Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

2.900.000 δηλώσεις έχουν υποβληθεί μέχρι σήμερα

2.900.000 δηλώσεις Ε1 έχουν υποβληθεί μέχρι σήμερα στο Taxis .

Η ροή των δηλώσεων φτάνει τις 110.000 την ημέρα, ωστόσο με αυτούς τους ρυθμούς φαίνεται πολύ δύσκολο να προλάβουν να υποβληθούν όλες οι δηλώσεις μέσα στις καθιερωμένες προθεσμίες.

Επιπλέον διαθέσιμη είναι και η εφαρμογή της ΓΓΠΣ στην οποία μπορείτε να δείτε εάν έχει εκκαθαριστεί η δήλωση Εισοδήματος.
H υπηρεσία είναι διαθέσιμη ανεξαρτήτως του τρόπου υποβολής της Φορολογικής σας Δήλωσης (στη Δ.Ο.Υ. ή μέσω διαδικτύου).

Σχετικός σύνδεσμος






Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description ert3 | Ιουλίου 25, 2013 3:48 π.μ. | Reply
Τις εκ του πρηνηδόν θέσεις λάβατε
όπλα ασφαλίσατε
γεμιστήρα δέκα φυσιγγίων αναλάβατε
γεμίσατε
οπλίσατε
τους απέναντι στόχους αναγνωρίσατε
“ένα είδον”, “δύο είδον”, "τρια είδον"....
απασφαλίσατε
στη θέση ένα βολή κατά βολή τους απέναντι στόχους, άρξατε πυρ!
image description gkazan | Ιουλίου 25, 2013 10:37 π.μ. | Reply
Ωραίες εποχές, ξέγνοιαστες... Ενώ τώρα...
image description Your Name | Ιουλίου 25, 2013 8:42 π.μ. | Reply
Ε9 ΘΑ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΕΛΙΚΑ????ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ?????
image description ZIPO | Ιουλίου 25, 2013 9:21 π.μ. | Reply
Τελικά, μήπως λέω μήπως, συνάδελφοι πρέπει να "κλειδώσουν" τα ΑΦΜ όπως μας έχουν πρήξει; Να δούμε πώς θα πούνε σε περίπου 1,000,000 φορολογούμενους οτι θα πληρώσουν πρόστιμο !!! Η όλη ιστορία θα τους γυρίσει bumerang !!!!!!!
image description ΠΡΩΗΝ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟΣ ΛΟΓΙΣΤΑΚΟΣ | Ιουλίου 25, 2013 9:17 π.μ. | Reply
....συνεχίζεται ο εκφοβισμός με το πόσες δηλώσεις έχουν υποβληθεί, πόσες υπολογίζονται ανά ημέρα υποβολής....κτλ.
Ε,ΚΑΙ???
ΛΥΘΗΚΑΝ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΙ ΚΥΡΙΕΣ?????
image description Kostas | Ιουλίου 25, 2013 9:47 π.μ. | Reply
ιδιο μηνυμα απο chrome και mozilla firefox

Προσωρινά μη διαθέσιμη/ο υπηρεσίας/εγγράφου


H υπηρεσία ή το έγγραφο που ζητήσατε δεν είναι διαθέσιμη/ο προσωρινά.



Τhe service or the document you requested is not currently available.


Μηπως Κε Θεοχαρη πρεπει να μπουμε απο αλλο explorer? Εχετε κανει βουντου? Κατα τα αλλα ολα δουλευουν Ρολοϊ.... Ειστε καραγκιοζηδες τελικα.....
image description JOHN | Ιουλίου 25, 2013 9:12 π.μ. | Reply
Δοκιμασε τα εξης:

1. Διεγραψε τα cookies και το ιστορικο σου απο τον browser.
2. Μπες στο gsis μεσα απο τη μηχανη αναζητησης του google, οχι απο αγαπημενα/bookmarks κλπ.
3. Κανε τον σταυρο σου και αναψε μια λαμπαδα καθε πρωι στην εκκλησια.

Ελπιζω να βοηθησα.
image description ΑΓΡΙΝΙΟ | Ιουλίου 25, 2013 9:18 π.μ. | Reply
Ρ Ε Π Ο Φ Ε Ε Π Ο Υ Ε Ι Σ Τ Ε Ρ Ε Α Λ Α Ν Ι Α ? ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΛΕΓΑΤΕ ΓΙΑ ΑΠΟΧΗ??
ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΛΕΓΑΤΕ ΓΙΑ ΑΠΟΧΕΣ ΚΤΛ ΒΟΛΕΥΤΗΚΑΤΕ ΟΛΟΙ ΣΑΣ
ΡΕ ΘΕΟΧΑΡΗ ΓΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΑΣ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΦΜ ΤΟΥ ΛΗΓΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙΣ ΑΦΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΛΗΡΩΜΗ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΕΩΣ ΤΕΛΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΞΑΝΑΝΟΙΞΕΙΣ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ?
Α Ν Ε Π Ρ Ο Κ Ο Π Ο Ι..
image description kostas | Ιουλίου 25, 2013 11:59 π.μ. | Reply
οκ εκανα δουλεια αν και εχασα πολυτιμο χρονο...Πρεπει να ειμαστε προγραμματιστες ή προφητες για να στειλουμε δηλωση στο Taxisnet....
image description τασοσ | Ιουλίου 25, 2013 9:59 π.μ. | Reply
Πάλι κρασαρισμένο το τάξις...τιλττττττττττττττττττ
image description καθριν | Ιουλίου 25, 2013 10:17 π.μ. | Reply
ΕΥΤΥΧΩΣ...ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΑΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΝΑΜΕ ΠΟΤΕ!ΚΥΡΙΟΙ ΤΩΝ ΟΡΓΑΝΩΣΕΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΟΣ ΣΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΚΑΙ Η ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΗ ΣΑΣ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ???ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΜΑΣ ΦΑΓΗΤΟ...ΤΟΝ ΒΡΑΔΙΝΟ ΚΑΙ ΠΡΩΙΝΟ ΜΑΣ ΥΠΝΟ ...ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΠΑ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ ΜΑΣ ΤΙΣ ΑΠΔ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΒΙΒΛΙΩΝ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ ΜΑΣ ΤΗΝ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ...ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΝΑ ΦΩΝΑΞΕΙ ΠΩΣ ΖΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΚΙΟΛΑΣ????ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΑΠΟΧΗ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΤΗ ΣΕΒΑΣΤΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΣΑ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΕΡΟΣ ΜΙΑΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ Η ΦΩΝΗ ΜΑΣ...ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΒΑΔΙΖΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ...
image description δεν είναι διαθέσιμη | Ιουλίου 25, 2013 10:09 π.μ. | Reply





Προσωρινά μη διαθέσιμη/ο υπηρεσίας/εγγράφου


H υπηρεσία ή το έγγραφο που ζητήσατε δεν είναι διαθέσιμη/ο προσωρινά.



Τhe service or the document you requested is not currently available.

image description pseftes | Ιουλίου 25, 2013 10:09 π.μ. | Reply
αφηστε τα ψεματα και τα κλαματα και δουλεψτε!
το ταχις μια χαρα ειναι! ελεος
image description redrum | Ιουλίου 25, 2013 11:47 π.μ. | Reply
apla prepei na kaneis plaka!
image description Eleos | Ιουλίου 25, 2013 11:48 π.μ. | Reply
Ο Θεοχάρης πρέπει να είσαι...ΧΑΧΑΧΑΧΑ
image description iojik | Ιουλίου 25, 2013 10:09 π.μ. | Reply
2.900.000? Και πώς γίνεται μια δήλωση που υπέβαλα σήμερα να έχει ΑΑ 135201?
image description stavrosmix | Ιουλίου 25, 2013 11:36 π.μ. | Reply
ο αριθμος ειναι ανα δου. αν δεν κανω λαθος στη συγκεκριμενη δου εχουν υποβληθει 35201 δηλωσεις.
μεγαλος αριθμος!
image description redrum | Ιουλίου 25, 2013 11:02 π.μ. | Reply
energopoihsi logariasmou k eggrafes einai off ! ti tha ginei epitelous tha doulepsei tpt gia na kanoume k emeis tin douleia mas !
image description HJH | Ιουλίου 25, 2013 11:16 π.μ. | Reply
GATAKIA
image description pseftes | Ιουλίου 25, 2013 12:24 μ.μ. | Reply
οχι δεν ειμαι! αλλα καταντησε ολο αυτο τραγικο...
αφηστε τα site και τα twitter και στρωσου στην δουλεια πριν ειναι πολυ αργα!
image description oneidos | Ιουλίου 25, 2013 11:50 π.μ. | Reply
Πραγματικά απορώ κάθε μέρα με τα δημοσιεύματα για το πόσο καλά πάνε οι δηλώσεις, τι τέλεια που δουλεύει το σύστημα και πόσο τεμπέληδες είναι οι παλιολογιστές που όλο παραπονιούνται αντί να δουλέψουν και λίγο...
image description Your Name | Ιουλίου 25, 2013 11:56 π.μ. | Reply
ΞΑΝΑΡΩΤΩ... λόγω πίεσης, τα λάθη που ενδέχεται να γίνουν ποιος θα τα πληρώσει ??????
image description Trip_Accountant | Ιουλίου 25, 2013 11:54 π.μ. | Reply
ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΘΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ Η ΘΑ ΜΑΣ ΕΚΘΕΣΟΥΝ ΑΝΕΠΑΝΟΡΘΩΤΑ ;;;
image description ORAIO | Ιουλίου 25, 2013 11:58 π.μ. | Reply
ARBEIT MACHT FREI
image description papadakis ioannis | Ιουλίου 25, 2013 11:55 π.μ. | Reply
Στην πορεια θα ανακαλυψομε πολλα λαθη. Στις ανακοινωσεις αφου ειναι και σαινια γιατι δεν λενε ποσες δηλωσεις εχουν κατατεθει 1,2?
ΚΩΣΤΗ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΕΞΩΔΙΚΟ?
image description BLACK | Ιουλίου 25, 2013 2:08 μ.μ. | Reply
Apo mia metakomish kai xathikes gataki
image description DOSI | Ιουλίου 25, 2013 12:54 μ.μ. | Reply
Άντε ρε Χάρη, την πήραμε τη δόση, δώσε τώρα και την παράταση μέχρι 30/09, δε θα μας μαλώσουν... Αντε μπας και δούμε λίγο και τα παιδάκια μας κι εμείς οι ταλαίπωροι...
image description Your Name | Ιουλίου 25, 2013 12:17 μ.μ. | Reply
Αίσθηση προκαλεί η αποκάλυψη της μεγαλύτερης διαρροής όλων των εποχών στην χώρα μας,
προσωπικών & φορολογικών δεδομένων περίπου 6 εκατομ.πολιτών που αντιστοιχεί στο σύνολο
σχεδόν του ενεργού πληθυσμού της Ελλάδος,από την ΓΓΠΣ επι ημερών Θεοχάρη.

Τι βόμβα μεγατόνων είναι αυτή που δημοσιεύεται σήμερα στις εφημερίδες;
Πότε γινόταν αυτό μήπως κατ;a την διάρκεια των προγραμματισμένων διακοπών λειτουργίας ;

Πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι όντως το taxis έχει πολλές δυνατότητες.

image description trela | Ιουλίου 25, 2013 12:55 μ.μ. | Reply
στις εφοριες αυτη την στιγμη γινεται ο χαμος..
ειχε πεσει και το συστημα...
το ταχις σε εσεας λειτουργει κανονικα;
υπαρχει πληροφοριση για παραταση;
.
image description JOHN | Ιουλίου 25, 2013 1:34 μ.μ. | Reply
Λειτουργει το taxis, κατι κανεις λαθος, δες τις οδηγιες μου παραπανω στα σχολια.
image description will. | Ιουλίου 25, 2013 1:29 μ.μ. | Reply
Αλητες.Θα μας βαλουν να κανουμε καμια ομαδικη ασφαλεια υγειας με αυτα που περναμε καθημερινα.Το φελεκι μου και το ΑΦΜ μου που ληγει σε 1
image description kala mas kanoyn | Ιουλίου 25, 2013 1:06 μ.μ. | Reply
Καλα και ποιο ειναι το προβλημα ???
φοβασαι μην στο κλειδωσουν ?
και καλα αντε το κλειδωσαν τι θα παθεις ?
δεν φοβασαι για τα χαλια μας
ετσι που θα μας οδηγησουν ολους σε αδιεξοδο
αλλα αν ο καθενας κοιταζει να στειλει την δηλωσουλα του
μην του κλιεδωσουν το αφμ και πληρωσει εστω το προστιμο
και ασιγα τι εγινε για 500 ευρω θα σωθεις ???
αν ειναι να σωθεις ελα να στα δωσω εγω
αλλα ετσι μας κανουν να κοιταζουμε την παρτη μας
και οχι το συνολο για αυτο μας κανουν οτι θελουν
δεν εχουμε την δυναμη να τους πουμε αντε γ@..θητε και εσεις
και τα προστιμα σας
μονο τοτε θα γλυτωσεις οριστικα
και οχι με την παραταση η με το να προλαβεις
image description voitheia | Ιουλίου 25, 2013 1:33 μ.μ. | Reply
ετοιμος να παω εγκεφαλικο ειμαι!
ειναι τραγικοι! και εμεις ακομα παραπανω
απο την ποφεε τι σταση υπαρχει?
παντος αρκετοι συναδρεφοι τελειωνουν το 1-2
image description gox3 | Ιουλίου 25, 2013 1:17 μ.μ. | Reply
ολοι γραμμενους μας εχουν τελικα, μη τυχον κ ενοχληθει το τουιτεροπαιδο ο τεμπελχανας....
image description WILL | Ιουλίου 25, 2013 1:19 μ.μ. | Reply
Φιλε μου προφανως δεν καταλαβες οτι κανω πλακα για τα ΑΦΜ.Και συμφωνω μαζι σου για την αποχη αλλα οχι οπως την προγραμματιζουν ολοκληρες μερες.Κανε ομως μια μερα ετσι να δουν τη γλυκα να παρουν μονο 100 δηλωσεις.ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΟΛΟΙ ΕΝΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ
image description θεοχαρησ | Ιουλίου 25, 2013 1:14 μ.μ. | Reply
Επιθυμώ να ενημερώσω τους αγαπητούς φίλους του taxheaven που δεν έχουν λογαριασμό στο twitter, ότι όλα βαίνουν καλώς. Καμία παράταση δε θα δοθεί. Συνεχίστε να δουλεύετε.
image description WILL. | Ιουλίου 25, 2013 1:45 μ.μ. | Reply
ορθη επαναληψη στον φιλο kala mas kanoyn πηγαινε το μηνυμα
image description THANOS | Ιουλίου 25, 2013 2:46 μ.μ. | Reply
Συνάδελφοι τί κάνετε με τις δηλώσεις σε 1&2.Στέλνετε ή απλά αποθηκεύετε ;
Ρωτάω για να δώ τι θα κάνω γιατί οι μέρες τρέχουν και δεν βλέπω φώς.
Επίσης τι κάνετε με τα άλλα ΑΦΜ ;
image description τεοκ | Ιουλίου 25, 2013 2:23 μ.μ. | Reply
ous!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description gox3 | Ιουλίου 25, 2013 2:38 μ.μ. | Reply
Εργαζομαι σε λογιστικο γραφειο και δε προλαβαινω να υποβαλλω τις δηλωσεις σωστες και εμπροθεσμες. Η εγω ειμαι ο αχρηστος η οι υποχρεωσεις σε συνδυασμο με τις διοριες κακος συνδυασμος. Επισης σαν ανθρωπος και εγω θα ηθελα να πηγαινω σπιτι μου, να βλεπω τη γυναικα και τα παιδια μου και οχι να παιρνω δουλεια για το σπιτι, να παραπονιουνται τα παιδια μου τι εχω, γιατι δε τους μιλαω η να τα βαζω να μου βαζουν στη σειρα παραστατικα κ "Ζ" για να γλιτωνω χρονο. Ας μη μιλησω και για την αδεια που θελω να παρω τον Αυγουστο οπως ολος ο κοσμος.....
image description ΘΑΝΑΣΗΣ | Ιουλίου 25, 2013 2:22 μ.μ. | Reply
Φίλε, δεν είναι πολύ πιθανό να "μπήκαν" hackers και να τα έκλεψαν.... Απλά κάποια bots που έφταξαν κάποιοι, "τράβηξαν" από την εφαρμογή εύρεσης στοιχείων επαγγελματιών τα δεδομένα, (προφανώς αλλάζοντας αυτόματα 9ψήφιους αριθμούς και αποθηκεύοντας τα στοιχεία). Για αυτό έκλεισε η εφαρμογή. Το είπε και ο Θεοχάρης: έγινε κακή χρήση (ή κατάχρηση) της εφαρμογής από κάποιους. Αυτό όμως δείχνει τεράστια αφέλεια, ή ασχετοσύνη, ή ίσως και δολιότητα(?) κάποιων υπευθύνων.
image description BLACK | Ιουλίου 25, 2013 2:54 μ.μ. | Reply
Γράψτε το σχόλιό σας εδώ.
Γράψτε το σχόλιό σας εδώ.
image description ΛΕΜΠΕΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ | Ιουλίου 25, 2013 3:17 μ.μ. | Reply
Συνάδελφος από άστρος κυνουρίας νομού αρκαδίας. αντιλαμβάνομαι την αγωνία σας,αλλά δεν βλέπω φως από κανένα επίσημο φορέα του κλάδου μας.προσωπικά στέλνω δηλώσεις σε όποιους έχουν πλήρη δικαιολογητικά ανεξαρτήτως αφμ. δεν αγχώνομαι καν,δεν θα πεθάνω για την ανικανότητα,την ασχετοσύνη των κυρίων στο υπουργείο.στα α..α μου τους γράφω,οποιόδηποτε πρόστιμο προκύψει σε πελάτη μου θα το πληρώσω,έχω μάθει να πληρώνω τα λάθη μου(άσχετα αν στην προκειμένη περίπτωση δεν μπορώ να βρω το δίκιο μου),το κυριότερο και ποιο σοβαρό από όλα κατ'εμε είναι ότι ενώ είμαστε ο ''μοναδικός κρίκος'' μεταξύ κράτους και πολιτών ως προς τη φορολογία και να μας σέβονται απο τις δύο πλευρές και να κρέμονται απο τα αρχ..μας,κρεμόμαστε εμείς απο αυτούς,εντελώς λυπηρό και απαξιωτικό γιαυτό που κάνουμε. λυπάμε τον εαυτό μου,όλους τους συναδέλφους που θέλουν να κάνουν σωστά και υπεύθυνα την δουλειά τους και όλα εξαρτώνται απο μία γαμημένη ημερομήνια. σας το ξαναλέω και πάλι ο κλάδος μας είναι εντελώς απαξιωτικός δυστυχώς,λυπούμαι παρά πολύ που το λέω,αλλά έτσι νιώθω.είμαστε το εξιλαστήριο θύμα για οτιδήποτε συμβαίνει,και τίποτα δεν κάνουμε σαν κλάδος,εντελώς απαξίωση μα εντελώς.
image description ntexter | Ιουλίου 25, 2013 4:44 μ.μ. | Reply
Συναδελφε Γιωργο πολυ καλα τα λες και τα λεμε,αλλα ποιος μας ακουει?Χασαμε τν υπνο μας,
την οικογεια μας,καναμε τα γραφεια μας σπιτι,στο τελος εμεις θα ειμαστε παλι εκτεθημενοι απενατι στους
πελατες μας..κ ολα αυτα γιατι εχουμε σαπιο συστημα κ αχρηστους που μας κυβερνανε..δυστυχως..,!!!
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο