Ειδήσεις Ανακοινώσεις ΥΠ.ΟΙΚ. - ΙΚΑ - ΟΑΕΔ

Ανακοίνωση της Γ.Γ.Π.Σ. για ενδεχόμενες δυσχέριες πρόσβασης στο site και στις εφαρμογές την Πέμπτη 04/07

ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ

Σας ενημερώνουμε ότι για λόγους εργασιών συντήρησης και βελτιστοποίησης της υποδομής, ενδεχομένως να υπάρχουν δυσχέρειες πρόσβασης στο site και εφαρμογές της ΓΓΠΣ την Πέμπτη 04/07/2013 και ώρα 16:00 έως 16:30.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description ΕΓΩ | Ιουλίου 3, 2013 1:37 μ.μ. | Reply
ΒΡΕ ΟΥΣΤ ΑΠΟ ΄ΔΩ!!!!! ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ¨ΔΥΣΧΕΡΙΑ¨ . ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΤΟΣΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ.... ΦΥΣΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΕΩΣ 30/9 ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΩΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.
image description ΑΝΟΜΟ ΚΡΑΤΟΣ | Ιουλίου 3, 2013 2:02 μ.μ. | Reply
ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΤΕ ΡΕ ΑΛΗΤΕΣ????ΔΗΛΑΔΗ ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΥΣΧΕΡΕΙΕΣ??????ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΡΕΙΤΑΙ Ο ΝΟΜΟΣ????????ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΙΜΩΡΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΥΠΑΙΤΙΟΙ ΟΛΟΥ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΜΠΑΧΑΛΟΥ??????ΠΟΙΕΣ 22 ΚΑΙ 31 ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΞΕΡΙΕΙ ΠΟΤΕ....ΑΙΝΤΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ....ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ..ΚΙ ΟΤΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΩΣΤΑ...ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΤΕ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ΠΟΥ ΟΡΙΧΕΙ Ο ΝΟΜΟΣ...ΔΙΟΤΙ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΟΙ ΥΠΑΙΤΙΟΙ ΚΑΙ ΟΦΕΙΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΤΙΜΩΡΗΣΕΙ ΑΜΕΣΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΚΩΛΥΣΗ ΤΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ
image description pofee | Ιουλίου 3, 2013 2:19 μ.μ. | Reply
Αντε ποφεε...ξυπνα...κανε κατι....εκπροσωπεις τον κλαδο ή οχι????
image description αγανακτισμενη | Ιουλίου 3, 2013 2:25 μ.μ. | Reply
Οι ανθρώποι είναι φευγάτοι τελείως λέμε. Ονειροβατούν νομιζοντας ότι το σύστημα τους δουλευει τέλεια !!!!! ευτυχώς που βγάζουν έγκαιρα την ανακοίνωση όμως πρέπει να το παραδεχτούμε , έ!
Γιατι για σήμερα ή όλες τις προηγούμενες ημέρες που δεν μπορει να μπει κανένας πουθενά τους διεφυγε νομίζω .
image description Your Name | Ιουλίου 3, 2013 2:09 μ.μ. | Reply
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΦΕΙΛΟΥΝ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΑΡΧΙΚΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΤΟ ΦΠΑ ΕΩΣ 31/7.ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΝ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ Ε9 ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΩΣ 30/9..ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΜΩΡΗΣΟΥΝ ΚΑΘΕ ΥΠΑΙΤΙΟ...
image description BERA | Ιουλίου 3, 2013 2:50 μ.μ. | Reply
Μας κοροϊδεύουν δεν εξηγείται αλλιώς
image description Nikos | Ιουλίου 3, 2013 3:43 μ.μ. | Reply
ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ ΤΗΣ ΣΧΕΤΙΚΟΤΗΤΑΣ.......ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΜΠΤΗ 16:00 ΜΕ 16:30 ΣΥΝΕΧΩΣ......
image description KOSTAS | Ιουλίου 3, 2013 4:23 μ.μ. | Reply
Μα καλά τώρα σοβαρολογείτε κύριοι της ΓΓΠΣ?Ποιος σας είπε ότι όλες τις υπόλοιπες μέρες δεν υπάρχουν δυσχέρειες στο σύστημα?Αναγκάστηκα ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ να διώξω 2 άτομα και να τους πω περάστε άλλη μέρα διότι δε μπορούσα με τίποτα να στείλω τη φορολογική τους δήλωση λόγω του ότι το σύστημα έπεφτε!Σταματήστε να μας κοροιδεύετε διότι ο κόμπος έχει φτάσει στο χτένι!
image description TDB | Ιουλίου 3, 2013 4:25 μ.μ. | Reply
ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΕΥΘΥΝΗΣ ΓΓΠΣ
image description ΝΟΗ1958 | Ιουλίου 3, 2013 4:10 μ.μ. | Reply
ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΓΡΑΠΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑΚΙΑ ? Α Π Ο Χ Η ΜΕ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΤΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΣ ΣΕ ΜΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΟΡΙΣΟΥΜΕ
image description ΠΟΦΕΕ | Ιουλίου 4, 2013 12:13 π.μ. | Reply
ΟΟ στελνουμε δηλωσεις αυτοι αλλο τοσο θα πιεζουν.Οι μασκες επεσαν.Συνεργατες δεν υπηρξαν ποτε.Ειναι εχθροι μας και οι οργανωσεις μας πρεπει να τους πολεμησουν .Αν η ΠΟΦΕΕ επιθυμει το τελος της αυτο οφειλει να το δηλωσει.Ψηφιζουμε καινπληρωνουμε σε συλλογους γιατι?Ηρθε η ωρα οι εκλεγμενοι να ορθωσουν το αναστημα τους και να συγκρουστουν με την παραλογη πολιτικη που αποφασισε το υπουργειο νς ακολουθησει....
image description ΖΑΦΕΙΡΗΣ Δ | Ιουλίου 4, 2013 12:56 μ.μ. | Reply
ΡΕ ΑΛΗΤΕΣ! ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΑΣ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ!
ΤΟ ΕΜΠΕΔΩΣΑΤΕ; ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ «ΛΑΘΩΣ»!
ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ, Η ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ;
ΕΙΣΤΕ «ΛΑΘΩΣ»!
ΤΩΡΑ; ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΞΕΚΑΘΑΡΟ;
ΠΑΙΞΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ, ΟΧΙ ΜΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΑΣ!
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΣΠΟΡ!
image description POINGK | Ιουλίου 4, 2013 1:12 μ.μ. | Reply
Να παρέμβει άμεσα ο εισαγγελέας.Υπάρχουν σοβαρότατα αδικήματα των εμπλεκομένων σε όλη την κατασκευή,οργάνωση και λειτουργία των πληροφοριακών συστημάτων,τέτοιας φύσεως τα οποία απαγορευουν στον πολίτη και επαγγελματία φοροτέχνη την εκπλήρωση των υποχρεώσεων που ορίζει ο νόμος.
image description Your Name | Ιουλίου 4, 2013 2:49 μ.μ. | Reply
ΑΥΤΟ ΛΕΓΑΝΕ ΓΙΑ 16:00 ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΠΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΩΡΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?
image description tzimis | Ιουλίου 4, 2013 3:10 μ.μ. | Reply
Error 500--Internal Server Error
From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:
10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.
image description Spyros | Ιουλίου 4, 2013 4:41 μ.μ. | Reply
Το γεγονός ότι δεν δώσανε παράταση στην υποβολή των δηλώσεων των ΑΕ-ΕΠΕ έως τις 31/7 είναι σκανδαλώδες. Ειδικά η ΠΟΦΕΕ και όλοι οι σύλλογοι που ζήτησαν προθεσμία μόνο έως τις 18/7 και τηρούν χαμηλούς τόνους, έχουν επιεικώς ύποπτη συμπεριφορά..... Ειδικά το έντυπο Φ01-013 άνοιξε στις 17/6. Από τότε μέχρι τις 8/7 που είναι καταληκτική ημερομηνία μεσολάβησαν 3 σαββατοκύριακα και 1 αργία. Τις μισές εργάσιμες ημέρες το σύστημα είναι κλειστό από τις 16:00 έως τις 23:30 την νύχτα τουλάχιστον.... λόγω αναβαθμίσεων. Κατά τις εργάσιμες ώρες το σύστημα δεν δουλεύει ποτέ από τις 10:00 το πρωί έως τις 17:00 το απόγευμα. Ουσιαστικά μπορείς να στείλεις δήλωση μόνο το πρωί από τις 8-10 και κάποια απογεύματα... όταν η ΓΓΠΣ δεν κάνει αναβάθμιση στα συστήματα της. Τι πρέπει να κάνουμε εμείς οι Λογιστές...? Να δουλεύουμε μεταμεσονύκτια για να στέλνουμε τις δηλώσεις....? Ας μας δώσει το Υπουργείο την δυνατότητα να δουλέψουμε τις εργάσιμες ημέρες και ώρες και να το κάνουμε. Όχι όμως να μας υποχρεώνει να κάνουμε την δουλειά των εφοριακών, να μην μας δίνει την δυνατότητα να το κάνουμε και μετά να μας γυρεύει και ευθύνες....
image description MILES | Ιουλίου 4, 2013 6:06 μ.μ. | Reply
Πέμπτη 4-7-2013 ώρα 18¨22
από το πρωϊ προσπαθώ να στείλω ΜΙΑ δήλωση ΑΕ και το σύστημα με πετάει
Ξαφνικά μπαίνω στον λογαριασμό μου και βλέπω ότι δεν με θεωρεί πιστοποιημένο λογιστή (δεν μπορώ να επιλέξω ρόλο). Συμβαίνει και σε άλλους ή έχω εγώ πρόβλημα ??
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο