Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Θεοχάρης : Δεν υπάρχει δυνατότητα παράτασης στις φορολογικές δηλώσεις

«Δεν υπάρχει δυνατότητα παράτασης στις φορολογικές δηλώσεις»

Σε μία ακόμα τηλεοπτική εμφάνιση ο Γενικός Γραμματέας Δημοσίων Εσόδων Κος Χάρης Θεοχάρης τόνισε ότι για την ώρα δεν υπάρχει πιθανότητα να δοθεί παράταση στις δηλώσεις.

Ο κ. Θεοχάρης υποστήριξε ότι ο κόσμος δεν πρέπει να αμελήσει τα απαραίτητα, να μαζέψει δηλαδή τα δικαιολογητικά και να πάει στους λογιστές. Ανέφερε ότι οι φορολογούμενοι δεν θα μπορούν να υποβάλουν τις φορολογικές τους δηλώσεις εκτός χρόνου.

«Όταν τελειώσουν όλοι, θα μπορούν οι εκπρόθεσμες να υποβληθούν», είπε. Αναφέρθηκε πάντως και στο γιατί οι φορολογικές δηλώσεις υποβάλλονται μόνον ηλεκτρονικά. «Πέρυσι μεγάλο μέρος των δηλώσεων γινόταν ηλεκτρονικά. Γι’ αυτό το αποφασίσαμε». Και ξεκαθάρισε ότι για την ώρα δεν υπάρχει πιθανότητα να δοθεί παράταση στην υποβολή τους. ανέφερε ακόμη ότι «Η διαπραγμάτευση με την τρόικα έχει γίνει. Καταφέραμε και πήραμε εξαιρέσεις» και σημείωσε ότι οι τρεις δόσεις θα είναι τον Αύγουστο, τον Οκτώβρη και τον Δεκέμβρη.

Από την πλευρά του ο Νικόλαος Βαφειάδης υποστήριξε ότι δεν μπορούν να εισπράξουν. «Έχουμε πρόβλημα στις εφορίες. Ο κόσμος έχει διάθεση να πληρώσει αλλά υπάρχει πρόβλημα με το ηλεκτρονικό σύστημα. Έπρεπε να υπάρχει και η έντυπη μορφή».

Δείτε τις δηλώσεις αναλυτικά




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description 235711 | Ιουλίου 18, 2013 10:45 π.μ. | Reply
εξακολουθεί να έχει πλάκα....
image description odyssey | Ιουλίου 18, 2013 10:18 π.μ. | Reply
ΑΡΑ ΠΑΛΙ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ
ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ............ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΜΕ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ ΣΤΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΕ
image description MARIAZAK | Ιουλίου 18, 2013 10:39 π.μ. | Reply
Τον ακουσα λιγο το πρωι. Αλλα όπως πάντα όλα ειναι ΚΑΘΟΔΗΓΟΥΜΕΝΑ διοτι δεν ειχαν σε αντιπαραθεση εναν ΛΟΓΙΣΤΗ της σειρας ΟΧΙ απο αυτους που"παιζουν" στα κανάλια να του δωσει τις απαντησεις που του έπρεπαν. Για αυτο ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ!
Οι δημοσιογραφοι που του εκαναν ερωτησεις ( και τους ειχα μια υπόληψη κάποτε) φάνηκε οτι απλα τον κάλεσαν για να πει αυτα που ηθελε εκεινος να ακουστουν.
ΘΛΙΒΟΜΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ. Μα περισσοτερο για αυτούς τους ιδιους που λένε πραγματα και εχουν πεισει τον εαυτο τους οτι ειναι ετσι όπως τα λένε και προσπαθούν να πεισουν και τους αλλους για αυτα ενω ειναι εντελως διαφορετικα.
ΟΧΙ αυτη δεν είναι η ΕΛΛΑΔΑ που εγω θέλω. Αλλα δεν βλέπω τιποτα να αλλάζει....
image description νικοσ | Ιουλίου 18, 2013 10:38 π.μ. | Reply
Και ο ψυχολογικός πόλεμος συνεχίζεται....................
image description VATS | Ιουλίου 18, 2013 10:16 π.μ. | Reply
το χαβά του
image description DNIKOL | Ιουλίου 18, 2013 10:06 π.μ. | Reply
ΠΟΙΟΣ ΚΥΒΕΡΝΑΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ??
image description Samiamos | Ιουλίου 19, 2013 10:24 π.μ. | Reply
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ.... ΓΕΡΜΑΝΟΤΣΟΛΙΑΔΕΣ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ
image description LOGRALLI | Ιουλίου 18, 2013 10:27 π.μ. | Reply
γελειότητες κ. Θεοχάρη!!!!! έλα να τις κάνεις εσύ τις δηλώσεις και θα σε πληρώσουμε!!!
image description ALEXF | Ιουλίου 18, 2013 10:04 π.μ. | Reply
ΘΛΙΒΕΡΟΣ ΤΥΠΟΣ
image description odyssey | Ιουλίου 18, 2013 10:56 π.μ. | Reply
ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΦΠΑ ΚΑΙ ΟΡΙΣΤΙΚΕΣ ΣΤΕΛΝΩ

ΑΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙ ΑΣ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΣ

ΦΟΒΗΘΗΚΑΜΕ ΤΩΡΑ
image description Your Name | Ιουλίου 18, 2013 10:54 π.μ. | Reply
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ Κ.ΘΕΟΧΑΡΗ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ????ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΕΙ ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ???ΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΚΥΨΑΤΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΤΗΚΑΤΕ,ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΔΗΜΟΣΙΩΣ ΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΓΙΝΕ Η ΔΕΣΜΕΥΣΗ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΑΝ ΤΥΧΟΝ ΗΤΑΝ ΓΝΩΣΤΟ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΝΑ ΜΑΣ ΕΞΗΓΗΣΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ ΣΩΣΤΑ,ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΤΟΚΟΙ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΤΗΚΑΝ,ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΤΑΜΕΙΑ ΔΕΝ ΤΑΧΥΔΡΟΜΗΣΑΝ ΕΓΚΑΙΡΩΣ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ,ΓΙΑΤΙ ΤΟ Ε7 ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΝΟΙΧΤΟ ΜΗΝΕΣ ΠΡΙΝ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΟΓΙΣΘΟΥΝ ΤΥΧΟΝ ΕΥΘΥΝΕΣ...
image description Your Name | Ιουλίου 18, 2013 10:08 π.μ. | Reply
Καλέ κάθεστε κι ακούτε αυτό το χαμένο......άντε καταθέστε ασφαλιστικά μέτρα..προσλάβετε κι έναν πραγματογνώμονα για να πιστοποιήσει την κκκκκκκάααααλλλλλη λειτουργία του συτήματοςςς...
image description Your Name | Ιουλίου 18, 2013 10:21 π.μ. | Reply
TAINE OI SYLLOGOI POY DEN EXOYN KATAUESEI AGVGES
image description Ναι Σε Ολα | Ιουλίου 18, 2013 10:20 π.μ. | Reply
Εχετε την εντύπωση οτι οι εκπροθεσμες θα κατατεθουν αμέσως μετά??????.Αν τις βγάλετε εκπρόθεσμες και μπουν πρόστιμα θα σας τις στείλουμε τον επόμενο χρόνο............
image description καλα | Ιουλίου 19, 2013 12:49 π.μ. | Reply
και πολύ νωρίς λες
image description σονικ | Ιουλίου 18, 2013 10:10 π.μ. | Reply
ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΤΗ ΘΕΣΟΥΛΑ ΤΟΥ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ
image description spyros | Ιουλίου 18, 2013 10:38 π.μ. | Reply
ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ ΜΟΥ ΜΟΝΟ.ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ (ΜΙΣΘΩΤΟΙ-ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΙ ΚΤΛ) ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΑΣ ΠΑΝΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΛΟΓΙΣΤΗ..ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΜΑΙ ΗΡΕΜΟΣ..
image description GERRARD | Ιουλίου 18, 2013 11:27 π.μ. | Reply
ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΗ ΘΑ ΣΑΣ ΞΕΦΤΙΛΙΖΕΙ ΡΕ ΠΟΦΕΕΔΕΣ
image description IRIS | Ιουλίου 18, 2013 11:02 π.μ. | Reply
ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ?ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΜΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ, ΑΥΤΟΣ ΖΕΙ ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ...
image description Your Name | Ιουλίου 18, 2013 11:46 π.μ. | Reply
Kαι τον πληρώνουν οι φορολογούμενοι...Αυτοί που θα πληρώσουν και πρόστιμα λόγω της απύθμενης βλακείας που τον διακατέχει.
image description GERMANICUS | Ιουλίου 18, 2013 11:53 π.μ. | Reply
Που θα πρέπει να πάω για να συνυπογράψω τη μήνυση?
image description ΚΩΣΤΑΣ | Ιουλίου 18, 2013 11:04 π.μ. | Reply
οτι ολα ειναι καθοδηγουμενα ειναι γνωστο.
επισης γνωστο ειναι οτι δεν υπαρχει 17 ΝΟΕΜΒΡΗ.
image description gkhgkg | Ιουλίου 18, 2013 11:57 π.μ. | Reply
ΑΠΛΑ ΤΡΑΓΙΚΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ
image description odyssey | Ιουλίου 18, 2013 11:57 π.μ. | Reply
Όταν τελειώσουν όλοι, θα μπορούν οι εκπρόθεσμες να υποβληθούν», είπε

ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΟΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΙΣΠΡΑΞΕΤΕ ΕΙΠΑ......

ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΝ ΑΚΟΥΜΕ
ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ !!!!!!!!!!

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΚΕΦΤΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ 049
ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩ
image description Ναι Σε Ολα | Ιουλίου 18, 2013 11:25 π.μ. | Reply
ΣΤΕΙΛΕ ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ ΜΕ ΜΟΝΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΕΝΟ ΤΟΝ 049 ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΣΥΜΛΗΡΩΜΑΤΙΚΕΣ
image description chris | Ιουλίου 18, 2013 11:31 π.μ. | Reply
Καταρχάς το σύστημα δεν δουλεύει ρολόι όπως λέει ο Παπαχάρης αλλά πέφτει συνέχεια ο server. Δεύτερον ας φρόντιζε να είχε ανοίξει το σύστημα νωρίτερα και να μην αμόλαγε αετό όπως συνήθως.Τρίτον άν βιάζεται να μαζέψει φόρους με τόσα προβλήματα υπάρχει και η Συγγρού. Μήν ξεχάσει να κόψει και αποδείξεις.Καλή επιτυχία
image description 2 | Ιουλίου 18, 2013 11:02 π.μ. | Reply
μνημονιακή υποχρέωση ήταν και το άνοιγμα της πύλης 1/2, και η έκδοση - αποστολή βεβαιώσεων για όσους δίνουν αμοιβές (π.χ.Τράπεζες, Ασφαλιστικά Ταμεία) 2238/94
image description Your Name | Ιουλίου 18, 2013 11:33 π.μ. | Reply
ΑΡΑ???ΓΑΙΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΠΕΜΒΕΙ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΑΥΤΕΠΑΓΓΕΛΤΩΣ???ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ???
image description TAG-AMAL | Ιουλίου 18, 2013 11:15 π.μ. | Reply
ΟΠΟΙΟΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΩΣ ΑΝΩΤΕΡΩ ΑΣ ΔΕΧΘΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΑ.............ΕΜΕΙΣ ΑΠΛΑ ΑΝΕΡΓΟΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΚΕΛ.......

ΑΥΤΑ .....!!!! ΛΥΠΟΥΜΑΣΤΕ ΚΥΡΙΟΙ ΖΗΤΑΤΕ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΜΕ ΛΑΘΗ ΣΑΣ ........ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΝΤΕ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΤΙΤΙΚΗ ΣΑΣ ....... ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ
image description TAS0S | Ιουλίου 18, 2013 11:51 π.μ. | Reply
Κλείστε τα γραφεία και στείλτε τον κόσμο στα ΚΕΠ και τις ΔΟΥ.
Τέλος.
image description past perfect | Ιουλίου 18, 2013 11:46 π.μ. | Reply
ΜΑΣ ΕΚΒΙΑΖΕΙ Ο ΨΥΧΟΠΑΘΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ
Ολοι ξερουμε τι θελει.......για να στρωσει
ΤΗΝ συνεντευξη την ειδα Ηταν στημενοι 100%
ΜΟΝΟ ΟΙ ANONYMOUS ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ
image description JOHNSKORD | Ιουλίου 18, 2013 12:50 μ.μ. | Reply
Δεν πειράζει κ. Θεοχάρη, ποτέ μην σώσετε και δώσετε παράταση. Εμείς εδώ θα είμαστε να σας περιμένουμε. ΔΕΝ ΔΙΝΕΙΣ - ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ. Δεν έχω στείλει ούτε μισή και ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ. Τώρα ασχολούμαι με ΦΠΑ, Οριστικές ΦΜΥ. προσωρινές ΦΜΥ, κ.α. Τικ-τακ-τικ-τακ-τικ-τακ...
image description BALAND | Ιουλίου 18, 2013 12:15 μ.μ. | Reply
ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΧΑΡΗ ΘΕΟΧΑΡΗ
Η ΜΗΠΩΣ ........ ΧΑΡΟ ΘΕΟΧΑΡΟ ΤΟ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟ
ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟ ΑΚΟΜΗ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ.................!!!!!
ΑΣ ΠΟΥΝΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΩΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΩΡΑΙΟ ΤΥΠΟ ..........
image description SARAKINOS | Ιουλίου 18, 2013 12:25 μ.μ. | Reply
Να πάμε για ένα ποτό παρέα με τον Φιλιππίδη και τους άλλους των πρωϊνάδικων και να καλέσουμε και τον κ. Γενικό για να τον κεράσουμε; Να έχουμε και τα λάπτοπ μαζί, μπας και στείλουμε και καμιά δήλωση...
Και που κολλάει αυτό με τις εκπρόθεσμες; Θα αναγνωρίσει τις αποδείξεις; Και πέρσι αν δεν κάνω λάθος είχε κλείσει το σύστημα αφήνοντας έξω τις αποδείξεις και ξανάνοιξε για τροποποιητικές , ανεξάρτητα από ΑΦΜ και δέχθηκε τις αποδείξεις που είχε απορρίψει. Μήπως πρέπει να πάμε στην Πυθία για να μας απαντήσει; Ο Τουϊτυ κελάηδησε σήμερα;
image description koutvis | Ιουλίου 18, 2013 12:41 μ.μ. | Reply
Ο άνθρωπος των πιστωτών της χώρας και τα τσιράκια του στις "συνδικαλιστικές" ενώσεις, θα δώσουν λύση στο πρόβλημα;. Κάποτε πρέπει να πάρουμε τη λύση στα χέρια μας. Αν απεργήσουμε μαζικά από την υποβολή δηλώσεων τι θα κάνουν; Ας το σκεφτούμε
image description KIMWNAS N. | Ιουλίου 18, 2013 12:35 μ.μ. | Reply
ΣΤΕΙΛΕ ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ ΜΕ ΜΟΝΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΕΝΟ ΤΟΝ 049 ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΣΥΜΛΗΡΩΜΑΤΙΚΕΣ!!
ΜΟΝΟ ΟΙ ANONYMOUS ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ

AYTA TA DYO EINAI H LYSH...!

Y.G. MPLOKARETE TO THEOXARI STO twitter ,,, MPOREI NA STENAXWRITHEI KAI NA TIN DWSEI...!
image description PLAT | Ιουλίου 18, 2013 12:44 μ.μ. | Reply
Πιστευω οτι τελικα θα δοθει παραταση για ολους τους ΑΦΜ κατα τον Αυγουστο.
image description Chl23 | Ιουλίου 18, 2013 12:33 μ.μ. | Reply
Θεοχάρη θα στο πώ κόσμια και στα ποντιακά. Βρε δέβα χαθ' απ' απαδακά!
image description taxcare | Ιουλίου 18, 2013 12:03 μ.μ. | Reply
Λυπάμαι για το Χάρη. Με τόσες τύψεις απ'αυτά που μας κάνει πώς θα χαρεί τις διακοπές του ?
image description GEO | Ιουλίου 18, 2013 12:22 μ.μ. | Reply
ΧΑΜΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΛΕΜΕ !!!!!!!!!!!
image description σονικ | Ιουλίου 18, 2013 12:15 μ.μ. | Reply
ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΧΑΡΟΥΛΗ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΡΙΣΕΙΣ ΑΓΧΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΓΩ ΜΑΖΕΜΕΝΕΣ
image description xara83 | Ιουλίου 18, 2013 1:00 μ.μ. | Reply
Πολύ καλά μας κάνεις Θεοχάρη: "ο κόσμος δεν πρέπει να αμελήσει τα απαραίτητα, να μαζέψει δηλαδή τα δικαιολογητικά και να πάει στους (μαλάκες-για γέλια) λογιστές". Κι εμείς γκρινιάζουμε λίγο, αλλά μετά σκύβουμε το κεφάλι στα σκατά, σαν καλά παιδιά-πιόνια! Πάρα πολύ καλά μας κάνεις!!!
image description ELI | Ιουλίου 18, 2013 1:04 μ.μ. | Reply
ΚΑΛΑ.... Ε ΑΥΤΟΙ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΘΑ ΜΑΖΕΨΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΤΑ 3.... ΜΑΣ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ.. ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΗΛΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΒΕΒΑΙΩΜΕΝΑ ΘΑ ΜΗΝΟΥΝ ΣΤΙΣ ΔΟΥ.. ΕΔΩ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΦΑΝΕ ΑΥΤΟΥΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ.. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΙΩΧΝΟΥΝ ΤΟΥΣ 150 ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΞΞΞΞ.. ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΘΑ ΠΕΡΙΣΕΥΟΥΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΣΤΑ ΤΑΜΕΙΑ ΜΑΣ....
image description ΝΟΡΑ | Ιουλίου 18, 2013 1:07 μ.μ. | Reply
ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΟΙ "ΜΑΥΡΕΣ ΝΥΧΤΕΣ" ΕΝΟΣ Γ.Γ.ΕΣΟΔΩΝ
---------------------------------------------------------------------------------
«Οι πρώτες λέξεις που ξεπηδάνε από το μυαλό μου είναι άγχος, καταληκτικές ημερομηνίες, πρόστιμα, φρενήρεις ρυθμοί, πελάτες και συνάδελφοι, δηλώσεις, παρατάσεις. Η μέρα ξεκινά νωρίς το πρωί, γύρω στις έξι, προκειμένου να πάω γρήγορα στο γραφείο, να οργανώσω την δουλειά μου (στο twitter)
Mετραω ατελειωτα τιτιβισματα.Ολοι γυρω μου τιτιβιζουν, καθε ενας που δεν καταφερνει να στειλει δηλωση μου τιτιβιζει.Μετραω ποσα τιτιβισματα πρεπει να στειλω στις δυσκολες εργασιακες μου ωρες.Εχουν μεινει 6.500.000 -2.000.000 (?)=4500.000 τιτιβισματα λετε να προλαβω μεσα σε τοσο ασφυκτικες ημερομηνιες? Μου τιτιβιζουν οι λογιστες (εγω δεν εχω την κανω μονος μου) ,μου τιτιβιζουν τα αφεντικα μου οι τροικανοι,μου τιτιβιζουν οι θαυμαστριες μου (ειμαι ωραιος ανδρας),αρχιζει και με πιανει αγχος.Λες να παθω κανενα εγκεφαλικο,κανενα εμφραγμα,να μην προλαβω να κανω διακοπες ? Το κεφαλι μου βουιζει απο τα τιτιβισματα. Αι στο διαολο......ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ δεν θα τιτιβισω αλλο ...ΘΑ ΣΦΥΡΙΖΩ ΑΔΙΑΦΟΡΑ
image description ELEMENTAL | Ιουλίου 18, 2013 1:23 μ.μ. | Reply
Γελοίο ανθρωπάκι , είναι πασιφανές πλέον γιατί πήρε ένας άσχετος με τα οικονομικά αυτή τη θέση.

image description trapezokomos | Ιουλίου 18, 2013 1:20 μ.μ. | Reply
ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ.ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΓΩΓΕΣ ΚΑΙ ΜΗΝΥΣΕΙΣ ΚΑΤΑ ΠΑΝΤΩΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥ.ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΓΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ,ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ.ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΑΠΑΝΕΣ ΣΕ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟ,ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟ ΕΤΟΙΜΕΣ.ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΦΥΛΑΚΗ.ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΟΣΟΙ ΚΛΕΒΟΥΝ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ.ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΤΟΥΣς ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ.ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ 3ΗΣ ΛΥΚΕΙΟΥ ΤΟΣΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΕΤΣΙ;ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΡΕ!ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ;;;;ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ.ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΓΑΜΩ #$#$%$^%$%$&$^&^$^$&&^$
image description will. | Ιουλίου 18, 2013 1:50 μ.μ. | Reply
Ειναι απολυτα κατανοητο οτι εαν δωσει παραταση οι δηλωσεις θα πανε πιο πισω.Ειναι ομως επισης δεδομενο οτι δεν τρελαθηκαν ξαφνικα ολοι οι λογιστες.Και πως δηλαδη να τελειωσουν οταν οι τοκοι ενημερωθηκαν χθες η σημερα ,οι οδηγιες για τους τοκους πριν δυο βδομαδες και εχουμε και τη μαλ@κια με τα ΑΦΜ που ληγουν.Ας μην δωσει παραταση ημερομηνιων ακομη αλλα να ακυρωσει την παρανοια με τα ΑΦΜ και να πανε ολες οι δηλωσεις τελος Αυγουστου και βλεπουμε
image description golis | Ιουλίου 18, 2013 2:07 μ.μ. | Reply
τελικα συμφωνα με πληροφοριες δεν δινει παραταση
image description JONNYJ | Ιουλίου 18, 2013 2:49 μ.μ. | Reply
ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΕΙ Η ΜΗΤΡΙΚΗ ΤΟΥ LAPTOP ΚΑΙ ΝΑ ΤΩΝ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ TWITTER ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ..(ΣΟΡΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΕΝΑΣ ΤΥΠΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΣ ΝΑ ΟΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΜΟΥ)
Η ΜΥΝΗΣΗ ΣΥΝΤΑΣΕΤΑΙ ?ΒΓΑΛΤΕ ΤΗΝ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ!!
image description Giorgos argos | Ιουλίου 18, 2013 2:03 μ.μ. | Reply
Τελικα ρε παιδια, επειδη δεν κανει κανενας λογο, ισχυει η απεργεια/διαμαρτυρια. Οχι τιποτα αλλο να ξερω, εχει ενημερωθει ο Θεοχαρης για την κινηση μας αυτη? Εδω στο Αργος αποφασισαμε να την τηρησουμε. Αλλα μην διαμαρτυρομαστε, ειμαστε αξιοι της μοιρας μας, για βλ. δικηγοροι, λουκετο και τερμα, τι να την κανω εγω τη διαμαρτυρια με σχολια. Πραξη μονο πραξη και αλληλεγγυη, και οχι μονο δηλωσεις αλλα ουτε Φπα, ουτε Φμυ, τιποτα γενικο παγωμα.
image description ΑΦΡΟ | Ιουλίου 18, 2013 2:45 μ.μ. | Reply
πουλακια καθονταν και ο χαρουλης τιτιβιζειιιιιι!!!!
image description MΙΛΤΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑ | Ιουλίου 18, 2013 2:01 μ.μ. | Reply
Παραιτηθείτε τότε Κε Θεοχάρη !!! Για να έχετε άφεση αμαρτιών από την Τρόικα !!! Αμάν πια !!!
image description new | Ιουλίου 18, 2013 2:08 μ.μ. | Reply
Άκουσα σε τοπικό τηλεοπτικό κανάλι [;] ότι ο άνθρωπος είναι εγκάθετος της τρόικας.
Είναι αλήθεια;
Ότι η τρόικα τον επέλεξε,η τρόικα τον πληρώνει και μόνο από την τρόικα παίρνει εντολές;

Άν ναι τότε τι να περιμένει κανείς απ΄αυτόν τον γενίτσαρο.
Μπορεί ένα ρόμποκοπ να έχει αισθήματα και κατανόηση;


image description ΠΡΩΗΝ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟΣ ΛΟΓΙΣΤΑΚΟΣ | Ιουλίου 18, 2013 2:55 μ.μ. | Reply
...και είπαμε εμείς ότι αυτοί μας είπαν ότι τους είπαν να γίνει το παιχνίδι αλλά είπαν ότι αυτό δεν μπορεί δεν δεν γίνεται ούτε ούτε και δηλώσανε ότι θέλουν να γίνει αφού αυτοί είπανε πως εμείς θέλαμε να γίνει το παιχνίδι αλλά αυτοί μετά είπανε ότι ούτε ούτε και θέλανε αφού δεν είπαμε εμείς ότι το εξόρυξε η ΠΑΕ.
ΑΥΤΑ. ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.
image description Marty | Ιουλίου 18, 2013 3:53 μ.μ. | Reply
ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΑΠΟ ΤΗ ΛΕΓΟΜΕΝΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ.ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ.ΕΜΕΤΟΣΣΣΣ.ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΟΚ .ΟΙ ΧΑΡΤΟΓΙΑΚΑΔΕΣ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΑΓΑΠΙΟΜΑΣΤΕ .ΠΗΓΑΝΕ ΓΛΥΨΑΝΕ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΑΝΕ ΚΙΟΛΑΣ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΜΙΑ 50ΑΡΙΑ Μ....ΕΣ ΠΑΡΑΤΗΣΑΜΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΤΙ?ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΜΠΟΛΙΚΟ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΠΕΤΑΤΕ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΤΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΩ ΟΣΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΓΙΑ ΤΙΣ 22/7 ΣΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΜΟΡΦΗ.ΣΤΟ ΜΟΝΟ ΑΓΩΝΑ ΠΛΕΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ.ΣΚΥΨΤΕ ΔΟΥΛΕΨΤΕ ΚΑΙ ΑΧΝΑ ...
image description Antonis | Ιουλίου 19, 2013 1:56 π.μ. | Reply
Κύριοι θα σύμφωνησω στο 100% με τον κ. Marty, από πυροτέχνημα όλοι πρώτοι ήμαστε. 1:30μμ και συνεχιζω τις οριστικοποιήσεις.
image description X | Ιουλίου 18, 2013 4:48 μ.μ. | Reply
Σε μένα ούτε οι μισοι δεν έχουν έρθει για δήλωση.
Σκεφτείται, μήπως βρισκόμαστε μπροστά από μιά (περιορισμένη ίσως) σιωπηρή αντίσταση των φορολογούμενων? Και μετά ο Θεοχάρης μιλάει για προθεσμίες? Αν ισχύει το δικό μου ενδεχόμενο, μετά κ. Θοχάρη μπορείς να σκεφτείς, τι άραγε έρχεται?????
image description gkazan | Ιουλίου 18, 2013 4:00 μ.μ. | Reply
Τον τρελό και τον μ@λάκα, μην τον ξεσυνερίζεστε.....

Αφού έχουν πρόβλημα λέμε...
image description gpanayiot1975 | Ιουλίου 18, 2013 5:09 μ.μ. | Reply
Είστε ΓΕΛΟΙΟΙ κύριε Θεοχάρη!!
Εύχομαι να ενημερώνεστε και εσείς από το taxheaven μας, για να μας διαβάζετε!
image description aaaa | Ιουλίου 18, 2013 5:03 μ.μ. | Reply
συγνωμη προλαβαινει εστω κανεις να στειλει τα 1,2 εστω και τωρα ??? εγω δεν προλαβαινω παντως
image description κωστασ | Ιουλίου 18, 2013 5:15 μ.μ. | Reply
Χαζοπούλι Harry. Προθεσμίες οριστικές και αμετάκλητες να δίνεις στους υφισταμένους σου για το εμπρόθεσμο άνοιγμα των εφαρμογών του TAXIS, σ'αυτούς που εκδίδουν και αποστέλλουν τις βεβαιώσεις αποδοχών και συντάξεων, στις τράπεζες για τους τόκους κλπ. Όταν όλοι αυτοί θα είναι σωστοί εμείς δε θα χρειαστούμε παρατάσεις. Οι παραπάνω προθεσμίες αναφέρονται σε διατάξεις που έχετε εκδώσει ΕΣΕΙΣ όχι εμείς. Άνοιξε τα γκαβά σου και διάβασε. Να ζητήσετε γονατιστοί παράταση από τα αφεντικά σας τους τροϊκανούς ξεκαθαρίζοντάς τους ότι αποκλειστικά υπεύθυνοι για το μπάχαλο και την καθυστέρηση στην υποβολή δηλώσεων είστε εσείς και όχι οι φορολογούμενοι και οι λογιστές.
image description nfafoulakis | Ιουλίου 18, 2013 5:52 μ.μ. | Reply
Τη Π.......... μου Γ.... πια.
image description Giorgos | Ιουλίου 18, 2013 5:19 μ.μ. | Reply
εχω την εντυπωση οτι ασχετα με αυτα που λεμε, στο τελος ολοι θα υποβαλλουμε τις δηλωσεις μας και θα μας ερθει κ ενα μηνυματακι απο τον Θεοχαρη που θα λεει...¨αφου σας τα ελεγα βρε γκρινιαρηδες... προλαβαινετε¨
image description νικοσ | Ιουλίου 18, 2013 6:22 μ.μ. | Reply
Θεοχ@ρη εύχομαι αυτό που ζούμε όσοι ασχολούμαστε με τις μ@λ@κ!%$ σας, να το περνας ΟΛΗ τη ζωή σου και να σε ξατρέχει για ΠΑΝΤΑ, μέχρι τα ύστερά σου.
Ενα μ@@@@λ@ς ΔΙΑΒΗΤΙΚΟΣ απο το επαγγελμα Κ@ριολογιστης που ζει στη απεραντοσυνη των λογων σου και των εργων σου.
image description Your Name | Ιουλίου 18, 2013 6:51 μ.μ. | Reply
Ε και??τρελλός είναι ότι θέλει λέει.Δεν υπάρχει και δυνατότηα υποβολής τους εντός αυτού του διαστήματος..Αυτή είναι η αλήθεια.Σίγουρα έχουν γίνει πολλά λάθη,σίγουρα υπάρχει άνιση μεταχείριση των φορολογουμένων(βάσει ΑΦΜ),σίγουρα το σύστημα άργησε να ανοίξει κι όταν άνοιξε δεν λειτουργούσε σωστά,σίγουτρα κάποιοι διέπραξαν σοβαρά σφάλματα κατά τον σχεδιασμό και προγραμματισμό του συστήματος,σίγουρα μείνουν ατιμώρητοι την στιγμή που πολλοί συμπολίτες μας θα πληρώσουν πρόστιμα λόγω του εκπροθέσμου ή και τυχόν λαθών που θα προκύψουν λόγω βεβιασμένης σύνταξης και υποβολής δηλώσεων από λογιστές..και ακόμα πιο σίγουρο είναι ότι σε αυτή την χώρα έχει καταλυθεί η ανεξαρτησία της δικαστικής εξουσίας.....
image description Bill | Ιουλίου 18, 2013 6:59 μ.μ. | Reply
Με πορδές, μίζερα και αξιολύπητα λογιστάκια, αυγά δεν βάβονται!
image description ELEOS!!! | Ιουλίου 18, 2013 6:08 μ.μ. | Reply
ΣΥΓΝΏΜΗ ΓΙΑΤΊ ΔΕΝ ΔΊΝΟΥΝ ΠΑΡΆΤΑΣΗ??
ΑΦΟΎ ΆΡΓΗΣΑΝ ΦΕΤΟΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΊΞΟΥΝ
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΟΥΝ ΠΩΣ ΟΎΤΕ ΟΙ ΜΙΣΈΣ ΔΕΝ ΈΧΟΥΝ ΣΤΑΛΕΊ????
ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΩ!!!!!!!!ΤΙ ΚΕΡΔΊΖΟΥΝ ΈΤΣΙ???????
ΝΑ ΠΆΡΟΥΝ ΛΕΦΤΆ ΑΠΌ ΤΑ ΠΡΌΣΤΙΜΑ????
ΜΑ ΕΜΕΊΣ ΤΑ ΤΡΑΒΆΜΕ ΜΕ ΤΌΣΟ ΚΌΣΜΟ ΠΟΥ ΝΑ
ΠΡΟΛΆΒΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΊΛΟΥΜΕ???
image description Νικοσ | Ιουλίου 18, 2013 7:05 μ.μ. | Reply
ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΣΕΚΟΥΡΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΕΝΟΥΣ
Θα βάψουμε όμως τα ψηφοδέλτια, όπως τότε με τον Κ@Τ@ΛΛ!Λ%ΤΕΡ%, που έκανα ΟΛΟΥΣ τους πελάτες μου TURBO και πήγε σπίτι του από την πίσω πόρτα. Αλλά πρόλαβε και έδωσε στο δρόμο το δαχτυλίδι στον Κ@στελλόριζ@
image description ALEXF | Ιουλίου 18, 2013 7:33 μ.μ. | Reply
ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΙΤΗΣΟΥΝΕ ΑΜΕΣΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΠΑΡΚΗΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝΕ
image description will. | Ιουλίου 18, 2013 7:36 μ.μ. | Reply
Sorry αλλα εγω δεν μπορω να δουλεψω πρωτη φορα στα χρονικα με τετοια πιεση.Με πονοκεφαλο και πονο στο στομαχι τα παραταω για σημερα.Οχι τιποτα αλλο αλλα θα παθουμε και τιποτα σοβαρο με τους ανευθυνους που μπλεξαμε
image description NAN | Ιουλίου 18, 2013 7:24 μ.μ. | Reply
ειναι στον κοσμο του...........
image description ΘΑΝΑΣΗΣ | Ιουλίου 18, 2013 7:40 μ.μ. | Reply
1) Κάποιος συνάδελφος έγραψε σωστά, ότι σε κανένα νόμο δεν λέει για υποβολή σύμφωνα με τον ΑΦΜ.
2) Ποτέ σε τόσα χρόνια στις ηλεκτρονικές υποβολές δεν εφαρμόστηκε αυτός ο κανόνας (από όσο θυμάμαι) και μάλιστα τώρα υπάρχουν και πολλά μεγάλα προβλήματα.
3) Όλοι ξέρουν ότι με αυτή την πολιτική, συντηρούν κάποια υψηλή ροή δηλώσεων, ενώ αν έβγαιναν εξ΄ αρχής να πουν για καταληκτική ημερομηνία π.χ. στις 15 Σεπτεμβρίου, η σοδειά τους για Ιούλιο - Αύγουστο θα ήταν πολύ χαμηλά. Δεν είναι εύκολο να το πουν, ακόμα και αν ξέρουν ότι π.χ. θα δωθεί σιωπηρή παράταση, ή θα γίνονται δεκτές άσχετα με τον ΑΦΜ.

Το ότι τους καταννοώ δεν σημαίνει ότι δέχομαι ως σωστή την συμπεριφορά τους. Μας συμπεριφέρονται με μεγάλη αναλγησία, αυτό δεν είναι τίμια σχέση. Αυτοί φταίνε για αυτό το χάλι, αλλά δεν αναλαμβάνουν την ευθύνη. Φορτώνουν την πίεση σε εμάς και όπως φαίνεται νομίζουν ότι μας δίνουν και δουλειά, άρα και λεφτά με τον χαμό που δημιουργούνε...
image description παυλακησ | Ιουλίου 18, 2013 10:56 μ.μ. | Reply
Tragik...
image description man7 | Ιουλίου 18, 2013 10:40 μ.μ. | Reply
ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝEIΣ ΜΕΓΑΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΕΝNΟΩ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΨΕΥΔΟΝΤΑΙ ΑΣΥΣΤΟΛΑ. ΘΥΜΗΣΟΥ ΤΟ TAXIS ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΟΙ ΤΟΚΟΙ ΑΠΟ ΤΟ 0,01€ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΑΠΟ 250€ ΚΑΙ ΑΝΩ, ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝEIΣ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΑΥΤOΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΣ ΤΟΝ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ.
image description gian | Ιουλίου 18, 2013 10:21 μ.μ. | Reply
ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Η ΠΟΦΕΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΗΜΕΡΙΝΕΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ; Η' ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΩΡΑ; ΘΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ; ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΚΑΤΙ Η' ΦΑΓΑΜΕ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΑΣ; ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ; ΠΟΦΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.......
image description giannhs | Ιουλίου 18, 2013 11:04 μ.μ. | Reply
Απο οτι πληροφορηκα συμφωνηθηκε με το υπουργειο να διδεται 2-3 ημερες παραταση στην καθε ημερομηνια.Δεν μπορει παρα να ειμαστε ευχαριστημενοι με την επιτυχια της ΠΟΦΕΕ μας.Ειχα σχηματισει αποψη και επιβεβαιωθηκε σημερα η γνωμη μου για την ομοσπονδια μας.Αυτοι παιζουν τον ρολο τους εμεις τα παλαμακια!
image description γγ | Ιουλίου 19, 2013 1:16 π.μ. | Reply
απαραδεκτος