Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Παράταση υποβολής δηλώσεων νομικών προσώπων Ο.Ε.-Ε.Ε.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ
Π.Ο.Φ.Ε.Ε.

ΙΟΥΛΙΑΝΟΥ 42 - 46 - ΑΘΗΝΑ 104 34
ΤΗΛ: 210 8253445 - FAX: 210 8253446 * Ε - Μail: [email protected]
ΑΠ.ΑΝΑΓ. ΠΟΛ.ΠΡΩΤ.ΑΘΗΝΩΝ 2923/94 ΚΑΙ ΑΡ.ΚΑΤ. 545/4787/94

Δευτέρα , 17 Ιουνίου 2013

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σύμφωνα με ενημέρωση του προεδρείου της Π.Ο.Φ.Ε.Ε. , παρατείνεται η υποβολή δηλώσεων νομικών προσώπων Ο.Ε.-Ε.Ε. μέχρι τις 26/06/2013.

Αναμένεται να εκδοθεί η εγκύκλιος εντός της ημέρας.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description πετεφρησ | Ιουνίου 17, 2013 1:08 μ.μ. | Reply
Πάντα στην ώρα τους!!!!
image description MARIA2548 | Ιουνίου 17, 2013 1:50 μ.μ. | Reply
ΕΤΣΙ ΚΥΡΙΟΙ ΠΑΝΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΗΝ ΧΑΛΑΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ!!!!!!ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ...........
image description darko77 | Ιουνίου 17, 2013 1:52 μ.μ. | Reply
το mail που μας ήρθε απο την Π.Ο.Φ.Ε.Ε. λέει 25/6/201
image description ΑΛΕΞ-ΠΑΤΡΑ | Ιουνίου 17, 2013 2:55 μ.μ. | Reply
ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠ.ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΗΔΗ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ...ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ 26/06/2013...ΜΠΕΙΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ...
image description medy | Ιουνίου 17, 2013 2:15 μ.μ. | Reply
gia tis sigkentrotikes ? na kopso fleva?
image description ΑΛΕΞ | Ιουνίου 17, 2013 2:25 μ.μ. | Reply
ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΕΣ......ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 25/06....Π.Χ Ε9 2013....ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΟΦΕΕ ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΟΡΤΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΖΗΤΑ.......ΕΛΕΗΜΟΣΥΝΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ...
image description afro | Ιουνίου 17, 2013 3:02 μ.μ. | Reply
ΜΕ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΕΠΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΕΣ ΘΑ ΒΓΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ????
image description trapezokomos | Ιουνίου 17, 2013 4:35 μ.μ. | Reply
Ποιες συγκεντρωτικές ρε παιδιά;εδώ δεν προλαβαίνουμε να πάμε τουαλέτα και έχετε στείλει και συγκεντρωτικές;;;φέτος είναι υποχρέωση τους αυτές τις ριμάδες να τιος πάνε 31/12/2013.και τις δηλώσεις έως 30/09/2013.άντε και μας έχουνε καναντήσει καρδιοπαθείς όλους.τι διάολο συμφέροντα εξυπηρετουν και γίνεται όλο αυτό το χάος;;;τώρα μου ήρθαν και οι οριστικές φμυ στο μυαλό και ανέβασα πίεση.άντε και .... όλοι τους!
image description ΤΑΣΟΣ | Ιουνίου 17, 2013 4:42 μ.μ. | Reply
Και γιατί όχι 28/6 να συμβαδίζουν και με τις άλλες δηλώσεις. Έχουμε χάσει το μπούσουλα φέτος με τις προθεσμίες.
image description ευα | Ιουνίου 17, 2013 4:55 μ.μ. | Reply
Η επίσημη παράταση από το υπουργείο πού είναι?
image description panos | Ιουνίου 17, 2013 4:11 μ.μ. | Reply
OEO
image description spyros78 | Ιουνίου 17, 2013 5:22 μ.μ. | Reply
Αναμένεται να εκδοθεί η εγκύκλιος εντός της ημέρας.
ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ..
image description noh1958 | Ιουνίου 17, 2013 5:08 μ.μ. | Reply
ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ !!! ( ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΡΜΟΔΙΟΥΣ)
http://users.sch.gr/vaxtsavanis/i_kolokithia.html
image description ΝΙΚΟΣ | Ιουνίου 17, 2013 5:51 μ.μ. | Reply
Εγώ πάντως δε βλέπω την ώρα να τελειώσουν οι φετινές δηλώσεις, γιατί είναι η τελευταία χρονία που δοτλεύω σαν λογιστής (έχω ενημερώσει ήδη τους πρώην πελάτες μου να βρούν άλλο λογιστή). γιατί από Σεπτέμβριο την κάνω για Γερμανία... Ήδη έχω κλείσει συμφώνια για δουλεία εκεί (λαντζέρης) και 8ώρο θα δουλεύω και 900 ευρά θα βάζω στην τσέπη...

Γεια σας και καλό κουράγιο στους πρώην συναδέλφους...
image description Antonis | Ιουνίου 17, 2013 6:42 μ.μ. | Reply
Η επίσημη παράταση που ειναι; Τι ωρα περιμένουν να την ανακοινώσουν;
image description ΑΛΕΞ | Ιουνίου 17, 2013 8:27 μ.μ. | Reply
ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ Κ. ΜΑΥΡΑΓΑΝΗ ΠΑΡΑΤΕΙΝΕΤΕ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΦΟΡΟΛ.ΕΙΣΟΔ/ΤΟΣ Ε5 ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΟΕ,ΕΕ ΜΕ ΒΙΒΛΙΑ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΩΣ ΤΙΣ 26/06/2013....ΜΑ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ?ΤΡΑΓΩΔΙΑ...ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΤΕ ΕΝΑ ΟΛΟΚΡΗΡΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΧΩΡΑ ΝΑ ΣΕΡΝΕΤΕ ΣΤΗ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ....ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΥΡΙΟΙ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ ΒΓΕΙΤΕ ΚΑΙ ΠΕΣΤΕ ΟΤΙ Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΣΙΩΠΗΡΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΠΙΣΗΜΗ....ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΑ...ΟΛΑ ΟΜΩΣ....
image description ANDY | Ιουνίου 17, 2013 9:40 μ.μ. | Reply
ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ,ΟΙ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΓΡΑΦΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙ Ο ΦΟΡΟΣ ΜΕΧΡΙ 26/06
image description αχβαχ | Ιουνίου 17, 2013 11:31 μ.μ. | Reply
να κλεισει το ταξις πιο καλα δουλευαμε χωρις αυτο.
image description pankol | Ιουνίου 17, 2013 11:16 μ.μ. | Reply
Συνάδελφοι είστε κακομαθημένοι!!! Αφού ο υπουργάρας μας και οι συν αυτόν υφυπουργοί και λοιποί παρατρεχάμενοι ελάμβαναν τηλεφωνικώς οδηγίες από τον προϊστάμενό τους τον Σόιμπλε για την νέα ψ_λή (ότι γράμμα θέλει βάζει ο καθένας στο κενό) που έρχεται από Σεπτέμβρη....λες και δεν μας φτάνει το χάος που επικρατεί ήδη...