Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Την ερχόμενη εβδομάδα θα ανοίξει η εφαρμογή για την υποβολή των δηλώσεων των νομικών προσώπων ΑΕ-ΕΠΕ

Σύμφωνα με τον Κο Θεοχάρη η εφαρμογή για τις δηλώσεις των νομικών προσώπων ΑΕ-ΕΠΕ κλπ (Φ.01.10) θα ανοίξει στα μέσα της ερχόμενης εβδομάδας.

Υπενθυμίζουμε ότι δόθηκε παράταση για την υποβολή της δήλωσης των ανωτέρω υπόχρεων έως την 28η Ιουνίου.






Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description tst | Μαΐου 31, 2013 7:49 π.μ. | Reply
ΕΧΟΥΝ ΔΟΘΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ 2 ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΠΡΟΑΝΑΓΓΕΛΕΙ ΟΤΙ ΘΑ......ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΗΝ ΕΡΧΟΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΕΞΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΟΥΝ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ.ΕΙΜΑΙ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΟ ΜΠΑΧΑΛΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ.
image description G.D. | Μαΐου 31, 2013 9:53 π.μ. | Reply
Κρίμα για τον κο Θεοχάρη γιατί στην αρχή είχε δείξει δείγματα σοβαρού ανθρώπου......
Και μια ρητορική ερώτηση...με το έντυπο Φ.01.013 μπορεί να μας πει κάποιος (έστω και με tweet..) τι πρόκειται να γίνει..?
image description grd | Μαΐου 31, 2013 10:59 π.μ. | Reply
Η ποιό άχρηστη και αποτυχημένη δια-κυβέρνηση ever ακόμη και σε τεχνοκρατικό επίπεδο. Οί άνθρωποι τώρα πειραματίζονται με τις δυνατότητες-αδυναμίες των υπο-λογιστών. Αυτοί θα λύσουν την ανεργία ,το ασφαλαστικό ,το χρέος ,το μακεδονικό ,την γραφειοκρατία ,θα προσελκύσουν επενδύσεις? Και όσο σκέφτομαι ότι 'φάγαμε' τον σιμίτη ως αποτυχημένο κοντό γιατί το taxisnet ήταν αργό ,το πετρέλαιο ακριβό ,οι συντάξεις χαμηλές και οι φτωχοί εργαζόμενοι &συνταξιούχοι πεθαίναμε από την πείνα και το κρύο...
image description spanton | Μαΐου 31, 2013 11:41 π.μ. | Reply
ΕΙΜΑΙ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΟ ΜΠΑΧΑΛΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ.
Αυτό το πράγμα το λέμε τα τελευταία 4 χρόνια που λένε ότι θέλουν και λεφτα. Τυχαίο;
image description panos | Μαΐου 31, 2013 11:21 π.μ. | Reply
Οφείλουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ στο TAXHEAVEN που μας έχει δώσει το δικαίωμα να αναφέρουμε τις απόψεις μας. Είναι η σωστή χρήση του διαδικτύου. Όσο για το κατάντημα της ΓΓΠΣ τα λόγια είναι περιττά.
image description ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ | Μαΐου 31, 2013 1:29 μ.μ. | Reply
και λιγα μας κανουν..πιο πολλα μας χρειαζονται,..μετα μας φταινε οι ταξεις και το λυκειο..θελουμε να λεγομαστε και επιστημονες τρομαρα μας..κρεμομαστε απο τα @@@ του καθε @@@@θεοχαρη..ασιχτιρ ολοι τους..ΕΜΕΙΣ ΤΣΙΠΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ???ΓΤ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΟΥΜΕ???ΕΙΜΑΣΤΕ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΚΛΑΔΟΣ ΠΟΥ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙ!!!ΞΥΠΝΑΤΕ ΚΑΠΟΤΕ
image description "EPISTHMONAS" | Μαΐου 31, 2013 1:25 μ.μ. | Reply
ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ .ΣΑΝ ΚΛΑΔΟΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΟΧΥΡΩΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ .ΞΕΦΤΙΛΕΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΛΕΣ..ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕ @@ ΝΑ ΣΕ ΕΜΠΑΙΖΕΙ.ΚΑΙ ΦΑΕ ΣΤΗΝ ΜΑΠΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ!
image description ? | Μαΐου 31, 2013 1:18 μ.μ. | Reply
TAXISnet 31/05/2013
Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Αγαπητοί χρήστες των ηλεκτρονικών υπηρεσιών

Οι υπηρεσίες του TAXISnet για την ηλεκτρονική υποβολή των δηλώσεων Παρακρατούμενων Φόρων, Εισοδήματος Νομικών Προσώπων και Εντύπων Κ.Β.Σ. Οι υπηρεσίες εκτύπωσης Δηλώσεων Φόρου Εισοδήματος Φυσικών Προσώπων και Εκκαθαριστικών Σημειωμάτων καθώς και οι υπηρεσίες Ειδοποιήσεων Πληρωμής ή Επιστροφής Φόρου, Προσωποποιημένης Πληροφόρησης και έκδοσης Φορολογικής Ενημερότητας, δεν θα είναι διαθέσιμες από ώρα 16:00 έως 21:00, κατά τις ακόλουθες ημερομηνίες:

04/06/2013, 06/06/2013, 11/06/2013, 13/06/2013,
18/06/2013, 20/06/2013, 25/06/2013, 27/06/2013

λόγω προγραμματισμένων εργασιών αναβάθμισης των συστημάτων.

Σημειώνεται ότι κατά τις παραπάνω ημερομηνίες, η ηλεκτρονική υποβολή των περιοδικών δηλώσεων Φ.Π.Α. θα λειτουργεί κανονικά.

Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.
image description MARIAZAK | Μαΐου 31, 2013 1:10 μ.μ. | Reply
ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ.ΔΕΝ ΕΞΗΓΕΊΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ!!!
γιατί δεν μας λένε ποιές ημέρες θα λειτουργεί???
για να κανονίσουμε και εμείς τις ημέρες που θα είμαστε ανοικτά "για το κοινό" και έτσι να γλιτώσουμε τα περιττά έξοδα (ΔΕΗ,ΟΤΕ,ΜΙΣΘΟΥΣ κτλ).
συμφωνείτε?
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο