάλλον δεν έχει πάρει είδηση τι τον περιμένει για αυτό λέει αυτές τις αρλούμπες . Η Εξουσία είναι πολύ βαριά για να την αντέξει ο χθεσινός Χάρης. Ας θυμηθεί τι έλεγε ο Παπακωνσταντίνου όσο ήταν στην Εξουσία και τι έλεγε μετά την παραπομπή του. Και να του θυμίσω αυτό που έλεγε ο Αγάθων (450-400 π.Χ) : Τον άρχοντα τριών δει μέμνησθαι : Πρώτον ότι ανθρώπων άρχει . Δεύτερον ότι κατά νόμους άρχει . Τρίτον ότι ουκ αεί άρχει.
Αυτό , το τελευταίο , δεν το έχουν συνειδητοποιήσει.
image description eleni123 | Ιουλίου 30, 2013 6:14 μ.μ. | Reply
ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΛΟΓΙΣΤΗ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΥΓΕΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ???ΚΑΙ ΟΙ ΔΟΥΛΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΣΟΥ ΘΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΦΕΤΟΣ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΧΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙΣ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ???ΑΝΤΕ ΚΑΝΕ ΜΑΣ ΤΗ ΧΑΡΗ..
image description ΜΑΡΙΑΝΘΟΥΛΑ | Ιουλίου 30, 2013 6:07 μ.μ. | Reply
ΚΥΡΙΕ ΧΑΡΟΧΑΡΗ ΔΩΣΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΟΣ ΜΕΧΡΙ 30/9 ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΗΝ ΑΡΓΥΡΟΥΛΑ...
image description valeriana | Ιουλίου 30, 2013 6:30 μ.μ. | Reply
Για τους υπόλοιπους φορολογούμενους και πιο συγκεκριμένα για εκείνους που ο ΑΦΜ λήγει σε 3 και 4, κλπ, είπε πως δεν χρειάζεται να δοθεί παράταση, καθώς το σύστημα δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα.



τι λεει ρε το αλανι....πηγε 30/7 και εχω 25 δηλωσεις με αφμ 3-4 το συστημα χτες με πεταγε και μου βγηκε η ψυχη να στειλω τα 1-2 και λεει ολα καλα . που ζεις ρε GODFAVOUR??????? αυτο μου θυμιζει οπως στο στρατο που φανταροι(λογιστες) ταλαιπωρουνταν και ο λοχαγοσ(θεοχαρης) ελεγε στον συνταγματαρχη(στουρναρα) και αυτος στον στρατηγο(σαμαρα) ολα ειναι τελεια..........
image description Katerina | Ιουλίου 30, 2013 7:03 μ.μ. | Reply
Δηλαδή αν τελειώσουμε τις δηλώσεις φέτος σε ένα μήνα του χρόνου θα μας δώσουν περιθώριο 15 μέρες? Προσωπικά έχω ακόμη να στείλω 1 & 2 όπως και 3 & 4. Δυστυχώς οι δηλώσεις μου δεν είναι μοιρασμένες ισομερώς ανάλογα με το ΑΦΜ και έκανα και αποχή μια βδομάδα. Ελπίζω ότι θα κρατήσουν το λόγο τους και δεν θα βάλουν πρόστιμα εκπροθέσμων και καλύτερα είναι να μην παίζουν με τα νεύρα μας με τις ηλίθιες ανακοινώσεις τους, γιατί εκτός απ' αυτούς 'εχουμε και την ζέστη και το αδιαχώρητο στις εφορίες.
image description kostaskalo | Ιουλίου 30, 2013 7:17 μ.μ. | Reply
Ναι του χρόνου ένας μήνας και με ......... επιείκεια!
image description agana | Ιουλίου 30, 2013 7:26 μ.μ. | Reply
Για να δούμε τη δήλωση θα κάνει αύριο
image description SOYLA | Ιουλίου 30, 2013 8:08 μ.μ. | Reply
Αγαπητέ Γ.Μ. άνοιξα λογαριασμό στο twitter μόνο για το Θεοχάρη. Του τα χώνω αλλά απάντηση δεν παίρνω, ούτε καν προσπάθεια δικαιολογίας. Δεν τον αγγίζει τίποτε. Είναι πολύ μεγάλος..... ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ!!!!!
image description b.s. | Ιουλίου 30, 2013 8:11 μ.μ. | Reply
Κατι πρεπει να γινει . Ουτε φπα δν μπορω να στειλω . Το συστημα εχει κολλησει τελειως . Χρειαζεται παραταση και για δηλωσεις κ για φπα . Αυτο το πραμμα με το τελευταιο ψηφιο επιεικως γελοιο . Παραταση στα παντα ανεξαρτητως τελυταιου ψηφιου . ελεος δηλαδη .....
image description KARNIK | Ιουλίου 30, 2013 8:34 μ.μ. | Reply
ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΟΙ ΥΠΕΡ - ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕ ΒΓΑΙΝΕΙ. ΦΠΑ Ε7 ΦΜΥ ΝΟΜΑΡΧΙΕΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΣΑ ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΤΕ.ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ. ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΒΓΑΙΝΟΥΝ . ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΟΥ ΦΠΑ. ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ Β . ΜΕ ΤΑ Γ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΖΟΡΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΣ . ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ . ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΓΩ ΟΤΙ ΟΣΟΙ ΙΣΧΥΡΙΖΟΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΟΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ. ΦΑΣΟΝΑΤΖΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕ ΠΟΙΑΝΟΥ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΙΣ ΕΧΕΙ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΘΗ. ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΩΝ 580 ΕΥΡΩ Ή ΔΕΝ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΟΥΝ. ΚΑΤΩ ΤΑ ΜΟΛΥΒΙΑ ΚΑΙ ΑΓΩΝΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΠΡΑΧΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΤΙΜ ΑΘΑ ΤΑ ΣΥΜΨΗΦΙΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΧΡΕΗ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ
image description germanicus | Ιουλίου 30, 2013 8:51 μ.μ. | Reply
Συνάδελφοι, μην τσιμπάτε με τους ανώνυμους. Ή είναι τυπικά troll τα οποία θρέφονται από τα βρισίδια που εισπράττουν ή είναι κλασσικοί spinsters/παπαγαλάκια οι οποίοι προσπαθούν να διαστρεβλώσουν την αλήθεια, και πες πες κάτι θα μείνει.

Ακριβώς ότι κάνει και ο Θεοχάρης. Spinster όπου αντί να απολογηθεί για τον χάλια σχεδιασμό της φετινής υποβολής των δηλώσεων, προσπαθεί πολιτικαντζίδικα να παραπληροφορήσει τους πολίτες.

Και αυτό είναι και το μέγα κρίμα κατ'εμέ, διότι η δημόσια διοίκηση χρειάζεται σοβαρότητα, σε κάποια φάση θα πρέπει να σταματήσουν τα πασαλείμματα και ο χειρισμός εκ μέρους του της υπόθεσης, αντί να πει έχουμε το θέμα α, β και γ που θα λυθεί με τον τρόπο χ, ψ και ζ, κάθεται και αναλώνεται στη δημιουργία εντυπώσεων...
image description sad | Ιουλίου 30, 2013 8:14 μ.μ. | Reply
Για ποιο από όλα πρέπει εμείς οι οικονομολόγοι - λογιστές να δείξουμε επιείκεια… για το ε7 που άνοιξε χτες και έληγε αύριο.. για την μείωση του φπα την 1/8/13 με απόφαση την 30/7/2013-για την αλλαγή στις ημερομηνίες υποβολής και πληρωμής τον φπα που χτες βραδύ το είπατε και σήμερα υλοποιήθηκε- για την κατάσταση ενδοομιλικων συναλλαγών που λήγει μέσα Αυγούστου και δεν έχει ανοίξει η εφαρμογή ακόμα .
Δεν θέλουμε επιείκεια .. σεβασμό μόνο… μην ξεχνάτε είναι η πρώτη χρονιά που όλοι μα όλοι πρέπει να κάνουν δήλωση μέσω internet… ακόμα και η γιαγιά και ο παππούς που είναι στα 75 plus !!!
image description gox3 | Ιουλίου 30, 2013 9:27 μ.μ. | Reply
η ρημαδα η παλιο Ποφοεε πως λεγεται βγαζει οτι βλακεια ανακοινωση να ναι αλλα για να τα χωσει λιγο στον καθε ασχετο και αεργο δε τολμαει..... ηθελα να ξερα τι σκατα κανετε ρε λογισταραδες ολοι? σπουδασατε για να δουλευετε 15ωρα σαββατοκυριακα αργιες κλπ κ να κανετε τη δουλεια του δημοσιου και δε μιλατε καν? αν ειναι ετσι καλα σας κανουν κ συνεχιστε να τους γλυφετε, το μονο σας προβλημα πιστοποιησεις, αει τει ιεκ κ βλακειες. αξιοι της μοιρας σας ειστε να το ξερετε κ ειστε οι πρωτοι που δε σεβεστε το επαγγελμα σας οποτε πως να σας σεβαστουν οι αλλοι..... ασφαλως κ αναφερομαι σε λογιστες που το παιζουν υπερανω, σουπερουαου κλπ, εκεινους που κα καλα προγραμματιζουν τη δουλεια τους τελεια (!!!!!) κ αυτους που σιωπουν αποζητωντας θεση, κυρος κ εγω δε ξερω τι αλλο.....
image description ΑΓΡΙΝΙΟ | Ιουλίου 30, 2013 9:07 μ.μ. | Reply
ΣΩΣΤΟΣ ΡΕ ΦΙΛΕ gox3 .. ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΟΥΜΕ Γ Ο Ν Α Τ Ι Σ Ε Ι ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ
ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΠΔ Ε7 ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΕΙΝΑΙ
image description gox3 | Ιουλίου 30, 2013 9:13 μ.μ. | Reply
οντως εχουμε γονατισει, πελατες στο γραφειο, τηλεφωνα, απδ, προσληψεις, εναρξεις, καταχωρηση, δηλωσεις, φπα, αναμορφωσεις, εκτυπωση βεβαιωσεων α21 τηλεφωνα απο πελατες, πληρωμες ε ποσα να κανουμε πια ταυτοχρονα και ολοσωστα?
image description Δημήτρης Κ. | Ιουλίου 30, 2013 10:52 μ.μ. | Reply
Ρε παιδια τι τσαντιζεστε με τον λογισταρα που τον βριζει ολος ο κομβος. Καλυτερα να τον γνωρισουμε και να του δωσουμε να κανει και τις δικες μας δηλωσεις. Ενταξει θα βαλει λιγο πιο "κατω" τον κ...ο του αλλα θα τα καταφερει. Απο οτι βλεπετε δεν εχει απαντησει καν. Ακομα ο ανθρωπος δεν εχει σηκωσει κ..ο απο την οργανωση
image description ge0 | Ιουλίου 30, 2013 11:07 μ.μ. | Reply
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ΤΟΥΙΤΙ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΕΛΑΕΙ... ΚΑΝΕΙ ΧΑΒΑΛΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΕΣΤΩ Κ ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΧΟΛΙΩΝ ΜΟΝΟ(ΧΩΡΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ)
image description ΦΩΤΕΙΝΗ | Ιουλίου 31, 2013 12:15 π.μ. | Reply
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ Η ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΚΑΙ Η ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ !!! Η ΠΟΦΕΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΤΗΛΕΦΩΝΕΙΣ !!! ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΑΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ! ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟΙ ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΤΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ !! ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΦΤΥΣΩ ΤΟΝ Μ.......Α ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΤΑ ΤΡΕΛΛΑ ΤΟΥ! ΑΛΛΑ ΠΟΙΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΜΟΝΗ !!! ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΛΕΣ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΕ 3 ΚΑΙ 4 ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΚΚΑΘΑΡΙΖΟΝΤΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΔΕΚΑΟΧΤΑΡΗ ΧΩΡΙΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΔΗΛΩΣΗ !! ΤΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΡΑΓΕ !! ΑΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ !!! ΘΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΩ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ !!!
image description NTEXTER | Ιουλίου 31, 2013 12:40 π.μ. | Reply
Tο κερατο μου..ουτε τα φπα δεν παλευονται..Αχ βρε χαρουλη τι μας εκανες..Να φευγουμε
χαραματα απ' τα γραφεια μας...Ενοια σου!! Ολα εδω πληρωνονται...
image description Δημήτρης Κ. | Ιουλίου 31, 2013 1:50 π.μ. | Reply
Μην λες την λεξη πληρωνονται στον Κυριο Γενικο (εγερθητει).
image description Μάριος | Ιουλίου 31, 2013 1:52 π.μ. | Reply
Ρεζίλι γίναμε

http://energy-engineer.blogspot.gr/2013/07/chuck-norris.html
image description ΝΟΡΑ | Ιουλίου 31, 2013 2:37 π.μ. | Reply
Κάποτε τα στοιχήματα ήταν για το αν θα παραμείνει η χώρα στο ευρώ ή για το πόσοι Ελληνες θα αυτοκτονήσουν στην περίοδο της κρίσης.
Μήπως τώρα παίζονται στοιχήματα του τύπου πόσο υποδουλωμένοι είναι ή ποσες δηλωσεις θα δέχεται το σύστημα μετα απο ημερες ωμού εκβιασμού και τρομοκρατίας ?
ΠΑΝΤΑ ΣΤΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΑΝΕΙ.
ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΧΑΜΕΝΟΥΣ ...
image description 123123 | Ιουλίου 31, 2013 2:04 π.μ. | Reply
" Ο Χάρης Θεοχάρης κατά την διάρκεια της καριέρας του διετέλεσε υψηλόβαθμο στέλεχος μεγάλων επιχειρήσεων αλλά δούλεψε και σε νεοσύστατες εταιρίες καινοτομίας (start-up)....... Διετέλεσε αντιπρόεδρος στην Lehman Brothers, ηγούμενος ευρωπαικης ομαδας ....."
H καταληξη ειναι γνωστη...ο καταλληλος ανθρωπος στην καταλληλη θεση !!
image description NOPA | Ιουλίου 31, 2013 2:42 π.μ. | Reply
'Αρθρο 120: (Ακροτελεύτια διάταξη)

4. H τήρηση του Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Eλλήνων, που δικαιούνται και υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με τη βία.»
image description κατερινα | Ιουλίου 31, 2013 7:16 π.μ. | Reply
Ο Θεοχάρης μάλλον πληρώνεται με ποσοστά επί των εσόδων που θα φέρει...για αυτό θα τον φάμε στη μάπα για μια πενταετία!!
image description Επαγγελματιασ λογιστησ | Ιουλίου 31, 2013 10:47 π.μ. | Reply
Καλημέρα σας. Βλέπω τα νεύρα και ο εκνευρισμός υπερίσχυσαν της λογικής στα σχόλια εναντίον μου. Να απαντήσω εν τάχει σε μερικά. Ναι πράγματι έχω προσωπικό και ήδη έχουν ξεκινήσει τις θερινές τους άδειες. Το πόσο τους πληρώνω αφορά εμένα, τον εκάστοτε εργαζόμενο και το Ελληνικό κράτος και δεν θα το βάλω σε δημόσια διαβούλευση εδω μέσα. Προσωπικά κατεύθυνα την όλη διαδικασία των φορολογικών δηλώσεων. Επίσης στα περισσότερα προβλήματα που αναφέρανε μερικοί(λάθος βεβαιώσεις κτλ) τα έχουμε συζητήσει πολλές φορές στο φορουμ οπότε αντι να κλαίγονται ας διαβάζανε εκεί. Ας συμπαρασταθούμε στην ΠΟΦΕΕ και στον κο Θεοχάρη γιατι πραγματικά κάνουν μια επανάσταση στον τρόπο δουλειάς μας προς το καλύτερο και αυτό θα φανεί εν καιρώ. Καλό καλοκαίρι σε όλους και με λιγότερα νεύρα.
image description 123123 | Ιουλίου 31, 2013 10:54 π.μ. | Reply
Ή ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΦΕΕ ΕΙΣΑΙ Ή Ο ΘΕΟΧΑΡΗΣ Ή ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΚΑΠΟΙΟΥ ΕΚ ΤΩΝ ΔΥΟ Aγαπητε επαγγελματια Λογιστη μου εφτιαξες την τελευταια μερα του μηνα.
image description Your Name | Ιουλίου 31, 2013 12:03 μ.μ. | Reply
..ειναι αδυνατον να εβγαλες τοση δουλεια,."στημενος"εισαι βρε ψευτη, λαμογιο !!
image description μανουσοσ στραβομανουσακακησ | Ιουλίου 31, 2013 9:36 μ.μ. | Reply
επαγγελματιας λογιστης ανευ επαγγελματικης δεοντολογιας, συμφερει όσοι λιγοτεροι(συναδελφοι) τόσο καλυτερα.
οχι επαγγελματια λογιστή εισαι λαθος. το ποσο πληρωνεις τους υπαλληλους σου (συναδελφους) δεν εινα δικο σου θεμα και το γνωριζεις αυτο ως επαγγελματιας λογιστης...ή μηπως όχι?
για να θεωρησε επαγγελματιας πρεπει πρωτα απο ολα να εισαι συναδελφος, και όχι εχθρος των υπολοιπων λογιστών (ανεπαγγελτων?)... τελος πάντων πολλα μπορω να σου αναφερω σχετικά με όσα εγραψες, καμμια ουσια ομως δεν υπαρχει σε αυτή την συζητηση, γιατι ουτε εγω ειμαι λογιστης, αλλα ουτε εσυ εισαι λογιστης....-
υγ. μην το παρεις προσωπικα, δεν σε ξερω δεν με ξερεις(?), ουτε ειμαστε λογιστες, καμμια δουλεια δε εχουμε και οι δυο μας εδω μεσα, οποτε ολα καλα, οι εντυπωσεις δημιουργηθηκαν, τα σχολια πηραν και εδωσαν, παμε σε κανενα αλλο φορουμ να παιξουμε. καλο βραδυ φιλε.
image description anarchy20 | Ιουλίου 31, 2013 11:39 π.μ. | Reply
.....Ή πινεις το... πράμα το καλο.... Φέρε κ σε μας τπτ ρε φίλε....!
image description Korina | Ιουλίου 31, 2013 1:37 μ.μ. | Reply
αφμ από 3 και έπειτα...παιδιά ενός κατώτερου θεού
image description Your Name | Ιουλίου 31, 2013 4:32 μ.μ. | Reply
....το ενα παιδι καλο παιδι , το αλλο γαμω την μανα του..!!!
image description SAD | Ιουλίου 31, 2013 4:16 μ.μ. | Reply
o superman υπαρχει!!!!

"επαγγελματιας λογιστης"

χα χα χα χα χα χα χα
image description παναγιωτησ παντελησ | Ιουλίου 31, 2013 6:53 μ.μ. | Reply


Προσκύνημα και ολονυκτία θα πραγματοποιήσουν οι φορολογούμενοι στην Καραγιώργη Σερβίας που το ΑΦΜ τους λήγει σε 1 – 2 και έχουν υποβάλλει εκπρόθεσμα τη φορολογική τους δήλωση, σε ένδειξη ευγνωμοσύνης μετά τη δήλωση του Γενικού Γραμ. Εσόδων Κυρ. Θεού-χάρη για την ΕΠΙΟΙΚΕΙΑ που προτίθεται να δείξει το ΥΠ.ΟΙΚ.

Ενορίες και καπή καλούν τον κόσμο να παραβρεθεί στις λιτανείες με την εικόνα του Κυρ. Γενικού, ενώ με τα πρόστιμα των φορολογικών δηλώσεων θα χρηματοδοτήσουν μνημείο για τον άγνωστο φοροφυγά….

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ
image description Your Name | Ιουλίου 31, 2013 8:20 μ.μ. | Reply
...πολυ ωραιο κε Παντελη, θα το ζηλευε και ο ...Μπαμπινιωτης !
image description SPIROS | Αυγούστου 7, 2013 2:05 μ.μ. | Reply
Χιλάδες Φορ.Δηλώσεις έχουν συσωρευθεί στις Εφορίες για έλεγχο των παραστατικών τους.Μέχρι εδώ όλα λογικά.Το παράλογο της όλης ιστορίας είναι ότι αφού ελεγχθούν στοιβάζονται χωρίς να υπάρχει καμμιά εντολή πως θα εκκαθαριστούν.Και λέω εγώ:Εντάξει το κράτος καθυστερεί τις πιστωτικές για να μην δώσει χρήματα στους φορολογούμενους.ΤΙΣ ΧΡΕΩΣΤΙΚΕΣ ΟΜΩΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ?ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ? ΜΗΠΩΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΕΑ ΜΕΙΩΣΗ ΜΙΣΘΩΝ?ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΩ ΣΤΑ ΕΣΟΔΑ?Λέω εγώ τώρα!
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο