Ειδήσεις Ανακοινώσεις Συλλόγων

Ανακοίνωση Π.Ο.Φ.Ε.Ε. για παράταση Φ.Α.Π. νομικών προσώπων και υποβολή δηλώσεων φυσικών προσώπων

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ
Π.Ο.Φ.Ε.Ε.

ΙΟΥΛΙΑΝΟΥ 42 - 46 - ΑΘΗΝΑ 104 34
ΤΗΛ: 210 8253445 - FAX: 210 8253446 * Ε - Μail: [email protected]
ΑΠ.ΑΝΑΓ. ΠΟΛ.ΠΡΩΤ.ΑΘΗΝΩΝ 2923/94 ΚΑΙ ΑΡ.ΚΑΤ. 545/4787/94
 
Τετάρτη, 26 Ιουνίου 2013

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Εν όψει της απεργίας της ΠΟΕ-Δ.Ο.Υ. την Πέμπτη και Παρασκευή, το Υπουργείο προσανατολίζεται να δώσει παράταση μέχρι και την Τρίτη 2/7/2013 για το ΦΑΠ Νομικών Προσώπων.

Ως προς την Υποβολή δηλώσεων Φυσικών Προσώπων:

To 1,2 θα υποβληθεί έως τις 22/7/2013.
Το 3,4 θα υποβληθεί έως τις 29/7/2013.
Το 5,6 θα υποβληθεί έως τις 05/8/2013.
Το 7,8 θα υποβληθεί έως τις 07/8/2013.
Το 9 θα υποβληθεί έως τις 26/8/2013.
Το 0 θα υποβληθεί έως τις 1/9/2013.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description PantelisCh | Ιουνίου 26, 2013 12:06 μ.μ. | Reply
Το συστημα θα δουλευει σφαιρα οπως σημερα;;;
image description MARIAZAK | Ιουνίου 26, 2013 12:42 μ.μ. | Reply
EMEIΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ? ΘΑ ΜΑΣ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΛΑΒΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΠΡΑΞΟΥΝ ΑΥΤΟΙ????????
image description ΓΙΑΝΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΟΣ | Ιουνίου 26, 2013 12:27 μ.μ. | Reply
Ποιος μας λογαριαζει εμας,τελευταια τρυπα του ζουρνα?
image description Charalampos4 | Ιουνίου 26, 2013 12:02 μ.μ. | Reply
Πάντα το σύστημα είναι σφαίρα μάλιστα είναι τοσο γρήγορο που επειδή καθυστερείς να πληκτρολογήσεις σε πετάει στην προηγούμενη σελίδα.....

Ξέρει κανείς για παράταση στον ΕΦΑ???? Πολλές εφορίες δεν δεχτηκαν την δήλωση χώρις την δήλωση εισοδήματος
image description vlastaras | Ιουνίου 26, 2013 12:51 μ.μ. | Reply
εχετε με την υποβολη δηλωσης νομικων προσωπων???????
το Ε2 δεν προχωρα με τιποτα...........
εχει αλλος τετοια προβληματα?????
image description vangelis | Ιουνίου 26, 2013 1:05 μ.μ. | Reply
ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΣΟΥ......
ΚΑΝΕΝΑΣ ΒΡΕ ΦΙΛΕ, ΕΔΩ ΚΑΙ ΩΡΑ.......
image description NICK | Ιουνίου 26, 2013 1:52 μ.μ. | Reply
Τι περιμένει η ποφεε για να ζητήσει παράταση και για τις οε και εε; το σύστημα δεν προχωράει με τίποτα.
image description Your Name | Ιουνίου 26, 2013 1:55 μ.μ. | Reply
ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΟΕ,ΕΕ
image description dRf | Ιουνίου 26, 2013 1:20 μ.μ. | Reply
Οδηγίες προς υπουργείο οικονομικών.
1) Φτιάχνεις ή βρίσκεις ένα κτίριο ικανό να στεγάσει την επιχείρηση που θες (στην περίπτωσή μας ένα μπουρδέλο)
2) Βρίσκεις τις "κυρίες" που θα προσφέρουν τις υπηρεσίες τους (εδώ οι λογιστές)
3) Δημιουργείς ένα καλό πελατολόγιο (φορολογούμενοι)
4) Οργανώνει τα ραντεβού (καταληκτικές ημερομηνίες υποβολής δηλώσεων)
και ξενικάς.
Εσείς προσπαθείτε να λειτουργήσετε μπουρδέλο έχοντας όλα τα αλλά εκτός από το κτίριο του μπουρδέλου (βλέπε taxisnet).
Συμπέρασμα μην ακούσω ξανά κανένα να αναφέρετε ως προς τα του υπουργείου οικονομικών με την έκφραση "είναι μπουρδέλο" γιατί αυτά τα δύο απέχουν έτη φωτός σε διοίκηση και οργάνωση.
image description ΕΓΩ | Ιουνίου 26, 2013 1:41 μ.μ. | Reply
Μεσ΄ τον Αύγουστο ρε;; Πάνε καλά;;;
image description TAGANDRE | Ιουνίου 26, 2013 1:57 μ.μ. | Reply
Πάλι η βλακεία με τα νουμερα. Να καθόμαστε να ξεχωρίζουμε δηλδή δηλώσεις και τα πρωτα νούμερα τον Ιούλιο με το φπα. Θα πιέσετε για καμιά ανθρώπινη ημερομηνία ή σας έχουν γραμμένους για ΄΄συνεργάτες΄΄ του λογιστικούς-φοροτεχνικούς συλλόγους.
image description ΕΓΩ | Ιουνίου 26, 2013 1:31 μ.μ. | Reply
0/9. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ.
image description ΕΓΩ | Ιουνίου 26, 2013 1:29 μ.μ. | Reply
0/9. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ.
image description elrod | Ιουνίου 26, 2013 6:36 μ.μ. | Reply
aderfe ti ennoeis?
image description ARIS | Ιουνίου 26, 2013 1:11 μ.μ. | Reply
Αν οι ημερομηνίες είναι σωστές, απλώς ο κύριος Θεοχάρης και η παρέα του είναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ!!! Να τους προσέχετε. Απλώς οι δηλώσεις ΔΕΝ μπορούν να υποβληθούν μαζί με όλα τα υπόλοιπα (Ε7 κλπ) με ένα Taxis το οποίο είναι συνεχώς εκτός... Και φυσικά θα ανακοινώσουν και τις ημερομηνίες του Ιουλίου που το σύστημα θα είναι κλειστό το απόγευμα...
ΑΙΣΧΟΣ ! Ολες οι δηλώσεις έως 30/09 και το taxis συνεχώς ανοιχτό (και να δουλεύει, όχι όπως σήμερα)
image description odyssey | Ιουνίου 26, 2013 1:14 μ.μ. | Reply
KAI META........
ΑΠΟ 1/9 ΝΕΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΙΚΑ ΦΜΥ
30/9 ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΕΣ 2012 ΙΣΩΣ ΚΑΙ 2013 ΑΝΑ ΜΗΝΑ

ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ

ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΣΗΜΟΥΣ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ
ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΓΥΝΑΙΚΑ ΛΟΓΙΣΤΗ ΧΩΡΙΣ ΓΚΟΜΕΝΟ
ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΝΟΠΗΔΑΝΕ (ΘΑ ΒΓΕΙ ΒΡΩΜΑ ΣΤΗΝ ΠΙΑΤΣΑ - ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΗΚΕ ΑΚΟΜΑ)

ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ
Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΓΚΟΜΕΝΟ
ΓΥΡΝΑΕΙ ΑΥΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ....................................

image description DIM | Ιουνίου 26, 2013 1:39 μ.μ. | Reply
γυρναει απο το γραφειο... γιατι ειχε πεσει το taxis και..
image description ΔΗΜΗΤΡΗΣ | Ιουνίου 26, 2013 2:16 μ.μ. | Reply
Δηλαδή γώ είμαι ανύπαντρος (και όπως πάνε τα πράγματα έτσι με βλέπω να μένω για 1002 λόγους αλλά ο κυριότερος ο οικονομικός) είμαι τυχερός;
Δεν θα βγάζω κέρατα; Κάτι είναι και αυτό...
image description εγω | Ιουνίου 26, 2013 3:47 μ.μ. | Reply
χαχαχαχαχα!
image description kapapi | Ιουνίου 26, 2013 1:20 μ.μ. | Reply
ΑΝΤΕ ΡΕ ΜΕ ΤΙΣ ΗΜ/ΝΙΕΣ........ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ ΛΕΜΕ...........ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΑ ΑΠΛΟΠΟΙΟΥΝ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΙΟ ΣΥΝΘΕΤΑ....ΑΕΙ............
image description IDO | Ιουνίου 26, 2013 1:42 μ.μ. | Reply
Ανά ΑΦΜ στείλανε και τις βεβαιώσεις καθώς και τους τόκους; Τι χάλια είναι αυτά; Απερίγραπτα...
image description tas | Ιουνίου 26, 2013 1:56 μ.μ. | Reply
Είναι ντροπή ακόμη και για την ομοσπονδία που δέχεται να ανακοινώσει μια τέτοια παραταση
image description birbilis | Ιουνίου 26, 2013 1:29 μ.μ. | Reply
Αει σιχτήρ και εσείς (το υπουργείο) και τα νούμερα σας...
image description ΕΓΩ | Ιουνίου 26, 2013 1:49 μ.μ. | Reply
ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΗΝ ΔΗΛΩΝΕΙ Ο ΓΚΟΜΕΝΟΣ... Ο ΕΠΙΚΑΡΠΩΤΗΣ !!!!
3 0 / 9 Τ Ω Ρ Α !!!!!!!!!
image description adam19 | Ιουνίου 26, 2013 1:20 μ.μ. | Reply
"προσανατολίζεται " sick
δηλαδη αλλιως θα παμε να τις αφησουμε τις δηλωσεις ΦΑΠ στη πορτα της ΔΟΥ?
image description ΔΙΑΒΟΥΛΕΥΣΗ | Ιουνίου 26, 2013 1:02 μ.μ. | Reply
στη διαβουλευση να εκφραζεται τις αποψεις σας συναδερφοι.Εκει χρειάζεται παρουσια.Βρείτε το.
image description ΠΟΦΕΕ | Ιουνίου 26, 2013 1:12 μ.μ. | Reply
Η ΠΟΦΕΕ ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΞΩΔΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΠΑΝΤΟΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥ..ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΜΑΓΑΖΑΚΙ ΝΑΚΛΕΙΝΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ..ΑΛΛΟΣ ΦΟΡΕΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ..ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΟΠΟΥ ΘΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ ΤΑ ΛΟΓΙΚΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ...ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ ΟΙ ΧΛΙΑΡΟΥ ΤΥΠΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΛΗΤΑ ΣΛΟΥΡΠ ΣΛΟΥΡΠ ΤΩΝ ΑΝΕΥΘΥΝΩΝ ΑΡΜΟΔΙΩΝ
image description 000000000000000000000000000000000 | Ιουνίου 26, 2013 1:28 μ.μ. | Reply
ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΟΙ ΕΝΘΕΝ ΚΑΙ ΕΝΘΕΝ . ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΣΑΝ ................... ΧΟΡΕΥΟΥΜΕ ΤΟ ΣΚΟΠΟ ΤΟΥΣ ΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ .
image description GEORGIAAC | Ιουνίου 26, 2013 1:51 μ.μ. | Reply
Η λέξη ξεφτίλα είναι πολύ λίγη για να χαρακτηρίσει αυτό που συμβαίνει!!!! Δεν υπολογίζουν κανέναν μας και τίποτα!!!
image description ΑΝΝΑ | Ιουνίου 26, 2013 1:08 μ.μ. | Reply
1/12 ΟΛΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΑΙ ΣΙΧΤΗΡ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕΕΕΕΕ ΜΑΣ ΕΧΕΤΕ ΠΕΘΑΝΕΙ ΡΕΕΕΕΕ
image description AISXOS | Ιουνίου 26, 2013 1:41 μ.μ. | Reply
αισχος θα πρεπει να ντρεπονται τελευταια χρονια που κανω αυτο το επαγγελμα αν θελουν δουλους ασ τους πληρωσουν να τους εχουν
image description vision | Ιουνίου 26, 2013 1:59 μ.μ. | Reply
ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ Κ ΑΔΕΙΑ 8/8-25/8! ΝΑ ΣΤΕ ΚΑΛΑ ΣΥΝΕΡΓΑΤΑΚΙΑ
image description ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΑΡΑ ΟΛΙΓΟΝ ΛΟΓΙΣΤΗΣ | Ιουνίου 26, 2013 2:06 μ.μ. | Reply
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ Π.Ο.Φ.Ε.Ε. για το θεαρεστο εργο που παραγει και σε ολους τους αλλους φορεις λογιστων που ειναι ΜΟΝΙΜΑ ΑΠΟΝΤΕΣ
image description diM | Ιουνίου 26, 2013 2:58 μ.μ. | Reply
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟΣΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ...ΧΑΛΑΡΑ ΜΕΧΡΙ 20/7 ΦΠΑ...ΧΑΛΑΡΑ 22/7 ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ... ΣΥΓΚ/ΚΕΣ....ΟΡΙΣΤΙΚΕΣ.... ΚΤΛ....ΚΤΛ...ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!!! ΤΙ ΠΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ??????
image description NIKOS | Ιουνίου 26, 2013 2:23 μ.μ. | Reply
ΧΑΡΗ ΘΕΕ ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΠΑΕ
image description Spyros | Ιουνίου 26, 2013 2:47 μ.μ. | Reply
Ο Νόμος λέει ότι δίνεται περιθώριο στους φορολογούμενους 5 μήνες για να κάνουν δήλωση (1/2-30/6). Από την στιγμή που το σύστημα άνοιξε στις αρχές Ιουνίου και υπολειτουργεί, πρέπει να δοθεί παράταση μέχρι τις 31/10. Άντε στην χειρότερη περίπτωση έως τις 30/9. Διαφορετικά, δεν πρέπει οι Λογιστές να κάνουν διακοπές, δεν πρέπει να κάνουν μπάνια. Αν το Υ.Ο. μας αντιμετωπίζει σαν ζώα να κάνουμε λευκή απεργία, και να μην στέλνουμε καμία δήλωση. Αν η ΠΟΦΕΕ τα έχει κάνει πλακάκια με το Υ.Ο., να τους μαυρίσουμε και αυτούς να μην τους πληρώνει κανένας συνδρομή. Απλά τα πράγματα....
image description θειοσ | Ιουνίου 26, 2013 2:23 μ.μ. | Reply
" ΛΑΓΟΣ " Η Π.Ο.Φ.Ε.Ε. ΠΕΤΑΕΙ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ.....ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟΙ ΚΥΡΙΟΙ.....!!!!!!
image description kgeor | Ιουνίου 26, 2013 3:31 μ.μ. | Reply
Με τοσες ωρες στον υπολογιστη μπορει να βγαλεις ουρα
image description kostas | Ιουνίου 26, 2013 2:20 μ.μ. | Reply
Καμία σοβαρότητα!Έχουν ξεπεράσει τη γελοιότητα!Πως είναι δυνατόν να βγαίνει τέτοια ανακοίνωση όταν ήδη έχουμε ενημερώσει τους πελάτες ότι μία ημερομηνία ισχύει για όλες τις δηλώσεις φυσικών προσώπων?Θα πρέπει τώρα να ενημερώνουμε έναν έναν?Κι αν δε γνωρίζουμε(που δε γνωρίζουμε φυσικά) τα ΑΦΜ τους τι γίνεται?Ποιος θα την πληρώσει?Ντροπή σε αυτή την ομοσπονδία που δέχεται έστω να βγάλει τέτοια ανακοίνωση!Συστημικά τομάρια ολκής...
image description TZENH | Ιουνίου 26, 2013 2:53 μ.μ. | Reply
ΔΗΛΑΔΗ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΦΜ ΣΕ 0 ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΡΟΝΟΜΙΟΥΧΟΣ ? (ΑΦΟΥ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ )
ΩΡΑΙΑ ΙΣΟΤΙΜΗ ΚΑΙ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ......
ΧΑΡΗ ΘΕΟΧΑΡΗ δεν θα σου κανουμε τη χαρη.!!!!!
image description SHAFT | Ιουνίου 26, 2013 2:57 μ.μ. | Reply
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΝ ΕΠΙΣΗΜΟ ΕΜΠΑΙΓΜΟ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ.
image description noh1958 | Ιουνίου 26, 2013 3:58 μ.μ. | Reply
TΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ .
ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙΚΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ .
ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ
ΑΣ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ! Η σιωπή ειναι συνενοχή
image description IDO | Ιουνίου 26, 2013 3:15 μ.μ. | Reply
Μια είναι η αντίδραση. Μη στείλει κανένας τίποτα. Έτσι κ αλλιώς θα χορτάσουμε παρατάσεις και φέτος. Απλά τους αρέσει να κάνουν τους καραγκιόζηδες.
image description ΑΓΗΣΙΛΑΟΣ | Ιουνίου 26, 2013 4:58 μ.μ. | Reply
Η Μεταρρυθμιση = απορρυθμιση προχωραει στην < αποικια χρεους > οπως το σχεδιασαν οι
ντοπιες οικονομικες δυναμεις κατοχης στα πλαισια των succes story ... αποτυχιας .
image description THO | Ιουνίου 26, 2013 4:40 μ.μ. | Reply
αποχή αύριο και μεθαύριο από την εργασία, μαζί με τούς εφοριακούς. ή ακόμα καλύτερα όχι στην αποστολή χρεωστικών ΦΠΑ στις 20 Ιουλίου, πρέπει αν προλάβουμε το 1 και το 2. τι λέτε?
image description THO | Ιουνίου 26, 2013 4:45 μ.μ. | Reply
επίσης μου αρέσει και η ιδέα της μαζικής αποστολής δηλώσεων από όλους μας, να καταρρεύσει το μπουρδέλο (συγγνώμη διαχειριστή για την λέξη, θα με κατανοήσουν ο συνάδελφοι) και να ξαναρχίσουμε την χειρόγραφη υποβολή στις ΔΟΥ, έτσι για να κάνουμε και 160 χιλιόμετρα κάθε μέρα και να κινήσουμε την αγορά. Σήμερα τυχαία είδα ένα απόσπασμα από την τελετή λήξης των Ολυμπιακών του 2004. Νταλάρας - Αλεξίου. Μάνα μου Ελλάς, που τα παιδιά σου σκλάβους κουβαλάς (ξεπουλάς, ότι θέλεις βάζεις).
image description Your Name | Ιουνίου 26, 2013 4:25 μ.μ. | Reply
ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΟΕ,ΕΕ;ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ;
image description γιωργης | Ιουνίου 26, 2013 4:10 μ.μ. | Reply
Α Ν Ι Κ Α ΝΟ Ι ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ Ο ΚΟΜΠΟΣ ΣΤΟ ΧΤΕΝΙ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ?

ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΜΜΙΑ ΠΟΦΕΕ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΩ ΝΑ ΜΕ ΕΚΠΡΟΣΩΠΕΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΚΑΝ ΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΑΠΑΡΤΙΖΕΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΚΑΙ ΓΕΛΙΟΙ
ΟΠΟΙΟΣ ΠΡΟΣΒΛΗΘΕΙ ΑΣ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ Ο ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΣΩ
image description ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΣΟΦΟΣ | Ιουνίου 26, 2013 5:12 μ.μ. | Reply
Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ " ΤΟ ΨΑΡΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΒΡΩΜΑΕΙ '' . ΑΝΟΗΤΟΣ ΛΑΟΣ ΠΟΥ ΚΥΒΕΡΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΝΕ ΜΟΝΟ ΠΩΣ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΟΠΛΗΡΩΜΕΝΗ ΘΕΣΟΥΛΑ ΤΟΥΣ. ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΠΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΥΒΕΡΝΑΝΕ ΟΙ " ΒΑΡΒΑΡΟΙ " ΚΑΤΑ ΤΟ ΛΕΓΕΙΝ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΗΜΩΝ ΠΡΟΓΟΝΩΝ.
image description Your Name | Ιουνίου 26, 2013 5:07 μ.μ. | Reply
ΚΑΜΙΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΟΕ - ΕΕ?
ΚΑΜΙΑ ΕΝΗΜΑΡΩΣΗ?? ΕΧΩ ΤΡΕΙΣ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΙΣ ΣΤΕΙΛΩ, ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΙΣ ΑΠΟΘΗΚΕΥΩ ΜΕΤΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΙΣ ΔΩ Κ ΤΙΠΟΤΑ!!!! ΕΛΕΟΣ
image description Your Name | Ιουνίου 26, 2013 5:42 μ.μ. | Reply
Τι βλακείες είναι αυτές ? Προσπαθούν να τα κάνουν όλα όσο πιο περίπλοκα γίνεται. ΓΙΑΤΙ????
image description Katerina | Ιουνίου 26, 2013 5:43 μ.μ. | Reply
Για ακόμη μια φορά οι κυβερνώντες εκτος τόπου και χρόνου και χωρίς επίγνωση της πραγματικότητας. Τελευταία δεν βλέπω διάλογο του κ. Θεοχάρη μέσω του twitter του και μάλλον νομίζει ότι οι λογιστές πήγαν διακοπές.........
image description GIAN3 | Ιουνίου 26, 2013 6:19 μ.μ. | Reply
0/9 ΕΙΝΑΙ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΒΕΒΑΙΑ......& ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ,ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙ, ΟΤΙ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΠΡΟΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ & ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΣΣΩΡΕΥΟΝΑΙ ΟΛΟΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ; ΚΥΡΙΕ ΘΕΟΧΑΡΗ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΒΡΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΤΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥΣ ΣΑΣ, ΚΑΠΟΙΟΝ ΛΟΓΙΣΤΗ ΜΑΧΙΜΟ ΩΣΤΕ ΟΙ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ΠΟΥ ΒΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΥΛΟΠΟΙΗΘΟΥΝ.
image description ΧΑΡΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ | Ιουνίου 26, 2013 6:55 μ.μ. | Reply
Κύριοι, είχατε όλο το χρόνο (από 01/02/2013 που άνοιξε το σύστημα) να κάνετε τις δηλώσεις. Δε φτάνει που σας κάνουμε τη χάρη για ολιγοήμερη παράταση την οποία δεν τη δικαιούστε γιατί δεν εργάζεστε με σύστημα (τι διαχείρηση του χρόνου σας είναι αυτή;) ζητάτε και τα ρέστα. Άντε δουλέψτε να πάει μπροστά η χώρα να έχουμε να φάμε παλιοτεμπέληδες.
image description xristos | Ιουνίου 26, 2013 6:33 μ.μ. | Reply
ΧΑΧΑΧΑ ΑΥΤΟ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΘΕΟΧΑΡΗΣ.?ΠΡΕΓΜΑΤΙΚΑ ΑΠΟΡΩ ΑΝ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΑΝ ΛΟΓΙΣΤΕΣ...ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΟΝ ΤΩΡΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΑΤΑΓΚΕΛΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΞΟΔΚΑ...ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΙΔΕΑ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΦΤΑΝΟΥΝ ΕΚΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ,,,ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑΝ
image description manos | Ιουνίου 26, 2013 7:57 μ.μ. | Reply
και εχω και τον πατέρα μου να υπερηφανεύεται ότι έβγαλε γιο λογιστή για να ειναι ξεκουραστη η δουλειά του! όχι σαν και αυτόν που ήταν στα χωράφια!
στα χωράφια πατέρα! στα χωράφια καλύτερα!!!!
image description klery | Ιουνίου 26, 2013 7:59 μ.μ. | Reply
ντροπη κ της ποφεε ,κανετε ανακοινωσεις για λογ/σμο ποιου?
εκπρσωποι ποιου ειστε?
απαραδεκτοι
image description ΑΡΙΣΤΕΑ | Ιουνίου 26, 2013 7:39 μ.μ. | Reply
εγώ πιστεύω ότι οι δηλώσεις σταδιακά με μικρές παρατασούλες θα φτάσουμε έως 1/09. Για να αντιμετωπιστούν αυτές οι μικρές και αγχωτικές παρατασούλες ο νέος υπουργός Υγείας '¨Αδωνις Γεωργιάδης" θα χορηγεί στους επαγγελματίες λογιστές ηρεμiστικά και αγχoλυτικά με μηδενική συμμετοχή.
image description nikos | Ιουνίου 26, 2013 8:18 μ.μ. | Reply
ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΟΕ-ΕΕ ΚΥΡΙΟΙ,ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ(TAXIS) ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ