Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Αναδιανομή του «ΔΗΛΩΣΤΕ ΕΞΥΠΝΑ»

Σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες το περιοδικό «ΔΗΛΩΣΤΕ ΕΞΥΠΝΑ» μετά από μία εβδομάδα κυκλοφορίας στα περίπτερα είχε εξαντληθεί σε πολλά σημεία πώλησης. Για την κάλυψη του αγοραστικού ενδιαφέροντος και όσο το δυνατόν περισσότερων σημείων πώλησης έγινε αναδιανομή του περιοδικού και από σήμερα βρίσκεται στα κύρια σημεία πώλησης σε Αθήνα και σε επαρχία.







Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description ολα για τα λεφτα | Μαΐου 30, 2013 10:06 π.μ. | Reply
Ολόκληρο άρθρο για την αναδιανομή....γιατί δεν κάνετε κανονική διαφήμιση και όχι έμμεση....δεν είναι είδηση είναι διαφήμιση.
image description g.D. | Μαΐου 30, 2013 10:05 π.μ. | Reply
Σωστός.......
image description KAROLOS | Μαΐου 30, 2013 10:34 π.μ. | Reply
Καταρχάς ας ξεχωρίσουμε την έννοια του άρθρου με την έννοια της είδησης. Επιπροσθέτως, όταν εκατοντάδες συνάδελφοι μας τηλεφωνούν και μας ρωτούν αν έχουμε κάποιο νέο για το συγκεκριμένο περιοδικό, τότε θεωρούμε πως πρέπει να τους ενημερώσουμε. Απο κει και πέρα, αν έχετε στοιχεία ότι πληρωνόμαστε γι΄αυτό τότε φέρτε τα, αλλιώς ανακαλέστε άμεσα το συκοφαντικό σχόλιο σας.
image description AENAOS KINOUMENOS | Μαΐου 30, 2013 10:54 π.μ. | Reply
Μα την αλήθεια σας είπε. Έμμεση διαφήμηση κάνετε. . .
image description KAROLOS | Μαΐου 30, 2013 11:23 π.μ. | Reply
Η ενημέρωση των συναδέλφων δεν μπαίνει σε "καλούπια". Καμία διαφήμιση δεν υπάρχει, ούτε έμμεση ούτε άμεση.
image description steve | Μαΐου 30, 2013 11:27 π.μ. | Reply
Εντάξει ρε παιδιά, και διαφήμιση να ήταν, που είναι το κακό? Καλα δεν ξεστραβωνόμαστε κάθε μέρα και έχουμε το taxheaven ως απόλυτο εργαλείο της δουλείας μας? Αν είναι πράγματα του διαβόλου η διαφήμιση, να μας ενημερώνει ο Γέροντας Παισιος τότε...
image description ΓΙΑΝΝΗΣ | Μαΐου 30, 2013 11:19 π.μ. | Reply
Κύριε Κάρολε αν μας επιτρέπετε μπορούμε να έχουμε διαφορετική άποψη!
image description dimitrio | Μαΐου 30, 2013 11:08 π.μ. | Reply
Ωραία έστω ότι είναι έμμεση άμεση πλάγια από μπροστά ή από πίσω. Εσάς τους γάτους γιατί σας χαλάει??? Και καλά δεν τρώτε κουτόχορτο και ελα μωρε τώρα που θα πάρω από το περίπτερο το περιοδικό που λεει στο taxheaven. ??? Να σας έβλεπα τα 3 τελευταια χρόνια αν δεν υπήρχε το taxheaven, πως θα αντιμετωπίζατε τις αλλαγές στην νομοθεσία.
image description KAROLOS | Μαΐου 30, 2013 11:13 π.μ. | Reply
Η κάθε άποψη είναι σεβαστή, αρκεί να μην είναι συκοφαντική.
image description Αλέξανδρος | Μαΐου 30, 2013 11:41 π.μ. | Reply
Για όλα φταίει ο ΣΥΡΙΖΑ και οι συνιστώσες του...(άσχετο)....
image description GEORGE | Μαΐου 30, 2013 7:16 μ.μ. | Reply
Το μονο σιγουρο!!. Να βγει ο κυβερνητικος εκπρόσωπος να το επισημάνει άμεσα!!
image description SS | Μαΐου 30, 2013 11:57 π.μ. | Reply
Καλα κανετε και μας ενημερωνετε. Τις τσαμπα πληροφοριες που μας δινει ολα αυτα τα χρονια το taxheaven τις υπολογιζει κανενας ? Λιγος σεβασμος στο site δε βλαπτει ....
image description SARAKINOS | Μαΐου 30, 2013 11:56 π.μ. | Reply
Αγαπητέ Κώστα, δεν θα μιλήσω για διαφήμιση, αλλά καλό θα ήταν να μην γινόταν προβολή του εξωφύλλου του περιοδικού. Καλό είναι σαν μπούσουλας, αλλά η προβολή του κάνει ζημιά και στην δική σας δουλειά, μη το ξεχνάμε αυτό. Φιλικά
image description DimitrisD | Μαΐου 30, 2013 12:29 μ.μ. | Reply
Για 7 ευρώ πάντως αξίζει με τα 1000 να το πάρει κάποιος.
image description --------------- | Μαΐου 30, 2013 12:22 μ.μ. | Reply
εδώ θα ήθελα να σας ενημερώσω πως στον Κορυδαλλό στην Λεωφόρο Γρ. Λαμπράκη 104 έχει το καλύτερο σουβλάκι στην Αθήνα (παραδοσιακό!!) --διπλα στο σουπερ ΑΒ
Υ.Γ. δεν κάνω διαφήμιση ενημέρωση κάνω, δοκιμάστε και θα με θυμηθείτε
image description ΧΡΥΣΑ | Μαΐου 30, 2013 12:36 μ.μ. | Reply
βρισκω πολυ χρησιμη την πληροφορια, αν ειναι διαφημιση με γεια τους με χαρα τους, το περιοδικο το παιρνω απο το 1999 που πρωτοβγηκε το περιμενω πως και πως και το προμηθευομαι την πρωτη μερα της κυκλοφοριας του.Συμβαινουν γυρω μας σημεια και τερατα και αυτο μας χαλασε?
image description whatever | Μαΐου 30, 2013 12:34 μ.μ. | Reply
τα σχολια ειναι ολα τα λεφτα.... αχαχαχα, ειδικα αυτα με τα σουβλακια και το ΣΥΡΙΖΑ...αχαχαχαχα... και αφου λεμε για περιοδικα, μην ξεχασετε το σουπερ κατερινα
image description ΒΑΓΓΕΛΗΣ Φ. | Μαΐου 30, 2013 1:04 μ.μ. | Reply
ΠΡΟΦΑΝΩΣ και ειναι διαφημιση... Οπως αλλωστε διαφημιζονται καθημερινα απο εδω οι ΔΟΥ, ο ΟΑΕΕ, το ΙΚΑ, το Ελληνικο Δημοσιο γενικα και πολλοι αλλοι.... Με τι ασχολειστε ρε αγαπουλες? Εδω ο Μακαρος ο Ψωμιαδης τους ξεφτιλισε για 9η συνεχη χρονια (δεν βαζω και τις υπολοιπες δικες γτ θα γελασει κι ο καθε πικραμενος..)!
image description markos347 | Μαΐου 30, 2013 2:52 μ.μ. | Reply
Οι περισσότεροι από αυτούς που ανέφερες δε διαφημίζονται, νομίζω πως δυσφημίζονται στο site...χάνω το μέτρημα με τα "κοσμητικά επίθετα" καθημερινώς...
image description γερασιμος | Μαΐου 30, 2013 2:09 μ.μ. | Reply
Θα ήταν καλό αν κυκλοφορούσε ΚΑΙ σε ηλεκτρονική μορφή, μένω επαρχία και δεν μπορώ να το βρω εύκολα,
image description gkazan | Μαΐου 30, 2013 5:22 μ.μ. | Reply
Ο μόνος που έχει τσάμπα publicity είναι ο Θ.Θ. Ταινίες Γέλιου (ή Γελοίου)...

Το παιδί έχει πάρει σβάρνα όλα τα κανάλι και δεν προλαβαίνει να δικαιολογεί τον μισθό του ως κολαούζος της κυβέρνησης...ε... ΓΓ Εσόδων ήθελα να πω....

Πιο Θ.Θ., πρωθυπουργεύεις...
image description shark | Μαΐου 30, 2013 3:15 μ.μ. | Reply
πολύ γκρίνια...δηλαδή όταν το περιμέναμε να βγεί και το taxheaven μας πληροφορούσε το πότε και μας έδινε αποσπάσματα δεν μας πείραζε...δεν μπορώ να καταλάβω μερικούς...
image description ΑΡΕΤΙ | Μαΐου 30, 2013 5:17 μ.μ. | Reply
ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΑΠΟΣΥΡΑΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΝ ΕΙΧΑ ΑΡΚΕΤΑ ΛΑΘΗ.ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ?
image description DC099818185 | Μαΐου 30, 2013 5:57 μ.μ. | Reply
Ρε παιδιά διαφήμιση ή όχι, πρέπει να σχολιάζουμε πίσω απ'την ανωνυμία ενός comment το οτιδήποτε; Καλά κάνουν και μας ενημερώνουν καθώς το συγκεκριμένο περιοδικό είναι πολύ χρήσιμο και καλογραμμένο. So what? Θα έπρεπε να είναι εγκύκλιος για να το δεχθείτε;
image description ΤΗΟ | Μαΐου 30, 2013 7:06 μ.μ. | Reply
Με περιοδικά που κυκλοφορούν στα περίπτερα και το παίζουν κάποιοι λογιστές με 7 ευρώ (νομίζω τόσο κοστίζει) ας προβληματιστούμε για το αν πρέπει να επιλέξουμε την κατοχύρωση του επαγγέλματος ή του πτυχίου. 3 λογιστές με γραφεία είμαστε εδώ που δραστηριοποιούμαι και κανένας δεν το αγοράζει. Κάποιοι αρκετοί συντοπίτες μας ναί. Και κάνουν και τη δήλωση του γείτονα. Και αμοίβονται γι' αυτό, μιας και έχουν σύνδεση ίντερνετ και μπορούν και χειρίζονται την τεχνολογία. Δεν γνωρίζω αν μπορούν να διαχειριστούν καταλλήλως και τη δήλωση, αλλά αν κρίνω από κάποια "περίεργα" τηλεφωνήματα για ερωτήσεις και κάτι "περίεργες" προσκλήσεις για καφέ (γέλιο έχει), φαντάζομαι πως δεν μπορούν να τη διαχειριστούν. Αρνούμαι να αγοράσω το συγκεκριμένο περιοδικό (πλέον). Δεν έχει να κάνει με την ποιότητά του. Θεωρώ πως είναι εξαιρετικό (και ουδεμία σχέση έχει με τα ένθετα των εφημερίδων βεβαίως, τα οποία δεν τα χαρακτηρίζω). Εννοείται πως το έχω διαβάσει (και το έχω αγοράσει) στο παρελθόν. Απλά έχει να κάνει με τα παραπάνω.
image description kata fantasia logistis | Μαΐου 30, 2013 7:53 μ.μ. | Reply
Τι το επιστημονικό μπορεί να έχει η δήλωση του γείτονα που μπορεί να την κάνει ένας τυχαίος με ένα εφόδιο ένα περιοδικό; Υπάρχουν και άραγε και φθηνότερες, από 7 ευρώ, δικαιολογίες για να μην ανοίξει το επάγγελμα;
image description THO | Μαΐου 30, 2013 9:23 μ.μ. | Reply
Δεν υπάρχει καμία αναφορά στο σχόλιό μου περί του ανοίγματος του επαγγέλματος, αλλά μόνο περί της κατοχύρωσής του. Ας ανοίξει διάπλατα, αυτή είναι η άποψή μου. Αλλά να κάνουν τη δουλειά του λογιστή όσοι θα λέγονται λογιστές και όσοι θα πληρώνουν ΤΕΒΕ σαν λογιστές και όσοι θα έχουν μια ταμπέλα έξω από το γραφείο τους σαν λογιστές και με IP καταχωρημένα στο υπουργείο ότι αφορούν υπολογιστές λογιστών κλπ κλπ. Όταν για παράδειγμα ξεκίνησε η διαδικασία για τις νομιμοποιήσεις αυθαιρέτων, είδες να δημοσιεύονται τίποτα περιοδικά του στυλ "βήμα - βήμα η σύνταξη της αίτησης για νομιμοποίηση αυθαιρέτων"? Όχι. Γιατί ουσιαστικά περί αυτού πρόκειται. Όταν όμως συνάδελφοι (και μάλιστα σαν τον κ. Μελά) διαγιγνώσκουν μια εμπορική ευκαιρία και την βγάζουν στα περίπτερα για 7 ευρώ, συγγνώμη αλλά δεν μου "πάει" που λέει κι ο γιός μου. Πολύ ευχαρίστως να γραφτώ συνδρομητής του και να πληρώνω το εν λόγω περιοδικό 17 και 27 ευρώ και να μου το στέλνει αντικαταβολή (για παράδειγμα μέσω του e-shop του taxheaven αλλά και άλλων σχετικών sites), αλλά δεν γίνεται να το παίρνω από το περίπτερο δίπλα δίπλα με τον πελάτη μου.
image description ΧΡΥΣΑ | Μαΐου 30, 2013 10:20 μ.μ. | Reply
το περιοδικο δεν απευθυνεται σε επαγγελματιες λογιστες, αλλα στον απλο πολιτη , που θελει να κανει μονος του τη δηλωση του. Το οτι τυχαινει να ειναι ενα ευχρηστο και αξιοπιστο εργαλειο για οποιον ξερει να κρινει και να ελεγχει αυτα που διαβαζει , δεν κανει τον χρηστη του κακο επαγγελματια. Δηλαδη οσοι χρησιμοποιουν ,οπως και οι εφοριακοι το βιβλιαρακι του υπουργειου ειναι μαιμου λογιστες? μερικες φορες θελουμε να πουμε καποια πραγματα , αλλα ξεπερναμε τα ορια ....
image description ΤΗΟ | Μαΐου 30, 2013 11:31 μ.μ. | Reply
Δεν γίνεται να ψωνίζουμε περιοδικό από το περίπτερο δίπλα δίπλα με τον κάθε τύπο που νομίζει ότι ξέρει να συμπληρώνει δηλώσεις και χρεώνει τούς φίλους του στην πολυκατοικία 20 ευρώ τη δήλωση (ενώ εσύ 30 με απόδειξη πχ). Έγραψα και παραπάνω ότι και το έχω αγοράσει στο παρελθόν αλλά και το ότι είναι εξαιρετικό, εξαιρετικότατο. Όμως δεν περιμένω από το ΟΕΕ να μου διασφαλίσει το επάγγελμα. Κοιτάζω μόνος μου να διατηρήσω κάποια "αξιοπρέπεια". Και αν έχω κάποιο πρόβλημα θα μιλήσω με σένα ή με κάποιον συνάδελφο τέλος πάντων. Το βιβλιαράκι του Υπουργείου είναι άλλο πράγμα. Δεν είναι περιοδικό στο περίπτερο.
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο