Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Τον Δεκέμβριο θα ανακοινώνεται το άνοιγμα των εφαρμογών και οι ημερομηνίες λήξης των δηλώσεων

Τέλος στο ατελείωτο μπάχαλο της υποβολής των δηλώσεων και στις συνεχόμενες παρατάσεις προτίθεται να βάλει το υπ. οικονομικών από το ερχόμενο Δεκέμβριο.

Όπως δήλωσε ο Κος Θεοχάρης από τον ερχόμενο Δεκέμβριο και κάθε Δεκέμβριο θα ανακοινώνονται οι ημερομηνίες ανοίγματος των εφαρμογών και οι ημερομηνίες λήξης υποβολής των δηλώσεων.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description κρυο χιουμορ | Ιουλίου 22, 2013 12:31 π.μ. | Reply
Κρύο χιούμορ μέσα στο κατακαλόκαιρο. Τι αξία μπορεί να έχει το κείμενο ενός νόμου μπροστά σε μια ανακοίνωση?
image description 2 | Ιουλίου 22, 2013 1:56 π.μ. | Reply
την αξία της ανακοίνωσης που κλείνουν οι εφαρμογές για τεχνικούς λόγους και κάποιον ΚΕΠ που δεν τυπώνουν βεβαιώσεις συντάξεων και κάποιον Δήμων που δεν δίνουν πιστοποιητικά γεννήσεως...όταν σπουδάσες δεν θυμάσαι τις ανακοινώσεις του καθηγητή σου "σήμερα το μάθημα δεν θα γίνει"
image description κρυο χιουμορ | Ιουλίου 22, 2013 11:21 π.μ. | Reply
Φίλε συνάδελφε, ο 4110 αναφέρει ξεκάθαρα πως "Η δήλωση υποβάλλεται από την 1η Φεβρουαρίου μέχρι και την 30ή Ιουνίου του οικείου οικονομικού έτους και μέχρι την έναρξη του ωραρίου λειτουργίας των δημοσίων υπηρεσιών της επόμενης μέρας από την ημέρα
λήξης της προθεσμίας".

Οι ανακοινώσεις είναι για να γελάμε.
image description christsi65 | Ιουλίου 22, 2013 12:43 π.μ. | Reply
θα μας ανακοινώνουν πρακαταβολικά και τις εγκυκλίους που θα βγάζουν στην πορεία??..Και τα στοιχεία που θα ζητάνε από τις τράπεζες και τους διάφορους φορείς??..αυτό να δω και τί άλλο στον κόσμο!!!... ψιτ κύριε Θεοχάρη....δεν σας πιστεύει κανένας πλέον!!....
image description εγω | Ιουλίου 22, 2013 1:45 π.μ. | Reply
Δώσε παράταση ρε άχρηστε μέχρι 30/9 σε δηλώσεις και Ε9 να κάνουμε καλοκαίρι σαν άνθρωποι με τις οικογένειές μας και άσε τις υποσχέσεις. Δεν σε πιστεύει κανείς έτσι κι αλλιώς. Α, και μετά παραιτήσου να ησυχάσουμε .
image description ATGOLIARAS | Ιουλίου 22, 2013 1:53 π.μ. | Reply
Για σελίδα που να βγάζει τα ημερήσια στατιστικά, αρχικά για Ε1/Ε2/Ε3 και μεταγενέστερα για όλες τις υπόλοιπες Δηλώσεις, τον ρώτησα... πότε θα ανακοινώνεται το χρονοδιάγραμμα των ημερομηνιών που θα είναι ανοιχτές οι εφαρμογές μού απάντησε :/
image description PRESJOHN | Ιουλίου 22, 2013 3:43 π.μ. | Reply
Ο Χάρος βγήκε παγανιά.Ο Χάρης θα βγάνει κάθε Δεκέμβρη!!!!!
image description Your Name | Ιουλίου 22, 2013 8:51 π.μ. | Reply
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΜΠΑ ΣΕ ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΜΕ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΙ ΓΕΛΑΣΑ...ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ ΣΗΜΕΡΑ??????
image description Your Name | Ιουλίου 22, 2013 8:19 π.μ. | Reply
Δώστε ολίγον προσοχή και στο Ε9 εκεί στην ΠΟΦΕΕ διότι δεν βγαίνει εντός ΣΕπτεμβρίου ούτε κι εντός Νοεμβρίου.......Θα φτάσουμε πάλι στο τέλος και θα παρακαλάμε...
image description Your Name | Ιουλίου 22, 2013 8:05 π.μ. | Reply
Μα αφού είχαν ανακοινωθεί οι ημερομηνίες.....Προφανώς οι φετινές δηλώσεις είναι όλες εκπρόθεσμες
image description f | Ιουλίου 22, 2013 8:12 π.μ. | Reply
αχαχαχαχαχ γέλασα πρωί πρωί
image description ΠΡΩΗΝ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟΣ ΛΟΓΙΣΤΑΚΟΣ | Ιουλίου 22, 2013 9:31 π.μ. | Reply
Δηλαδή τι?
Θέλετε να μας πείτε ότι θα τηρηθεί κιόλας?
Πραγματικά έχουν χάσει το παιχνίδι αλλά το χειρότερο είναι ότι νομίζουν ότι όλα πάνε καλά και φταίνε μόνο οι άλλοι. Οι λογιστές κυριότερα που "είναι της τελευταίας στιγμής" (όπως περιγράφει ένα ακόμα εύστοχο και πλήρες κείμενο που υπογράφει η επιστημονική ομάδα του Taxheaven)
image description Your Name | Ιουλίου 22, 2013 10:25 π.μ. | Reply
ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΓΡΑΨΕ....ΑΣ ΟΡΙΣΕΙ ΠΡΩΤΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΟΠΟΥ ΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΠΟΠΤΕΥΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ,ΠΟΤΕ ΟΙ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΤΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΟΡΙΣΕΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ.....Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΚΟΙΝΩΣ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ....ΕΧΕΙ ΔΙΑΠΡΑΞΕΙ ΣΩΡΕΙΑ ΛΑΘΩΝ ΣΤΟΝ ΟΛΟ ΤΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΟΙ ΣΥΜΠΟΛΙΤΕΣ ΤΟΥ ΒΟΜΒΑΡΔΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΠΛΗΘΩΡΑ ΦΟΡΩΝ ΚΑΙ ΜΑΣΤΙΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΕΡΓΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΕΣ ΜΕΙΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥΣ...ΚΑΠΟΤΕ,ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΦΙΛΟΤΙΜΟ,ΠΑΡΑΙΤΟΥΜΑΣΤΕ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΑΣ ΩΣ ΑΝΔΡΕΣ.....ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΤΑ ΤΙΤΙΒΙΣΜΤΑ ΩΣΑΝ ΚΟΤΕΣ....
image description thanos | Ιουλίου 22, 2013 10:01 π.μ. | Reply
Δηλαδή ο κ.Θεοχάρης από του χρόνου θα αρχίσει να σέβεται τους νόμους.Βέβαια το θέμα δεν είναι πότε θα ανοίξει η εφαρμογή αλλά πότε θα έχει λάβει ο κάθε φορολογούμενος τις απαραίτητες βεβαιώσεις από το κράτος για να αξιοποιήσουμε την ανοιχτή εφαρμογή.
Πάντως καλά θα κάνει ο Γ.Γ.εσόδων να μετακομίσει επιτέλους από τον πλανήτη Άρη στην γή
μήπως καταφέρει να δεί το πρόβλημα από κοντά και δώσει πραγματική λύση και όχι να
αναλώνεται σε τεχνάσματα και μαιμουδιές [όπως με τα ΑΦΜ συζύγων] με συνέπεια να γελάνε
μαζί του ακόμα και οι πέτρες.
image description ΡΟΔΟΣ | Ιουλίου 22, 2013 10:20 π.μ. | Reply
Τέλος στο ατελείωτο μπάχαλο της υποβολής των δηλώσεων και στις συνεχόμενες παρατάσεις προτίθενται να βάλουν οι λογιστές από το ερχόμενο Ιανουάριο.

Όπως δήλωσαν οι λογιστές από τον ερχόμενο Ιανουάριο και μέχρι το τέλος κάθε Ιανουαρίου θα υποβάλλονται οι φορολογικές δηλώσεις στο σύνολό τους.

Θεοχάρη, εσύ άρχισες πρώτος!
image description KANAPEDATOS | Ιουλίου 22, 2013 10:43 π.μ. | Reply
Μην αγχωνεστε φοροτεχνικοι ..... τον Δεκεμβριου του επομενου ετους ....θα ανακοινωνεται
το ανοιγμα των εφαρμογων για το προηγουμενο ετος..... στα πλαισια των μεταρρυθμισεων !!!!!
εκσυγχρονισμου !!!!!! επανιδρυσης του κρατους !!! της απλοποιησης της φορολογικης νομοθεσιας !!! και των succes story ............... = αγριο δουλεμα , κοροιδια και υποτιμηση.
image description λουκασ | Ιουλίου 22, 2013 10:09 π.μ. | Reply
Από Δεκέμβριο θα ξέρουμε τις ημερομηνίες υποβολής των δηλώσεων και το πότε θα ανοίγουν οι εφαρμογές της ΓΓΠΣ.

Και το αστρόπλοιο enterprise ξεκινάει για άλλη μία αποστολή........
image description thanos larissa | Ιουλίου 22, 2013 10:15 π.μ. | Reply
Πάντως σήμερα το news247-newsbeast-newsbomb-zougla - enikos ,κατακεραυνώνουν
τον κ.Θεοχάρη ο οποίος δέχεται ομαδικά πυρά απο τα ΜΜΕ.
Το zougla.gr αναφέρει για συμφωνία Μαυραγάνη-Θεοχάρη για παράταση όλων μέχρι 31/08
ανεξαρτήτως ΑΦΜ.
image description Your Name | Ιουλίου 22, 2013 11:03 π.μ. | Reply
ΠΟΙΟΣ ΚΑΛΕ ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙ ΕΩΣ 31/8???ΤΟ Α21 ΠΟΤΕ ΘΑ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΜΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΟΥΡΑΦΕΞΑΛΑ ΠΟΥ ΖΗΤΑΕΙ???ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΦΗΜΟ Ε9 ΠΟΥ ΜΟΝΑΧΑ ΕΝΑΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΕΙ........30/09 ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ Ε1,31/12 ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΤΟ Ε9(ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ) ΚΑΙ 31/12 ΓΙΑ ΤΟ Α21.ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΙΚΗ ΣΦΑΙΡΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΘΕΟΧΑΡΗ...
image description grd | Ιουλίου 22, 2013 12:18 μ.μ. | Reply
Ριμάδα επανίδρυση...αργείς πολύ ακόμα...(πριν δέκα χρόνια ,χωρίς επανιδρυτές ,επαναδιαπραγματευτές ,θρησκευόμενους ,τιτιβυσματίες ...κλπ επαναστάτες της δεκάρας ,είχαμε τελειώσει ΤΑ ΠΑΝΤΑ ,και σχεδόν χωρίς προβλήματα. Το taxisnet δούλευε κανονικά ,οι βεβαιώσεις στέλνονταν πριν τις 15/2 ,τα έντυπα και οι οδηγίες επίσης και κυριότερα δεν χρειαζότανε να συμπληρώσεις και το μέγεθος/χρώμα του σώβρακου...). Όλες οι χώρες πάνε μπροστά η Ελλάδα πίσω.
image description ΘΕΟΧΑΡΗΣ | Ιουλίου 22, 2013 4:23 μ.μ. | Reply
ΧΑ ΧΑ !ΩΡΑΙΟ ΑΝΕΚΔΟΤΟ, ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΤΟ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ!!!
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο