Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Νέος Γενικός Γραμματέας Πληροφοριακών Συστημάτων

Δελτίο Τύπου

Με απόφαση του Υπουργού Οικονομικών, κ. Γιάννη Στουρνάρα, νέος Γενικός Γραμματέας Πληροφοριακών Συστημάτων (ΓΓΠΣ) του Υπουργείου αναλαμβάνει o κ. Χαράλαμπος Τσαβδάρης του Κωνσταντίνου.

Ο νέος επικεφαλής της ΓΓΠΣ είναι Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών. Είναι κάτοχος διδακτορικού διπλώματος σε Συστήματα Υποστήριξης Αποφάσεων από το Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο.

Έχει πολυετή εμπειρία στην παροχή συμβουλευτικών υπηρεσιών και στη διοίκηση πολύπλοκων και μεγάλου μεγέθους έργων πληροφορικής. Εξειδικεύεται σε θέματα ηλεκτρονικής διακυβέρνησης, αναδιοργάνωσης διαδικασιών και διαλειτουργικότητας.
Έχει εργαστεί σε πλήθος έργων πληροφορικής στην Ελλάδα για φορείς όπως το ΙΚΑ, το Υπουργείο Δικαιοσύνης, η Ειδική Υπηρεσία Διαχείρισης του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ψηφιακή Σύγκλιση» και το Υπουργείο Εργασίας.

Επίσης, σε έργα στο εξωτερικό, τόσο στην Ευρωπαϊκή Ένωση όσο και στην Ανατολική Ευρώπη και την Ανατολική Μεσόγειο, που αφορούν την προμήθεια και εγκατάσταση μεγάλων συστημάτων, την παρακολούθηση και έλεγχο έργων πληροφορικής.
Είναι παντρεμένος κι έχει μια κόρη.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description birbilis | Μαΐου 31, 2013 4:33 μ.μ. | Reply
Αντε να δούμε τι θα κάνει με τα ρεζιλίκια της ΓΓΠΣ που βιώνουμε κάθε μέρα...
image description PantelisCh | Μαΐου 31, 2013 5:13 μ.μ. | Reply
Τwitter έχει;
image description tacar | Μαΐου 31, 2013 5:01 μ.μ. | Reply
Επιτέλους κατάλαβαν το μπάχαλο που έχουν δημιουργήσει φέτος αφήνοντας ακέφαλο το taxisnet και αποφάσισαν να σοβαρευτούν. Για να δούμε τι σόι θα μας βγει ο καινούργιος.
image description λογιστής | Μαΐου 31, 2013 5:47 μ.μ. | Reply
Η κόρη του είναι ανύπαντρη; Προίκα έχει; Γιατί έτσι όπως πάνε πίσω - πίσω οι δηλώσεις βλέπω να μπαίνουμε φυλακή φέτος, τουλάχιστον με μιά καλή παντρειά θα την σκαπουλάρουμε και ας διαφωνεί η γυναίκα μου!!!!!
image description SARAKINOS | Μαΐου 31, 2013 6:55 μ.μ. | Reply
Συνάδελφοι, ας μη βιαζόμαστε για πικρόχολα σχόλια αυτού του είδους. Ας αφήσουμε τον άνθρωπο να δουλέψει μήπως στρώσει αυτό το χάλι. Εγώ μένω σε αυτό : "Ο νέος επικεφαλής της ΓΓΠΣ είναι Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών. Είναι κάτοχος διδακτορικού διπλώματος σε Συστήματα Υποστήριξης Αποφάσεων από το Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο."
Και θα περιμένω. Δικαιούται μια περίοδο χάριτος...
image description COSTAS | Μαΐου 31, 2013 8:25 μ.μ. | Reply
Συμφωνώ απόλυτα. Αρκεί να μας δώσει και εμάς μια ανάλογη περίοδο χάριτος μέχρι τον ... Δεκέμβριο.
image description TasosX | Μαΐου 31, 2013 11:08 μ.μ. | Reply
Φοβαμαι οτι δεν αρκει. Εξαρταται απο τους αλλους.
Την αληθεια ειπε ο Θεοχαρης για το Προεδρικο διαταγμα περι προμηθειων του Δημοσιου.
Η ΓΓΠΣ ΠΡΕΠΕΙ να εξαιρεθει γιατι η τεχνολογια ειναι ΠΑΝΤΑ μπροστα απο τα ( κατ ελαχιστον ) 2 χρονια που χρειαζεται για να ολοκληρωθει ενας διαγωνισμος με τις ενστασεις
image description mg | Μαΐου 31, 2013 7:27 μ.μ. | Reply
Καλύτερα να εμμένουμε στο τί δικαιούμαστε εμέις! Των αλλων τα χαίρια δεν θα αλλάξουνε.
image description ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ | Μαΐου 31, 2013 7:05 μ.μ. | Reply
ΝΑΙ,ΠΡΑΓΜΑΤΙ,ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΕΠΟΧΗ...ΟΛΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΡΟΛΟΙ..ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΕΤΑΕΙ....???ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ Ή ΕΣΤΩ ΝΑ ΚΑΛΥΨΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΚΕΦΑΛΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΔΕΥΤΕΡΕΟΥΣΑ ΘΕΣΗ ΑΝΕΥ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑΣ ΑΞΙΑΣ....
image description accpatras | Μαΐου 31, 2013 8:57 μ.μ. | Reply
Καλή επιτυχία στον κ. Χαράλαμπο Τσαβδάρη αλλά...... και σε εμάς!!!
Τα 2 τελευταία χρόνια έχουν αλλάξει πολλά στο taxisnet και ίσως το μεγαλύτερο κομμάτι των αλλαγών μάλλον έχει ολοκληρωθεί!Επομένως στρωμμένη δουλειά βρίσκει!!!
''Είναι κάτοχος διδακτορικού διπλώματος σε Συστήματα Υποστήριξης Αποφάσεων από το Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο.Έχει πολυετή εμπειρία στην παροχή συμβουλευτικών υπηρεσιών και στη διοίκηση πολύπλοκων και μεγάλου μεγέθους έργων πληροφορικής.'' Η θεωρία δεν λέει τιποτα για μας που ειμαστε στο... πεζοδρόμιο θελουμε ΠΡΑΞΕΙΣ.
''Έχει εργαστεί σε πλήθος έργων πληροφορικής στην Ελλάδα για φορείς όπως το ΙΚΑ'' αν κρίνουμε απο το σαιτ του ΙΚΑ λιγα πραγματα (αν και σπανια ''πεφτει'') από αποψη πληροφόρισης και δυνατοτήτων στις επιχειρήσεις.
Περιμένουμε
image description PRESJOHN | Μαΐου 31, 2013 9:14 μ.μ. | Reply
Εγώ θα αρκεσθώ απλά να ευχηθώ στον νέο ΓΓΠΣ καλή επιτυχία στο δύσκολο έργο του.

Τα πικρόχολα σχόλια τα θεωρώ πρόωρα αυτή την στιγμή.

Πρέπει να δούμε και να κρίνουμε τα αποτελέσματα του TAXISNET αργότερα και τότε πάλι να κεραυνοβολήσουμε.
image description picaso | Μαΐου 31, 2013 9:22 μ.μ. | Reply
Στουρνάρας - \Μαυραγάνης : 1-0 ?
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο