Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Σήμερα ή την Τετάρτη θα εμφανιστούν οι τόκοι στους σχετικούς κωδικούς της φορολογικής δήλωσης


Το Σίριαλ των τόκων οδεύει προς την λήξη του, αφού σήμερα Τρίτη ή αύριο Τετάρτη οι φορολογούμενοι που έχουν εισοδήματα από τόκους θα τα δουν προσυμπληρωμένα στους αντίστοιχους κωδικούς της ηλεκτρονικής φορολογικής δήλωσης (Ε1), σύμφωνα πάντα με τις τελευταίες δηλώσεις του Γενικού Γραμματέα Δημοσίων Εσόδων κ. Χάρη Θεοχάρη.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description DIMITRIS7UK | Ιουλίου 9, 2013 7:12 π.μ. | Reply
Δεν τις βαζετε απο φθινοπωρο, να τοκιστουν λιγο ακομα? Μουλαρια! Για κοιταξτε τα ημερολογια σας!
image description Nasos_Athens | Ιουλίου 9, 2013 8:32 π.μ. | Reply
Ήμουνα νιος και γέρασα...
image description Trip_Accountant | Ιουλίου 9, 2013 9:06 π.μ. | Reply
Μπράβο στο υπουργείο οικονομικών και προσωπικά τον κύριο Θεοχάρη για τη δυνατότητα που δίνει με την εμφάνιση πλήθους στοιχείων προσυμπληρωμένων στη φόρμα του Ε1.
Περιμένουμε επισης και την αυτόματη εμφάνιση των σχετικών κωδικών και των συντάξεων των φορολογουμένων.
Μόλις είναι έτοιμα και αυτά τότε θα ξεκινήσουμε την υποβολή δηλώσεων.
Ευχαριστούμε.
image description dRf | Ιουλίου 9, 2013 10:41 π.μ. | Reply
Α στο διάολο, δεν μπορώ να το πιστέψω!
image description STELIOS ANAGNOSTOU | Ιουλίου 9, 2013 10:05 π.μ. | Reply
Προφανώς καθυστερούν εσκεμμένα γιατί θέλουν να συνενώσουν τα οικονομικά έτη 2013 και 2014 σε ένα ενιαίο το 20134 ώστε να διπλασιαστούν τα έσοδα του κρατικού μηχανισμού και να έχει επιτύχει τους στόχους του το οικονομικό επιτελείο της χώρας. Είναι πολύ μπροστά οι άνθρωποι, εμείς δεν μπορούμε να τους καταλάβουμε.
image description 2433032308 | Ιουλίου 9, 2013 3:42 μ.μ. | Reply
ΦΟΒΕΡΟ!!!!!! ΜΠΡΑΒΟ.
image description konstantinos | Ιουλίου 9, 2013 11:17 π.μ. | Reply
ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑΥΤΑ ........ «ΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΤΟΣΗ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΑΝΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΡΜΙ ΘΑ ΛΕΙΩΣΕΙ» ……. ΑΜΟΙΡΕ ΛΟΓΙΣΤΗ – ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΕ !!!!!!!!!!!! ΚΑΙ ΜΗ ΡΩΤΑΤΕ ΠΟΥ «ΚΟΛΛΑΕΙ» Ο ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΙΧΟΣ ………… ΓΙΑΤΙ «ΚΟΛΛΑΕΙ» ΠΟΥΘΕΝΑ Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ, ΤΟΥ ΠΙΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ !!!!!!!!!!! [ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΗΝ ΓΕΛΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟ]
image description tas | Ιουλίου 9, 2013 11:02 π.μ. | Reply
Το ίδιο είχε πει και στις 21/6 άμα είσαι φερέγγυος....και πάνω από όλα να ισχύει ο λόγος σου
image description ΕΛΛΑΣ-ΑΝΑΠΤΥΞΗ-ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ | Ιουλίου 9, 2013 11:59 π.μ. | Reply
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ....ΟΛΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΑΨΟΓΑ....ΟΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΕΤΣΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙ ΑΠΕΙΡΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΔΙΠΛΩΘΕΙ Ο ΙΔΑΝΙΚΟΣ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥ Κ.ΘΕΟΧΑΡΗ.ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ....
ΒΕΒΑΙΑ,ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ...ΠΟΙΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΜΥΑΛΑ ΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΛΟ ΦΕΤΙΝΟ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ,ΔΟΜΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΥΠΕΡΣΥΓΧΡΟΝΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ...ΑΠΟΚΑΛΥΨΤΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΣΟΥΜΕ
image description GERONTAKHS | Ιουλίου 9, 2013 2:06 μ.μ. | Reply
ρε παιδιά παίζει κανείς στοίχημα ότι δεν θα έχουν περαστεί ??? Θεοχάρη είσαι Θεός!!!!!!
image description makhs | Ιουλίου 9, 2013 3:34 μ.μ. | Reply
τι θα γινει με τις αποθηκευμένες δηλωσεις ?
image description george | Ιουλίου 9, 2013 5:36 μ.μ. | Reply
Είναι οι άνθρωποι εντελώς ανοργάνωτοι και βασανίζουν όλους τους λογιστές, που θέλουν να δουλέψουν με μέθοδο και συνέπεια.Καλύτερα όλο το οικονομικό επιτελείο να παραιτηθεί γιατί είναι εντελώς ανίκανοι.Το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι οι καρέκλες και οι παχυλοί τους μισθοί. Για την σωστή και ομαλή λειτουργία των κρατικών υπηρεσιών, έχουν πλήρη αδιαφορία
image description yannis | Ιουλίου 12, 2013 12:53 μ.μ. | Reply
ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΤΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΟΙ ΤΟΚΟΙ?
image description SDS | Ιουλίου 16, 2013 12:49 π.μ. | Reply
Στον Chuck Norris
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο