Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Υποβολή δηλώσεων με το Α.Φ.Μ. του υπόχρεου ή της συζύγου

Σύμφωνα με ενημέρωση που είχαμε από τον πρόεδρο της Ε.Φ.Ε.Ε.Α., κ. Δημήτριο Τσαμόπουλο, μετά την χθεσινή επίσκεψη του προεδρείου της Π.Ο.Φ.Ε.Ε. στον Γενικό Γραμματέα Κο Χάρη Θεοχάρη, το Υπ.Οικονομικών προσανατολίζεται να δώσει την δυνατότητα η υποβολή των φορολογικών δηλώσεων μεταξύ συζύγων, να γίνεται με οποιοδήποτε από τα δύο Α.Φ.Μ. (υπόχρεου ή συζύγου).

Συνεπώς, η προθεσμία μέχρι την οποία μπορεί να υποβληθεί η κοινή δήλωση των συζύγων καθορίζεται είτε με το Α.Φ.Μ. του υπόχρεου είτε με το Α.Φ.Μ. της συζύγου.

Παράδειγμα: Εάν το Α.Φ.Μ. του υπόχρεου λήγει σε 1 και της συζύγου σε 3, η δήλωση μπορεί να υποβληθεί έως την 29η Ιουλίου ημερομηνία η οποία είναι η καταληκτική ημερομηνία υποβολής του Α.Φ.Μ. που λήγει σε 3.

Την εξέλιξη αυτή επιβεβαιώνει και ο Γενικός Γραμματέας Δημοσίων εσόδων Κος Χάρης Θεοχάρης σε σχετική ανάρτησή του.

Πάντως, επειδή από τις υφιστάμενες διατάξεις (άρθρο 61 παρ.2 , άρθρο 62 παρ 1 του Κ.Φ.Ε., ΠΟΛ.1154/26.6.2013) δεν προκύπτει ξεκάθαρα η ανωτέρω εξέλιξη, θα αναμένουμε τις επίσημες ανακοινώσεις από το ΥΠ. ΟΙΚ.





Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description evak | Ιουλίου 19, 2013 6:59 π.μ. | Reply
Σιγά μην περιμένουμε επίσημες ανακοινώσεις!
Αφού το είπε κι ο ...Χάρης!
image description N.PATELIS | Ιουλίου 19, 2013 1:31 μ.μ. | Reply

Σύμφωνα με ενημέρωση που είχαμε μετά την χθεσινή επίσκεψη του προεδρείου της Π.Ο.Φ.Ε.Ε. στον Γενικό Γραμματέα Κο Χάρη Θεοχάρη, για το Υπ.Οικονομικών είναι ξεκάθαρο ότι υπάρχει η δυνατότητα η υποβολή των φορολογικών δηλώσεων μεταξύ συζύγων, να γίνεται με οποιοδήποτε από τα δύο Α.Φ.Μ. (υπόχρεου ή συζύγου).
Αυτό συμβαίνει γιατί η διατύπωση είναι "του φορολογούμενου" και όχι "του υπόχρεου"
Συνεπώς, η προθεσμία μέχρι την οποία μπορεί να υποβληθεί η κοινή δήλωση των συζύγων καθορίζεται είτε με το Α.Φ.Μ. του υπόχρεου είτε με το Α.Φ.Μ. της συζύγου.

Παράδειγμα: Εάν το Α.Φ.Μ. του υπόχρεου λήγει σε 1 και της συζύγου σε 3, η δήλωση μπορεί να υποβληθεί έως την 29η Ιουλίου ημερομηνία η οποία είναι η καταληκτική ημερομηνία υποβολής του Α.Φ.Μ. που λήγει σε 3.

Την εξέλιξη αυτή επιβεβαιώνει και ο Γενικός Γραμματέας Δημοσίων εσόδων Κος Χάρης Θεοχάρης σε σχετική ανάρτησή του.
η ΔΙΑΤΎΠΩΣΗ της ΠΟΛ.1154/213 το εξειδικεύει


1. Η προθεσμία υποβολής των ετήσιων δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος για
τους υπόχρεους του άρθρου 62 του ΚΦΕ, που γίνεται υποχρεωτικά με τη χρήση
της ηλεκτρονικής μεθόδου επικοινωνίας μέσω διαδικτύου και λήγει στις 30
Ιουνίου 2013, παρατείνεται ανάλογα με το τελευταίο ψηφίο του αριθμού φορολογικού μητρώου
του φορολογουμένου ως εξής:

Στόχος της ΠΟΦΕΕ ήταν και είναι :"ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΜΕΛΟΣ Ή ΜΗ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΠΡΟΣΤΙΜΟ"
Οι Συνάδελφοι Μέλη Ενώσεων να επικοινωνούν με τον Πρόεδρό τους για ενημέρωση
Οι 6 Πρόεδροι που δεν ήταν παρόντες έχουν ήδη ενημερωθεί από το Προεδρείο της Ομοσπονδίας.

Η αποχή συνεχίζεται έως 22/7
στις 23-24/7 στέλνουμε δηλώσεις με την πιθανότητα να "κολλήσει" το σύστημα. Θα είναι ανοικτό ΚΑΙ για 1-2
image description DANTE | Ιουλίου 19, 2013 6:47 π.μ. | Reply
συγνώμη ρε παιδιά τώρα περιμένετε να του πούμε και μπράβο για τα εννοούμενα? μια ζωή θα περιμένουμε πάντα ανακοινώσεις, διευκρινήσεις και θα παρακαλάμε για μια σωστή κατανομή των υπερβολικών υποχρεώσεων που μας έχουν φορτωθεί. Έχω πραγματικά κουραστεί με όλα αυτά.
image description ΓΙΑΝΝΗΣ | Ιουλίου 19, 2013 7:28 π.μ. | Reply
ΕΧΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΙΣΟΔΗΜΑ;;;;
image description AlanTrap | Ιουλίου 19, 2013 7:58 π.μ. | Reply
Μήπως παίζει και το ΑΦΜ των παιδιών ΄; ή το ΑΜΚΑ ή ο Αρ Ταυτότητας ;
Τι καραγκιοζιλίκια είναι αυτά ;
Και μετά περιμένουμε να μας πάρουν και στα σοβαρά .
image description 235711 | Ιουλίου 19, 2013 7:43 π.μ. | Reply
παίδες άργησαν κιόλας, υπάρχει εδώ και κανά δύο χρόνια νομοθετική πρόβλεψη επ' αυτού. Φυσικά, οσμίζομαι, οτι θα πρέπει να έχει η σύζυγος κλειδάριθμο.
image description agrevelos | Ιουλίου 19, 2013 8:16 π.μ. | Reply
Μα πόσο γελοίοι μπορούν να γίνουν ?
Πόσο ?????!!!!!!!!!
image description nikos | Ιουλίου 19, 2013 8:57 π.μ. | Reply
ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΕΛΟΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗηηηηηηηηηηηηη.........................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ρεεεεεεεεεεεεεεεεεε!
image description dsebastis | Ιουλίου 19, 2013 8:01 π.μ. | Reply
Συγνωμη! Η παραταση δεν καταλαβα, που ειναι ?
image description kvstas | Ιουλίου 19, 2013 8:12 π.μ. | Reply
και η 31/10/2013 της ΠΟΦΕΕΕΕΕΕΕ που πήγε ρε παιδιά;
image description hyp1974 | Ιουλίου 19, 2013 8:07 π.μ. | Reply
Κοροιδευόμαστε μεταξύ μας?. Το εξώδικο που έφτιαξαν τα Χανιά το υπέγραψε κανένας σύλλογος για να σταλεί? Αλλιώς να το υπογράψουμε ατομικά. Πόσο ακόμα θα μας ξεφτιλίζουν?
image description σακισ | Ιουλίου 19, 2013 8:41 π.μ. | Reply
Καλα μα ειναι τοσο μαλακες !!!! Ειναι απιστευτοι !!!! Αει σιχτιρ πρωι-πρωι μετα απο ξενυχτι ( οχι το μοναδικο ) να διαβαζω αυτες τις αηδιες. Και εμεις οι μ........ να τις ανεχομαστε κ να τους ανεχομαστε!!!!
image description ΑΚΗΣ | Ιουλίου 19, 2013 8:31 π.μ. | Reply
ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΤΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ .ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΑΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗ.ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ.Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΥΠΟΔΟΥΛΩΣΗ.ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΞΕΣΗΚΟΜΟΣ Η ΘΑΝΑΤΟΣ.
image description dRf | Ιουλίου 19, 2013 9:23 π.μ. | Reply
Ο αγώνας τώρα δικαιώνεται.
Ουστ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description tk | Ιουλίου 19, 2013 9:28 π.μ. | Reply
ΠΑΛΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΜΕ ΑΝΟΗΤΑ ΤΕΧΝΑΣΜΑΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΡΟΪΔΕΨΟΥΝ. ΜΗ ΤΣΙΜΠΑΤΕ... ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΥΡΔΕΣ.... ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ 31/10, ΤΕΛΟΣ....
image description Trip_Accountant | Ιουλίου 19, 2013 9:01 π.μ. | Reply
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΛΟΓΙΣΤΑΚΟΙ ΤΗΣ ΦΑΠΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΕΝΤΑΡΑΣ.
image description ΣΑΚΗΣ | Ιουλίου 19, 2013 9:27 π.μ. | Reply
ΙΔΕΑ! Να αθροιζουμε τα 2 ΑΦΜ (ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ κ ΤΗΣ ΣΥΖΥΓΟΥ) Κ ΜΕ ΤΟ ΑΘΡΟΙΣΜΑ ΝΑ ΛΗΓΕΙ Η ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΙ ΕΑΝ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΕΡΝΑΝ ΤΟ 10 Η ΔΗΛΩΣΗ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΤΕΘΕΙ ΜΕΧΡΙ 30 ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ.
image description ΘΑΝΑΣΗΣ | Ιουλίου 19, 2013 11:31 π.μ. | Reply
Επίσης, μετά από κλήρωση, όποιων ο αριθμός διεύθυνσης κατοικίας είναι μονός, να παίρνουν 5 μέρες περάταση. Για τους πολύ τυχερούς: Αν και ο ΑΦΜ και ο ΑΜΚΑ και ο ΑΔΤ είναι >5 κερδίζουν την μεγάλη προσφορά παράτασης έως 31 Οκτωβρίου. Το πεδίο είναι ανεξάντλητο, δεχόμαστε προσφορές, σε λίγο καιρό αν δεν πληρώσεις δεν θα παίρνεις παράταση: ιδιωτικοποίηση των προθεσμιών εδώ και τώρα...
image description GIANNIS | Ιουλίου 19, 2013 9:34 π.μ. | Reply
ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΤΡΕΛΑ ΚΑΙ Ο ΠΑΡΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΟΣ. ΠΟΙΟΣ ΝΟΣΗΡΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ? ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟ ΗΛΙΘΙΟΙ ΤΕΛΙΚΑ? ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΗΚΤΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΩΝ ΧΡΕΩΣΤΙΚΩΝ ΦΠΑ ΝΑ ΛΗΓΟΥΝ ΚΑΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ? ΚΑΙ ΒΡΗΚΑΤΕ ΤΗΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΛΥΣΗ ΝΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΑΝ ΤΟ ΑΦΜ ΤΗΣ ΣΥΖΥΓΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ 1-2? ΠΟΣΟ ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΕΙΣΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ? ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ. Φ Τ Α Ν Ε Ι !!
image description iliasnik | Ιουλίου 19, 2013 9:12 π.μ. | Reply
ΝΑ ΑΘΡΟΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΑΦΜ ΝΑ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΖΟΝΥΑΙ ΕΠΙ 2 ΝΑ ΠΡΟΣΑΥΞΑΝΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑ 3,689% !!!!
image description Your Name | Ιουλίου 19, 2013 9:49 π.μ. | Reply
ΔΗΛΑΔΗ ΟΙ ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΣΕΙ? ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ ΠΟΤΕ.
image description ΣΥΛΒΙΑ | Ιουλίου 19, 2013 9:38 π.μ. | Reply
ΝΑ ΞΕΡΩ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΑΝΤΡΑ ΜΕ ΑΦΜ ΠΟΥ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 0 ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΟΦΕΛΟΣ....(ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 1)...
image description mk | Ιουλίου 19, 2013 8:38 μ.μ. | Reply
ΧΑΧΑΧΧΑΧΑ!!!!!!!! ΚΑΛΑ ΕΓΡΑΨΕΣ!!!! ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!!!
image description mario | Ιουλίου 19, 2013 9:30 π.μ. | Reply
Αυτό πήγε να ζητήσει η ΠΟΦΕΕ από τον Θεοχάρη. Με τέτοιους εκπροσώπους………
image description gian3 | Ιουλίου 19, 2013 9:56 π.μ. | Reply
ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΠΟΦΕΕ.ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΟ ΕΔΩ & ΠΕΡΑ.ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ: ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ..... ΔΕΝ .... ΠΑΡΤΕ ΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ..... ? ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ; ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΠΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ, ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΠΙΣΤΕΨΑΜΕ & ΣΥΝΥΠΕΓΡΑΨΑΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΤΩΡΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΙΣΩ; ΑΠΑΝΤΗΣΗ : ΕΓΩ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΙΜΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ. ΕΙΠΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ;
ΑΑΑΑΑ........ ΞΕΧΑΣΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ Μ@Λ@ΚΙΕΣ ΜΕ ΤΑ ΑΦΜ ΤΩΝ ΣΥΖΥΓΩΝ. ΑΥΤΟ ΔΗΛΑΔΗ , ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ . ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΜΑΣ ΣΟΒΑΡΟΤΕΡΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ ΚΟΠΟΥ ΤΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΔΙΑΨΕΥΣΤΕ ΜΕ & ΒΓΑΛΤΕ ΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ. ΤΟΣΟ ΚΡΑΤΗΣΕ Ο ΑΓΩΝΑΣ , ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΜΕ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΑ ΤΟ ΦΠΑ;
image description TAG-AMAL | Ιουλίου 19, 2013 9:22 π.μ. | Reply
ΠΟΦΕΕ 31/10/2013....???????????

Η ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΑΣ....!!!!!!!!!

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ----ΑΣ ΜΕΙΝΕΙ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΙΑ ΨΥΧΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΑΣ ΒΓΕΙ,,,,,
ΑΣΤΕΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...... ΠΕΙΤΕ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΤΕ......!!!!!
ΜΙΛΑΤΕ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ NOIKOΚΥΡΕΣ ΠΡΩΙΝΑΔΙΚΟΥ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΛΛΑ ΑΓΑΝΑΚΤΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ..........ΤΕΛΕΙΩΣΤΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ...........ΟΛΟ!!!!!
image description GERRARD | Ιουλίου 19, 2013 9:27 π.μ. | Reply
ΒΡΗΚΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΧΩΡΙΣΩ ΤΗΝ ΚΑΡΙΟΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΛΗΓΕΙ ΤΟ ΑΦΜ ΤΗΣ ΣΕ 0.ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΗ
image description navaho | Ιουλίου 19, 2013 9:48 π.μ. | Reply
ΑΑΑΒΑΔΙΣΤΑ , Λογιστής ΑΓΑΜΟΣ με ΑΦΜ σε 0 δίνεται αντιπαροχή, δεκτές μόνο σοβαρές προτάσεις
image description dennisd82 | Ιουλίου 19, 2013 10:53 π.μ. | Reply
βάλε και έναν με 9 εδώ!!!
image description ANONYMOUS | Ιουλίου 19, 2013 10:53 π.μ. | Reply
Και οι αγαμοι σε 1,2?? Αγαμοι θυται με τον Ιεροκλη Μιχαηλιδη...
image description Your Name | Ιουλίου 19, 2013 10:49 π.μ. | Reply
ΜΗΠΩΣ Η ΙΔΙΑ Η ΠΟΦΕΕ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΕΣΩ....ΘΕΕ ΜΟΥ ΗΜΑΡΤΟΝ.ΜΠΡΟΣ ΓΚΡΕΜΟΣ ΚΑΙ ΠΙΣΩ .Π.............
image description palios | Ιουλίου 19, 2013 10:06 π.μ. | Reply
ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΠΗΓΕ ΠΡΟΧΘΕΣ Η ΤΡΟΙΚΑ ΣΤΗΝ Δ.Ο.Υ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (ΟΛΛΑΝΔΟΙ)ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΗΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΦΟΡΟ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΤΑ ΕΣΟΔΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΝ ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΗΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΔΕΙΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΧΑΡΤΙΑ ΠΟΥ ΧΡΩΣΤΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΤΣΑΧΕΣΗ ΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΑΚΙΝΗΤΩΝ !!!!
ΚΑΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΒΕΝΙΖΕΛΟ !!!!!!
image description thanos | Ιουλίου 19, 2013 10:48 π.μ. | Reply
Συνάδελφοι.Ειλικρινά απορώ με την ελαφρότητα που κάποιοι από μας προσεγγίζουν το θέμα
της παράτασης.Φαίνεται ότι βρήκαν ευκαιρία να κάνουν πλάκα .Προσέξτε όμως γιατί αυτό
έχει αντίκτυπο στο σύνολο των λογιστών και φοβάμαι ότι όσο επιδερμικά προσεγγίζουμε
και σχολιάζουμε το θέμα,ακριβώς έτσι θα μας αντιμετωπίσει και το Υπουργείο.
Και μάλλον αυτό βλέπω πως γίνεται.Διαβάζω τα σχόλια και νομίζω ότι κάποια τα γράφουν διασκεδαστές και όχι λογιστές.
Αν τελικά αυτοί είμαστε τότε ας μην μας κακοφαίνεται που μας συμπεριφέρονται σαν άβουλους υποτακτικούς τους.Αφού μας αρέσει και το διασκεδάζουμε.
image description iliasnik | Ιουλίου 19, 2013 11:01 π.μ. | Reply
Το όλο θέμα έχει χάσει κάθε έννοια σοβαρότητας εδώ και πάρα πολύ καιρό !!!! Σήμερα χάθηκε και κάθε τελευταίο ίχνος !!! ΚΑι την σοβαρότητα την έχουν χάσει αυτοί που βγάζουν ανακοινώσεις όπως η παραπάνω !!!
image description birbilis | Ιουλίου 19, 2013 10:04 π.μ. | Reply
Για άλλη μια φορά καραγκιοζλίκια. Πάνω στην αφόρητη πίεση που μας ασκούν σκαρφίζονται τεχνάσματα ελάφρυνσης. Μη μασάτε συνάδελφοι, βάζω στοίχημα για σιωπηρή παράταση μέχρι το τελευταίο ΑΦΜ για όλους. Συμφέρει και αυτούς και εμάς...
image description ΘΑΝΑΣΗΣ | Ιουλίου 19, 2013 11:10 π.μ. | Reply
Συμφωνώ...
image description KAMELOT | Ιουλίου 19, 2013 10:10 π.μ. | Reply
ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΘΕΛΟΥΝ
image description NOPA | Ιουλίου 19, 2013 10:41 π.μ. | Reply
Που ειναι η αγωνιστικη σας σταση κ.κ της ΠΟΦΕΕ εκτος απο την καλη ομολογουμενως επιστολη σας?
ΣΥΖΗΤΑΤΕ ΓΙΑ ΑΦΜ ΣΤΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΣΕΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ??????
τι θα κανουμε τισ επομενες μερες?
ΜΑΣ ΤΡΑΒΗΞΕ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΤΟ ΑΥΤΙ Η ΤΡΟΙΚΑ ?
ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΠΟΥ ΚΑΛΕΣΑΤΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ Υ.Ο ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ Ο ΣΟΙΜΠΛΕ ?
ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΤΕ ΜΑΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ..........
image description Kostas | Ιουλίου 19, 2013 11:36 π.μ. | Reply
Οχι ρε..Οχι. Οτι ειπε η ΠΟΦΕΕ. Μαθανε εκει οι τσατσοι της Τροϊκας και μας παιζουν. Αντε να μην αρχισω να βριζω πρωϊ πρωϊ.... Εχω λιωσει στη δουλεια και εχω και το καθε τσουτσεκι τοποθετημενο απο την Τροϊκα να μου το παιζει νταβατζης... Γαϊδουρια.
image description stefanos | Ιουλίου 19, 2013 11:53 π.μ. | Reply
Ποια ΑΦΜ κ μ@@@@@ς που φτανουμε να μην φευγουμε απο το γραφειο; Παράταση ρε και τη θέλουμε τώρα
image description νεκροσ λογιστησ | Ιουλίου 19, 2013 11:35 π.μ. | Reply
Είμαστε καραγκιοζάκια,και καλά μας κάνουν.Ας τα κάναν στους δικηγόρους αυτά,και θα τους φτιάχνανε καλά.........
image description zaxos | Ιουλίου 19, 2013 11:08 π.μ. | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ "ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣ" ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟΧΗΣ ΥΠΟΒΛΉΘΗΚΑΝ ΔΕΥΤΕΡΑ (ΟΧΙ ΑΠΟΧΗ)74.000 ΤΡΙΤΗ (ΑΠΟΧΗ) 76.000 ΤΕΤΑΡΤΗ 69.000 ΠΕΜΠΤΗ ΕΩΣ 13:00 62.000
ΕΎΓΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΘΕΟΧΑΡΗ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ,ΜΑΣ.
image description SALONIKIOS | Ιουλίου 19, 2013 11:42 π.μ. | Reply
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΑΡ' ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ. ΑΣ ΚΑΘΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ, ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΟΥΡΑΣΤΟΥΜΕ. ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΟΧΗ ΜΑΣ. ΜΗΝ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΟΛΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ. ΜΕ ΣΩΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ. ΠΑΡΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΑΣ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ. ΛΥΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΚΥΡΙΟΙ. ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ!
image description ΛΑΛΑΛΑ | Ιουλίου 19, 2013 11:46 π.μ. | Reply
να σε παρουμε στα γραφεια μας να μας οργανωσεις αμα ειναι , κα επισης να ρυθμισεις και τους πελατες που δνε πληρωνουν !!!! τι να πω ειλικρινα !!
image description SALONIKIOS | Ιουλίου 19, 2013 11:51 π.μ. | Reply
ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ! ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ!
image description Your Name | Ιουλίου 19, 2013 11:15 π.μ. | Reply
ΕΣΥ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΣΕΛΗΝΙΑΣΜΕΝΟ.....Ή ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΛΟΓΙΣΤΗΣ...
image description wings | Ιουλίου 19, 2013 11:21 π.μ. | Reply
Για μπες τώρα (11:42 19/07/13) ας πούμε να δεις αν δουλεύει το συστημά.......
Κατέρρευσε κυριολεκτικά το συστημά που υπερασπίζεσαι........
Λυπάμαι
image description sakis | Ιουλίου 19, 2013 11:22 π.μ. | Reply
lalalalallalalallallallalalalla
image description germanicus | Ιουλίου 19, 2013 11:34 π.μ. | Reply
Που πάω για να συνυπογράψω τη μύνηση. Απλή η απορία μου
image description xristosmixa | Ιουλίου 19, 2013 11:49 π.μ. | Reply
ΜΠΡΑΒΟ ''ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ''.ΕΥΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΑΝ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΠΡΟΟΔΕΥΕΙ Ο ΚΛΑΔΟΣ ΜΑΣ.
image description μην μασατε | Ιουλίου 19, 2013 11:33 π.μ. | Reply
ΝΕΟΣ ΝΟΜΟΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΑΦΜ ΤΟΥ ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ!!!
ΠΑΡΑΤΑΣΗ?ΜΕΧΡΙ ΟΠΟΤΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΤΕ!
ΧΑΠΙΑ?ΟΣΑ ΘΕΛΕΤΕ!ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΑ?ΑΜΕΤΡΗΤΑ!!
ΠΑΜΕΕΕΕΕΕ ΑΝΤΕ ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ
image description iliasnik | Ιουλίου 19, 2013 12:46 μ.μ. | Reply
Προσωρινά μη διαθέσιμη/ο υπηρεσίας/εγγράφου

H υπηρεσία ή το έγγραφο που ζητήσατε δεν είναι διαθέσιμη/ο προσωρινά.



Τhe service or the document you requested is not currently available.
image description wings | Ιουλίου 19, 2013 11:39 π.μ. | Reply
Δεν δουλεύει τίποτα λέμε.........
Ούτε φπα, ούτε Ε7..........
image description wings | Ιουλίου 19, 2013 12:38 μ.μ. | Reply
Έγινε διακοπή της σύνδεσης με τη σελίδα







Το έγγραφο δεν περιέχει δεδομένα.





Η σελίδα μπορεί να είναι προσωρινά μη διαθέσιμη ή πολύ απασχολημένη. Προσπαθήστε ξανά
σε λίγο.
Αν δεν μπορείτε να φορτώσετε καμία σελίδα ελέγξτε τη σύνδεση του υπολογιστή σας
στο δίκτυο.
Αν ο υπολογιστής σας ή το δίκτυο σας προστατεύεται από ένα firewall ή ένα διαμεσολαβητή, βεβαιωθείτε ότι
επιτρέπεται στο Firefox να έχει πρόσβαση στον ιστό.
image description wings | Ιουλίου 19, 2013 12:30 μ.μ. | Reply
Δυστυχώς για σας Κύριε Θεοχάρη το πρόγραμμα κατέρρευσε πριν καταρρεύσουν οι λογιστές............
image description GIANNIS | Ιουλίου 19, 2013 12:35 μ.μ. | Reply
θα χωρισω την γυναικα μου και θα παρω μια που να ληγει σε 0
image description Alogistos1985 | Ιουλίου 19, 2013 1:06 μ.μ. | Reply
Πίσω και σας έφαγα.....μακριά από την δική μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ...μου είναι πολύτιμη.... για φέτος....
image description GERRARD | Ιουλίου 19, 2013 12:02 μ.μ. | Reply
ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.ΖΗΤΗΣΤΕ ΨΗΦΟ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ
ΡΟΛΟΙ ΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΩΡΕΣ.ΑΑΑΑ
ΚΑΙ Η ΑΠΕΡΓΙΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΕΕΕ?
ΟΛΟΙ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΝ ΟΙ ΠΑΤΕΡΕΣ ΤΟΥΣ.ΤΙΣ ΣΥΝΔΡΟΜΕΣ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ ΤΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ
image description iliasnik | Ιουλίου 19, 2013 12:22 μ.μ. | Reply
Προσωρινά μη διαθέσιμη/ο υπηρεσίας/εγγράφου

H υπηρεσία ή το έγγραφο που ζητήσατε δεν είναι διαθέσιμη/ο προσωρινά.



Τhe service or the document you requested is not currently available.
image description βακαδημοπουλου αννα | Ιουλίου 19, 2013 12:52 μ.μ. | Reply
πηρα ΚΡΗΤΗ ,ΑΘΗΝΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΜΕΣΟ ΤΟΝ ΧΑΡΟΥΛΗ?
image description ΓΙΑΝΝΗΣ | Ιουλίου 19, 2013 12:02 μ.μ. | Reply
Κλαυσίγελος για ακόμα μια φορά......κρίμα....πολύ κρίμα.
image description GERRARD | Ιουλίου 19, 2013 12:38 μ.μ. | Reply
ειρωνικα το ειπα κοπελια
image description hyp1974 | Ιουλίου 19, 2013 12:26 μ.μ. | Reply
Προσωρινά μη διαθέσιμη/ο υπηρεσίας/εγγράφου
H υπηρεσία ή το έγγραφο που ζητήσατε δεν είναι διαθέσιμη/ο προσωρινά.
Τhe service or the document you requested is not currently available.

Τα ΦΠΑ πως θα τα στείλουμε που δεν μπαινει απο το πρωί ? θα κατσουμε μέχρι τις 2 το πρωι πάλι.
Μπράβο στα συστήματα σας που δεν έχουν κανένα πρόβλημα.Να τα χαίρεστε.
image description JAMER | Ιουλίου 19, 2013 12:50 μ.μ. | Reply
το TAXIS μια χαρά δουλεύει συνάδερφοι!!!

αυτό φταίει :
Αν δεν μπορείτε να φορτώσετε καμία σελίδα ελέγξτε τη σύνδεση του υπολογιστή σας
στο δίκτυο.
Αν ο υπολογιστής σας ή το δίκτυο σας προστατεύεται από ένα firewall ή ένα διαμεσολαβητή, βεβαιωθείτε ότι
επιτρέπεται στο Firefox να έχει πρόσβαση στον ιστό.
image description Your Name | Ιουλίου 19, 2013 12:10 μ.μ. | Reply
εννοείται ειρωνικά το λέω...
image description logistis314 | Ιουλίου 19, 2013 12:34 μ.μ. | Reply
εχει καταρευσει το συστημα η εγω εχς πρόβλημα;
image description vlastaras | Ιουλίου 19, 2013 12:57 μ.μ. | Reply
Προσωρινά μη διαθέσιμη/ο υπηρεσίας/εγγράφου


H υπηρεσία ή το έγγραφο που ζητήσατε δεν είναι διαθέσιμη/ο προσωρινά.



Τhe service or the document you requested is not currently available.

image description Thanos | Ιουλίου 19, 2013 12:14 μ.μ. | Reply
Το σύστημα συνάδελφε.
Κι εσύ φίλε SALONIKIOS άμα δεν αισθάνεσαι καλά μην γράφεις σχόλια.Ασχολήσου με την ομορφιά σου κι απόλαυσε την εικονική πραγματικότητα που ζείς.
image description αστειοι | Ιουλίου 19, 2013 12:06 μ.μ. | Reply
Δεν ντρέπεστε λίγο! Βγάλτε μια ανακοίνωση στο ύψος των περιστάσεων. Έλεος τόσο γλείφτες είσαστε πια!
image description vlastaras | Ιουλίου 19, 2013 12:52 μ.μ. | Reply
ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΤΕ
ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description logistis314 | Ιουλίου 19, 2013 1:12 μ.μ. | Reply
συνεπως παραταση δεν δινεται! σας ευχαριστουμε που μας καταστεφεται
image description incontrol | Ιουλίου 19, 2013 1:05 μ.μ. | Reply
Συνάδελφοι η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο...
η Π.Ο.Φ.Ε.Ε. μας εμπαίζει ,οι εντός εισαγωγικών συνάδελφοι μας εμπαίζουν και καταχωρούν δηλώσεις..το υπουργείο μας έχει γραμμενους...
Για μένα μια σωστή κινητοποίηση θα ήταν να κλείσουν όλα..μα όλα τα γραφεία έως σοβαρής αντιμετώπισης του κλάδου ..όλα τα άλλα ημίμετρα για κάφρους...
image description ANNA9889 | Ιουλίου 19, 2013 2:27 μ.μ. | Reply
Συμφωνώ απόλυτα... Επίσης δεν έπρεπε ΚΑΝ να ανακοινώσουν την 1η γελοία παράταση με τα ΑΦΜ (22 Ιουλίου και πέρα) και η ΠΟΦΕΕ να κινηθεί δικαστικά και να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙ την εφαρμογή του νόμου δηλ. το πεντάμηνο μετά που άνοιξε το ΤAXISNET. Το ζητιάνεμα παράτασης ήταν το μεγαλύτερο λάθος από την αρχή.... ΔΕΝ ΖΗΤΙΑΝΕΥΟΥΜΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ, ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ, τόσο απλά.....
image description NIKOS PATELIS | Ιουλίου 19, 2013 4:41 μ.μ. | Reply
ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΟΤΙ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΑΓΩΝΙΣΘΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΛΕΣ..

ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΕΣΥ ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΝΩΣΗ ΕΙΣΑΙ ΜΕΛΟΣ ?
ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΥΞΗΘΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΣΟΥ (ΑΝ ΑΝΗΚΕΙΣ ΚΑΠΟΥ)?
ΟΤΑΝ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟΧΗ 4-5000 ΣΥΝΑΔΛΕΦΟΙ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ 10.000+ ΓΡΑΦΕΙΑ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ?
ΟΤΑΝ Η ΕΠΑΡΧΙΑ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΟ 30% ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΚΑΙ Η ΑΠΟΧΗ ΑΓΓΙΖΕΙ ΤΟ 70% ΠΟΙΟΙ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 70.000 ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΕΝ ΜΕΣΩ ΑΠΟΧΗΣ ?

ΕΣΥ ΠΟΣΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΣΤΕΙΛΕΣ ΑΠΟ 16-19/7 ?

ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΥΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΜΕΙΩΣΟΥΝ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΤΟΥ ΔΣ. ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ ΕΙΝΑΙ ΟΙ "ΓΛΑΣΤΡΕΣ" ΤΗΣ ΛΑΪΚΗΣ ΠΑΡΟΙΜΙΑΣ:
"ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΠΟΤΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΓΛΑΣΤΡΑ"

ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΕΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΕΠΙΣΤΟΛΕΣ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΗΝ ΑΠΟΧΗ - ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ - ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΟΥΤΕ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΝΑΜΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΦΕΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΗ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΛΗΨΗΣ ΑΠΟΦΑΣΕΩΝ

ΑΣ ΑΝΑΡΩΤΗΘΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ. ΑΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΠΛΟ ΜΕΛΟΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΟ ΟΡΓΑΝΟ. ΜΟΝΟΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ ΤΟΤΕ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ 1ον ΝΑ ΑΣΚΕΙ ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΤΟΥ και 2ον ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΤΟΥ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΟ ΟΡΓΑΝΟ ΠΟΥ ΑΥΤΗ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ.
ΑΛΛΙΩΣ Η ΚΡΙΤΙΚΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ ΓΙΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ (ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΗ ΕΝΩΣΕΩΝ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ) ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΗ.

ΜΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ
ΝΙΚΟΣ ΠΑΤΕΛΗΣ
image description Thanos | Ιουλίου 19, 2013 8:38 μ.μ. | Reply
Αγαπητέ ΝΙΚΟ ΠΑΤΕΛΗ
Μην αγανακτείς με την κριτική.Οι συνάδελφοι είναι απελπισμένοι και αισθάνονται ανίσχυροι.
Κουράστηκαν και οι αντοχές τους περιορίστηκαν απελπιστικά.
Η εμπιστοσύνη όμως και ο σεβασμός στις Ενώσεις και στις Ομοσπονδίες δεν επιβάλλεται κ.Πατέλη αλλά κερδίζεται.
image description ANNA | Ιουλίου 19, 2013 2:09 μ.μ. | Reply
αυτή λοιπόν ήταν η μεγαλη επιτυχια της ποφεε και της ασκε και της και γω δεν ξερω ποιας!!!!!!!!1 καμια παραταση και μας ειπε λεει ο κος χαρης οτι και καλα θα μεινει ανοικτο το συστημα και μπλα μπλα. το οτι μειωσε τις ημερες του φπα, το οτι εβαλε ληξη ε7 19/7, το οτι πρεπει να ετοιμασουμε δηλωσεις και ολα τα υπολοιπα ....... τι να πω κυριοι ειμαστε αορατοι...... καλο κουραγιο σε ολους μας.......
image description IDO | Ιουλίου 19, 2013 2:00 μ.μ. | Reply
Μου αρέσει που με όλα αυτά τα καραγκιοζιλίκια και τις κουτοπονηριές απαιτούν να είναι τυπικοί οι φορολογούμενοι. Γραφικοί ..... ε γραφικοί.
image description valeriana | Ιουλίου 19, 2013 2:03 μ.μ. | Reply
ρε συ θεοχαρη δεν παιζει.....παρτο αποφαση......στο λεει ολη η Ελλαδα . δεν ειναι δυνατον να κανουν λαθος σκεπτικο 10,000 επαγγελματιες λογιστεσ και συ να εισαι εκτος τοπου και χρονου .ελεος!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description germanicus | Ιουλίου 19, 2013 2:58 μ.μ. | Reply
από συνέντευξη του Θεοχάρη

"Επεσήμανε ακόμη ότι καλό θα ήταν «να μην τα αφήνουμε όλα τελευταία στιγμή και να λέμε μετά ότι το σύστημα δεν άντεξε»."

http://www.naftemporiki.gr/finance/story/677300

μας δουλεύουν μέσα στη μούρη μας. Μέσα στη μούρη μας. Αυτοί καθυστερήσαν να βγάλουν τις βεβαιώσεις των συντάξεων, αυτοί καθυστερήσαν να βγάλουν τις σχετικές εγκυκλίους, αυτοί καθυστερήσαν να ανοίξουν το σύστημα, αυτοί δεν ταχυδρόμησαν εγκαίρως τους κλειδάριθμους (που θυμίζω ότι ο νόμος λέει υποχρεωτικά μόνο για ορισμένους και η ΠΟΛ που κάνει υποχρεωτικές τις ηλεκτρονικές δηλώσεις για όλους βγήκε τέλη Μάη), αλλά ΕΜΕΙΣ φταίμε.............

Που πάω για να συνυπογράψω τη μήνυση? Απλή η ερώτησή μου.
image description ΠΡΩΗΝ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟΣ ΛΟΓΙΣΤΑΚΟΣ | Ιουλίου 19, 2013 2:25 μ.μ. | Reply
Και πάλι μετατίθεται (ως συνήθως) το "βάρος" της μη εκτέλεσης.... σε εμάς.
Άντε να πείσεις τον όποιον κακοθελητή σου πελάτη (ο οποίος σε περιμένει στην γωνία ΠΑΝΤΑ) ότι μπορεί και να μην φταις!!!
Μην περιμένετε κανέναν να καταλάβει. Ούτε οι συνάδελφοι μεταξύ μας καταλαβαινόμαστε.
Πάρτε παράδειγμα πως κονταροκτυπιόμαστε (ξεφτιλιστικά) με τις τιμές!!!!
Τι άλλο θέλετε να περιμένουμε για να αποδειχθεί ότι δεν μας λαμβάνουν ΚΑΘΟΛΟΥ υπόψη τους, ότι γελάνε με εμάς??????
image description ΒΑΚΑδημοπουλου αννα | Ιουλίου 19, 2013 4:33 μ.μ. | Reply
οποιος ξερει τον AZIZ NESIN θα καταλαβει HA BABAM SINIFI Η Γ.Γ.Π.Σ
image description CARLITO | Ιουλίου 19, 2013 5:10 μ.μ. | Reply
ΡΕ ΣΕΙΣ ΔΕΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΟΝ ΠΑΛΙΟ ...? ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΜΗ ΣΑΣ ΠΙΑΝΟΥΝ ΚΟΡΟΙΔΑ ΟΙ ΑΤΕΧΝΟΙ !!!!
image description athens_boy | Ιουλίου 19, 2013 8:52 μ.μ. | Reply
εγω παντως το 1 και το 2 το τελειωσα με κατι μικρες εκρεμμοτητες
σιγα μην σταματησω να στελνω δηλωσεις
ειστε παρα πολλοι λιγοι για να πετυχετε κατι
image description νικοσ | Ιουλίου 19, 2013 9:58 μ.μ. | Reply
athens_boy ή salonikie ή μουρούτη ή ότι να ειναι , μετρημένες μέρες
image description athens_boy | Ιουλίου 19, 2013 9:01 μ.μ. | Reply
Δλδ επειδή εκανα καλα την δουλειά μου σαν ΚΥΡΙΟΣ οπως επρεπε και γιατι τρεχαμε νωριτερα ειμαι λάθος.. λιωσε στο γραφείο σου. και ασε τον αντρισμό σου κατα μέρος...
που θα με πεις μετρημενες μέρες
image description ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΟΣ | Ιουλίου 19, 2013 9:59 μ.μ. | Reply
athens_boy, κατι σαν και σενα δινουν θαροσ στο καθε θεοχαρη. βλεπεισ το δεντρο και οχι το δασοσ. καλα να παθεισ και εσυ και ολοι μασ μαζι με τετοια μυαλα
image description νικοσ | Ιουλίου 19, 2013 9:03 μ.μ. | Reply
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΗΤΗΜΑ ΑΝΤΡΙΣΜΟΥ ΑΠΛΑ ΘΕΩΡΏ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ <<ΠΕΡΙΕΡΓΟ>> .
image description athens_boy | Ιουλίου 19, 2013 10:42 μ.μ. | Reply
αν αντι να διαβαζατε εδω συνεχεια δουλευατε δεν θα δειχναμε σαν λογιστες αχρηστοι...
70 ατομα εδω μονο λετε και λετε...
1200 λογιστες που ειναι;
απλα κανουν καλα την δουλεια τους
καλο σαββατοκυριακο
image description Your Name | Ιουλίου 20, 2013 12:57 μ.μ. | Reply
Γράψτε το σχόλιό σας εδώ.
image description mary | Ιουλίου 20, 2013 12:07 μ.μ. | Reply
ρε παιδια να ρωτησω και εγω κατι? η δηλωση ενος πεθαμενου που ληγει σε 1 και παει υποχρεωτικα στη δ.ο.υ. παει μεχρι 22 ή μπορω να την καταθεσω με βαση το αφμ του νομιμου εκπροσωπου?
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο