Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Δόθηκε παράταση στην υποβολή δηλώσεων για τα Α.Φ.Μ. που τελειώνουν σε 1 και 2

Γραφείο Τύπου

Υπουργείου Οικονομικών 


Αθήνα, 22.7.2013

Παρατείνεται έως και την Παρασκευή 26 Ιουλίου 2013 η προθεσμία (έληγε σήμερα 22 Ιουλίου) ηλεκτρονικής υποβολής των ετήσιων δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος 2013 των φυσικών προσώπων,  με Α.Φ.Μ. που τελειώνει σε 1 και 2.  Οι φορολογούμενοι καλούνται να συνεχίσουν να υποβάλλουν τις δηλώσεις τους κανονικά. 




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description 4690 | Ιουλίου 22, 2013 8:39 μ.μ. | Reply
ΕΛΑΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟΣΟ Η ΠΛΑΚΑ ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΡΚΕΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description alex | Ιουλίου 22, 2013 8:49 μ.μ. | Reply
Εντάξει....
image description Dogofwar | Ιουλίου 22, 2013 8:26 μ.μ. | Reply
Δεν ειναι σοβαρή αυτή η παράταση ημιμετρο... Μια πρόχειρη ανακούφιση μόνον για σήμερα
Δεν μπορούν να πάρουν μια απόφαση? τι είμαστε ? αποκια? χρειάζεται έγκριση της Τροικα για κάτι τόσο απλό? έλεος....
image description ELEMENTAL | Ιουλίου 22, 2013 8:19 μ.μ. | Reply
Ανθρωπάκια
image description AFRODITE70 | Ιουλίου 22, 2013 8:52 μ.μ. | Reply
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ.
+1
image description Αλέξανδρος | Ιουλίου 22, 2013 8:50 μ.μ. | Reply
Πλάκα με κάνεις? έχω και πανηγύρι στο χωριό στις 26....ρεεεε δώστε κανα τρίμηνο που βγήκατε με το παγκάρι και μαζεύεται 50ευρα...την τροϊκα μου μεσα....
image description GEO | Ιουλίου 22, 2013 8:11 μ.μ. | Reply
ωραία......και αυτές που λήγουν σε 3-4 ? σε 5-6 ? σε 7-8? 9-0 ?
image description aliki tri | Ιουλίου 22, 2013 8:49 μ.μ. | Reply
Κ Α Ν Ο Ν Ι Κ Α ;;;;;;;;;;;; ΤΙ ΕΝΝΟΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ;;;;;; ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ TAXISNET ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΑΜΕ ΧΑΜΠΑΡΙ;;;;;;;ΣΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΛΗΓΟΥΝ ΕΝΤΟΣ ΤΩΝ ΕΠΟΜΕΝΩΝ ΗΜΕΡΩΝ, ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ; ΘΑ ΔΟΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΣΤΟ Ε7;
image description Dogofwar | Ιουλίου 22, 2013 8:03 μ.μ. | Reply
Πολλα θέλεις? πάρε τωρα το ξεροκομματο που σου δίνουν, σαν καλός πολίτης της αποικίας
image description DimitrisD | Ιουλίου 22, 2013 8:00 μ.μ. | Reply
Δουλεύει το Taxis,αλλά πρέπει να κάνεις ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΙΣΤΟΡΙΚΟΥ από τον browser που χρησιμοποιείς,αλλιώς δεν μπορείς να μπεις στο Taxis. Αν δεν ξέρεις να κάνεις διαγραφή ιστορικού δοκίμασε να μπεις με άλλον browser (IE,firefox,Chrome,opera,safari κ.α..)
image description chris | Ιουλίου 22, 2013 8:12 μ.μ. | Reply
re den drepontai katholou oix den ypovalw na pate na ga........te
image description Your Name | Ιουλίου 22, 2013 8:34 μ.μ. | Reply
μας κοροϊδεύουν... έτσι απλά!!!
image description PRORATA | Ιουλίου 22, 2013 8:49 μ.μ. | Reply
Οι φορολογούμενοι καλούνται να συνεχίσουν να υποβάλλουν τις δηλώσεις τους κανονικά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΜΗΝ ΚΟΥΝΗΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ!!!! επ ωμου αρμ!!!
image description pantelis oxi o gnostos | Ιουλίου 22, 2013 8:59 μ.μ. | Reply
elemental και εγω μουρακαμι διαβαζω...ναι ανθρωπακια ειναι
image description 235711 | Ιουλίου 22, 2013 8:59 μ.μ. | Reply
..τι σήμερα τι αύριο τη τώρα....
image description giorgos patsalis | Ιουλίου 22, 2013 8:20 μ.μ. | Reply
ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ - ΚΑΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΗΣ - ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΑΜΕΣΑ
image description trapezokomos | Ιουλίου 22, 2013 8:00 μ.μ. | Reply
Π@π@ρι@ έπιασε η αποή από τις δηλώσεις δλδ.άρα πάλι στην νομική οδό καταλήγουμε κύριοι.το θέμα είναι θα τολμήσουμε;;;3 μερούλες να ξεχαστούμε και να στείλουμε δηλώσεις δώσανε...τσ τσ τσ!
image description IRIS | Ιουλίου 22, 2013 8:01 μ.μ. | Reply
ΜΕΓΑΛΗ ΧΑΡΗ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΩΡΑ ΣΩΘΗΚΑΜΕ!!!
image description spyridon | Ιουλίου 22, 2013 8:03 μ.μ. | Reply
Αλήτες...#[email protected]@>!!
image description Your Name | Ιουλίου 22, 2013 8:43 μ.μ. | Reply
ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΑΓΩΓΗ Η ΠΟΦΕΕ??????????ΔΙΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ.ΤΕΛΟΣ.....ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΛΥΣΕΙ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΦΕΡΟΥΝ ΕΥΘΥΝΗ ΚΑΙ ΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΜΑΣ...ΚΑΙ ΜΗΝ ΒΓΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΑΠΟΧΕΣ ΚΙ ΑΛΛΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ....ΥΠΗΡΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ,ΛΑΘΟΣ ΧΕΙΡΙΣΜΟΙ,ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΜΑΣ ΚΩΦΕΥΑΝ....
image description EVI | Ιουλίου 22, 2013 8:08 μ.μ. | Reply
Ευχαριστούμε, ευχαριστούμε!!! Και υποσχόμαστε ότι δεν θα το ξανακάνουμε άλλη φορά. Θα είμαστε καλά παιδάκια και θα ξενυχτάμε για να προλάβουμε να κάνουμε σε 10 μέρες ό,τι βάσει νόμου θα έπρεπε να κάνουμε σε 5 μήνες!!! Ευχαριστούμε πολύ.
image description Νικοσ | Ιουλίου 22, 2013 8:18 μ.μ. | Reply
Ρε ΟΥΣΤ, ρε ούστ...
Τεχνοκράτες της φάπας...
image description agamemnon | Ιουλίου 22, 2013 8:51 μ.μ. | Reply
Φαίνονται εκτός τόπου και χρόνου...
image description ΚΑΤΕΡΙΝΑ | Ιουλίου 22, 2013 8:15 μ.μ. | Reply
Είναι απίστευτο! Αυτό που γίνεται είναι τελείως δικτατορικό. Την ανικανότητά τους να την πληρώνουμε εμείς.
image description ΛΟΓΙΣΤΗΣ | Ιουλίου 22, 2013 8:15 μ.μ. | Reply
ΦΥΣΙΚΑ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ 1 ΚΑΙ ΤΟ 2 Η ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΓΑΜΟ/Η ΧΗΡΟ/Α ΓΙΑΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΦΜ ΤΗΣ ΣΥΖΥΓΟΥ ΠΟΥ ΠΑΡΑΣΥΡΕΙ ΤΟ ΣΥΖΥΓΟ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ. ΚΟΙΝΩΣ ΜΑΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΑΝ. ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΟΒΑΡΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ Η ΘΑ ΑΡΓΗΣΟΥΝ ΑΚΟΜΑ !!!!!!! ΝΑ ΣΟΒΑΡΕΥΤΟΥΝ ?
image description Dom | Ιουλίου 22, 2013 8:44 μ.μ. | Reply
Στην Τροικα το ειπατε?
image description DIMITRIS7UK | Ιουλίου 22, 2013 8:25 μ.μ. | Reply
Ειστε γελοιοι! Ντροπη σας !!
image description ELEMENTAL | Ιουλίου 22, 2013 8:59 μ.μ. | Reply
Ησυχία, ησυχία , λέξη καμία

μην χάσουν τον ύπνο τους Θεοχάρης και Μαυραγάνης , ξέρετε όπως οι Μητσοτάκηδες (πατήρ και Υιός)

και μετά σταματήσουν να μας φέρονται τόσο καλά
image description evoula | Ιουλίου 22, 2013 8:52 μ.μ. | Reply
τώρα τι θα γίνει? θα ξεκινήσουμε τις υποβολές με το "ξεροκόμματο" που μας πέταξαν?
image description KOSTAS80 | Ιουλίου 22, 2013 8:46 μ.μ. | Reply
ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΠΑΧΑΛΟ!! ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ!! ΓΙΑΤΙ ΦΤΑΙΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ......... ΡΑΓΙΑΔΕΣ...
image description broster | Ιουλίου 22, 2013 8:47 μ.μ. | Reply
Αστεία πράγματα ..... Αν δε πάνε οι δηλώσεις έως 30/09(δε σου λέω για 24/10) , τότε ο μόνος δρόμος είναι αυτός της Δικαιοσυνής .... Απλά πράγματα ..... Η παρανομία και ο μη σεβασμός Νόμων και Συντάγματος από το Κράτος κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει .....
image description GIAN3 | Ιουλίου 22, 2013 8:35 μ.μ. | Reply
ΑΛΗΤΕΣ ....... ΒΑΛΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΦΜ ΜΑΖΙ 31/8 , ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΜΑΛΑ ΕΩΣ 30/9. ΝΑ ΜΑΣ ΣΠΑΣΕΤΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ, ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ . ΞΕΤΕΡΕ ΠΩΣ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ Η ΔΗΛΩΣΗ & ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΒΓΑΖΕΤΕ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ;
image description adam19 | Ιουλίου 22, 2013 8:43 μ.μ. | Reply
τις χειρογραφες για τους πεθαμενους μαλλον να μην τις παμε αφου λεει για ηλεκτρονικη υποβολη
ας πανε να τους βρουνε συντομα
image description panos | Ιουλίου 22, 2013 8:55 μ.μ. | Reply
Η καταληκτική ημερομηνία εμπρόθεσμης υποβολής για Φ2 Περιοδική Δήλωση ΦΠΑ για υποκείμενους με Β΄ή Γ΄ κατ. Βιβλία ΚΒΣ περιόδου 01/04/2013-30/06/2013 είναι η 24/07/2013. Για να υποβάλλετε μέσω φόρμας την δήλωση πατήστε εδώ Υποβολή . Σε περίπτωση υποβολής μηδενικής ή πιστωτικής δήλωσης τότε η καταληκτική ημερομηνία υποβολής είναι μέχρι το τέλος του μήνα.
image description costas theodoropoulos | Ιουλίου 22, 2013 8:52 μ.μ. | Reply
H ΠΟΦΕΕ οφέιλει να πάρει θέση δημόσια και μάλιστα άμεσα…..
Το οφείλει σε όλους όσους ακολούθησαν το κάλεσμα για αποχή, μέλη και μη μέλη,
Καθώς και να ενημερώσει για το αν σκοπεύει να προβεί σε άλλες ενέργειες πέραν του ψηφίσματος.
image description Your Name | Ιουλίου 22, 2013 9:56 μ.μ. | Reply
Η ποφεε το παιζει δια των εκπροσωπων το καλο και υπακουο παιδακι βοηθος και συνεργατης σλουρπ σλουρπ......ηδη επρεπε να εχει καταθεσει αγωγες προς τον θεοχαρη και ασφαλιστικα μετρα δια την προστασια των μελων της κςι των φορολογουμενων
image description germanicus | Ιουλίου 22, 2013 9:14 μ.μ. | Reply
Σεβασμός Νόμων και Συντάγματος από ποια άποψη αγαπητέ συνάδελφε? Από την άποψη του ότι το τέλος επιτηδεύματος δεν χρειάζεται να έχει ανταποδοτικότητα ως τέλος διότι κατ'ουσίαν είναι φόρος (σύμφωνα με το ΣτΕ) αλλά αφού είναι φόρος, τότε πως στο δαίμονα επιβλήθηκε την πρώτη φορά εντός του έτους χωρίς να έχει προαναγγελθεί? :) Από την άποψη του ότι δέχεται το ΣτΕ την δήλωση του συνήγορου του κράτους ότι το ΕΕΤΗΔΕ είναι εντέλει κάτι το έκτακτο ασχέτως του ότι εν συνεχεία βαφτίστηκε ΕΤΑΑ και όλοι ξέρουμε ότι εντέλει θα το ενσωματώσουν στην τακτική φορολόγηση των ακινήτων? Ποιος σεβασμός? :) Έχουν μαχαίρι, έχουν και καρπούζι....

Το τι έχουμε εμείς.... το ξέρεις................... Αλί στους συναδέλφους που έχουν και ενδοομιλικές....
image description pap | Ιουλίου 22, 2013 9:15 μ.μ. | Reply
Γράψτε το σχόλιό σας εδώ.
image description papadakis ioannis | Ιουλίου 22, 2013 9:51 μ.μ. | Reply
ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΧΑΝΙΑ ΕΧΟΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΔΙΑΔΙΙΚΑΣΙΑ ΕΞΩΔΙΚΗΣ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΣΥΝΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΕΛΠΙΖΟΜΕ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ .
ΕΠΙΦΥΛΑΣΣΟΜΕΘΑ ΔΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ
image description ΕΝΑΣ ΑΥΠΝΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ | Ιουλίου 22, 2013 9:04 μ.μ. | Reply
ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΦΜ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΣΕ ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ ΕΩΣ 31 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ, ΕΑΝ ΚΑΙ ΕΦ'ΟΣΟΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ taxisnet ΑΛΛΙΩΣ ΕΩΣ 31 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ,ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΦΟΡΤΩΣΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΣΧΗΜΟΙ,ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΠΟΙΟ ΒΑΡΥ ΜΕ ΤΟ ΞΕΝΥΧΤΙ ΠΟΥ ΒΑΡΑΜΕ ΕΞ'ΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥΣ ................,
image description panos | Ιουλίου 22, 2013 9:22 μ.μ. | Reply
Αυτό το 31 Αυγούστου πάλι πως το λέτε ορισμένοι προσωπικό, οικογένειες δεν έχετε? Απορώ!!!
image description ntinospatra | Ιουλίου 22, 2013 9:09 μ.μ. | Reply
ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΤΩΡΑ....
image description ΤΕΟ | Ιουλίου 22, 2013 9:54 μ.μ. | Reply
ΓΙΟΥΠΙ.ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΤΩΡΑ.
image description Your Name | Ιουλίου 22, 2013 9:46 μ.μ. | Reply
ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΡΕ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΚΑΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΑΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ 30/6 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΓΙΝΑΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΗΣ .......ΑΝΤΕ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΩ ΤΩΡΑ.
image description CharaKat | Ιουλίου 22, 2013 9:37 μ.μ. | Reply
ομώς τώρα...όχι "από αύριο βλέπουμε"! Αι σιχτιρ!!!
image description MY NAME | Ιουλίου 22, 2013 9:26 μ.μ. | Reply
Αν είναι οργανωμένο το κράτος δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα. ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ....
ΝΤενεκέδες..... ε ΝΤενεκέδες....
image description giorgos | Ιουλίου 22, 2013 9:56 μ.μ. | Reply
ρε δεν πάτε καλά. τί κλίμα έχει στο υπουργείο; Σε ποιον χρόνο και σε ποιον τόπο ζείτε;
image description KOUTVIS | Ιουλίου 22, 2013 9:19 μ.μ. | Reply
Συνάδελφοι, θυμηθείτε. Στο Ελληνικό Λεξιλόγιο υπάρχει και η λέξη ΑΠΕΡΓΙΑ. Μόνο έτσι θα μας σεβαστούν και μας και τους φορολογούμενους, μισθωτούς, συνταξιούχους και μικροεπαγγελματίες..
Τα ψέμματα τέλειωσαν. Αν δεν αγωνιστούμε μη περιμένετε να μας σεβαστούν οι υπάλληλοι των τραπεζών, των εφοπλιστών και της Τρόικας
image description Your Name | Ιουλίου 22, 2013 9:01 μ.μ. | Reply
ΑΝΤΕ ΜΩΡΕ ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ ΜΕ ΑΠΕΡΓΙΕΣ .ΑΦΟΥ ΘΑ ΜΠΕΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ Η ΔΗΛΩΣΗ Η ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥΣ.Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΡΟΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ ΜΑΣ ΟΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΕΞΩΔΙΚΩΝ,ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΔΟΥ....
image description wings | Ιουλίου 22, 2013 9:55 μ.μ. | Reply
1/10 ανεξάρτητα από ΑΦΜ Το ελάχιστο που πρέπει να γίνει αποδεκτό από τον κλάδο μας.......
image description J | Ιουλίου 22, 2013 9:21 μ.μ. | Reply
I am writing in English so our present leaders TROIKA can understand. Can they please get out of the country please this is ridiculous when a free nation cannot make a simple logical decision to extend a deadline which is unfeasible. Get these people out of the country they do not belong in a country that has a church on every corner. Go back to your bosses the hypocrites you represent half our debt is yours it wou;ld be interesting to see the invoices that the Greek state was being charged from your bosses countries throughout the year.
image description teo | Ιουλίου 22, 2013 9:23 μ.μ. | Reply
στα Γερμανικα γραψτο ρε φιλε.Δεν ξέρουν Αγγλικά είναι σωβινιστές
image description Γιωργοσ | Ιουλίου 22, 2013 9:59 μ.μ. | Reply
Χτες ρώτησα ένα δικαστή φίλο και πελάτη αν βγαίνει κάτι με εξώδικα, μηνύσεις κτλ.
Μου απάντησε χαμογελώντας ότι δεν θα ζω για να δω την έκβαση. Ζήσε Μάη μου δηλ.
Αυτό το ξέρει σίγουρα και οι Χαρούληδες γι αυτό δεν ιδρώνουν τ αυτιά τους.
Θα ρθει όμως η ώρα που ο κάθε Χαρούλης θα προστεθεί στους άλλους κομήτες που περάσανε (τύπου Παπακωνσταντίνου) και σήμερα είναι απλά ανύπαρκτοι.
image description Γ.Δ. | Ιουλίου 22, 2013 9:30 μ.μ. | Reply
ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΝΑΜΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟΧΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΤΑ ΑΦΜ 1-2;
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΦΕΕ; ΤΙ ΚΡΥΦΤΟΥΛΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ; ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ;
image description KARNIK | Ιουλίου 22, 2013 9:48 μ.μ. | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΔΕΣ ΤΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΞΕΣΗΚΩΘΗΤΕ. ΟΧΙ ΑΦΟΘΥ ΤΟ Υ.Ο ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΤΟΥ . ΠΡΙΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ. ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ (ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ ΣΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΛΟΓΙΣΤΗΣ). ΑΦΟΥ ΜΑΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΘΑ ΕΝΤΑΞΟΥΝ ΤΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΜΕ ΣΩ ΤΩΝ ΤΑΜΕΙΟΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ ΘΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΘΕΙ ΣΕ ΕΛΕΚΤΙΚΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΛΗΝ ΟΜΩΣ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΠΕΛΑΤΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΑ ΕΣΟΔΑ.ΤΩΡΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΟΧΙ ΟΤΑΝ ΔΕ ΘΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ. ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΣΤΟ ΟΕΕ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΟΥΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ . ΟΕΕ ΓΙΑ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΗΜ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΥΣ
image description ge0 | Ιουλίου 22, 2013 9:25 μ.μ. | Reply
ΠΟΦΕΕ ΚΑΙ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΕΤΑ ΛΥΠΗΣ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ....

ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΘΑ ΕΙΧΕ ΠΕΤΥΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ .

ΕΙΝΑΙ Α ΠΑ ΡΑ ΔΕ ΚΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ,ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΥΓΚΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΕΙ ,
!!!!!!!!!!! ΤΙΠΟΤΑ !!!!!!!!!!!!!!!!
image description KARNIK | Ιουλίου 22, 2013 9:50 μ.μ. | Reply
ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΦΕΕ Ή ΑΛΛΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ. ΑΥΤΟΔΙΑΦΗΜΗΣΗ ΚΑΝΟΥΝ ΒΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΣΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΖΕΥΟΥΝ ΤΑΞΙΤΖΙΔΕΣ ΜΕ 30 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΕΜΗΝΑΡΙΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΡΟΤΡΕΠΟΥΝ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΕΠΙΠΕΔΟ. ΑΠΑΣΧΟΛΩ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΣΕΒΟΜΑΙ . ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ ΑΠΟΦΟΙΤΟΥΣ ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΧΟΥΝ. ΠΩΣ ΑΛΛΩΣ ΤΕ ΑΦΟΥ ΠΕΡΙΔΙΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΙΑΔΡΟΜΟΥΣ ΤΩΝ ΥΠΟΥΡΓΕΙΩΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ. ΜΗ ΤΡΩΜΕ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΧΑΠΑΚΙΑ ΤΥΠΟΥ ΠΑΡΑΤΑΣΕΩΝ . ΝΑ ΚΡΑΜΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΣΟΔΑΝΑ ΔΕΙΤΑΕ ΠΩΣ ΥΠΟΧΩΡΟΥΝ , ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΕΛΩΜΑΤΑ
image description BLACK | Ιουλίου 22, 2013 10:13 μ.μ. | Reply
ΜΕ ΤΟ ΑΦΜ ΤΗΣ ΣΥΖΗΓΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΙΣΥΕΙ?
image description λογιστησ! | Ιουλίου 22, 2013 10:24 μ.μ. | Reply
Παιδιά, υπήρχαν λογιστές που έστελναν δηλώσεις όσο εμείς κάναμε απεργία!
image description ΧΡΥΣΑ | Ιουλίου 22, 2013 10:22 μ.μ. | Reply
απαπαπαπααααααα αντε καλε, που το ειδες αυτο? Το χειροτερο δεν ειναι που εστελναν δηλωσεις. Ττο χειροτερο ειναι οι γελοιες δικαιολογιες που ειχαν να πουν.....
image description SARAKINOS | Ιουλίου 22, 2013 10:50 μ.μ. | Reply
Περίεργο μου φαίνεται συνάδελφε, αφού τα νούμερα που ανέφερε η ΓΓΠΣ ελιναι φανταστικά !
Σοβαρά, υπάρχουν συνάδελφοι που έσπασαν την αποχή και έστειλαν στη ζούλα δηλώσεις οι πονηρούληδες; Απίστευτο μου φαίνεται, καλέ μου συνάδελφε , κορόϊδο και συ , όπως και εγώ και αρκετοί άλλοι, που πιστεύσαμε στην αλληλεγγύη. Τουλάχιστον ένας νεαρούλης από την Αθήνα είχε το θάρρος και το θράσος να πει ότι αυτός καθάρισε και εμείς είμαστε λίγοι...
Τώρα ας φάμε το καρότο που μας πέταξαν. Τουλάχιστον εμείς είμαστε συνεπείς...
image description nikos | Ιουλίου 22, 2013 10:20 μ.μ. | Reply
ΕΓΩ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 5 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ
image description taxmethod | Ιουλίου 22, 2013 10:56 μ.μ. | Reply
Τι έγινε taxheaven;;; σε πείραξε το καυστικό σχόλιο και τι διέγραψες;;;
Θα ξαναδείς και συ συνδρομή απο δω και πέρα.
image description gus | Ιουλίου 22, 2013 10:07 μ.μ. | Reply
Οι όροι χρήσης είναι ξεκάθαροι. Τα σχόλια θα πρέπει να είναι πολιτισμένα. Ολοι είμαστε στα όρια μας και καλό θα είναι να διατηρούμε την ψυχραιμία μας.
'Οσο για την συνδρομή, δεν την πληρώνετε για να κάνετε υβριστικά σχόλια. Στο χώρο αυτό φιλοξενείστε και πρέπει να τον σέβεστε. Παρακαλούμε πολύ επικοινωνήστε με τα γραφεία του κόμβου αύριο για να ακυρώσουμε την συνδρομή σας και να πάρετε πίσω τα λεφτά σας. Η συμπεριφορά σας είναι τελείως ανάρμοστη, και δεν σας έχουμε δώσει κανένα δικαίωμα για αυτό.
image description taxmethod | Ιουλίου 23, 2013 12:32 π.μ. | Reply
ψυχραιμία δεν υπάρχει έτσι και αλλιώς., και ουτε μ ενδιαφέρει να παρω τα λεφτα πισω.
Αλλά δεν μπορεί απι τα τόσα σχόλια εδω μεσα να σε πείραξε μονο το δικο μου
γιατι δεν νομίζω να έχω χάσει μονο εγω την ψυχραιμία μου εδω μεσα.
image description marios | Ιουλίου 22, 2013 10:39 μ.μ. | Reply
Εγώ πάντως νομίζω οτι μέχρι και 31/12 να δίνονταν παράταση, κάποιοι εδώ μέσα πάλι θα γκρίνιαζαν. Η δική μου προθεσμία έληγε σήμερα, έχω ετοιμάσει και αποθηκεύσει προσωρινά τη δήλωσή μου και περίμενα μήπως ανακοινωθεί η παράταση. Έχω μπει τρεις φορές απο το πρωί στο taxisnet και δούλευε κανονικά και τις τρεις. Απορώ με μερικούς "συναδέλφους" ελεύθερους επαγγελματίες που όλο βρίσκουν δικαιολογίες για να μην δουλέψουν. Σοβαρευτείτε...
image description SARAKINOS | Ιουλίου 22, 2013 10:53 μ.μ. | Reply
Αγαπητέ φίλε, όπως σου γράφει και ο συνάδελφος, έλα στο κλάμπ και τα λέμε. Εκεί να δεις πόσα απίδια πιάνει ο σάκος. Εστειλες μια δήλωση, θηρίο , και καθάρισες; Είσαι αχτύπητος...
image description ge0 | Ιουλίου 22, 2013 10:54 μ.μ. | Reply
marie αυτη τη στιγμη δεν ειναι εισαι στη φαση που ειναι αλλοι ...στο ευχομαι να ερθεις !

το μονο σιγουρο ειναι οτι αυτο λειπει και γ αυτο ειμαστε ετσι ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ
image description marios | Ιουλίου 22, 2013 10:31 μ.μ. | Reply
Σε ποια φάση είναι οι άλλοι δηλαδή? Αφασίας? Οι προθεσμίες είναι γνωστές εδώ και πολύ καιρό. Ο καθένας κάνει το κουμάντο του. Κι εγώ την άφησα για την τελευταία στιγμή αλλά έχω επίγνωση του γεγονότος. Δε μου φταίει κανένας Θεοχάρης αν δεν προλάβαινα να την υποβάλλω. Εδώ ο άλλος απειλεί το taxheaven επειδή δεν του δημοσίευσαν ένα προφανώς υβριστικό σχόλιο...τι να λέμε τώρα. Όχι φίλε sorry, αλληλεγγύη στην ανοησία τέλος...
image description λογιστησ! | Ιουλίου 22, 2013 10:59 μ.μ. | Reply
Ε μη μας τρελάνεις τώρα! Ποιος μιλάει για μία δήλωση;;; Έρχονται πελάτες που τρώγονται να "φύγει" η δήλωση τους για να υποβάλουν και το Α21! Έχουμε ΚΑΙ τα ΦΠΑ παράλληλα! Μάλλον δεν έχεις λογιστικό γραφείο!
image description ntina | Ιουλίου 22, 2013 11:28 μ.μ. | Reply
αγαπητε marios μαλλον δεν ξερεις τι παει να πει λογιστης...... οι ημερομηνιες βεβαιως και ειναι γνωστες. ειναι απο 1 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ εως 30 ΙΟΥΝΙΟΥ, κατι που το υπουργειο οικονομικων δεν τηρησε ποτε.... δεν μπορει να ανοιγει η εφαρμογη ΤΕΛΗ ΜΑΙΟΥ και ο κοσμος να μην εχει δικαιολογητικα και βεβαιωσεις και να απαιτουν να στειλουμε τις δηλωσεις εντος προθεσμιων και ταυτοχρονα να πρεπει να γινουν ενημερωσεις βιβλιων , ΦΠΑ , ΙΚΑ , Ε7 , προσωρινες ΦΜΥ και ενα σωρο αλλες δουλειες που κι εκεινες εχουν συγκεκριμενες ημερομηνιες. Α και κατι αλλο.... εισαι πολυ τυχερος μαλλον που εσενα το taxisnet δουλευε στις 3 φορες που μπηκες.Και σε μενα μπηκε 3 φορες αλλα ειχα 24 χρεωστικες δηλωσεις ΦΠΑ για να στειλω....................
image description taxmethod | Ιουλίου 23, 2013 12:19 π.μ. | Reply
Πόσες δηλώσεις κανείς ρε φιλαράκο;; την δική σου κσι της οικογένειας??
image description tsamoutalos | Ιουλίου 22, 2013 10:14 μ.μ. | Reply
Χωρίς καμία απολύτως διάθεση να χαϊδέψω τη συνδικαλιστική μας ηγεσία για την οποία έχω να σύρω και σέρνω τα χίλια μύρια , όλοι εσείς που αναθεματίζετε τους συλλόγους σας οι οποίοι μπορούν να γίνουν υπό άλλες συνθήκες φορείς συντονισμού - συμπαράταξης - κοινού τόπου όπου θα υλοποιηθεί η ισχύς εν τη ενώσει , για ρίξτε και ένα βλέφαρο στον καθρέφτη . Στην τελευταία Γενική Συνέλευση της ΕΦΕΕΑ , όταν και προμηνυόταν το μπάχαλο , αξιώθηκαν να παρευρεθούν καμιά σαρανταριά από τους 15-000 - 20.000 λογιστές- ελ. επαγγελματίες του λεκανοπεδίου. Και με τον κώδικα δεοντολογίας , την "πιστοποίηση" , τις επερχόμενες εξετάσεις για τις τάξεις και την είσοδο ελεγκτικών και πολυεθνικών στον κλάδο μας επί τάπητος. Από τιτιβίσματα εκτόνωσης χόρτασαμε...
image description asteras5 | Ιουλίου 22, 2013 11:01 μ.μ. | Reply
Από το 2001 δουλεύω σε ΑΕ ως υπεύθυνος λογιστηρίου.Το Νοέμβριο του 2010 σε ιδιόκτητο χώρο άνοιξα λογιστικό γραφείο με έναρξη ,ΤΕΒΕ κλπ (συνεχίζω και ως μισθωτός) . Το 2013 πήρα και μία υπάλληλο μιας και τα πρωϊνά δεν μπορώ να ανταποκριθώ. Νιώθω εγκλωβισμένος . Μάλλον έκανα βλακεία(συγνώμη για την έκφραση) .Τι να πω τώρα στην κοπελίτσα.Σύγνωμη τα κλείνουμε και πάμε σπίτι μας? Μια χαρα ήμουν μόνο υπάλληλος!! Συγχαρητήρια στους συναδέλφους ελεύθερους επαγγελματίες για αυτά που πέρνουν με αυτή την δουλειά .Πραγματικά σας θαυμάζω.
image description tom1972 | Ιουλίου 22, 2013 11:18 μ.μ. | Reply
συγγνώμη συνάδελφοι,οκ,το υπουργείο μας πέταξε ένα κοκαλάκι 4 ημερών για τις δηλώσεις του 1-2...αλλά αυτό με το ΑΦΜ της συζύγου που μπορεί να λήγει σε π.χ σε 8,εξακολουθεί να ισχύει,ότι πηγαίνει με τις προθεσμίες του 8;;
image description Nicolas | Ιουλίου 22, 2013 11:23 μ.μ. | Reply
Μία με την παράταση 4 ημερών, μία με το ΑΦΜ της συζύγου !!!!!!!!!
Κρεμασμένοι όλοι οι λογιστές από 24 έως 74 ετών σε ένα twitter........
Ειλικρινά παιδιά μετά από 19 χρόνια στο επάγγελμα θα είναι η πρώτη φορά που θα είμαι σε κάποιες υποχρεώσεις εκπρόθεσμος. Όχι σε ΦΠΑ, ΦΜΥ, ΑΠΔ, Ε7. Αυτά τα έστειλε το γραφείο μου, και ας χτυπάγαμε 14ωρα.
Μιλάω για τις δηλώσεις.
Μάλλον μετά από τόσα χρόνια, φέτος κάνω κάτι λάθος. Δεν μπορεί.
Καληνύχτα συνάδελφοι, και καλή δύναμη από καρδιάς.
image description marios | Ιουλίου 22, 2013 11:49 μ.μ. | Reply
Ρε παιδιά, ntina, sarakinos (ο saladin άραγε?) και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις: Πρώτον, όχι δεν έχω λογιστικό γραφείο-thank god-είμαι μισθωτός. Δεύτερον, δεν προλαβαίνετε φίλοι μου? Πάρτε υπαλλήλους, δουλέψτε μέχρι αργά το βράδυ, οργανώστε καλύτερα το χρόνο εργασίας σας. Ή απλά αλλάξτε επάγγελμα αν δεν μπορείτε.Φυσικά και υπάρχει το πρόβλημα με τις καθυστερημένες βεβαιώσεις αποδοχών κτλ αλλά τι να κάνουμε? Αυτή είναι η δουλειά. Ο καθένας κάνει τα κουμάντα του. Κι εγώ αν δεν προλαβαίνω να τελειώσω τη δουλειά μου κάθομαι υπερωρία, πληρωμένη ή απλήρωτη. Και επαναλαμβάνω, οι προθεσμίες είναι γνωστές εδώ και καιρό και έχουν πάρει ήδη μια φορά παράταση.
image description ntina | Ιουλίου 22, 2013 11:42 μ.μ. | Reply
και πως το ειδες οτι ειναι το επαγγελμα του λογιστη... παιρνω ενα ατομο και του λεω πως να πουλαει μπλουζες... ; χωρις καμια εκπαιδευση δεν γινεται.και ποιος σου ειπε οτι δεν δουλευουμε υπερωριες ( υπαλληλος ειμαι δεν ειμαι αφεντικο ); θα ηθελα πολλα να σου πω αλλα μετα απο 16 ωρες ( σχεδον καθηνερινα ) στο γραφειο δεν εχω ουτε την ορεξη ουτε την διαυγεια που χρειαζεται. ασε που δεν προκειται να καταλαβεις ποτε τι παιρναμε. για σενα θα ειμαστε παντα τεμπεληδες,ακαματες και της τελευταιας στιγμης.... και επειδη κινδυνευω να παρεκτραπω το σταματαω γιατι πρεπει να μαζεψω και το σπιτι μου , να μαγειρεψω για τα παιδια μου και να παω να ξεκουραστω 3-4 ωρες για να παω το πρωι στην ξεκουραστη και τεμπελικη δουλεια μου!!!!!!!!!!!! καληνυχτα
image description SOTIRIOS | Ιουλίου 23, 2013 12:28 π.μ. | Reply
Καθυστερημένες βεβαιώσεις κλπ. ,είναι φυσικό; Τόκοι; Αριθμοί παροχής ΔΕΗ ;ΑΜΚΑ; ΑΦΜ δεκαοχτάχρονων; Κλειδάριθμοι;(Αυτοί, ξέχασα τους..ταχυδρόμησαν).
Ρε "παιδί" (Ούτε η Ntina, μήτε ο Sarakinos είναι) Χαλάρωσε.
image description SARAKINOS | Ιουλίου 23, 2013 8:41 π.μ. | Reply
Μάριε, αν αυτό είναι το όνομά σου σου, όχι δεν με λένε Saladin και δεν φοράω τουρμπάνι και σε παρακαλώ οι προσωπικές ειρωνείες να πάψουν. Επειδή είσαι μισθωτός και κάνεις την προσωπική σου δήλωση , δεν είσαι σε θέση, ούτε μπορείς να ειρωνεύεσαι ένα ολόκληρο κλάδο επαγγελματιών ,με προσωπικό συναδέλφους που βιώνουν και αυτοί την αγωνία μας για τις θεσμοθετημένες προθεσμίες που το υπουργείο έχει περικόψει κατά τρεις μήνες και πλέον. Εκτός του ότι υποβαθμίζεις τους χιλιάδες μισθωτούς συναδέλφους σου, κακαρίζοντας σαν την κότα που έκανε το αυγό, κάνεις και το τσιράκι των συναδέλφων , λίγων ευτυχώς , που διαχωρίζουν σαν μαύρα πρόβατα τους μισθωτούς, γιατί κι΄ εγώ μισθωτός ήμουν και γνωρίζω καλά την πίεση του "αφεντικού". Το αν το κάθε γραφείο προγραμματίζει σωστά ή όχι την δουλειά, με επαρκές ή όχι προσωπικό είναι θέμα του επαγγελματία συναδέλφου και όχι δικό σου άσχετε με το επάγγελμα, που ούτε συνάδελφο δεν μπορώ να σε αποκαλέσω. Μάθε να συμπεριφέρεσαι συναδελφικά και να σέβεσαι την αγωνία μας και το χάσιμο της οικογενειακής μας γαλήνης και σταμάτα να ειρωνεύεσαι τους πάντες και τα πάντα. Και άνοιξε , αν έχεις τα κότσια γραφείο και έλα να τα πούμε. Εκτός αν θέλεις να δουλέψεις στο δικό μου γραφείο και να αναλάβεις την οργάνωσή του.
Αρκετά πια με σας τους αλεξιπτωτιστές του κλάδου, που γλείφετε τα αφεντικά σας και τους συγγενείς σας για να καμαρώνουν για τον λεβέντη τον ¨λογιστή " τους , που τα καταφέρνει καλύτερα από μας τους μα@ά%ες τους επαγγελματίες. ..
image description ge0 | Ιουλίου 22, 2013 11:05 μ.μ. | Reply
μαριε εισαι εντελως εκτος κλιματος .... και για αυτο δε το συνεχιζω

υπαρχει και το......... οποιος ειναι εξω απο το χορο πολλα τραγουδια ξερει
image description navaho | Ιουλίου 23, 2013 12:03 π.μ. | Reply
Μαριε, άστο καλύτερα , έχει δίκιο ο ge0 , τα λες πολύ απλοϊκά , γιατί είσαι εκτός , εκτός των φορολογικών υποχρεώσεων μην ξεχνάμε και τις εργατικές , ΣΕΠΕ ΟΑΕΔ ΙΚΑ και όλα αυτά, το αν θα αλλαξουμε εργασία είναι δικό μας θέμα, με μία δήλωση που είχες να κάνεις και την έκανες και τελευταία στιγμή μην νιώθεις και τόσο μεγάλος . Καλό βράδυ σε όλους και όλες
image description marios | Ιουλίου 23, 2013 12:55 π.μ. | Reply
Αγαπητή μου φίλη ntina, εγώ δεν είπα οτι οι λογιστές είναι συλλήβδην τεμπέληδες κτλ. Λέω οτι πολύ απλά μερικοί χρειάζεται να κάνουν καλύτερο προγραμματισμό της εργασίας τους. Οι ελλείψεις της δημόσιας διοίκησης είναι δεδομένες και γνωστές. Ποιος σου είπε να πάρεις άτομο χωρίς την κατάλληλη εκπαίδευση? Με 27% ανεργία βρίσκεις μια χαρά νέο αλλά και παλιό πτυχιούχο λογιστή που σου κάνει τη δουλειά μια χαρά. Εσύ όπως λες είσαι υπάλληλος και δουλεύεις 16 την ημέρα, και μπράβο σου. Εγώ δεν ρίχνω φταίξιμο σε σένα, στο αφεντικό σου ρίχνω. Που έχει ένα άτομο, εσένα, να βγάζει δουλειά για δύο! Κι εσύ, αντί να αγανακτείς με αυτό, θυμώνεις με εμένα και με το Θεοχάρη...
Φίλε ge0, απο παροιμίες καλά πας, απο επιχειρήματα μηδέν. Ξέρω κι εγώ μια παροιμία. Άκου: Όποιος δεν θέλει να ζυμώσει, δέκα μέρες κοσκινίζει. Καλό βράδυ.
image description vag | Ιουλίου 23, 2013 12:01 π.μ. | Reply
Ειλικρινά τώρα φίλε marios,εκφέρεις γνώμη για μία δουλειά την οποία δεν κάνεις? Αν εσύ κάθεσαι 1 ή 2 ή 3 ώρες υπερωρία (λέμε τώρα..) για να βγάλεις την όποια δουλειά κάνεις μπράβο σου. Μόνο που εσύ δεν είσαι αναγκασμένος τα 3/4 μιας ολόκληρης χρονιάς να τα περνάς τρέχοντας να προλάβεις μια ημερομηνία που λήγει,κάνοντας καθημερινό αγώνα με τις αντοχές σου και τα νεύρα σου. Και αφου είσαι τοσο άνετος που κατόρθωσες και έστειλες μία δήλωση (μία σταγόνα στον ωκεανό) , έλα να στείλεις τις φορολογικές δηλώσεις ενός γραφείου, με μία χ πελατεία, που θέλει να είναι συνεπής απέναντι στους τόσους ανθρώπους που τον πληρώνουν γι αυτήν την δουλειά. Εσύ δίνεις λόγο μόνο στο αφεντικό σου που σε πληρώνει,εμείς σε πολλούς που μας πληρώνουν. Εσύ θα κάτσεις υπερωρία όποτε κάτσεις και για όσα λεφτά κάτσεις, ενώ εμείς αυτό το διάστημα θα πρέπει να ξεχάσουμε τι πάει να πει άνθρωπος δουλεύοντας κυριολεκτικά ατελείωτες ώρες για να πάρουμε τα ίδια λεφτά που θα παίρναμε αν όλα λειτουργούσαν ρολόι. Γιατί οι δικοί μας ''εργοδότες'' δεν ευθύνονται για την ανικανότητα του Υπ.Οικονομικών. Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι κανένας δε μπορεί να μιλάει τόσο χαλαρά και υποτιμητικά για το επάγγελμα του άλλου, χωρίς να έχει ιδέα. Γι 'αυτό τα έγραψα όλα αυτά παραπάνω για να καταλάβεις πόσο άσχημο είναι να μιλάω και γω για τη δουλειά σου χωρίς να ξέρω καν με τι ασχολείσαι.
image description shark | Ιουλίου 23, 2013 12:11 π.μ. | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΕΝΑ ΜΕΡΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΡΙΟ! ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΧΡΟΝΟΥ.ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΥΡ...ΛΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ, ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ΤΙΣ ΞΕΡΑΜΕ, ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΑ ΣΤΟ ΦΟΥΛ ΑΠΟ ΑΡΧΕΣ ΜΑΪΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΤΗΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΣΤΙΓΜΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΓΛΥΤΩΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΤΕΛΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 30/09 ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΛΛΙΩΣ ΑΛΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΙΕΖΟΥΝ ΚΑΙ ΨΑΡΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΚΑΙ 30/09 ΠΑΛΙ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΘΑ ΖΗΤΑΜΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ TO TAXIS ΘΑ ΚΡΕΜΑΣΕΙΣ, ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ... ΚΑΙ... ΚΑΙ...ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΚΗΝΙΚΟ.
image description ge0 | Ιουλίου 23, 2013 12:05 π.μ. | Reply
ΜΑΡΙΕ μονο που εσυ δεν ξερεις αν ξερω εγω να ζυμωνω ενω εγω ξερω σιγουρα οτι εσυ εισαι εξω απο το χορο .
τα νευρα μας ολων ειναι τσιτομενα ...εσενα προφανως χωρις λογο ... απ τρα λεγομενα σου .
η βγαλε τα νευρα σου ως συναδελφος που συμπασχει η ασε μας στον πονο μας ..απλα και χωρις παρεξση.. περιτες κουβεντες ολες οι αλλες ...

επισης καλο βραδυ :)

τα νευρα μας ειναι ολων
image description marios | Ιουλίου 23, 2013 1:25 π.μ. | Reply
Ναι φιλαράκο, όπως το είπες. Τη δική μου και της οικογένειας. Εκεί είναι το πρόβλημα δηλαδή? Στο πλήθος? Αν είχα να κάνω πιο πολλές, θα είχα κάνει διαφορετικό κουμάντο. Είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβουμε?
image description tzonis | Ιουλίου 23, 2013 9:22 π.μ. | Reply
ΚΑΘΕΣΤΕ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΑΤΕ ΣΤΟΝ ΓΕΛΟΙΟ
image description marios | Ιουλίου 23, 2013 12:43 π.μ. | Reply
Φίλε Vag, λέω τα πράγματα όπως τα βλέπω και τα αντιλαμβάνομαι. Έχω αρκετούς φίλους που έχουν ή δουλεύουν σε λογιστικό γραφείο οπότε ξέρω περί τίνος πρόκειται. Οσο για μένα, είμαι μισθωτός λογιστής, έχω κι εγώ να κάνω με τις ίδιες προθεσμίες για τις φορολογικές και ασφαλιστικές υποχρεωσεις της εταιρίας μου. Και φροντίζω πάντα να είμαι εμπρόθεσμος, αφού αυτές είναι γνωστές ΠΑΝΤΑ εκ των προτέρων. Μια παρατήρηση όμως. Ολοι μα όλοι εδώ με "κράζουν" γιατί εγώ είχα μια δήλωση μόνο να υποβάλλω και όχι πολλές. Δεν θέτει κανείς λοιπόν θέμα μη λειτουργίας του taxisnet ή καθυστέρησης και σωστά, αφού σε γενικές γραμμές λειτουργεί χωρίς προβλήματα. Έτσι όμως παραδέχεστε όλοι εσείς οτι το πρόβλημα δεν είναι άλλο παρά το πλήθος των δηλώσεων που έχετε να υποβάλλετε και γενικά ο φόρτος εργασίας λόγω και των υπόλοιπων υποχρεώσεων. Ε λοιπόν, ποιος φταίει για αυτό? Ο Θεοχάρης? Ή εγώ? Και ποια είναι η λύση? Να δίνονται συνεχείς και αέναες παρατάσεις? Ή μήπως το αφεντικό να προσλάβει επιπλέον προσωπικό εφόσον είναι αδύνατο να βγει η δουλειά με το υπάρχον προσωπικό? Μπορώ να δεχτώ πολλά για την ανικανότητα του ΥΠ.ΟΙΚ. να χτυπήσει τη φοροδιαφυγή τόσα χρόνια και για τις συνεχείς αλλαγές του φορολογικού νόμου, αλλά έλεος με την γκρίνια για τις προθεσμίες ρε παιδιά, έλεος...
image description π | Ιουλίου 23, 2013 2:44 π.μ. | Reply
Μήπως φταίει αυτός που έστειλε βεβαιώσεις αποδοχών σε δημοσίους υπαλλήλους πριν από 2 εβδομάδες;
image description demy | Ιουλίου 23, 2013 3:47 μ.μ. | Reply
ΟΧΙ ΑΓΑΠΗΤΕ!!! ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙΣ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ!!!!!ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!!!!!!!!!! ΠΟΣΑ ΦΠΑ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ? ΠΟΣΕΣ ΑΠΔ? ΠΟΣΑ ΦΜΥ? ΠΟΣΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΤΑΧΩΡΕΙΣ? ΜΙΑΣ ΥΠΟΘΕΤΩ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΜΙΣΘΩΤΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ. Η ΛΙΣΤΑ ΤΩΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ ΤΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΛΟΓΙΣΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΩ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΚΑΡΕΚΛΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΚΡΙΤΙΚΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!
image description taxmethod | Ιουλίου 23, 2013 1:13 π.μ. | Reply
Ναι ρε φιλε Μάριε. Αυτό ειναι που δεν καταλαβαίνες και αυτο πιυ θελουν να σου πουν
ολοι αυτοι εδω μεσα. Οτι δεν κανεις εδυ κουμαντο και δεν σε αφήνουν να προγραμματισεις την δουλεία σου. Άνοιξε γραφείο να δεις την γλύκα και αν μπορείς να βάλεις πρόγραμμα σε ολα αυτά.
Και μην ξεχνάς. Δεν ειναι μονο δηλώσεις
image description marios | Ιουλίου 23, 2013 1:24 π.μ. | Reply
Φίλε καρχαρία, να αγιάσει το πληκτρολόγιό σου παλικάρι μου. Είχα αρχίσει να απελπίζομαι. Επιτέλους μια φωνή κοινης λογικής. Τώρα μπορώ να πάω για ύπνο ήσυχος! Φίλε ge0, δεν χρειάζονται νεύρα αρχηγέ μου. Ψυχραιμία, καλοκαιράκι είναι. Θα τις τελειώσεις και τις δηλώσεις, μην αγχώνεσαι. Καλή καρδιά. Και όχι γκρίνια.
image description KAMELOT | Ιουλίου 23, 2013 1:24 π.μ. | Reply
ΜΑΣ ΧΤΥΠΑΝΕ ΤΑ ΝΤΑΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΕΥΟΥΜΕ ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΟΥΣ.....................
image description maria | Ιουλίου 23, 2013 3:54 π.μ. | Reply
ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΑ ΑΠΟ ΜΑΡΤΙΟ ΕΩΣ ΙΟΥΛΙΟ ΟΙ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΣΥΝΤΑΞΕΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΑΠΟ ΑΡΧΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΟΙ ΤΟΚΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΟΙ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΙ ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΑΠΟΣΤΑΛΛΕΙ!! ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΤΩΝ ΛΟΓΙΣΤΩΝ!!! ΕΛΕΟΣ!!! ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΟΥΝ ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ¨"ΚΑΝΕΙΣ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΣ ΔΗΛΩΣΗ" ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΓΙΑ ΑΠΟΧΗ ΕΙΡΗΝΙΚΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ Η ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΟΤΡΥΝΣΗ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΤΙ ΘΑ ΕΛΕΓΕ Η ΤΡΟΙΚΑ ΤΙ ΘΑ ΕΛΕΓΕ Ο ΘΕΟΧΑΡΗΣ Ο ΜΑΥΡΑΓΑΝΗΣ ΚΛΠ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΜΑΣ ΘΑ ΤΗΝ ΕΠΑΙΖΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΜΕ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ?
image description hyp1974 | Ιουλίου 23, 2013 9:53 π.μ. | Reply
Συνάδελφοι μην ανησυχείτε. Τελευταία χρονιά ειναι που τραβάμε αυτά τα ζόρια. Απο του χρόνου θα πάρουμε τον mario και τον shark στα γραφεία μας να μας οργανώσουν και δεν θα ξανααντιμετωπίσουμε πρόβλημα.Θα κάνουμε και 2 μήνες διακοπές
image description SARAKINOS | Ιουλίου 23, 2013 10:56 π.μ. | Reply
Μέσα είμαι. Ηδη το πρότεινα σε ένα από αυτούς και περιμένω εναγώνια την απάντησή τους...
image description antipas | Ιουλίου 23, 2013 10:59 π.μ. | Reply
ΠΟΦΕΕ κλπ είναι τα εργαλεία εκείνων των εμπόρων-φοροτεχνικών που σκαρώνουν Ιδιωτικές Οικονομικες Υπηρεσίες. Στόχος τους η συρίκνωση των ΔΟΥ και των μεγαλομεσαίων γραφείων σε πρώτη φάση. Των μεσαίων των μικρών και των αυτοαπασχολούμενων σε δεύτερη. Η Ιδιωτική Οικονομική Υπηρεσία θα είναι ταυτοχρονα ελεγκτής,διεκπαιρεωτής, λογιστής, εκπρόσωπος του δημοσίου, εκτιμητής κλπ

Οι αμοιβή τους θα είναι ποσοστιαία απο το κράτος ενώ απο τους ιδιώτες θα ενσωματώνεται στις ενιαίες μηνιαίες καταβολές τους προς το δημόσιο. Είναι μεγάλη μπίζνα και δεν πρόκειται να μας βοηθήσει καμμιά ομοσπονδία, γιατι αυτές ελέγχονται από εκείνους που έχουν σαν στόχο να μας κλείσουν. Ετσι οι δουλειές και οι ημερομηνίες θα πολλαπλασιάζονται άσκοπα και επικίνδυνα για να μην είμαστε σε θέση να ανταποκριθούμε.

Ο μόνος λόγος που (προσωρινά) αποσύρθηκε το πλαίσιο αυτό από το περσινό πολυνομοσχέδιο είναι οτι την δουλειά ζαχάρωνε γερμανική εταιρία..Οι γνωστοί-άγνωστοι εκπρόσωποί “μας” μόλις μια βδομάδα μετά δήλωναν οτι το μέτρο ήταν θετικό !! αλλά θα έπρεπε να ανατεθεί σε ντόπιες μαφίες..

Αυτοοργανωθείτε -επανοργανωθείτε , συμμετέχετε οι ίδιοι σε κάθε εξέλιξη , αυξείστε την επιρροή των μικρών ομοσπονδιών της επαρχίας.. διαφορετικά με τα ίδια μυαλά όσοι είστε τυχεροί/ες θα γίνεται υπάλληλοι των 400 ευρώ στις Ιδιωτικές Οικ.Υπηρ.
image description ΖΑΦΕΙΡΗΣ Δ | Ιουλίου 23, 2013 10:02 π.μ. | Reply
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ, Ο ΜΑΡΙΟΣ, ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΒΑΛΤΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΧΑΡΗ; ΠΟΙΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΧΡΟΝΟΥ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ; ΟΛΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑΜΕ ΑΠΟ ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ, ΔΕΝ ΘΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΤΩΡΑ ΕΔΩ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ!
ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ Η ΔΙΕΚΠΕΡΑΙΩΣΗ ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΟΥ, ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΓΙΑ ΥΠΟΔΟΧΗ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΕΓΓΡΑΦΩΝ Η ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ, ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΟΡΙΣΤΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΔΕΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ, ΕΣΥ ΠΩΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΕΣΑΙ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ;
ΡΙΧΝΕΙΣ ΠΑΣΙΕΝΤΖΑ ΚΑΙ ΡΩΤΑΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ;
ΟΤΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ-ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ, ΠΑΡΑΒΙΑΖΕΙ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΝΟΜΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΟΙ ΥΠΟΒΟΛΕΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΑΠΟ 1/2, ΠΟΙΟΣ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΕΙΨΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑΣ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗΣ;
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΥΣ ΤΟΥ ΟΑΕΕ, ΠΟΤΕ ΠΗΡΑΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥΣ ΤΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΣΥΝΤΑΞΕΩΝ; ΑΛΛΑ ΞΕΧΑΣΑ... ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΜΙΣΘΩΤΟΣ! ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΛΑΤΕΣ!
ΤΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ WEB STORES ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΣΕ 24ΩΡΗ ΒΑΣΗ ΚΑΙ STAND BY...
ΕΧΟΥΝ ΩΡΑΡΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΣΤΟΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ!
ΔΗΛΑΔΗ, ΑΝ ΕΣΥ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΧΡΗΜΑΤΑ ΛΟΓΩ ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ, ΣΤΙΣ 12 ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΠΑΣ ΣΤΟ ΑΤΜ ΚΑΙ ΣΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΕΣ ΟΙ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΛΟΓΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ, ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ; ΒΛΑΣΤΗΜΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΛΛΥΤΕΡΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΣΟΥ;
ΠΑΨΕ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΙΣ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΕ ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΣΟΥ, ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΠΡΟΦΑΝΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ...
ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΣΥΝΕΙΣΦΕΡΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΣΤΕΚΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ! ΤΙΜΗΤΕΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!
ΑΝΕΞΟΔΟ ΕΙΝΑΙ!
image description wings | Ιουλίου 23, 2013 10:30 π.μ. | Reply
Το παληκάρι είναι απλά ο Super Mario...........
image description ρακοσ | Ιουλίου 23, 2013 11:22 π.μ. | Reply
Απορία 1η:
Η Τρόικα ανημερώθηκε για την παράταση ;
Απορία 2η:
Ως πότε θα συνεχιστεί το ανέκδοτο της "επίσημης ενημέρωσης" μέσω twitter ;
Αυτή είναι η "ηλεκτρονική διακυβέρνηση" ;
image description BAR | Ιουλίου 23, 2013 11:40 π.μ. | Reply
Διαβάζοντας τα σχόλια διαπίστωσα για μια ακόμη φορά ότι πέτυχαν το σκοπό τους ......
αλληλοτρωγόμαστε σαν τα σκυλιά κι αυτοί γελάνε !!
image description ΕΛΕΟΣ!!!!!!!! | Ιουλίου 23, 2013 1:10 μ.μ. | Reply
ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΑΣ ΥΠΟΤΙΜΆΝ!!!!
ΣΚΛΑΒΟΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΟΥΣ ΝΑ ΞΕΝΥΧΤΉΣΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΊΛΟΥΝ ΑΣΤΟΥΣ ΝΑ ΠΙΕΣΤΟΥΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΘΕΜΑ !!!! ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΟΥΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΌΣΤΙΜΟ!!!!!! ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΧΟΝΤΡΌ ΜΙΣΘΌ ΜΑΣ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΒΙΛΑΡΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΤΑΖΟΥΜΕ ΚΙ ΟΛΑΣ!!!!!!
ΑΥΤΟΙ ΜΑΣ ΕΒΓΑΛΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΞΑΝΑΒΓΑΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΡΟΥΦΑΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΑΤΑΖΟΥΜΕ!!!!!

ΑΥΤΟΙ ΜΑΣ ΑΞΙΖΟΥΝ ????????????!!!!!!!!
image description marios | Ιουλίου 23, 2013 4:03 μ.μ. | Reply
Demy, το δικαίωμα της κριτικής το έχω ανεξάρτητα αν εσύ μου το αναγνωρίζεις ή όχι. Όπως κι εσύ έχεις το δικαίωμα του αντίλογου. Δεν αμφιβάλλω ότι έχεις να κάνεις εκατό πράγματα, δηλώσεις, ΑΠΔ, ΦΠΑ κτλ. Αυτό όμως είναι δικό σου θέμα να λύσεις, δεν έχει να κάνει με τις προθεσμίες. Οι προθεσμίες είναι γνωστές και ισχύουν για όλους. Δηλαδή τι προτείνεις εσύ κι όλοι οι υπόλοιποι? Να ισχύουν διαφορετικές προθεσμίες ανάλογα με τον όγκο δουλειάς του καθένα?
image description ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!! | Ιουλίου 23, 2013 5:06 μ.μ. | Reply
MARIE κανε καμιά δηλωσούλα αν είσαι λογιστής όπως λές και άσε τις αντιδικίες εδώ μέσα!!!!!!!
image description Your Name | Ιουλίου 23, 2013 7:49 μ.μ. | Reply
ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗΡΕΙΤΑΙ Ο ΝΟΜΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΚΙ ΟΡΘΑ ΠΡΟΒΛΕΠΕΙ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 5 ΜΗΝΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΗ ΚΑΙ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΩΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ.ΑΥΤΟΣ Ο ΝΟΜΟΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΒΙΑΣΤΕΙ ΚΑΤΑΦΟΡΑ.....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΟΜΟΘΕΤΗΣ ΧΑΖΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΟΥΤΕ ΚΙ Ο ΚΛΑΔΟΣ ΤΩΝ ΦΟΡΟΤΕΧΝΩΝ..ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΣΩΣΤΑ,ΚΙ ΟΜΩΣ,ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΑΤΙΜΩΡΗΤΟΙ ΚΑΙ ΚΑΘΗΜΕΝΟΙ ΣΤΙΣ ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΤΟΥΣ.......
image description demy | Ιουλίου 24, 2013 5:44 μ.μ. | Reply
ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΚΡΙΤΙΚΗΣ ΕΧΕΙΣ ΦΙΛΕ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΟΜΟΙΕΣ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΚΡΙΤΙΚΑΡΕΙΣ. ΕΠΕΙΔΗ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΛΗΦΘΕΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ Η ΠΛΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙ. ΚΑΙ ΑΝ ΕΣΥ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΣΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ, ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΠΑΤΑΜΕ ΤΑ ΦΕΣΙΑ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΑΠΛΗΡΩΤΟΥΣ ΠΑΡΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΚΑΙ ΦΠΑ ΚΑΙ ΦΟΡΟΥΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΜΑΣ. ΑΜΟΙΒΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΣΠΡΑΞΟΥΜΕ ΠΟΤΕ (ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ) ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΔΕΝ ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΠΟΤΕ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΙΣΠΡΑΞΗ ΤΟΥΣ. ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΜΗΠΩΣ ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΟΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΟ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ? ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ΔΕ, ΝΑΙ ΙΣΧΥΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ. (ΣΤΙΣ 24 ΙΟΥΝΙΟΥ ΤΟ ΣΔΟΕ ΑΠΕΙΛΗΣΕ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΑΡΑΒΑΣΗ ΓΙΑ ΜΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΟΥ Ε7 ΣΕ ΠΕΛΑΤΗ ΜΟΥ ΕΝΩ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΚΠΝΕΥΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΑΚΟΜΗ ΥΠΟΒΟΛΕΣ. ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ΜΙΛΑΣ?). ΚΑΙ ΕΝ ΠΑΣΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΣΥ (Ο ΜΙΣΘΩΤΟΣ) ΕΙΣΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΝΤΙΠΑΡΑΤΙΘΕΣΑΙ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ (ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΔΕΣ? ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ? ΑΝΙΚΑΝΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΧΡΟΝΟΥ?) ΠΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΣΠΑΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΑ!!!!!!!!!!!!!
image description ΜΑΡΙΑ | Ιουλίου 23, 2013 11:45 μ.μ. | Reply
ΜΑΡΙΕ ΟΙ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΓΝΩΣΤΕΣ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΧΑΡΗΣ STO TWITTER ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΤΟΚΟΥΣ !!!!KAI OTAN OI ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΙ ΑΔΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΥΝΤΑΞΕΩΣ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΜΙΛΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΙΟΥΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ Η ΠΛΗΡΩΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΕΟΧΑΡΗ. ΚΑΙ Ο ΝΟΜΟΣ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ 5 ΜΗΝΕΣ ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ 2 . Η ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΑΔΕΙΑ ΣΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ. Η ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ 2012 ΕΓΙΝΕ ΤΩΡΑ ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΩΤΑ ΚΑΤΑΘΕΤΟΥΜΕ ΤΟ Ε7 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝ !!!!! ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΡΤΙΟ ΕΩΣ ΙΟΥΛΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΣΟΥ!!!!!
image description ΠΑΡΑΤΑΣΗ!!! | Ιουλίου 24, 2013 2:06 μ.μ. | Reply
ΔΩΣΤΕ Π Α Ρ Α Τ Α Σ Η ΩΣ 30/90