Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Πάνω από 140.000 δηλώσεις Ε1 υποβλήθηκαν εχθές παρά τα προβλήματα του Taxis

Αρκετές χιλιάδες δηλώσεις υποβλήθηκαν εχθές 22.7.2013 σύμφωνα με δήλωση του Γενικού Γραμματέα Πληροφοριακών Συστημάτων Κου Χάρη Τσαβδαρή.

Αν και το Taxis εχθές παρουσίασε τις γνωστές του "αρρυθμίες" ο όγκος των δηλώσεων που υποβλήθηκε ήταν αρκετά μεγάλος.
 
Συγκεκριμένα μέχρι τις 22:00μμ είχαν υποβληθεί

147.000 δηλώσεις Ε1
72.000 δηλώσεις Ε2
21.000 δηλώσεις Ε3
και 95.000 δηλώσεις ΦΠΑ

Συνολικά έως και σήμερα έχουν υποβληθεί 2,7 εκατομμύρια δηλώσεις από 6,2 εκατομμύρια που είναι οι αναμενόμενες.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description user | Ιουλίου 23, 2013 1:53 π.μ. | Reply
Δεν νομίζω Τάκη twiteraki Νο 2 ξαναμέτρα τες και θα δεις ότι δεν είναι έτσι . Για μ@ κ @κες μας πενάτε? Και εκεί που τις μετράς να μας πεις και πόσες εκκαθαρίστηκαν γιατί κάτι δικές μου με φόρους χιλιαρικάκια χρεωστικές από 5/6 και 7/6 ακόμα ελέγχονται απο την ιστοσελίδα gsis.gr. Το καλύτερο όλων είναι το ευχαριστούμε που προτιμήσατε τις ηλεκτρονικές υπηρεσίες. Το είχα δεί και σε ταμπέλα στην Φιλής ή στην Πιπίνου παλιά σε οίκο ..... ξέρεις τι μην το πώ? Κάτι παρόμιο με το taxisnet σας. Κοκκινα φωτάκια να βάλετε, το μόνο που λείπει, ειδικά οταν βγαζει τα server error ... τα apache... τα web service unavalable... τα δυστυχως η σελιδα δεν βρέθηκε κτλ ... ναι ναι μην απορείς βγάζει και τέτοια .. ναι ναι συχνά τι σου λέω τωρα εεε . τι? πρέπει να το πεις στην τρόικα.. εεεε ουστ λαμόγια ε λαμόγια
image description CharaKat | Ιουλίου 23, 2013 8:39 π.μ. | Reply
οκ...μπορεί...ρωτήστε όμως πόσα ηρεμιστικά πήραν οι λογιστές πρώτα και πόσες ώρες συνεχόμενα βρισκόντουσαν μπροστά σε έναν υπολογιστή!
image description aliki tri | Ιουλίου 23, 2013 8:21 π.μ. | Reply
ΚΑΚΟΓΟΥΣΤΟ ΑΣΤΕΙΟ!!!! ΠΟΤΕ ΥΠΟΒΛΗΘΗΚΑΝ???
image description κρυο χιουμορ | Ιουλίου 23, 2013 8:04 π.μ. | Reply
Ψέμα στο ψέμα.
image description ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | Ιουλίου 23, 2013 9:45 π.μ. | Reply
Όλα είναι ένα ψέμα από την αρχή μέχρι το τέλος. Ψέματα ο Θεοχάρης στην Ομοσπονδία, ψέματα η Ομοσπονδία στους Προέδρους, ψέματα οι πρόεδροι στα μέλη, ψέματα τα μέλη στους πολίτες, ψέματα οι πολίτες στα μέλη, ψέματα τα μέλη στους Προέδρους, ψέματα οι πρόεδροι στην Ομοσπονδία, ψέματα η ομοσπονδία στον Θεοχάρη.

Και όλα αυτά γιατί δεν έχουν αρχίδια οι πολιτικοί να πουν ορίσουν ένα εύλογο χρονικό διάστημα χωρίς φόβο για το τι θα τους πουν οι τρωκτικανοί.

Να ορίσουν ένα γαμημένο εύλογο χρονικό διάστημα όπου ο Θεοχάρης δεν θα λέει ψέματα στην Ομοσπονδία, η Ομοσπονδία δεν θα λέει ψέματα στους Προέδρους, οι πρόεδροι δεν θα λένε ψέματα στα μέλη, τα μέλη δεν θα λένε ψέματα στους πολίτες, οι πολίτες δεν θα λένε ψέματα στα μέλη, τα μέλη δεν θα λένε ψέματα στους Προέδρους, οι πρόεδροι δεν θα λένε ψέματα στην Ομοσπονδία, κι η ομοσπονδία δεν θα λέει ψέματα στον Θεοχάρη.....
image description ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | Ιουλίου 23, 2013 9:24 π.μ. | Reply
Μα τον Θεό, μια αλήθεια πόσα ψέματα μπορεί να γλιτώσει...
image description ΝΟΡΑ | Ιουλίου 23, 2013 11:48 π.μ. | Reply
Mε εξέπληξε ευχάριστα η φρασεολογία σας κ.Σταυρουλακη.γιατι πρέπει νας σας πω οτι με εκφράζουν τις περισσότερες φορές οι απόψεις σας.
Τα ίδια θα έγραφα μέσα στο απόλυτο κλίμα της υποτέλειας και της ψευτιάς που βιώνουμε ΟΛΟΙ.
Κρίμα γι αυτό τον τόπο που κάποτε έβγαζε ήρωες και φώτισε την Ανθρωποτητα.Κριμα γιατί ανεχόμαστε ηλίθιους εγκάθετους τσιράκια αυτών που έχουν βαλθεί να διαλύσουν τη χώρα και όχι να την εξυγιάνουν.
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΜΑΖΙΚΗ ΜΕ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ,ΕΠΙΣΗΜΑ ΟΧΙ ΜΕ ΨΕΥΔΩΝΥΜΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ !!!!!
image description stavrosmix | Ιουλίου 23, 2013 11:20 π.μ. | Reply
περα απο την οποια ταλαιπωρια , εγω θα ηθελα να εκφρασω ενα παραπανω σε εσας κυριε σταυρουλακη . θεωρω οτι πρεπει να το απευθυνω σε εσας γιατι ειστε ο μονος που ενδιαφερεται και μας ενημερωνει απο την πλευρα της ποφεε.
μπορει οσοι συνταχθηκαμε με την αποφαση της ομοσπονδιας να ημασταν λιγοι και στο τελος να μας θεωρησουν και μ@λ@κες αλλα εγω προσωπικα μια πραξη περιμενα απο την ομοσπονδια.
ηθελα σημερα το πρωι που θα ανοιγα τον υπολογιστη να εβλεπα μια ανακοινωση της ποφεε για τα συμπερασματα της κινητοποιησης και εναν καλο λογο για τους συναδελφους που τραβηξαν ολη αυτη την ταλαιπωρια.
image description ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | Ιουλίου 23, 2013 12:10 μ.μ. | Reply
Σταύρο,
με μπερδεύεις ίσως με τον Σταυρουλάκη Κωστα (από Ηράκλειο και όχι από Χανιά) που είναι μέλος του Δ/Σ της ΠΟΦΕΕ.
Εγώ απλά είμαι πρόεδρος του συλλόγου των Χανίων. Δεν είμαι μέσα στο ΔΣ της ΠΟΦΕΕ να ξέρω και να ενημερώνω. Οτι μαθαίνεις από μένα είναι απλά από το ενδιαφέοον μου (ως πρόεδρος συλλόγου) να ξέρω τι γίνεται και το οποίο το μεταφέρω και εδώ.
image description GEKAS | Ιουλίου 23, 2013 9:07 π.μ. | Reply
ΑΡΑ ΚΑΚΟΣ ΜΑΣ ΔΩΣΑΝΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ , ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΥΠΟΒΛΗΘΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ
ΚΑΛΑ BΡΕ ΕΙΜΑΣΤΕ @ΑΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ @ΑΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΜΕ ,
ΑΝΤΕ ΟΥΣΤ !!
ΕΑΝ ΘΕΛΟΥΝΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΑΦΩΣ ΤΗΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΦΜ Η ΥΠΟΒΟΛΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΩΣ 30/9/2013
image description Your Name | Ιουλίου 23, 2013 9:22 π.μ. | Reply
ΛΕΝΕ ΨΕΜΑΤΑ....ΑΠΛΑ..ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΑ....Η ΤΕΧΝΙΗ ΤΗΣ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΟΝΑΧΑ ΑΥΤΟ.
image description ΖΑΦΕΙΡΗΣ Δ | Ιουλίου 23, 2013 9:13 π.μ. | Reply
ΚΑΛΑ... ΤΟ ΚΟΚΚΑΛΑΚΙ ΤΗΣ ΝΥΧΤΕΡΙΔΑΣ ΕΙΧΑΝΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΙΣ ΕΣΤΕΙΛΑΝ Η ΥΠΑΡΧΕΙ «ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΣ» ΣΕΡΒΕΡ ΓΙΑ ΤΑ «ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙΑ»;
ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΛΕΩ:ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΔΗΛΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΛΟΓΩ ΥΠΑΙΤΙΟΤΗΤΑΣ ΤΗΣ ΓΓΠΣ, ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΩΣ, ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΑΡΜΟΔΙΑ ΔΟΥ ΜΕ ΣΥΣΤΗΜΕΝΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ! (ΧΩΡΙΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ, ΟΠΩΣ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΥΠΟΒΑΛΛΟΜΕΝΕΣ.)
ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΤΟΛΜΗΣΟΥΝ ΝΑ ΤΙΣ ΒΓΑΛΟΥΝ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΕΣ Η ΑΝ ΘΑ ΤΟΛΜΗΣΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΟΥΝ ΜΕ ΜΙΑ ΣΦΡΑΓΙΔΑ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟΥ ΝΑ!
ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΝΤΕ!
ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΕΙΛΗ ΓΙΑ ΜΗΝΥΣΕΙΣ ΛΟΓΩ ΗΘΙΚΗΣ ΒΛΑΒΗΣ (ΤΗΣ ΦΗΜΗΣ ΤΩΝ ΓΡΑΦΕΙΩΝ) ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΗΣ ΟΔΥΝΗΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΙΑΦΥΓΟΝΤΑ ΚΕΡΔΗ ΛΟΓΩ ΠΑΡΑΚΩΛΥΣΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΒΡΑΔΥΝΣΗΣ ΤΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΤΩΝ ΛΟΓΙΤΙΚΩΝ ΓΡΑΦΕΙΩΝ, ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΛΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΥΞΗΜΕΝΟΥ ΚΟΣΤΟΥΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ, ΛΟΓΩ ΑΥΞΗΣΗΣ ΤΩΝ ΩΡΩΝ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ, ΜΕΤΑΜΕΣΟΝΥΧΤΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑ (ΜΗΝ ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ!) ΚΑΙ ΑΠΩΛΕΣΘΕΙΣΩΝ ΕΡΓΑΤΟΩΡΩΝ!
ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΚΥΡΙΕ ΘΕΟΧΑΡΗ!
image description Kwnstantinos | Ιουλίου 23, 2013 9:16 π.μ. | Reply
ΑΗΔΙΑ , ΑΙΣΧΟΣ , ΑΠΈΧΘΕΙΑ ...
ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΜΕ ΧΡΩΣΤΑΝΑΙ Η ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ Ε1 ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΚΩΔ 049
ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ 049 ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΑΜΕ ΣΤΙΣ ΔΟΥ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΜΕΤΑ ΕΑΝ ΘΑ ΣΤΥΛΟΥΝ 140.000 ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ...
image description Your Name | Ιουλίου 23, 2013 9:24 π.μ. | Reply
lete nanai kai svstes???????
image description ΓΙΩΡΓΟΣ | Ιουλίου 23, 2013 10:07 π.μ. | Reply
Σαν δε ντρέπεστε παντελόνια δε φοράτε ρε,σας κάνει ότι θέλει οι τρόικα,μείωση στο φπα στην εστίαση,αύξηση στη δεη,μείωση πάλι μισθών,μείωση συντάξεων,περιμένετε να εισπράξετε με τόσους φόρους,πάρτε το είδηση το κίνημα έγινε δεν έχω δεν πληρώνω,οι εκλογές είναι κοντα και η κυβέρνηση θα πάει σπίτι τους!!!!!όλα από χέρι καμμένα,βρομιάρηδες κάνατε τους λογιστές μπαλάκι,ουστ από δω άχρηστοι και άσχετοι!!!!!
image description ΦΜΥ | Ιουλίου 23, 2013 10:48 π.μ. | Reply
Σαν τα μάτια σας τα κάνατε όλα,ούτε οι ίδιοι δε ξέρετε τι ψηφίζετε λαμόγια ε λαμόγια!!!!ουστ βρομιάρηδες!!!!το βράδυ μετα τις δώδεκα το σύστημα πάει σφαίρα|!!!οι λογιστές να μην κοιμούνται επόμου πυρρρρρρρρρρρρρρρ....ιμή ανάπαυσης,ανάπαυσησ!!!!!!βρομιάρηδες!!!!γελίοι!!!!ζώα και βόδια του γυρυώνη!!!!!!!!
image description thanos | Ιουλίου 23, 2013 10:58 π.μ. | Reply
Σόκ και δέος μετά την χθεσινή απόφαση η οποία χαρακτηρίζεται ως μνημείο φορολογικού κανιβαλισμού .
Ο κ.Θεοχάρης συνεχίζοντας την δωρεάν παράδοση μαθημάτων παρανομίας και περιφρόνησης των νόμων χθές αντί να διορθώσει το πρόβλημα το δυσκόλεψε ακόμη περισσότερο και για άλλη μιά φορά έδειξε ποιός είναι το αφεντικό.Βεβαίως το λάθος είναι δικό μας που αφήσαμε να εννοηθεί
ότι ζητάμε παράταση ενώ εμείς απλά ζητήσαμε να τηρηθεί το νόμιμο χρονοδιάγραμμα που αφορά
την έναρξη και το τέλος της υποβολής των δηλώσεων.Ο κόσμος δεν κατάλαβε ποτέ την νομική
εκτροπή του ΥΠΟΙΚ,αντίθετα κατάλαβε ότι οι λογιστές ζητούν παράταση επειδή δεν προλαβαίνουν απο την πολλή δουλειά. Ας καθήσουμε λοιπόν μέσα στον Αύγουστο-θεσμοθετημένο μήνα διακοπών για όλο τον κόσμο-να τηρήσουμε την μνημονιακή δέσμευση έναντι της τρόικας
και των εκπροσώπων της στην Ελλάδα.

image description XRYSOSTOMOS | Ιουλίου 23, 2013 10:15 π.μ. | Reply
ΕΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΥΠΟΝΟΙΑ ΕΥΘΙΞΙΑΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΤΙΜΟΥ,ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ Ο ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΤΟΥ (ΓΙΑ ΤΟ ΔΟΥΛΕΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ, ΕΤΣΙ...ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ-ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΞΕΡΑΜΕ)
image description Α. Αρχοντής | Ιουλίου 23, 2013 11:08 π.μ. | Reply
Τι δεν καταλάβατε;
http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/14567
image description name | Ιουλίου 23, 2013 11:13 π.μ. | Reply
Π Ρ Ο Σ Ο Χ Η - Π Ρ Ο Σ Ο Χ Η

ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΠΟΝΤΙΚΟΜΑΜΕΣ

Ποντικομαμή
• Στην παράδοση η μαμή αποτελούσε την επιστήμονα των χωριών με γνώσεις κυρίως ξεγεννήματος, αλλά όμως και ιατρικές, παραϊατρικές και παραδοσιακές, που εξηπηρετούσαν τις μικρές κοινωνίες. Έτσι σαν σύμβολο αποτελεί την έξυπνη, ίσως και πονηρή και ταλαντούχα γυναίκα που εξυπηρετεί με τις ιδιαίτερες της γνώσεις. Όμως η μαμή για τα ποντίκια συν τοις άλλοις πρέπει να είναι και μικροκαμωμένη για να φέρνει στον κόσμο τα ποντικάκια. Τα ποντίκια είναι γνωστά σαν πηγή προβλημάτων, αρρωστιών και βρωμιάς, εδώ σε συνδυασμό με τον ορισμό της μαμής.
• χαρακτηρισμός πονηρού και δόλιο ανθρώπου, που δημιουργεί σκάνδαλα και προκαλεί επεισόδια.
• άνθρωπος μικροκαμωμένος και ζαρωμένος ή που τα χαρακτηριστικά του προσώπου του θυμίζουν ποντίκι.

Ποντικομαμή

Ο δόλιος τύπος, αυτός που μόνο και μόνο εξαιτίας της φυσιογνωμίας του δεν εμπνέει καμία εμπιστοσύνη, ίσα-ίσα δημιουργεί υποψίες ότι είναι ικανός για ύπουλα καμώματα. Συνήθως πρόκειται περί ιδιαίτερα ήσυχου ατόμου. Πιθανόν να κοιτάει τον άλλον λοξά και όχι στα μάτια.
Ο όρος ισχύει για γυναίκες και άντρες.
image description sa | Ιουλίου 23, 2013 12:05 μ.μ. | Reply
Μέχρι το έτος 2011 τελειώναμε όλες τις δηλώσεις τον Μαϊο άντε μέχρι 10 Ιουνίου το αργότερο. Από το 2012 και φέτος το μεγάλο μπάχαλο και αυτό γιατί οι "κύριοι" του ΥΟ δεν ξέρουν τι θα πει ΕΡΓΑΣΙΑ. Από την άλλη όμως όλοι εμείς που αντι να πουμε STOP συνεχίζουμε να υποβάλουμε ..... Θυμηθείτε τους δικηγόρους την απεργία που κάνανε επί ένα και πλέον χρόνο ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΑΠΕΡΓΙΑΣ ΜΑΣ ΦΤΥΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ. Αλήθεια πήρανε την άδεια της τρόικας για να δώσουνε την "παράταση" ? και αφού εμείς θα υποβάλλουμε μέχρι την Παρασκευή το 1-2, το 3-4 που λήγει την Δευτέρα θα μας δώσουνε άλλη παράταση ? (αν εγκρίνει η τρόικα) δηλαδή θα το πάμε από εβδομάδα σε εβδομάδα και όλοι ευχαριστημένοι ? Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΚΑΙ ΞΕΦΤΙΛΑ
Συνάδελφοι
Καμμία υποβολή δήλωσης (φορολογικής, ΦΠΑ, ΣΕΠΕ, ΑΠΔ κλπ) αυτούς που θέλουν να διώξουνε να τους κρατήσουνε να τους πάνε στις ΔΟΥ, ΙΚΑ κλπ και να πάμε όπως πρώτα τον παλιό καιρό στις ουρές στις υπηρεσίες και να τα δίνουμε χειρόγραφα .... και όταν τελειώσουνε με την μηχανογράφηση όλων των συστημάτων και είναι οκ τότε να τα υποβάλλουμε ηλεκτρονικά και δεν θελουμε καμμία παράταση.
Κύριοι του ΥΟ και των λοιπών υπηρεσιών δεν θέλουμε παρατάσεις γιατί αυτό δεν διευκολύνει την εργασία μας, αλλά αυτό που θέλουμε είναι συνεργασία. Αυτό που έχετε καταφέρει μέχρι τώρα είναι να μας τσεκάρετε τον ψυχικό μας κόσμο.....δεν θα πάθουμε εγκεφαλικό γιατί ΕΣΕΙΣ καθόσαστε και σχεδιάζετε για αυτά που δεν ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ Σκεφθείτε και πράξετε ανάλογα ΑΦΗΣΤΕ ΜΑΣ ΝΑ ΕΡΓΑΣΘΟΥΜΕ ΣΕ ΝΟΡΜΑΛ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ "ΒΑΣΑΝΟ"
image description ΕΛΕΟΣ!!!!!!!! | Ιουλίου 23, 2013 1:44 μ.μ. | Reply
ΦΤΑΣΑΜΕ ΝΑ ΛΕΜΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΣΥ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!!!!!!
ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΕΝΑΝ ΜΗΝΑ ΝΑ ΥΠΟΒΛΗΘΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ!!!!!!!!!
Ε ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΣ Π-Ι-Ε-Ζ-Ο-Υ-Ν ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ Λ-Η-Σ-Τ-Ε-Υ-Ο-Υ-Ν!!!!!!!!!!!!!
ΤΡΩΝΕ ΚΑΙ ΠΊΝΟΥΝ ΕΙΣ'ΒΑΡΟΣ ΜΑΣ (ΤΩΝ ΚΟΡΌΙΔΩΝ)!!!!!!!!!!!!!!
Σ-Κ-Λ-Α-Β-Ο-Υ-Σ ΜΑΣ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΙ ΟΛΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description giorgos | Ιουλίου 23, 2013 2:31 μ.μ. | Reply
Λάσπη. Ντροπή σας κύριοι του ΥΠΟΙΚ !!!!!!!
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • ΑΓΡΟΤΕΣ
Up
Close
Close
Κλείσιμο