Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Άνοιξε η εφαρμογή για την υποβολή του Ε7

Ενημερώνουμε τους συναδέλφους ότι η εφαρμογή για την υποβολή του  E7 (οριστική δήλωση φόρου μισθωτών υπηρεσιών) μόλις άνοιξε






Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description ΩΑΓΕΛΙΣ | Ιουλίου 3, 2013 7:43 μ.μ. | Reply
ΓΙΟΥΠΙ ΜΠΡΑΒΟ ΟΛΕ
image description prince | Ιουλίου 3, 2013 7:48 μ.μ. | Reply
ΣΑΜΠΑΝΙΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ!
image description JIMBOLIOS | Ιουλίου 3, 2013 7:10 μ.μ. | Reply
που είναι το πρόγραμμα δημιουργίας του αρχείου προς υποβολή;
image description ΔΗΜΗΤΡΗΣ | Ιουλίου 3, 2013 9:53 μ.μ. | Reply
Ποια εφαρμογη; Δεν το έμαθες; Στο εξής θα έχουμε και την ευθύνη να φτιάχνουμε μόνοι μας τα αρχεία. Με λίγα λόγια πλέον γινόμαστε μεταξύ των άλλων και προγραμματιστές-αναλύτες εφαρμογών για την Γ.Γ.Π.Σ.
image description tombr | Ιουλίου 3, 2013 8:03 μ.μ. | Reply
Γράψτε το σχόλιό σας εδώ.
image description tombr | Ιουλίου 3, 2013 8:24 μ.μ. | Reply
ρε παιδιά πάλι μας δουλεύουν.
που είναι το πρόγραμμα ρε!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ουστ άχρηστοι
image description γιαννησ | Ιουλίου 3, 2013 9:32 μ.μ. | Reply
Σουσαμι ανοιξε....χαχαχαχαχαχ....ρε που φτασαμε.....καταντια.
image description TRELAMENOS | Ιουλίου 3, 2013 10:39 μ.μ. | Reply
Πλάκα κάνεις τώρα,έτσι?
Δεν υπάρχει περίπτωση...μας δουλεύεις ή μας δουλεύουν......
image description PantelisCh | Ιουλίου 3, 2013 9:42 μ.μ. | Reply
Οκ, μόλις τελείωσα, τις έστειλα όλες...
image description RANIA | Ιουλίου 3, 2013 10:52 μ.μ. | Reply
Σε παρακαλώ μπορείς να μας πεις που βρήκες το πρόγραμμα που συνυποβάλλουμε;
Σε ευχαριστώ για την άμεση ενημέρωση.
image description grec | Ιουλίου 3, 2013 10:35 μ.μ. | Reply
Άμα δουν άλλη δήλωση είτε ε1 είτε ε3 είτε ε7 είτε ε9 από αυτά που μου μειναν να μου γράψουν
image description FROUFROU | Ιουλίου 4, 2013 7:53 π.μ. | Reply
Αλήθεια είναι οτι το προγραμμα θα πρεπει να το φτιαξουμε εμεις?
image description shadow1 | Ιουλίου 4, 2013 8:30 π.μ. | Reply
καλα μας δουλευουν ανοιγουν το σαιτ , για να λενε οτι το ανοιξαν και να τρεχουν οι ημερομηνιες , και το παλιο προγραμμα δεν ισχυει για το 2012, γιατι τι επαθε και δεν ισχυει ?? χαλασε ? γιατι το ανοιγεις τοτε και τη καθομουν εγω και πληκτρολογουσα στο παλιο , που δεν ισχυει !!!! ρε που στον .... ειναι οι συνδικαλισταρες μας . μια απεργια ρε αχρηστοι , δημοσιοσχεσητες
image description Rigas | Ιουλίου 4, 2013 9:47 π.μ. | Reply
Παιδιά, ο Θεοχάρης είναι Θεός. Σε λίγα χρόνια που θα χει απαλλαγεί το ΥπΟικ από τέτοιους τύπους θα τον θυμόμαστε και θα γελάμε. Δείξτε μεγαλοψυχία. Ετσι κι αλλιώς έχει κι άλλους @#^$#@! στο Υπουργείο
image description DC117655061 | Ιουλίου 4, 2013 9:55 π.μ. | Reply
ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ...ΡΙΞΤΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΑ...ΜΗ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ..
image description gs | Ιουλίου 4, 2013 10:53 π.μ. | Reply
Δεν ισχύει αυτό που γράφεις. τους πήρα τηλέφωνο στη ΓΓΠΣ και μου είπα σήμερα το βράδυ 04/07/2013 θα το φορτόσουν.
image description 2 | Ιουλίου 4, 2013 9:41 π.μ. | Reply
αφήνω τις φορολογικές δηλώσεις και στέλνω Ε7...ποιό έχει το μικρότερο πρόστιμο;
image description GEORGE01 | Ιουλίου 4, 2013 9:02 π.μ. | Reply
Προσοχη, το προγραμμα τησ ΓΓΠΣ δεν δουλευει, βαζεις καθαρες αποδοχες και κρατησεις ταμειων και βγαζει λαθος αποτελεσμα καθαρων προ φορου.
image description gs | Ιουλίου 4, 2013 9:42 π.μ. | Reply
ΟΠΟΙΟΣ ΞΥΠΝΙΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟΕΣΤΕΙΛΕ, ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ.
ΕΨΑΧΝΑ ΧΘΕΣ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΣΤΗ ΓΓΠΣ.
Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ 2012 ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΕΒΕΙ ΑΚΟΜΑ!! ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΝΕΒΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ.

ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΗ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.
image description ΔΗΜΗΤΡΗΣ | Ιουλίου 4, 2013 9:51 π.μ. | Reply
και εμένα αυτό μου είπαν. Ότι το πρόγραμμα λογικά θα ανέβει εντός της ημέρας...
Τους πήρα τηλέφωνο γύρω στις 8 το πρωί
image description νικοσ | Ιουλίου 4, 2013 1:58 μ.μ. | Reply
καλα γιατί λες ψέμματα? πήρες τηλ στο @@@ργείο και το εσήκωσαν...........???
image description GEORGE01 | Ιουλίου 4, 2013 9:07 π.μ. | Reply
Συναδελφε, η εφαρμογη εχει ανοιξει και το προγραμμα υπαρχει για κατεβασμα αλλα εχει καποιο λαθος στους υπολογισμους
image description gs | Ιουλίου 4, 2013 10:57 π.μ. | Reply
Η εφαρμογή έχει ανοίξει. αλλά το πρόγραμμα που δίνουν ακόμα δεν έχει λάθος, αλλά είναι ΤΟ ΠΕΡΣΥΝΟ!
image description ARXONTAS | Ιουλίου 4, 2013 10:19 π.μ. | Reply
Καλημέρα σε ολους! Η εφαρμογη ανοιξε και το προγραμμα υπαρχει για "κατεβασμα". Λειτουργει κανονικα, εστειλα δοκιμαστικα μια οριστικη απλα εχω μια αμφιβολια: Εκει που ζηταει στοιχεια πληρωμης (αριθμο και ημερομηνια) θελει τον αρ.καταχωρησης απο το taxis και το ποτε εγινε επιβεβαιωση πληρωμης?
image description Δημητρησ | Ιουλίου 4, 2013 10:50 π.μ. | Reply
Ρε παιδιά μην λέτε ότι θέλετε. Το πρόγραμμα για το 2013 δεν υπάρχει ακόμα... (με λίγα λόγια είναι το περσινό)

Κάνω copy & paste αυτά που γράφει στην σελιδα του taxis

Οριστική Δήλωση Φόρου Μισθωτών Υπηρεσιών (έντυπο Ε7) οικονομικών ετών 2011 & 2012 και Β' αντιτύπου Βεβαιώσεων Αποδοχών ή συντάξεων Δημοσίων Υπηρεσιών ή Ν.Π.Δ.Δ. (πρόγραμμα για τη δημιουργία του αρχείου προς υποβολή). (Προσοχή: Δεν ισχύει για το οικονομικό έτος 2013)
image description gs | Ιουλίου 4, 2013 11:56 π.μ. | Reply
Ο επόμενος που θα πει ότι ανέβηκε το πρόγραμμα να βάλει και το link
Μη γράφετε ότι σας κατέβει να πάρει ευχή. κράζουμε το δημόσιο και δε μπορούμε να συνενοηθούμε μεταξύ μας!!!!
image description ΔΗΜΗΤΡΗΣ | Ιουλίου 4, 2013 11:56 π.μ. | Reply
αν χτυπήσεις "Υποβολή Οριστικής Δήλωσης Φ.Μ.Υ. ( Ε7) "
θα δεις ότι λέει " Πατήστε εδώ για να κατεβάσετε την εφαρμογή"
και σου αποθηκευει ένα zip.
image description Δημητρησ | Ιουλίου 4, 2013 11:52 π.μ. | Reply
Συνονόματε καλό θα ήταν να έβαζες το λινκ να μην παιδεύονται κάποιοι...
Τεσπά το βάζω εγώ....

http://www.gsis.gr/gsis/info/gsis_site/Services/documents_epixeiriseis/E7_2013-01_07_2013.zip
image description ΔΗΜΗΤΡΗΣ | Ιουλίου 4, 2013 11:29 π.μ. | Reply
Υ.Γ. το δοκιμασα, και δουλεύει μια χαρά...
image description gs | Ιουλίου 4, 2013 11:11 π.μ. | Reply
Τώρα το βάλανε αυτό. μέχρι χθες δεν υπήρχε
image description ΔΗΜΗΤΡΗΣ | Ιουλίου 4, 2013 11:55 π.μ. | Reply
καλιο αργα παρα ποτε
image description γσ | Ιουλίου 4, 2013 11:10 π.μ. | Reply
Αυτό που λέει ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ παιδιά, είναι το φετινό. xrhsh 2012
image description nikoΣ | Ιουλίου 4, 2013 12:47 μ.μ. | Reply
Οριστικες χωρις παρακρατηση φορου και ειδικγς αλλυλεγγυης ΔΕΝ ΤΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙ...
το taxis μου μεσα μαμω...
image description ΓΣ | Ιουλίου 4, 2013 12:41 μ.μ. | Reply
βάλε 0. λογικά θα το πάρει. θα δει ότι είναι συμπληρωμένα τα κελιά.
image description ΔΗΜΗΤΡΗΣ | Ιουλίου 4, 2013 12:46 μ.μ. | Reply
δοκιμασε στην java εφαρμογη να βάλεις εκει που θέλει ποσά 0,00 .
πες μας αν το παίρνει.... πιθανόν του έχουν ρύθμιση να είναι τα πεδίο συμπληρωμένα.
image description Your Name | Ιουλίου 4, 2013 12:12 μ.μ. | Reply
δεν το παιρνει
image description basileios | Ιουλίου 4, 2013 1:01 μ.μ. | Reply
δε ντρεπεστε ρε αληταραδες του υπουργειου? κοπροσκυλα θα μας βγαλετε τον καρκινο!
image description αΛλέξανδρος | Ιουλίου 4, 2013 1:10 μ.μ. | Reply
Να επιβεβαιώσω και εγώ ότι μηδενικές δεν τις παίρνει, θέλει να συμφωνούν τα σύνολα του πίνακα ανακεφαλαίωσης με τα σύνολα ανάλυσης ποσών φόρου ΑΛΛΑ δεν σε αφήνει να προσθέσεις γραμμές με μηδεν φόρο και μηδέν εισφορά.
image description ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑΣ | Ιουλίου 4, 2013 1:54 μ.μ. | Reply
Να παρέμβει άμεσα ο εισαγγελέας.Υπάρχουν σοβαρότατα αδικήματα των εμπλεκομένων σε όλη την κατασκευή,οργάνωση και λειτουργία των πληροφοριακών συστημάτων,τέτοιας φύσεως τα οποία απαγορευουν στον πολίτη και επαγγελματία φοροτέχνη την εκπλήρωση των υποχρεώσεων που ορίζει ο νόμος.
image description vangelis | Ιουλίου 4, 2013 3:03 μ.μ. | Reply
εαν βαλεις ποσα φορου 0,01 το παιρνει και ποσα που πληρωθηκαν 0,01 το παιρνει
Δηλ μονο με αλχημειες μπορουμε να κανουμε την δουλεια μας
image description g6519 | Ιουλίου 4, 2013 3:46 μ.μ. | Reply
Εκει που ζηταει στοιχεια πληρωμης (αριθμο και ημερομηνια) θελει τον αρ.καταχωρησης απο το taxis και το ποτε εγινε επιβεβαιωση πληρωμης????
image description δημητρησ | Ιουλίου 4, 2013 3:38 μ.μ. | Reply
Θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους ότι τις "μηδεινκές" δεν τις παίρνει, και ομολογώ ότι αυτό με ο 0,01 το σκέφτηκα και εγώ, αλλά δεν ρισκάρω να τις στείλω γιατί αυτοί είναι τόσο λαλάκες που μπορεί αργότερα να σε τρέχουν για 1 λεπτό. Το ανέφερα στο helpdesk και μου είπαν να δοκιμάσω αύριο. Πάντως αν από Δευτέρα δεν το έχουν διορθώσει, θα τις στείλω με το 0,01. Δεν θα κάτσω να βγάλω και καρκίνο επειδή οι μαμωεφαρμογές τους δεν δουλεύουν σωστα. Νησάφι πια...
image description κωστασ | Ιουλίου 4, 2013 3:15 μ.μ. | Reply
Γράψτε το σχόλιό σας εδώ.
image description κωστασ | Ιουλίου 4, 2013 3:45 μ.μ. | Reply
σορρυ αλλά όλα τα Ε7 πρέπει να έχουν παρακρ. φόρου και εισφ.αλληλεγγυης??
Αν δεν έχει υποβληθεί καμια προδωρινή δήλωση φμυ μέσα στο 2012??
image description sTERGIOS | Ιουλίου 4, 2013 7:23 μ.μ. | Reply
μια ερώτηση γιατί κοντεύω να τρελαθώ.......... όνομα αρχείου που δημιουργείται από το πρόγραμμα βάζουμε ότι θέλουμε γιατί ψάχνω ψάχνω και δεν βρίσκω κάτι σχετικό !!!
image description ΔΗΜΗΤΡΗΣ | Ιουλίου 4, 2013 10:21 μ.μ. | Reply
Ναι, το όνομα δεν έχει σημασία. Σημασία έχει να συμφώνουν τα δεδομέμα του αρχείου (Αποδοχές, κρατήσεις, φόροι κτλ) με αυτά που θα δηλώσεις στην εφαρμογή.
image description spiros58 | Ιουλίου 5, 2013 11:06 π.μ. | Reply
ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΧΑΛΟ ΟΝΤΩΣ.ΑΝΟΙΞΕ Η ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΟΥ Ε7,ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΟΡΟΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΒΟΛΗ,ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ.
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο